Praskání kůže na rukou – Vše o zdraví

Suchá, popraskaná kůže na rukách neni v zimě nic výjimečného. Podívejte se, jak ochránit svou pokožku a na co si dát pozor, aby netrpěla popraskáním, zarudnutím a záděrami.

Na následujících řádcích najdete rady spíše obecného rázu, péče o pokožku je totiž komplexní záležitostí a je dobré myslet na vše. Neboli: žádný krém vás neochrání, pokud se ke své pokožce budete chovat macešsky. Pokud si ale následující tipy vezmete k srdci, můžete mít krásně hebké ruce i v těch největších mrazech.

Jak na suchou a popraskanou kůži na rukách

Při mytí rukou nepoužívejte příliš horkou nebo naopak studenou vodu. Ruce si myjte jen po nezbytně nutnou dobu – častý kontakt s vodou totiž paradoxně vysušuje.

To může být problém mnoha žen i mužů, kteří myjí nádobí starají se o domácnost.

Pokud oslabená a podrážděná suchá pokožka navíc přijde do kontaktu s čistícími prostředky, hrozí i vznik nepříjemných ekzémů na rukách.

Praskání kůže na rukou - Vše o zdraví

Proto při úklidu a mytí nádobí používejte rukavice a ruce několikrát denně promažte krémem, klidně i pokud je ještě nemáte zcela suché. Ideální jsou krémy s medem, který pokožku zvláčňuje, zjemňuje a vyživuje, zkuste třeba náš přírodní Medový krém na ruce.

Tak jako u většiny ostatních kožních potíží je i v boji se suchýma rukama důležitý zdravý životní styl a hlavně dostatečný příjem tekutin, především čisté vody, případně ovocných či bylinných čajů. Protože vnitřní hydratace je nejpřirozenějším způsobem, jak hydratovat pokožku a to nejen na rukou.

Suché ruce v zimě potřebují více péče

Extrémní výkyvy teplot, kdy přecházíme z tepla domova do zimy, zapříčiňují, že pokožka praská a silně se vysušuje. Ve vzduchu je totiž málo vlhkosti a důsledkem toho nás trápí suché ruce. Jak se tedy chránit?

Nezapomínejte na nošení rukavic a to i tehdy, když ještě nemrzne a když vycházíte jen na chvilku. Důležitá je také důkladná hydratace a promaštění, proto mažte, co to jde.

Namažte si ruce před odchodem, dodáte jim ochrannou vrstvu, která jim pomůže lépe vzdorovat teplotním změnám. A po návratu a umytí rukou je namažte znovu, vytrvalá péče se vám vyplatí a rukám se vrátí jejich jemnost.

Na suchou popraskanou kůži na rukách zkuste třeba Výživný krém s propolisem.

Praskání kůže na rukou - Vše o zdraví

Nejhorší je zimní období pro ty, kteří mají pokožku suchou. Teploty silně pod bodem mrazu ale dělají „vrásky na čele“ i těm, kteří s pokožkou jinak problémy nemají.

Prevencí suché pokožky na rukách je důkladné promazávání, hydratace a také doplňování vitamínů – důležitý je hlavně vitamín C, který minimalizuje začervenání.

Vitamin E, který najdete třeba v našem Výživném krému s mateří kašičkou, zase zaručuje vláčnost a elasticitu pokožky.

Suchá pokožka je obecně citlivější a náchylnější ke vzniku ekzému. Začervenalou, vysušenou, napnutou a popraskanou pokožkou, někdy i kopřivkou se také může projevovat tzv. chladová alergie. Zjednodušeně řečeno se jedná o přecitlivělost na chlad. Vyskytuje se převážně v zimě během nebo krátce po pobytu venku a hlavně na místech nezakrytých oděvem.

Pokud na sobě pravidelně s příchodem zimy pozorujete tyto projevy, je možné, že se jedná právě o alergii na chlad. V takovém případě dbejte na důsledné nošení rukavic a vždy před odchodem promažte ruce (i obličej) hutnějším a mastnějším krémem, který pokožce poskytne více ochrany.

Z našich produktů doporučujeme výše zmíněné výživné krémy s propolisem a s mateří kašičkou nebo osvědčený Bambucký balzám s propolisem.

Vyživující masku nebo zábal na ruce si občas dopřejte, i když zrovna problémy se suchou pokožkou nemáte. Dokáží totiž nejen ulevit a urychlit regeneraci suchých rukou, ale pomáhají také vysoušení a popraskání pokožky na rukou účinně předcházet.

Máte-li ruce vysušené a popraskané, dopřejte jim péči výživnou maskou alespoň jednou za týden, uvidíte, že výsledek bude stát za to. Už po první aplikaci pocítíte na rukou příjemnou změnu, ruce budou jemné a péče navíc prospěje i vašim nehtům.

Domácí masky a zábaly na ruce si můžete velmi snadno vyrobit z doma běžně dostupných surovin:

•  Olejová lázeň na ruce –  v misce nahřejte sklenici olivového oleje na příjemných 40 °C a ruce vložte do lázně alespoň na deset minut. Poté zlehka osušte a nechejte volně dýchat. Olejová lázeň prospěje nejen pokožce, ale blahodárný vliv má také na nehty.

Praskání kůže na rukou - Vše o zdraví

•  Výživná maska na ruce – lehce nahřejte lžíci olivového nebo kokosového oleje a dobře rozmíchejte se lžící medu. Naneste na ruce a nechte působit alespoň 20 minut.

Ruce pak opláchněte vlažnou vodou a naneste váš osvědčený krém na ruce. Máte-li chuť a čas, můžete účinky této masky vylepšit přidáním cca 2 lžic rozmixovaných ovesných vloček, které jsou pro suchou pokožku učiněným balzámem.

Už odedávna se používaly při problémech se suchou pokožkou nebo ekzémy.

•  Chcete-li dopřát rukám intenzivnější péči, z masek z předchozích bodů si udělejte na ruce zábal. Na maskou ošetřené ruce si navlékněte bavlněné rukavice a nechte působit třeba během sledování filmu, nebo klidně i přes celou noc.

•  Pokud nemáte dostatek času, ale nechcete své ruce o péči ošidit, promažte je kokosovým olejem. Není nutné ho ani nahřívat, na teplé pokožce rukou krásně povolí sám. Kokosový olej ruce krásně promastí a hydratuje, ale překvapivě se velmi rychle vstřebá a nezanechá na rukou nepříjemný mastný pocit.

Auuu, mám záděru!

A když už jsme zmínili nehty, nesmíme zapomenout ani na malé, ale hodně nepříjemné nedokonalosti našeho těla – záděry.

Mohou být pěkně bolestivé a dokonce se můžou zanítit, takže se léčba natáhne klidně na celý týden. A kdo na ně trpí? Většinou lidé, kteří často máčí ruce ve vodě, ale mohou to být i lidé z kanceláře.

Jak je to možné? Papír totiž z rukou vysává tuk, čímž ruce vysouší, a dělá tak ideální prostředí pro vznik záděrek.

Praskání kůže na rukou - Vše o zdraví

Pro minimalizaci jejich vzniku můžeme doporučit manikúru a preventivně každý kousek suché kůže odstřihnout hned v zárodku. Několikrát denně také vezměte kvalitní krém, okolí nehtů nakrémujte a nechte pár minutek působit. Opět pomáhá i olejová lázeň.

A co když už se záděrka vytvoří? Ihned po odchlípnutí kůžičky šetrně přebytečnou kůži odstřihněte pomocí ostrých nůžek. Žádné velké rýpání nůžkami na papír – jeden střih a je to! Pokožku pak vyživte krémem a ochraňte náplastí, ať se rána nezvětšuje třeba zachytáváním o vlněné rukavice. Jakékoliv bolístky na rukou zkuste namazat naším přírodním Bambuckým balzámem s propolisem.

Zajímavé:  Steven Johnson Syndrome Příznaky?

Které naše produkty vám tedy na suché ruce (nejen) v zimě pomohou?

Praskání kůže na rukou - Vše o zdraví

Na běžnou péči o ruce je to přírodní Medový krém na ruce – lehký, regenerační krém, který zajistí pokožce dokonalou výživu a hydrataci. Příjemně rychle se vstřebává a díky včelímu vosku vytváří na rukou ochranný film bez pocitu mastnoty, takže jej klidně můžete používat v průběhu dne i při práci, navíc krásně voní po medu.

„Na suché a rozpraskané ruceje skvělý.“

Jitka

„Krém je lehoučký, výborně se roztírá a krásně se vstřebává, ruce nejsou mastné.“

Eva

„Nádherně voní, ruce jsou hebké.“

Ester

Praskání kůže na rukou - Vše o zdraví

Pro poctivé vyživení pokožky můžeme doporučit dva naše výživné krémy. Ten s mateří kašičkou pro jemnou a podrážděnou pokožku – mateří kašička a tři různé druhy olejů zapůsobí na vaši pokožku jako nabíječka baterií. Doplní potřebnou výživu a zajistí hydrataci.

„Je dokonalý! Voňavý a výsledky jsou rychle znát.“

Karin

„Lehoučký krém. Krásně voňavý po přírodních produktech. Nemastí, vpije se ihned.“

Jitka

„Příjemný krém, který voní medem. Mám citlivou pokožku a krém mi vyhovuje. Nepálí, dobře se roztírá a rychle se vstřebá. Příjemný pocit mám po celý den.“

Alena

Praskání kůže na rukou - Vše o zdraví

Nebo ten s propolisem na problematický typ pokožky náchylný k ekzémům – podporuje hojení, rychle navrací pokožce rovnováhu a zdravý vzhled. Ačkoli jsou oba tyto krémy určeny na obličej, díky svým účinkům jsou skvělé i právě pro ošetření namáhané či poničené kůže na rukou.

„Je výborný. Mám citlivou pleť, která obzvlášť v zimě při střídání tepla a zimy v kombinaci s větrem vždy zčervenala. Tento krém nyní používám jako denní s vynikajícími účinky. Pleť nečervená, je absolutně v pohodě. Moc doporučuji.“

Irena

„Skvělý krém, který dělá i mé citlivé pleti dobře…mohu jen doporučit!“

Ika

„Skvělý krém, příjemná vůně, pěkně pokožku vyživuje, velké zlepšení, doporučuji.“

Libuše

Praskání kůže na rukou - Vše o zdraví

Naši zákazníci také pro péči o suchou a podrážděnou pokožku velmi často používají a chválí náš zcela přírodní Bambucký balzám s propolisem, který dodává pokožce pružnost a jemnost, podporuje regeneraci a působí antimikrobiálně. Navíc nádherně přírodně voní.

„Používáme ho hlavně v zimních měsících, je skvělý před odchodem ven, v létě ho natíráme na spálenou pokožku.“

Jitule

„Jsem z něj nadšená. Moc hezky voní, má příjemnou konzistenci, jemnou a vláčnou. Velmi mi pomáhá na mou extrémně citlivou pleť, zejména teď v zimě.“

Barbora

„Perfektní na ošetření vysušených rukou a velice dobře hojí opary, jsem s ním velice spokojená.“

Martina

Praskání kůže na rukou - Vše o zdraví

Pro rychlou regeneraci můžeme také doporučit Balzám na popraskanou pokožku, který je skvělý právě pro péči o suchou a popraskanou pokožku a k jejímu dlouhodobému změkčení a zvláčnění. Obsažené aktivní látky navíc podporují hojení drobných prasklinek.

„Tento balzám do pár vteřin udělá dlaně velmi hebké, zjemní je a zachová hezký vzhled. Má i hojivé účinky, a skvěle voní.“

Agave

„Moc pomáhá na zničené ruce od dezinfekce.“

Ladislava

„Krásná vůně, bezvadně se vstřebává a opravdu hned funguje, jsem moc spokojena!!!“

Jitka

Aby výživné a pečující látky z krémů, ale i masek a zábalů na ruce účinkovaly co nejlépe, dopřejte rukám pravidelný jemný peeling, který zbaví pokožku odumřelých kožních buněk a usnadní tak vstřebávání účinných látek do pokožky. Máte-li však ruce bolestivě rozpraskané, s peelingem raději počkejte až se pokožka zklidní a zatáhne.

Praskání kůže na rukou - Vše o zdraví

S naším speciálním peelingovým medovým Mýdlem drsné pohlazení, si můžete jednoduše dopřát peeling během mytí rukou kdykoli potřebujete. Mýdlo šetrně odstraní odumřelé buňky, pokožku prokrví a zároveň hydratuje. Obsahuje také výtažek ze zeleného léčivého ovsa, který má čisticí a zklidňující účinky.

„Je to skvělý peeling, není moc drsný, ale jemný, takže se dá používat častěji než hrubší peelingy.“

Eva

„Super, název odpovídá zkušenostem.“

Veva

Jedním z důvodů problémů s pokožkou je právě její nadměrné vysušování. Za to nemohou pouze nízké teploty venku, ale také přílišné vytápění domácností.

Pokud například kvůli dětem chcete mít doma doopravdy větší teplo, zkuste topení ubrat alespoň v chodbě, což může před odchodem ven zlepšit aklimatizaci pokožky.

Pokožka totiž špatně snáší přechody z tepla do zimy. Proto můžeme dle vlastních zkušeností doporučit pohrát si s topením. Mít doma krásně vytopeno na 25 °C a sledovat přes okno děti hrající si ve sněhu, zní jako pohádka, ovšem vaší pokožce to rozhodně neprospěje. Když o pár stupňů teplotu snížíte, můžete dosáhnout, stejně jako my, výrazně lepších výsledků.

A stejné je to i s máčením v horké vodě – kouřící vana sice vypadá krásně, prospívá nám ale spíše studenější voda a kratší koupele. Na suchou popraskanou kůži na rukách doporučujeme zkrátka a dobře střední nepříliš vysokou teplotu a zejména hydrataci.

Přečtěte si také:

Náš obsáhlý dotazník vyplnilo 79 respondentek a rádi bychom se s vámi o výsledky průzkumu podělili. Předčily totiž naše očekávání.

Nepříjemné projevy atopického ekzému nebo alergie můžete zmírnit a dokonce zcela odstranit vlastními silami a to pokud podpoříte svůj imunitní systém.

Zimní počasí je pro pleť mnohem namáhavější než to v létě. Aby nebyla vysušená, popraskaná a nezačala trpět pupínky po přehnané snaze dodat ji hydrataci, existuje několik ozkoušených pleťových masek. Přinášíme čtyři z nich a několik tipů pro následující tři měsíce.

Všechny články z rubriky

Suché a popraskané ruce v zimě? Zvolte správnou péči – NIVEA

Zjistěte, proč zimní počasí ovlivňuje zdraví pokožky téměř více než vysoké letní teploty. Praskání kůže na rukou - Vše o zdraví

Bruslení, koulování, teplé nápoje, které nás zahřejí. To všechno máme na zimě rádi. Na druhou stranu zima dokáže pořádně potrápit naši pokožku – o to víc, pokud je suchá a popraskaná v průběhu celého roku. Jedinou cestou, jak z toho ven, je správná péče.

Ledové zimní měsíce jsou pro pokožku opravdovou zkouškou odolnosti. Jak teploty klesají, dochází k vysušování vrchní vrstvy pokožky. V chladném počasí se pokožka navíc méně mastí, a tím se postupně snižuje její přirozená obranyschopnost. K tomu se přidávají i další příčiny.

Například suchý vzduch v přetopených místnostech podrážděné pokožce také rozhodně nepomůže – právě naopak. Pokud trávíte většinu času v pokoji, kde je radiátor zapnutý na nejvyšší stupeň, je daleko pravděpodobnější, že vaše pokožka bude dřív nebo později drsná a šupinatá.

A tím výčet zdaleka nekončí. Podráždit pokožku může i na první pohled tak neškodná činnost, jakou je mytí rukou.

V zimě máme totiž tendenci mýt si ruce častěji jednoduše proto, abychom se vyhnuli všudypřítomným choroboplodným zárodkům, které nám na rukou ulpí třeba v autobuse, při placení nebo jinde.

Používání horké vody a agresivního mýdla poškozuje ochrannou vrstvu pokožky, a to ve výsledku způsobí její další vysušování. Mytí rukou je v pořádku. Jen je třeba používat vlažnou vodu, šetrné mýdlo a po každém mytí na ruce nanést krém.

Ten pokožku zvláční a pomůže obnovit její ochrannou vrstvu. NIVEA Krém na ruce Repair & Care vás zbaví trápení s velmi suchou a popraskanou pokožkou. Koncentrované, dobře se vstřebávající složení s dexpanthenolem uleví rukám okamžitě po aplikaci. Pokožka je regenerovaná, intenzivně hydratovaná a dlouhodobě chráněná před vysušováním.

Zajímavé:  Léčba Epilepsie V Těhotenství?

Zjistěte, co zabírá na suché ruce s popraskanou pokožku, která je napjatá a nepříjemně svědí. Praskání kůže na rukou - Vše o zdraví

Věděli jste, že masáž rukou stimuluje krevní oběh a zároveň zahřívá? Provést si ji můžete jednoduše pomocí druhé ruky. Nevynechejte dlaně, hřbet ruky ani jednotlivé prsty. Na závěr několikrát pořádně tleskněte. Pokud použijete hřejivý masážní olej, efekt masáže tím ještě zvýšíte.

Praskání kůže na rukou - Vše o zdraví

V noci pokožka regeneruje nejintenzivněji. Tomuto procesu můžeme napomoct krémem s bohatým složením. Vyzkoušejte NIVEA Krém na ruce Repair & Care. Naneste jej, oblékněte si bavlněné rukavice a nechte působit přes noc jako masku. Ráno bude vaše pokožka pohádkově hebká.

Praskání kůže na rukou - Vše o zdraví

Olej působí na hrubou kůži rukou jako balzám. S jeho množstvím to ale nepřehánějte. Do kůže stačí vmasírovat jen pár kapek olivového, jojobového nebo kokosového oleje. Při masáži nevynechejte ani nehty a jemnou kůžičku kolem nich.

Praskání kůže na rukou - Vše o zdraví

Vytvořte si domácí peeling z avokáda, cukru a šťávy z citronu. Po smíchání těchto ingrediencí peeling opatrně vetřete, nechte vstřebat a poté opláchněte. Díky tomu urychlíte odstranění odumřelých kožních buněk a získáte hladkou, vyživenou a hydratovanou pokožku rukou.

Praskání kůže na rukou - Vše o zdraví

Pro naši pokožku je nejhorší přímé vystavení studenému vzduchu. Proto nepodceňujte ani zdánlivé drobnosti jako nošení rukavic. Přírodní vlna a flís patří mezi materiály, které vás před zimou ochrání nejlépe. Zároveň pokožce dovolí dýchat a odvedou pryč pot i přebytečnou vlhkost.

Praskání kůže na rukou - Vše o zdraví

Kůže na hřbetech rukou je tenčí a citlivější než ta na dlaních. Proto je tato část těla tolik náchylná k prasklinkám, pnutí a svědění. Řešením je hydratace! Naneste krém na hřbety rukou a poté je třete o sebe. Díky tomu dostanete krém jen tam, kde je opravdu potřeba.

 • Vypijte každý den dostatečné množství tekutin. Vaší pokožce udělá dobře i hydratace zevnitř.
 • Vyhněte se sušičkám rukou na veřejných toaletách. Místo toho použijte raději papírový ručník.
 • Nepoužívejte agresivní mýdla, která pokožku vysuší ještě více. Vsaďte raději na NIVEA Krémové tekuté mýdlo Creme Soft, které má šetrné složení s mandlovým olejem.
 • Pořiďte si domů zvlhčovač vzduchu. Tato investice se opravdu vyplatí – nejen kvůli pokožce. Bude se vám také lépe dýchat a spát.

Obzvláště v zimě je pro zdravou a krásnou pokožku rukou pravidelné použití krému nezbytné. Mnoho žen ale místo krému na ruce používá tělové mléko. Nevědí, že tím mohou rukám ublížit. A důvod? Tělové mléko není přizpůsobené k ochraně před chladem a neposkytuje takovou dávku hydratace, jakou zimou namáhané ruce potřebují.

NIVEA Krém na ruce Smooth Care s bambuckým máslem vaše ruce vyživí, zvláční již po první aplikaci a zanechá je nádherně hebké po celý den. Pokud dáváte přednost krému, který se vstřebá téměř okamžitě po nanesení a má jemné nemastné složení, vyzkoušejte NIVEA Hydratační krém na ruce. S tímto krémem můžete ihned dělat vše, co potřebujete – bez čekání a nepříjemného lepkavého pocitu.

NIVEA Creme je parťákem českých rodin již po několik generací. Podívejte se, jak vyzrát na suché ruce! Praskání kůže na rukou - Vše o zdraví

Krémy na ruce

Krémy na ruce

Mytí těla

Co způsobuje suchou kůži na rukou?

Důležité

Děkujeme za návštěvu našich webových stránek (dále jen Stránky). Před užitím Stránek, prosím, věnujte pozornost následujícím obchodním podmínkám (dále jen Podmínky) při užívání našich stránek. Stránky jsou provozovány společností L'ORÉAL Česká republika, s.r.o.

se sídlem v Praze, Plzeňská 213/11, IČ: 60491850, zapsaná v OR vedeném Městským soudem, oddíl C, vložka 27731 (“L’Oréal”). Používáním stránek stvrzujete přijetí podmínek na jejichž základu vám L´Oréal umožní přístup. Čas od času může L´Oréal své podmínky upravit.

Kdykoli proto budete chtít využít Stránek, prosím seznamte se znovu s podmínkami. Pokud kdykoliv nebudete souhlasit s Podmínkami, nejste oprávněni k jejich užívání. Někdy může L´Oréal pořádat soutěže a propagační akce na svých stránkách.

Samostatné podmínky budou vyvěšeny všude tam, kde to bude nutné, aby platily pro tyto soutěže a propagační akce.

 • Bez záruky
 • I když L´Oréal usiluje o správnost infromací na přístupných Stránkách, L’Oréal negarantuje a ani nezaručuje přesnost, časovou posloupnost a úplnost jakékoliv informace nebo materiálu na Stránkách.
 • Odkazy na stránky

Stránky nebo webové stránky s odkazy slouží pouze k informativním účelům a nebyly autorizovány firmou L´Oréal.

L´Oréal nenese žádnou odpovědnost za obsah odkazů ke Stránkám či ke stránkám na které Stránky odkazují, L´Oréal také nepřijímá žádnou zodpovědnost za jakkékoliv ztráty nebo škody nebo pokuty či závazky plynoucích z případné újmy, které mohou být způsobeny důsledkem odkazu či připojení k jakémukoliv místu souvisejícímu se Stránkami.

Duševní vlastnictví

Stránka obsahující (mimo jiné) text, obsah, software, video, hudbu, zvuk, grafiku, obrázky, ilustrace, umělecká díla, fotografie, jména, loga, ochrané známky, značky a další materiál („Obsah“) jsou chráněny autorskými právy, obchodní značkou a/nebo jinými vlastnickými právy.

Obsah zahrnuje jak obsah ve vlastnictví a pod správou firmy L´Oréal tak zároveň obsah ve vlastnictví a pod správou třetích osob s oprávněním od firmy L´Oréal. Jednotlivé články, zprávy a další části, které vytvářejí stránku, mohou být chráněny autorskými právy.

Souhlasíte s dodržováním všech příslušných autorských práv a všech souvisejících právních předpisů o autorských právech nebo s omezeními obsaženými na této Stránce.

 1. Žádná obchodní značka ani obchodní název firmy L´Oréal nesmí být použity bez předchozího písemného souhlasu firmy L´Oréal a zároveň berete na vědomí, že nemáte žádná vlastnická práva k těmto značkám a obchodním názvům.
 2. Souhlasíte, že budete písemně informovat firmu L´Oréal, pokud zjistíte jakýkoliv nepovolený přístup, nebo využívání Stránky jakkoukoliv stranou nebo tvrzením, kterým Stránka nebo jakýkoliv obsah stránky překračuje autorská práva, značku, nebo jiná práva.
 3. Licence a stahování
Zajímavé:  Příznaky Včelího Bodnutí U Psů?

Nezískáváte žádná práva nebo oprávnění na nebo ke Stránce a/nebo jejímu obsahu jinak než v souladu s těmito Podmínkami a právem na kopírování informací uvedené v této části.

Pokud není uvedeno jinak, není povoleno kopírovat, množit, rekompilovat, dekompilovat, utajovat, šířit, vydávat, vystavovat, předvádět, upravovat, nahrávat za účelem vytváření modifikací, přenášet, nebo jiným způsobem zneužívat jakoukoliv část Stránky.

 • Firma L´Oréal povoluje kopírovat informace pouze za předpokladu že: (i) učiníte ne více než jednu tištěnou kopii takovéto informace a pokud již žádné další kopie této tištěné verze nebudou provedeny (ii) využijete staženou nebo vytištěnou kopii pouze k osobnímu a nekomerčnímu účelu, a
 • (iii) zachováte u takto pořízené kopie všechna prohlášení a informace o autorských právech, s tím, že budete nadále vázán(a) těmito Podmínkámi v této textaci a znění.

Dále není dovoleno nabízet k prodeji, nebo prodávat nebo šířit Obsah nebo jeho část přes jakékoliv informační kanály (včetně šíření televizním nebo rádiovým vysíláním, nebo šířením přes počítačovou síť).

Není dovoleno poskytovat jakoukoukoliv část Stránky pro jinou stránku, ať přes hypertextový odkaz nebo jinak.

Stránka a informace v ní obsažené nesmí být použity k vytvoření jakéhokoliv druhu databáze, a stejně tak nesmí být Stránka ukládána (ani celá, ani její část) do vámi či třetími osobami zpřístupněných databází nebo k šíření databázových stránek obsahujících celou nebo jen část Stránky.

 1. Svolení
 2. Pokud budete chtít získat informace od firmy L´Oréal ohledně svolení používat jakýkoliv Obsah, nebo pokud budete chtít připojit vaši stránku k oficiální Stránce L´Oréal, zašlete váš dotaz na [email protected]
 3. Nezaručujeme

Stránka a Obsah jsou poskytovány „jak jsou“ a nezahrnují žádnou záruku jakéhokoliv druhu, ani výlučnou ani vyplývající z Obsahu, do plné výše povolené ve shodě s příslušným zákonem obsahujícím (mimo jiné) vyloučení ze záruky vlastnického nároku, prodejnosti, uspokojivé kvality, vhodnosti pro daný účel a neporušení vlastnického práva nebo práva třetí osoby. L´Oréal dále nepřijímá zodpovědnost nebo závazek za funkce obsažené na Stránce a nezaručuje, že stránka bude fungovat nepřerušovaně nebo bezchybně, nebo že případné nedostatky budou opraveny. Vezměte, prosím, na vědomí, že některé zákony nepovolují vyloučení ze záruky tak, že některé nebo všechny výše zmíněné výjimky se na vás nevztahují.

L´Oréal nezaručuje kompatibilnost s vaším počítačovým vybavením nebo nepřítomnost chyb, virů, červů nebo „Trojských koňů“ na Stránce nebo serveru.

L´Oréal nemá odpovědnost za škodu způsobenou těmito škodlivými jevy a kódy.

L´Oréal nenese odpovědnost za Obsah poskytnutý třetími osobami. L´Oréal také není odpovědný za spolehlivost nebo stálou dostupnost telefonních linek a zařízení, které používáte při připojení ke Stránce.

Tyto podmínky neovlivňují vaše zákonná práva nebo vaše nároky jako spotřebitele.

Omezení odpovědnosti

Berete na vědomí a souhlasíte, že Vaše využití Stránky, včetně jejího Obsahu, je pouze na Vaše vlastní nebezpečí. V případě, že nebudete se Stránkou, Podmínkami, či Obsahem spokojeni, doporučujeme přerušit užívání Stránky.

V případě podvodu a osobní újmy nebo smrti do míry, která vyústila z nedbalosti L´Oréal, nebude v žádném případě firma L´Oréal odpovídat ani vám, ani třetí osobě za přímé, zvláštní, nepřímé, náhodné nebo nešťastné poškození, škodu nebo ušlý zisku, nebo za jakoukoliv jinou ztrátu ať z pohledu záruky, smlouvy, přestupku (včetně nedbalosti) nebo jinak, přestože je firma L´Oréal informována o této možnosti. Kogentní ustanovení zákona o náhradě škody tím nejsou dotčena.

Místní zákony a nařízení

Stránka není určena osobě, pokud jí z jakéhokoliv důvodu není dovoleno publikování nebo zpřístupnění Stránky. Ti, kterým je z tohoto titulu přístup zakázán, se na stránku nesmí připojit.

Firma L´Oréal netvrdí, že jak Stránka tak Obsah jsou vhodné k používání nebo jsou povoleny místními zákony příslušné jurisdikce. Ti, kteří se připojí na stránku tak činí z vlastního popudu a nesou vlastní odpovědnost za dodržování místních zákonů a předpisů, v případě pochyb vyhledejte odbornou právnickou radu.

 • Odškodnění
 • Souhlasíte s odškodněním a ochranou každého L´Oréalu, jeho zaměstnanců, zástupců, agentů od jakýchkoliv požadavků, kroků, nároků a dalších postupů vedených proti L´Oréal, jeho zaměstnancům, zástupcům a agentům třetí osobou, do té míry, že takovýto nárok, soudní pře, kroky nebo další postupy proti L´Oréal, jeho zaměstancům, zástupcům, dodavatelům nebo agentům se zakládají nebo vyvstávají v souvislosti s: (i) s vaším užíváním stránky (ii) vaším porušením smluvních Podmínek (iii) nárokem, vyplývajícím z Vašeho užití Stránky který: (aa) porušuje autorská práva třetí osoby, nebo jakákoliv osobní práva nebo pozornost veřejnosti (bb) je urážlivý nebo hanlivý, nebo jinak poškozuje třetí osobu (iv) jakýmkoliv vymazáním, přidáním, vložením, nebo úpravou, nebo nepovoleným užitím Stránky, nebo
 • (v) jakoukoliv dezinterpretací nebo porušením prohlášení nebo záruky níže uvedené.
 • Ustanovení v této části Podmínek o používání Stránek zahrnuje také používání Stránky třetí osobou, pokud taková třetí osoba disponuje přístupem na Stránky s využitím vašeho počítače.
 • Souhlasíte, že L'Oréal, jeho zaměstnancům, zástupcům a prostředníkům firmy L´Oréal uhradíte jakékoliv a všechny výdaje, odškodnění a náklady (včetně příslušných soudních poplatků) jim přisouzené nebo jinak přivozené v souvislosti s nebo z nároků, žaloby, opatření nebo kroků třetí osoby přisouditelným takovémuto nároku třetí osobou.
 • Ukončení

Buď vy nebo L´Oréal můžete kdykoliv odstoupit od těchto Podmínek bez uvedení důvodů.

Pokud L´Oréal odstoupí od těchto Podmínek, pak vás bude informovat zasláním mailu na vaši adresu, kterou jste poskytli při vaší registraci, a bude se mít za to, že jste zprávu obdrželi do jedné hodiny po odeslání. Odstoupení nabyde platnosti v tuto dobu.

Je vaší povinností informovat nás o jakékoliv změně vaší emailové adresy. V případě vašeho odstoupení od Podmínek, zašlete email na adresu [email protected] Při ukončení máte povinnost zničit Obsah a kopie z něho plynoucí.

Změny na stránkách

Souhlasíte, že firma L´Oréal disponuje právem změnit obsah nebo technické údaje v jakémkoliv měřítku a kdykoliv z vlastního popudu. Dále souhlasíte, že takovéto změny mohou znamenat, že se nebudete moci připojit na Stránku.

 1. Vzdání se práv
 2. Žádné vzdání se práv vyplývajících z porušení povinnosti dané těmito Podmínkami společností L'Oréal nepředstavuje vzdání se jakéhokoli jiného porušení a žádného zanedbání výkonu nebo dílčího úkonu firmou L'Oréal jakéhokoliv opravného prostředku představujícího vzdání se práva na následném výkonu tohoto nebo jiného nároku.
 3. Rozhodné právo a jurisdikce
 4. Podmínky podléhají zákonům České republiky a strany podléhají jen a pouze soudní moci českých soudů.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector