Leky Na Zvyseny Cholesterol?

Léky na snížení cholesterolu v krvi ze skupiny statinů patří celosvětově k těm z nejvíce předepisovaných. Jejich užívání totiž představuje nejúčinnější způsob snížení hladiny cholesterolu, a je tedy základním prvkem prevence srdečně-cévních onemocnění a jejich komplikací.

Jaká je zvýšená hladina cholesterolu v krvi?

Zvýšená hladina cholesterolu, tedy přirozeně se vyskytujícího a pro zdraví nezbytného tuku, bývá uváděna jako jeden z rizikových faktorů vzniku srdečních a srdečně-cévních onemocnění. Ta patří k nejčastějším příčinám úmrtí a cholesterol se tak řadí ke strašákům moderního lékařství.

Které potraviny snižují hladinu cholesterolu?

Potraviny snižující hladinu cholesterolu 1 Červené víno. Polyfenoly, které se vyskytují v červeném víně, zabraňují oxidaci špatného cholesterolu. Za den stačí 2 Rajčata. Rajčata obsahují lykopen, který zabraňuje vstřebávání cholesterolu a navíc pozitivně působí na metabolismus 3 Jablka. Pektin, který se nachází v jablkách, na sebe váže žlučové kyseliny, na jejichž tvorbě More

Jak dále snížit cholesterol?

Jak dále snížit cholesterol? 1 Místo živočišných tuků používejte rostlinné. 2 Jezte nejméně dvakrát týdně ryby (i tučné) 3 Preferujte nízkotučné mléčné výrobky. 4 Jezte dostatek čerstvé zeleniny a ovoce. 5 Jezte celozrnné výrobky, luštěniny a obiloviny. 6 Dostatečně se hýbejte. 7 Snižte konzumaci sladkých potravin. 8 Omezte konzumaci alkoholu nebo alespoň pijte s mírou. 9 Nestresujte se. More

Co je cholesterol?

Co je vlastně cholesterol? Cholesterol je organická látka lipidové povahy, kterou řadíme ke steroidům. Je stavební složkou buněk a tkání v našem těle, je součástí buněčných membrán, kde zajišťuje jejich kompaktnost.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector