O Zdraví A Nemoci?

Na zdraví se většinou díváme jako na trvalou tělesnou, duševní a sociální pohodu, která je provázena optimálními funkcemi. Naopak nemoc znamená poruchu těchto hodnot a funkcí, která můžu skončit až smrtí. Přesto že je zdraví součástí každodenního života, dá se jen velmi těžko definovat.

Co je zdraví a nemoc?

„Zdraví je stav úplné fyzické, duševní a sociální pohody, nikoli pouze nepřítomnost nemoci nebo zdravotního postižení“. Zdraví je hodnota, která výrazně ovlivňuje kvalitu života. Týká se celého člověka a jeho prostředí. „Nemoc je stav, kdy je změněna či porušena stavba nebo funkce jednoho nebo více orgánů.

Co je to zdraví?

Zdraví je stav úplné tělesné, duševní a sociální pohody a nejen nepřítomnost nemoci nebo vady. Health is a state of complete physical, mental and social well-being and not merely the absence of disease or infirmity.

Co je to nemoc?

Nemoc. Stav organismu vznikající působením zevních či vnitřních okolností narušujících jeho správné fungování a rovnováhu. Dochází k poruchám fce a struktury orgánů vedoucím ke vzniku příznaků nemoci a k dalším důsledkům. Nemoc je souhrn reakcí organismu na poruchu rovnováhy mezi ním a prostředím.

Co patří do zdraví?

Světová zdravotnická organizace (WHO) definuje zdraví jako „stav kompletní fyzické, duševní a sociální pohody a nikoliv pouhé nepřítomnosti nemoci či vady“. Tuto užitečnou a přesnou definici lze také považovat za idealistickou a nerealistickou.

Co znamená psychosomatika?

Psychosomatikou nazýváme vzájemné propojení a ovlivňování těla a duše, tedy naší fyzické a psychické části. Již samotný pojem „psychosomatika“, sahá svým původem až do starověké řečtiny. Skládá se ze dvou slov „psyché“ – duše, a „soma“ – tělo. Tělo projevuje nemocí vnitřní duševní nesoulad.

Jaké jsou nemoci?

 • ADHD.
 • Afty.
 • AIDS.
 • Alergie.
 • Alkoholismus.
 • Alzheimerova choroba.
 • Angína.
 • Angina pectoris.
 • Zajímavé:  Zákon O Ochraně Zdraví Před Škodlivými Účinky Návyk. Látek?

  Co je to WHO?

  WHO (Světová zdravotnická organizace) je nezávislá mezinárodní organizace působící v rámci Spojených národů (OSN). Koordinuje a řídí mezinárodní zdravotnickou činnost, dále se soustředí na organizaci celosvětových programů pro kontrolu, prevenci a odstranění nemocí a epidemií a celkové zlepšení kvality života populace.

  Co je to duševní zdraví?

  Duševní zdraví znamená dobrou kondici celé osobnosti. Duševně zdravý člověk je schopen přijímat a zpracovávat informace, řešit problémy, logicky myslet, vytvářet nové věci, aktivně se zúčastňovat dění kolem sebe a adaptovat se na nové situace.

  Co prospívá zdraví?

  Zdravý jídelníček by měl obsahovat dostatek vlákniny, tuků a bílkovin. Nezapomínejte do jídelníčku zařadit zeleninu a ovoce. Významnou roli hraje i příprava jídla – snažte se vyhýbat smaženým a zprocesovaným jídlům (balená či uměle připravená). Důležité je při udržování zdravé stravy nepřejídat se.

  Jak se projevuje nemoc?

  Symptom (příznak) je projev onemocnění. Může jít o subjektivní obtíže, které pociťuje jen pacient (bolest, poruchy chuti apod.) nebo o příznaky objektivně zjistitelné (teplota, změny na kůži apod.). Onemocnění se zpočátku nemusí nijak projevovat – je asymptomatické (bezpříznakové).

  Co způsobuje nemoci?

  Mezi fyzikální příčiny nemoci patří například vlivy mechanické, vliv teplotních změn, ionizujícího záření a elektrického proudu nebo také prudké změny atmosférického tlaku. Mechanické vlivy – způsobují úrazy nebo dekubity.

  Jak mám onemocnět?

  Předstírejte únavu a říkejte, že se necítíte dobře nebo máte lehkou bolest hlavy. Moc nejezte a běžte brzo spát. Čím dříve budete cítit příznaky, tím věrohodnější bude vaše nemoc. Řiďte se například tím, jak jste jednali, když jste byli naposledy skutečně nemocní.

  Co poskozuje zdraví?

  Uzeniny a smažená jídla

  Některé studie dokonce uvádějí, že plátek uzeného je jako vykouření 10 cigaret! Uzeniny mají navíc v sobě mnoho soli, která lidskému zdraví také neprospívá. Nadměrné solení je totiž původcem mnoha civilizačních onemocnění, například aterosklerózy, infarktu nebo mozkové mrtvice.

  Zajímavé:  Pigmentové skvrny - Vše o zdraví

  Co patří do zdravého životního stylu?

  Zdravě žijící člověk je takový, který si udržuje přiměřenou hmotnost, pravidelně cvičí, vyhýbá se alkoholu, drogám a cigaretám, je zaměřený na pestrou a vyváženou stravu. Zdravý je také po mentální rovině, cítí se uvolněně, bez stresu a udržuje si dobré vztahy se svým okolím.

  Co je důležité pro zdraví?

  Zdraví prochází žaludkem

  každý den sníst pět porcí ovoce či zeleniny (jedna porce je přitom například jedno jablko), jíst menší množství masa, zařadit dostatek rostlinných uhlohydrátů, luštěnin, nízkotučných mléčných výrobků a přiměřené množství tuku především v podobě rostlinných olejů (přednostně olivového).

  Diskuze

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Adblock
  detector