Voda V Koleni Priznaky?

Pokud budete mít vodu v koleni, tak se budou objevovat zejména tyto hlavní příznaky a projevy:

 • bolest kolenního kloubu – ze začátku se bolest může projevovat pouze při pohybu nebo po velké fyzické námaze.
 • ztuhlost kloubů – nejhorší to je zejména po ráno, než se klouby zase více rozhýbají.
 • otok kolena – čím více výpotku, tím je obvykle otok kolena větší.
 • koleno je větší – koleno je větší než obvykle a to hlavně díky otoku.
 • Kdy vzniká voda v koleni?

  Voda v koleni je lidový název pro výpotek v kolenním kloubu, který vzniká při zmnožení synoviální tekutiny (lidově kloubního mazu) například v důsledku poranění kolene nebo zánětu. Mezi hlavní příznaky vody v koleni patří otok a ztuhlost kolene. Častá je i bolest a zhoršení až nemožnost chůze.

  Jaké jsou příznaky vody v koleni?

  Výpotek v kolenním kloubu se obvykle objeví jen v jednom koleni a postižený kloub bude ve srovnání se „zdravým“ kloubem oteklý a ztuhlý. Mezi další příznaky vody v koleni patří: ztuhlost kloubů a potíže natáhnout nebo pokrčit nohu v kolenním kloubu (odborně se tomu říká extenze – natažení a flexe – pokrčení)

  Jak se voda v koleni diagnostikuje?

  Jak se voda v koleni diagnostikuje? Pokud vám na několik dní nateče koleno, nemusíte se hned bát výpotku v kolenním kloubu. Ve většině případů postačí postiženou končetinu zvednout, dát na otok led, odpočívat a v případě bolesti užívat volně prodejné léky proti bolesti (například paracetamol nebo nesteroidní zánětlivá ibuprofen).

  Kdo může mít vodu v koleni?

  Vodu v koleni může mít prakticky kdokoli, protože všichni si můžeme koleno zranit nebo ho nadměrně zatížit. Nicméně existují také určité faktory, které riziko výpotku v kolenním kloubu zvyšují. Věk: pravděpodobnost potíží s kolenem, včetně vzniku výpotku, roste s věkem.

  Diskuze

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Adblock
  detector