Předoperační Vyšetření Praktický Lékař?

Je to soubor vyšetření, na jejichž základě interní nebo obvodní lékař rozhodne, zda je plánovaný operační výkon z hlediska zdravotního stavu pro pacienta rizikový. Zároveň je nutno doplnit některá základní vyšetření k vyloučení např. infekce, poruch jater či ledvin.

Kdo dělá předoperační vyšetření?

Vyžádané předoperační vyšetření provádí všeobecný praktický lékař nebo internista, nebo pediatr či praktický lékař pro děti a dorost dle algoritmu uvedeného v Doporučeném postupu, event. cíleně dle stavu nemocného a dle požadavků chirurga a anesteziologa.

Co vše na předoperační vyšetření?

Předoperační vyšetření se skládá z laboratorního vyšetření krevního obrazu, minerálů, cukru, jaterních testů, srážlivé schopnosti krve, moči, EKG vyšetření, vyšetření krevní skupiny a fyzikálního vyšetření interním nebo obvodním lékařem.

Jaké vyšetření před operací?

Ke každé operaci je třeba:

Anamnéza a fyzikální vyšetření, kompletní laboratorní vyšetření krve – krevní obraz, parametry krevní srážlivosti, hladiny jednotlivých minerálů, cukrů a tuků, jaterní testy a dále chemické vyšetření moči.

Jak dlouho plati předoperační vyšetření?

Doba platnosti základního předoperačního vyšetření je u zdravých jedinců a stabilizovaných nemocných s lehkým nebo středně závažným komplikujícím onemocněním jeden měsíc (pokud v této době neprodělali žádné onemocnění). Doba platnosti u pediatrických pacientů je 14 dní.

Jak staré může být předoperační vyšetření?

Předoperační vyšetření nesmí být starší 21 dnů před operací.

Co se dělá před operací?

Den před operací, tedy obvykle v den plánovaného příjmu, dostanete oběd a lehkou večeři. Dále můžete až do půlnoci před operací pít. Po půlnoci je již nutné úplně lačnit – tedy nejíst, nepít, nekouřit.

Co se deje před operací?

Minimálně 6 hodin před operací nesmíte jíst a 2 hodiny před ní ani přijímat tekutiny. Tyto zásady platí pro celkovou i místní (tedy svodnou) anestezii.

Zajímavé:  Omega 3 A Léky Na Ředění Krve?

Co s sebou do nemocnice na operací?

V případě, že jste k hospitalizaci přijímán/a na plánovaný zákrok, operaci či vyšetření, vezměte si s sebou:

  • šaty k převozu a odvozu z nemocnice.
  • přezůvky, pyžamo, župan.
  • spodní prádlo, ponožky.
  • ručník.
  • osobní hygienické potřeby (doporučujeme vzít si vlastní toaletní papír)
  • minerální nebo neperlivou vodu.
  • Co vysadit před operací?

    Nejméně 14 dní před zákrokem je nutné vysadit léky ovlivňující krevní srážlivost (antikoagulancia, léky obsahující kyselinu acetylsalicylovou, např. Aspirin, Anopyrin, léky obsahující Ibuprofenum např. Brufen, Ibuprofen, léky Godasal, Pradaxa, Clopidogrel a Warfarin) V případě potřeby je možné tyto léky nahradit tzv.

    Co zpusobuje narkóza?

    Mezi relativně časté, ale ne závažné nežádoucí účinky anestezie patří například nevolnost, únava, pocit škrábání v krku, bolesti hlavy či svalů. Pokud vás čeká celková anestezie a máte před zákrokem obavy, určitě se nebojte promluvit si o tom se svým lékařem či anesteziologem.

    Jak probíhá vyšetření na anesteziologické?

    Jak to probíhá

    Obvykle den před operací nebo bezprostředně před ním. Lékař orientačně posoudí stav Vašeho vědomí a Vaši orientovanost. Dalšími cílenými dotazy se podrobně vyptá na Vaši rodinu, osobní, pracovní a sociální život, případné alergie, užívané léky a všechna prodělaná onemocnění.

    Co je to premedikace?

    Premedikace je název pro léky, které jsou někdy podány před operací buď s cílem snížit strach z operace nebo s cílem snížit pooperační bolesti.

    Jak dlouho platí žádanka na EKG?

    To, že má poukaz sedmidenní platnost, neznamená nutně, že pacient má hned chodit rehabilitovat. Je běžné, že vás na příslušném odborném pracovišti objednají s nějakým odstupem nebo v termínu podle vaší dohody. Poukaz je jen třeba do 7 dnů uplatnit.

    Jak probíhá interní vyšetření?

    Interního vyšetření se nemusíte obávat. V první části vyšetření vám lékař klade otázky. V druhé části vás vyšetří, což není ani bolestivé ani nepříjemné. Podle povahy vašeho onemocnění pak absolvujete další vyšetření a pravděpodobně i odběr krve, ale to už je součástí dalších vyšetření.

    Zajímavé:  Nemoci střev - Vše o zdraví

    Co je Předanestetické vyšetření?

    Vyšetření pacienta před poskytnutím anestézie pro diagnostické nebo léčebné výkony operační a neoperační povahy (dále jen předanestetické vyšetření) je součástí komplexní anesteziologické péče před jakoukoliv vyžádanou anestézií nebo monitorovanou anesteziologickou péčí (tzv. anesteziologický dohled).

    Diskuze

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    Adblock
    detector