Vraťte se opět do skvělé formy! Jednoduše a s úsměvem – vše o zdraví

V tyto dny to v kuchyních začne vonět vánočkami. A tak mi dovolte, abych vám jednu naservírovala se vším všudy: tedy dobrý recept, důležité rady a taky video, jak se plete vánočka.

Dnešní článek jsem připravila nejen pro ty, kdo se cítí trochu nejistě při přípravě těsta na vánočku, kdo tápou při výběru surovin, a kdo potřebují instruktáž při zaplétání z osmi pramenů. Těm zkušenějším a zvědavějším jsem přidala spoustu dalších rad, takže tu máte úplného vánočkového průvodce.

No a konečně jsem trochu naložila i sobě. Video jak uplést vánočku je moje vůbec první zveřejněné kuchařské video. Nebudu vám nic nalhávat, zapotila jsem se víc než vánočka v troubě.

Byla jsem sama sobě režisérem, kameramanem, střihačem, hercem i zvukařem. Buďte proto prosím shovívaví, spoustu věcí se teprve musím naučit.

Když už nic jiného, aspoň vzniknul materiál, na který budu v důchodu s úsměvem a se slovy „co jsem si to tehdy proboha myslela?“ vzpomínat.

Všechno o vánočce

Dlouho jsem si myslela, že dokonalá vánočka stojí a padá na dokonalém receptu. Že je nesmírně důležité, kolik do ní přidáte másla a vajíček a jak moc nešetříte mandlemi a rozinkami. A že se takový dokonalý recept dá najít v sešitku po něčí babičce, jen je potřeba hledat dostatečně dlouho.

Naštěstí se člověk učí celý život, takže má šanci některá svá stanoviska přehodnotit.

A tak i já jsem v průběhu let zjistila, že mnohem důležitější než všechny tajné přísady je porozumění pro suroviny a pro vznikající těsto.

Vraťte se opět do skvělé formy! Jednoduše a s úsměvem – vše o zdraví

Mouka

Například, že nestačí spokojit se s tím, vzít hladkou mouku a ne třeba polohrubou. I hladká mouka musí mít patřičné vlastnosti, aby udržela rozpínající se kynoucí těsto.

Musí obsahovat dost lepku – bílkoviny, která vytváří v těstě jeho strukturu. Když mouka nemá dost lepku, neudrží vzduchové bublinky a těsto spadne.

A přesně to měly dřívější autorky kuchařek na mysli, když v receptu na vánočku psaly: vezmi dobrou mouku.

Vy po ní protentokrát rozhodně sáhněte také. Poznáte ji podle označení výběrová nebo dvounulka a udělá pro vaši vánočku víc, než jeden žloutek k dobru.

Pokud si chcete svou mouku otestovat, zda má dost lepku a hodí se pro kynutá těsta, vezměte trochu mouky a s vodou vypracujte těsto, konzistencí podobné tužšímu nudlovému. Prohněťte ho a pak ho důkladně properte pod tekoucí studenou vodou. Postupně se odplaví všechno kromě lepku – čím víc ho zbude, tím je mouka lepší. Kdyby vám nezbylo vůbec nic, tak je jasné, že tahle mouka nenakyne.

V dnešní době se bohužel nedá příliš spoléhat na určitou značku mouky, protože jedna výrobní šarže může být skvělá a druhá úplně k ničemu, záleží na vstupní surovině. Pokud to máte blízko někam do mlýna, řekněte si o dobrou hladkou pšeničkou mouku tam. Nad rozdílem oproti kupovaným vám zůstane rozum stát.

Droždí

Co myslíte, měli byste se mít na pozoru i při výběru droždí? Ale samozřejmě. Existuje tradiční droždí a francouzské droždí (to má značku Fala). Francouzské je rychlé a obsahuje méně kvasinek, takže sice rychle naběhne, ale pak kynutí velmi rychle ustává. To se pro kynutí běžného českého pečiva vůbec nehodí. U nás spíš potřebujeme, aby těsto stále pracovalo.

Dřív se prodávalo droždí na váhu, dnes jsou normované kostky. Naštěstí funguje konverzní poměr 1:1, takže i v receptech po babičce můžete dodržet uvedenou gramáž. Sice se změnila technologie výroby droždí, ale účinek je stejný.

Vraťte se opět do skvělé formy! Jednoduše a s úsměvem – vše o zdraví

Kvásek

Zadělat nejprve z droždí kvásek, nebo rovnou droždí rozdrobit do těsta? Dva důvody mluví jasně ve prospěch kvásku.

Za prvé, ověříte si tím, že je droždí živé a funguje. Jakmile nevykyne dobře kvásek, tak ani nemá smysl zadělávat těsto. A dále, jakmile droždí probudíte v rámci kvásku, snáze začne účinkovat, až pak kvásek přidáte do těsta. U vánočky to má velký význam, neboť těsto je velmi hutné, máslové, a droždí s ním dostane celkem zabrat.

Tuk

Čím víc tuku v těstě, tím hůř kyne. Proto je tak důležité, kdy tuk do těsta přidáte. Pravidlem je, že se mají nejdřív přidat do těsta všechny tekutiny, pak až rozpuštěný tuk. Kdybyste to udělali obráceně, tuk by se nasákl do mouky, obalil její částečky, uzavřel je a mouka by pak nemohla dobře bobtnat.

Ve své sbírce mám však jeden prastarý a báječný vánočkový recept, ve kterém se musí nejprve propracovat mouka s nerozpuštěným máslem na jemnou drobenku, pak tepre se přidává kvásek, mléko a žloutky. I takové těsto nakyne, ale trvá to strašně dlouho.

Proto dřív babičky nechávaly kynout těsto třeba celé dopoledne, strčily ho do peřin a bylo. Tím, že měly dobré droždí a dobrou mouku, nezáleželo až tolik na tom, kdy přidaly tuk.

Jenomže dneska všichni spěcháme, i vánočku chceme mít hotovou rychle, a tak jsou recepty s rozpuštěným máslem tolik rozšířené.

Koření

Spousta dalších inspirativních věcí se ještě dá v babičkovských receptech najít. Zejména koření, které postupem času dost vymizelo. Do vánočky například může přijít anýz, muškátový květ a citronová kůra, zahlídla jsem i nové koření.

Nejvzácnější přísada: práce

Kromě receptu a kvality surovin se na vaší vánočce podepíše ještě manuální práce. Těsto totiž musíte dobře vypracovat.

Pokud máte kuchyňského robota s hnětacím nástavcem, klidně si nahlas zajásejte a nechte v něm těsto prohníst dohladka, tedy asi deset minut.

Když totiž těsto pouze smícháte, aby se spojilo dohromady, nestačí se vyvinout dost lepku, který pak udrží těsto nadýchané. Teprve při hnětení a otloukání jeho schopnost rozvinete naplno. Cílem je těsto hebké jako dětská prdelka.

Vraťte se opět do skvělé formy! Jednoduše a s úsměvem – vše o zdraví

Kynutí

V jednom z dřívějších článků o tom, jak nezabít kynuté těsto, jsem psala, že droždí je živý tvor, který potřebuje teplo, stravu a vzduch, aby přežil. Pokud mu něco z toho neposkytnete, kynuté těsto se nepodaří.

U vánočky byste si měli dávat pozor ještě na jednu věc. Těsto by při kynutí nemělo na povrchu oschnout. Při prvním kynutí v míse ho chraňte utěrkami, případně překryjte folií, a zapletenou kynoucí vánočku potřete ihned bílkem a v průběhu kynutí to klidně ještě jednou nebo dvakrát zopakujte.

Dobře vykynuté těsto má dvojnásobný objem (což se špatně měří), a špatně reaguje na stlačení prstem (což je viditelné hned). Když uděláte do těsta důlek a ten se rychle vrátí zpět, těsto ještě dost nevykynulo, protože má celkem dost síly. Jakmile se ale začne blížit k dokynutí, už se mu síly podstatně zmenší, takže důlek se jen tak nevyrovná a zůstane dlouho patrný.

Vraťte se opět do skvělé formy! Jednoduše a s úsměvem – vše o zdraví
Vraťte se opět do skvělé formy! Jednoduše a s úsměvem – vše o zdraví

Jak se plete vánočka

A nyní už slíbené zaplétání. Dělám třípatrovou vánočku z osmi pramenů, nebo vlastně z devíti, protože jeden pramen vydá nakonec za dva.

Co si neodpustím: výlet do historie

Víte, která ulice v samém centru Prahy má své jméno spojené s vánočkami? Napovím vám. Vánočce se po staročesku říkalo vánoční calta, někdy prostě jen calta.

Calty, to bylo pletené pečivo, které pekli specializovaní mistři pekařského řemesla – caltáři.

Už tušíte, že mám namířeno do Celetné? Caltáři se v ní začali usazovat už před více než šesti stoletími, a tak není divu, že po nich dostala pojmenování celá Caletná ulice, tak jak tehdy bylo zvykem.

Uznejte sami, že málokteré jídlo, které dnes z našeho jídelníčku známe, odolalo tolika stoletím (a stejně tak i s ním spřízněný název ulice).

Jistěže tehdejší calty neměly stejné receptury, jako dnešní; však i recepty staré pouze sto let už se od těch našich dost liší.

Za poslední století jako bychom zapomněli na koření, nahradili dražší suroviny těmi levnějšími a jednoduššími a přestali se zabývat kvalitou ingrediencí.

10 nejoblíbenějších psích triků – magazín o psech zoohit

Pokud se pes na povel točí dokola nebo mává tlapkou na rozloučenou, vykouzlí úsměvy na tváří přihlížejících a vyvolá nadšený potlesk.

Ale mnohem důležitější, než „zírání“ diváků je, jak se při tom pes cítí. Naštěstí je většina psů od přírody zvědavá. Chtějí být zaměstnáni a milují pohyb.

Dostanou-li navíc odměnu v podobě oblíbeného pamlsku nebo pochvaly od svého páníčka, je pro ně vše v nejlepším pořádku.

S vědomím, že nacvičovánáí triků má také mnoho výhod pro vztah pes-člověk, si mnoho majitelů čtyřnohých mazlíčků stanovuje ambiciózní cíle. Ale než začnete trénovat, měli byste si uvědomit, že ne každý trik je vhodný pro každého psa.

Většina psů má určitou míru ochoty se učit – zejména pokud jim to přináší výhody ve formě odměny – ale jejich velikost, postava nebo hmotnost jim v provádění některých triků brání. Kromě toho se psům, stejně jako nám lidem, něco líbí a něco ne.

Pokud například Váš pes nerad leží na zádech, neměli byste s ním ihned trénovat sudy a nemá-li rád skákání, měli byste se zpočátku vzdát procvičování chytání pamlsků ve vzduchu.

Základním předpokladem pro procvičování triků je to, že to Vás i Vašeho psa baví. Úspěchy se dostaví mnohem rychleji, pokud budete trénovat s radostí, než když budete tvrdošíjně trvat na výcviku, zatímco pes by raději ležel ve svém pelíšku.

Procvičování triků by mělo být pro psa pozitivním zážitkem. Nátlak nebo tvrdost nejsou na místě. Buďte opatrní a vždy procvičujte triky krok za krokem. Buďte trpěliví a respektujte tempo učení Vašeho psa. To samozřejmě neznamená, že se musíte vzdát, jakmile pes trik okamžitě neprovede nebo nezvládne.

Někdy to nějakou dobu trvá, než pes pochopí, co po něm páníček chce. Je důležité, abyste psa pozorně sledovali a naučili se ocenit jeho chování. Ztratí-li pes motivaci, měli byste trénink raději ukončit a pokračovat jindy. Postupem času vycítíte, zda to Vašeho psa baví nebo by se raději věnoval jiným věcem.

Díky procvičování triků budete také lépe svému psovi rozumět. Zároveň si pes získá ve Vás důvěru, protože reagujete na jeho potřeby. Skutečný úspěch se tedy projeví nejen až při dokonalém provedení triku, ale již během společného výcviku.

Důsledné a postupné trénování a malé úspěchy vzájemně podporují sebevědomí a posilují pouto mezi Vámi a Vaším psem.

Vzájemná důvěra, spolehlivost a jasné povely jsou základními prvky úspěšného výcviku psa – to platí i pro nacvičování malých triků. Ale abychom psa pro naše pravidla hry a triky získali, je potřeba trochu víc.

Zatímco některá plemena psů mají od přírody takzvanou „will to please“ (vůle splnit přání pána), jiná jsou více egoistická. Koneckonců vědí, že žádoucí chování přináší výhody, zatímco nežádoucí chování je ignorováno nebo dokonce trestáno.

U jiných plemen, která jsou tvrdohlavá, můžete doslova sledovat, jak přemýšlejí, zda jim provedení povelu přinese nějaké výhody.

Tuto „touhu po chvále“ lze využít při tréninku. Psi si volí cestu, která jim slibuje největší úspěch. Pokud na konci úspěšného cvičení čeká pamlsek, bude pes ke cvičení motivován.

Pozitivní motivace ve formě pamlsků, hlazení nebo vytoužené hračky Vás a Vašeho psa posunou k cíli rychleji a spolehlivěji, než kdybyste psa nutili, aby něco udělal, nebo ho dokonce trestali, pokud nevykoná triky podle Vašich představ.

Aby se pes naučil, jaké chování je správné a přináší chválu pána, měla by vždy ihned následovat odměna. Psi žijí tímto okamžikem a vždy si spojují pánovu reakci se současnou situací. Je také důležité, abyste výcvik vždy ukončili úspěchem.

Zajímavé:  Porucha Glukózové Tolerance Příznaky?

Všimnete-li si, že prováděný cvik psa ještě přetěžuje, vraťte se o několik kroků zpět. Vydejte povel, který pes spolehlivě splní, a poté jej odměňte. Teprve potom ukončete výcvik, aby se pes na další výcvik těšil.

Základem pro úspěšné procvičování následujících 10 triků je, že Váš pes zvládá základní povely, jako je „sedni“, „lehni“ nebo „ke mně“. Nezačínejte s prováděním triků, dokud pes tyto povely spolehlivě neprovede.

Také se ujistěte, že je ten pravý čas na společný výcvik. Je-li pes unavený nebo hladový, nebude mít pravděpodobně o výcvik zájem. Dokonce i po jídle by měl mít pes minimálně hodinovou pauzu na trávení.

Odpočatý a nasycený se jistě rád pustí do nacvičování triků.

10 nejoblíbenějších psích triků

Klasika mezi triky, která je základem pro řadu dalších triků, je „dej pac“. Ale i když je tento trik poměrně snadno naučitelný, budete potřebovat trochu trpělivosti (a několik pamlsků), než začne pes na tento povel reagovat.

  • Takto to funguje: Dejte psovi povel „sedni“ a poklekněte vedle něj. Pomocí ploché ruky zvedněte zespodu jeho tlapku a zřetelně vyslovte povel „Dej pac“. Tento postup opakujte, dokud pes nezvedne tlapku sám, jakmile dáte povel. Poté ho ihned odměňte pamlskem. Případně si zpočátku můžete schovat pamlsek do rukya držet ji blízko hlavy psa. Pes se pokusí pamlsek získat a pravděpodobně k tomu využije v určitém okamžiku tlapku. Položí-li pes tlapku na ruku s pamlskem, dejte mu požadovanou odměnu a zřetelně řekněte „Dej pac“. V průběhu času si pes toto cvičení tak zažije, že bude zvedat levou i pravou tlapku, jakmile před ním podržíte ruku.

Vraťte se opět do skvělé formy! Jednoduše a s úsměvem – vše o zdraví

Tlesknutí rukou, nazývané také „high five“ nebo “give me five” je pro nás lidi docela běžné a používá se nejen ve sportu jako výraz vzájemného úspěchu. Není divu,  že tento trik je stále oblíbenější také u psů. Pokud Váš pes již zvládá podání tlapky, naučíte ho tento pohyb relativně rychle.

  • A takto to funguje: Držte ruku svisle (nedávejte ji vodorovně jako u “dej pac”) a řekněte již známý povel „dej pac“. Jakmile pes zvedne tlapku a dotkne se Vaší ruky držené svisle, dejte mu odměnu. Na začátku bude pravděpodobně trochu zmatený, proč ho už odměňujete, i když Vám ještě nedal tlapku do ruky. Ale časem si na nový cvik zvykne. Jakmile si pes cvik zažije, můžete také zavést nový povel, například „give me five“ nebo „high five“.

Později si můžete celou věc vyzkoušet z dálky. Během cvičení se přesuňte dále od svého psa, aby se pes při zvedání tlapky již nemohl dotknout Vaší ruky. Pokud ho přesto odměníte, jakmile zvedne tlapku, zjistí, že stačí zvednout tlapku. Budete –li pak stát opodál a zvednete ruku kolmo k pozdravu, pes Vám tlapkou „zamává“.

Velmi oblíbený je cvik „panáčkuj“, při kterém pes ze sedu zvedá obě přední tlapky. Musí tak posunout váhu dozadu. V závislosti na dovednosti vašeho psa to může chvíli trvat, než najde rovnováhu v této poloze a bude bez problémů panáčkovat. Je důležité, aby pes během cvičení vždy seděl na zadku – stoupne-li si na všechny čtyři, již nejde o panáčkování.

  • A takto to funguje: Stejně jako u předchozích dvou cviků se začíná v sedě. Přiveďte psa blízko ke stěně a dejte mu povel “sedni“. V ideálním případě sedí na začátku cvičení zády ke stěně – to mu pomůže najít rovnováhu a zabránit mu v rychlém vstávání. Teď mu ukažte pamlsek a rukou s pamlskem přejeďte přes hlavu psa. Varování: ne příliš vysoko, jinak by se pes pokusil vstát. Jakmile se pes trochu napřímí a mírně zvedne tlapky, aby se dostal k pamlsku, řekněte povel „panáčkuj“. Odměňte ho pamlskem. Pokud vstane, řekněte znovu povel „sedni“ a prozatím si pamlsek ponechejte – dokud nedokáže vzpřímit pouze přední tlapky.

Tento cvik pochází z “dog dancingu”. Člověk stojí čelem ke psovi a střídavě zvedá levou a pravou nohu. Současně pes ze sedu zvedá pravou a levou tlapku. Vypadá to, že pes a pán spolu pochodují na místě.

  • A takto to funguje: Předpokladem pro toto cvičení je zvládnutí povelu „Dej pac“. Nechte svého psa „sedět“ a postavte se před něj. Řeknete-li nyní pac, namísto ruky zvedněte pravou nohu. Mnoho psů, kteří si již zažili povel dávání tlapky, instinktivně zvednou tlapku a orientují se na Vaši nohu. Je-li pes zmatený a povel neprovede, podpořte ho tím, že nejprve položíte nataženou ruku na jeho tlapku. Pochvalte ho, jakmile zvedne tlapku téměř současně s Vaší nohou, a dejte mu pamlsek. Nyní udělejte stejný cvik znovu, pouze s druhou (levou) nohou. Pes musí nyní zvednout i druhou tlapku. Cvik opakujte několikrát a za odměnu vyžadujte další a další kroky, tj. pamlsek dostane pes pouze poté, co střídavě zvedá tlapku dvakrát, čtyřikrát, šestkrát a několikrát za sebou.

Cílem tohoto cviku je nejprve, aby se pes dotkl předmětu tlapkou a strčil do něj. Zvládne-li to, můžete ho naučit tlapkou zavírat dveře.

  • A takto to funguje: Umístěte zajímavý předmět (například plastovou láhev nebo plyšovou hračku) do místnosti a informujte o tom svého psa. Nyní počkejte a uvidíte, co se stane. Pokud se pes přiblíží k objektu a dotkne se ho tlapkou, pochvalte ho a dejte mu pamlsek. Tento postup opakujte tak, že opakovaně ukazujete na objekt a chválíte psa, jakmile se ho znovu tlapkou dotkne. Následující den můžete cvičení doplnit povelem „strč“. Kdykoli se pes dotkne předmětu, řekněte „strč“. Po několika dnech bude tento signál tak silný, že pes bude reagovat, ukážete-li i na jiné věci v domě a řeknete „strč“.

Chcete-li ho naučit zavírat dveře, ukažte na dveře a řekněte „strč“. Dotkne-li se pes dveří tlapkou, odměňte ho.

Abyste se ujistili, že dveře opravdu zavře, přidejte povel „strč! Zavři dveře! “A odměňte psa, jen dotkne-li se dveří tak silně, že se zavřou.

Můžete postupně zvyšovat vzdálenost ode dveří, dokud nepostačí, že z pohovky nebo od stolu ukážete na dveře a řeknete „Strč! Zavři dveře! “.

U tohoto cviku by se pes měl otočit na záda a vrátit se zpět do pozice „lehni“. Protože někteří psi se neradi překulují na záda, vyžaduje toto cvičení zvláštní dovednosti a trochu trpělivosti. A samozřejmě pomohou také speciální pamlsky, kterým pes neodolá a udělá pro vše, aby je získal.

  • A takto to funguje: Nechte svého psa „lehnout si“. Pes leží před Vámi, hýždě a oba lokty se dotýkají podlahy. Přidržujte speciální pamlsek, který jste pro toto cvičení vybrali, přímo před čenichem psa, aby se čenich lehce dotkl pamlsku, ale zatím ho nemohl sníst. Nyní pomalu pohybujte rukou ve směru, ve kterém by se pes měl otáčet tak, že jí přejedete přes hlavu a přes záda. Bude-li chtít pes udržet čenich na pmalsku, automaticky se otočí. Pokud pes váhá otočit se na záda, můžete jej druhou rukou trochu podepřít a opatrně uvést do požadované polohy na boku

Je zábavné sledovat, jak se pes plazí po podlaze, dotýká se břichem země a pomalu se pohybuje vpřed. Zvládnutí tohoto triku však může psovi trvat několik lekcí – přece jen plazení neodpovídá přirozeným pohybovým schopnostem psa.

  • A takto to funguje: Dejte psovi povel „lehni“ a poklekněte vedle něj. Lehce položte jednu ruku na jeho záda a druhou rukou držte pamlsek před čenichem, který začnete pomalu těsně u podlahy vzdalovat. Chce-li se pes postavit a následovat pamlsek ve Vaší ruce, jemně jej zatlačte zpět k podlaze. Řekněte povel „plazit“ nebo jiné podobné signální slovo. Jakmile se mu podaří plazit se lehce kupředu – i když je to na začátku jen trochu – chválte ho a dejte mu pamlsek. Tento cvik opakujte, dokud se pes na povel neplazí vpřed. Zvládne-li po několika dnech tento pohyb, můžete ruku dát ruku ze zad pryč a sedět kousek od psa. Držte pamlsek blízko u podlahy a řekněte příslušný povel. Jakmile se pes začne plazit, pochvalte ho. Pokud se snaží vstát, řekněte znovu „lehni“. Dejte mu pamlsek, jamile se doplazí až k Vám

Cílem tohoto cviku je, aby se pes ve stoje otočil okolo své osy – vlevo nebo vpravo. Tento pohyb je u některých psů také neobvyklý, ale pokud je na konci dána očekávaná odměna, většina z nich brzy tento cvik provede.

  • A takto to funguje: Postavte se před svého psa a držte pamlsek blízko jeho čenichu, podobně jako u cviku „sudy“. Nyní pohybujte rukou kruhovým pohybem kolem jeho hlavy přes záda. Pes se tak musí otáčet dokola, aby sledoval Vaši ruku. Vyslovte vhodný povel, například „otočka“, nebo „otočit“. Jakmile se pes otočí kolem své osy, odměňte ho. Tento cvik opakujte, dokud pes nezvládne otáčení z dálky. Vzdalujte se od psa, až se Vám podaří, že se pes otočí pouze na malý krouživý pohyb Vaší ruky a vyslovení povelu

Podobně jako cviky „stepování“ a „otočka“, je i slalom mezi nohama oblíbeným prvkem v dogdancingu. Ale také „do tance nadšení“ psi si tento trik s radostí užívají. Pes by Vám měl ale sahat nejvýše ke kolenům – jinak nebudete schopni bezpečně stát, bude-li Vám procházet mezi nohama.

Tesco Česko

První dvě květnové soboty nás čekají státní svátky.

???? 1. 5. k nám můžete vyrazit na nákupy tak, jak jste zvyklí. ???? 8. 5. budou obchody Tesco zavřené. Naši kolegové se budou věnovat zaslouženému odpočinku a vy si můžete naplno užít ničím nerušené volno. ????

Děkujeme za pochopení a těšíme se na…

Ещё30 апреля, 11:43 ·

Péče o ženy s respektem k přírodě? ???? Dermatologicky testováno, 100% recyklovatelné obaly a 100% organická bavlna – to je naše nová Eco ProFormula. ❤️ Prozkoumejte naši nabídku.

???? http://bit.ly/_Tesco_Pro_Formula

29 апреля, 16:51 ·

Krásné počasí už klepe na dveře. ???? Užijte si jaro s extra porcí akčních nabídek. ????

Nevyzpytatelné migrény. Předzvěstí nádoru mohou být i u mladých lidí

„V průběhu šestinedělí jsem opravdu trpěla. Nikdy jsem migrény neměla, proto měla moje mamka strach a donutila mě jít na neurologii.

Tam vše vypadalo v pořádku, ale kvůli malé odchylce mě neurolog pro jistotu poslal na magnetickou rezonanci.

Cítila jsem se dobře, mezi prvním vyšetřením a magnetickou rezonancí uběhlo několik měsíců, kdy už jsem žádné migrény neměla, tak jsem na to skoro zapomněla,“ začíná své vyprávění.

Přečíst článek ›

Jenže na magnetické rezonanci už bylo všechno jasné. „Ani mě nechtěli pustit domů. Měla jsem rovnou zůstat na lůžkovém oddělení a počkat na převoz do Prahy, kde jsem měla jít na operaci. Řekli mi: ‚Máte nádor na mozku.‘ A já na to: ‚Aha, dobře, tak já teď pojedu domů, něco si zařídím a přijedu později, až se mi to bude hodit.‘ Vůbec mi nedocházelo, že to je velmi vážné,“ říká Ivana.

Zajímavé:  Inkontinence Po Porodu Léčba?

„Došlo mi to až ve chvíli, kdy se mě doktor zeptal, jestli jsem viděla snímek z rezonance, a ukázal mi, jak můj mozek vypadá. Více jak čtvrtinu zabíral nádor. Až tehdy jsem ztratila důvěru sednout si za volant a někam jet a zůstala jsem tam. Na operaci jsem nicméně šla až za měsíc, čekalo se, dokud se nezastaví kojení, protože hormony ovlivňují i mozek,“ vypráví.

Nádor se vrátil

„Po operaci to bylo těžké, ale věděla jsem, že nádor je venku a nebyl zhoubný, což byla dobrá zpráva. Navíc jsem brala antidepresiva, díky kterým jsem měla zjitřené všechny smysly, například jsem perfektně slyšela.

Z osmého patra jsem slyšela, o čem se baví kolemjdoucí dole na chodníku. Taky jsem skvěle rozuměla cizím jazykům.

Pustila jsem si nějakou písničku v angličtině nebo francouzštině a najednou jsem rozuměla každému slovu a říkala jsem si ‚aha, tak to mi ten nádor určitě utlačoval nějakou oblast, která ovládá jazyky‘.

Ale nezůstalo mi to, mozkové vzruchy se uklidnily, když jsem antidepresiva vysadila. Velké problémy jsem měla taky s pamětí, několik měsíců jsem si skoro nic nepamatovala, nedokázala jsem spočítat peníze a s krátkodobou pamětí někdy bojuji dodnes,“ popisuje potíže, které ji potkaly.

Přečíst článek ›

„Když dceři byly dva roky a já zatoužila po dalším dítěti, přišly nové výsledky z magnetické rezonance. Po roce a půl se nádor vrátil a tentokrát už byl zhoubný, takže následovala další operace, chemoterapie a ozařování. Během té doby už jsem ale psala knížku, která mi taky pomohla a před pár měsíci jsem ji vydala.

Pojmenovala jsem ji Díra v hlavě. Myslela jsem si totiž, že až nádor vyoperují, mozek se nějak zpětně vytvaruje a budu ho mít jako všichni ostatní. Ale ne. Já tam tu díru mám, proto se tak jmenuje i knížka.

Nemoc mi ukázala novou cestu a já už teď vím, že je zásadní, že jsem zůstala naživu, že tu můžu být s dcerou, že vidím a slyším, můžu mluvit,“ uzavírá Ivana.

Názor odborníka: MUDr. Jan Klener (primář Neurochirurgie, Nemocnice Na Homolce)Případ Ivany Sedláčkové byl od počátku specifický v několika směrech. Nádor byl velikostí velmi rozsáhlý. Pacientka přitom neměla výrazné symptomy, které by nádor predikovaly.

Obvykle nálezům předchází bolesti hlavy, poruchy vidění či rovnováhy. Ivana pouze prodělala několik migrén v období šestinedělí. Míváme pacientky s nádorem, který se projeví krátce po porodu. Přestože se jako lékař snažím zůstat emocionálně nezaujatý, pochopitelně je toto načasování o něco citlivější.

Z chirurgického hlediska se jednalo o případ střední obtížnosti, tedy ani úplně jednoduchý, ani extrémně složitý, nádor byl umístěn v temenním a týlním laloku dominantní – tedy pro praváka důležitější – hemisféry, ale dosahoval k povrchu. Z Ivany jsem necítil strach ze zákroku, ale silné odhodlání.

Nepoložila otázku ‚kolik let života mi zbývá‘, ale za kolik dní po operaci budu moct jít domů.

Z naší zkušenosti vyplývá, že s optimisticky naladěnými pacienty se lépe pracuje, jejich uzdravení je rychlejší a je možné, že i recidiva onemocnění je méně pravděpodobná.

Gliom je typ nádoru, pro který je recidiva relativně častá. V případě recidivy mají lepší prognózu pacienti, kteří mají primární nález nezhoubný a až sekundární nález zhoubný.

Nádor není tak agresivní a tělo v těchto případech lépe reaguje na léčbu. Což je i tento případ.

Informace o nemoci

Nejčastějším typem nádoru mozku je tzv. gliom. Nádory mozku se dělí na málo a velice agresivní. Málo agresivní gliomy rostou pomalu i několik let a prorůstají do zdravé mozkové tkáně, proto bývá obtížné je během operace odstranit úplně.

Přečíst článek ›

Nádory mozku v číslechBěhem roku je v Česku diagnostikováno okolo 800 nových případů nádorů mozku. Padesát procent primárních mozkových nádorů jsou gliomy, které se tvoří z vlastní mozkové tkáně. Asi dvě třetiny všech mozkových nádorů tvoří metastázy vzniklé z jiného primárního nádoru. Nejčastěji se vyskytuje u dětí do 5 let a dospělých po 60. roku věku.

Agresivní formy nádoru mohou vzniknout z těch méně agresivních, stejně tak i ze zdravé mozkové tkáně. Rostou rychle, během týdnů až měsíců, a častěji postihují starší osoby nad 50 let. Agresivní nádory mozku jsou většinou nevyléčitelné.

Pokud se nádor vrátí, často se již jedná o velmi agresivní typ, glioblastom, nejzhoubnější mozkový nádor. Průměrná doba přežití léčených pacientů s agresivním nádorem je jeden rok. Mezi hlavní příznaky patří bolest hlavy, zvracení, změna chování, epileptické záchvaty či poruchy vědomí.

Recept: Pečené kuře s krémovými žampiony a dušeným pórkem

Ingredience: 2 lžíce olivového oleje, 100 g anglické slaniny, 250 g žampionů, 6 kuřecích stehen, 350 ml drůbežího vývaru, 250 ml smetany ke šlehání, máslo, sůl, pepř, pórek

Postup:  Předehřejte troubu na 220 °C. Kuřecí stehna osolte a opepřete, můžete použít i nějaké své oblíbené koření. Do pekáčku vložte nakrájenou slaninu, na ni položte maso kůží dolů, pokapejte rozpuštěným máslem a pekáček zakryjte alobalem. Pečte přibližně 30 minut.

Na pánvi rozpalte 1 lžíci oleje a zlehka osmahněte nakrájené žampiony.  Poté maso v troubě přelijte vývarem a nasypejte do pekáčku žampiony. Kuřecí stehna obraťte, díky čemuž se žampiony dostanou i pod ně. Pečte dalších 15 minut dozlatova, v případě potřeby podlévejte vývarem.

Přečíst článek ›

Mezitím zbývající olej rozehřejte na pánvi na středně vysokou teplotu. Přidejte nakrájený pórek (krájejte podélně delší kusy) a vařte, dokud nezezlátne. Poté přilejte horkou vodu, zakryjte pokličkou a povařte přibližně 15 minut.

Maso vyndejte z pekáče a zbylou šťávu dejte na sporák, přilijte smetanu a společně povařte 5 minut, než trochu zhoustne. Poté do pekáče opět maso vraťte a případně dosolte. Nandejte na talíř, přidejte podušený pórek a podávejte například s rýží.

Tipy pro zdravíNádory patří k civilizačním onemocněním a jejich nárůst souvisí s růstem blahobytu a stravováním. Roste počet lidí, které trápí obezita, což je významný rizikový faktor celé řady nádorových onemocnění.

Víte, že ve Středozemí mají výskyt rakoviny téměř o polovinu nižší než u nás? A na čem si pochutnávají Italové, Řekové nebo Španělé? Zásadní je zelenina, ryby, sýry, kvalitní olivový olej, celozrnné pečivo. Středomořská strava je navíc podle vědců velmi prospěšná pro správnou činnost mozku.

Do svého jídelníčku tak zařaďte celozrnné pečivě a dvě porce zeleniny, přičemž nezapomínejte na listovou zeleninu a taky ořechy.

Kontakt

Pokud máte jakýkoli dotaz, přání nebo připomínku můžete nám zavolat na +420 607 041 414, napsat email na [email protected], nebo poslat vzkaz pomocí následujícího formuláře.

Dobrý deň, veľmi si cením to, že ste mi oznámili, že môj obľúbený olej Abiyad Musk je možné zasa objednať. Vždy si čítam aj referencie od zákazníčok a na ich základe si objednám rôzne vzorky, ktorú potom na sebe skúšam. Vôňam od vás som načisto prepadla a je to už taká moja značka. Ešte raz ďakujem a želám veľa spokojných zákazníčok. (28.04.2021 – Alica Č.)

Dobrý večer paní Lenko,
chci Vám jen poděkovat za zprávu, a velice bleskové dodání voňavého mazlíka Naseem Azhar. V neděli objednáno, uhrazeno a dnes v úterý jsem se mohla vanilkově kochat :-).

Miluji Vaše vůně, nejenom proto, že jsou pohádkově krásné, ale hlavně proto, že dokáží pozvednout sebevědomí. A to je k nezaplacení.
Ještě jednou moc děkuji.
Přeji Všem v Anabisu pevné zdraví v této nelehké době.

Vaše věrná a spokojená (27.04.2021 – K.Rena)

Dobrý večer, paní Lenko,
dnes mám konečně poklady doma. Chci Vám poděkovat za bleskové odeslání, také děkuji za dárečky od Vás a za ručně psané přáníčko.

KHALIS ILHAM AL AASHIQ -nádherná ,elegantní, úchvatná vůně ,kterou jsem si opět musela objednat a další poklad, který jsem koupila aniž bych věděla jak voní je Maysoon od NASEEM a musím říct ,že nelituji. Je to ovocná ,lehce nasládlá krásně poskládaná vůně. Ještě jednou moc děkuji.

Přeji Vám hodně spokojených zákazníků tak jako jsem já a hlavně hodně zdraví. Krásné voňavé dny. S pozdravem (12.04.2021 – Miloslava P.)

Dobrý deň, Vaše parfumy zatiaľ nikdy nesklamali, používam ich vyše 2 rokov.. Skúšam rôzne vône, stále je z čoho vyberať. Ďakujem aj za priložené darčeky-vzorky v každej zásielke. Vaše služby sú ukážkové, mnohí by sa z nich mohli poučiť.
Prajem pohodové sviatky a veľa zdravia!
(02.04.2021 – Iveta P.)

Dobrý den, od chvíle, co dorazily Vaše vůně, kudy chodím, tudy vybírám slova díkū a obdivu. Leč zjistila jsem, že to, co chci říci, za mė řekly v pochvalných recenzích zákaznice přede mnou.

Tak tedy, po aplikaci Nebrasu jsem byla naprosto uhranuta touto kouzelnou, naprosto omamnou vůní a říkala jsem si, že jsem to trefila (vůně jsem objednala naslepo podle popisu a recenzí). Po necelém týdnu jsem se s přemáháním dokázala tímto zázrakem nenavonět a zkusila jsem další cpo – Aurum.

Po chvíli, když se zprvu nesmělá kráska rozvinula, zjistila jsem, že je to nádherná, návyková záležitost, do zaměstnání jak dělaná. Vzorečky od Vás (velice děkuji) ani další olejíček jsem zatím nezkoušela, teď prostě nemūžu, jsem zcela pohlcena těmito dvěma vůněmi.

Připadám si vyjímečná, vūně na mě drží krásně (a já je neustále přiživuji, dokonce i v noci). Jsem chycená, napořád. Používala jsem doteď „klasické“ parfémy, katalogem těch Vašich listuji už delší dobu a jen lituji, že jsem si u Vás neobjednala už dřív.

To nevadí, už teď mám vytipované další cpo (připadají mi, na rozdíl od EDP, EDT i edc, že jdou víc do hloubky, že jsou plnější). Jen nevím, které dřív. Doporučuji, konkrétně u Nebras, pustit si Joe Cockera, pak je to na 110 %. Milé kouzelnice z Anabisu, moc děkuji za vūně, kterými děláte život snesitelnějším, a přeji jen to dobré. S pozdravem Vaše vděčná (16.02,2021 – Jana B. z Chrudimi)

Dobrý den, zásilka dnes dorazila se super rychosti dodání. Z vůně Lilia jsem nesmírně unešená, prožívám teď nelehké období a objednala jsem si ji účelově pro navození vnitřní pohody, byla to trefa, vůně je úžasná. Růžičkový rol-on mě také potěšil, moc vám děkuji za nádherné vůně, jsem moc spokojená a těším se na další návštěvu u vás, S pozdravem (02.02.2021 – Jana H.)

Hello! I'm originally from the Middle East, and the few fragrances I got from your online shop really reminded me of home. Thank you very much! I will definitely be a constant client. 🙂 (20.01.2021 – Alexandra T.)

Krásny deň prajem,
neviem ako to robíte,ale robíte to perfektne,klobúk dole. Vaša práca je ukážková,pre vás naozaj platí- náš zákazník- náš pán. Robíte svoju prácu dokonale a bolo by vhodné dať vás za príklad všetkým.

Veľmi pekne ďakujem všetkým,ktorí sa podieľajú na tejto dokonalej súhre,kde sú všetci spokojní a usmiati. Želám všetkým v anabise pevné zdravie,aby ste mohli aj v ďalšom roku prinášať radosť všetkým,ktorí o to stoja. (14.12.

2020 – Iveta C.)

Dobrý den.. Ještě nemám balíček od Vás doma a už vím co si budu objednávat příště.. Vaše parfémy jsou úžasné.. Moc děkuji a přeji hodně spokojených zákazníc, jako jsem já :-D.. Přeji krásné pohodové dny i přes nynější nepříznivou situaci… .. S pozdravem (06.12.2020 – Rita N.)

Zajímavé:  Cvičení - vše o zdraví

Good evening, I'm happy I found your store, I'm very thankful for the order and additional gifts I received with it! I wish you success and happy upcoming holidays, keep up the great work and service. 🙂 Best regards,
(05.12.2020 – Audra, Lithuania)

Dobrý deň.
Minulý týždeň som si vyzdvihla voňavý balíček, ktorý dorazil expresne rýchlo – ako vždy.
Vaše vône tak nadchli moje kolegyne, že mi z 3 objednaných neostala ani jedna :). Oceňujem Vašu profesionálnosť a originalitu. (Rukou napísané prianie na faktúre.)
Ďakujem aj za darček.
Prajem všetko dobré. (19.11.2020 – Silvia G.)

Dobrý den,
chtěla bych Vám moc poděkovat za balíček, který v pátek došel. Jsem
uchvácená. Samozřejmě jsme neodolali a všechno otevřeli. I když to bude
pod stromečkem, tak jsme stejně vše ovoněli a jásali nad vůněmi, které
došly.
Ještě jednou děkujeme za krásné vůně, které pro nás objevujete.
S pozdravem (14.11.2020 – Peťa Š.)

Dobrý deň,
balíček mám už 2 dni doma a okúzlená vôňami som nebola schopná reagovať… 🙂 Ďakujem veľmi pekne za expresné a profesionálne vybavenie mojej objednávky.
Ste úžasní!
Prajem krásne dni.
(24.09.2020 Silvia G.)

Môj predsudok Voči orientálnym parfémom bol trvale zničený. Sú nádherné. Už som ich vyskúšala niekoľko, vždy používam ten, na ktorý mám práve náladu a baví ma to. A to po roky používania najoceňovanejších parfumov „európske“ proveniencie. Naozaj vidno, že Orient má tisícročné skúsenosti s výrobou parfumov. Teším sa na ďalšie objavovanie. (17.09.2020 – Zlatica I.)

Dobrý den, nejprve jsem objednala 10 vzorečků a už jsem ztracená….
Ihned jsem si musela u vás objednat a budu se nadále vracet. Jsem moc ráda, že mě náhoda zavedla k vám.
Mějte se krásně a děkuji za brzké zaslání. Budu se moc těšit a přemýšlet, jak uškudlit, abych mohla u vás brzy znovu vůničky nakoupit. Mějte se moc krásně. (13.09.2020 – Jarmila Z.)

Delicate.
Mam uz cez 75 vzorku a ani posledni nakup neprinesl to echt 100% me. Ano je tam Nebras a Red rose tyhle krasky maji nekolik hodinovou vydrz a toho jsem unesena. Takze ak chcete ruze a zem berte nebras a ak ruze a pudr tak RR. Nevadi budu pokracovat pokud nenajdu.

Vetsinou delka vune je chaba pro mne, ale tahle kombinace v delicate od ktere jsem cekala ze bude sladsi takova neni. Ani konvalinka ani jahody nejsou v popredi. To santalove drevo se do toho skvele hodi. Je to jakoby stala nekde na hranici mezi drevinani a ovocem s kvetmi. Tuhle vuni jen tak nekde neucejtim.

Dekuji (10.09.2020 – Dominika. J.)

Dobry wieczór.
Serdecznie dziękuję za sprawną i błyskawiczną przesyłkę – pełen profesjonalizm, a także za dodatkowe próbki 🙂 Zapachy przesłanych perfum zniewalają nie tylko mnie. W perfumach tych zakochałam się będąc w Egipcie. Mam nadzieję, że dołączę do grona stałych klientów 🙂 Pozdrawiam serdecznie i życzę przyjemnego wieczoru. (13.08.2020 – Andżelika, Poland)

Witam, otrzymałam przesyłkę zamówiłam w slepo khalis maraim i al rehab choco musk,jak dla mnie trochę za słodkie,ale ogólnie bardzo przyjemne,próbka pheromone white orchid przepiekne,nastepnym razem zamówię i ard al zaafaran oud 24 hours też bardzo ciekawe … (13.08.2020 – Ewa, Poland)

Dobrý den, Afnan Musk Abiyad je mou láskou už roky, ale i ostatní vůně jsou velmi krásné a nikde jinde, než u Vás vůně nekupuji. Jste úžasná, že nám dáváte možnost pořídit si je a vonět tak krásně! Děkuji za všechny, kteří Váš obchod milují! (13.08.2020 – Kateřina K)

Srdečne pozdravujem, ďakujem za vybavenie mojej objednávky. Aj zo mňa sa stáva závisláčka na vašich úžasných parfémikoch. Sú pre mňa aromoterapiou, robia deň krajším, radostnejším, upokojujú. Prajem Vám krásny zvyšok leta, nech sa vám darí! Zostávam s priateľským pozdravom, (04.08.2020 – Ivka Š.)

Todo perfecto! Muchas gracias, en un par de días te digo que tan magníficas me resultan, un gran saludos y gracias (03.08.2020 – Jose, Spain)

Milá paní Hanko, moc děkuji za okamžité vyřízení mé objednávky. Naseem Laeqa jsem znala ze vzorečku a nepřekvapila mě svou nádhernou vůní plnou ovoce a šťavnatosti.

My Perfumes Badr mě zaskočil svou silou, ale neodolala jsem a vykročila jsem v jeho doprovodu do pracovního dne. Musí se s ním opatrně,ale vůně též neodolatelná. Mockrát děkuji za vzorečky,jste prostě úžasné.

Mějte krásné dny,spokojené zákazníky a přeji Vám všem hodně zdraví. Děkuji a ať je Anabis věčný……. (24.07.2020 – Alena V.)

Dobry den,dnes jsem v poradku obdrzela objednavku. Parfem Al Rehab Rabea Elomer jsem si vybrala moc dobre. Nadherna a neobvykla vune.

A mezi vzorky uz mam dalsi dalsi adepty do budoucna 🙂
Prekvapive nejvic mi voni vzorecek, ktery jsem od vas dostala jako darek: Ard Al Zaafaran Mahasin Crystal, takze moc dekuju.

Ten si urcite jeste poridim.
Preji hodne spokojenych klientu. (23.07.2020 – Lucie Ch.)

Dobrý den,
včera jsem si zásilku vyzvedla, přímo na svoje narozeniny 🙂 Mám velkou radost. Potěšilo mě i rukou psané přáníčko provoněného léta. Musím říct, že díky Vašim parfémkům budu mít za pár korun provoněné nejen léto. Určitě vydrží déle, protože dlouho krásně voní, takže se nespotřebují tak rychle.
Přeji i Vám pěkné léto (17.07.2020 – Jana W.)

Dobrý den, moc sem se těšila na váš voňavý balíček. Objednala sem si parfém Surrati Royal Musk, který sem vyzkoušela u kamarádky a moc krásně voněl.. a 10 malých vzorků vůní, abych příště zkusila třeba i nějakou změnu. Vaše vůně jsou opravdu nádherné..

Mám ráda takové ty pudrové vůně, proto mě nejvíce zaujal už výše zmíněný parfém a potom mě dostala vůně Anabis Musc – ta je opravdu kouzelná a cítila sem ji na zápěstí i 3 dny. Dále mě hodně oslovila Al Rehab White Musc a Al Rehab Soft.

Moc hezky voněla i Louis Cardin Sweet, ale ta už byla na mě dost sladká..Za zmínku rozhodně stojí i svěží vůně Naseem Musk Abyad oil – vůně citrusů a travin a nebo Al Rehab Musk Al Madinah.. Ale všechny vůně mají něco do sebe a jsou příjemné.

Určitě jsem nenakupovala naposledy a už teď se těším na příště 🙂 (02.07.2020 – Hana Š.)

Děkuji mnohokrát za zásilku. Došla dnes. neumím tak poeticky popisovat vůně, jak to dokážete Vy, ale vůně, které jsem dostala, jsou nádherné. A protože jsem tu měla návštěvu, myslím, že budete mít další zákazníky.
Děkuji za vzorky a za rychlost dodání.
Přeji Vám všechno nejlepší
(02.07.2020 – Petra K.)

Dobrý den, moc děkuji za balíček a přiložené vzorečky. White Oud od Surrati je podle mého gusta, moc příjemná jemně oudová krásně do hladka a sucha se špetkou svěžesti, úplná terapie. Ani nemluvím o Musc od Vás ten je krásný chumlavý, dlouhotrvající. Ale co mne zaujalo je další pecka z Anabisu..

Adhara! Krásná růžička svěží orosená zrovinka v rozkvětu, žádný bulharský olejíček, ale krásná dokonce snad i dívčí růže. V něčem mi připomíná Rose Essentielle od Bvlgariho. Naproti tomu Lychee Rose je také zajímavá. Růžička s vanilkový cukříkem a šťávou z Lychee taky moc pekná, ale růže už tu nehraje prim tak jako u Adhary.

A nakonec Al Ward Al Taifi, toaletka. Také není špatná, ale jde více do růžového olejíčku. Postrádám zde tu šťavnatost. Je příjemná, zapudrovaná a jako toaletka určitě fajn, jelikož nikde nevyčnívá. Řekla bych klasická růžová vodička s pěknou jemnou výdrží…

Určitě neodolám dlouho a zas něco objednám!! Jste pro mne velkým pokušením!! Měkte se báječně, (25.06.2020 – Lada M.)

Bonjour anabis. Mon parfum Pheromone Perfumes Passion a bien été livré. Merci pour tout je recommanderais. (24.06.2020 – Mariette, France)

Kedves anabis! Megérkeztek a csomag, nagyon köszönöm a kedvességüket! : ) külön köszönöm az ajándékot! 😀
Nagyon elégedett vagyok a webáruházzal, igényes és szép csomagolás, gyors és kedves kiszolgálás, gratulálok! 🙂
A kis minták fantasztikusak, még tesztelem őket, nagyon örülök! Biztos, hogy visszatérő vásárló leszek, és ajánlani fogom az áruházat a barátaimnak is…. 🙂 Még egyszer köszönöm! Minden jót kívánok! Üdvözlettel: (26.06.2020 – Dóra, Hungary)

Thanks so much, I got my package yesterday. Love my water perfumes and the gifts you sent along with it. People stop me all the time, to ask the name of my perfume. Its a very delightful feeling. Looking forward to ordering more.
Thanks (19.06.2020 – Tola, USA)

Dobrý den,
chtěla bych vám poděkovat za perfektní služby i zboží, které poskytujete a za váš osobitý a vstřícný přístup k zákazníkům, děkuji také za všechny dárky, které s každou objednávkou od vás přijdou. S přáním pěkného dne (17.06.2020 – Marie B.)

Dobrý den, milé dámy z Anabisu, této nádheře prostě nemohu odolat a snad vás svým nákupem také malinko podpořím v této době, kdy se vše znovu teprve pomalu vrací k „normálu“. Moc vám držím palce, ať se vám daří a zdravíčko slouží!! Zdravím z Prahy, krásné dny (15.06.2020 – Lenka M.)

Olejki Al rehab są wspaniałe!
Z góry dziękuję za dostawę i pozdrawiam serdecznie:) (15.06.2020 – Mariola, Poland)

Hallo thank you ANABIS for the opportunity to smell the world! I am glad for your attention and wish you good luck. Shipping to Norway is expensive, but I will definitely want to order again. With best wishes (09.06.2020 – Rasa, Norway)

Dzień dobry, dziś dotarła przesyłka z pięknymi zapachami.
Bardzo dziękuję za dodatkowe próbeczki i serdecznie pozdrawiam
(06.08.2020 – Iwona, Poland)

Здравейте, Ян! Вчера получих пратката си, но чак сега пиша, за да благодаря! Всичко е точно, все още се запознавам с парфюмите, но вече изпробвах някои от тях и съм възхитена! Определено ме спечелихте като клиент, топли поздрави и благодаря за ръчно написаното послание! ❤ (04.06.2020 – Rusalina, Bulgaria)

Dobrý večer, ráda bych Vám poděkovala za ohromně rychlé vyřízení mé vzorečkové objednávky! A samozřejmě i za krásný osobní vzkaz, moc si takového přístupu cením ❤ Vzorečky jsou parádní, dnes jsem je jen narychlo letmo opatrně očichala z ampulek a udělala si předběžný přehled a plán, vytiskla si popisy jednotlivých olejů a teď přijde na řadu pomalé testování…. na první „očuch“ mi přišly všechny strašně silné a ostré, ale nenechala jsem se zmást a hned otestovala jeden, konkrétně Surrati Ausaaf a teď se nemůžu nabažit toho, jak se postupně s časem ta vůně vyvíjí a mění a je nádherná, chvíli jemná, chvíli dřevitá a chvíli jasná hruška 🙂 už se těším na další testování a vybírání :)))) sama jsem zvědavá, jak výběr dopadne a kterou vůni si vlastně nakonec vyberu a objednám 🙂 ale spíš to vidím ještě předtím na jiný typ vůní a další vzorečky 😀 Kdysi mi babička přivezla z Egypta mini flakonek s olejíčkem, dodnes bych tu vůni poznala, kdybych ji potkala… Zatím jsem ji bohužel nenašla… Prozatím ještě jednou MOC děkuji . (03.06.2020 – Kateřina B.)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector