Léčba Štítné Žlázy U Psů?

Léčba pomocí levothyroxinu zabírá u psů s hypofunkcí štítné žlázy zpravidla dobře. Už po jednom či dvou týdnech se dá většinou pozorovat, že je pes opět živější. Navíc dochází během prvních dvou měsíců běžně k viditelnému příbytku na váze.
Všichni psi začínají léčbu standardní dávkou hormonu pro náhradu chybějících hormonů štítné žlázy na základě hmotnosti psa. Léky se užívají 2 x denně, vždy nalačno. Po jednom měsíci léčby se odebere vzorek krve, aby se ověřilo, že hladiny hormonu štítné žlázy v krvi jsou normální.

Jak poznat Stitnou Zlazu u psa?

Příznaky onemocnění štítné žlázy u psů:

  1. razantní přibírání na váze.
  2. hormonální nerovnováha a poruchy hárání
  3. lenivost, únava a neochota plnění příkazů
  4. špatné hojení ran.
  5. zvýšená citlivost na chlad.
  6. zdrsnělá kůže s kožními nedokonalostmi (pupínky, zarudnutí)
  7. výrazné vypadávání srsti na určitých místech, intenzivní línání

Co je to štítná žláza?

Štítná žláza – malý orgán s velkou funkcí

Štítná žláza (glandula thyroidea) patří mezi žlázy s vnitřní sekrecí, tzn. že hormony, které produkuje, jsou uvolňovány přímo do krevního řečiště a dopravovány do všech tkání těla (na rozdíl od žláz s vnější sekrecí, např. potních nebo mazových).

Co to je Hypofunkce štítné žlázy?

Hypotyreóza je onemocnění, kdy štítná žláza neprodukuje dostatečné množství hormonů. Tato choroba je i nyní, poměrně časté onemocnění, které postihuje zvláště ženy. V České republice jí trpí zhruba 15-20 % žen, ve věku kolem padesáti let, ale objevuje se i u mladších.

Co je to Hypertyreoza?

Hypertyreóza je poměrně časté onemocnění, při němž štítná žláza produkuje větší množství hormonů (tyroxinu a trijodtyroxinu), než organismus potřebuje. Onemocnění postihuje, zhruba 2% dospělé populace a více ženy, než muže. Při této chorobě bývá ve většině případů nápadné zvětšení štítné žlázy.

Zajímavé:  Pigmentové skvrny - Vše o zdraví

Jak se pozná autoimunitní onemocnění u psa?

autoimunitní trombocytopenie, při které se tvoří protilátky proti krevním destičkám (trombocytům). Následkem tohoto onemocnění je výskyt drobných krvácenin na kůži, dásních a spojivkách, časté bývá krvácení z nosu, a může se objevit krev v moči nebo ve stolici.

Jak se projevuje cukrovka u psů?

V začátcích má pes často žízeň, více žere a díky tomu i tloustne. Nebo je naopak hubený, i když jí normálně. Bývá unavený až apatický, díky nadměrné konzumaci vody často močí, a tím pádem může nechávat doma loužičky. Psi také mohou mít problém se srstí.

Co způsobuje štítná žláza?

Nejčastější příčinou onemocnění štítné žlázy je autoimunitní zánět, tedy neinfekční zánět způsobený poruchou imunity. Mezi hlavní příznaky onemocnění štítné žlázy patří únava a zpomalené pohyby, deprese, suchá kůže, přibírání na váze či špatné snášení zimy a tepla.

Jak bolí štítná žláza?

Viditelné zvětšení objemu štítné žlázy se nazývá struma – lidově vole, v některých případech je přítomen i bolestivý útvar na krku. Poruchy štítné žlázy vedou k zimomřivosti, únavě, nevýkonnosti, otokům, váhovým výkyvům, či naopak ke zvýšené dráždivosti, bušení srdce a poruchám spánku.

Co škodí štítné žláze?

Potraviny, které nejvíce škodí štítné žláze

  • Káva. Káva, zejména po ránu, je zlem.
  • Cukr. Snížení příjmu cukru našemu tělu celkově pomůže.
  • Smažená jídla. Obsahují obrovské množství transtuků, jež jsou pro nás nebezpečné a mohou oslabovat účinek léků, které nahrazují hormon štítné žlázy.
  • Brukvovitá zelenina.
  • Lepek.
  • Sója.
  • Jak se projevuje porucha štítné žlázy?

    Ospalost, únava a pocity letargie souvisí především s hypotyreózou, sníženou funkcí štítné žlázy, což je častější onemocnění. Můžete vnímat i svalovou slabost nebo pocity chladu. Příznaky hypertyreózy, zvýšené funkce, jsou roztěkanost, nervozita, potíže se spánkem, dochází i k úbytku svalové hmoty.

    Zajímavé:  Japonská encefalitida, inaktivovaný celý virus – vše o zdraví

    Jak přírodně léčit štítnou žlázu?

    K rozvoji snížené i zvýšené činnosti štítné žlázy může vést i nedostatek zinku, který způsobuje nerovnováhu v aktivitě hormonů štítné žlázy. Předejít tomu pomohou potraviny bohaté na zinek: mořské plody a ryby, vepřové a kuřecí maso, špenát, hořká čokoláda, ořechy a semena.

    Co je Strumigeny?

    Strumigeny jsou látky, které mohou narušit činnost štítné žlázy a způsobit její zvětšení. Od tohoto jevu pochází jejich název, protože zvětšené štítné žláze se odborně říká struma (česky se tomu říká vole).

    Co na Hyperfunkci štítné žlázy?

    Při hyperfunkci může pomoci Sulfur iodatum. Viditelná struma: Phytolacca, Calcarea fluorica, Apis, Spongia či Fucus vesiculosus. Iodum ve vyšším ředění (např. 15 CH) pomáhá v případě zvýšené funkce štítné žlázy.

    Co je Myxedém?

    Myxedém je označení pro stav, který vzniká u těžkých případů snížení funkce štítné žlázy (hypotyreózy) a jeho nejzávažnější formy mohou skončit i smrtí dotyčného člověka.

    Na co se používá letrox?

    Letrox se užívá: – jako náhrada (substituce) chybějících hormonů štítné žlázy u všech forem hypotyreózy (snížené funkce štítné žlázy) – k prevenci návratu strumy (zvětšení štítné žlázy) po operaci strumy, pokud je funkce štítné žlázy normální

    Diskuze

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    Adblock
    detector