Ostropestřec Vliv Na Zdraví?

Kromě jaterních potíží lze ostropestřec doporučit také tehdy, když chcete podpořit regeneraci cév, křečových žil, vyřešit onemocnění žlučníku, sleziny nebo dvanácterníku. Ostropestřec pomáhá také na žloutenku, hemeroidy i na žaludeční koliku.

Kdo nesmí užívat ostropestřec?

byste měli být ve chvíli, kdy berete léky na vysoký tlak. Jestliže se rozhodnete ostropestřec vyzkoušet, informujte nejdřív lékaře, který zváží, zda je pro vás tato bylinka vůbec vhodná. Je také dobré vědět, že ostropestřec se nedoporučuje ani těhotným a kojícím ženám.

Jak působí ostropestřec na játra?

Ostropestřec jako bezpečná volba

Látky obsažené v tomto vysoce léčivém bodláku fungují jako bič na jedy a toxické látky, které se nám v játrech usadily, ničí je a odbourává. Užíváním ostropestřce játra čistíme od těchto jedů a zároveň je regenerujeme a umožňujeme jim obnovit jejich nepostradatelnou funkci.

Jak Nadrtit ostropestřec?

Jak ostropestřec užívat

Semena ostropestřce je nejlepší čerstvě nadrtit v kamenné nádobě přibližně na velikost zrnek písku, poté dávku sníst a zapít dostatečným množstvím vody. Nadrcená semena však můžete zamíchat i do jogurtu, ranní kaše, smoothie, džusu nebo kefíru.

Jak působí ostropestřec?

Ostropestřec je jednou z nejdéle používaných a známých bylin k regeneraci a zdravému fungování jater a vyrovnanému trávení. Extrakt z ostropestřce působí jako antioxidant – chrání tedy všechny tělesné buňky před vnějšími radikály. Ostropestřec působí příznivě hlavně na zažívání a funkce jater a pročištění těla.

Kdy uzivat ostropestřec?

Tlučený ostropestřec konzumujte přímo, 4x denně 1 čajovou lžičku, což je 3 až 4 g, 45 minut před jídlem nebo 45 minut po jídle. Účinné látky se tak mohou dobře vstřebat. Drť v ústech promíchejte se slinami, které obsahují trávicí enzymy. Pro usnadnění polykání je zapíjejte dostatečným množstvím vody.

Co léčí ostropestřec?

Že je ostropestřec opravdovým obrem i svou léčivou hodnotou, to dokazují další možnosti jeho uplatnění. Droga (bylina) napravuje poruchy krevního oběhu, prospívá při nízkém krevním tlaku, tonizuje cévy, příznivě ovlivňuje onemocnění srdečně-cévního (kardiovaskulárního) systému, pomáhá i při migrénách a závratích.

Zajímavé:  Léky Proti Chuti K Jídlu?

Jak funguje silymarin?

Silymarin má řadu příznivých účinků, zejména však na správnou funkci jater. Vede ke zlepšení metabolismu jaterní buňky, stabilizuje její buněčné membrány, podporuje regeneraci jaterní tkáně a je výrazným antioxidantem (odstraňuje nebezpečné látky, zvané volné radikály).

Jak dlouho užívat ostropestřec v tabletách?

dvě tobolky denně můžete užívat po dobu 2 týdnů, poté už pokračujte s doporučenou dávkou jedna tobolka denně. Jako další doplněk stravy pro detoxikaci jater můžete zařadit Lipovitan, obsahuje jiné účinné látky než ostropestřec a přípravky tak můžete užívat současně.

Jak dlouho louhovat ostropestřec?

Vezmeme čajovou lžičku rozdrcených semen ostropestřce, lžičku lístků máty, lžičku lístků meduňky, lžíci medu a zalijeme 250 ml vařící vody. Necháme 20 minut louhovat, poté přecedíme. Pijeme před snídaní, obědem a večeří.

Jak pouzit olej z ostropestřce?

Ostropestřec mariánský – olej se užívá v čtrnácti až dvacetidenní kúře, během které je ideální dávkovat jednu až dvě lžičky oleje denně, a to ráno nalačno nebo večer před spaním. Ostropestřec mariánský olej je vhodný pro vnitřní i vnější použití.

Jak sklízet ostropestřec?

Je půlka července a na rostlince se ve fialových květech začíná objevovat bílé chmýří. U tohoto bodláku je proces na vlas stejný, jako u pampelišky. Proto je důležité, sklidit v této fázi všechny hlavy/květy rostliny dříve, než chmýří vyleze z hlaviček ven a rozfouká se vám po celé zahradě.

Jak jíst ostropestřec?

Přímá konzumace

  1. Lžičku drceného ostropestřce důkladně žvýkejte minimálně 45 minut před jídlem.
  2. Při konzumaci zapíjejte ostropestřec vodou (150-200 ml k 1čajové lžičce).
  3. Užívejte 4x denně.
  4. Ostropestřec lze užívat ve formě 12týdenní kúry. První 2 týdny zdvojnásobte dávku, pak užívejte 4x denně 1 čajovou lžičku.

V jaké formě užívat ostropestřec?

Nejúčinnější je v drcené podobě Na první pohled připomíná obyčejný bodlák, ale lidé si ho chválí hlavně kvůli příznivému vlivu na trávení a funkci jater. Řeč je samozřejmě o ostropestřci mariánském, což je bylina, která má v lidovém léčitelství dlouholetou tradici.

Zajímavé:  Co Je Ls Páteř?

Kdy brát Silymarin?

Tlučený ostropestřec mariánský konzumujte přímo, 4x denně 1 čajovou lžičku (3-4 g), buď přibližně 45 minut před jídlem, nebo 45 minut po jídle. Ostropestřec tak nebude v žaludku smíchaný s další potravou a účinné látky (komplex flavolignanů – silymarin) se takto mohou účinně vstřebat.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector