Lékař Ve Zkušební Době?

Pokud tedy potřebuješ k lékaři a nejde to mimo pracovní dobu, tak beztak NÁROK na 4 hodiny volna nejsou, je nárok na dobu NEZBYTNĚ nutnou k jeho návštěvě. Pak je to s potvrzením od lékaře u zaměstnavatele jako placené volno.

Co se týče dovolené ve zkušební době?

Dovolená ve zkušební době není obvyklá. Co se dovolené týče, předně platí, jak je uvedeno výše, že zkušební doba slouží ke vzájemnému poznání se mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem. Není tedy příliš časté, že by zaměstnanec čerpal dovolenou již v průběhu prvních 3 měsíců na pracovišti. Zákoník práce nicméně takové čerpání nijak neomezuje

Kdy skončí zkušební doba?

Pokud zaměstnanec ve zkušební době onemocní, zkušební doba se prodlužuje o neodpracovaný čas. Uveďme si pro názornost příklad z praxe. Zaměstnanec nastoupí do práce 1. ledna a je s ním písemně sjednána tříměsíční zkušební doba. V únoru pracovník na měsíc onemocní. To způsobí, že mu zkušební doba skončí

Jaká je délka zkušební doby?

Zkušební doba u smluv na dobu určitou. Zároveň platí, že délka zkušební doby nesmí překročit polovinu sjednaného pracovního poměru – na to je třeba dbát pouze u smluv na dobu určitou. Pokud tedy například podepisujete pracovní smlouvu na čtyři měsíce, zkušební dobu lze sjednat nejdéle na dva měsíce.

Co teď v zkušební době onemocní?

Nemoc ve zkušební době. Co teď? Pokud zaměstnanec ve zkušební době onemocní, zkušební doba se prodlužuje o neodpracovaný čas. Uveďme si pro názornost příklad z praxe. Zaměstnanec nastoupí do práce 1. ledna a je s ním písemně sjednána tříměsíční zkušební doba. V únoru pracovník na měsíc onemocní.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector