Anxiolytika – vše o zdraví

Někdy prostě v životě nastanou situace, kdy nám není do zpěvu. Ať už je příčina jakákoli, jsou chvíle, ve kterých člověk potřebuje nakopnout. Při dlouhodobém stresu a vyčerpání nám mohou pomoci přírodní antidepresiva, která seženeme bez předpisu. Jejich výhodou je, že nemají žádné vedlejší účinky a jejich užívání je obvykle bezpečné.

Přírodní antidepresiva bez předpisu

Mezi tyto přípravky, které jsou volně dostupné v lékárně nebo v krámcích s bylinkami, patří spousta tablet, tinktur nebo kapslí vyrobených pouze z bylinek, případně z dalších přírodních látek. Pro krizové situace spojené s únavou, nervozitou, podrážděností, s pocity dlouhodobého smutku a sklíčenosti nebo nespavostí jsou jako dělané.

Mohou být podpůrnou léčbou při psychoterapii či jiných formách terapií, pomocí kterých se třeba snažíte řešit své problémy.

Nezapomínejte však na to, že ve vážnějších případech je lepší poradit se s odborníkem, například psychologem nebo psychiatrem.

Nejúčinnější formou pomoci je psychoterapie, při které můžete naprosto otevřeně hovořit o svých pocitech a dobrat se příčiny mnoha svých problémů.

Deprese jako odpověď na nedostatek soukromí. Nepřehlédněte první projevy

Deprese a jejich příčina

Za depresemi často stojí nedostatečná produkce určitých látek v mozku, která se dá vyrovnávat pomocí medikace.

Pravdou ale je, že pokud funguje psychika na 100 % a člověk je ve svým životě sám se sebou spokojený, funguje také tělo a mozek, který pak efektivně produkuje přesně to, co má.

Mnohé obtíže se také dají vyřešit vhodnou stravou, úpravou životosprávy, pravidelným pohybem na čerstvém vzduchu a dostatečným odpočinkem.

Přírodní antidepresiva v těhotenství

Těhotné ženy trpí různými náladami a hormonálními výkyvy, navíc se kvůli vzdouvajícímu se bříšku a kopání děťátka ani pořádně nevyspí, což k jejich psychické vyrovnanosti zrovna nepřispívá. Užívání léků na zlepšení nálady, byť ve formě přírodních antidepresiv ale rozhodně vhodné není. Zejména je třeba dávat si pozor na některé bylinky, které se nedoporučují v době těhotenství.

Například se jedná o třezalku tečkovanou – známé přírodní antidepresivum, anebo kozlík lékařský, který se užívá na podporu dobrého spánku. Samozřejmě je to menší zlo než antidepresiva a anxiolytika (léky proti úzkosti), ale u vážnějších případů je lepší poradit se s lékařem. Vždy je potřeba eliminovat nejvyšší riziko a zvažovat to, co je v danou chvíli nejmenším nebezpečím pro miminko.

Příznaky deprese: Duševní onemocnění odhalí jednoduchý test

Pro lepší pohodu a dobrý spánek můžete v těhotenství raději vyzkoušet lahodný mateřídouškový čaj, anebo meduňku před spaním. I tyto byliny nejsou zrovna ideální, ale patří mezi nejvhodnější a nejbezpečnější variantu řešení vašich potíží. Rozhodně si také ve stravě nebo formou tablet doplňte hořčík a vitamíny skupiny B, které mají příznivý vliv na psychiku!

Přírodní léky na psychiku

Přírodní léky na psychiku jsou většinou tobolky nebo tablety vyrobené ze sušených bylinek, případně dalších složek, vitamínů, minerálů či doplňků stravy. Nejčastěji se používají bylinky jako je třezalka tečkovaná, meduňka lékařská, kozlík lékařský, chmel otáčivý, hořčík a vitamíny skupiny B, zejména pyridoxin – vitamín B6.

Kozlík lékařský a antidepresiva

Anxiolytika - Vše o zdravíKozlík lékařský

Kozlík lékařský není vyloženě antidepresivum, ale jedná se o bylinku používanou k navození dobrého spánku. Má skutečně až hypnotické účinky a svou charakteristickou vůni, na kterou reagují kočky, obdobně jako na šantu kočičí. Kozlík může pomoci při stavech vyčerpání a silné nespavosti, ideální je popíjet šálek čaje přímo před spaním.

Během dne kozlík nepijte, snižuje pozornost a nemohli byste bezpečně řídit auto. Říká se, že bylinky nemají takovou sílu, aby vůbec mohly být srovnávány s různými léky, ale není to pravda. Působí dostatečně na to, abychom to na našem organismu poznali. Mnozí lidé nedají už na základě svých dobrých zkušeností na bylinky dopustit!

  • Anxiolytika - Vše o zdraví
  • Anxiolytika - Vše o zdraví
  • Anxiolytika - Vše o zdraví
  • Anxiolytika - Vše o zdraví
  • Anxiolytika - Vše o zdraví
  • Anxiolytika - Vše o zdraví
  • Anxiolytika - Vše o zdraví

Источник: https://www.womanonly.cz/prepadla-vas-jarni-deprese-vyzkousejte-prirodni-antidepresiva-bezpecne-a-bez-predpisu/

Léky na uklidnění: Pomůže klasická lékárna i přírodní léky

Anxiolytika - Vše o zdraví

V úzkém slova smyslu se jedná o léky, které odborně označujeme jako sedativa.

Zklidňují jak psychický stav, tak motorické funkce, snižují vnímání a bdělost, ale přímo nenavozují spánek.

Mohlo by vás zajímat: Psychosomatika: Jaký je vliv psychiky na lidské zdraví?

Většinou však tyto léky nemají pouze sedativní účinek, ale v závislosti na dávce působí tlumivě na centrální nervový systém v různé míře (anxiolyticky – zmírňují úzkost a psychické napětí, sedativně, až hypnoticky a narkoticky). Výsledným efektem je zklidnění, ospalost, snížené vnímání, zpomalené myšlení a řeč, apatie, dezorientace a opilý vzhled, vyšší dávky některých látek působí hlubokou sedaci a navozují stav podobný spánku.

Anxiolytika - Vše o zdraví

  • Hypnotika jsou léky určené ke zvládnutí krátkodobé nespavosti, neřeší příčinu, pouze potlačují nespavost jako symptom
  • Anxiolytika jsou léčiva zmírňující psychické napětí, úzkost, nervozitu a strach, částečně pak mají i účinky hypnosedativní, antikonvulzivní (proti křečím) a myorelaxační (uvolňují svalové napětí)

Jejich časté a dlouhodobé používání vyvolává závislost, proto by jejich podávání mělo trvat co nejkratší možnou dobu – jsou vhodné pro zvládnutí období krize, úzkosti, velkého smutku či strachu.

Tato léčiva často vedou k únavě, otupělosti a ospalosti.

Během léčby je třeba se vyhnout konzumaci alkoholických nápojů a jiných tlumivých prostředků, které umocňují jejich účinky (a to především nežádoucí).

Léky zmírňující úzkost a psychické napětí

Mezi nejčastěji užívaná anxiolytika patří benzodiazepiny:

  • krátkodobě působící (do cca 2 hodin) – oxazepam, triazolam
  • se střední dobou účinku (6 – 8 hodin) – nitrazepam, flunitrazepam, alprazolam
  • dlouhodobě působící (až 12 hodin a více) – diazepam, klonazepam, chlordiazepoxid

Další skupiny léků na uklidnění (primárně určených k léčbě jiného onemocnění nebo potíží)

  • Opioidní analgetika (opioidy)
  • Představují velmi účinný způsob jak tlumit silné akutní bolesti, nádorové bolesti a také chronické bolesti, jedním z vedlejší účinků je také sedativní působení, z těch nejznámějších můžeme jmenovat např. morfin, kodein a tramadol
  • Antiepileptika
  • Léky, které potlačují projevy epilepsie (epileptické záchvaty), některá antiepileptika našla uplatnění také v jiných indikacích – léčbě bolesti, migrény a psychiatrických onemocnění (např. klonazepam, fenobarbital)
  • Antihistaminika
  • Léky používané k prevenci a léčbě alergických reakcí, sedativního účinku je u některých z nich využíváno záměrně (např. promethazin a bisulepin)
  • Myorelaxancia
  • Slouží k uvolnění (relaxaci) příčně pruhovaného (kosterního) svalstva, hypnosedativní účinek pozorujeme často u těch, která působí na centrální úrovni, mezi ně patří mefenoxalon a guaifenezin, který je volně prodejný (pod názvem Guajacuran®) a kromě myorelaxačního a anxiolytického účinku má také mírný účinek expektorační (podporující vykašlávání).

Většina z těchto léků je vázána výdejem pouze na lékařský předpis.

Velký výběr nalezneme mezi volně prodejnými léčivými přípravky na bylinné bázi a ve skupině homeopatik.

Anxiolytika - Vše o zdravíBylinky na uklidnění nervů

Bylinky patří k tradičně užívaným přípravkům na zmírnění stresu, navození duševní rovnováhy a usnadnění usnutí. Často se byliny kombinují a užívají ve směsích.

  1. Meduňka lékařská (Melissa officinalis)
  2. obsahuje éterické silice
  3. čaj z listů meduňky uklidňuje, zmírňuje stres a uvolňuje; také zlepšuje spánek a podporuje dobré trávení
  4. pomáhá uvolňovat stavy napětí
  5. Kozlík lékařský (Valeriana officinalis)
  6. je charakteristický svým zápachem
  7. extrakt z kozlíku podporuje spánek bez nepříjemných vedlejších účinků klasických léků, zkracuje usínání a zlepšuje kvalitu spánku
  8. současně působí proti strachu a úzkosti
  9. mírně snižuje bolest
  10. Mučenka pletní (Passiflora incarnata)
  11. používá se pro své mírné sedativní účinky
  12. tiší bolesti
  13. uvolňuje stavy napětí a neklidu
  14. Chmel otáčivý (Humulus lupulus)
  15. zklidňuje podrážděnost a neklid, působí příznivě při poruchách spánku
  16. Třezalka tečkovaná (Hypericum perforatum)
  17. patří mezi nejúčinnější přírodní antidepresiva
  18. má zklidňující účinky při nervozitě a nespavosti

nevýhodou je však řada omezení, která jsou odvozena z nežádoucích interakcí s mnoha jinými léčivy, čímž dochází k ovlivnění jejich účinnosti (např. antidepresiva, hormonální antikoncepce, léky proti srážení krve, antiepileptika, chemoterapeutika aj.)

  • oproti jiným lékům z kategorie antidepresiv má však minimální vedlejší účinky
  • k významným nežádoucím účinkům (při podávání vyšších dávek) patří fototoxicita, tedy závažná kožní reakce vyvolaná účinkem světelného záření, která se projevuje začervenáním, tvorbou puchýřů a nekrózami kůže
  • Hloh obecný (Crataegus laevigata)
  • vedle jeho hlavního pozitivního účinku na srdce a vysoký krevní tlak se rovněž využívá jeho uklidňujícího efektu při poruchách spánku, pocitech strachu a nervozity
Zajímavé:  Pigmentové skvrny - Vše o zdraví

Přečtěte si také: Fytoterapie pomáhá… ale má i své limity

Přírodní léky na uklidnění nervů

  • Persen® a Persen® Forte volně prodejné přípravky ve formě tablet
  • jsou registrovány jako léky (mají kód SÚKL; podléhají přísnějším podmínkám registrace než doplňky stravy)
  • obsahují extrakty z kozlíku, meduňky a máty
  • jedná se o zklidňující léky, zmírňující úzkost a napomáhající navození kvalitního spánku
  • nejsou vhodné pro děti do 12 let a pro těhotné a kojící ženy
  • Persen® se hodí pro zmírnění úzkostí a neklidu; Persen® forte při obtížích s usínáním (užívá se 1 hodinu před usnutím)

Novo Passit®

  • sirup se zklidňujícím účinkem
  • obsahuje výtažky z mučenky a léčivou látku guaifenezin není vhodný pro děti do 12 let a pro těhotné a kojící ženy
  • používá se u lehčích forem nespavosti, na zklidnění a zmírnění úzkosti, na zmírnění bolestí hlavy vyvolaných zvýšeným napětím

Anxiolan®

  • tablety obsahují výtažky z kozlíku a třezalky, hořčík a vitamin B6
  • všechny jeho složky přispívají k uklidnění, zmírnění úzkostí a deprese a napomáhají relaxaci
  • není vhodný pro děti, těhotné a kojící ženy

Hova®

  • tablety s obsahem výtažků z chmele a kozlíku
  • používá se při nervozitě a strachu, pocení v menopauze a při stresu a potížích při usnutí
  1. S výběrem vhodného přípravku s ohledem na vaše individuální potřeby vám v lékárně rádi poradíme.
  2. Pokud Vaše obtíže přetrvávají několik měsíců, nebo pokud se váš stav nezlepšuje, obraťte se na svého obvodního lékaře nebo vyhledejte pomoc psychologa.
  3. PharmDr. Kateřina Ondrušová
  4. Lékárna MEDIFIN, Praha
  5. Přestože se článek věnuje dané problematice podrobně, doporučujeme vám poradit se o nejvhodnějším řešení a postupu s vaším lékárníkem, který dokáže nejlépe vyřešit vaše individuální potřeby.
  6. Anxiolytika - Vše o zdraví

Источник: https://www.lekarnickekapky.cz/leky/spravne-po-uzivani-leku/leky-na-uklidneni-pomuze-klasicka-lekarna-i-prirodni-leky.html

Bylinky, které uklidňují

Anxiolytika - Vše o zdraví

Dnešní doba přináší s sebou velkou dávku stresu, který velmi negativně může ovlivňovat náš život, ale i naše zdraví. Organismus oslabený stresem, kterému je vystaven, snáze podléhá infekčním nemocem. Řada z nás má i problémy se spánkem a někteří bojují s úzkostí a napětím, které odrážejí problémy z osobního, pracovního či rodinného prostředí.

Jak čelit stresu?

Lidé tento problém často řeší jednoduše – zajdou si k lékaři, který jim předepíše léky na spaní (hypnotika) nebo na zmírnění napětí (anxiolytika).

Tyto léky mohou pomoci je při opravdu příležitostném užití, pokud je už opravdu nespavost či úzkost velká.

Ale důležité je slovo příležitostný – musí se užít jen opravdu výjimečně! Velmi snadno se na ně vypěstuje návyk, mají nežádoucí účinky (které například zhoršuje ještě konzumace alkoholu) a ovlivňují účinek některých jiných léků.

Jednou z možností, jak stresu čelit, jsou různé relaxační techniky – například jóga nebo autogenní trénink. Ve vážnějších případech je nutná konzultace s klinickým psychologem nebo psychiatrem. K dispozici jsou ale i výtažky z některých rostlin, které mohou pomoci, jsou-li užívány před spaním, zlepšit spánek nebo v průběhu dne zmírnit napětí či úzkost.

Je ovšem zapotřebí si uvědomit několik faktů. Tyto přípravky nejsou vše-spásné – jejich užívání je vhodné spojit s dodržováním pravidel tzv.

spánkové hygieny (spát v dobře vyvětrané místnosti, nejíst před spaním, nepracovat s počítačem a tak dále) a také je vhodné změnit životní styl a vyzkoušet některou z výše zmíněných relaxačních metod. Dalším pravidlem je, že tyto přípravky se užívají dlouhodobě.

Jejich příznivé působení nastává v řádů dnů, ale spíš týdnů – je třeba je užívat pravidelně a vytrvat.

A naposledy – i když se jedná o mírná sedativa (tlumící přípravky), přeci jenom by se neměla kombinovat s léky s tlumivým účinkem ani s alkoholem a rovněž je lepší se vyvarovat řízení auta. Důležité je také, že tyto rostlinné přípravky nevyvolávají závislost a další nepříjemné nežádoucí účinky jako přetrvávající únavu po probuzení, otupělost a podobně.

Jaké jsou to tedy léčivé rostliny?

Meduňka lékařská (Melissa officinalis) je vytrvalá bylina s větvenou lodyhou a bílými stopkatými květy v úžlabí listů. Sbírá a suší se z ní nať. Má zklidňující, spasmolytické, antiflogistické (protizánětlivé) a antibakteriální účinky. Objevuje se i v některých výrobcích z oblasti přírodní kosmetik.

Další léčivá rostlina, mučenka oplétavá (Passiflora incarnata) je vytrvalá, popínavá vždy zelená rostlina se světle fialovými květy. Pochází původem ze Střední a Jižní Ameriky, ale pěstuje se i v Evropě. Jako rostlinná droga se z ní zpracovává také nať. Má zklidňující účinky – používá se při nespavosti, úzkosti nebo předrážděnosti.

Další součástí bylinných směsí na zklidnění bývá chmel otáčivý (Humulus lupulus). Je to dvoudomá, pravotočivě ovíjivá popínavá rostlina, která je pěstována po celém území Evropy, ale roste i v některých částech Asie.

Jako rostlinná droga se z chmelu zpracovávají buď usušené samičí květenství, nebo z nich vytřásáním získané žlázky označované jako lupulin, což je žlutý prášek hořké chuti a charakteristického zápachu. Takto zpracovaný má sedativní účinky, ale také podporuje trávení (stomachikum) a působí na povzbuzení chuti k jídlu (amarum). Je to dáno obsahem hořčin ve zpracované rostlinné droze.

Na druhou stranu negativně ovlivňuje libido. Japonští odborníci také v několika studiích uvedli, že obsažené látky snižují hladinu krevního cukru.

K této skupině léčivých rostlin patří i třezalka tečkovaná, latinsky Hypericum officinalis. Ta stojí trochu mimo, protože spíše než o sedativum, se jedná o přírodní mírné antidepresivum (byla i složkou klasických léků na předpis).

Zde je potřeba si uvědomit, že díky jinému principu působení (zvyšuje hladinu serotoninu v mozku) se nesmí kombinovat s klasickými antidepresivy předepsanými lékařem, které působí stejně.

Dále ovlivňuje účinek některých léků (například warfarin či hormonální antikoncepce) a nesmí se s ní chodit příliš na sluníčko či se opalovat, protože může dojít k nežádoucí kožní reakci (tzv. fototoxicita).

Někdy můžete v přírodních zklidňujících směsích narazit na sušený květ levandule (Flos lavandulae), který nejen zklidňuje, ale působí rovněž proti nadýmání a zmírňuje žaludeční křeče. Pro svoji typickou vůni je též součástí přírodních kosmetických přípravků, ale i některých likérů.

I když na meduňku, kozlík nebo třezalku můžeme narazit samostatně v doplňcích stravy, většinou se jedná o různě složené směsi výtažků z těchto zmíněných léčivých rostlin někdy obohacené ještě o dalších látky (vitamíny, minerály, aminokyselinu tryptofan či extrakt z máty peprné). Z nich je možno jmenovat například Meduňka+kozlík+chmel.

Источник: https://www.celostnimedicina.cz/bylinky-ktere-uklidnuji.htm

Anxiolytika, sedativa, hypnotika

Neklid a úzkost až psychotického rázu, to je téma jak hrom. Hypnotika, konkrétně Nitrazepam, sedativa (Rivotril, Neurol, Xanax), působí. Hypnotika Stilnox, Hypnogen ne. Anxiolytikum jako Guajacuran, Lexaurin, Oxazepam, Diazepam, ty jsou jak plivnutí do moře.

Většinou jsou to benzodiazepiny a na ty vzniká závislost. Každý to má tedy ve svých rukou a pouští se tím na tenký led, navíc má určitě s každým přípravkem jinou zkušenost. Toto téma je o účincích jednotlivých přípravků na toho kterého jedince.

Příspěvek k léku Rohypnol je vítán především, protože to je legenda a dnes už to prakticky psychiatr nepředepíše. Mně například je předepisován pouze Rivotril, ten je dobrý, ale zkušenost mám i s ostatními léky.

Průběžně sem budu přispívat také, postupně, abych nenapsal na úvod několik stránek.

Odpovědi

Zajímavé:  Stavba kosti - Vše o zdraví

Ačkoli je Nitrazepam hypnotikum tedy lék na spaní, dá se použít i jako anxiolytikum, tedy proti úporné úzkosti, jako sedativum. Podle výrobce prý nižší dávku, ale kdo se Vám bude zahazovat s půlčičkou pětkovýho Nitrazepamu tj. 2,5 mg.

Já jsem se nežinýroval dát si celou tabletu Nitrazepam forte, což je 10 mg a účinek byl mnohem lepší než 4 mg Rivotrilu. Nyní toho Rivotrilu potřebuju daleko víc, 6 mg nestačí, přihodím k tomu další 4.

A pro příště si těch miligramů dám najednou tak 8-10 rovnou, abych netrpěl jak zvíře. Bohužel Nitrák nemám, ten mi nějak nechtějí předepsat.

Ale u něj je nástup téměř ihned, člověk je sice trochu omámen, ale proti tomu stavu předtim to cítím jako velmi příjemné zklidnění. Spánek zaručen a druhý den je člověk totálně zrelaxován a může jít vstříc novému osudu.

Ahoj Nitozepam forte se už asi 2 roky nevyrábí.Byl moc fajn.

to mas pravdu ze nitrazepam byl velmi dobrej lek ale spousta leku u nas sou zruseni co v nemecku ten pripad neni (zil mjsme tam dvacet let) a stale jezdim .jestli vazne chcete neco silneho a podobneho n nebo rohypnolu znam lek kterej je size o trochu drasi ca.

200 balenI ale vyplaci se rozhodne protoze se da delit ohledne silneho ucinku .neprijemne stavy jak na flunitrazepam druhy den nejsou a stava se jak za mlada.

mate li zajem odepiste me hlediska zneuzity jak to obvykle byva v nasi rp nebudu ho jmenovat ! sou po 15 kusu 15mg a nebo slabsi obsah

Dobrý den,co to je za zázračný lék,mně už nezabírá Stilnox,potřebuju něco jiného.díky za info,EV

Dormicum (7,5 nebo 15 mg)

Ja s lékem ‚Dormicum‘ 15 mg mám výborné zkušenosti.Užívá se na spaní nemusíte jej užívat třeba 2 hodiny před spaním,jako je to u jiných léků na spaní.Tablet /15 mg/je tam 10 a stojí kolem 60,-Kč.Prý lepší lék na spaní neexistuje.Moje mamka užívá lék ‚Rivotril’a spí po něm také dobře.Jenže ten se musí brát hodinu před spaním.

buď tak hodná a napiš mi název a dostupnost na [email protected](budu se revanžovat). Moc děkuji

sytilnox,Zyprexa,Zolf nic moc zkus ať Ti předepíší AUROXIN ten je super

Dobrý den , měla bych zájem o váš lék který nabízíte na internetu jestli je ještě aktuální? Něco podobného rohypnolu? Děkuji moc pište prosím na email:[email protected]

Dobrý deň, mohli by ste mi poslať názov toho záračného lieku z Nemecka na mail [email protected]? Ďakujem

Dobry den. Mozete mi posunut spomimamy liek z Nemecka, ak vam nazov pan poslal? Vopred dakujem. A pripadne ako ste s nim spokojna, ak ste ho vyskusala? 😉 [email protected]

,Dobrý den.Moc vás prosím,jak se dá lék z Německa sehnat,co je k tomu zapotřebí a jaká je cena?Mě už opravdu Zopitin nezabírá a jsem hodně unavená,ale spát nemůžu.Prosím informace ne email [email protected] Děkuji.Pozdrav posílá Lusková

Dobry den Mel bych zajem o ten lek z Nemecka zda-li je jeste k sehnani a je-li k tomu zapotrebi recept pokud ano staci od lekare CR? Dekuji predem za odpoved( [email protected])

Zdravím, já bych měla zájem.Nezabije mně to? Hypnoš nebo stilnox už mi nezabírají.

co takhle Ketilept? Do hoďky tuhej i na deset hodin a bez zbytečnýho probouzení či stresu. Jo mam to od psychiatričky,ale mě stačí 100mg a bomba.A ještě něco,trochu se vyčerpat! Bez toho nefunguje nic! Ležet celý den v posteli…tak ani prášky nepomohou

ja měla take problem se spanim a s toho uskost beru 12 tablet ketilepu a jsem v pohodě spím dobře někdy když nastoupí stres spím špatně ale to je I u zdravého člověka .

potrebuju info pis na [email protected] dik

Dobry den mam zakem o ten rohybnol prosim dejte vedet prosim co nejdriv .deluji jana

Dobry sen. Mate jeste lek na spani,krery doporucujete na jendom z for? Diky martin

Dobry den. Můžete mi prosim do emailu napsat název léku o kterém tu píšete a pripadne kde ho mohu sehnat?Moc Dekuji za info.do emailu:[email protected]

Prosím vás jestli jste už dostal název toho léku můžete mi ho poslat na [email protected] moc děkuji a byl jste spokojen?

Zdravím, měla bych zájem o ten lék z Německa, který se tam dá sehnat. Můžete ho sehnat i bez předpisu?

Blázníku takové léky jsi na recept…………

promiň ne jsi,ale jsou na recept.omluva 🙂

A taky nesmíme zapomenout, že některá antihistaminika, léky na alergie, mám teď na mysli Prothazin, fungují taky jako dobrá hypnotika. Zvlášť jestli si konzument nedá doporučovaných 25 mg, ale rovnou čtvrt gramu.

To člověk vytuhne, ani neví, jak. Ten je ale taky na předpis. Jedinej z podobných léků mimochodem výše uvedených, Guajacuran, na předpis není, ale ten je tak slabej, že nestojí ani za řeč.

Je spíš proti kašli, mám dojem.

To by mě opravdu zajímal co je to za lék mám jich vyzkoušeno spousty a nic………..

Prothazin je fantastický na spánek a jediný není návykový. Beru ho s půlkou Rivotrilu na noc a spím jak mimino. Všechny ostatní co dávají v léčebnách na spaní jsou v podstatě na usnutí. Padnu, spím zatuhle 3 hodiny a pak vyskočím naprosto vyspalá ve 2 hodiny a padám na ústa v 5 kdy se má vstávat.

Z hypnogenu a neurolu přecházím na prothazin. Zatím jsem si vzala max 3 tablety. Přišla únava, ale neusnula jsem. Musela bych k tomu vzít ještě hypnogen nebo neurol. kolik by byla dávka, která by bezpečně zabrala?

No vidíte a mě osobně dělá prothazin vyloženě zle ,a to už při dávce pouhé poloviny (!) 25mg tablety.

Jakási ůnava a otupělost sice přijde ,zároveň ale i jakási nervozita a pocity ůzkosti,pocit chvění po těle,při usínání jako bych se propadal apod. ,těžko se to popisuje..zkrátka hnus,a to má být na zklidnění !.

Doporučuju teda začínat opatrně pro vyloučení nežádoucích reakcí organizmu.Zlatý Rivotril,Stilnox ,teda aspoň pro mě…

léky na spaní, se člení na barbituráty , po kterejch človek usína a nebarbiturátové…

jako je stilnox hypnogen pro někoho dostačujíci , pro někoho ne ty spíše udržuji hladinu spánku a zabranují počtu nočních probuzení , pokud je pro vás stilnox nebo hypnogen postačující, asi není moudré jít do barbiturátu , ale pokud se jen v posteli převalujete a neplní efekt je asi na místě dát barbiturát třeba jen přechodně

Dobrý den všem. Tak tomuhle vůbec nerozumím, zabrousila jsem sem úplně omylem a jenom koukám. Lidi proboha!!! Co kdyby jste se začali pátrat po tom co způsobuje Vaši nespavost a něco s tím dělali…Všechno je to jen v hlavě….ale to je asi ta lenost. Neřeknu, když se stane nějaká tragédie, úmrtí v rodině, silné deprese….

to je jiná věc. Ale lupšup vezmu si prášek…lexa, hexa, pexa…spím nespím…ráno si sednu za volant a myslím si, že jsme úplně v pohodě. Zkuste pravidelně cvičit, mít mozkovou aktivitu a hlavně se opravdu poctivě dopídít, co způsobuje problémy. Ale ono zajít si pro práše do apatiky je velmi jednoduché, zapomněla jsem.

Hezký zbytek života. z

Když tomu vůbec nerozumíš a zabrousila jsi sem omylem, tak je nejlepší tiše odejít a nevypouštět tady svoje moudra, o která nikdo nestojí. A ‚Hezký zbytek života‘ je taková pěkná tečka … OMG!

Ahoj, souhlasím! Já trpím panickou poruchou,kterou doprovází úzkost a deprese a beru pouze Eliceu, když už nemohu usnout tvrdě tak Neurol,který stejně pomůže jen na dvě hodiny,takže sem se naštvala a Neurol neberu,cvičím,běhám, odpočívám a spánek se rovná. Lidí nežere prášky když se to dá zvládnout sportem a přirozeně se unavit.

Zajímavé:  Zánět Ucha U Dítěte Příznaky?

Tady čtu komentář proč lidé berou prášky na spaní.ja spím špatně už 25 let po traumatických zážitcích v životě už normálně neusnu nebo usnu ale většinu noci koukam do stropu.kdo nezažil neví co to je.bral jsem dř8ve Rudotel Prothiaden – to je trsnkvilizér a antidepresivum.pak jsem přestal a bral na spaní Rohypnol.asi rok dva pak jsem se jakž takž z té nespavosti dostal.

ale pocuchané nervy jsou pocuchané nervy.to se nikdy nespraví.teď 10 let beru Neurol a Zopitin.ale teď už spím zase hůře.přichází stres ůzkosti a pod.spím cca 4-5 hod.a pak nefunguji když mám vstá.Rohypnol vám psychiatr už nenapíše.

prý je pro umírající??tak nevim co dál? jako stav už se nezlepší práce ůnava procházky bylinky to je tak při lehké nespavosti ale ne při pocuchaných nervech.nejsem cvok.ale nespím.je to utrpení.ale lékaři proti těm návykovým lékům brojí .jsou návykové a co.pomáhají.to je podstatné.'jako starý člověk to neřeším.spánek je důležitý.prosím o pomoc a radu a tip na nějaký lék.

Zopitin už na horší psych.stav nestačí.je šílené prokoukat půl noci do stropu a ráno jít pracovat.to nejde.budu rád za radu.a hlavně aby byl předpis v pravomoci obvod.lékaře.

Během svého života se velmi často nakazíme mnohými bakteriemi a viry. Máme chřipku, angínu….ta nás na chvíli oslabí a po čase se vrátíme ke zdravému životu. Někdy ale přichází chronická únava, nespecifické bolesti kloubů, těla, hlavy, psychické potíže, nižší úroveň zdraví, různé postupně se zhoršující potíže, které nás sužují, aniž na ně známe odpověď.

Zdravý člověk si ani možná neuvědomí, kolik utrpení může nemocný člověk prodělávat, aniž by lékaři stanovili přesnou diagnozu nebo znali odpověd na jeho otázku a léčbu.

A pozor tyto potíže nejsou vyvolány psychickým stavem! Někdy slýchávám tvrzení, za tvé potíže může tvá psychika, jsi hypochondr! Opravdu v případě skryté chronické infekce chlamýdií má hlavní vinu chlamydie, která zpětně ovlivňuje nejen zdraví, ale i psychiku. Nesvádějme ve jménu duchovních příčin nemocí vše jen na duši.

Duše a tělo jsou přesýpací nádoba, zdraví je složité, tělo ovlivňuje duši a duše tělo. Musíme hledat opravdovou odpověd, a někdy jí je i to, že ano, za touto nemocí stojí chlamydie. A potom léčíme-li chlamýdii přímo, urychlíme i uzdravení duše. Někdy má opravdu větší váhu než psychická příčina nemoci, její fyzická příčina.– divizna

zdravím všechny v tmavé noci, nemůžu spát, co jiného? Když má člověk narušené nervy ze špatného dětství či životních ‚žážitků-úrazů‘ / ty psychické jsou nezahojitelné / pak fungují prášky na spaní jako skvělý únik z probdělých nocí s hrůznými představami a taky odpočinek, který potřebuje fyzické tělo, aby mohlo druhý den normálně fungovat. Kdo to nezažil, neuvěří a neporozumí. Je pravda, že člověk by měl vyzkoušet všechny alternativy, hlavně ty, které lidskému organismu škodí co nejméně, to je jasný! Všem přeju vyhrát tento těžký boj s psychikou a dostat se alespoň o stupínek výš a spát lépe. Ahoj a dobrou noc.

NEJLEPŠÍ NA SPANÍ JE TISERCIN 25MG 2 HOD PŘED PLÁNOVANÝM SPÁNKEM. NENÍ NA NĚJ NÁVYK.DOBROU NOC

Tisercin je zastaralý ‚lék‘ který přináší utrpení lidem, měl jsem z něj alergickou reakci dusil jsem se bolest hlavy atd, hnus, tento přípravek by se neměl vůbc dávat do distribuce, jak napsal někdo níže je to zločin proti lidskosti.

předepisování tisercinu by mělo být zařazeno ke zločinům proti lidskosti

Dobrý den na porlbémy se spánkem doporučuji Melatonin od firmy Aurum

Přechodně dávám asi let dormicum,,, myslím,že kdo nespí,měl ty okusit. Ideální je to trénovat pár metrů od postele v pyžamu. Je to fakt dobrý a ráno není ospalé ale fakt čerstvé. Ekonomicky vychází lépe 15mg než 7. Napůlíte,podobná dávka poloviční cena,efekt ohromující.

Lidicky beru dlouhodobe antidepresiva a hypnotika,-zolpidem.bohuzel mi ho doktorka jiz nechce predepisovat,ale ja ho proste potrebuju.nevite o nekom kdo by byl ochoten sehnat vice baleni,nebo jestli je to v nemecku tez jen na predpis…..moc dekuji

Nejlepší výsledky má meditace všímavosti. Lze ji podpořit bylinami (třezalka na deprese, kozlík na úzkost, heřmánek na zklidnění nebo mučenka na spaní-stačí 10 kapek tinktury před spaním

dobré výsledky má i andělská terapie (Doreen Virtue)

záleží, zda hypnotika (Zoplidem, Hypnogen…) užíváš na spaní, či přes den na uklidnění. Druhá varianta spěje k nejhorší fyzické závislosti. Tolerance se velice rychle z půl tablety denně zvýší na 10 tbl a daleko více…hrůza, Epi záchvaty apod při těchto dávkách a okamžitého vysazení

Docela keci v kleci co tu někteří píšou, bral jsem Zolpinox rok, pravidelně každej den. po půl roce jsem snižoval vždy o malý kousíček tablety.

Za tu dobu jsem nikdy si nemusel vzít víc než 1 tabletku, nestalo se mi že by prášel někdy nezabral. Skvělý kámoš v nejhorších chvílích když jsem se léčil s panickou atakou, depresema, úzkostí, agarofobii..atd.

Největší peklo byla asi ta psychická závislost, ale i nad tím se dá úspěšně vyhrát pomalým snižováním dávek.

Nejlepší na usnutí a spánek je večerní brk 🙂

Источник: https://www.ordinace.cz/diskuse/7797/

Anxiolytika

Anxiolytika odstraňují úzkost (anxietu), psychickou tenzi a napětí, strach (fobie), trému apod. Nehodí se k léčbě psychóz. Strach a úzkost jsou běžnými prožitky, nemusí být patologickým symptomem. Není snadné rozhodnout, kdy je možno ponechat postiženého bez léčby, kdy je třeba již zasáhnout farmakoterapeuticky nebo psychoterapeuticky.Anxiolytika je vhodné použít zpravidla tam, kde úzkost a strach u daného jedince způsobují somatické obtíže (bušení srdce, průjmy, pocení apod.).

Farmakoterapie by měla být co nejkratší, aby umožnila překlenout životní krize, které vedly k anxietě. V některých případech se nelze vyhnout dlouhodobému podávání. Nevýhodou užívání anxiolytik je, že někteří jedinci volí raději farmakoterapii před řešením konfliktních situací a pak již nebývá daleko k lékové závislosti.

Ideální anxiolytikum by nemělo ovlivnit bdělost. Léčivo takových vlastností zatím není k dispozici. Anxiolytika vedou k únavě, ospalosti, ke snížení reaktivity. Jejich centrálně tlumící efekt způsobuje myorelaxaci, má antikonvulzivní využití.

Účinky anxiolytik lze charakterizovat jako: anxiolytické, sedativní a hypnotické, myorelaxační, antikonvulzivní. Jejich vzájemné proporce jsou proměnlivé, závisí na vlastnostech jednotlivých léčiv.

SSRI[upravit | editovat zdroj]

 Podrobnější informace naleznete na stránce Antidepresiva.

Deriváty propandiolu[upravit | editovat zdroj]

Tyto léky mají významné myorelaxační působení. Účinky anxiolytické jsou slabší.

Guaifenesin má účinky anxiolytické i myorelaxační. Využívá se u psychosomatických onemocnění se srdečními palpitacemi, u algických syndromů (psychické tenze s bolestí hlavy). Kombinuje se s analgetiky-antipyretiky k dosažení synergismu. Je vhodný k potlačení trémy při veřejných vystoupeních.

Benzodiazepiny[upravit | editovat zdroj]

 Podrobnější informace naleznete na stránce Hypnotika.

V této indikaci se používají látky s převažujícím účinkem anxiolytickým.

Rozdělení benzodiazepinových anxiolytik podle poločasu eliminace (t1/2); v závorkách jsou uvedeny obvyklé denní dávky pro anxiolytický účinek):

  • s dlouhým t1/2 (> 24 hod):
  • diazepam (5–40 mg), medazepam (10–60 mg), clobazam (20–30 mg), clonazepam (1–8 mg), chlordiazepoxid (10–50 mg);
  • jsou biotransformovány oxidací v játrech;
  • jejich eliminace je prodloužena u nemocných s poruchou jaterní funkce a u starších jedinců;
  • se středně dlouhým t1/2 (12–24 hod):
  • alprazolam (0,5–4 mg), bromazepam (3–15 mg);
  • s krátkým t1/2 (

Источник: https://www.wikiskripta.eu/w/Anxiolytika

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector