Mužský orgasmus – Vše o zdraví

Mužský orgasmus - Vše o zdravíŽenský orgasmus je záhada. Pokaždé může mít jinou intenzitu i jinou dobu trvání. Známá sexuální instruktorka Nicole Daedone objevila něco neskutečného. Tvrdí totiž, že při správné stimulaci ženy se můžete dočkat na místo obyčejných deseti sekund až čtyřměsíčního orgasmu.

Mužský orgasmus - Vše o zdravíSex se po takové meditaci stane něčím úžasným, Zdroj: sxc.hu

Ptáte se, jak je možné vydržet čtyřměsíční orgasmus? Pokud se muž naučí ženu vzrušit a dovést k takovému orgasmu, změní ženě celý život. Sex pro ni totiž už nebude jen tělesnou záležitostí, ale také tak trochu způsobem myšlení.

S orgasmickou meditací až k vybuchujícímu orgasmu

Dokonalý a dlouhotrvající ženský orgasmus můžete zařídit jen jedním způsobem. Vnímejte svou partnerku. Takzvanou ograsmickou meditací totiž se svou sexuální partnerkou provedete nevídané věci.

Ženský orgasmus je na rozdíl od mužského kouzelný a tajemný. Není tak přímočarý a jasný jako ten mužský. Proto je ženský orgasmus předmětem hledání a zkoumání. Ženy totiž nevyvrcholí jen díky velké vzrušenosti.

Čtěte také: Víme, jak zařídit mužský orgasmus bez ejakulace!

Ve chvíli orgasmu musí být pro ženu vše v okolí perfektní a nezapomínejte, že každá žena je originál. Nějaká potřebuje absolutní ticho a klid, jiná zase vzrušení a nejistotu z možného příchodu jiné osoby. Jiná žena potřebuje něžné dotyky, vaše partnerka má třeba ráda trochu ostřejší sex.

10 dní pomalé přípravy

Připravte se, že deset dní budete teoreticky bez sexu. Vaše těla budou zahalená, partner se však dostane do ženského klína. Tato terapie by měla trvat deset dní a vše by mělo probíhat pomalu a klidně.

Mužský orgasmus - Vše o zdravíKondom nebudete deset dnů meditace potřebovat

Partner může potichu vyprávět, co právě rukou dělá, a přitom by měl svou partnerku vnímat. Sama partnerka by na sobě měla pozorovat pocity a doteky, které se jí líbí. Vám i vaší drahé polovičce toto přinese hodně nejen do sexuálního života, ale také do toho partnerského.

Po deseti dnech zkoumání se můžete pustit do kouzelného, nyní intenzivnějšího sexu. Pokud partner bude svou partnerku vnímat a pozorovat její pohyby, může ji dovést až do dlouhotrvající rozkoše, ze které prakticky už nikdy nevyjde.

 • Mužský orgasmus - Vše o zdraví
 • Mužský orgasmus - Vše o zdraví
 • Mužský orgasmus - Vše o zdraví
 • Mužský orgasmus - Vše o zdraví
 • Mužský orgasmus - Vše o zdraví
 • Mužský orgasmus - Vše o zdraví
 • Mužský orgasmus - Vše o zdraví

Orgasmus bez výronu semene prý prodlužuje život a upevňuje zdraví

Jednou z tantrických technik je orgasmus bez výronu semene. Vyžaduje však tvrdý trénink muže a někteří odborníci se domnívají, že lidskému organismu škodí. Staří taoističtí mistři si však myslí něco jiného. Podle nich tento způsob milování prodlužuje život. Jakým způsobem toho lze dosáhnout a kdo měl v této technice největší praxi?

Suchý orgasmus jako porucha

Sexuologové označují samovolný orgasmus bez výronu semene spíše jako poruchu, například po úrazu, při nervových chorobách nebo jako následek užívání psychofarmak. Tento suchý orgasmus mívá dvě příčiny. Tou první je retrográdní ejakulace, kdy semeno odchází do močového měchýře. Děje se tak například při neuropatii nebo diabetu.

V druhém případě dojde k orgasmu, ale semeno se nevypudí vůbec nikam, protože je tento proces z nějakého důvodu blokován. To se může například běžně stávat také po odstranění prostaty. Důležité ale je, že i suchý orgasmus dokáže být pro muže uspokojivý a nejde o žádnou tragédii.

Jak oddálit vyvrcholení u muže

Ne vždy ale k suchému orgasmu u muže dochází samovolně a následkem poruchy. Někteří muži se podle vzoru taoistických mistrů o orgasmus bez výronu semene snaží cíleně.

Jde jim především o zvýšení vlastního sexuálního prožitku a často za tím také stojí snaha potěšit partnerku.

I když by se sexuologové nejspíše shodli na tom, aby si s těmito praktikami muži raději nezahrávali a ponechávali sexu přirozený průběh, sexuálních experimentů nikdy nebývá dost.

V prvé řadě jde o techniku, pomocí které lze oddálit vyvrcholení u muže nebo ejakulaci zcela zadržet. Hodí se především v případě předčasného výronu semene.

Nejčastěji muž krátce před ejakulací pevně uchopí dvěma prsty kořen svého penisu a hluboce vydechne ústy. Podle taoistických mistrů se to provádí ve stavu meditace v konkrétní dny a hodiny.

Tento proces vyžaduje jistý trénink a dokonalé sebeovládání. Je potřeba pracovat i s pánevními svaly a výron semene zadržet.

Zadržení semene prý posiluje mozek

Podle taoistické tradice při zadržení semene dojde k tomu, že se vrátí zpět, aby mohlo posílit mozek. Zadržením ejakulace tak muž ponechá celou energii jang ve svém vlastním těle a nepřichází o ni.

Říká se totiž, že při každé souloži žena muže připravuje o jeho sílu.

Navíc se muži díky zastavení ejakulace může podařit přivést partnerku k mnoha orgasmům a přijímá pak do sebe energii jin uvolněnou v jejím těle.

Jin a jang jako základ zdraví

Právě tato výměna energií jin a jang a usilování o jejich rovnováhu umožňuje dlouhověkost a pevné zdraví člověka. Žena dostává jang energii skrze penis muže, muž zase může čerpat jinovou energii z ženiny vagíny, anebo například “pitím” z jejího prsu. Podstatou sexu je právě výměna opačných energií, což je nezbytné k tomu, aby byl člověk zdravý.

Sexuální orgie ve starověké Číně

Tao uvádí ještě jednu metodu, jak zesílit techniku oddálení ejakulace a nepřipravit se tak o mužnou sílu, ale naopak ji získat.

Toho lze dosáhnout tím, že muž má pohlavní styk s co největším počtem partnerek, především mladých a krásných dívek. Vyhýbá se výronu semene, ale nechá k němu dojít až u poslední partnerky.

Největší praxi v tom měl Žlutý císař Čchin Š’-chuang-ti, který tímto způsobem obcoval postupně s 1200 souložnicemi. No, v našich poměrech by to určitě neprošlo…

 • Mužský orgasmus - Vše o zdraví
 • Mužský orgasmus - Vše o zdraví
 • Mužský orgasmus - Vše o zdraví
 • Mužský orgasmus - Vše o zdraví
 • Mužský orgasmus - Vše o zdraví
 • Mužský orgasmus - Vše o zdraví
 • Mužský orgasmus - Vše o zdraví
 • Mužský orgasmus - Vše o zdraví

Jak orgasmus prospívá ženskému zdraví?

Nemáte povolené použitie Cookie, webová stránka nebude fungovať správne. Niektoré časti webu a aplikácie nebudú dostupné.

Nemáte zapnutý Javascript, webová stránka nebude fungovať správne. Niektoré časti webu a aplikácie nebudú dostupné.

Různých mezinárodních dní a svátků nalezneme na internetu skoro stejně tolik, jako dní v kalendáři. Není proto divu, že i na 8. srpna připadá jeden z nich.

Slaví se totiž Mezinárodní den ženského orgasmu. Přijde vám to přehnané? Podle Brazilců, kteří svátek vymysleli, je oslava orgasmu naprosto na místě. Orgasmus ženám totiž přináší nejen potěšení, ale má velmi pozitivní vliv i na jejich zdraví. Nevěříte? Máme pro vás 10 důkazů!

Tento svátek vznikl v severovýchodním městě Esperantina v Brazílii, kde se jeden radní rozhodl věnovat tento den ženskému orgasmu jako kompenzaci za „sexuální dluh“ vlastní manželce.

Od té doby se slaví především v Brazílii, Španělsku, Mexiku, Argentině, Peru a překvapivě také v Norsku. V Česku je však orgasmus a vše kolem něj pro některé stále ještě tabu.  Podle výzkumu, který provedla agentura STEM/MARK pod supervizí Sexuologického ústavu 1.

 LF UK a VFN v Praze, navíc až 70 % českých žen vyvrcholení pouze předstírá.

To je ale škoda! Orgasmus je totiž nejen příjemný, ale má také velice pozitivní účinky na naše zdraví. Takže konec předstírání. Dopřejte potěšení sobě a ozdravnou kúru svému tělu!

A v čem konkrétně orgasmus našemu tělu prospívá?

Menstruační cyklus

Zlepšuje prokrvení orgánů v pánevní dutině, napomáhá růstu zdravých tkání a upravuje menstruační cyklus.

Ženy, které mají pohlavní styk alespoň jednou týdně, mají větší pravděpodobnost, že bude jejich menstruační cyklus pravidelný, než ženy, které žijí v celibátu nebo mají sex jen zřídka.

Orgasmus totiž dokáže během okamžiku rozproudit krev, poslat ji do orgánů v oblasti pánve a doručit tak všechny zdravé živiny a kyslík přesně tam, kde jsou potřeba.

Plodnost

Zvyšuje plodnost a pocit pohody tím, že aktivuje hypotalamus řídící teplotu, hlad, žízeň a únavu, a také hypofýzu, která reguluje uvolňování reprodukčních hormonů a má vliv na vyvolání ovulace.

Hubnutí

Napomáhá hubnutí, protože v průběhu sexuální stimulace vzrůstá produkce fenethylaminu, který redukuje chuť k jídlu. Navíc se při něm zvyšuje v mozku hladina serotoninu, který má uklidňující účinky a omezuje tak chuť se ze stresu přejídat nebo třeba kouřit. Sex je navíc fyzická aktivita, během které za 30 minut spálíte zhruba 140 kalorií.

Imunita

Zvyšuje schopnost buněk bojovat s infekcí až o 20 %. Pravidelný sex je spojen až s trojnásobnou úrovní imunoglobulinu A, která pomáhá imunitnímu systému bojovat proti chřipce a nachlazení.

Bolesti

Ačkoliv bolest hlavy je asi nejčastější výmluvou, proč nemít sex, orgasmus bolesti ve skutečnosti naopak tiší. Kromě toho, že zmírňuje migrény, umí také tlumit i ostatní bolesti – například pooperační nebo ty způsobené artritidou. Příčinou je hormon oxycotin, který napomáhá tělu na bolest v podstatě zapomenout.

Paměť

Sex pomůže zůstat vašemu mozku zůstat čilý a bystrý. Zvýšení krevní cirkulace napomáhá k rychlejšímu přenosu okysličené krve do hypotalamu (což je centrum paměti a učení). Jinými slovy – orgasmus vám pomůže zapamatovat si, kam jste dali klíče

Zajímavé:  Chronický Zánět Prostaty Příznaky?

Vzhled

Orgasmus dokáže zlepšit kvalitu kůže díky zvýšení hladiny estrogenu  a tomu, že při sexu se tělo potí, čímž se vyplavují toxiny. Vaše pokožka tak bude zdravější a vy budete vypadat mladší.

K mladistvému vzhledu přispívá i další látka, jejíž vyplavování orgasmus způsobuje, a to hormon DHEA (Dehydroepiandrosteron).

Američtí vědci deset let sledovali několik desítek žen, které si dopřávaly sex třikrát týdně, a zjistili, že nezávislí pozorovatelé hádali těmto ženám až o 12 let nižší věk, než jejich stejně starým, ale sexuálně abstinujícím, vrstevnicím.

Srdce

Udržuje zdravou hladinu estrogenů, čímž chrání před onemocněními kardiovaskulárního systému, snižuje hladinu „špatného“ cholesterolu a snižuje riziko osteoporózy.

Spánek

Pomáhá naší psychické pohodě a kvalitnímu spánku tím, že navozuje hlubokou relaxaci vylučováním endorfinů a kortizolu. Při orgasmu vzniká také hormon oxytocin, který snižuje hladinu kortizolu v těle a vytváří tak celkový pocit uvolnění a v některých případech dokonce ospalosti. Oxytocin je také nazýván jako hormon lásky, který v lidech vzbuzuje pocit důvěry a touhu po něžnostech.

Psychika

Zvýšení hladiny oxytocinu má ale i další účinky. Kromě touhy po vzájemné blízkosti je jeho vyšší hladina spojená také s vášní, intuicí a sociálními dovednostmi –  mohli bychom jej tedy nazývat i hormonem úspěchu.

Sex napomáhá naší psychice a zdravému sebevědomí i tím, že tlumí oblasti mozku zodpovědné za pocity strachu, úzkosti a stresu.

Lidé, kteří pravidelně zažívají orgasmus, jsou tak obecně mnohem spokojenější, vyrovnanější a také úspěšnější v práci.

Hormon oxycotin má však ještě jednu schopnost, na kterou nesmíme zapomenout. Zabraňuje totiž rakovinným buňkám v prsu, aby se vyvinuly v nádor. Velké množství tohoto hormonu se tvoří nejen při orgasmu, ale i při stimulaci prsou a bradavek. Kromě orgasmu si proto nejen dnes dopřejte i pořádně dlouhou předehru. Nebo snad znáte příjemnější způsob prevence rakoviny prsu?

Chat: Julie Poupětová — DoktorKA: Proč jsem na dně? Zákeřné vyčerpání — Česká televize

Linda: „Má každá žena bod G?“

Julie Poupětová: „Dobrý večer, ano, každá žena má oblast, které se říká ženská prostata a ze které vycházíme při hledání toho správného citlivého místa. Některé ženy mají dokonce G-bod vně pochvy. Více se dovíte přímo na mých kurzech o ženském orgasmu a G-bodu na www.sex-koucink.cz.“

Kateřina: „Dobrý den, už asi 4 roky nepociťuji žádnou sexuální potřebu, je mi 25 let, můžete mi prosím poradit jak to zlepšit? Orgasmus při sex.styku jsem nikdy nezažila. Děkuji“

Julie Poupětová: „Dobrý den, pokud absenci sexuální potřeby vnímáte negativně, je určitě na místě navštívit lékaře a zjistit, zda za tím není třeba nějaký hlubší problém, hormonální nervonováha nebo jiné závažnější onemocnění. Další příčiny mohou být psychického, emočního rázu nebo i z důvodů stresu.

To, že jste nezažila nikdy orgasmus při pohlavním styku vás jen řadí do kategorie úplně normálních žen, z tohoto pohledu je vše v pořádku. Otázkou ale je, zda pro vás samotný sexuální styk není nějak nepříjemný a zda vás to nedemotivuje k další snaze o podobně mizerný prožitek. Stálo by za to se určitě tomuto tématu pověnovat víc.

Alespoň z mého pohledu, rozhodnutí je samozřejmě na vás.“

Lada: „Dobrý večer,co všechno by měla obsahovat předehra?“

Julie Poupětová: „Víte, já myslím, že z ženského pohledu věci je naopak otázkou, jak málo věcí do předehry nepatří.

Pokud budeme nadále označovat zasunování penisu do pochvy jako opravdovou hru, při které ale 84 % žen pravidelně nedosahuje orgasmu, pak mluvíme o hře, která má jen omezené možnosti.

Pro mnoho žen je naopak pohlavní styk skvělou předehrou, jen jaksi na opravdový sex pak už není partner…Nad tím je třeba se doopravdy zamyslet.“

Karla Mrazová: „Dobrý den, mám problém s manželem, jakmile jsem vzrušená a chtěla bych se sním pomilovat, on se otočí na bok a řekne mi, že nemá zrovna náladu, ale jakmile chce on tak mu vyhovím . Neporadila byste mi nějakou radu , jak ho navnadit i když zrovna nemá chut ?“

Julie Poupětová: „A zkoušela jste si po jeho odmítnutí jen tak v leže vedle něj vzít vibrátor nebo se začít v pohodě a beze studu vzrušovat sama? Třeba když zavětří konkurenci, tak se bude víc snažit.

A co se druhé poloviny týče, myslím, že dělat sex jen z toho důvodu, že chcete někomu vyhovět, patří do repertoáru manželských povinností předminulého století, tedy doby našich babiček. Ale pokud na tom trváte, rozmlouvat vám to nebudu.

Jen jak sama vidíte, v sexu se u vás v posteli zřejmě fair-play hry nedočkáte. Tedy rozhodně ne tímhle způsobem. Možná je na čase něco změnit.“

SK: „Co na sex koučink říkají sexuologové, psychologové a psychiatři?“

Julie Poupětová: „Díky za otázku, ti rozumnější mi posílají klienty, kteří nejsou nemocní ani nemají žádnou diagnózu, jen se prostě potřebují třeba naučit něco důležitého o sobě či o partnerovi/ce.“

tyna: „Dobrý den,je normalni prozit orgasmus jen v poloze na konicka? Vek.22let“

Julie Poupětová: „Ano, je to jeden z nejběžnějších způsobů, jak ženy dosahují klitoridálního orgasmu při pohlavním styku. Ale ještě samozřejmě máte spoustu dalších možných prožitků před sebou.“

Zdena: „Existuje nějaký návod na to, jak dosáhnout ženské ejakulace (výstřiku)? Nebo je to pouze ,,dar“ jen některé z nás?“

Julie Poupětová: „Ano, existuje, dokonce jej učím ve svých kurzech o G-bodu, které čas od času vypisuji na svých stránkách www.sex-koucink.cz. Osobně jsem se ejakulovat naučila i navzdory mé počáteční nedůvěře a skepsi, nicméně spoustě žen přináší G-bodový orgasmus úžasné potěšení, i když při něm neejakulují. Prostě stojí za to to prozkoumat.“

Petr: „Dobrý večer, po 26 letech v manželství, kdy nám sex nefunguje již několik let (pravidelnost je tak 1x za měsíc) se někdy těším na sex s manželkou, ale když k němu má dojít, tak mě to nebaví a tím pádem i moc dloho nevydržím (prostě jsem hotový po několika minutách). A přitom mám na něj chuť častokrát, ale manželka ne. Nehledám si ani milenku, ale prostě tento stav nevydržím do nekonečna. Můžete mi poradit? Děkuji“

Julie Poupětová: „Netuším, jak často masturbujeta ani jakým způsobem byste si přál, aby vypadal váš sexuální život ideálně. Máte samozřejmě řadu možností, některé nicméně budou mimo rámec věrnosti.

Samozřejmě doporučuji i navštívit odborníka, sexuologa – psychologa. Lidsky je obtížné se těšit na aktivitu prováděnou s někým, kdo o takovéhle „dělání“ fakt nemá zájem. A to neplatí jenom u sexu.

Držím palce.“

Martina: „Dobrý večer, je pravda, že i muži dokáží předstírat orgasmus? Děkuji“

Julie Poupětová: „Ano, zhruba 15 % českých mužů uvádí, že už předstírali. Tak, a teď zapojte fantazii a lámejte si hlavu, jak to dělají.“

Richard J.: „Dokážete pomoci ženě,která je velmi ostýchavá,aby jsme měli při sexu orgasmus a nebo i při jiných praktikách?Např.draždění rukou,jazykem atd.Trápí nás to a je to velmi často příčinou našich hádek.Děkuji“

Julie Poupětová: „Ano, nejprve je třeba úvodní sezení a na něm se většinou dohodneme, jaký krok jako první by pro vaši partnerku byl ten nejschůdnější.

Pokud to vaši partnerku trápí, samozřejmě přijďtě ve dvou a citlivě si o tom promluvíme. Často dokážeme ve třech vymyslet úžasné věci, které pomáhají partnerům objevovat úplně nové rozměry intimity ve vztahu.

Více o sezeních zde: http://www.sex-koucink.cz/kategorie-produktu/sex-koucink/“

SK: „Jak vzpomínáte na setkání s Janem Krausem v jeho show Uvolněte se …?“

Julie Poupětová: „Bylo to velmi milé, děkuji za optání.“

jirka: „myslíte si, že nemožnost tzv. ženské ejakulace pramení u většiny žen z pocitu, že jde o únik moči?“

Julie Poupětová: „Ne, myslím si a z praxe vím, že to pramení především z absence informací o tom, co kde máme. Pokud netušíte, co kde máte, jak to chcete vnímat a probudit k životu, natož k ejakulaci.“

klara: „Ahoj,pomuze mi cviceni panevnich svalů k lepsimu orgasmu?“

Julie Poupětová: „Ano, může vám pomoci. Kromě posilování je neméně důležité i uvolňování svalů pánevního dna. Hodně žen má s orgasmem problémy právě kvůli přílišné tenzi právě v oblasti pánevního dna.

Doporučuji vám si vyzkoušet cvičení posilování 5-ti částí pánevního dna, které najdete v reálném čase na mém DVD Cesta k ženskému orgasmu. Můžete si ho zacvičit přímo při sledování videa.

Popřípadě navštívit můj kurz Orgasmická žena, kde se k tomuto tématu dovíte mnohem více.“

Vanda: „Dobrý večer, mám docela strach a také ostych z toho když ho mám partnerovi „vykouřit“. Jak se tohoto strachu zbavit? Děkuji“

Julie Poupětová: „Nevím, z čeho váš strach pramení. To je docela důležitý faktor pro překonání vašeho bloku. Zkuste si s partnerem hrát nejprve na jeho prstu. Uvidíte, v čem by vám takové cvičení mohlo pomoci. Chce to ale samozřejmě i citlivou podporu od partnera. Podívejte se případně na youtube na má videa k tomuto tématu. Možná tam také najdete inspiraci, jak překonat nechuť k felaci.“

Zajímavé:  Pigmentové skvrny - Vše o zdraví

Karolína: „Dobrý večer! Chtěla jsem poprosit o radu. Je mi 33 let, vystřídala jsem několik málo partnerů a nikdy jsem při sexu nedosáhla orgasmu. Pohlavní styk se pro mne stal takovou spíše povinností, protože mi díky tomu nepřináší žádné potěšení. Na sex díky tomu nemám vůbec chuť a většinou se přemáhám..

Orgasmu dosáhnu pouze drážděním klitorisu autoerotikou, ale často až po dlouhé době, třeba i deset minut..Takže s mužem nemožné, který by to tak dlouho vydržel že..Dá se na tomto nějakým způsobem zapracovat? Před partnery jsem to vždy tajila a orgasmy předstírala. Což mne vede i k otázce zda tuto situaci přiznat, nebo raději předstírat..

Bojím se, že se setkám s nepochopením ze strany partnera.. Moc děkuji za odpověď!!“

Julie Poupětová: „Karolíno, vy jste ideální adeptka na náš víkendový kurz Bodyworkshop (Kurz masturbace – ale to je trochu divoká přezdívka :-), který probíhá právě tento víkend. Naučila byste se při něm, jak své tělo používat moudřeji a jak být mnohem citlivější vůči vjemům, které vám stimulace přináší. V každém případě, 10 MINUT – je na ženu dost rychlé.

Očekáváte od svého těla mužský výkon, zapomeňte na to a naučte partnera, jak se vám věnovat rukou, ústy či vibrátorem před tím, než se vůbec dostanete k pohlavnímu styku nebo případně po něm. Jak už jsem psala někde níže, pro ženy je pohlavní styk obvykle dobrou předehrou.

Mnoho sexuálního trápení vzniká tam, kde partneři mají pocit, sex začíná mužskou erekcí a končí mužským orgasmem.“

Laura: „Může se vyloučit najednou ženská ejakulace a moč?“

Julie Poupětová: „Ano, může. Dokonce někdy dochází k takzvané orgasmické mikci, což je výstřik moči při orgasmu. Proto ženám říkám, nezkoumejte to, co z vás teče, pokud je to spojeno s příjemnými pocity, a užívejte si to. (Pokud to bolí, tlačí nebo řeže, vyhledejte odborníka.)“

Veronika: „Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat, jak je to ve skutečnosti s ženským orgasmem. Je mi 21 let a sexuálně žiji již šest let. Užívám si krásných orgasmů, při kterých mi partner dráždí klitoris rukou či jazykem. Přesto se všude dočítám, že existuje až jedenáct druhů orgasmů, a že ten skutečný je jen ten vaginální, kterému dominuje bod G.

Zkoušela jsem ho dosáhnout několika různými polohami a způsoby, ale nikdy jsem nepocítila ani náznak. Přijde mi, že o něco přicházím, a že pravý orgasmus vlastně neprožívám. Zvlášť, když se dočítám a slýchám všude kolem od kamarádek, že dosahují orgasmu jedině při sexuálním styku, a že je to tak jednoduché.

Je to mnou či partnerem? Mám šanci někdy v budoucnu vaginální orgasmus prožít? Děkuji.“

Julie Poupětová: „Víte, já jsem doteď popsala přes 27 typů orgasmů, které jsem měla ve svém životě tu možnost zažít. Některé z nich se objevili jen jednou. Každopádně, vaše kamarádky buďto tvoří abnormální vzorek populace nebo si nestydatě vymýšlejí, aby zapadly do „normálu“.

Jen asi každá pátá žena dosahuje běžně orgasmu při pohlavním styku. Ty čtyři další jsou na tom v lepším případě jako vy, ale spíš hůře. Je tedy celkem jedno, co říkají vaše kamarádky.

Pokud chcete objevovat G-bod, bude dobré přijít na sezení sex-koučinku nebo dorazit na některý z mých kurzů.

Ten správný bod se dá najít se správnou instruktáži velmi rychle, ale někdy je na něm potřeba trochu více práce, aby byl vůbec cítit či aby pocity spojené s jeho stimulací byly příjemné. To se u každé ženy liší a proto každá potřebuje trochu individuální přístup. Proto doporučuji sezení.“

jana: „Dobrý den,nemám vůbec chuť na sex,jsem v umělém přechodu po onkologické onemocněním. Co s tím,dekuji“

Julie Poupětová: „Dobrý den, měla jsem možnost pracovat s několika ženami, např po mastektomii. Do ničeho se nenuťte. Ale nikdo neříká, že si nemůžet dopřát rochu potešení a něhy ve vlatním těle.

V tomto případě je z mé zkušenosti nejprve třeba začít své tělo tak trochu oživovat, dopřávat mu doteky a po čase se pustit do velmi jemné masturbace, jejímž cílem rozhodně není vůbec dosažení orgasmu. Tato cvičení jsou zaměřená spíš na probouzení pocitů v těle a znovuobjevování radosti.

Tohle je hodně východní přístup. Samozřejmě můžete zkusit i přístupy západní medicíny, anebo to zkombinovat. Držím vám palce.“

jolča: „dobrý den, chtěla bych se vás zeptat, jaký máte názor na ženu, která se neuspokojuje sama, ale jen s partnerem.? děkuji 🙂 a ještě navazuji na dotaz předešlý, myslíte si, že lze „kouření“ nacvičit na banánu 😀 ? děkuji moc :-)“

Julie Poupětová: „Dobrý den, díky za vaši otevřenou otázku. Svým partnerům můžeme být jen tak dobré milenky, jak dobré milenky dokážeme být sami sobě. Přes to nejede vlak. Přes sebe se spojujeme s těmi dalšími.

Čili můj názor na ženu, která se neuspokojuje sama a vyžaduje to pouze od parnera je ten, že žřejmě nebude spadat do kategorie „dokonalá milenka“. A ano, na banánu se dá trénovat ledacos.

Na našem nejúspěšnějším kurzu Umění potěšit muže, kterým prošly tisíce žen, občas s některými skupinami trénujeme i techniku hluboké hrdlo, a to právě na banánech. Hezký večer.“

marian: „dobrý večer Julie nebude přednáška o sexu v okolí Zlína?“

Julie Poupětová: „Dobrý den, pokud zorganizujete takovou akci, rádi přijedeme. Jinak v současné chvíli behěm února spouštíme na mých stránkách i výukový projekt SExCAFÉ, který bude on-line a kde bude jednou měsíčně i video přednáška či beseda o sexu. Takže jste vítán na www.sex-cafe.cz. :-)“

Richard J.: „Dobrý večer.Prosím Vás,jsem se ženou 13let(z toho jsme 5let manželé) a orgasmus žena měla asi 2-3,když jsme se poznali.Dokážete ženě pomoci ke štěstí? Děkuji moc za radu.“

Julie Poupětová: „Dobrý večer, rozumím vaší otázce a chápu, že vás to trápí. Nicméně si nemyslím, že u ženy je vždy třeba orgasmu pro to, aby byla šťastná.

Mnohem větší podíl na spokojensoti ženy pramenící z milování má to všechno kolem a dokonce i mimo postel. Pokud se tedy ptáte na to, zda dokážu pomoci vaší ženě ke štěstí, tak odpovím úpřímně, že nevím.

Pokud se ale ptáte na orgasmus, pak určitě dokážeme vaší paní pomoci k tomu, aby byla schopna si ho užívat častěji, pokud si to bude sama přát. Hezký večer.“

Petr: „Dobrý večer. Při erekci mám problém se stažením předkožky čehož se obávám i při sexu. Měl bych uvažovat nad obřízkou nebo by mi mohl pomoci například i lubrikační gel?“

Julie Poupětová: „Dobrý den, těžko posoudit situaci přes internet, ale může se jednat o fimózu. Obrátila bych se na specializovaná pracoviště plastické chirurgie zaměěřená na zákroky v oblasti genitálií (žen i mužů). Tam by vám mohli pomoci citlivě situaci zlepšit a nepipravit vás tak o poměrně důležitý a senzitivní orgán – předkožku.“

Orgasmus – Wikipedie

Tento článek potřebuje úpravy.
Můžete Wikipedii pomoci tím, že ho vylepšíte. Jak by měly články vypadat, popisují stránky Vzhled a styl, Encyklopedický styl a Odkazy.

Konkrétní problémy: nejasná struktura, nepřesné/nepodstatné informace

Tento článek není dostatečně ozdrojován, a může tedy obsahovat informace, které je třeba ověřit.

Jste-li s popisovaným předmětem seznámeni, pomozte doložit uvedená tvrzení doplněním referencí na věrohodné zdroje.

Orgasmus neboli vyvrcholení je výsledkem fáze plató (plateau) sexuálního reakčního cyklu.

Orgasmus se vyznačuje intenzivní fyzickou rozkoší, kontrolovanou autonomním nervovým systémem. Je doprovázen rychlými cykly svalových kontrakcí (stahy) v dolních pánevních svalech, které obklopují primární pohlavní orgány a anus (řitní otvor).

Orgasmy u mužů i žen jsou často spojeny s jinými mimovolnými reakcemi, např. se svalovými křečemi v jiných částech těla a s vydáváním zvuků. Při mužském orgasmu většinou dojde k výronu semene ejakulace, ale ejakulace není podmínkou k dosažení orgasmu. Orgasmus též zpravidla provází euforické vnímání.

Vyvrcholení je fáze sexuálního styku, jejímž smyslem je dopomoci početí. Svalovými stahy kolem mužských pohlavních orgánů je zajištěn silný výstřik semene a svalové stahy kolem ženských pohlavích orgánů mají zajistit snazší pohyb mužských pohlavních buněk – spermií – až k uvolněnému vajíčku – ženské pohlavní buňce.

Následně orgasmus obvykle způsobuje znatelnou únavu a muži i ženy si po něm potřebují odpočinout. To se obvykle připisuje uvolnění prolaktinu.

Zajímavé:  Léky Na Vysoky Tlak?

Prolaktin je typickou odezvou endokrinního systému při depresivní náladě nebo podráždění. Příčinou také může být potřeba krátkého odpočinku po intenzivní fyzické aktivitě.

Mezi časté průvodní jevy, projevující se krátce po pohlavním styku patří také výrazně zvýšená chuť k jídlu nebo pití.

Probíhající výzkum v Lékařském univerzitním centru v Groningenu, Nizozemí, zkoumá, co se děje v mozku žen a mužů během orgasmu. Používané techniky zahrnují pozitronovou emisní tomografii (PET) a magnetickou resonanci (MR). Ženské i mužské mozky se v průběhu orgasmu chovají téměř stejně. Skenování mozků ukázalo, že rozsáhlé oblasti mozkové kůry během orgasmu dočasně utlumí svou aktivitu.

Četnost ženského orgasmu

V literatuře se udává, že zhruba 20–30 % žen při souloži vaginálního orgasmu nedosahuje nikdy, případně ho dosahuje málokdy. Přes zatím nevelké množství dat se zdá, že tato ženská anorgasmie je častěji asociována s psychologickými, emocionálními či sociálními faktory než s faktory fyziologickými.

Osobnostními rizikovými faktory jsou introverze, emocionální nestabilita, malá míra otevřenosti vůči zkušenosti, dalšími rizikovými faktory jsou pohlavní zneužívání v dětství, nemanželský stav, bezdětnost, také manželské nebo vztahové problémy, výskyt depresí nebo úzkosti.

[1] Byla též prokázána významná souvislost mezi frekvencí dosahování orgasmu při souloži i masturbaci a emoční inteligencí. U žen s nízkou emoční inteligencí (dolní kvartil) je 2x zvýšené riziko, že budou dosahovat orgasmu jen zřídka.[2] Odhaduje se, že zhruba z 34 % jsou problémy při dosahování orgasmů podmíněny geneticky.

[1] Vliv mohou mít i další faktory, mezi jinými i velikost penisu – na základě online dotazníku vyplňovaného ženami se zjistilo, že ženy preferující hlubší penetraci dosahují vaginálního orgasmu častěji.[3]

Ve studii z r. 2009 na vzorku 2035 anglických žen byly zjištěny tyto údaje týkající se míry dosahování orgasmu u žen:[2]

četnost dosažení orgasmu při dané sexuální aktivitě
soulož
masturbace
nikdy 13,2 % 24,1 %
75 % případů 24,4 % 21,5 %
vždy 9,4 % 30,3 %

Podle zjištění českého Sexuologického ústavu 22 % žen nezažívá vaginální orgasmus nikdy, 30 % v méně než 25 % případů, 22 % v 25–50 % případů, 15 % v 50–75 % případů a 12 % v 75–100 % případů.[4]

Několikanásobné orgasmy

V některých případech ženy nemají období útlumu (refractory period) nebo je mají jen velice krátké a proto mohou zažít druhý orgasmus rychle po prvním. Některé ženy mohou prožít i další následující orgasmy. Toto je nazýváno několikanásobné orgasmy.

Po počátečním orgasmu mohou být následující orgasmy silnější nebo příjemnější. Výzkumy ukazují, že asi 13 % žen zažilo několikanásobné orgasmy. Ještě větší množství žen toho může dosáhnout pomocí správné stimulace (jako například pomocí vibrátoru) a ve správném rozpoložení.

Klitoris a bradavky některých žen jsou ale po vyvrcholení velmi citlivé a jejich následná stimulace může být bolestivá. Rychlé a hluboké dýchání může napomoci uvolnění tohoto napětí.

Existují bulvární zprávy o ženách majících příliš mnoho orgasmů a také tvrzení, že jedna mladá Britka je má neustále během dne, kdykoliv pocítí sebemenší vibrace.[5]

Je možné mít orgasmus bez ejakulace (suchý orgasmus) nebo ejakulovat bez dosažení orgasmu. Někteří muži tvrdí, že měli několikanásobné po sobě jdoucí orgasmy, obzvláště bez ejakulace. Muži, kteří prožívají suché orgasmy, mohou často vyvolat několikanásobné orgasmy, neboť potřeba oddechu (období útlumu) je menší.

Někteří muži jsou schopni masturbovat po celé hodiny bez přestávky a dosáhnout při tom mnoha orgasmů. V poslední době mnoho knih popisuje nejrůznější techniky jak dosáhnout několikanásobných orgasmů.

Většina více-orgasmických mužů (a jejich partnerů) popisuje, že zadržování ejakulace vyvolává mnohem silnější po-orgasmický stav.

Jednou technikou je zastavení ejakulace zatlačením na hráz (perineum) asi uprostřed mezi šourkem a řitním otvorem těsně před ejakulací.

Tato technika však může vést ke zpětné ejakulaci, to jest k přesměrování semene do močového měchýře namísto do močové trubice. Může také způsobit dlouhodobé poškození vzniklé tlakem na nervy a krevní cévy v oblasti hráze.

Muži, kteří prodělali operaci prostaty nebo močového měchýře z nějakého důvodu mohou také zažívat suché orgasmy způsobené zpětnou ejakulací.

Jiné techniky jsou obdobné k těm popisovaným více-orgasmickými ženami, které uvádějí, že se musí uvolnit, aby dosáhly několikanásobných orgasmů. Tyto techniky zahrnují spíše mentální a fyzickou kontrolu nad pre-ejakulativními stahy cév a výrony nežli ejakulativními stahy nebo násilné zadržení jako v předchozí technice.

Sexuální energie, ačkoliv je koncentrovaná v pohlavních orgánech může být rozvedena po celém těle. Neoficiálně se říká, že úspěšné provedení těchto metod může způsobit následné nebo několikanásobné orgasmy „po celém těle“. Jemná stimulace prostaty, semenných váčků a chámovodu vyvolává erogenní požitek, který u některých mužů vrcholí intenzivním orgasmem.

O umělém penisu (Anerosu) se tvrdí, že stimuluje prostatu a pomáhá mužům dosáhnout těchto druhů orgasmů.

Mnoho mužů, kteří začali masturbovat nebo jinak sexuálně žít před začátkem puberty popisují, že jsou schopni dosáhnout několikanásobných neejakulativních orgasmů. Mladí chlapci jsou schopni dosáhnout několikanásobných orgasmů, neboť u nich nedochází k období útlumu dokud nedosáhnou první ejakulace.

U dívek je to možné stále a to i po začátku puberty. U mužů se tato schopnost většinou vytrácí s jejich první ejakulací.

Některé zprávy naznačují, že orgasmy prepubertálních chlapců jsou kvalitativně podobné „normálnímu“ ženskému prožívání orgasmu, což poukazuje na to, že hormonální změny během puberty mají velký vliv na charakter mužského orgasmu.

Několik studií poukazuje na hormon prolaktin jako pravděpodobný zdroj mužského období útlumu. Z tohoto důvodu se vytvořil experimentální zájem v používání léků, které prolaktin inhibují (např. Dostinex; také známý jako Cabeser nebo Cabergoline).

Některé zdroje poukazují na to, že Dostinex je schopný úplně potlačit období útlumu a umožňuje mužům zažít rychle po sobě jdoucí několikanásobné ejakulativní orgasmy. Alespoň jedna vědecká studie tyto názory podporuje.[6] Dostinex je lék ovlivňující hormony a má mnoho potenciálních vedlejších účinků.

Jedním z možných důvodů je zvýšené uvolňování hormonu oxytocinu. Dále se předpokládá, že množství vyprodukovaného oxytocinu může ovlivňovat délku období útlumu.

Vědecká studie, která úspěšně zdokumentovala přirozené, plně ejakulativní, několikanásobné orgasmy u dospělého muže, byla provedena v Rutgers University v roce 1995.

Během studie došlo k šesti plně ejakulativním orgasmům v průběhu 36 minut a to bez pozorovatelného období útlumu.[7] Také se říká, že v některých případech je možné zkrátit období útlumu nebo ho úplně potlačit v průběhu puberty a to až do dospělosti. Později, P.

Haake et al. pozoroval jednoho muže dosáhnout několikanásobných orgasmů bez vyvolání zvýšené produkce prolaktinu.[8]

Spontánní orgasmus

Orgasmus může být spontánní, bez jakékoli přímé stimulace. Mnoho lidí toto shledává trapným, ale příjemným zážitkem. Někdy k orgasmu může dojít během sexuálních snů.

První orgasmus tohoto typu byl nahlášen mezi lidmi s poraněnou páteří. Ačkoliv poškození páteře a míchy často vede ke ztrátě určitého vnímání a k pozměnění sebevnímání, takový člověk nepřichází o sexuální pocity jako je sexuální vzrušení a erotické touhy.

Tak jsou někteří jedinci schopni dosáhnout orgasmu pouhou mentální stimulací. Některé aktivity (mimo ty sexuální) mohou vyvolat spontánní orgasmus.

Nejlepším příkladem je uvolnění tenze, které bezděčně zahrnuje lehkou pohlavní stimulaci – třeba tření pohlavních orgánů o sedátko kola za jízdy, cvičení, při němž je stažené pánevní svalstvo, nebo při zívání.

Bylo také objeveno, že některé antidepresivní léky mohou vyvolat spontánní vyvrcholení jako vedlejší účinek.[9] Není však jisté, kolik pacientů, kteří tyto léky používali, zažili spontánní orgasmus, neboť většina z nich o tom nechce mluvit.

Z prostatické struktury

Někteří lidé jsou schopni dosáhnout orgasmu pomocí stimulace prostatické struktury. U mužů to je prostata, u žen jsou to Skeneho žlázy, umístění Skeneho žláz je často známo jako bod G neboli Gräfenbergův bod. Takouvou stimulací může být: pohlavní styk, prstění nebo použití vibrátoru.

Orgasmy tohoto typu mohou způsobit jak mužskou tak ženskou ejakulaci. Při dostatečné stimulaci může dojít k „dojení“ (milking) prostatické struktury. Pokud se zároveň nestimuluje penis nebo klitoris, takováto stimulace může vyústit v ejakulaci bez orgasmu. Někteří muži popisují, že jejich ejakulace je silnější pokud je stimulace prostaty kombinovaná se stimulací penisu.

Odkazy

Reference

 1. ↑ a b Harris, J. M., Cherkas, L. F., Kato, B. S., Heiman, J. R., & Spector, T. D. (2008). Normal Variations in Personality are Associated with Coital Orgasmic Infrequency in Heterosexual Women: A Population-Based Study. Journal Of Sexual Medicine, 5(5), 1177-1183. doi:10.1111/j.1743-6109.2008.00800.x
 2. ↑ a b Burri, A. V., Cherkas, L. M., & Spector, T. D. (2009). Emotional Intelligence and Its Association with Orgasmic Frequency in Women. Journal Of Sexual Medicine, 6(7), 1930-1937. doi:10.1111/j.1743-6109.2009.01297.x Abstrakt

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector