Červená vyrážka na žaludu – vše o zdraví

Dobrý deň. Na penise sa mi objavili nejaké vyrážky, červené. Sú mierne svrbivé. Mal som niekoľko rokov vzťah, priateľka pravidelne bojovala s mykózou, u mňa sa tiež raz objavila a zmizla.

Vzťah sa skončil, tak po ňom som pri sexe používal ochranu, no raz sa stalo že bol sex bez ochrany, objavili sa vyrážky, ale cca za 10-14 dní zmizli. Tri dni do zadu som mal opäť nechránený sex, cca 36hodín po sa objavili opäť vyrážky (na foto), len na žaludi.

Partnerka nikdy mykózu nemala, a ani teraz, cca po 48hod nemá žiadne príznaky. Myslíte že to je teda u ňa mykóza alebo niečo iné? Ako to prípadne riešiť? Ďakujem.

Odpovídá lékař: Specializace: Praktické lékařství pro dospělé Pracoviště: Ordinace praktického lékaře IKEMEDICAL s.r.o., Vlašim

Dobrý den, pane Tomáši, spíše se mi červená vyrážka jeví jako ekzém, ale možno se jedná i o mykotickou infekci. Zkuste mazat Canesten krémem, pokud vyrážka nezmizí, tak navštivte dermatovenerologa, také k vyloučení pohlavně přenosné infekce vzhledem k nechráněnému pohlavním styku. Váš dotaz ještě předám k odpovědi našemu specialistovi, vyčkejte i jeho odpovědi. S pozdravem MUDr. Obrová.

Červená vyrážka na žaludu - Vše o zdraví Odpovídá lékař: Specializace: Dermatovenerologie, Dětské kožní (dermatovenerologie), Korektivní dermatologie Pracoviště: Nemocnice Šternberk

Milý Tomáši, zřejmě jste velmi vnímavý na kvasinkovou infekci a bude potřeba nechat si vyšetřit i krev na cukrovku. Jinak nemusí být kvasinková infekce u ženy zřejmá a přesto jí trpí a může tuto infekci přenést na muže. Moje rada je používat vždy ochranu,

Mykoza penisu Červená vyrážka na žaludu Vyrážka na žaludu Červená vyrážka Červená žilka

Dobrý den, na pravém předloktí se mi objevila krvavá tečka. Nedopatřením jsem…

Špatně navrtaný zub

Dobrý den, Asi před 6 týdny přítelkyni rozbolel zub. Čekala na svého zubního…

Ztráta čichu

Dobrý den,mám dotaz ohledně ztráty čichu.Byla jsem 2 týdny nachlazená,samozřejme…

Leukocyty v moči

Dobrý den,na preventivní prohlídce mi bylo zjištěno v moči mírné zvýšení leukocytů,…

Blokáda SIK vlevo

Dobry den, chtela bych se zeptat od kostrce na levo, ve stejne vysce, uprostredku…

Stehy

Dobrý den, v pátek 4.4 jsem byla na zákroku se znamínky. Dnes v pondělí 7.4…

Bolava dasen

Dobry den, mam prosbicku. Nevim jak to dokonale popsat, ale pokusim se. Jsem…

Citalec nezabírá

Dobry den dostala jsem pilulky citalec když jsem byla v ikem Praha na ablaci…

Svědění pohlavních orgánů 1. část – penis, šourek a třísla

(2 hlasů, průměr: 5,00 z 5)

Za svěděním pohlavních orgánů, a tedy penisu u mužů stojí nejčastěji mykóza. Mykóza penisu je zánětlivé onemocnění, které může postihovat žalud i předkožku.

Příčinou je nedostatečná hygiena, oslabení imunity nebo přenos při pohlavním styku. Mykóza penisu se projevuje svěděním, pálením i bolestivostí žaludu a mohou se objevit červené skvrnky.

Léčba je jednoduchá, jen je vždy třeba přeléčit oba partnery.

Červená vyrážka na žaludu - Vše o zdraví

Penis a intimní oblasti svědí hlavně kvůli parazitům a bakteriím. Těm se velice daří ve vlhkém a těsném prádle. 

Příčiny svědění šourku a penisu

Mykózy jsou infekce vyvolané mikroorganismy, tedy houbami. Ty, co jsou způsobeny kvasinkami, nazýváme kandidózy a zde je nejčastějším původcem kvasinka Candida albicans.

Kvasinky jsou součástí organismu a žijí v trávicím i pohlavním traktu, kde jsou prospěšné.

Infekci způsobuje jejich nadměrné přemnožení. Kandidóza většinou postihuje kůži a sliznice na pohlavních orgánech. Kandidózou bývají většinou postiženy ženy.

Mykóza penisu sice není pohlavně přenosná nemoc, ke vzniku infekce u mužů však přispívá i chronická a opakující se vaginální mykóza ženy.

Jak vzniká mykóza penisu?

Mykóza penisu je zánětlivé onemocnění, kdy je postižen žalud, čemuž se říká balanitis, nebo současně žalud i předkožka, tedy balanopostitis.

  • Kvasinkám se daří ve vlhkém a teplém prostředí. Zapomeňte na nošení těsného a neprodyšného oblečení.
  • K infekci dochází i při špatné hygieně, kdy se v předkožkovém vaku nahromadí sekret smegma a množí bakterie a kvasinky.
  • K přemnožení dochází při zvýšených hladinách cukru, u cukrovkářů a lidí se sníženou imunitou.
  • Může jít i o použití ručníků nebo prádla infikované osoby.
  • Mykóza penisu se vyskytuje zejména u mužů, kdy partnerka trpí opakovanými mykózami pochvy. U mužů se pak nemusí objevovat příznaky mykózy penisu a je přenašečem, kdy opakovaně infikuje ženu. Proto je nutné přeléčit oba partnery.

ČTĚTE TAKÉ, jak cukrovka oslabuje erekci a jak málo je možností erekci zlepšit. 

Projevy mykózy penisu

Prvním příznakem je svědění, pálení při močení a bolest žaludu nebo pod předkožkou. Pak se zde objevují drobné červené skvrny, někdy bělavé puchýřky, které pak praskají, vznikají svědící a pálivá ložiska s olupováním kůže v okolí.

Pod předkožkou se hromadí bělavý sekret tvarohovité konzistence. Při kombinované kvasinkové a bakteriální infekci může být hnisavý i zapáchající.

To může vést až k zánětu a zúžení otvoru předkožky, kdy nejde přetáhnout zpět přes žalud, tzv. fimóza. Dalším problémem jsou nepříjemné pocity při močení.

VÍTE, jaké jsou metody ostranění fimózy u dospělého muže? 

Léčba mykózy penisu

Mykóza penisu se léčí pomocí antimykotických přípravků. Jde o lokálně fungicidní léky hubící houby a plísně. Léky jsou k dostání v lékárně ve formě mastí, tablet, dražé, tekutin a gelů.

Další možností jsou fungicidní antibiotika, zejména při přidružené bakteriální infekci. Součástí antimykotik jsou látky jako Nystanin či Amphotericin. Při léčbě mykózy je nutné přeléčit i partnerku.

Asi ve 25 % případů probíhá mykóza penisu bez příznaků a projevem jsou jen vracející se infekce sexuální partnerky. Během léčby je nutná sexuální abstinence, správná hygiena a praní prádla a ručníků na 95 °C.

Svědění kůže na šourku

Existuje mnoho příčin svědění varlat. Testikulární svědění zahrnuje svědění varlat uvnitř šourku. Svědivá vyrážka pak ovlivňuje šourek a třísla.

Objevuje se tedy svědění šourku a stehen. Méně často postižené jsou stydké oblasti a penis. Kandidózu jsme popsali výše. Někdy se objevuje i silné svědění mezi šourkem a penisem nebo svědění pod šourkem.

Svědění kolem šourku a ekzém

Chronické kožní onemocnění se projevuje svěděním, zánětem, zarudnutím a otokem kůže. Na ekzém není žádný stoprocentní lék, proto se musí dbát na to, aby se dále nerozšiřoval. Může jít i o svědění na šourku.

Kontaktní dermatitida

Kontaktní dermatitidy zahrnují podráždění, vyrážku a svědění v oblasti třísel a šourku. Je způsobena přímým kontaktem s alergeny, je vyvolána dráždivými látkami, jako chemické prostředky.

Jde o více bolestivý druh než alergická kontaktní dermatitida, ale méně svědí. Alergická kontaktní dermatitida je častá u osob s alergiemi způsobenými vůněmi, barvami, mýdly nebo rostlinami.

VIDEO: Krátká reportáž o vzniku ekzémů. 

Extramammary Pagetova choroba

Jde o rakovinu kůže, která vypadá podobně jako ekzém. Tato vyrážka se objevuje v oblasti třísel a anální kůže.

Ta pak nereaguje na léčbu. Vždy je nutno vyloučit tuto chorobu při svědění kůže šourku, penisu a okolí.

Svědění třísel a Tinea cruris

Dermatofytická infekce způsobující svědění a podráždění v oblasti třísel a šourku zejména u mužů. Vyrážka vzniká při pocení a těsným oblečením.

Někdy je v záhybech kůže zarudlá vyrážka se šupinami, která se šíří dál plošně.

Jde o druh plísně způsobující podráždění, často u sportovců. Jde o intenzivní svědění rozkroku, varlat, vnitřní strany stehen a konečníku s červenou vyrážkou a šupinatěním v záhybech kůže.

Může jít i o svědění mezi konečníkem a šourkem. Pro léčbu se používají volně prodejné spreje nebo krémy.

Psoriáza a seboroická dermatitida

Psoriáza je chronické kožní onemocnění se zarudlou a svraštělou kůží a stříbrnými šupinami. To se objevuje na kolenou, loktech, spodní části zad a pokožce hlavy.

Lupénka se může objevit i v rozkroku  v oblasti třísel, protože se jí daří na vlhkých místech, kde tvoří červené skvrny se šupinami. Seboroická dermatitida také zasahuje třísla a je podobná psoriáze neboli lupénce.

VIDEO: Krátký dokument o psoriáze – lupénce. 

Veš pohlavní – muňka – filcka

Takzvané filcky je hmyz živící se lidskou krví zejména v oblasti genitálií. Kousnutí způsobuje podráždění a intenzivní svědění varlat.

Parazité se šíří při pohlavním styku, přes zamořené lůžkoviny, ručníky, oblečení i prkénko na WC. Při léčbě se používají volně prodejné léky, krémy a mýdla. Zkusit můžete i slabý roztok hypermanganu. V těžkých případech pak léky.

PODROBNĚ O FILCKÁCH včetně rychlých metod jejich odstranění z intimních partií. 

Svrab

Svrab je svědivá vyrážka způsobená parazity držícími se v záhybech v kůži. Nejčastějším místem výskytu jsou genitálie. Svrab je podobný vši muňce a už jedno kousnutí vyvolá velké svědění šourku u mužů.

Jak zastavit svědění šourku i penisu?

Nikdy postiženou oblast neškrábejte, jinak hrozí nežádoucí infekce a rozšírení. Vždy navštivte kožního lékaře, který stanoví diagnózu a léčbu.

Někdy je nutné změnit každodenní návyky. Nejlepší léčba na svědění šourku a penisu je prevence.

  • Myjte si denně třísla a genitálie a hlavně důkladně osušte. Pak zabráníte svědění kolem šourku a penisu.
  • Každý den si měňte spodní prádlo. Zabráníte plísním a plísňové infekci. Jde o jeden z nejlepších způsobů, jak odstranit svědění šourku a penisu.
  • Při cvičení v tělocvičně noste vlastní ručník, i když jsou poskytovány čisté ručníky. Pokud si jej půjčíte, ujistěte se, že jste si jej nevyměnili s kolegou či kamarádem.
  • Při sprchování noste přezůvky, protože plísně na podlaze způsobují infekci nohou, která se může šířit do rozkroku.
  • Svědění může být způsobené reakcí na parfémovaná mýdla. Vyhněte se bublinkovým koupelím, pokud je nemáte vyzkoušené. Nejlepší je intimní mýdlo nebo klasická Nivea, Dove či Neutro.
Zajímavé:  Jak správně posilovat břicho aneb je to vůbec třeba? – vše o zdraví

DÁLE ČTĚTE: 2. část – svědění pohlavních orgánů u žen. 

Články o pohlavních nemocech a intimních problémech

Dotazy lékaři

«prvni  ‹předchozí  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 … následující›  poslední»[ 1 … 40 z 2077 ]

Dobrý den, asi za poslední rok mi přibylo velké množství pih, zejména na rukou.Chtěla bych se zeptat jestli je zatím nějaká příčina a jestli se to dá ovlivnit(např vitamíny apod) nebo jestli je to dané.Užívám HA Chloe 1 rok, předtím Pramino.Také beru…

zobrazit celý dotaz

Dobrý Den, jednou za týden se mi na jazyku na straně nebo dole udělá bílý pupínek(takový puchýřek) jazyk je v tomto místě poté citlivý. Co by to mohlo být.? Jinak na jazyku mám asi už půl roku bílý povlak..někdy po celém povrchu nkdy na třetině..Děk…

zobrazit celý dotaz

Prosím, bude mi 38 let. Vždy jsem měla veliké problémy s pletí. hlavně tedy na bradě. Jedna paní doktorka mě zbavila letitých problémů Roacutanem, s léčbou jsem začala na konci roku 2005, začátek roku 2006. Pak jsem brala jednu tobolku10 mq ob den ja…

zobrazit celý dotaz

Vážená paní docentko, je možné v našem zdravotním systému podstoupit vyšetření (např.odběr krve) k vyloučení či určení pohlavních nemocí bez doporučení lékaře, případně anonymně? Pokud ano, jaké pohlavní nemoci by se daly diagnostikovat a za jakýc…

zobrazit celý dotaz

Dobrý den.V horní polovině zadnice jsem si nahmatala tvrdší bulku o velikosti asi 1cm.Při dotyku je trochu bolestivá.Teď mám strach,aby nešlo o něco vážnějšího.Můžete mi prosím poradit.Děkuji za odpověď….

zobrazit celý dotaz

Vážená paní docentko, již delší dobu se léčím s atopickým ekzémem, který se postupně změnil v seboroickou dermatitidu – diskrétní terčovité ložisko nad hrudní kostí. Dermatoveneroložka mi tvrdí, že nelze jednoznačně určit příčinu tvorby; někdo zas…

zobrazit celý dotaz

Dobrý den..chtěl bych se optat, asi před 20. dnama se mi v tříslech pod varlaty udělali malé červené pupínky místy velký rudý flek který mokvá a svědí….po 14. dnech se mi tvoří tyto červené pupínky s malou bílou čepičkou objevili i na stehnách v ho…

zobrazit celý dotaz

Dobry dan chci se zeptat,na penisu se mi loupe kuze a svedi me.Hdyz me penis svedi tak ssi ho drbu a pak si ho priserna rozdrapu a mam tam cerveny fleky ze kterych teče takova vodicka.pomozte prosim,k lekari se bojím,a existuje na to loupani kuze nak…

zobrazit celý dotaz

Dobrý den, před více než týdnem se mi na předkožce objevila cca 1cm x 2cm vyrážka. Začalo to jen pouhým odlupováním kůže, ale potom kůže zrudla a dokonce párkrát praskla a sem tam praskne i teď, ale vypadá to jenom jako kdyby praskla jen její horní v…

zobrazit celý dotaz

Dobrý den, přítel pracuje jako řidič autobusu, většinu dne stráví v sedě za volantem. V oblasti třísel a na zadku má zarudlou kůži, kterou si neustále škrábe a dost často ho také svědí varlata. Když nepočítám místa která má vyloženě rozškráblá,tak …

zobrazit celý dotaz

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,jestli se dá sifilis zjistit ze sedimentace krve?Včera jsem si našla krvý podlitý flíček na přirození,ale sedimentaci mi dělali předevčirem a nic neříkali.Mohli by to na ní poznat?děkuji…

zobrazit celý dotaz

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda je možno používat mast Flucinar na lupenku v těhotenství. Lupenku mám už od dětství. Na loktech a kolenou. Pokud si to nebudu pravidelně mazat, tak se to rychle zhoršuje a tak by mě zajímalo, zda není mast Flucin…

zobrazit celý dotaz

Když jsem nachlazená nebo tzv. ‚nejsem ve své kůži‘, osypu se – na krku, hrudi, zádech, břichu – jsou to takové červené jednolité pupínky. Projeví se to, i když jsem předtím neměla žádný lék. Nikdy jsem nevypozorovala, že by to bylo po požití léku. …

zobrazit celý dotaz

Dobrý den, děkuji za odpověď, ale našla jsem si co to znamená prekancerozní a dost mě to vyděsilo. Je to stav předcházející rakovině. Nikdo mi na kožním nic neřekl, jen mě poslali na obtisk klitorisu a ložiska nad ním k doktorovi.Aby se to poslalo…

zobrazit celý dotaz

dobrý den, děkuji za vysvětlení, možná se bude i jednat o tu žilní nedostatečnost, protože při vytrhávání chloupků vytrhávacím strojkem mi vždy vypadají obě nohy jako oškubané kuře-červené tečky, které jsem si všimla časem zhnědly. No nevím co si přá…

zobrazit celý dotaz

Dobrý den, můj problém Vám popíšu od začátku. Začalo to svěděním klitorisu a okolí. Gynekolog mi předepsal Triamcinolon na zklidnění, protože žádný jiný problém nebyl. Řekl mi, že je to spíš kožní záležitost. Po 10 jsem to natírat přestala a zase to…

zobrazit celý dotaz

Dobry den! Potreboval bych odborne poradit a popripade vyresit svuj problem. Je tomu asi dva mesice co se mi stava dost neprijemna vec. A to sice ze zapacham velice zvlastnim zapachem. Paradoxem ovsem je ze se mi toto stava pouze ve skole. Nejd…

zobrazit celý dotaz

Dobrý den, chtěl bych se prosím zeptat. Před 14 dny jsem byl na masáži nohou. Den nato se mi udělalo na nohách ca 20 ťopek – podobných akné (a trochu jsem je mačkal). 3 dny nato jsem šel do sauny a den po sauně se mi objevily v oblasti třísel 2 boles…

zobrazit celý dotaz

Dobrý den, na penisu a na varlatech mam jakési bíle bulky, ale jsou o velikosti špendlíkové hlavičky.Jsou asi pod kůží . Mám je hlavně na předkožce u žaludu a jsou po celem obvodu penisu.Možná by mohlo jít o malé tukové bulky, ale myslím že i to same…

zobrazit celý dotaz

Dobrý den p.doktore, na noze se mi objevil asi před půl rokem malý svědící flíček – myslela jsem , že je to štípanec, tak jsem si ho škrábala. Pak tento flíček přestal svědět, tak jsem to nechala tak, pak mi noha začala čím dál víc svědívat, ale nepř…

zobrazit celý dotaz

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, mám problém se svěle čevenými skvrnami na hýždích , které vypadají jako jizvičky, trápí mě to už pár měsíců a nevím o co by se mohlo jednat. Doufám že tento popis je dostačující, protože nevím jak jinak to popsat… …

zobrazit celý dotaz

Dobrý den. Mám problém: v puse se mi drolí kůže. Na vnitřní straně rtu se mi nejprve vytvoří bíle odlupující se kousky kůže a ta se pak postupem času odře a pak je kůže v puse velmi hrubá. Trvá mi to už minimálně dva roky. Někdy je to trochu zlepší j…

zobrazit celý dotaz

Vážená paní doktorko… O moluskách je všude psáno hodně..Můj syn kterému budou tři roky je má také jsou diagnostikovámy a snažíme se je léčit.Vlastně až z netu jsem zjistila,že existuje i metoda seškrabávání která po aplikaci znecitlivujících mast…

zobrazit celý dotaz

Dobrý den, mám krátkou uzdičku a v malé oblasti okolo ní a pod ní se mi vytvořili bílé malé flíčky zasahující i trochu do žaludu. Kromě toho mám po celém obvodu malé bílé pupínky, ale to budou zřejmě mazové žlázy. Bude řešením ambulantní chirurgické …

zobrazit celý dotaz

Dobrý den,prosím o vysvětlení níže popsaného histologického nálezu. Tedy : byla mi provedena kožní excize 11x4x4 mm na chodidle. Histologicky jde o basocelulárně akantotickou variantu seboroické verruky s přítomností Helwigových virů, Afekce je benig…

zobrazit celý dotaz

Dobrý den, mám teď velkou obavu..jsem gay a u svého partnera jsem si všiml takového malinkatého výrustku v oblasti svěrače, něco jako opar v puse, nemyslím ten na rtu. Jelikož se tam ale po měsici udělal 2hý, tak jsem si jistý tím, že má condylomata….

Zajímavé:  Kočka - Vše o zdraví

zobrazit celý dotaz

Dobrý den, včera večer jsem si na pravé ruce na lokti nahmatala malou bulku, je přímo jako na kosti, ale pokud to zvednu i s kůží tak to tam není nějak přirostlé. Nebolí a ja jako hrášek veliká. Mám strach ,aby to nebyla nějaká forma nádoru. Děkuji z…

zobrazit celý dotaz

Dobrý den,paní doktorko prosím vás mám 8 měs holčičku, kterou kojím.Asi od 5 měsíce mě trápí ekzémy na prsou,které mi začínají mokvat.Vzhledem ke kojení se snažím vyhnout krortikoidům.Chtěla jsem se vás zeptat. 1Neustále se mi střídá stav suchá loup…

zobrazit celý dotaz

Dobre rano. Po oralnim sexu s moji pritelkyni nekdy pozoruji na vnitrni liste predkozky, na hranici s zaludem jakoby zarudly lehce vlhky pasek, zadne pocity typu paleni apod necitim. Hygienu tez nesidim. Je mozne ze, ze do toho partnerka pri oralnim …

zobrazit celý dotaz

Dobrý den,už nějakou dobu mám problém se svou pokožkou. Hodně svědí a je suchá. Mám to na rukou v záhybu,na celých nohách. Svědí to stále v noci nespím a škrábu se(prý i ve spaní). Kožní lékaři mi dali už mnoho mastí,ale žádná nepomohla…Teď přez zi…

zobrazit celý dotaz

Dobrý den. Mám pod očima dost velké začervenalé kruhy… nejsou to obyčejné kruhy pod očima, ale pod objema očima mám takové dost výrazné zarudlé proušky. Když se na to podívám velmi z blízka vidím v tom takové jakokdyby tmavé tečky… Opravdu mi to …

zobrazit celý dotaz

Mel bych nekolik dotazu ke znamenkum … 1) Mam pomerne velky pocet znamenek na tele, jejich pocet jde do desitek a tvori se nove. Je to prirozeny proces ? 2) Kdyz se hovori o rizikovych zmenach u znamenek, uvadi se rada informaci typu rustu, zme…

zobrazit celý dotaz

Dobrý den, můj problém začal cca před rokem po náhodném chráněném pohlavním styku. Asi tak 14 dní po se mi na žaludu i vnitřku předkožky začala dělat vyrážka (jakoby krupičky a potom se to slilo v jeden flek, někdy rovnou flek), která posléze zmizel…

zobrazit celý dotaz

paní doktorko Pospíšilová, mám dotaz.Mám vyrážku na žaludu. Mám ji již delší dobu.. vždy se to zlepší, ale opět se to vrátí. Vypadá to jako zarudlé fleky a na nich jakoby takové šupinky nebo výstupky nebo jak to mám popsat.Je to závažné? Jak bych to …

zobrazit celý dotaz

Dobrý den, před 4 dny jsem se popálila na předloktí od vodní páry na ploše asi 1,5×1,5 cm. Místo jsem si začala třít a tím jsem si strhla kůži. Udělal se mi strup, který si ale pro jistotu vždy přelepím náplastí, když někam jdu, abych si ho nestrhla….

zobrazit celý dotaz

Mám problém, po análním styku, se mně zduřel, takové bílé bradavičky. Vypafdají velice podobně, jako mazové žlázky pod žaludem. Nevím co s tím. Připadá mi, že kondylomata by byla vidět i kolem otvoru, tam ale nic nemám. Tohle je vyloženě až na konci…

zobrazit celý dotaz

Dobrý den Chtěl jsem se zeptat již přes rok mám na levém boku(na bůčku) bulku o rozměru fazolky nebolestivou nezvětšující se.Můj dotaz zní co stím a co by jse mohlo jednat . Děkuji…

zobrazit celý dotaz

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, manželovi se na penisu, pod kůží, udělala bulka. Má ji již víc než rok, nebolí, nezvětšuje se. Dá se uchopit, není nijak tvrdá.Manžela k lékaři nejspíš nedostanu, chtěla jsem se zeptat o co by mohlo jít? Děkuji RK…

zobrazit celý dotaz

Dobrý den, obracím se na Vás s problémem, který mě trápí již přes dva měsíce. Pod nosem se mi udělal opar, na který jsem používala herpesin, udělal se mi strup, ale od té doby mám neustálé zarudnutí, které nepříjemně štípe, svědí (jako když se např. …

zobrazit celý dotaz

Dobrý den, ze strany na žaludu se mi dnes udělal bílý flek s červeným krajem (včera to to bylo jen červené). a před třemi dny to jen štiplavě bolelo při dráždění..ale nebylo nic vidět..resp jsem to moc neřešil,protože jsem se domníval, že je to něja…

zobrazit celý dotaz «prvni  ‹předchozí  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 … následující›  poslední»[ 1 … 40 z 2077 ]

Dotazy na lékaře jsou zobrazovýny od nejnovějších po nejstarší. Dotazy čerpáme z našich dřívějších zdrojů a prozatím je pokládání nových dotazů pozastaveno. Doufáme, že mezi množstvím zajímavých dotazů a odpovědí najdete i radu na řešení svého problému.

malé bílé "pupínky" okolo žaludu

Dobrý den, potřeboval bych radu. Na penisu v okolí žaludu (jen okolo žaludu..jakoby takový lem z pupínků, ne zvrchu na žaludu) mám malinké bílé ‚pulínky‘, jsou to spíše takové malinké bílé výrustečky a nevím jak se jich zbavit. Přítelkyně se toho trochu obává, mohli by jste mi prosím pomoct. Za odpověď předem děkuji. Tom.

Odpovědi

prosím odpovězte sem.. není to pohlavní nemoc?

jj taky mam takovy problem a neohrozi to partnerku necim ? nebo je to uplne neskodne ?!

Prosím odepište kolegovi taky mam tenhle problém.

Ony bílé pupínky nejsou žádné bradavice ani žádné jiné onemocnění virového či bakteriálního původu. Jedná se o přirozené drobné uzlíky doprovázející nervová zakončení. Bílá barva je způsobena lipoidní(tukovou) povahou těchto uzlíků.

Vznikají zcela přirozeně, jejich zvýraznění nastává v době dospívání, což znepokojuje dospívající chlapce. Odborně se jim říká papile corone glandis či hirsuties papillaris penis (viz obrázek) a vyskytují se na koruně penisu kolem žaludu.

Tato informace by měla být podávána dětem ve škole spolu s ostatními informacemi o pohlavních orgánech. Bohužel záleží na kvalitě učitele a jeho schopnosti hovořit o takovýchto věcech před dětmi.

Četná nervová zakončení v této oblasti jsou právě zdrojem vnímání sexuální slasti při intimním styku či masturbaci. Lokalizace těchto pupínků je nejčastěji při koruně žaludu. Pokud nacházíte tyto bílé pupínky na vnitřním listu předkožky a v okolí uzdičky, bude se pravděpodobně jednat o rozšířené tzv.

heterotopické mazové žlázy. Nejen tvůj kamarád, ale i ty bys měl mít kolem svého žaludu tyto bílé pupínky. Zcela nevhodné je jejich mačkání, jako například mačkání puchýřků akné. Lékařsky vedená excize(vyjmutí) těchto bílých útvarů se tedy neprovádí.

Prosímtě! Vypadá to, že víš hodně informací. Mohl by jsi mi prosímtě poradit ještě s něčím? Stalo se mi, že jsme spolu s přítelkyní poprvé spali.

A teďka už to jsou dva dny od toho večera a mě se na žaludu a na překožce udělali takové červené puntíčky, trošku se bojím toho, co by to mohlo být. Vím, že ještě s nikým nespala. Takže jsem nic chytnou nemohl.

Nevím co s tím a k doktorovi se s tím tak trošku stydím. Děkuji za tvojí případnou odpověď.

cau hele precti si tohle tak snad ti to pomuze http://www.solnajeskyneletnany.cz/novinky/pupinky-vyrazka-na-zaludu-popraskana-ruda-predkozka-mykoza-u-muzu/

Dobrý den mám to sami malé bílé pupínky spali s me s přítelkyni včera spolu jelikož jsme zkoušeli anální sex tak jsme použili krém po dnešku se mi objevili malé bílé pupínky na žaludu penisu docela to vyděsilo mě i mou přítelkyni chtěl bych radu

Ahoj, červené flíčky mohou být kvasinky, ta mají běžně ženy v pochvě. Sám jsem si s tím užil. Nyní mám na ty kavsinky i odstranění bílých pupínků, ověřený postup. Máš-li zájem, napiš na karelk1 zavinac seznam cz. Sem se návod dát nedá, protože je k tomu i obrázek.

Dobrý den, trapim se timto uz par mesicu.. je mi 14. Já mám zase asi uprostřed žaludu 4 bílé výstupky, nevíte co by to mohlo být? Předem děkuji 🙂

Můžu se zeptat dá se toho nějak zbavit nebo to samo zmizí

Otazka k tejto teme som si nechcene zaskrabol a popukal tie biele pupinky porad co mam teras s tim robit aby som nedostal nejaky zápal dik za radu

Ahoj mohl bys mi prosím dát na sebe email? Chtěl bych se vás na něco osobního zeptat

A když je to ta rozšířená mám s tím něco dělat či ne děkuju za odpověď

dobrý den a prosím vás,je mi 29 a mám to taky,je to taky v pohodě ještě,když se to vyskytuje u puberťáku? DĚKUJI ZA ODPOVĚĎ

Zajímavé:  Kolik Kroků Denně Pro Zdraví?

a da se to nejak odstranit?

Mám takový problém.

Tyto pupínky mám taky,dokonce mám i ty na vnitřním listu předkožky ale nejvíc mi vadí ty které mám na kořenu penisu ,jsou žlutobíle asi 1 až 2 mm široké nejvíc se jich vyskytuje právě u kořene a jak jdou směrem nahoru k žaludu tak se jejich počet zmenšuje a občas se mi na nich oběvují bílé tečky které jdou vymáčknout jako akné,moc mi tyto pupínky vadí ,můžete mi říc co to je za nemoc a čím se to dá léčit a jestli někdy zmizí ,děkuji za odpověď.

ht tp://www.heaven666.org/biolo gy-lesson-30997.php odporucam si to ceknut mne to nahana strach

dobry den mam kolem penisu pupinky a buličky na kuži co stim je na to naka mastička dekuji za odpoved.

DObrý den,během 14 dnů se mi objevily pupínky v oblasti žaludu(pouze tam)jsou male a červene..nevím co stim…mam celkem obavy…Dekuji za odpověd

mam take červené pupínky na žaludu jak na okraji tak u otvoru pro močení..nebolí to ale bojím se co to může být.poradte prosím dekuji

Ty cervene skvrnky na penisu okolo dirky kterou vyteka moč tak to se jedna o mykosu nasel sem to na internetu a mohou to mit jak zeny tak muzi vse je zde http://www.gynekologie-olomouc.cz/mykosa.html

dobry den,prosim vas mam takovy problem…asi tak neco malo pres tyden se mi objevilo na zaludu hnedka vedle ty dirky na curani,takove malinke pupinky ruzove barvy je to temer stejna barva jako je zaludu,ani to nejak nesvedi,jen vymecne a malo…ale celkem me to trapi,protoze vubec neviim co to muze byt.mohl by ste mi prosiim odpovedet mooc vam predem dekuji

dobrý den.. už ssem slyšel hodně o papile blbala… o bílych tečkách na žaludu nebo spíš okolo ýaludu ale já tyhle bílé tečky nacházím tak.. že když přetáhnu předkožku tak asi 2 cm pod žaludem mám tyto pupínky co toje?.. dekuju predem za odpoved

Chlapi přesně tyhle pupínky mám. Mám je i u kořene penisu a na spodní straně. Byl jsem u doktora a ten mi potvrdil to co už jsem milionkrát předtím četl na netu. Jsou to vývadové cesty. Nečo na způsob beďarů ale !!!!!!!!!!!!!!!!POZOR!!!!!!!!! !!!!! nevymačkávat. Ač se to nezdá, je to normální. Ne každý to má ale většina ano. Tak už to neřešte a nebo jděte na kožní tam vám to potvrdí

a ajk se tech bílých pupínků dá zbavit zmizí samy??

Dobrý den, ráno jsem se probudil a při močení jsem si všiml že mám okolo žaludu a mírně na žaludu bílé pupínky.Prosil bych o radu jestli je to něco závažného nebo něco běžného co patrí k dospívání je mi 14let.děkuji za odpověd

Ahoj, taky to mám, okolo žaludu mám bílé pupinky, taky mi je 14 doufám že to zmizí, docela mě to děsí, doufám že budu v poradku

jsem tu psal o pomoooc a myslel jsem ze se neco o mem problemu dozviim od docenta hory,ale jak tak koukam tak porad nic prijde mi to trosku divny…

chtek bych vam riict kdyz nemate cas na odpovedi,tak proc ste si delal nejaky server kde odpovidate na otazky,chapu ze toho mate asi hodne jo to je vse v poradku,ale kdyz ste vedel ze nebudete stihat tak ste tohle ani nemel delat.

clovek nez se od vas neco dozvii tak je pul roku pryc coz mi prijde trosku prehnany,ale jak myslite…mejte se hezky a mel by ste se nad tiim aspon trosku zamyslet

Mám také zmíněné pupínky kolem žaludu a v období dospívání a začátku pohlavního života mě to stresovalo. Dokonce jsem si usmyslil , že se jedná o svraba , kterej je zavrtanej pod kůží.Dnes je mi skoro 40 let. Opravdu to není nemoc , jen se nám vyvinuli trošku víc jakési mazové žlázky. Tak si z toho nic nedělejte. Držím palce

čau lidi hele vyspal jsem se s jednou holčinou na kalbě bez kondomu,a ted mi z toho vyskákali po celym žaludu červené pupínky má to něco společného s kvasinkovou infekci?nebo to zmizí?

Gratuluju jsi dobrý koledník 🙂 škoda že v trošku nepravou dobu protože už je dávno po velikonocích.. Vykoleduješ si možná tak syfilis 😀 holt za blbost se platí Zajdi za doktorem ..

ahoj, mam take bile pupinky, je to na vnitrni kuzi okolo zaludu…nevadi mi to…protoze je mi 13 ale doufam ze to zmizi…a nejde mi to vymacknout…

Dobrý den, po sexu s přítelkyní se mi na žaludu objevili červené malé pupínky, spíš fleky, poraďte prosím.Předem děkuju.

Dobrý den,noc, mam menší problém….nekolik dní naposled se me ukazali pupinky na varlatech coz se me nikdy nestalo….je mi 13let…a proto se chci zeptat co to je…kdyby neco někdo věděl tak mi prosím pisněte na email :[email protected] prosím joa prosím nepište me jak malímu 🙂 děkuji předem 🙂

Dobrý den..Já mám takový, problém, že mám bolesti žaludu..nebolí mě když je ničinný nebo když snim nic nedělám, ale bolí mě při doteku žaludu na cokoli(kůže,látka)..

Může to být způsobeno častou masturbací?Protože před asi rokem jsem to stím strašně přeháněl a masturboval jsem třeba 5krát denně 3 měsíce a od té doby mě hrozně bolelo, žalud na dotek a je to taková velice nepříjemná bolest, že mě to při sexu trochu bránilo, momentálně je sice bolest menší, ale stále tam je, nepomůžete mi někdo?:) prosím pomozte mě na email: [email protected] ([email protected])

Nebo alespon zareagujte jsem prosím!

zpráva: mlada se zlobi na meho ptaka.! Bo ji kazi radost kdyz ho kouri. Ty bile pupinky sou zlo!!

Porad tady slysim co to je, ale ne jestli se toho jde zbavit .. prosím je to docela zoufalost, kdo to nema neví.

Ahoj! Raději to dám i sem. Ty bílé pupínky mám také, bál jsem se, ale díky vašim odpovědím mě již strach přešel, ale mám ještě jeden problém a to ''Mohli by jste mi prosímtě poradit ještě s něčím? Stalo se mi, že jsme spolu s přítelkyní poprvé spali.

A teďka už to jsou dva dny od toho večera a mě se na žaludu a na překožce udělali takové červené puntíčky, trošku se bojím toho, co by to mohlo být. Vím, že ještě s nikým nespala. Takže jsem nic chytnou nemohl.

Nevím co s tím a k doktorovi se s tím tak trošku stydím. Děkuji za tvojí případnou odpověď.''

Kdyz uz jsme utoho mam ty stejne vriiidky byl jsem znepokojen tiiim co to je , pak jsem se tu teda docetl co to je a uz se toho nejak nebojim jenom bych rad vedel esi to zmizi samo nebo co stim

Dobrý den, můj přítel má na penisu malé pupínky které vypadají jako akné. Jsou na žaludu v menším počtu a četnější na vnitřní straně předkožky. Četli jsme hodně článků o tom že by to mohly být mazové žlázy, v podstatě jejich zakončení. Jen si nejsme jisti protože pupínků je opravdu hodně. Nevíte co by to mohlo být? Děkujeme za pomoc.

Dobrí den ja mam taky problém mam na žaludu malí pupínky nebolí to mam je taky na předkožce jsou fakt malí ale mam jích tam dost bojim se toho nevim co to je poradte mi jestli se stim da neco dělat bojim se že nato umřu dekuji za odpovjet.

Tady mnozí z vás najdou odpověď co to je :)http://cs.wikipedia.org/wiki/Papillae_coronae_glandis

Dobry den mam bile pupinky pod zaludem v oblasti uzdicky omylem jsem jeden pri sprchovani strhl a doslo ke krvaceni ktere jsme dezinfikoval a zastavil neni to nic zavazneho?

Ahoj, měl jsem něco podobného, ale pak to samo zmizelo. Ještě jsem neměl holku, tak jsem se moc nebál, že by to bylo něco pohlavně přenosnýho. Spíš mě děsil nějakej nádor. Ale snad už dobrý. Když jsem hledal na internetu, našel jsem další příčiny – http://www.virtualninemocnice.cz/priznak/pupinky-na-genitaliich Třeba ti to pomůže. Pavel

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector