Koupelová sůl droga – Vše o zdraví

Dejte pozor, čím solíte!

Sůl je pro náš organismus nezbytně důležitá a neměla by chybět vlastně v žádném jídle. Dodává nám sodík, který je potřebný pro nervový systém, ale také pro celkové hospodaření tekutin v těle.

Konzumace soli Koupelová sůl droga - Vše o zdravímá velký vliv na naše zdraví. Sůl nám může prospívat, ale zrovna tak i škodit, a to záleží právě na tom, jakou sůl používáme.

Většina lidí by neosolené jídlo vůbec nepozřela a zřejmě podobná většina lidí používá běžnou kuchyňskou sůl, která je pro naše tělo jenom zátěží. Tato klasická jedlá sůl – chlorid sodný – je vhodná spíše pro průmyslové využití. Jde o chemicky ošetřenou (rafinovanou) a upravenou sůl, která je zbavena minerálních látek, jež jsou pro tělo velmi důležité.

Tento fakt nezmění ani přídavky „obohacující“ sůl – chemický jód a flór. Jedná se totiž o vysoce toxické halogeny, které jedovatost chloridu sodného ještě zvyšují! Běžná sůl se navíc neobejde ani bez přídavků stabilizátorů (např.hydroxid hliníku), které zajišťují především udržení sypkosti soli, zdraví však také neprospívají. Tyto látky však nemusí být na informační etiketě ani uvedeny.

Běžná kuchyňská sůl je pro lidský organismus toxická, agresivní a následně škodlivá, jelikož se s ní tělo velice těžce vyrovnává. Následky konzumace této soli mohou být různé, ale nejčastěji se vyskytují edémy, celulitida, artróza, artritida, dna a v neposlední řadě také tvorba ledvinových a žlučníkových kamenů.

 • Kamenná sůl
 • Koupelová sůl droga - Vše o zdraví– nejčastěji se jedná o rakouskou sůl
 • – je rozhodně lepší než klasická jedlá kuchyňská sůl
 • – sehnat ji bez chemických úprav je velmi těžké
 • Mořská sůl
 • – je také vhodnější než běžná jedlá kuchyňská sůl
 • – opět se sůl neobejde bez čištění, protože moře jsou stále více znečistěná 
 • Krystalická sůl – himálajská
 • – jde o nejvhodnější sůl
 • – snadno se vstřebává, a pokud jde o přebytky, tělo je schopno je bez problémů a vedlejších účinků vyloučit
 • – obsahuje minerály a stopové prvky (vápník, draslík, hořčík, jód, zinek, železo), které působí jako antioxidanty a dodávají tělu energii
 • – himálajská sůl je na trhu v několika podobách – ať už jako jedlá sůl, sůl v krystalech na přípravu solanky, sůl koupelová nebo též ve formě solných lamp a v neposlední řadě také léčivých solných jeskyní. 
 • Himálajská sůl a její účinky na zdraví člověkaKoupelová sůl droga - Vše o zdraví

Krystalická kamenná sůl z Himalájí pochází z odpařování pravěkého moře během stovek milionů let. Solární energie, nutná k dosažení tohoto cíle byla zachycena v každém atomu krystalu této soli jako tzv. fotonů bio-.

 Na rozdíl od této energie obsahuje krystalická sůl veškeré minerály v množství, které odpovídají množstvím těchto minerálů v našich buněčných strukturách, pokud je budeme užívat ideálním způsobem. Tyto minerály jsou tak malé, že mohou být přijaty našim tělem na buněčné úrovni.

 Pokud se krystalická sůl rozpustí ve vodě, máme veškeré minerály společně se zachycenou sluneční energií. Díky této soli se naše tělo čistí samo, naše buňky jsou obnoveny, všechny procesy života v našem těle jsou harmonizovány, regulovány a posíleny.

Rafinované soli, včetně mořské, nejsou pro nás pozitivním přínosem, a to vzhledem k rafinaci velikosti solných částic, které jsou příliš velké. Sůl je rafinována v takovém rozsahu, podle toho, jak to chemický průmysl potřebuje. Naše „kuchyňská sůl“ je vedlejším produktem této průmyslové soli.

 Nicméně, tělo klasifikuje tuto sůl jako jed (není přírodní) a bude dělat vše pro to, aby se této soli zbavil.

 Naše ledviny, které jsou odpovědné za tento proces, dokážou bohužel filtrovat pouze asi 7 gramů čisté soli denně: přebytek soli přitahuje vodu a je uložena ve svalových tkáních, v kostech a v kloubech, což způsobuje mimo jiných problémů, artritidu a revmatismus.

V Himalájích za velmi specifických podmínek – high geo-tektonické tlaku – se transformovala 0,1% z kamenné soli do krystalické kamenné soli. Vzhledem k obrovskému tlaku tato sůl získala svou naprosto jedinečnou strukturu: minerály se staly organické, což znamená, že jsou plně k dispozici pro naše tělesné buňky.  

 1. Krystalická kamenná sůl z Himalájí je nejméně 250 milionů let stará.
 2. Krystalická kamenná sůl z Himalájí obsahuje veškeré minerály, které potřebujeme pro naše životní procesy.
 3. Krystalická kamenná sůl z Himalájí je zcela absorbována v našich tělesných buňkách, kvůli unikátní struktuře jejich krystalů, vznikala za velmi specifických geo-tektonických procesech v himálajské oblasti.

Krystalická kamenná sůl z Himalájí nezatěžuje naše tělo jako ostatní soli. Naopak, dodává nám energii a regeneruje naše tělo na všech úrovních. 

Certifikát analýzy himálajské soli Crystal Minerální kamenná sůl
z knihy, water & salt, essence of life
dr. barbara hendel md a peter ferreira
Prvek Řád Num. Výsledky Analýza Type
Vodík H 1 0.30g/kg DIN
Lithium Li 3 0.40g/kg AAS
Beryllium Být 4

Jak se používá himálajská sůl?

Sůl nad zlato. Většina z nás používá sůl každý den při vaření. Najdeme ji i ve většině potravinách a dokonce i tam, kde byste ji nečekali. Bez soli by byl svět tak trochu… planý, bez chuti. Ale není sůl jako sůl. Existuje hned několik typů! Jedním z nich je i růžová himálajská sůl, kterou si teď představíme. A dokonce dojde i na tipy, jak ji používat. Tak hurá do toho!

Až z daleké oblasti Himálaje

Himálajská sůl vznikla ze stovky milionů let starých moří. Můžeme tedy říct, že pochází z dob, kdy Himálaje byly ještě pod vodou! Sůl se těží ručně z úpatí Himálajských hor, následně se suší na slunci, omyje a šetrně umele. Žádné chemické procesy – bělení, čištění, barvení, obohacování o další minerály a prvky. Jen 100% příroda. 

Co všechno obsahuje himálajská sůl?

Až 84 minerálních látek a stopových prvků! Příkladem může být hořčík, vápník, fosfor, selen, jód, chlór a železo, které je zodpovědné za typické růžové zbarvení.

Díky pestrému složení přispívá himalájská sůl k regulaci tlaku v cévách, zamezuje překyselení a udržuje v rovnováze pH, detoxikuje organismus od škodlivých látek, dodává tělu potřebné minerály, prospívá pokožce i vnitřním orgánům.

Kde a jak se používat himálajskou sůl?

Možností, jak užívat tento himalájský zázrak, máte hned několik. Můžete jím nahradit klasickou kuchyňskou sůl při vaření, pečení a dochucování pokrmů. Ale nemusíte zůstávat jen u toho. Co třeba vyzkoušet solanku z himálajské soli?

Solanka je slaný roztok z vody a soli, který pijí sportovci pro doplnění tekutin a minerálů. Nápoj vytvoříte tak, že rozpustíte 1 čajovou lžičku himálajské soli v 0,6 litru vody. Doporučuje se pít 2-3 dl před hlavním jídlem. Nezapomeňte ale tuto dávku soli odečíst od celkového denního příjmu. Užívat přespříliš soli taky není zdravé. 

Himálajskou sůl lze použít i v péči o pleť a na výrobu kosmetiky. Jak a kde?

 • Čištění zubů – Ano, opravdu s ní lze čistit zuby :-).
 • Deodorant – Himálajská sůl a solná mýdla jsou skvělými deodoranty a odstraňovači pachů. Vyzkoušejte!
 • Peeling – Sůl lze použít na odstranění staré kůže a zjemnění pokožky. Stačí smíchat sůl s tělovým olejem (kokosovým, olivovým,…) a domácí peeling je na světě.
 • Koupelová sůl – Příjemná, relaxační lázeň umí divy. O to víc, když přidáte himalájskou sůl do koupele. Zbavíte se nečistot, vyčistíte si póry a ještě si odpočinete.
 • Inhalace – inhalování vody s mořskou či himálajskou solí pomáhá dezinfikovat dýchací cesty. Ideální jako prevence v chřipkovém období.
 • Výplach nosu – Solný roztok můžete použít také k výplachu nosu. Stačí rozpustit 2-3 gramy soli ve 3 dl vody. Pročistíte si tak dutiny a podpoříte svou imunitu. Pak si na vás nějaká rýma nepřijde.

Pilulka.cz

KAWAR je 100% přírodní minerální sůl z Mrtvého moře z pobřeží v Jordánsku. Je těžena a zpracovaná na přímo březích Mrtvého moře (certifikát máme k dispozici). Barva soli KAWAR z Mrtvého moře není čistě bílá, je lehce okrově zabarvená pro obsah částeček bahna z Mrtvého moře.

Zajímavé:  Protonová Léčba A Rakovina Plic?

Krystalky soli z Mrtvého moře jsou zcela odlišné od obyčejných solí, minerální látky (zejména hořčík, vápník, sodík, draslík) dosahují koncentrace až 32%. Proto roztok soli nechutná slaně, ale spíše trpce až hořce. Koupel se solí z Mrtvého moře působí zklidňujícím a relaxačním účinkem na celé tělo i nervový systém a tiší svalovou únavu.

Sůl z Mrtvého moře čistí, hydratuje a revitalizuje pokožku a odstraňuje z ní škodlivé látky. Dlouhodobá účinnost soli z Mrtvého moře při lupénce je i vědecky ověřená. Sůl z Mrtvého moře doporučuje například MUDr. F. Novotný (Atopický ekzém, 2009) při atopickém ekzému jako nejúčinnější ze solných koupelí.

Pokud jste koupel v soli z Mrtvého moře ještě nevyzkoušeli, rozhodně vám ji doporučujeme, budete překvapeni účinkem.

Koupel v soli z Mrtvého moře napomáhá při odstraňování kožních problémů jako je

 • akné
 • lupénka
 • ekzém včetně atopického (ve stádiu bez krvácejících prasklinek)
 • plíseň na nohou a těle
 • celulitida

Koupel v soli má velmi příznivý účinek také při

 • revmatických potížích
 • kloubních potížích
 • zlepšuje pohyblivost bolestivých míst
 • při nervovém vypětí

Pro lokální koupel (při lupénce, ekzému, plísních)

Do 6 litrů teplé vody rozpusťte 3 vrchovaté polévkové lžíce soli z Mrtvého moře a postiženou část těla ponořte do koupele na 20 minut. Aplikujte 1krát denně po dobu 10 – 14 dnů. Pro tento účel doporučujeme i menší balení soli: Sůl z Mrtvého moře 500 g. Poté pokožku opláchněte čistou vodou a aplikujte Krém na ruce z Mrtvého moře nebo Krém na nohy z Mrtvého moře.

Celotělové koupele

Provádějte po dobu 10 až 14 dnů. Koupel aplikujte 1x denně s vyšší koncentrací soli Kawar. 400 až 500 g solirozpusťte v 80 litrech teplé vody (obsah vany), ulehněte do lázně a setrvejte 15-20 minut.

Doporučujeme zakoupit větší balení (25 kg soli z Mrtvého moře). Nepoužívejte po koupeli mýdlo nebo sprchovací gel. Po koupeli opláchněte tělo čistou vlažnou vodou a aplikujte Tělové mléko z Mrtvého moře.

K obkladům postižených míst lupénkou nebo ekzémem

Rozpusťte 1 vrchovatou polévkovou lžíci soli z Mrtvého moře Kawar ve 2 litrech teplé vody. Do roztoku namočte gázu nebo sterilní čtvereček a přiložte na postižené místo.

Při pohybových obtížích, celulitidě a pro krásu pokožky

Ve vaně s teplou vodou (cca 37 st. C) rozpusťte 250 gramů soli z Mrtvého moře Kawar a položte se do připravené lázně. v lázni relaxujte 15 až 20 minut. Během této doby pokožka absorbuje veškeré minerální složky a stopové prvky.

Sůl odstraňuje z pokožky všechny nečistoty a nadbytečný tuk. Nepoužívejte proto koupeli mýdlo nebo sprchovací gel. Po koupeli opláchněte tělo čistou vlažnou vodou a aplikujte Tělové mléko z Mrtvého moře.

Úleva od bolestí kloubů se obvykle dostaví již po první koupeli.

Při onemocnění horních dýchacích cest

Příznivě působí sůl z Mrtvého moře ve formě inhalace slaného roztoku. Slaný roztok si připravíte rozpuštěním 1 lžíce soli z Mrtvého moře ve 2 litrech horké vody. Páru vdechujte ústy i nosem.

Použijte inhalátor, pokud jej nemáte k dispozici, posaďte se k nádobě s teplým roztokem, hlavu i s nádobou překryjte dekou a vdechujte páru. Inhalaci doporučujeme maximálně 5 minut.

Horká pára s obsahem soli z Mrtvého moře působí na sliznice desinfekčně a urychluje léčbu onemocnění horních cest dýchacích.

Upozornění

Jen na vnější použití. V případě kontaktu s očima, vypláchněte oči čistou vodou. Uchovávejte mimo dosah dětí.

Zkuste také ostatní výrobky značky Kawar, které uvidíte v kategoriích Kosmetika, Strie a celulitida a Kosmetika pro atopiky. Pokud si nejste jistí volbou tohoto produktu, zkuste se ještě podívat do kategorie Přírodní přísady do koupele.

Koupelová sůl a je z vás kanibal?

Jednu koupelovou sůl, prosím

Koupelová sůl patří k novějším drogám a svůj název získala proto, že se dá zakoupit ve speciálních obchodech (obdobných jako Amsterdam shopy). Tato droga se prodává jako bolívijská koupelová sůl a na obalu je uvedeno, že není určena ke konzumaci. Droga je také známa pod názvem Cloud nine.

Název drogy je také odvozen od podobnosti s opravdovou koupelovou solí – jsou to bílé krystalky či prášek. Možnosti aplikace drogy jsou rozmanité – dá se spolkout, kouřit, šňupat či aplikovat injekčně.

Obsahuje látky jako mefedron a methylon, které působí podobně jako kokain či amfetaminy.

Jelikož patří do syntetických drog, dá se snadno vyrobit (je tedy levná a snadno dostupná), což je předpokladem pro šíření této drogy do celého světa.

Koupelová sůl je silně návyková droga, jejíž obliba v posledních letech výrazně roste. Mezi její účinky patří euforie, sexuální stimulace, zvýšení pozornosti a celkové vybuzení organismu.

Tyto účinky trvají přibližně 2–4 hodiny a jsou následovány pocitem úzkosti, který může trvat až několik dní. Vedlejší účinky této nové drogy mohou poškodit zdraví, či dokonce způsobit smrt.

Patří k nim selhání jater, infarkt myokardu, halucinace, delirium, agresivita a další.

Raz, dva, tři a je z vás kanibal

Možná jste v médiích zaznamenali články o „kanibalech“, kteří právě před svými útoky požili tuto drogu. Nejznámější je případ z Miami, kdy nahý muž okusoval pod mostem obličej druhého nahého muže. Kanibal musel být zastřelen, protože nereagoval na pokyny policistů, aby se svým jednáním okamžitě přestal a prostě „jedl“ dál.

Dalším případem je jistý Brandon De Leon, který pořvával v miamské restauraci oplzlé poznámky na ostatní hosty a byli na něj přivoláni policisté. Při zatýkání kladl značný odpor a po naložení do auta na policisty řval, že je sežere. Na stanici poté chrochtal a vrčel jako zvíře a snažil se strážníka kousnout do ruky.

Další incident se odehrál v Louisianě, kdy muž napadl jiného muže, který pracoval na své předzahrádce, a odkousl mu kus obličeje. Poté ještě vnikl do domu jiného muže, kterého ohrožoval nožem a odcizil mu pistoli, zde byl zadržen policisty.

Zkušenost Freddyho Sharpa

„Nikdy jsem nezažil nic podobného. Velmi mě to vyděsilo. Měl jsem halucinace o tom, že jsem na psychiatrii a že jsem posedlý postavou Jasona Voorheese z filmu Pátek třináctého. Je to jako všechny druhy šílenství, zlo, temnota, nejhorší, co si můžete představit.“

„Zdá se ti, že jsi neuvěřitelně vysoký a neprůstřelný, necítíš žádnou bolest. Strach, tma. Cítil jsem blížící se zkázu. Měl jsem pocit, že jsem někoho zranil. Snažil jsem se uspokojit, ale nešlo to. Ztratil jsem nad sebou kontrolu, mohlo se stát cokoliv.“

„Kromě nepříjemného dojezdu jsem všechno, co ze mne šlo ven, cítil na vlasech. Bylo to nechutné. Smrdělo to špínou, nechutně, zkaženě, byl to zápach chemického původu.“

Drogy jako koupelová sůl nebo hnojivo. Feťáci končí v nemocnici

ŽIVĚ

ŽIVĚ

00:47

53:36

15:56

00:30

02:41

00:28

Krátká zpráva

Prezident Miloš Zeman v pondělí podepsal zákon o nízkouhlíkové dohodě, který z dostavby jaderné elektrárny Dukovany vyřazuje firmy z Ruska a Číny. Zákon umožňuje využití technologií pouze od dodavatelů ze států, které přistoupily k mezinárodní dohodě o vládních zakázkách z roku 1996.

27. 9. 2021

Koupelová sůl – droga, která má k relaxaci daleko

V poslední době se v médiích objevují zprávy o výskytu „kanibalů“ okusujících své oběti na amerických ulicích. Právě za těmito útoky stojí droga známá pod názvem „koupelová sůl“.

V poslední době se v médiích objevují zprávy o výskytu „kanibalů“ okusujících své oběti na amerických ulicích. Právě za těmito útoky stojí droga známá pod názvem „koupelová sůl“. Svůj původ má v Evropě a je velmi snadno dostupná i v České republice. Jelikož jde o jednu z nejnebezpečnějších moderních drog, je dobré seznámit se s ní blíže.

Nebezpečné krystalky 

Název drogy je odvozen od podobnosti se solemi používanými do koupelí. Jedná se o bílé krystalky či prášek složený z mnoha chemikálií. Obsahuje látky, jako jsou mefedron, methylon a další, které působí podobně jako kokain nebo amfetaminy.

Zajímavé:  Evropská iniciativa nabídla 6 miliard korun na vývoj účinnějších léčiv – vše o zdraví

Jedna ze složek je zodpovědná také za vlastnosti podobné extázi. Užití je rozmanité, přípravek lze prostě jen spolknout, kouřit, šňupat nebo aplikovat injekcí.

V roce 2011 byla „koupelová sůl“ šestou nejužívanější drogou a počet uživatelů rapidně narůstá!

Po euforii přijde deprese 

Koupelová sůl je silně návyková, ilegální droga, která je vyhledávaná kvůli svým povzbuzujícím účinkům. Patří mezi ně:

 • euforie,
 • sexuální stimulace,
 • zvýšení pozornosti,
 • celkové vybuzení organismu.

Působení drogy však po 2 až 4 hodinách vymizí a poté následuje pocit úzkosti, který může trvat až několik dní.

S čím musí uživatel počítat 

Vedlejších účinků existuje více než dost. Většina z nich může trvale poškodit zdraví a často způsobit i smrt již při nízkých dávkách! K závažným potížím se řadí:

 • zrychlení srdeční frekvence,
 • bolest na hrudi,
 • zvýšení tlaku krve,
 • halucinace, delirium,
 • selhání jater,
 • infarkt myokardu,
 • agresivita.

Zejména dlouhotrvající delirium spolu s agresivitou pak stojí za kanibalskými útoky v amerických městech.

Nový a silný hráč 

Koupelová sůl patří do skupiny syntetických drog, což znamená, že se dá snadno vyrobit, a tudíž je velmi levná a dostupná. To je skvělým předpokladem pro masivní rozšíření po celém světě. Naopak boj s touto drogou se stává téměř nemožným, zejména v oblastech s nízkou životní úrovní. Jak se vše bude dál vyvíjet, ale ukáže teprve čas. 

(holi)

Zdroj: www.medicinenet.com

Líbí se Vám tento článek?

Koloidní zlato – nejen kov oslnivé krásy

Zlato je nejen kov oslnivé krásy, jímž se zdobí lidé, ale také se používá ke zkrášlení předmětů, staveb a plní i funkce léčebné.

Zlato je kov zcela výjimečný a je tomu tak zejména proto, že má velmi příznivý vliv na naši psychiku. V Číně je dodnes rozšířený zvyk, že v případě, kdy je ženichem postarší muž, dá si při svatebním obřadu misku rýže, která se vařila se zlatou mincí. Má se za to, že mu to přinese nejen nový elán do života, ale i ztracené mládí.

Právě v Číně mají omlazovací kúry s využitím zlata největší tradici. Čínští císaři si v minulosti například pravidelně obkládali obličej tenkými plátky zlata, aby neměli vrásky a jejich pleť zůstala jemná a čistá.

Na rozdíl od stříbra, které bylo ve východní medicíně vždy spojováno se ženskou energií, je zlato naopak dáváno do souvislosti s energií mužskou. „Zlato, stříbro a stejně tak i další kovy jsou v malém množství rozptýleny prakticky všude,“ vysvětluje profesor Vladimír Bencko z Ústavu hygieny a epidemiologie 1.

lékařské fakulty UK a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. „Jde o prvek, který je neobyčejně stálý, a proto se využívá v mnoha medicínských odvětvích včetně zubního lékařství.“

Přispívá k celkové harmonii

To, že stopové množství zlata v těle je velmi dobré pro dosažení tělesné i duševní harmonie, tvrdil na začátku 20. století i americký jasnovidec Edgar Cayce. Zlato je však součástí různých léčiv už odedávna.

Protože ale nejde o levnou záležitost, dnes se od jeho užívání spíše upouští. V medicíně se používá také platina nebo palladium, ovšem tyto kovy jsou ještě dražší a zároveň také méně dostupné. Řada receptů na léčebné využití zlata vždy kolovala rovněž v lidové medicíně.

Podle jednoho z nich lze například ječné zrno odstranit pravidelným potíráním zlatým prstýnkem. Zlato se také využívá v homeopatii, kde se přípravky se zlatem indikují při srdečních potížích, poruchách zraku a depresi.

Tím, jak zlato podporuje naši tvořivost, zvyšuje i naše sebevědomí a pomáhá překonat rozčilení. Obnovuje vnitřní klid a zahání strachy.

Podle profesora Bencka má tento kov stejně jako stříbro dezinfekční účinky a zabíjí bakterie, stříbro je však rozpustnější. Zlato se proto na rozdíl od stříbra k těmto účelům nepoužívá.

V onkologii bývalo hlavně dříve u gynekologicky nemocných pacientek rozšířené používání radioaktivního zlata, které se koncentrovalo v děloze nebo ve vaječníku pro zpřesnění diagnostiky.

„Ve stomatologii se však zlato využívá stále, přičemž důvodem je hlavně to, že na něj prakticky vůbec nevznikají alergie a je odolné vůči korozi.

V minulosti se sloučeniny zlata hojně využívaly také v revmatologii – o široké podávání solí zlata u revmatoidní artritidy se u nás zasloužil profesor František Lenoch. Soli zlata se injekčně aplikovaly do zanícených tkání, což nastartovalo regenerační proces. V posledních letech však díky pokroku medicíny používání zlata v této indikaci ustoupilo do pozadí,“ dodává odborník.

Již staří Indové…

První zmínka o použití zlata jako léku pochází z Indie a je datována do období 5 tisíc let před naším letopočtem. Právě v této době vznikla tradiční indická medicína ajurvéda, která používá byliny, koření, cvičení a zahrnuje i speciální systém výživy.

Také však pracuje s jedenácti léky obsahujícími zlato. Tyto medikamenty byly určeny především pro obnovu tělesných pochodů a k udržení mládí. V Egyptě zase kdysi zkoušeli zlato při léčení neštovic, kožních vředů a spalniček.

V této starověké civilizaci také mísili zlato v mastích s rostlinnými silicemi a preparát používali jako elixír mládí.

Technologie přípravy však byla velmi složitá. V dalších historických obdobích se tento kov v medicíně využíval různě. V polovině 19. století se například v USA koloidní zlato používalo jako lék pro alkoholiky a pozitivní účinky mu jsou v tomto směru přisuzovány dodnes.

Údajně také pomáhá překonávat závislost na tabáku, lécích nebo drogách. Obecně je zlato v koloidní formě rozšířeno také jako nenávykové antidepresivum, i když údajně může pacientům pomoci rovněž při migrénách, epilepsii a impotenci.

V některých případech dokonce dokázalo zvýšit IQ jedince, což je vysvětlováno vysokou elektrickou vodivostí.

Podle studie zveřejněné v 90. letech minulého století v USA se testy IQ po čtyřtýdenním užívání koloidního zlata zlepšily o dvacet bodů. Stejně tak tento přípravek údajně může prodloužit život lidem s rakovinou – vůbec poprvé byla tato informace publikována v roce 1935.

Z padesáti pacientů, u nichž již nebylo možné provést operaci, se po aplikaci koloidního zlata dvanáct pacientů úplně uzdravilo. Experimenty proto pokračují i v dnešní době. Nanočástice zlata totiž umožňují snadnější ničení buněk zasažených nádorem, a tak pomáhají v léčbě nemoci.

Zlaté nanočástice se také pro zvýšení účinků dají kombinovat například s rentgenovými paprsky používanými v radioterapii.

V budoucnu by se s úspěchem mohly využít i v optice a elektronice, a dokonce i ve výfukových katalyzátorech. Některé zdroje označují zlaté nanočástice za materiál 21. století. V elektronice by mohly sloužit jako konektory.

Dnes se již ví, že zlato dokáže do určité míry zvrátit oxidační procesy způsobující stárnutí – možná právě proto jej ve starověku přidávali do elixírů mládí. Dokáže totiž podpořit transport kyslíku do horních vrstev pokožky.

Navíc tento vzácný kov podporuje lymfatický systém i krevní oběh, což má za následek rychlejší odplavování toxických látek z těla i z pleti. V neposlední řadě podporuje sexuální aktivitu, dokáže zmírnit bolesti a zvýšit naši obranyschopnost.

Potěšení z luxusu

„Zlato působí na psychiku člověka pozitivně už proto, že je tak vzácné.

To může skutečně sehrát velmi důležitou roli,“ odpovídá profesor Bencko na otázku, zda může člověku nějakým způsobem zdravotně prospět luxusní bonboniéra s dvanácti čokoládovými pralinkami pokrytými šupinkami z 22karátového zlata, která se vyrábí ve Švýcarsku a pochopitelně je velmi drahá. „Plátky zlata se zase dostanou z těla ven se stolicí, takže jde pouze o snobskou záležitost, z níž někteří lidé dokáží profitovat, jiný význam to nemá.

Kousky kovu projdou tělem neporušeně stejně jako spolknutá jehla nebo hřebík, v případě zlata však člověk může mít pocit, že si dopřál něco opravdu výjimečného, což mu dočasně může přinést určitě psychické potěšení.“ Speciálním artiklem je také kosmetika – pojmy zlato a krása jdou k sobě odedávna velmi dobře.

Zajímavé:  Pigmentové skvrny - Vše o zdraví

Zlato například tvoří jednu ze složek luxusních pleťových krémů, což je opodstatněné vzhledem k jeho schopností zpomalovat proces stárnutí, a také je v tomto případě významný pozitivní vliv na látkovou výměnu. Pleť chrání i před škodlivými vlivy ultrafialového záření a jinými agresivními vlivy zevního prostředí.

Kvalitní kosmetika většinou používá 24karátové zlato, vždy by však měla mít certifikát čistoty a pravosti kovu ověřený zlatníkem. Kromě 24krátového zlata krém obsahuje také rostlinné extrakty a esenciální oleje. Zlato se v této formě snadno vstřebává do kůže a ovlivňuje ji na buněčné úrovni.

Oživuje ji, omlazuje, stimuluje lymfatický a krevní oběh. Taktéž napravuje oxidační poškození kolagenových vláken, takže působí i proti vráskám. Novinkou je rovněž make-up a pleťová maska s 24karátovým zlatem.

Zlato tedy zdaleka není jen marnivou parádou nebo symbolem bohatství, jak by se mohlo zdát na první pohled.

Zlatý roztok z lékárny

Ve Spojených státech je k dostání zlatý prášek k vnitřnímu užívání, který se rozmíchá ve vodě a poté se používá jako lék. V Evropě je oproti tomu v poslední době populární tzv. koloidní zlato, což je roztok, v němž je díky chemickému procesu zlato rozptýleno do mikroskopických částic.

Koloidní zlato má velmi příznivý vliv na psychiku a intelekt, povzbuzuje tvořivost, zmírňuje napětí a zklidňuje.

Také však příznivě působí na naše fyziologické procesy – harmonizuje a regeneruje vitální síly v těle, usměrňuje krevní tlak, pomáhá udržovat pevnou stavbu těla i mladistvou elastickou pokožku a také se udává, že harmonizuje činnost žláz s vnitřní sekrecí.

Díky vodivosti energie zlepšuje tok vnitřní energie, zejména podél páteře, a je tedy jakýmsi katalyzátorem vnitřní energie. DNA tak v každé jednotlivé buňce může mít k dispozici vyšší množství energie.

Dále zlato zvyšuje absorpci výživných látek a zlepšuje procesy látkové výměny.

Také se uvádí, že regeneruje červené a bílé krvinky i krevní destičky, s čímž souvisí jeho pozitivní vliv na stav srdečních chlopní, štítnou žlázu a brzlík.

Koloidní zlato při dostatečně vysokých koncentracích zabarvuje roztok do fialova (koncentrace kolem 10 ppm), růžova (koncentrace kolem 25 ppm) či rubínově (velmi vysoká koncentrace, kolem 50 ppm). Případné zbarvení roztoku tedy není v žádném případě zapříčiněno rozpuštěnými barvivy či nečistotami, ale vyšším množstvím koloidních částic zlata.

Co umí koloidní zlato

Je-li člověk nemocen, jeho energie je blokována. Tyto blokády mohou být uvolněny normalizací elektrického potenciálu na akumpunkurních drahách tělesných orgánů, čímž je nastartován ozdravný proces.

 • Zlato ovlivňuje elektrické a následně i magnetické vlastnosti organismu.
 • Zlato normalizuje elektrický potenciál podél akumpunkurních drah.Dodáme-li organismu a zejména mozku zlato v koloidní podobě, dojde k výraznému prodloužení životnosti a omlazení tkání.
 • Zlato může hrát významnou roli v mentálním rozvoji člověka. Napomáhá zvyšovat IQ.
 • Zlato je substancí, která vytváří přímé propojení mozku s vitální silou.
 • Zlato aktivuje a harmonizuje celkový endokrinní systém. Může stimulovat zejména šišinku a podvěsek mozkový, pokud jsou v energetickém propadu. Vyrovnává v první řadě spouštěcí mechanismy, které ovlivňují činnost a reakci jednotlivých žláz.Moderní medicína a koloidní zlato:

Koloidní zlato nachází uplatnění v alopatické medicíně při ošetření artritických a revmatických stavů, případech roztroušené sklerózy, poruchách sexuálních funkcí (u mužů i žen) a rovněž při problémech endokrinního systému a nervových poruchách. Zlato má uklidňující vlastnosti, aniž by byly poškozeny samotné nervy.

Koloidní zlato a problémy závislostí:

Dřívější studie ukázaly, že dávky zlata vedly k výraznému snížení alkoholové závislosti. Totéž platí pro pacienty závislé na příjmu medikamentů, tabáku, nebo potravy.

Účinek koloidního zlata při problémech závislosti a při depresích plyne z následujícího: Zlato aktivuje a harmonizuje endokrinní systém, což vede ke zklidnění nervového systému a aktivaci vnitřní energie.

To vede k celkovému zlepšení vnitřního nastavení a pocitu (pomáhá výrazně při problémech se spánkem).

Koloidní zlato a nádorová onemocnění Bylo zjištěno, že koloidní zlato pomáhá redukovat velikost nádorů, snižuje bolesti, zlepšuje chuť a trávení a pomáhá pacientům zvyšovat hmotnost a sílu. Použití u neoperovatelné rakoviny od roku 1935 dokázalo opakovaně prodloužit život. Ve 12% bylo zaznamenáno úplné vyléčení. Redukce bolesti byla zaznamenána ve 40%

a redukce tumoru dokonce v 60%. Dále bylo pozorováno zlepšení chuti k jídlu u 36% pacientů včetně zvýšení jejich tělesné váhy. Dávkování bylo 0,8 mg koloidního zlata třikrát denně, obvykle hodinu před jídlem.

Aktuální informace o tématu: droga koupelova or sul

A B C CH D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Chodidlům bychom měli věnovat stejnou pozornost jako rukám či tváři. Nicméně chladnější období, kdy je příliš nevystavujeme, svádí k tomu, je sem…

Aby byly nehty na rukou a nohou pěstěné a hlavně zdravé, musíme se o ně pravidelně starat. Když v těchto dnech nemůžeme nechat jejich úpravu na…

Pochmurné zimní období přímo svádí k tomu dopřát si koupel, která prohřeje mrazem zkřehlé tělo, vyživí pokožku, zklidní mysl a dodá chybějící…

Podzim bývá i pochmurný, což se může odrazit na našich náladách. Výbornou první pomocí proti splínům je koupel, která prohřeje zimou zkřehlé tělo,…

Když je venku zima a nevlídno a chybí vám energie, napusťte si vanu plnou teplé vody.  Přidejte vhodnou přísadu a alespoň na chvíli zapomeňte na…

Je to už šest dní co zatkli Češku Terezu H. (21), která pašovala devět kil heroinu z Pákistánu do Spojených arabských emirátů. Její situaci vidí…

Pleť je ještě nazlátlá z léta, ale opálení mizí a místo potu nás trápí vítr. Chcete být krásné i v čase padajícího listí a přitom moc neutratit?…

Jaro je na dohled, a tak je nejvyšší čas nejen na velký jarní úklid, ale i na důkladnou péči o pokožku celého těla. A i když se mráz a nešvary…

Křehké, lámavé a třepící se nehty, zarostlá nehtová kůžička nebo popraskané paty nemusí mít na svědomí špatná genetika, v mnoha případech bývá na…

Příprava je jednoduchá, jak říká autorka nápadu Jana Meravá z Hradce Králové. Jak na to? 

Příprava koupelí je snadná, účinky jsou skvělé! Vyzkoušejte návod naší čtenářky Magdy.

Upravená chodidla jsou samozřejmostí, a zvlášť teď v letní sezóně, kdy jsou ostatním na očích. A když zrovna nejsou čas a peníze na to svěřit své…

Kanibal se sjel solí do koupele, ubodal manžele a muži poté požíral obličej

Austin Harrouff (19) z Floridy byl normální středoškolák, který se věnoval učení, fotbalu a wrestlingu. Po dokončení studia to s ním ale začalo jít z kopce. Přičuchnul k drogám a vyzkoušel tzv. flakku, kterou lze sehnat jako sůl do koupele. Když se jí sjel, popadl ho amok a ubodal manželský pár. Když ho našla policie, požíral zavražděnému muži obličej.

Austin byl se svými rodiči ve sportbaru, když vtom jakoby se pomátl a celý rozrušený utekl. Poté naběhl domů k manželům Michelle a Johnu Stevensovým a napadl je nožem. Hororový výjev viděl jejich soused Jeff Fisher (47), kterého sjetý a smyslů zbavený mladík také napadl. Svědek přivolal strážce zákona.

Když policie na místo přijela, byli manželé mrtví. Austin byl na muži a požíral mu obličej. Z jeho přežvykování šel strach. „Chrochtal a vrčel, vydával zvířecí zvuky,“ prohlásil šerif William Snyder. Austina museli složit čtyři policisté a psovod.

Úspěšní byli až při použití taseru. Mladík totiž vykazoval neuvěřitelnou sílu. Šerif má již domněnku, co stojí za jeho běsněním. „Jasně to může být případ flakky. Zatím to ještě nevíme, ale nebyl bych překvapen, kdyby to byl jeden z těchto případů,“ řekl Snyder.

Flakka je známá taktéž jako zombie droga. Lidé se po její aplikaci chovají jako smyslů zbavení, jsou agresivní a oplývají nesmírnou silou. Drogu lze navíc snadno sehnat, protože je v některých amerických státech legální a prodává se jako sůl do koupele.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector