Léčba Čelistního Kloubu Praha?

Objednání telefonicky, e-mailem nebo po osobním objednání na příjmu pacientů chirurgické ambulance (U Nemocnice 499/2, pavilon A10). Přijímáme i nové pacienty. Poradna pro onemocnění čelistního kloubu zajišťuje komplexní vyšetření, diagnostiku a léčbu onemocnění čelistního kloubu.

Které jsou příčiny onemocnění čelistního kloubu?

Příčiny onemocnění čelistního kloubu 1 stres, při nadměrném stresu většina lidí kompenzuje krizovou situaci častým zatínáním zubů, skřípáním zubů, čímž 2 bolesti krční páteře, při bolestech krčního svalstva člověk podvědomě uhýbá bolesti, tím se napínají ostatní svaly krku, 3 noční skřípání zubů – bruxismus 4 chybějící zuby, zejména při větší ztrátě v postranním úseku More

Jaké pohyby vykonává čelistní kloub?

Čelistní kloub vykonává v zásadě dva typy pohybů, a to otáčivý pohyb a posuvný. Výsledkem těchto pohybů jsou základní pohyby dolní čelisti. Z hlediska dynamiky je čelistní kloub součastí žvýkacího aparátu, jehož funkcí je žvýkání. Při žvýkání vytvářejí žvýkací svaly tzv. Žvýkací sílu, její velikost dosahuje při maximálním stisku až 4000 N.

Proč je onemocnění čelistních kloubů vzácné?

Onemocnění čelistních kloubů není nijak vzácné – nejčastěji se projevuje v čelistních kloubech bolestí, praskáním nebo lupáním, přeskakováním nebo obtížným až zablokovaným otevíráním úst. Někdy může mít souvislost s bolestmi hlavy, hučením v uších apod.

Co je rozdíl mezi čelistním a párovým kloubem?

Čelistní kloub má oproti jiným kloubům těla několik dalších zvláštností: 1 jako jediný kloub lidského těla vykonává dva druhy pohybů- pohyb otáčivý (rotační) a pohyb posuvný (translační) 2 jedná se o párový kloub- oba čelistní klouby jsou spojeny dolní čelistí- pohyb vykonávají vždy oba současně. 3 stejně tak postižení jednoho kloubu se mnohdy projevuje i na druhostranném kloubu,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *