Kutvirtovo kloktadlo – Vše o zdraví

Tyto webové stránky, jsou určeny výhradně odborníkům dle zákona č. 40/1995 Sb. o regulaci reklamy ve znění pozdějších předpisů.

Odborník ve smyslu §2a zákona číslo 40/1995 Sb.

, je osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky či zdravotnické prostředky nebo osoba oprávněná poskytovat zdravotní péči.

Pokud osoba, která odborníkem není, vstoupí na tyto webové stránky určené odborníkům, riskuje tím nesprávné porozumění obsahu těchto stránek a z toho plynoucí rizika.

Pokud budete pokračovat na tyto stránky, prohlašujete, že jste:

    – odborníkem ve smyslu zákona číslo 40/1995 Sb.

  •     – se seznámil/a s definicí pojmu „odborník“ dle zákona číslo 40/1995 Sb.
  •     – se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje,       jestliže vstoupí na stránky určené převáženě pro odborníky
  • ODEJÍT
  • VSTOUPIT

Kutvirtovo kloktadlo - Vše o zdraví HOME ▶ Nosní, ušní a orální přípravky

Kód zboží MJ Exspirace Poznámky Prodejní cena bez DPH DPH Prodejní cena s DPH Taxa laborum Množství Objednat
20278571 20 g 3 měsíce A?10 Kč pro vydávající lékárnu. Další informace o výši v Obchodních podmínkách
20290295 50 g 3 měsíce A?10 Kč pro vydávající lékárnu. Další informace o výši v Obchodních podmínkách
Složení 20 g: Levomentholum 0,4 g; Ratanhiae tinctura 1,0 g; Formaldehydi solutio 35% 2,0 g; Ethanolum 60% ad 20,0 g
Složení 50 g: Levomentholum 1,0 g; Ratanhiae tinctura 2,5 g; Formaldehydi solutio 35% 5,0 g; Ethanolum 60% ad 50,0 g
Další informace: Lékovka s kapátkem. Pozor hořlavina!
Oblast použití: ORL
Foto:
Kutvirtovo kloktadlo - Vše o zdraví

NEWSLETTER

Nechejte si pravidelně zasílat novinky a akční nabídky z naší lékárny Galenika. Odesláním formuláře souhlasíte s využitím kontaktních údajů pro účely zasílání e-mailového servisu.

Lékárna Slunce Zlín

Podrobnosti Nadřazená kategorie: Novinky Zveřejněno 23. 5.

2018 6:00

Už jste si někdy říkali, proč jste nemocní? Proč se Vám některá onemocnění stále vrací? Proč musíte užívat celoživotně léky? Jste bez energie, elánu, máte alergická onemocnění, trápí Vás bolesti a klasická medicína nepřináší trvalé vyléčení…nějak jsme si na tuto situaci zvykli, ale je také cesta jiným směrem, směrem celostní medicíny a to konkrétně biorezonance.

Biorezonance je šetrná, počítačem řízená frekvenční terapie, působící přímo na oslabené orgány a soustavy těla bez nebezpečných vedlejších účinků, je vhodná i pro děti a těhotné ženy.

Každá buňka i orgán v těle má své elektromagnetické pole o určité vlnové délce, která je specifická pro každého jedince. Pokud v organismu probíhá byť jen malá odchylka od zdravého harmonického stavu, toto elektromagnetické pole se mění.

Biorezonanční přístroj Bicom Optima  dokáže pomocí senzorů vyhodnotit Vaše elektromagnetické pole a veškeré odchylky od zdravého stavu.

Získané informace přístroj moduluje k tvorbě korekčních frekvencí pro daného jednice, za účelem regenerace a posílení postižených orgánů a ke zničení nebezpečných mikroorganizmů, které onemocnění způsobují.

Vybrané nemoci, u kterých lze odstranit příčiny nebo zmírnit příznaky: Afty, Akné, Alergie, Alopecie, Angína, Artritida, Artróza, Astma, Ateroskleróza, Ekzém,  Bolest hlavy, Bolesti zad, Bolest žaludku, Bradavice, Borelióza, Celiakie, Celulitida, Chlamydie, Chřipka, Chronicky únavový syndrom, Cukrovka , Dna, Gastritida, Hemoroidy, Jaterní problémy, , Klíšťová encefalitida, Kopřivka, Kvasinková infekce, Kvasinková infekce pochvy, Laryngitida, Lupénka, Lupy, Migréna, Mykóza, Opar, Pálení žáhy, Paradentóza, Pásový opar, Průjem, Senná rýma, Tinitus, Vysoký cholesterol, Vysoký krevní tlak, Zácpa, Zánět dělohy, Zánět dutin, Zánět jícnu, Zánět ledvin, Zánět močového měchýře, Zánět slinivky, Zánět spojivek, Zánět středního ucha, Zánět vaječníků… Míra účinku je závislá na stupni postižení a délce onemocnění…

Biorezonanční metoda má velké úspěchy při odvykání kouření (www.nekourit.cz), při odstraňování alergických potíží a snižování chuti na sladké.

Jak biorezonanční sezení probíhá:

  • 1.   Úvodní konzultace (cca 1,5 hodiny až 2 hodiny) – Psychická stabilizace – Celková diagnostika organismu – Zjištění zátěží – Odstranění blokád a geopatogenních zátěží – Detoxikace organismu – Řešení konkrétních zdravotních potíží (alergie, patogeny, posílení orgánů)
  • 2.   Následující konzultace (cca 1 hodina)
  • Kontraindikace biorezonanční metody:- I. trimestr těhotenství- kardiostimulátor
  • – závažné autoimunitní poruchy v akutní fázi
  • Nabízíme první profesionální využití biorezonance ve Zlíně!             

 – Psychická stabilizace – Odstranění dalších blokád a jizev – Detoxikace – Řešení konkrétních zdravotních potíží dle předchozí diagnostiky

Kontakt a rezervace termínů:PharmDr. Kateřina VašutováTel.: +420 775 553 624e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Více informací o této metodě můžete získat na stránkách: www.bicom-optima.cz

Kutvirtovo kloktadlo - Vše o zdraví Podrobnosti Zveřejněno 20. 1. 2013 13:06

Chřipkaje virové onemocnění, které postihuje převážně dýchací cesty a má výrazné celkové příznaky (horečka, bolesti svalů, kloubů, hlavy). Onemocnění se vyskytuje často v epidemiích, popř. pandemiích. Virus existuje v několika typech s možností částečné proměny.

Přenáší se obvykle kapénkovou nákazou a první příznaky se objeví již krátce po nakažení (většinou za několik hodin, výjimečně až za 3 dny). Onemocnění má většinou mírný průběh, nebezpečné může být u oslabených, či jinak postižených jedinců (starých osob nebo lidí se srdečními poruchami).

Protože se jedná o virové onemocnění, neexistuje léčivo, které by působilo přímo proti původci onemocnění. Antibiotika se podávají pouze při komplikacích nebo osobám s jiným závažným onemocněním, ale vlastní onemocnění (chřipku) neléčí, ani nezkrátí průběh nemoci.

Proti nejčastějším typům chřipky lze použít očkování.

Jak může chřipka a nachlazení ublížit plodu? Obecně se po celou dobu těhotenství nedoporučuje takové příznaky, jako je například zvýšená teplota, podceňovat, protože samotné zvýšení teploty nad 38 stupňů Celsia již může mít škodlivé účinky na plod. Rýma je někdy komplikována zánětem vedlejších nosních dutin, který se ve většině případů musí léčit antibiotiky. Kašel, zejména dlouhotrvající a dráždivý, je vyčerpávající faktorem pro celý organismus matky.

Léčba nachlazení, případně chřipky v těhotenství se neliší od klasické léčby. Důležité je zachovávat klid na lůžku a vyvarovat se jakékoliv zvýšené námahy, která by mohla ještě více snížit obranyschopnost organismu. V žádném případě se nedoporučuje pokoušet se tyto příznaky ignorovat, laicky řečeno „přechodit“.

Nezbytný je dostatečný přísun tekutin a vitamínů pocházejících z ovoce a zeleniny. V případě, že příznaky onemocnění (kašel, rýma) začnou obtěžovat těhotnou ženu, doporučuje se konzultovat možnou léčbu v lékárně.

Pokud je přítomna vysoká teplota (nad 38° C), objevuje se neutišitelný kašel, bolest v oblasti průdušek nebo se objeví bolesti v oblasti ledvin, je nezbytná konzultace s lékařem.

Často se lze setkat s názorem, že k léčbě nachlazení je vhodné podávat vysoké dávky vitamínu C, případně užívat multivitamínové přípravky. Ačkoliv je vitamín C považován za bezpečnou látku, neměla by denní dávka v těhotenství překročit 500 mg. Je nutné si dávat pozor na některé přípravky, které obsahují až dvojnásobné množství tohoto vitamínu.

Stejně tak se nedoporučuje brát v tomto období kombinace více vitamínů či multivitamínové přípravky, které nejsou určeny přímo k užívání v době těhotenství. Neměly by se také používat ve vodě rozpustné formy vitamínů (tzv. šumivé tablety), jelikož mohou u citlivějších žen vyvolat žaludeční obtíže.

Vhodnější jsou naopak tablety s prodlouženým uvolňováním, které stačí užívat jen jednou denně.

Je třeba také upozornit na to, že názory, že vše rostlinné a přírodní je bezpečné, jsou již dávno překonány. Hodně dostupných léčivých rostlin totiž více či méně ovlivňuje dělohu a podávané ve vyšších dávkách mohou vyvolat i potrat. Proto by se těhotná pacientka měla poradit s lékárníkem i při výběru čajové směsi (např. průduškové nebo proti kašli).

K léčbě nachlazení se používají přípravky obsahující echinaceu. Tato bylina byla shledána jako bezpečná pro užívání v době těhotenství. Lze ji užívat v mnoha lékových formách, vhodnější je zvolit sirup než kapky, které obsahují vyšší množství alkoholu. Neměla by se používat déle než 8 týdnů kvůli riziku možného poškození jater.

Bezpečnou volbu v období těhotenství představuje homeopatická léčba. V případě začínajících potíží lze homeopatika zkusit jako alternativní léčbu. Nikdy by ovšem neměly být používány při závažnějších obtížích bez konzultace s lékařem.

Léčba rýmy

Jaké jsou možnosti léčby rýmy v těhotenství? Rýma je zánět nosní sliznice. Je obvykle virového původu, často jako součást zánětu horních cest dýchacích. Vzhledem k virovému původu rýmy proti ní neexistuje žádný lék, který by jí dokázal vyléčit.

Používají se nosní kapky nebo spreje, které odstraňují překrvení nosní sliznice. Ta kromě ztíženého dýchaní může přispívat ke komplikacím rýmy (záněty vedlejších nosních dutin a středního ucha).

Nadměrné a dlouhodobé užívání těchto kapek či sprejů může vést k poškození sliznice projevujícímu se jako krvácení z nosu.

Obecně platí, že jakýmkoliv místním přípravkům (nosní kapky, spreje) se dává přednost před celkovou léčbou (tablety).

Tyto přípravky by se neměly používat déle než jeden týden, tedy pouze po dobu akutního trvání příznaků. Je nutné pečlivě dodržovat dávkování a v případě jakýchkoliv nejasností se poradit v lékárně.

Těmto přípravkům se musí vyhnout těhotné ženy se zvýšeným krevním tlakem z důvodu možného zvýšení krevního tlaku.

Nejčastěji používané nosní kapky obsahují látky jako jsou oxymetazolin (Nasivin, Oxamet), xylometazolin (Olynth, Otrivin), nafazolin (Sanorin). Nosní spreje se obecně pokládají za vhodnější a šetrnější než nosní kapky.

U oxymetazolinu a xylometazolinu používaných v nosních sprejích jen velmi malé množství takto aplikovaného léčiva dosáhne krevního oběhu matky, proto je pravděpodobnost poškození plodu malá.

Pokud jsou tedy nosní spreje používány v menším množství, je nebezpečí vzniku nežádoucích problémů minimální.

Existují také léky dostupné ve formě tablet. Příkladem jsou přípravky Modafen, Nurofen stopgrip, Paralen plus, Coldrex apod. Tyto obsahují kombinace několika látek tlumících rýmu, kašel a vysokou teplotu. Používání kombinací více látek se v těhotenství nepovažuje za ideální a obecně se nedoporučují ani k jednorázovému podání.

Bezpečnou léčbu rýmy představují různé spreje s mořskou vodou (Sterimar), vincentkou (Vncentka spray), nebo Pinosol nosní kapky a mast s obsahem silic.

Léčba kašle

Dalším příznakem, který doprovází nachlazení, je kašel. Jedná se o obranný reflex sloužící k udržování průchodnosti dýchacích cest. Vzniká podrážděním citlivých oblastí v dýchacích cestách (hrtan, průdušnice, velké průdušky).

Při prudkém výdechu dochází k výraznému zvýšení tlaku v plicích, s jehož pomocí se vytlačí např. nežádoucí těleso. Toto zvýšení tlaku však může při déletrvajícím kašli např.

poškozovat dýchací svaly a zhoršovat krevní oběh, unavují se také dýchací svaly a ruší se spánek.

Kašel může být suchý (bez vykašlávání), nebo vlhký (s vykašláváním hlenu). K tlumení se používají léky – tzv. antitusika. Nadměrné potlačování kašle však není žádoucí, protože může docházet k zadržení infikovaného hlenu. Jako jediné bezpečné antitusikum byl shledán dextromethorfan (obsažen v přípravku Humex sirup, Robitussin antitusikum sirup).

Ke zlepšení odkašlávání se používají různé typy expektorancií (léky rozpouštějící hlen a usnadňující jeho odstraňování z dýchacích cest).

Jako expektorancia lze použít po konzultaci s lékařem nebo lékárníkem různé typy průduškových čajových směsí nebo bylinné sirupy (jitrocel, mateřídouška, lípa).

Jak již bylo uvedeno výše, ne všechny čajové směsi a byliny jsou vhodné pro užívání v těhotenství.

Při závažnějších projevech kašle a silném zahlenění představuje poměrně bezpečnou variantu léčby podávání acetylcysteinu (ACC long, ACC 200, NAC AL 600).

Na doporučení lékaře lze po omezenou dobu užívat také přípravky obsahující bromhexin. Naopak guajfenesin (např. Codrex broncho sirup, Guajacuran tbl.

) se nesmí používat v prvním trimestru, ale nedoporučuje se ani v dalších obdobích těhotenství.

Zajímavé:  Potničky foto - Vše o zdraví

V kapkách i sirupech je nutno sledovat obsah farmaceutické pomocné látky propylenglykolu, který je sám o sobě škodlivý pro plod a dále pak obsah alkoholu, jenž může být v některých přípravcích obsažen ve vysokém množství.

Bolest v krku, angína

Jak postupovat při bolesti v krku během těhotenství? Bolest v krku bývá častým příznakem nachlazení, ale také angín a zánětů dýchacích cest.

Těhotná žena by měla vyhledat lékaře v případě, pokud bolesti trvají déle než pět dní, při obtížném a namáhavém dýchání a polykání.

Na bolesti tohoto charakteru jsou k dispozici přípravky ve formě tablet, které se rozpouštějí v ústech, dále spreje a kloktadla.

Lépe je vyhýbat se přípravkům obsahujícím lokální anestetikum, což jsou látky znecitlivující, používané k tlumení silnějších bolestí v krku (Drill pastilky, Hexoraletten pastilky, Strepsils plus pastilky, Orofar pastilky, Septolete). V těhotenství lze doporučit tridekanamin adipát (Septisan pastilky), chlorhexidin (Septofort pastilky). Vhodný a u silnějších bolestí často používaný je fusafungin (Bioparox sprej), který aplikuje čtyřikrát denně do dutiny ústní.

Z kloktadel lze doporučit heřmánkový čaj nebo tinkturu z heřmánku (Chamomilla), práškové salinické kloktadlo, které je nutné individuálně připravit v lékárně a minerální vodu Vincentka, dostupnou v současné době i ve formě tablet.

Na bolesti v krku často doporučovaná šalvěj, ať už jako čaj nebo tinktura (Florsalmin), se v době těhotenství nesmí užívat! Šalvěj byla shledána jako škodlivá pro plod a může být i teratogenní!

V těhotenství se nesmí používat přípravky s jodovaným povidonem (Jox), existuje zde možnost ovlivnění štítné žlázy u matky i u plodu. Některými lékaři předepisované „Kutvirtovo kloktadlo“, které se připravuje v lékárnách, je v období těhotenství také nevhodné.

Při léčbě bolestí v krku, stejně jako u kašle, je nezbytný dostatečný příjem tekutin. Osvědčeným prostředkem je pití čaje s medem. Med je ovšem nezbytné přidávat do vlažného, nikoliv horkého čaje, jinak dochází ke ztrátě účinnosti látek obsažených v medu. Rovněž zvlhčování vzduch v místnosti pomáhá tlumit bolesti a usnadňuje léčbu.

Autor: PharmDr. Karel Vašut, Ph.D.

Diskuze Prosím pomoc, hořím – angína?

Holky… Mudr az zitra rano. Nemuzu od vcera cokoli polknout.. Ani pit prijde mi ze mam v krku motorovku.
Vzala jsem si na noc brufen 600,dnes sem cucala 3strepsils a prd.. Ani malinky
zlepseni
Jinak piju coldrex horky napoj, 3× denne a nic 

Myslite treba nakej obklad? Nemuzu se ani najist.
Moc diky.

Velikost písma:

Zkusila bych bioparox, není na předpis…

@Zirafka11 Zkuste Jox
sprej nebo kloktadlo, vzdycky mi zabere.

Propolis nastrikat, ten mi vzdycky hned zabere.

A nějaká pohotovost??? Proč až zítra? Máš horečku? Jinak tantum
verde spray je docela dobrý – je tam i anestetikum – ale šla bych to ukázat
doktorovi…

Vykloktat solí – rozpustit sůl ve vlažné vodě

Na tohle rozhodně nepij nic teplého, udělej si priessnitzuv obklad, to je
studený kapesník, přes to dát igelit na zapaření a přes to ještě
šátek a zavázat. Tohle je angína jak vyšitá. Pokud nepomuže, zašla bych
si pro antibiotika.

Já si v krizových stavech střídám Jox, Bioparox a ještě Tantum Verde
kloktadlo, to je bezva, má v sobě lokální anestetikum. Brufen je na to
nanic. A taky obklad na krk, klasicky mokré a igelit. A uvařit silný, až
nepříjemně, zázvorový čaj. Jinak teda ale souhlasím, že to vše jen jako
první pomoc do nasazení atb, fakt to vypadá na angínu.

Příspěvek upraven
28.09.14 v 16:10

Mně pomáhal Orofar, ale jak tak koukám to bude asi na ATB, nezačínají
se dělat čepy? Nemáš teploty?

Mě na angínu pomáhá (krom atb) jogurtový zábal. Kup hollandii bílou,
pořádně vychlazenou, naplácej na šátek a uvaž kolem krku. Jakmile
přestane chladit tak vyměnit za nový kus. Krásně to vytáhne tu horkost.
Já si to dělala v těhotenství kdy mě angína přepadla a nic moc jsem
nemohla.
Jinak zítra hup a šup k doktorovi.

Dojdi si pohotovost, když to bude na antibiotika, tak čím dříve tím
lépe. Brzy se uzdrav

@Lady4 píše:
Dojdi si pohotovost, když to bude na antibiotika, tak čím dříve tím lépe.
Brzy se uzdrav

to je rada fakt nad zlato, třeba v místě bydliště žádnou nemá a
pokud půjde k doktorce dnes nebo zítra ráno, tak to je už prašť
jak uhoď

@Zirafka11 Mě na
příšernou angínu (nepomáhaly babské rady, bioparox) pomohlo kutvirtovo
kloktadlo, akorát nevím, zda je na předpis. A potom teda ATB asi budou
nutný taky.

Léky namíchané na míru: Proč se některé vyrábějí až v lékárně?

Přemýšleli jste někdy, proč se některé léky připravují právě až v lékárně? Někteří pacienti potřebují jiné dávkování účinné látky, než je v běžných lécích. Často se také nahrazují výpadky dodávek léků na náš trh. A mnohdy mají lékaři i pacienti větší důvěru v léky, které jim připraví lékárník na míru.

Bude lék přímo z lékárny levnější?

Někdy jeho cena bývá vyšší. V ceně se musí promítnout jednak cena za spotřebované suroviny a za obal, jednak cena za individuální přípravu. Pokud je takový léčivý přípravek předepsán na recept, téměř vždy ho hradí pojišťovna a pacient nic neplatí.

Které roztoky jsou nejprodávanější?

Mezi ty nejprodávanější patří Jarischův roztok, což je vodný roztok kyseliny borité a glycerolu. Má dezinfekční a keratoplastický účinek. Slouží pro léčbu akutních a mokvajících ekzémů nebo opruzenin.

Hojně se prodává 3% vodný roztok kyseliny borité. Pro svůj lehce dezinfekční, protizánětlivý a antimikrobiální účinek se používá k obkladům. Kutvirtovo kloktadlo má dezinfekční a antiseptický účinek.

Je vhodné ke kloktání nebo výplachům úst při bolestech a zánětu v krku.

Na co slouží umíchané mastičky?

Záleží na tom, co obsahují. Vitaminová mast na tělo s obsahem vitaminu E a vápníku se hodí na promašťování suché problematické kůže. Mastička s rybím olejem je perfektní na dětské opruzeniny.

Octanová mast slabě voní po octu, používá se na otoky, pohmožděniny a také při poštípání hmyzem.

Polysan se slunečnicovým olejem zase urychluje hojivé procesy v kůži a používá se při spálení od sluníčka a lehkých popáleninách.

Jsou na objednávku čípky?

Lékárníci dokážou připravit čípky a vaginální globule. Mezi nejčastěji připravované patří čípky s dexamethazonem. Ty jsou na předpis a používají se u dětí s akutní laryngitidou.

Nebo tu jsou čípky s domperidonem při nevolnosti a zvracení. Želatinové globule s tetraboritanem sodným potlačují růst a množení kvasinek a jsou volně prodejné.

Na lékařský recept se připravují i různé antibiotické globule. 

Dva volně prodejné léky, které vám kdykoli v lékárně umíchají, a informaci, na co žádat Višněvského balzám, najdete v červnovém čísle Blesk zdraví, které seženete na stáncích. Nebo si ho můžete v tištěné či elektronické podobě objednat ZDE >>>

KUTVIRTOVO KLOKTADLO DÁVKOVÁNÍ

Téma

Formaldehydi Kutvirti gargarisma 20g je odborný název pro Kutvirtovo kloktadlo. To obsahuje mentholum racemicum (levomentholum) 2,0 g, ratanhiae tinctura 5,0 g, formaldehydi solutio 35% 10,0 g, Ethanolum 60% 85,0 g.

Kloktadlo se doporučuje jako dezinfekce a antiseptikum dutiny ústní. Používá se ke kloktání nebo výplachům úst. Exspirace od výroby je 3 měsíce.

Kutvirtovo kloktadlo, které se připravuje v lékárnách, je v období těhotenství nevhodné.

Zde můžete vidět cenu kloktadla.

Zdroj: Kloktadla na domácí léčbu

  • V naší poradně s názvem SILNĚ BOLESTI V JEMU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Jitka.
  • Ahoj bolí mě v krku už asi tejden možná že díl SOU to silně bolesti při polikani vistreluje bolest do ucha a cítím v rku knedlík bojím se aby to nebyla rakovina. Jaký bolesti v rku má rakovina teploty nemám a ani nechraptim
  • Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek .

Máte normální zánět nosohltanu. Rakovina to není. Buďto s tím zajděte na oddělení ORL a nebo zkuste aplikovat sprej nebo kloktadlo Jox. Do dvou dnů by měl zánět začít ustupovat.

  1. Zdraví Cempírek!
  2. Zdroj: diskuze Silně bolesti v jemu

Složení ve 20 g: natrii benzoas 5,0 g, natrii hydrogencarbonas 5,0 g, natrii chloridum 5,0 g, natrii perboras hydricus 5,0 g.

Solné kloktadlo (takzvané 4sole nebo 4Na) obsahuje směs čtyř různých sloučenin – solí natria (chloridum, perboras, benzoas, hydrogencarbonas).

Jedná se o efektivní a bezpečný prostředek k léčbě bolesti v krku; jeho použití někdy může limitovat nepříjemná chuť (není nijak dramatická, dá se kloktat).

Dávkování kloktadla 4 solí: 1 čajovou lžičku nasypte do sklenice vlažné vody a kloktejte maximálně 8krát za den. Přípravek snižuje otoky, po otevření vydrží cca půl roku. Dle ORL je dobré kloktat i preventivně.

Po kloktání by se nemělo cca půl hodiny nic jíst a pít, aby opravdu působilo. Kloktadlo je volně prodejné, vyrábí jej firma VAKOS XT a.s., Pernerova 28a, Praha 8. V lékárně vám doporučí do skleničky množství na špičku nože a kloktat 3krát denně.

Na bolení v krku je to opravdu výborné!

VAKOS XT a. s. působí v České republice od 1. 4. 1998 a svou činnost zaměřuje především na oblast farmacie, kosmetiky, doplňků stravy, s nimi spojený výzkum, vývoj a poradenskou činnost.

Zdroj: Kloktadla na domácí léčbu

V naší poradně s názvem FORSKOLIN ACTIVE DÁVKOVÁNÍ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Kateřina.

Objednala jsem si tento priptavek tak jsem zvedava na ucinek.jen de chci zeptat na davkovani…dekuji

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek .

Astma: Orálně 10 mg denně po dobu 2 až 6 měsíců. Obezita: 250 mg extraktu forskolinu 10% dvakrát denně po dobu 12 týdnů.

  • Zdraví Cempírek!
  • Zdroj: diskuze Forskolin active dávkování

Čaj z máty je dobré kloktadlo například při paradontóze a kuřáckém nebo jinak nebezpečném zapáchajícím dechu.

Dětem se pití máty a užívání mátových produktů nedoporučuje, protože jejich citlivý nervový systém je na předávkování mentolem háklivější.

Čaj může podle literatury způsobit až paralýzu vitálních center v míše s následným dušením. Tento efekt se nebezpečně násobí u dětí užívajících drogy.

Čaj z máty není vhodný pro pravidelné dlouhodobé podávání nebo silné dávky (nad 2 g máty na 10 kg tělesné hmotnosti za den), protože předávkování působí po krátkém vzpružení malátnost a únavu.

Zdroj: Kloktadla na domácí léčbu

V naší poradně s názvem MĚSÍČKOVÁ TINKTURA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Veronika.

Můžete mi poradit, kde koupit 80% líh? V lékárně mi řekli, že se nesmí prodávat. Děkuji

  1. Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Kamča.
  2. Klidně použijte 60% a zvyšte pak dávkování o 20%.
  3. Zdroj: diskuze Měsíčková tinktura

Kutvirtovo kloktadlo se kloktá 3-5x denně, a to 15-20 kapek rozpuštěných v 200 ml vody. Kloktadlo je nevhodné v těhotenství a při kojení. Po otevření jej lze používat maximálně 3 měsíce.

Zdroj: Kutvirtovo kloktadlo

V diskuzi GELOREN DÁVKOVÁNÍ PRO ČLOVĚKA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Jarmila Doležalová.

Prosím o správné dávkování gelorenu pro koně-pro člověka,jaké užívat množství denně při váze 86 kg,nemám s tímto přípravkem prozatím vůbec žádnou zkušenost,předem děkuji za pomoc.J.Doležalová

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Milada.

Já si geloren kupuju a používám jednu oranžovou tabletu denně. Tabletu rozčtvrtím nožem a pak normálně rozkoušu a spolknu. Používám to vždycky tři měsíce 90 tablet, pak chvíli přestávka a znovu tři měsíce. Od té doby neznám bolesti v kloubech.

Zajímavé:  Záněty Močových Cest Léčba?

Zdroj: diskuze Geloren dávkování pro člověka

Kutvirtovo kloktadlo, lidově Kutvirt, je přípravek, který se míchá na přání zákazníka v lékárně. K užívání se doporučuje na bolest v krku, při angínách, k dezinfekci nosohltanu.

Zdroj: Kutvirtovo kloktadlo

V naší poradně s názvem KRVÁCENÍ Z NOSU PO WARFARINU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Jan cirhan.

užívám warfarin 3mg 1.5 denně a začíná mi téct krev z nosu! co dál?

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Co nejdříve musíte k lékaři, aby vám udělal test srážlivosti krve a podle výsledků poupravil dávkování. V žádném případě neměňte dávkování Warfarinu samovolně.

  • Zdraví Cempírek!
  • Zdroj: diskuze Warfarin a meloun

Kutvirtovo kloktadlo je dostupné pouze v kamenných lékárnách a cena kloktadla je kolem 40 Kč. Jedná se o lékovku s kapátkem. Pozor je to hořlavina! Připravuje se přímo v lékárně.

Zdroj: Kutvirtovo kloktadlo

V naší poradně s názvem DÁVKOVÁNÍ WOBENZYMU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Josef Vystrečil.

Dobrý den Chci použít Wobenzym na úraz ramene. Dávkování 3x před jídlem ,jelikož neustále cestuji a v podstatě nevím kdy a kde a v kolik budu jíst oběd, mám problém s polední dávkou a jejím časováním na 1/2 hodinu před jídlem. Je možné se tomu vyhnout změnou dávkování na 2x ? Ráno a večer žádný problém nemám. Děkuji Vyst. Praha

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Klidně udržte dávkování třikrát denně a polední dávku vezměte ve prostředku dne. Nemusíte jíst přesně za půl hodiny po Wobezymu. Jídlo můžete dát klidně za hodinu i dvě. Důležité je, vzít si to na lačný žaludek.

  1. Zdraví Cempírek!
  2. Zdroj: diskuze Dávkování wobenzymu

Formaldehydi Kutvirti gargarisma 20g je odborný název pro Kutvirtovo kloktadlo. To obsahuje mentholum racemicum (levomentholum) 2,0 g, ratanhiae tinctura 5,0 g, formaldehydi solutio 35% 10,0 g, ethanolum 60% 85,0 g.

Zdroj: Kutvirtovo kloktadlo

V naší poradně s názvem VÝRŮSTEK VZADU V KRKU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Eva Parůžková.

Dobrý den, mam menší vyrustky vzadu v krku, polikaní jde trošku stěží, a mam trosku červený krk, bojím se ze to bude rakovina?? Přikládám ještě fotku Uživatel rovněž přidal ke svému příspěvku i obrázek, který můžete vidět, když kliknete na tento odkaz přiložený obrázek.

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Tyto zduřelé papily vzadu na jazyku jsou běžnou reakcí na mírnou infekci v oblasti nosohltanu. Rozhodně se nemusíte bát, že jde o rakovinu. Potvrdit vám to může lékař stomatolog (zubař) a nebo otorinolaryngolog (ORL). Jak si můžete pomoci? Kupte si kloktadlo s názvem Stopangin a třikrát denně po jídle kloktejte alespoň dvě minuty. Do dvou tří dnů vše zmizí.

  • Zdraví Cempírek!
  • Zdroj: diskuze Pavuciny v oku

Otakar Kutvirt byl lékař se specializací ORL. Narodil se dne 29. 3. 1867 v Plzni a zemřel 25. 7. 1929 v Praze. Na české lékařské fakultě promoval v roce 1896. Nastoupil jako externí lékař do všeobecné nemocnice v Praze a podnikal studijní cesty do zahraničí.

V letech 1900-1903 byl asistentem na otiatrické klinice v Praze, poté pracoval jako odborný lékař a konziliář městské nemocnice v Plzni. Z nemocí ušních, nosních a krčních se habilitoval v roce 1907, od roku 1908 vedl ORL oddělení pražské Vinohradské nemocnice.

V roce 1913 získal mimořádnou profesuru a stal se přednostou kliniky ORL, kterým byl až do své smrti. V roce 1920 byl jmenován řádným profesorem ORL. Vybudoval z ORL kliniky s pomocí svých spolupracovníků (například Antonín Přecechtěl) moderní ústav. Věnoval se především otiatrii.

Známé a používané je Formaldehydi Kutvirti gargarisma neboli Kutvirtovo kloktadlo.

Zdroj: Kutvirtovo kloktadlo

V naší poradně s názvem WARFARIN 3 MG se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Milan Koutný.

Beru Warfarin 3mg (modré tabletky). Při dávkování 7 tbl. za týden (1 tbl. denně), mám INR = 3,2. O kolik mám snížit dávkování, abych dosáhl INR kolem 2,5 ??

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Dávkování neměňte, ale povolte si více ve své dietě. Dopřejte si o něco více zelené zeleniny. Když dodržujete antikoagulační dietu moc přísně a nedosáhnete minimální množství vitamínu K, tak Warfarin působí moc silně.

To by mohl být váš případ. O svých pochybnostech o dávkování Warfarinu řekněte svému lékaři a dohodněte se na změnách ve vašem jídelníčku. Po změně jídelníčku si nechte změřit INR, abyste se ujistil, že to má správné účinky.

  1. Zdraví Cempírek!
  2. Zdroj: diskuze Warfarin 3 mg

Na bolení v krku bychom těžko hledali účinnější prostředek, než je kloktadlo připravené z vody a citronové šťávy, která má stahující účinky a zmírňuje otok tkání v krku. Kyselé prostředí je navíc nepřátelské vůči virům a bakteriím.

  • Postup: 1 lžičku citronové šťávy rozmíchejte v šálku horké vody.
  • Můžete použít i kloktadlo z osolené vody.
  • Postup: Rozpusťte v šálku horké vody půl lžičky soli a přidejte 1 lžíci 3procentního peroxidu vodíku, který vyhubí bakterie (peroxid v této koncentraci je běžně k dostání v lékárně).
  • Proti bolení v krku existuje i celá řada dalších kloktadel. Vyzkoušejte například tento starobylý recept:

Postup: 1 lžičku mletého zázvoru zalijte polovinou šálku horké vody, přidejte šťávu z půlky citronu a lžičku medu. Zázvor působí proti zánětu, med pokryje sliznici a má rovněž slabší antibakteriální účinky.

Zdroj: Kloktadla na domácí léčbu

V naší poradně s názvem PROSIM O RADU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Campulka.

dobry den, chtela bych poprosit o radu.Mam vzadu na jazyku takovy cerveny skvrny nrbo spis boulicky ale neboli a zda se mi ze jsou i po stranach jazyka,taky na spicce jazyka mam takovy cerveny tecky ale neboli,jen kdyz prejedu po jazyku tak jen jakoby zasvedi.nevim jestli to mam z koureni nebo se mi neco zda.

  1. dekuji za odpoved
  2. Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek .

Červené hrbolky vzadu na jazyku jsou normální. Obvykle jsou na jazyku tak, že o nich ani nevíme, ale někdy se můžou zduřit a pak trochu vadí, jako by byl na jazyku přilepen zbytek jídla. Zduření nastává při infikování krku nebo dutiny ústní, například při orálním sexu. Obvykle stačí párkrát použít kloktadlo Jox nebo Stopangin a hrbolky se zase stáhnou.

  • Zdraví Cempírek!
  • Zdroj: diskuze Prosim o radu

Příslušná dávka bramboříku závisí na několika faktorech, především na věku, zdraví, ale i na jiných okolnostech. Zatím neexistuje dostatek vědeckých informací pro určení vhodného dávkování bramboříku.

Pamatujte si, že přírodní produkty nejsou vždy bezpečné, je důležité správné dávkování. Ujistěte se, že se řídíte příslušnými pokyny na příbalovém letáku.

Také se můžete před použitím léků z bramboříku poradit s lékárníkem nebo lékařem.

Zdroj: Brambořík může být nebezpečný lék

  1. V naší poradně s názvem MÍSTO WARFARINU INJEKCE PŘI OPERACI se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Misa.
  2. potřebuji snížit warfarin aneudélat chybu
  3. Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Sama si dávkování Warfarinu neupravujte! Je to nebezpečné a mohlo by vás to stát život! O změně dávkování se poraďte se svým ošetřujícím lékařem, protože on nejlépe zná váš zdravotní stav a může podle toho určit jinou dávku.

  • Zdraví Cempírek!
  • Zdroj: diskuze Místo warfarinu injekce při operaci

Smíchejte 5 g listů šalvěje lékařské, 10 g listu mály peprné a 10 g květu měsíčku lékařského. Připravte směs a tu přelijte 1 l vroucí vody a nechte vyluhovat do zchladnutí asi na 40 °C, potom sceďte, přidejte 2 čajové lžičky medu, nalijte do termosky, kloktejte a popíjejte během dne. Používejte asi 4 dny.

Vařte asi 10 minut 10 g řepíku lékařského v 0,5 l vody. Odvarem kloktejte při namožených hlasivkách a chrapotu.

Přelijte 2 lžičky slézu okrouhlolistého 200 ml vroucí vody, 10 minut luhujte, poté sceďte. Čajem kloktejte několikrát za den.

Zdroj: Kloktadla na domácí léčbu

Wobenzym výrazně snižuje riziko přechodu gynekologických zánětů do chronického stavu. U úporných infekcí, které vyvolávají mykózy, Wobenzym výrazně zvyšuje účinnost léčby a pravděpodobnost vyléčení.

Účinky

Wobenzym je podpůrným lékem při klasické léčbě mykózy. V kombinaci s Wobenzymem stoupla úspěšnost léčby na více než 81 %.

Dávkování

Začněte užívat Wobenzym v denních dávkách 3×4 dražé a pokračujte v nich po další tři měsíce. U dětí určuje dávkování lékař!

Zdroj: Wobenzym – dávkování u dětí

Při používání kozlíku lékařského je třeba dbát na doporučené dávkování. To je výhoda kozlíkových kapek z obchodu – přesně znáte doporučené dávkování a sílu. Malé dávky nervový systém opravdu povzbuzují, při předávkování však může docházet k útlumu, halucinacím nebo křečím.

Proto užívejte vždy jen doporučené dávkování. Pro zlepšení kvality spánku se doporučuje užívat 400–900 mg extraktu až 2 hodiny před spaním po dobu 28 dní. Maximální dávka je 15 g kořene denně. Běžně se užívá kozlíková tinktura v dávce 15–20 kapek do vody několikrát denně.

Doporučená dávka je 10 mg suchého extraktu, popřípadě do 50 mg kořene denně.

Zdroj: Kozlíkové kapky

Jako rychlý zdroj energie se Glukopur dávkuje v množství 80-100 g na den. Při nechutenství se doporučuje podávat Glukopur po dobu 10-14 dní, nejlépe ráno na lačno v celkové denní dávce 100 g na 500 ml oblíbeného čaje. 

Domácí dávkování

  • 1 rovná lžička glukpuru= 3 g, 
  • 1 rovná polévková lžíce glukopuru = 12 g.

Zdroj: Glukopur je přírodní hroznový cukr

Standardní dávkování pro mast z koňského kaštanu je tři až čtyřikrát denně na postiženou oblast. Jakmile se ukážou první známky zlepšení, tak můžeme používání omezit jen na dvakrát denně. Místo masti lze použít i samotnou tinkturu z kaštanů, kterou nalijeme do rozprašovače a aplikujeme ji bolavá místa.

Zdroj: Kaštanová mast

Do teplé vody dejte 1 lžičku propolisové tinktury. Kloktejte každé 2 hodiny. Nebo tinkturu nařeďte vodou, namočte do ní vatu na špejli a potřete si mandle. Pak půl hodiny nic nepijte.

Při začínající bolesti v krku si několik sekund vykloktejte 1 malou odlivku domácí slivovice. Potom vyplivněte a půl hodiny nic nepijte. Užívejte, když neberete antibiotika.

Při zánětu mandlí je dobré kloktat lipový čaj: 2 čajové lžičky květů z lípy obecné přelijte 200 ml vroucí vody, 15 minut vyluhujte a sceďte. Teplým čajem kloktejte. Můžete do něho přidat i 1 čajovou lžičku medu.

Kloktadlo si připravte ze stejných dílů listu máty peprné, listu šalvěje lékařské a květu heřmánku pravého. Čajovou lžičku směsi přelijte šálkem vroucí vody, 10 minut luhujte a poté sceďte. Teplým čajem kloktejte každou půlhodinu.

Povařte 4 čajové lžičky měsíčku lékařského 5 minut v 0,5 l vody, 1 hodinu nechte luhovat a pak sceďte. Teplým nálevem kloktejte 5–6x za sebou každé 2 hodiny.

Povařte 1 lžičku dubové kůry 5 minut v 0,5 l vody, 30 minut vyluhujte, sceďte a kloktejte 3x denně.

Šťávu z citronu smíchejte ve stejném poměru s medem. Touto směsí proplachujete krk několik minut.

Zdroj: Kloktadla na domácí léčbu

KUTVIRTOVO KLOKTADLO

Téma

V chladných zimních dnech mají naše rty tendenci k vysušování, a proto jim věnujeme více pozornosti. Používáme lesky, balzámy, vyživující rtěnky, ale co náš dech? Podle průzkumu značky Colgate až každý čtvrtý člověk trpí nečistým dechem, jenž může být způsoben několika faktory – jídlem či nápoji počínaje, přes denní hygienu pokračuje a celkovým zdravím konče.

Zdroj: Příčiny špatného dechu

  • V naší poradně s názvem SILNĚ BOLESTI V JEMU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Jitka.
  • Ahoj bolí mě v krku už asi tejden možná že díl SOU to silně bolesti při polikani vistreluje bolest do ucha a cítím v rku knedlík bojím se aby to nebyla rakovina. Jaký bolesti v rku má rakovina teploty nemám a ani nechraptim
  • Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek .

Máte normální zánět nosohltanu. Rakovina to není. Buďto s tím zajděte na oddělení ORL a nebo zkuste aplikovat sprej nebo kloktadlo Jox. Do dvou dnů by měl zánět začít ustupovat.

  1. Zdraví Cempírek!
  2. Zdroj: diskuze Silně bolesti v jemu

Kutvirtovo kloktadlo se kloktá 3-5x denně, a to 15-20 kapek rozpuštěných v 200 ml vody. Kloktadlo je nevhodné v těhotenství a při kojení. Po otevření jej lze používat maximálně 3 měsíce.

Zajímavé:  Alergie Na Bilkovinu Kravskeho Mleka U Kojence?

Zdroj: Kutvirtovo kloktadlo

V naší poradně s názvem VÝRŮSTEK VZADU V KRKU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Eva Parůžková.

Dobrý den, mam menší vyrustky vzadu v krku, polikaní jde trošku stěží, a mam trosku červený krk, bojím se ze to bude rakovina?? Přikládám ještě fotku Uživatel rovněž přidal ke svému příspěvku i obrázek, který můžete vidět, když kliknete na tento odkaz přiložený obrázek.

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Tyto zduřelé papily vzadu na jazyku jsou běžnou reakcí na mírnou infekci v oblasti nosohltanu. Rozhodně se nemusíte bát, že jde o rakovinu. Potvrdit vám to může lékař stomatolog (zubař) a nebo otorinolaryngolog (ORL). Jak si můžete pomoci? Kupte si kloktadlo s názvem Stopangin a třikrát denně po jídle kloktejte alespoň dvě minuty. Do dvou tří dnů vše zmizí.

  • Zdraví Cempírek!
  • Zdroj: diskuze Pavuciny v oku

Kutvirtovo kloktadlo, lidově Kutvirt, je přípravek, který se míchá na přání zákazníka v lékárně. K užívání se doporučuje na bolest v krku, při angínách, k dezinfekci nosohltanu.

Zdroj: Kutvirtovo kloktadlo

V naší poradně s názvem PROSIM O RADU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Campulka.

dobry den, chtela bych poprosit o radu.Mam vzadu na jazyku takovy cerveny skvrny nrbo spis boulicky ale neboli a zda se mi ze jsou i po stranach jazyka,taky na spicce jazyka mam takovy cerveny tecky ale neboli,jen kdyz prejedu po jazyku tak jen jakoby zasvedi.nevim jestli to mam z koureni nebo se mi neco zda.

  1. dekuji za odpoved
  2. Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek .

Červené hrbolky vzadu na jazyku jsou normální. Obvykle jsou na jazyku tak, že o nich ani nevíme, ale někdy se můžou zduřit a pak trochu vadí, jako by byl na jazyku přilepen zbytek jídla. Zduření nastává při infikování krku nebo dutiny ústní, například při orálním sexu. Obvykle stačí párkrát použít kloktadlo Jox nebo Stopangin a hrbolky se zase stáhnou.

  • Zdraví Cempírek!
  • Zdroj: diskuze Prosim o radu

Kutvirtovo kloktadlo je dostupné pouze v kamenných lékárnách a cena kloktadla je kolem 40 Kč. Jedná se o lékovku s kapátkem. Pozor je to hořlavina! Připravuje se přímo v lékárně.

Zdroj: Kutvirtovo kloktadlo

V naší poradně s názvem BOLEST V KRKU PO PŘÍPRAVKU FORTRANS se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Vladislava Bílá.

Ve čtvrtek jsem byla na kolonoskopií a pak jsem měla bolest v krku a hučení v uších. Bolest v krku se stále zhoršuje a nemohu spát, polykat. Už jsem použila zatím verde, kloktala šalvějí, ale je to čím dál horší. Děkuji za odpověď. Bílá

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Bolest v krku asi nebude přímo souviset s kolonoskopií ani s přípravou na ni pomocí přípravku Fortrans. Nejspíše jste se nakazila infekcí, která se projevila zánětem v krku. Tantum Verde je skvělý pomocník, ale je slabý.

Mnohem účinnější je kloktadlo nebo sprej Jox. Ten obsahuje koncentrovaný jód, který bezvadně dezinfikuje krk i dutinu ústní. Jestli chcete opravdu účinný lék, tak pak jedině po vizuální kontrole v ordinaci ORL.

  1. Zdraví Cempírek!
  2. Zdroj: diskuze Bolest v krku po přípravku fortrans

Formaldehydi Kutvirti gargarisma 20g je odborný název pro Kutvirtovo kloktadlo. To obsahuje mentholum racemicum (levomentholum) 2,0 g, ratanhiae tinctura 5,0 g, formaldehydi solutio 35% 10,0 g, Ethanolum 60% 85,0 g.

Kloktadlo se doporučuje jako dezinfekce a antiseptikum dutiny ústní. Používá se ke kloktání nebo výplachům úst. Exspirace od výroby je 3 měsíce.

Kutvirtovo kloktadlo, které se připravuje v lékárnách, je v období těhotenství nevhodné.

Zde můžete vidět cenu kloktadla.

Zdroj: Kloktadla na domácí léčbu

V naší poradně s názvem CERVENE SKVRNY se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Mispulina.

dobry den, ze strany vzadu na jazyku jsem objevila cervene bublinky a uprostred jazyka takove cervene hrbolky,pritom mam trochu zluty povlak na jazyku ale kdyz si zuby vycistim i s jazykem,tak je to lepsi.taky par let uz kourim. Nevim z ceho to muze byt.

  • Dekuji za odpoved
  • Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Vzadu na jazyku jsou takové červené hrbolky, které vystupují z šedší tkáně. Někdy se stane, že se zduří a pak vytvářejí pocit, že vám uvízlo jídlo v krku. Zduření nastává jako reakce většinou na bakteriální nákazu. Někdy si s ní poradí imunitní systém a zduření za den dva zmizí.

Někdy to nezvládne a infekce propukne s typickou bolestí a škrábáním v krku. preventivně můžete zkusit kloktat Stopangin nebo kloktadlo JOX. Žlutý povlak na jazyku může být způsoben kouřením.

Zkuste ho odstranit dvouminutovým výplachem úst pomocí čerstvě vymačkané neředěné citronové šťávy.

  1. Zdraví Cempírek!
  2. Zdroj: diskuze Cervene skvrny

Formaldehydi Kutvirti gargarisma 20g je odborný název pro Kutvirtovo kloktadlo. To obsahuje mentholum racemicum (levomentholum) 2,0 g, ratanhiae tinctura 5,0 g, formaldehydi solutio 35% 10,0 g, ethanolum 60% 85,0 g.

Zdroj: Kutvirtovo kloktadlo

V naší poradně s názvem ZÁNĚT DÁSNÍ A PARODONTÓZA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Jozef Kostopulos.

Dobrý den, dokážete prosím někdo s fotografie laicky naznačit, odhadnout jak velký mám problém? Zde je možnost vložit pouze 1 foto, tak nevím jestli je to vůbec z té jedné fotky možné.

Navíc jsem si dnes ještě všiml, že mám po obou stranách modrý jazyk. Pokud bude potřeba více fotek, není problém je zaslat. Děkuji za případné reakce. Moc mě tím pomůžete. Hezký den.

Jozef Uživatel rovněž přidal ke svému příspěvku i obrázek, který můžete vidět, když kliknete na tento odkaz přiložený obrázek.

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Pro nejlepší řešení vašeho problému s ústy bude zapotřebí navštívit zubní ordinaci. Do kompetence zubního lékaře spadá i péče o jazyk. Zubní lékař vás prohlédne a hned budete znát rozsah svých problémů a dostanete i adekvátní léčbu. Máte totiž velmi zanedbaný chrup, ve kterém se tvoří bakterie, které infikují jazyk a krk.

Pro okamžitou pomoc můžete v lékárně koupit kloktadlo s názvem JOX a tím si dvakrát denně kloktejte po dobu 3 minut. Nepodceňujte tu prohlídku u zubaře a jděte tam co nejdříve. Potřebujete zubní náhradu a na zbylých zubech potřebujete provést zubní hygienu. Pak se váš stav zlepší a budete moci zase normálně jíst.

  • Zdraví Cempírek!
  • Zdroj: diskuze Zánět dásní a parodontóza

Otakar Kutvirt byl lékař se specializací ORL. Narodil se dne 29. 3. 1867 v Plzni a zemřel 25. 7. 1929 v Praze. Na české lékařské fakultě promoval v roce 1896. Nastoupil jako externí lékař do všeobecné nemocnice v Praze a podnikal studijní cesty do zahraničí.

V letech 1900-1903 byl asistentem na otiatrické klinice v Praze, poté pracoval jako odborný lékař a konziliář městské nemocnice v Plzni. Z nemocí ušních, nosních a krčních se habilitoval v roce 1907, od roku 1908 vedl ORL oddělení pražské Vinohradské nemocnice.

V roce 1913 získal mimořádnou profesuru a stal se přednostou kliniky ORL, kterým byl až do své smrti. V roce 1920 byl jmenován řádným profesorem ORL. Vybudoval z ORL kliniky s pomocí svých spolupracovníků (například Antonín Přecechtěl) moderní ústav. Věnoval se především otiatrii.

Známé a používané je Formaldehydi Kutvirti gargarisma neboli Kutvirtovo kloktadlo.

Zdroj: Kutvirtovo kloktadlo

Čaj z máty je dobré kloktadlo například při paradontóze a kuřáckém nebo jinak nebezpečném zapáchajícím dechu.

Dětem se pití máty a užívání mátových produktů nedoporučuje, protože jejich citlivý nervový systém je na předávkování mentolem háklivější.

Čaj může podle literatury způsobit až paralýzu vitálních center v míše s následným dušením. Tento efekt se nebezpečně násobí u dětí užívajících drogy.

Čaj z máty není vhodný pro pravidelné dlouhodobé podávání nebo silné dávky (nad 2 g máty na 10 kg tělesné hmotnosti za den), protože předávkování působí po krátkém vzpružení malátnost a únavu.

Zdroj: Kloktadla na domácí léčbu

Pro použití boraxu při likvidaci svrabu nejsou potřebná data. Ve zdravotnictví se používá borax v podobě bílého prášku, který je bez zápachu a je rozpustný ve vodě. Je používán jako kloktadlo při infekcích dutiny ústní (například afty, angíny).

Zdroj: Léčba bez receptu

Na bolení v krku bychom těžko hledali účinnější prostředek, než je kloktadlo připravené z vody a citronové šťávy, která má stahující účinky a zmírňuje otok tkání v krku. Kyselé prostředí je navíc nepřátelské vůči virům a bakteriím.

  1. Postup: 1 lžičku citronové šťávy rozmíchejte v šálku horké vody.
  2. Můžete použít i kloktadlo z osolené vody.
  3. Postup: Rozpusťte v šálku horké vody půl lžičky soli a přidejte 1 lžíci 3procentního peroxidu vodíku, který vyhubí bakterie (peroxid v této koncentraci je běžně k dostání v lékárně).
  4. Proti bolení v krku existuje i celá řada dalších kloktadel. Vyzkoušejte například tento starobylý recept:

Postup: 1 lžičku mletého zázvoru zalijte polovinou šálku horké vody, přidejte šťávu z půlky citronu a lžičku medu. Zázvor působí proti zánětu, med pokryje sliznici a má rovněž slabší antibakteriální účinky.

Zdroj: Kloktadla na domácí léčbu

V případě jakýchkoliv problémů se zuby je nejrychlejší a nejúčinnější pomocí kontrola u zubaře. Návštěvu neodkládejte, infekce v ústní dutině není žádná zanedbatelná věc a může se rozšířit mrknutím oka, proto je vždy lepší, aby se na ni podíval odborník. Pokud nechcete mít brzy zubní protézu, pravidelné kontroly u zubaře a péči o zuby nic nenahradí.

Na záněty v ústní dutině je nejlepším lékem kloktadlo vyrobené z odvaru ze šalvěje nebo řepíku a do něj přidané šťávy z netřesku. Používá se vychlazené a kloktá několikrát denně, dokud potíže neustanou.

Dobrou službu při zánětech v ústní dutině vám prokáže i heřmánek. Kloktadlo vyrobíte tak, že 50 g heřmánkových květů povaříte přibližně 15 minut v 1 litru vody. Poté jen scedíte a vychladíte.

Používejte na kloktání několikrát denně.

Zdroj: Co pomáhá na otok tváře od zubů

Složení ve 20 g: natrii benzoas 5,0 g, natrii hydrogencarbonas 5,0 g, natrii chloridum 5,0 g, natrii perboras hydricus 5,0 g.

Solné kloktadlo (takzvané 4sole nebo 4Na) obsahuje směs čtyř různých sloučenin – solí natria (chloridum, perboras, benzoas, hydrogencarbonas).

Jedná se o efektivní a bezpečný prostředek k léčbě bolesti v krku; jeho použití někdy může limitovat nepříjemná chuť (není nijak dramatická, dá se kloktat).

Dávkování kloktadla 4 solí: 1 čajovou lžičku nasypte do sklenice vlažné vody a kloktejte maximálně 8krát za den. Přípravek snižuje otoky, po otevření vydrží cca půl roku. Dle ORL je dobré kloktat i preventivně.

Po kloktání by se nemělo cca půl hodiny nic jíst a pít, aby opravdu působilo. Kloktadlo je volně prodejné, vyrábí jej firma VAKOS XT a.s., Pernerova 28a, Praha 8. V lékárně vám doporučí do skleničky množství na špičku nože a kloktat 3krát denně.

Na bolení v krku je to opravdu výborné!

VAKOS XT a. s. působí v České republice od 1. 4. 1998 a svou činnost zaměřuje především na oblast farmacie, kosmetiky, doplňků stravy, s nimi spojený výzkum, vývoj a poradenskou činnost.

Zdroj: Kloktadla na domácí léčbu

Roztok hypermanganu se používá jako dezinfekce. Výborný je jako kloktadlo při bolesti v krku, také se s ním v některých zemích oplachuje ovoce.

Dávkování a ředění

Rozpusťte jedno zrníčko hypermanganu ve ¼ litru vlažné vody a tímto roztokem buď kloktejte, nebo potírejte postižená místa. Používejte maximálně 3x denně po dobu jednoho týdne.

Zdroj: Na co je dobrý hypermangan

  • Přidá se několik kapek do vody, kterou se očistí ovoce a zelenina. Díky tomu se odstraní pesticidy a jiné škodlivé chemické látky.
  • Chlorofyl se dá užívat jako deodorant a detoxikační činidlo pro tělo. Zároveň pomáhá posilovat oběhový systém a krevní buňky.
  • Velmi účinný je i jako kloktadlo v boji proti zápachu z úst a bakteriím v ústech.

Zdroj: Léčivé schopnosti chlorofylu

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector