Kdy Lékař Vystaví Těhotenský Průkaz?

Vystavení průkazu se obvykle provádí během druhé návštěvy u vašeho gynekologa po zjištění životaschopného těhotenství, tj. mezi 7. – 11. týdnem těhotenství.

Jak vypadá těhotenský průkaz?

V těhotenské průkazce by určit neměly chybět nacionálie pacientky, včetně rodného čísla a kódu zdravotní pojišťovny, informace o jejím předchorobí a předchozích těhotenstvích, termín porodu dle posledních měsíčků či dle ultrazvukového vyšetření ve 12. týdnu těhotenství.

Co je Tehotensky prukaz?

Průkaz je pro těhotnou dokument, který slouží k zaznamenávání všech důležitých údajů o těhotné a vývoji dítěte. Průkaz je vyhotoven z několikrát přeloženého papírového kartonu a tvoří knížečku. Předepsané položky v průběhu těhotenství vyplňuje lékař nebo porodní asistentka.

Kde koupit Tehotenskou Prukazku?

zustala v porodnici

Co znamená NB v Tehotenskej Knizke?

PV – posuzuje se množství a barva plodové vody. NT – znamená šíjové projasnění, což je šířka podkoží v oblasti šíje plodu, která může poukázat na zvýšené riziko Downova syndromu. NB – vyšetření nosní kosti, které se provádí ve 12. týdnu těhotenství, nepřítomnost nosní kosti upozorní na možnou genetickou vadu plodu.

Co znamená zkratka CS v těhotenství?

Cervix score je číselné vyjádření zralosti děložního hrdla – tedy připravenosti uzávěrového aparátu dělohy k porodu.

Co se dělá v těhotenské poradne?

Těhotenská poradna nebo také poradna pro těhotné je pravidelnou preventívní prohlídkou těhotné ženy u gynekologa. Těhotenská poradna trvá asi 30 minut.

Co znamená GRAV HEBD?

Ultrasonografický nález fyziologického nitroděložního těhotenství (grav. hebd.

Co znamená Cervix Score 5?

Pokud je výsledek 5 nebo nižší, znamená to, že je ještě méně pravděpodobné, že porod začne brzy spontánně a případné vyvolání porodu nebude úspěšné.

Co je to výška fundu?

Měření velikosti dělohy pro posouzení růstu a vývoje plodu. Jedná se o vzdálenost mezi stydkou kosti a horní částí dělohy udávanou v centimetrech. Naměřená hodnota by měla odpovídat gestačnímu stáří s maximální tolerancí tři cm.

Zajímavé:  Léky Na Odbourání Alkoholu?

Co znamenají zkratky na ultrazvuku?

Zkratky jsou seřazeny abecedně.

Zkratky z ultrazvuku.

Zkratka Anglicky Česky
CRL crown to rump length délka plodu od temene ke kostrči
CVS chorionic villus sampling odběr vzorků choriových klků
Doppler ACM měření průtokové rychlosti krve v mozku plodu
Doppler AU měření průtokové rychlosti krve v pupečníkové cévě

Co znamená CS 2?

nezralé porodní cesty. Hodnota před porodem je 9-10, připravené porodní cesty. Hodnota CS=2 znamená, že se zatím na Vašich porodních cestách téměř nic neděje. Vše se, ale může změnit během pár hodin a žena s CS=2 může mít za chvíli CS=9 a porodit.

Co znamená CS 3?

doposud (24tt) mám cs 3. Cervix skóre – cílem tohoto vyšetření je zjistit, jaký je stav děložního čípku. Zda zachovává normální délku, nebo se již zkracuje, zda je čípek na pohmat tuhý, nebo poddajný, zda hrdlo v děložním čípku je dosud nerozšířené, nebo se již rozšiřuje apod.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector