Ascorutin zkušenosti – vše o zdraví

Babyonline.cz přináší vše praktické o těhotenství a dítěti od odborníků i od maminek. Baby on line je nejnavštěvovanější odborně garantovaný a komunitní portál zaměřený na těhotenství a péči o dítě.

Praktický průvodce moderních rodičů pomáhá kvalitními a praktickými informacemi v každodenním rodičovském i předrodičovském rozhodování. Lékařské informace o těhotenství a péči o dítě jsou odborně garantovány, psány lékařem a garantovány lékařskou autoritou v daném oboru, příp. jeho pracovištěm.

Jasné a prakticky zaměřené lékařské informace jsou systematicky a logicky dle problematiky uspořádány do oddílů, např. těhotenství a dítě od A do Z a další.

Těhotenství jsou věnovány následující oddíly: Těhotenství, věnující se problematice od otěhotnění přes prohlídky, vyšetření v těhotenství, přes možné těhotenské potíže až po výživu v těhotenství. Neopomíjí také problematiku Mateřské, Rodičovské, výbavy pro miminko a co si vzít do porodnice.

V Těhotenství týden po týdnu můžete sledovat, co se děje týden po týdnu s Vámi, ve Vývoji miminka, co se děje s miminkem, v Porod absolvovat Předporodní přípravu krok za krokem. Neopomněli jsme představit PORODNICE v České republice, včetně fotoreportáže vykonané naším týmem.

V Potřebách pro děti Vám poradíme, jak kupovat kočárek, autosedačku a další. Vyhledat si můžete i jméno pro své miminko.

Jak o miminko pečovat je doménou Péče o dítě. Jak správně kojit, jak často a jak dlouho kojení provádět najdete v Kojení a výživa. Nechybí ani očkování dítěte, nebo vývoj, co by dítě mělo v jednotlivých údobích života umět. Rodiče větších dětí jistě ocení oddíl zaměřený na Vzdělávání dětí, zvláště pak na přípravu předškoláka a první třídu.

Naší ambicí je, abyste prožily krásné mateřství, plné pouze těch pozitivních zážitků. Na tvorbě Baby On Line se můžete podíle i Vy, milí rodiče, a to v Pestrém světě maminek.

Zapojte se do diskuze v diskuzním klubu, uvéďte své osvědčené Vychytávky, založte zajímavý Blog či Fotogalerii, nebo vložte oblíbený recept. Jste-li na BOL poprvé, určitě si pročtěte: Jsem na BOL poprvé.

O vzniku BOL se dočtete: Narozeniny BOL nebo BOL v televizi. Vítáme Vás ve společnosti rodičů s přehledem a s nadhledem :-).

Baby on line žije každou minutu s Vámi a díky Vám!

Www stránky byly vydány za finanční podpory dotačního programu MZ ‚Národní program zdraví – projekty podpory zdraví‘ pro rok 2017, č. SOZ/10710/6306/2017/1, Co na to odborník VIII.

 

 • Otěhotnění (ovulace, pohlaví, příznaky, těhotenský test), Menstruace, Antikoncepce, Interrupce, potratová pilulka, pilulka po styku, Neplodnost, IVF centra, Průběh těhotenství, Těhotenství týden po týdnu, Prohlídky a vyšetření v těhotenství , Komplikace v těhotenství, nemoci a potrat, Vývoj miminka, Sex v těhotenství, Aktivity a cvičení v těhotenství, Výživa, péče, léky, psychika v těhotenství, Těhotenský šatník, Mateřská dovolená a rodičovský příspěvek, Příprava na porod, Výpočet termínu, Brožura a e-book 20x o těhotenství, Jména pro miminka,
 • Předporodní příprava krok za krokem, Kdy a jak kontaktovat v těhotenství dětského lékaře?, Věci do porodnice, Fotoseriál: V porodnici, Porod a jeho průběh, Porod video, Porod mimo porodnici, Pupečníková krev, Vyšetření novorozence po porodu, Novorozenecká žloutenka, Šestinedělí-co po porodu,

Péče o dítě, Kojení a výživa dětí, Vývoj dítěte, Dítě: 1. – 6. rok, Prohlídky-vyšetření dětí, Očkování dětí, Nemoci dětí, Vzdělání dětí, Sexuální výchova, Otravy dětí, Potřeby pro dítě, Brožura a e-book 20x péče o dítě,

 1. Odborník ONLINE, Porodnice, Gynekologové, Pediatři, Poradna, Lékařský slovník,
 2. Diskuzní klub, Aktuality dne, Blog Jany Martincové, Recepty, Vychytávky, Životní styl, Zaměstnání po porodu, Bydlení a domácnost, Celebrity, Anketa, Svatba, Happy psaní, Jazykové okénko, Finance a právo, Videa, Jména dětí, Léto s BOL, Vánoce, Výpočet BMI, Příběhy z BOL,
 3. Aktuální akce pro děti i maminky, Navštivte s dětmi, Aktivity pro děti, Hry pro děti, Omalovánky, Malování, Tvoření, Básničky, Pohádky, Knihy pro děti vydavatelství Babyonline, Školkáček ONLINE, Předškolák ONLINE, Prvňáček ONLINE, Mateřská centra, Mateřské školy, Kroužky, Tipy na výlet, Hlídání dětí, Pomoc dětem,

Источник: https://www.babyonline.cz/diskuzni-klub/tehotenstvi-0-az-16-tyden?url=ascorutin-ahojky-psala-sem-v-patek-ze-se-409469

Prasklé žilky a jejich léčba

Ascorutin (špatně Askorutín nebo askorutýn nebo askorutejn) je voleně prodejný v lékárně. Tady je popis Ascorutinu včetně výčtu situací, kdy by jeho užívání mohlo činit problémy:

(Rutosidum / acidum ascorbicum)

Přečtete si pozorně tuto příbalovou informaci, protože obsahuje pro vás důležité údaje.Tento přípravek je dostupný bez lékařského předpisu. Přesto však Ascorutin musíte užívat pečlivě podle návodu, aby Vám co nejvíce prospěl.

Ponechte si příbalovou informaci pro případ, že si ji budete potřebovat přečíst znovu. Požádejte svého lékárníka, pokud potřebujete další informace nebo radu.

Pokud se vaše příznaky zhorší nebo se nezlepší do 7 dnů, musíte se poradit s lékařem.

Pokud se kterýkoli z nežádoucích účinků vyskytne v závažné míře, nebo pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci, prosím, sdělte to svému lékaře nebo lékárníkovi.

1.CO JE ASCORUTIN A K ČEMU SE POUŽÍVÁ

 • Farmakoterapeutická skupina: látky stabilizující kapiláry, flavonoidy Přípravek se používá k léčbě zvýšené lámavosti a propustnosti krevních vlásečnic různého původu, hlavně při nedostatku vitaminu C (kyseliny askorbové) v organismu, při chorobné krvácivosti na cévním podkladě, k ovlivnění místních příznaků krvácení při diabetické retinopatii (změny na sítnici při cukrovce), při zvýšeném počtu červených krvinek, při zánětu střeva s tvorbou vředů.
 • Ascorutin je složený přípravek, jehož obě účinné látky – rutosid a kyselina askorbová – upravují zvýšenou lámavost a propustnost krevních vlásečnic.

2.ČEMU MUSÍTE VĚNOVAT POZORNOST, NEŽ ZAČNETE ASCORUTIN UŽÍVAT

 1. Neužívejte Ascorutin pokud: – jste alergický/á (přecitlivělý/á) na léčivé látky nebo na kteroukoli další složku Ascorutinu; – jste těhotná nebo kojíte.
 2. Pokud si nejste jisti, zda začít Ascorutin užívat, poraďte se se svým lékařem.

 3. Zvláštní opatrnosti při použití Ascorutinu je zapotřebí Při dlouhodobém podávání vysokých dávek se mohou tvořit ledvinové kameny, hlavně u pacientů se zvýšenou hladinou šťavelanů v krvi.

 4. U pacientů s deficitem glukóza-6-fosfát-dehydrogenázy (vada metabolismu cukrů) může v ojedinělých případech dojít k hemolýze (rozpadu krevních buněk), i velmi závažné.

Vzájemné působení s dalšími léčivými přípravky Prosím, informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které užíváte nebo jste užíval(a) v nedávné době, a to i o lécích, které jsou dostupné bez lékařského předpisu.

Kyselina askorbová zvyšuje vstřebávání penicilinu, železa a hormonu ethinylestradiolu z trávicího traktu. Při vysokých dávkách může ovlivnit účinnost antikoagulační terapie, ovlivňuje resorpci vitamínu B12. Opatrnosti je třeba při současném užívání s kyselinou salicylovou, sulfonamidy a kotrimoxazolem (léky užívané při některých bakteriálních infekcích).

Zajímavé:  Plíseň Na Nehtech Nohou Léčba?

Užívání Ascorutinu s jídlem a pitím Ascorutin můžete užívat s jídlem či nalačno.

Těhotenství a kojení Přípravek se v těhotenství nesmí užívat. Přípravek není určen k léčbě kojících žen.

 • Poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete užívat jakýkoliv lék.
 • Řízení dopravních prostředků a obsluha strojů Přípravek neovlivňuje pozornost.

Důležité informace o některých složkách Ascorutinu Přípravek obsahuje laktózu. Pokud Vám lékař sdělil, že trpíte nesnášenlivostí některých cukrů, domluvte se se svým ošetřujícím lékařem dříve než začnete užívat tento přípravek.

3.JAK SE ASCORUTIN UŽÍVÁ

Vždy užívejte Ascorutin přesně podle pokynů svého lékaře. Pokud si nejste jistý/á, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Nedoporučí-li lékař jinak, užívají dospělí 1 – 2 tablety 3-krát denně, děti od 3 let 1 – 2 tablety denně.

Jestliže jste užil(a) více Ascorutinu, než jste měl(a) Při masivním předávkování (několik gramů) kyselinou askorbovou se může vyskytnout přechodný průjem. Při opakovaném podání velkých dávek a při současném poškození ledvin dochází k zvýšenému vylučování šťavelanů do moči s následnou tvorbou ledvinných kamenů.

Foto: © DeiterPaas

Источник: https://tema.zdravi-lecba.cz/tema-ascorutin-recenze-3962914.html

Diskuze Ascorutin a jeho vedlejší účinky

Velikost písma:

Ty opuchlé kotníky a lýtka spíš souvisí s počasím.

@Anonymní píše:Ahojte holky, potřebuji poradit, DR. mi napsala Ascorutin na prevenci protikrvácení (jsem 5tt), včera jsem si ho vzala poprvé ráno a odpoledne a mělajsem ho vzít i večer, ale byli jsme u známých a asi 5 hodin jsem sedělaa jak jsme došli domů, tak jsem měla docela dost opuchlé kotníky a lýtka,tak jsem si ho už nevzala a teď uvažuji zda ho brát, jestli to nemohlo býtz toho ty opuchlé nohy, nebo jenom z toho sezení?? Jinak se léčím navysoký tlak.

Brala bych dál a začala řešit ty nohy při příští návštěvě -pokud máš problém s tlakem, tak Tě určitě budou hlídat…

Taky bych tvé otoky nedávala do souvislosti s braním Ascorutinu.

Ty už jsi někdy v předchozím těhotenství krvácela, že ti to píšepreventivně? Jen přidám svoji zkušenost, že třeba můj doktor Ascorutinnepíše a nevěří v to, že by mohl pomoci. Osobně si myslím, že to nemážádný měřitelný přínos, zařadit pohanku a potraviny s vitaminem C dostravy udělá lepší službu – ale to je jen můj názor.

@KatkaX píše:Ty už jsi někdy v předchozím těhotenství krvácela, že ti to píšepreventivně? Jen přidám svoji zkušenost, že třeba můj doktor Ascorutinnepíše a nevěří v to, že by mohl pomoci. Osobně si myslím, že to nemážádný měřitelný přínos, zařadit pohanku a potraviny s vitaminem C dostravy udělá lepší službu – ale to je jen můj názor.

Jj před půl rokem ZT a začala jsem krvácet, ale taky si myslím že tonějak nepomůže protože plod byl mrtvá týden a až pak jsem začalakrvácet, jak ho tělo vypuzovalo podle mě…

@Anonymní píše:Jj před půl rokem ZT a začala jsem krvácet, ale taky si myslím že tonějak nepomůže protože plod byl mrtvý týden a až pak jsem začalakrvácet, jak ho tělo vypuzovalo podle mě… @Anonymní píše:Jj před půl rokem ZT a začala jsem krvácet, ale taky si myslím že tonějak nepomůže protože plod byl mrtvá týden a až pak jsem začalakrvácet, jak ho tělo vypuzovalo podle mě…

@KatkaX to máš pravdu,taky se mi to zdá zbytečný, cpát do sebe zbytečně léky pokud člověknekrvácí a ono to ZT, když přestane bít srdíčko asi moc nepomůže tentolék… To je fakt jenom na to krvácení. Neřeknu kdybych krvácela a pak mimiumřelo, ale ono už bylo mrtvé a já začala krvácet až za týden…

Ty otoky jsem měla v létě na konci těhotenství, to bude počasím,možná i tím tlakem. Askorutin jsem užívala jako netěhotná i v těhuv nemocnici na šílené krvácení a bez problému.Zeptej se svého doktora.

Источник: https://www.emimino.cz/diskuse/ascorutin-a-jeho-vedlejsi-ucinky-229076/

Ascorutin 50 potažených tablet

Příbalovou informaci můžete stáhnout zde

p.zn. sukls26747/2009

 •                                                                            Příbalová informace: informace pro uživatele
 •                                                                                   ASCORUTIN                                                                                                potahované tablety
 •                                                                               rutosidum trihydricum/acidum ascorbicum

Přečtete si pozorně tuto příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat, protože obsahuje pro Vás důležité údaje.Vždy užívejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře, nebo lékárníka.

 •  Ponechte si příbalovou informaci pro případ, že si ji budete potřebovat přečíst znovu.
 •  Požádejte svého lékárníka, pokud potřebujete další informace nebo radu.
 •  Pokud se u Vás vyskytne kterýkoli z nežádoucích účinků, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi. Stejně postupujte v případě jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci. Viz bod 4.
 •  Pokud se do 7 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Co naleznete v této příbalové informaci

 1.  Co je přípravek Ascorutin a k čemu se používá
 2.  Čemu musíte věnovat pozornost, než začnete přípravek Ascorutin užívat
 3.  Jak se přípravek Ascorutin užívá
 4.  Možné nežádoucí účinky
 5.  Jak přípravek Ascorutin uchovávat
 6.  Obsah balení a další informace
 1. 1. Co je přípravek Ascorutin a k čemu se používá
 2. Přípravek Ascorutin se používá k léčbě zvýšené lomivosti a propustnosti krevních vlásečnic při nedostatku vitaminu C (kyseliny askorbové) v organismu.
 3. Ascorutin je přípravek, jehož obě léčivé látky – rutosid a kyselina askorbová – upravují zvýšenou lomivost a propustnost krevních vlásečnic.
 4. Pokud se do 7 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit se svým lékařem.
 5. 2. Čemu musíte věnovat pozornost, než začnete přípravek Ascorutin užívat
 6. Neužívejte přípravek Ascorutin:
 •  jestliže jste alergický(á) na léčivé látky nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku (uvedenou v bodě 6);
 •  jestliže jste těhotná.
 • Upozornění a opatřeníPři dlouhodobém podávání vysokých dávek se mohou tvořit ledvinové kameny, hlavně u pacientů se zvýšenou hladinou šťavelanů v krvi.
 • U pacientů s nedostatkem glukóza-6-fosfát-dehydrogenasy (porucha metabolismu cukrů) může v ojedinělých případech dojít k hemolýze (rozpadu krevních buněk).
 • Další léčivé přípravky a přípravek AscorutinInformujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které užíváte, které jste v nedávné době užíval(a) nebo které možná budete užívat.
Zajímavé:  Pigmentové skvrny - Vše o zdraví

Kyselina askorbová zvyšuje vstřebávání penicilinu, železa a hormonu ethinylestradiolu z trávicího traktu. Při vysokých dávkách může ovlivnit účinnost léků tlumících krevní srážlivost (antikoagulancií) a vstřebávání vitaminu B12. Opatrnosti je třeba při současném užívání s kyselinou salicylovou, sulfonamidy a kotrimoxazolem (léky užívané při některých bakteriálních infekcích).

Těhotenství, kojení a plodnostPokud jste těhotná nebo kojíte, domníváte se, že můžete být těhotná, nebo plánujte otěhotnět, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete tento přípravek užívat.Přípravek se v těhotenství nesmí užívat.

 1. O užívání přípravku Ascorutin během kojení rozhoduje lékař.
 2. Řízení dopravních prostředků a obsluha strojůTento přípravek nemá žádný vliv na schopnost řídit a obsluhovat stroje.
 3. Přípravek Ascorutin obsahuje monohydrát laktosyPokud Vám Váš lékař sdělil, že trpíte nesnášenlivostí některých cukrů, poraďte se se svým ošetřujícím lékařem dříve, než začnete užívat tento přípravek.
 4. 3. Jak se přípravek Ascorutin užívá

Vždy užívejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.Nedoporučí-li Vám lékař jinak, užívají dospělí 1 – 2 tablety 3krát denně, děti od 3 let 1 – 2 tablety denně.

Ascorutin můžete užívat s jídlem, po jídle a také nalačno.

Bez porady s lékařem užívejte tento přípravek nejdéle 1 týden.Při dobré snášenlivosti lze Ascorutin užívat dlouhodobě, v takovém případě je však nutné délku léčby konzultovat s lékařem.

Jestliže jste užil(a) více přípravku Ascorutinu, než jste měl(a)Při masivním předávkování (několik gramů) kyselinou askorbovou se může vyskytnout přechodný průjem.

Při opakovaném podání velkých dávek a při současném poškození ledvin dochází ke zvýšenému vylučování šťavelanů do moči s následnou tvorbou ledvinných kamenů.

 Při předávkování anebo náhodném užití přípravku dítětem se poraďte s lékařem.

 • Jestliže jste zapomněla(a) užít přípravek AscorutinZapomenete-li užít tabletu (tablety) přípravku Ascorutin neznepokojujte se, zapomenutou dávku vynechejte a pokračujte v užívání příští pravidelnou dávkou.
 • Nezdvojnásobujte následující dávku, abyste nahradil(a) vynechanou dávku.
 • Máte-li jakékoli další otázky, týkající se užívání tohoto přípravku, zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka.
 • 4. Možné nežádoucí účinky
 • Podobně jako všechny léky, může mít i tento přípravek nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého.
 • Nežádoucí účinky se při doporučeném dávkování vyskytují vzácně (možnost výskytu u méně než 1 pacienta z 1000). Může se vyskytnout:
 •  Hemolýza (rozpad krevních buněk u pacientů s nedostatkem glukosa-6-fosfát-dehydrogenasy).
 •  Astmatický záchvat (u alergických pacientů).
 •  Nevolnost, zvracení, při vysokých dávkách podráždění sliznice jícnu a žaludku.
 •  Přítomnost cukru v moči, zvýšené vylučování šťavelanů močí, při užívání vysokých dávek ojediněle možnost vzniku ledvinových kamenů. U pacientů s těžkou poruchou funkce ledvin (včetně pacientů v pravidelném hemodialyzačním programu) může pravidelné užívání kyseliny askorbové vést k zvýšené hladině šťavelanů v krvi a případnému srážení šťavelanů v ledvinách.
 •  Kožní alergické reakce, vyrážka.
 •  Reakce přecitlivělosti.

Výskyt jiných nežádoucích účinků je při doporučeném dávkování nepravděpodobný.

Hlášení nežádoucích účinkůPokud se u Vás vyskytne kterýkoli z nežádoucích účinků, sdělte to svému lékaři, nebo lékárníkovi. Stejně postupujte v případě jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci. Nežádoucí účinky můžete hlásit také přímo na níže uvedenou adresu:

Státní ústav pro kontrolu léčivŠrobárova 48100 41 Praha 10

webové stránky: www.sukl.cz/nahlasit-nezadouci-ucinek

 1. Nahlášením nežádoucích účinků můžete přispět k získání více informací o bezpečnosti tohoto přípravku.
 2. 5. Jak přípravek Ascorutin uchovávat

Uchovávejte tento přípravek mimo dohled a dosah dětí.Nepoužívejte tento přípravek po uplynutí doby použitelnosti uvedené na krabičce a blistru za „EXP“.Doba použitelnosti se vztahuje k poslednímu dni uvedeného měsíce.

Uchovávejte při teplotě do 25 °C v původním obalu, aby byl přípravek chráněn před světlem a vlhkostí.

Nevyhazujte žádné léčivé přípravky do odpadních vod nebo domácího dopadu. Zeptejte se svého lékárníka, jak naložit s přípravky, které již nepoužíváte. Tato opatření pomáhají chránit životní prostředí.

 • 6. Obsah balení a další informace
 • Co přípravek Ascorutin obsahujeLéčivými látkami jsou rutosidum trihydricum 20 mg a acidum ascorbicum 100 mg v 1 potahované tabletě.
 • Pomocnými látkami jsou citronan vápenatý, monohydrát laktosy, bramborový škrob, hydrogenovaný ricinový olej, želatina, kukuřičný škrob, potahová soustava Sepifilm 752 bílá: hydroxypropylmethylcelulosa, mikrokrystalická celulosa, makrogol-stearát, oxid titaničitý (E171).
 • Jak přípravek Ascorutin vypadá a co obsahuje toto baleníAscorutin jsou téměř bílé až krémově zbarvené tablety čočkovitého tvaru.
 • Velikost balení 50 potahovaných tablet.

Držitel rozhodnutí o registraciZentiva, a. s., Einsteinova 24, 851 01, Bratislava, Slovenská republika.

VýrobceSaneca Pharmaceuticals a.s., Nitrianska 100, 920 27 Hlohovec, Slovenská republika.

Tato příbalová informace byla naposledy revidována 23.3.2016.

Источник: https://www.pilulka.cz/ascorutin-tbl-obd-50/recenze-zkusenosti

Ascorutin por.tbl.flm.50

 • Ověřený zákazník
 • Přidáno: 30. března 2019
 • Zakoupeno v Dr. Max lékárna

Doporučuje produkt

just it

 • Je tato recenze užitečná?
 • Ano
 • Ne (1)
 1. jarka
 2. Přidáno: 1. července 2018
 3. Zakoupeno v Dr. Max lékárna

Doporučuje produkt

podpora žilního systému, jsem spokojená

 • Je tato recenze užitečná?
 • Ano (1)
 • Ne

Doporučuje produkt

já neužívám, bere to mamka na zpevnění cév, funguje to.

 • Je tato recenze užitečná?
 • Ano (1)
 • Ne (3)
 • Ověřený zákazník
 • Přidáno: 13. června 2018
 • Zakoupeno v Dr. Max lékárna
Zajímavé:  Priznaky Cukrovky U Psa?

Doporučuje produkt

spokojenost dlouhodobá

 • Je tato recenze užitečná?
 • Ano (2)
 • Ne (1)
 1. Frantas
 2. Přidáno: 29. května 2018
 3. Zakoupeno v Dr. Max lékárna

Doporučuje produkt

Užívám dlouhodobě

 • Je tato recenze užitečná?
 • Ano (2)
 • Ne (1)

Doporučuje produkt

 • Je tato recenze užitečná?
 • Ano (1)
 • Ne (1)
 • Ověřený zákazník
 • Přidáno: 26. května 2018
 • Zakoupeno v Dr. Max lékárna

Doporučuje produkt

 • zlepšení stavu – trpím na občasné krvácení z nosu (i silné), při pravidelném užívání se vyskytuje mnohem méně
 • Je tato recenze užitečná?
 • Ano (2)
 • Ne
 1. alpia
 2. Přidáno: 25. května 2018
 3. Zakoupeno v Dr. Max lékárna

Doporučuje produkt

 • výborný, i když málo známý a lékaři vůbec nepředepisovaný (nebo ho neporadí) přípravek téměř na přírodní bázi
 • Je tato recenze užitečná?
 • Ano (2)
 • Ne
 • petula
 • Přidáno: 22. května 2018
 • Zakoupeno v Dr. Max lékárna

Doporučuje produkt

 • Je tato recenze užitečná?
 • Ano (2)
 • Ne (1)

Doporučuje produkt

 • nepraskají mi už žilky v očích
 • pravidelné užívání mne nijak nezatěžuje
 • Je tato recenze užitečná?
 • Ano (3)
 • Ne

Doporučuje produkt

 • užívám na doporučení lékaře
 • Je tato recenze užitečná?
 • Ano
 • Ne (1)

Doporučuje produkt

nic

 • Je tato recenze užitečná?
 • Ano
 • Ne (1)
 1. Ověřený zákazník
 2. Přidáno: 25. března 2018
 3. Zakoupeno v EUCLékárna.cz

Doporučuje produkt

 • Je tato recenze užitečná?
 • Ano
 • Ne (1)

Doporučuje produkt

 • osvědčený tradiční ascorutin
 • Je tato recenze užitečná?
 • Ano
 • Ne
 • muf
 • Přidáno: 21. března 2018
 • Zakoupeno v Dr. Max lékárna

Doporučuje produkt

 • Je tato recenze užitečná?
 • Ano
 • Ne
 1. Ověřený zákazník
 2. Přidáno: 20. března 2018
 3. Zakoupeno v Lékárna pohoda

Doporučuje produkt

Dobrá cena, účinný lék

 • Je tato recenze užitečná?
 • Ano
 • Ne (1)

Doporučuje produkt

kupuji pro maminku na zpevnění cévek při DM

 • Je tato recenze užitečná?
 • Ano
 • Ne
 • D
 • Přidáno: 16. února 2018
 • Zakoupeno v Dr. Max lékárna

Doporučuje produkt

– zkouším 1. balení, v každém případě zlepšení

 • Je tato recenze užitečná?
 • Ano
 • Ne
 1. Ověřený zákazník
 2. Přidáno: 12. února 2018
 3. Zakoupeno v Dr. Max lékárna

Doporučuje produkt

Dobrá cena

 • Je tato recenze užitečná?
 • Ano
 • Ne (2)

Doporučuje produkt

Pomáhá mi při častém krvácení z nosu.

 • Je tato recenze užitečná?
 • Ano
 • Ne
 • Ověřený zákazník
 • Přidáno: 18. ledna 2018
 • Zakoupeno v Dr. Max lékárna

Doporučuje produkt

nezbytný přípravek při potížích

 • Je tato recenze užitečná?
 • Ano
 • Ne

Doporučuje produkt

 • Zlepšuje pevnost cév (např. proti krvácení z nosu)
 • Je tato recenze užitečná?
 • Ano
 • Ne
 1. Pavol
 2. Přidáno: 11. prosince 2017
 3. Zakoupeno v NOVALEKARNA.eu

Doporučuje produkt

Na spevnenie ciev.

 • Je tato recenze užitečná?
 • Ano
 • Ne
 • Pet
 • Přidáno: 28. listopadu 2017
 • Zakoupeno v Dr. Max lékárna

Doporučuje produkt

Cena

 • Je tato recenze užitečná?
 • Ano
 • Ne
 1. Ověřený zákazník
 2. Přidáno: 27. listopadu 2017
 3. Zakoupeno v EUCLékárna.cz

Doporučuje produkt

 • rutin na mé cévy má dobrý vliv
 • Je tato recenze užitečná?
 • Ano (1)
 • Ne
 • Jiřina
 • Přidáno: 26. listopadu 2017
 • Zakoupeno v Benu.cz

Doporučuje produkt

 • Je tato recenze užitečná?
 • Ano
 • Ne
 1. Světlíková MiroslaVA
 2. Přidáno: 16. listopadu 2017
 3. Zakoupeno v Lékárna AVE

Doporučuje produkt

 • tento lék beru dlouhodobě
 • Je tato recenze užitečná?
 • Ano (2)
 • Ne
 • VStromek
 • Přidáno: 14. listopadu 2017
 • Zakoupeno v Apotek.cz

Doporučuje produkt

Zpevnuje, rozsiruj cevy. Pro seniory idealni.

 • Je tato recenze užitečná?
 • Ano (1)
 • Ne
 1. Ověřený zákazník
 2. Přidáno: 30. října 2017
 3. Zakoupeno v Dr. Max lékárna

Doporučuje produkt

OK

 • Je tato recenze užitečná?
 • Ano
 • Ne (1)
 • BOBČA
 • Přidáno: 20. října 2017
 • Zakoupeno v Brněnská lékárna

Doporučuje produkt

POMÁHÁ PŘI KRVÁCENÍ Z NOSU – PRASKLÁ CÉVKA

 • Je tato recenze užitečná?
 • Ano (1)
 • Ne
 1. Ověřený zákazník
 2. Přidáno: 19. října 2017
 3. Zakoupeno v MujLekarnik.cz

Doporučuje produkt

 • Potravinový doplněk pro každodenní použití.
 • Je tato recenze užitečná?
 • Ano (1)
 • Ne

Doporučuje produkt

Produkt dle lékařského doporučení k užívání

 • Je tato recenze užitečná?
 • Ano
 • Ne

Doporučuje produkt

 • Je tato recenze užitečná?
 • Ano (1)
 • Ne
 • jala
 • Přidáno: 6. října 2017
 • Zakoupeno v EUCLékárna.cz

Doporučuje produkt

 • Je levnější než v kamenné lékárně
 • Doporučen očním lékařem a po dlouhodobém užívání je stav očí stabilizován.
 • Je tato recenze užitečná?
 • Ano (1)
 • Ne
 1. Ověřený zákazník
 2. Přidáno: 30. září 2017
 3. Zakoupeno v Dr. Max lékárna

Doporučuje produkt

Rutin v přípravku brání praskání kapilár zejména v nohách

 • Je tato recenze užitečná?
 • Ano (1)
 • Ne
 • Probus
 • Přidáno: 24. srpna 2017
 • Zakoupeno v Dr. Max lékárna

Doporučuje produkt

 • Slušně stravitelný rutin.
 • Je tato recenze užitečná?
 • Ano
 • Ne
 1. M.Doležalová
 2. Přidáno: 21. srpna 2017
 3. Zakoupeno v Lékárna pohoda

Doporučuje produkt

Produkt jsem vybrala pro jeho příznivou cenu.

 • Je tato recenze užitečná?
 • Ano
 • Ne (1)

Doporučuje produkt

doporučeno lékařem

 • Je tato recenze užitečná?
 • Ano
 • Ne
 • Tonda
 • Přidáno: 17. července 2017
 • Zakoupeno v Lékárna.cz

Doporučuje produkt

beru pravidelně již několik let

 • Je tato recenze užitečná?
 • Ano
 • Ne
 1. Ověřený zákazník
 2. Přidáno: 6. července 2017
 3. Zakoupeno v sLéky.cz

Doporučuje produkt

dlouhodobe uzivam

 • Je tato recenze užitečná?
 • Ano (1)
 • Ne
 • Ověřený zákazník
 • Přidáno: 3. července 2017
 • Zakoupeno v Pilulka.cz

Doporučuje produkt

dobrý účinek

 • Je tato recenze užitečná?
 • Ano
 • Ne (1)
 1. Ověřený zákazník
 2. Přidáno: 3. července 2017
 3. Zakoupeno v EUCLékárna.cz

dobrá cena

 • Je tato recenze užitečná?
 • Ano
 • Ne (4)
 • Majka
 • Přidáno: 1. července 2017
 • Zakoupeno v Lékárna.cz

Doporučuje produkt

 • Malé lehce polykatelné prášky
 • Je tato recenze užitečná?
 • Ano
 • Ne
 1. Běla Outratová
 2. Přidáno: 19. června 2017
 3. Zakoupeno v Dr. Max lékárna

Doporučuje produkt

Užívám na doporučení lékaře jako prevenci.

 • Je tato recenze užitečná?
 • Ano
 • Ne

Doporučuje produkt

 • Doufám, že mi pomáhá při zpevňování cév.

Rutin obsažený v přípravku pomáhá při zpevňování cév.

 • Je tato recenze užitečná?
 • Ano
 • Ne

Doporučuje produkt

problémy ustoupily

 • Je tato recenze užitečná?
 • Ano
 • Ne
 • Ověřený zákazník
 • Přidáno: 23. března 2017
 • Zakoupeno v NOVALEKARNA.eu

Doporučuje produkt

Proti drobnému krvácaniu z nedostatku vit.C. Striedam s Hesperutinom.

 • Je tato recenze užitečná?
 • Ano
 • Ne
 1. Ověřený zákazník
 2. Přidáno: 5. listopadu 2016
 3. Zakoupeno v sLéky.cz

Doporučuje produkt

spokojenost s přípravkem

 • Je tato recenze užitečná?
 • Ano (1)
 • Ne
 • Ověřený zákazník
 • Přidáno: 5. října 2016
 • Zakoupeno v Pharmawell.cz

Doporučuje produkt

dlouhodobě jej používám

 • Je tato recenze užitečná?
 • Ano (2)
 • Ne

Doporučuje produkt

 • je to lék,který mi doporučila lékařka

spokojenost

 • Je tato recenze užitečná?
 • Ano
 • Ne

Zobrazuji 1 – 50 ze 63 recenzí [ 1 ] 2 Další »

Источник: https://leky-volne-prodejne.heureka.cz/ascorutin-por-tbl-flm-50/recenze/

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector