Kokosový Olej A Zdravi?

Mastné kyseliny obsažené v kokosovém oleji jsou mastné kyseliny se středním řetězcem (MCT – medium chain triglyceride). Tyto tuky se v těle velmi dobře metabolizují a právě tento typ mastných kyselin dává kokosovému oleji status superpotraviny s léčivými vlastnostmi.

Jak použít kokosový olej pro zdraví?

Kokosový olej je bohatý na specifické mastné kyseliny, které vykazují příznivé účinky při vnitřním i vnějším použití. Zdravé zdraví vám dnes přináší 30 tipů, jak využít kokosový olej pro zdraví i krásu. 1. Rány na kůži – kokosový olej podporuje rychlé hojení ran.

Proč použít kokosový olej na kůži?

1. Rány na kůži – kokosový olej podporuje rychlé hojení ran. Mažte jim poškozenou oblast. 2. Péče o zuby a ústní dutinu – kokosový olej účinně bojuje proti zápachu z úst a zubnímu plaku. Vypláchněte si ústa lžíci kokosové oleje každé ráno a večer před čištěním zubů. 3. Při zánětu – tento olej má protizánětlivé účinky.

Jak použít kokosový olej na lupy?

Lék na lupy – kokosový olej hydratuje pokožku hlavy a zabraňuje tvorbě lupů. Naneste olej na vlasové kořínky a nechte působit přes noc. 15. Balzám na rty – olej z kokosu krásně hydratuje a omlazuje pokožku rtů, léčí praskliny a zabraňuje jejich dalšímu vzniku.

Je kokosový tuk zdravý?

Kokosový ‚olej‘ – je opravdu tak zdravý? Přestože všichni odborníci zastávají názor, že kokosový tuk bychom měli konzumovat raději jen výjimečně, stále se objevují články, které vyzdvihují jeho pozitivní účinky na zdraví a nazývají ho všelékem.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector