Nemoc Dna Dietní Léčba?

Doporučení, co dělat pro snížení množství kyseliny močové v krvi.

Stravování při dně

 1. Omezte potraviny s obsahem purinů
 2. Zařaďte vhodné potraviny.
 3. Dodržujte pitný režim.
 4. Jezte do polosyta.
 5. Maso vařte.
 6. Dochucujte chytře.
 7. Pijte bylinkové čaje.

Co jíst při onemocnění dnou?

Nejvyšší obsah purinů má maso z mladých zvířat (telecí, jehněčí, kuřecí) a zvířecí vnitřnosti (brzlík, ledviny, plíce, slezina, krev, játrové paštiky), dále krůtí a husí maso a také zvěřina. Nevhodné pro pacienty trpící dnou jsou také uzeniny, živočišné tuky a různé masové výtažky (maggi, masox, masové koncentráty).

Co nesmim jíst při dně?

Dodržujte dietu s nízkým obsahem purinů – látek, ze kterých vzniká kys. močová. Omezte příjem masa, vyvarujte se masových vývarů, vnitřností, špenátu, luštěnin, kakaa, naklá- daných a konzervovaných potravin a pikantních jídel. Snažte se přejít spíše na mléčné bíl- koviny.

Která dieta se doporučuje při nemoci dny?

Ze stravy vyloučíme potraviny obsahující větší množství purinů – zvěřinu, vnitřnosti, masové vývary a extrakty, trvanlivé salámy, uzená masa, olejovky, kakao, čokoládu, silný černý čaj, zrnkovou kávu, luštěniny, alkoholické nápoje, houby. Doporučujeme snížit celkové množství bílkovin na 50–60 g/den = 0,6–0,8 g/kg váhy.

Co pomáhá proti dně?

Z medikace se na dnu obvykle předepisují léky, které snižují bolest kloubů a potlačují zánět tzv. nesteroidní antirevmatika (např. Ibuprofen, Diklofenac, nimesulid), a léky, které snižují tvorbu kyseliny močové (například Purinol či Febuxostat). Další lék, který specificky tlumí akutní ataku dny, je kolchicin.

Jak vyplavit kyselinu močovou z těla?

Pro nápravu je nezbytné odbourat alkohol a denně vypít dostatečné množství vody. V ideálním případě je dobré každou hodinu dodat tělu sklenici čisté a neochucené vody, díky které se kyselina močová naředí a bude se snáze vyplavovat z těla.

Zajímavé:  Jaké Vitamíny Obsahuje Mrkev?

Jak se zbavit záchvatu dny?

Při akutní dnavém záchvatu se užívají léky proti bolesti a zánětu kloubů, tzv. nesteroidní antiflogistika, a to v poměrně vysokých, protizánětlivých, dávkách. K tomu často lékař předepíše i lék kolchicin, který snižuje tvorbu krystalů kyseliny močové a zmírňuje zánětlivou reakci na tyto krystalky ve tkáních.

Jak se rychle zbavit dny?

Jak se zbavit kyseliny močové

Klíčové je jíst zeleninu a ovoce, naopak vyhnout byste se měli masu, mořským plodům a celým zrnům. Omezit byste měli potraviny plné nasycených tuků a zpracovaných cukrů (patří do toho i sirupy), ale také alkohol.

Jak rychle snížit kyselinu močovou?

DNA a vysoká hladina kyseliny močové

 1. Dodržujte pitný režim: vypijte denně aspoň 2,5 litru nealkoholických nízkokalorických tekutin.
 2. Úprava jídelníčku:
 3. Omezte příjem masa, masných výrobků, silných masových vývarů.
 4. Přestaňte kouřit a omezte konzumaci piva, které obsahuje puriny.
 5. Snížení tělesné hmotnosti:

Co způsobuje DNA?

Tato choroba, kterou lékaři odborně nazývají arthritis uratica (také arthritis urica), způsobuje degenerativní změny v kloubech a často doprovází metabolický syndrom. Pokud jde o rozšíření nemoci v rámci populace, dna je mnohonásobně častější u mužů, přičemž její výskyt stoupá s rostoucím věkem.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector