Léčba Po Operaci Žlučníku?

Tři týdny po laparoskopické operaci žlučníku je doporučováno fyzické šetření (včetně sportu a náročnějších rekreačních činností) a přísná žlučníková dieta (po otevřených operacích dvojnásobná doba). Po dobu zhojení operačních ran není vhodné koupání, a to jak ve vaně, tak v bazénech či koupalištích.

Co dělat po operaci žlučníku?

Pacient je po 2–3 dnech propuštěn domů, ale celková rekonvalescence po operaci žlučníku vyžaduje čas 2–4 týdnů. Během nich musí pacient dodržovat klidový režim a přísnou žlučníkovou dietu. Dieta se doporučuje nejen pacientům po operaci žlučníku, ale také jako první pomoc a prevence v případě potíží se žlučníkem.

Co nejíst po operaci žlučníku?

Měli byste omezit sýry, vejce a koření. Přesedlejte raději na obilniny a moučné výrobky, vařené a dušené maso, rýžovou kaši, vodou ředěné mléko, bramborovou kaši bez tuku a zeleninu. Ze zeleniny se nejlépe snáší mrkev, květák, špenát a chřest, naopak byste měli omezit cibuli a česnek.

Jak dlouho se musí držet dietu po operaci žlučníku?

Potřebná je rovněž dieta po operaci žlučníku, podle které se pacienti stravují zhruba měsíc po zákroku, kdy je součástí procesu regenerace.

Jak se stravovat když nemám žlučník?

Naopak se běžně do stravy při této dietě zařazuje starší, den odleželé pečivo, libová masa a ryby, libová šunka, nízkotučné a polotučné mléčné výrobky. Dobře tolerovaná je i kořenová zelenina a menší množství ledového salátu, ovocná pyré. Pro dochucení pokrmů je dobré zařadit zelené bylinky, kmín a malé množství soli.

Jak začít cvičit po operaci žlučníku?

6 týdnů od operace NEZVEDEJTE břemena těžší 5 kg a VYVARUJTE se velké fyzické zátěži i prudkým pohybům. Při zvedání předmětů ze země je vhodné si podřepnout. 10. Po 6 týdnech od operace je možné začít s běžnými sportovními aktivitami (s přihlédnutím na individuální stav).

Zajímavé:  Opar Na Rtu Domácí Léčba?

Co jíst při žlučníkové kolice?

Zvláštní dieta je doporučena po žlučové kolice, která provází posun kamene žlučovými cestami. Akutní kolika vyžaduje dostatek tekutin. Vhodný je čaj, suchar, vařené ovoce, další dny pak rýže, těstoviny, uhlovodanová (cukerná) dieta.

Co na zánět žlučníku?

V zásadě se vychází ze dvou možností, a to buď přistoupit k operaci u neakutního stavu, anebo nastupuje neinvazivní léčba, která je založena na klidovém režimu na lůžku, podávání léků proti bolesti a horečce, přikládání ledových obkladů.

Co jíst při problémech se žaludkem?

Vhodné jsou nutričně bohaté potraviny – mléčné výrobky v rozumném množství, libové maso, vejce, malá množství ovoce a zeleniny, pečivo bez většího obsahu vlákniny. Důležité je omezení mastných jídel a jídel smažených a kořeněných. Výše uvedená opatření odpovídají tzv. šetřící dietě, event.

Jak na prujem po operaci žlučníku?

Průjmy po operaci žlučníku mívají nejčastěji jednu ze dvou příčin: > Nedostatečné trávení tuků (stolice je mastnější, obsahuje právě ty tuky) – to je možné vyřešit dávkou trávicích enzymů (např. Pancreolan, Pangrol) po každém tučnějším jídle.

Co pít po Zlucnikovem Zachvatu?

Pomoc při potížích

Jako první pomoc se doporučuje přiložit ručník namočený ve studené vodě na pravé podžebří, návštěvu lékaře byste však neměli příliš odkládat. Po prodělaném záchvatu se doporučuje následující den pít pouze hořký čaj a jíst suché pečivo nebo suchary.

Jak se zbavit Blata ve žlučníku?

U žlučníkového záchvatu se podávají léky tlumící bolest a stahy žlučníku (analgetika a spasmolytika). V případě zánětu také antibiotika. Radikálním způsobem léčby je chirurgický zákrok. Součástí léčby je vždy dieta.

Jak bolí žlučník?

Podráždění se podle lékaře projevuje tlakem v pravém podžebří a pocity na zvracení. Bolest často vystřeluje až do zad. Taky může jít i o biliární koliku, která je vyvolaná stahem žlučníku. Taková bolest je kolísavá, nepříjemná až šokující.

Zajímavé:  Nizka Hladina Zeleza V Krvi Priznaky?

Jak vypadá žlučníkový záchvat?

Krutá bolest v pravém podžebří, která může vystřelovat do ramene či do třísel a bývá provázena nevolností, zvracením, případně horečkou. Tak se hlásí žlučníkový záchvat. Kvůli charakteru bolesti, kdy se střídá nesnesitelná bolest s chvilkami úlevy, se také označuje jako žlučníková kolika.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector