Filtr Pevných Částic Příznaky?

Indikace ucpaného DPF:

 • Často nebo trvale svítící kontrolka DPF.
 • Nízký výkon motoru.
 • Zvýšená spotřeba paliva.
 • Opakovaná aktivace nouzového režimu.
 • Vynechávání motoru.
 • Imobilita vozidla.
 • Jak poznat špatný filtr pevných částic?

  Příznaky nefunkční DPF filtr

  1. Auto ztrácí výkon (pomalá odezva na plynovém pedálu)
  2. Z výfuku nejde tlak.
  3. Auto se opakovaně pokouší o regeneraci filtru – tím pádem roste spotřeba.
  4. O stavu regenerace informuje kontrolka.
  5. Auto se přepne do nouzového režimu.

  Jak dlouho vydrží filtr pevných částic?

  Zpočátku byla životnost filtrů pevných částic velmi omezená a spolehlivost tak nízká, že se této hranice často nedožily. Dnes je životnost běžně 180 000 až 240 000 km a spolehlivost dané technologie nesrovnatelně vzrostla. Navíc se znatelně snížily i náklady na případnou výměnu.

  Jak dlouho trvá regenerace filtru pevných částic?

  Přesněji řečeno proces regenerace trvá povětšinou přibližně 10-40 minut. Jedná se o opakující proces, který ale časem stejnak vede k zaplnění filtru popelem. Nejčastěji se tak stává mezi 80 až 300 tisíci najetými kilometry. Poté musí následovat profesionální vyčištění filtru, nebo případně jeho výměna za nový.

  Jak vyčistit DPF filtr?

  Principem je filtr čistit ponořením nebo naplněním díky speciálním rozpouštědlům sazí. Zde je vysoké riziko poškození při opětovném nainstalování, pokud nebude filtr dokonale vysušen, dojde k jeho roztržení díky prudkému vytvoření páry ze zbytků kapalin! Navíc odstavujete vůz na cca týden.

  Jak zkontrolovat filtr pevných částic?

  Stav filtru pevných částic je velice jednoduché zkontrolovat. Stačí prohlédnout ústí výfuku. Pokud je ústí čisté, DPF pracuje správně. Pokud jsou však přítomny nečistoty a saze, pravděpodobně nastal problém s DPF nebo filtr dosáhl konce své životnosti.

  Jak poznat prasklý DPF?

  Surmi. odstraněný dpf poznáš když máš koncovku výfuku černou, čili se skloň k výfuku a šáhni do něj, když vytáhneš černý prst,nemáš dpf nebo je prasklý.

  Zajímavé:  Vitamíny Pro První Trimestr?

  Jak často se vypaluje filtr pevných částic?

  Když dosáhne zaplnění filtru pevnými částicemi (SAZEMI) určité úrovně, dojde k tzv. aktivní regeneraci DPF a ke spálení pevných částí na POPEL. Celý proces se pravidelně opakuje po 400-1500km než dojde k přirozenému úplnému ZAPLNĚNÍ filtru POPELEM (po 80 až 300tis km – podle konkrétního modelu a automobilky).

  Kdy měnit filtr pevných částic?

  Filtr pevných částic má svou životnost a většinou je ho potřeba vyměnit po 150 tisících kilometrech. Pokud se vám rozsvítí žlutá kontrolka, musíte okamžitě na dálnici a vozidlo co nejrychleji protáhnout.

  Kdy vyměnit DPF filtr?

  Filtr pevných částic bez aditiv

  Ke spuštění regenerace je třeba vysoká teplota, které se dosáhne dodatečným vstříknutím nafty ve fázi výfuku. Mezi výhody patří dlouhá životnost při správné údržbě (i po 300 000 km může být DPF stále funkční) a servisní nenáročnost.

  Jak poznat regeneraci DPF škoda?

  Regeneraci ale i tak můžeme poznat. Otáčky motoru se i při volnoběhu zvednou na 1000 RPM, můžeme cítit nepříjemný zápach (spálené saze) a auto spustí na plný výkon saharu (chlazení) – v DPF je při vypalování velmi vysoká teplota, proto chladí

  Jak nejlepe vypálit filtr pevných částic?

  Dříve platilo (například u motorů TDI-PD), že k vypalování filtru je potřeba určitá vyšší zátěž motoru, třeba odpovídající minimálně rychlosti 80 km/h. Moderní diesely jsou schopny regenerovat i při volnoběžných otáčkách (třeba nová TDI s common railem), ale trvá jim to pak mnohem déle, než když alespoň trochu jedete.

  Jak dlouho se vypaluje DPF?

  Co je aktivní regenerace, jak a kdy probíhá

  K regeneraci dochází po ujetí cca 400 – 1000 km a k jejímu chodu jsou nutné specifické podmínky – alespoň 15-ti minutová plynulá jízda při středních otáčkách motoru (od 2000 do 3000), ideálně se zařazeným vyšším převodovým stupněm. Ty ale není vždy možné dodržet.

  Diskuze

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *