Návaly horka – Vše o zdraví

FEMINUS je přírodním bylinným prostředkem, který je určen speciálně ženám. Podporuje energii, vitalitu a libido. Jaké je jeho složení? S jakými problémy vám může pomoci? A co na něj říkají samotné uživatelky? Pojďme se na to společně podívat.

Co na FEMINUS říkají jeho uživatelky? Recenze a hodnocení produktu FEMINUS:

A co na FEMINUS říkají samotné uživatelky? Jaké s ním mají zkušenosti? A s čím vším jim pomohl? Například uživatelka Dana B., která se se svou zkušeností svěřila na portálu pilulka.cz, píše:

Zmizely návaly horka, zlepšila se pleť a vypadávání vlasů. Snížila se únava. Cítím opět více energie v těle. Když jsem lékařce na endokrinologii říkala, že užívám Feminus, vyhledala si jeho složení. Feminus mi schválila a vyjádřila se, že má velmi dobré složení minerálů a vitamínu. Doporučuji všem ženám, které se chtějí cítit dobře.

Blanka D. si na témže webu webu pochvaluje:

Užívám přípravek FEMINUS a musím konstatovat, že od té doby je mi skvěle.

Když mi tablety docházely zkusila jsem brát po jedné tabletě, ale po několika dnech mi opět začaly návaly horka a vše, co se k přechodu vztahuje.

Za mě je to skvělý přírodní produkt a vřele doporučuji všem ženám. Přípravků na příznaky v přechodu jsem vyzkoušela několik, ale až tento mi opravdu pomohl.

Paní Libka si zase nejvíce pochvaluje úlevu od návalů horka:

Přírodní doplněk stravy FEMINUS mě velice zaujal. Za dobu užívání jsem pozorovala úlevu od návalů horka nebo pocitu zimy. Bohužel další změny jsem moc nepocítila.

Ale je možné, že v této “koronavirové” době bych na tom byla s únavou a pletí hůř. Rozhodně jsem spokojená s úlevou od návalů a věřím, že při dlouhodobějším užívání, bych pocítila i další zlepšení.

Tento doplněk stravy mohu doporučit.

Paní Soňa uvádí zkušenosti s přípravkem FEMINUS od své maminky, která aktuálně řeší problémy s menopauzou:

Produkt Feminus užívala moje maminka (56 let), která řeší aktuálně problémy s menopauzou. Po užívání uvádí, že oceňuje především přírodní složení přípravku, jako možnou variantu nehormonální léčby příznaků menopauzy.

Po užívání sděluje, že se necítí tak unavená jako dříve. Celkově se cítí více vitální. Ustoupilo noční pocení a celkové návaly horka během celého dne. Hodnotí tento přípravek jako nejlepší ze všech, které doposud užívala. Zvažuje koupi i nadále.

Paní Eva je k podobným přípravkům skeptická. Proto ji FEMINUS velice mile překvapil:

Tablety Feminus mě mile překvapily.

Jsem k potravinovým doplňkům spíše skeptik, ale vzhledem k náročnému období, které teď většina žen (maminek) prožívá, jsem chtěla zjistit, zda opravdu neexistuje něco, co by mě „nakoplo“ a zatočilo s „jarní únavou“.

Po několika dnech užívání jsem se opravdu cítila méně unavená, měla jsem víc elánu a chuti do života. A možná i díky Feminusu si na mě zatím žádné viry a bakterie nepřišly 🙂

Návaly horka - Vše o zdraví

Chci vyzkoušet FEMINUS

Složení přípravku FEMINUS

FEMINUS je přírodním doplňkem stravy, který obsahuje speciálně vybrané vitamíny a minerály, jež přináší ženám úlevu nejen v období menopauzy. Extra silné složení je založeno na bázi rostlinných extraktů.

Konkrétně přípravek obsahuje následující byliny:

  • maca peruánská,
  • vitánie snodárná,
  • damiána pravá,
  • andělika čínská,
  • muira puama,
  • extrakt z kakaa,
  • kotvičník zemní.

Maca peruánská

Maca peruánská je uznávána pro svůj příznivý vliv na plodnost a je považována i za bohatý zdroj fytoestrogenů. Přispívá ke zlepšení fyzického a duševního zdraví a zvýšení vitality, přispívá k hormonální rovnováze zejména v období menopauzy.

Vitánie snodárná

Vitánie snodárná se podílí především na omlazení organismu a je známá jako účinný antioxidant. Příznivý účinek má na kognitivní činnost, napomáhá tlumit únavu a zlepšit koncentraci.

Damiána pravá

Damiána pravá je přírodní složkou, která slouží pro posílení sexuálního zdraví. Podporuje i vaši psychickou kondici a může být vhodná k udržení normální tělesné hmotnosti. 

Andělika čínská

Andělika čínská je známá jako antioxidant. Díky obsahu esenciálních olejů, organických kyselin a jejich esterů a také vitamínů, aminokyselin a sacharidů má vliv hlavně na urogenitální trakt.

Muira puama

Muira puama je přírodní alternativou, která přispívá k udržení rovnováhy hormonálního systému, čímž napomáhá mírnit nepříjemné projevy menopauzy.

Extrakt z kakaa

Extrakt z kakaa působí jako antioxidant. Tělo tak chrání před poškozením vlivem oxidačního stresu. Ten vede k rozvoji řady onemocnění, jako je ateroskleróza či infarkt myokardu.

Kotvičník zemní

Kotvičník zemní se využívá k normalizaci funkce močové a reprodukční soustavy a k posílení imunitního systému. Podporuje tělový a svalový tonus, přispívá ke zvýšení energie, napomáhá k normální činnosti kardiovaskulárního systému a hraje roli pro normální funkci dýchacího systému.

Dále ve složení přípravku FEMINUS naleznete tyto vitamíny a minerály:

  • zinek,
  • vitamín C,
  • vitamin E,
  • vitamin B6,
  • vitamin D3,
  • vitamin B12.

Návaly horka - Vše o zdravíPro koho je přípravek FEMINUS určen?

FEMINUS je přípravek, jehož složení bylo koncipováno s ohledem na ženský organismus. Určen je tedy všem ženám. A to již ve věku od 35 let. 

Je tedy vhodný nejen pro ženy v menopauze, ale také pro ženy, které potřebují zvýšit libido a energii, podpořit svou plodnost, anebo celkově posílit své zdraví.

Zajímavé:  Vliv Čokolády Na Zdraví?

Chci vyzkoušet FEMINUS

Kdo by přípravek FEMINUS neměl užívat

Přípravek FEMINUS naopak není určen pro děti a mladistvé. Stejně tak je nevhodný pro těhotné a kojící ženy

Vyhnout by se mu měly také ženy trpící endometriózou a ty, jimž byla diagnostikována myomatózní děloha. FEMINUS není taktéž možné kombinovat s léky na ředění krve.

Jaké účinky má doplněk FEMINUS

FEMINUS lze doporučit všem ženám, které potřebují zvýšit svou energii, vitalitu a libido. Primárně je navržen jako prostředek napomáhající ke zmírnění nežádoucích příznaků menopauzy.

Ta je způsobena poklesem hladiny estrogenu a progesteronu. To s sebou nese řadu nepříjemných průvodních jevů jako například návaly horka, obtížné usínání či změny nálad, úzkostlivost a podrážděnost. Menopauzu doprovází i vaginální suchost, snížení libida, bolesti hlavy nebo únava.

FEMINUS je prostředkem, který vám může ryze přírodní cestou přispět k úlevě od těchto nežádoucích projevů. Doplněk stravy neobsahuje žádné hormony. Svou sílu čerpá výhradně z přírody.

Jak se doplněk stravy FEMINUS užívá a dávkuje 

Užívají se 2 tablety denně. Tobolky je vhodné užít během jídla nebo bezprostředně po něm. Tablety se zapíjejí vodou či jiným nápojem.

Nikdy nepřekračujte denní doporučené množství. Zároveň pamatujte, že přípravek FEMINUS není žádný lék, tudíž vám nic nevyléčí. Pouze vám přirozenou formou napomůže k úlevě od nežádoucích projevů menopauzy.

Menopauzu si nemusíte protrpět

Také si procházíte menopauzou? Zažíváte náročné období? Trápí vás návaly horka, noční pocení, výkyvy nálad nebo málo energie? Vyzkoušejte FEMINUS. Jedná se o přírodní přípravek, který vám přirozenou cestou pomůže nastolit rovnováhu ve vašem organismu. Menopauzu si nemusíte protrpět.

Pro zdraví a krásu

  • Návaly horka - Vše o zdraví
  • Unikátní přípravek pro ženy 
  • ÚPLNÁ NUTRIČNÍ PODPORA PRO BLAHO ŽENY.
  • BEZ SOJOVÝCH ISOFLAVONŮ.
  • Jedinečnost MENOLISTICA : VYVÁŽENÁ SYNERGIE BYLIN A VÝŽIVYMENOLISTICA nabízí současně řadu rostlin a výživových látek, které jsou vhodné zejména pro ženy ve věku 40, 50 a vice let.
  • Omega 3 (EPA a DHA) a AGL jsou optimalizovány díky přítomnosti rostlin a řas, které jsou zdrojem enzymů a stopovývh prvků.

Rybí želatina, brutnákový olej lisovaný za studena dezodorizovaný (semena) (Borago Officinalis), extract z jamu (oddénků) (Dioscorea Oppositifolia) titrovaný na diosgenin, zvlhčující látka: glycerol rostlinného původu, slunečnicový olej (semena)(Helianthus annuus), sušená řasa(1) (stélka)(Fucus vesiculosus), čištěný TG olej z volně žijících ryb, sušený mořský salát(1) (thalle) (Ulva lactuca), panenský olivový olej (ovoce) (Olea europaea), zahušťovadlo: včelí vosk, vitamín E rostlinného původu.(1) Může obsahovat stopy měkkýšů a korýšů.

POUŽITÍ A UPOZORNĚNÍ

Užívejte 3x denně 1 kapsli během hlavních jídel. Doporučuje se užívat 3 týdny, poté dát týdenní přestávku. Pokud užíváte současně antikoagulancia, poraďte se s lékařem nebo lékárníkem.Užívejte výhradně jako doplněk pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu. Uchovávejte mimo dosah dětí. Nepřekračujte doporučené denní dávky.

Francouzský název brutnáku (bourrache) pochází z arabského „abou-rach“, což znamená „otec potu“. Je tradičně známý kolem středomořské pánve pro svůj účinek proti nadměrnému teplu. Brutnák, přirozený zdroj nenasycených mastných kyselin (včetně GLA, kyseliny gama-linolenové), se také tradičně používá pro krásu pokožky.

Základní potravina mnoha lidí na světě. Jam nebo Yam (jehož jméno pochází z Guiney a znamená „jíst“) je kořen, obsahující rostlinnou látku diosgenin. Yam je tradičně užíván ženami, aby jim pomohl klidně přejít přes 50 let a lépe odolávat návalům horka.

Během tohoto období života často poznamenaném stresem, vyžaduje tělo dodatečný přísun minerálů. Díky zajímavému profilu stopových prvků (zejména jód mořského původu) a dalším fytoživinám jsou mořský salát a řasy Fucus vhodným doplněním formule přípravku. Tyto řasy jsou zdrojem jódu, který přispívá k normálnímu energetického metabolismu.

Jeho Omega 3 EPA a DHA prokázaly svou nutriční hodnotu. Menolistica® pomáhá zajistit alternativní péči nebo doplnit příjem Omega 3 především přípravkem Omegacoeur

S věkem vzrůstá oxidační stres, zvláště od čtyřicátých let, kdy žena vidí, jak se její tělo mění. Vitamin E nejen pomáhá chránit nenasycené mastné kyseliny z brutnáku a rybího oleje, ale také pomáhá chránit buňky před oxidačním stresem.

3 kapsle denně pokrývají 100% nutriční referenční hodnoty vitamínu E pro dosažení žádoucího účinku.

MUDr. Elena Figurová z privátní gynekologické kliniky OG GROUP v Praze doporučuje přípravek MENOLISTICA

Pracuji jako gynekolog-porodník v Praze a řešením ženských problémů se zabývám už téměř 30 let.

Přechod představuje kritickou etapu v ženském životě, kterou doprovází mnoho nepříjemných projevů, souvisejících se změnami hormonální rovnováhy (návaly, depresivní ladění, ochabnutí libida, zadržování vody v organismu, zvyšování tělesné hmotnosti,…).

Těmto projevům lze účinně předcházet za pomoci vhodných doplňků stravy, mezi kterými vede přípravek MENOLISTICA®.

Pečlivě zvolená kombinace fytosterolů (mastných kyselin rostlinného původu), smldince, brutnákového oleje a minerálních látek podporuje přirozenou syntézu ženských hormonů, avšak pouze za přítomnosti esenciálních mastných kyselin a enzymů.

S přípravkem MENOLISTICA® pracuji už více než 12 let, doporučuji jej svým pacientkám jednak preventivně, jednak k zmírnění až odstranění projevů souvisejících s nastupujícím přechodem, což je možné pouze díky jeho unikátnímu složení:√ Brutnákový olej bohatý na Omega 6 : Prodlužuje syntézu hormonů ženským organismem.

√ Rybí olej bohatý na Omega 3 : Ochrana kostní tkáně a optimalizace krevního oběhu.√ Olivový olej bohatý na Omega 9 : Ochrana kostní tkáně a optimalizace krevního oběhu.√ Smldinec (jam) přispívá k přeměně cholesterolu ve steroidní hormony (progesteron, dehydroepiandrosteron, estrogen,…)√ Přírodní vitamin E a stopové prvky : účinek antioxidační a proti volným radikálům.Kapsle jsou vyrobeny z želatiny z divoce žijících ryb. Přídatné látky jsou rovněž přírodní a zahrnují glycerín, včelí vosk a přírodní vitamín E. Barviva ani syntetické konzervanty v tomto přípravku nenajdete.

  1. Doporučuji každé ženě po čtyřicítce, která chce udělat maximum pro své zdraví.
  2. MUDr. Elena Figurová
Zajímavé:  Léky Pro Akvarijní Ryby?

Nepříjemné návaly v létě: Jak je zvládnout i bez léků?

Červené tváře, nepříjemné horko po těle, pocení i zrychlený tep. Ve vysokých letních teplotách se s podobnými obtížemi občas setká každý. Až pětasedmdesát procent žen v menopauze ale trápí tyto nepříjemné symptomy i několikrát během dne a noci.

Návaly horka - Vše o zdraví

Už vám nic neunikne!Přidejte si web na hlavní stránku Seznam.cz.

To ve svém komentáři radí uznávaný gynekolog Pavel Turčan.

Zase ty návaly…

Mezi pětačtyřicátým a pětapadesátým rokem života se drtivá většina žen setká s některými z příznaků menopauzy. Může to být vše od přibírání na váze přes suchou kůži po deprese a úzkosti. Mezi nejčastější symptomy se ale rozhodně řadí návaly horka a noční pocení.

Problémy s regulací teploty trpí podle americké studie North American Menopause Society až 75 % všech žen v přechodu. Může za to snížená produkce hormonů estrogenu a progesteronu a nerovnováha v hypothalamu. Právě nerovnováha v našem mezimozku, který je zodpovědný za regulaci tělesné teploty, způsobuje výkyvy a nepříjemné vlny horkosti.

Sledujte příznaky

Ženy, které už přechodem procházejí, se často letního období obávají. V horkých dnech mohou být totiž návaly až nesnesitelné. A ztěžují jak pracovní, tak společenský život.

Ještě větší problém však nastává u žen, které si nadměrné pocení a horkost v těle s menopauzou nespojí a zaměňují je za běžné problémy spojené s horkými letními dny. Ty mohou symptomy snáze přehlédnout a podcenit, čímž si ještě víc přitíží.

Pokud například zanedbají pitný režim, mohou počet i intenzitu návalů nevědomky ještě navýšit.

Co pít, když je horko (nejen) z návalů

Jedním ze základních opatření, jak tělu v létě alespoň trochu ulevit, je dostatek studené vody. Ženy v přechodu potřebují v létě pitný režim obdobný jako je u aktivních sportovců.

Míra jejich pocení je totiž naprosto srovnatelná. Každý den by proto měly vypít alespoň dva litry čisté vody. Neměla by ale být ledová, ačkoli k tomu počasí svádí.

Studenou vodou přímo z lednice si totiž mohou lidé přivodit potíže od bolestí zubů po bolesti v krku.

Pro zpestření je možné vodu doplnit o pár kapek citronu, čerstvé bylinky či trochu ovoce. Vhodné jsou i neslazené čaje. Právě čaje a odvary mohou pomoci nastolit rovnováhu v těle a celkově zmírnit příznaky přechodu.

Od návalů horka může ulevit čaj z červeného jetele, který obsahu přírodní estrogeny. S projevy menopauzy pomohou i doplňky stravy nejlépe právě s výtažky z červeného jetele.

Osvěžit a zchladit pak pomůže čaj ze šalvěje, máty či zelený čaj.

Naopak kávu, kofeinové nápoje, slazené šťávy a alkohol je lepší z pitného režimu vyřadit. Tyto nápoje tělo ještě více odvodní a zatíží. Kromě horka se pak ženy musí potýkat i s dehydratací, bolestmi hlavy či nespavostí.

Příjem tekutin v teplém počasí pomohou doplnit i vodnaté typy ovoce a zeleniny. Vychlazený šťavnatý meloun ke svačině či okurkový salát k večeři doplní vodu a pomohou snížit tělesnou teplotu. Ochlazující efekt mají i mléčné výrobky. Nepříjemný nával tak zpříjemní například jogurt s ovocem.

Jednoduché a rychlé ochlazení

Chladná voda osvěží nejen zevnitř, ale zmírní i vnější příznaky. Proto je vhodné zařazovat v létě studené sprchy či plavání v bazénu. Pro ty, kteří nemají po ruce bazén nebo se nemohou například v práci osprchovat, je příjemnou alternativou lavor se studenou vodou. Stačí do něj na dvacet minut ponořit nohy.

Tento jednoduchý způsob ochlazení je zdravější než například klimatizace. Při návalech horka z důvodu menopauzy je tělo ženy pokryto studeným potem, pobyt v podchlazené místnosti tak může způsobit nachlazení nebo i angínu. Navíc klimatizace často způsobuje podráždění a vysychání očí, a násobí tak vysychání sliznic, které trápí ženy v klimakteriu.

Zdroj: TZ SanVita

Autor článku: Ivana Koutná

Aktuální informace o tématu: co na návaly horka

A B C CH D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Menopauza, která u žen přichází obvykle v období mezi 40. a 55. rokem, s sebou přináší nejen ztrátu pravidelného cyklu a schopnosti otěhotnět.…

Po padesátce je hlavním problémem pro ženy období přechodu, které s sebou nese řadu změn fyzických i psychických. Hormony jsou jako na houpačce,…

Po čtyřicítce je člověk ještě mladý, přesto se i v tomto věku může potýkat se zdravotními problémy. Tělo nám zkrátka vrací to, jak jsme se k němu…

Pro mnohé je to strašák! Přechod neboli menopauza či jinak klimakterium je často vnímáno jako něco, o čem se moc nemluví, co si žena musí přetrpět…

Migrénou trpí přibližně každý desátý člověk. Přesto více než 40 % pacientů nemá diagnózu potvrzenou lékařem. Toto závažné neurologické onemocnění…

Zajímavé:  Alergie Na Léky Léčba?

Sex seniorů není tabu, i když u nás to tak mnohdy vypadá. Některé zahraniční celebrity se však svým milostným apetitem netají. „Jsem ve třetí fázi…

Není divu, že se jí říká strašák žen. Každá má totiž obavy, co ji kolem padesátky čeká. Představa návalů horka, nadměrnéh pocení, přibývání na váze…

Vyvrcholení prožívají ženy a muži odlišně. Muži jsou v sexu daleko jednodušší stvoření. Prostě se vzruší a po sexuální stimulaci vrcholí ejakulací.…

Mrzutost, apatie, ztráta energie a někdy i libida. Chlapi po padesátce se s tím občas perou a nevědí, že jejich »krize středního věku« je jakýmsi…

Asi žádná žena se na to období netěší. Přitom každá ví, že ji čeká. Klimakterium přichází nejčastěji kolem padesátky. Celé to začíná slábnoucí…

Byla zdravá, pracovala a vychovávala vytouženého synka Adámka (3). A pak se jí během 24 hodin život obrátil naruby. Na Andreu Brzobohatou (40) z…

Gynekologové a výrobci léků přišli s revoluční novinkou. Pilulky na 24 dní místo 21! Zkrátí periodu, průběh je slabší a méně bolestivý a díky…

Návaly horka netrápí jen v menopauze. Proč přepadly vás?

Návaly horka zná až pětasedmdesát procent žen v menopauze. Co když se vás ale klimakterium ještě zdaleka netýká nebo nepociťujete další symptomy, které ho provázejí? Příčinou totiž nemusejí být jen hormonální změny.

„Za problémy s regulací teploty a další symptomy klimakteria může snížená produkce hormonů estrogenu a progesteronu a nerovnováha v hypothalamu. Právě ten je zodpovědný za regulaci tělesné teploty, a tedy i její výkyvy a nepříjemné vlny horkosti,“ vysvětluje gynekolog Pavel Turčan.

Ulevit vám může úprava životního stylu, zejména navýšení pitného režimu. „Ženy v přechodu potřebují pitný režim obdobný jako aktivní sportovci. Míra jejich pocení je totiž naprosto srovnatelná,” dodává lékař.

Kromě čisté vody zkuste čaj z červeného jetele, který obsahuje přírodní estrogeny.

Jaké potíže provázejí menopauzu a co se s nimi dá dělat 

Kolísání množství hormonů se ale zdaleka netýká jen období přechodu. Jejich hladina se u žen mění i v souvislosti s menstruačním cyklem, v pubertě, v těhotenství a po porodu. I tehdy bývají tyto změny doprovázeny nadměrným pocením a návaly horka.

Úlevu může přinést vhodné cvičení. Například hormonální nebo gravid jóga, která urovnává rozbouřené hormony a uvolňuje tělo i mysl. Uleví nejen od návalů horka, ale i od potíží objevujících se před menstruací (PMS), pomáhá při problémech s otěhotněním či během šestinedělí nebo laktace.

„Hormonální jóga může eliminovat psychické i emocionální výkyvy, příznivé výsledky má i u žen s cystami nebo myomy. Revitalizuje celkově organismus, takže je vhodná i pro muže, a to nejen v andropauze,“ prozrazuje lektorka Věra Vojtěchová z Domu jógy.

Foto: Pressmaster, Shutterstock.com

Hormonální jóga se hodí i pro naprosté začátečnice

Je-li vaše kůže neustále teplá a orosená potem, možná se potýkáte se zvýšenou funkcí štítné žlázy. K dalším projevům tohoto onemocnění patří i návaly horka, třes, nervozita a snížená fyzická výkonnost, kdy se i při běžných činnostech, jako je chůze do schodů nebo vaření, snadno zpotíte a zadýcháte.

„Rizikovými faktory pro vznik poruchy štítné žlázy jsou především přítomnost onemocnění v rodině, nedostatečný nebo nadměrný přísun jódu, stres, předchozí léčba zářením a užívání některých léků, včetně tzv. biologické léčby. Průběh je výrazně horší u kuřáků,“ říká MUDr. Jan Jiskra, vědecký sekretář České endokrinologické společnosti.

5 signálů, že vám štítná žláza nepracuje dobře

Pečovat je třeba nejen o vaše fyzické tělo, ale i o psychickou stránku. Za návaly horka totiž může i náhlá úzkost nebo stres. V takovém případě se objevují zpravidla i další projevy, jako bušení srdce nebo střevní potíže. Určitě stojí za to osvojit si metody, jak stres rychle odbourat. S dlouhodobější duševní pohodou pak pomohou například jóga nebo meditace.

Zahřát vás dokážou i kofein nebo jeho čajová obdoba tein. Pokud den začínáte půllitrovým hrnkem černého čaje, během dne pijete jednu kávu za druhou a proložíte to ještě podobně nabuzujícím energy drinkem nebo kouskem čokolády, není divu, že propotíte nejednu košili. Zkuste jejich množství omezit a osvěžit se čajem ovocným, pár cviky u otevřeného okna nebo procházkou.

Foto: LDprod, Shutterstock.com

Kofein, kořeněná jídla nebo alkohol také přispívají k návalům horka

Hlídejte si také to, co jíte. Tváře do ruda mohou rozpálit kořeněná jídla, zvláště ta obsahující látku kapsaicin (například pálivé papričky), zapotit se ale můžete i po konzumaci pokrmů hůře stravitelných. Deodorant nemusí stíhat vaše knedlo zelo k obědu nebo pořádný kus krémového dortíku ke kávě.

Návaly horka mohou mít příčinu i v užívání některých léků. Mohou ale signalizovat i určitá nádorová onemocnění. Pokud si nejste jisti, kde se vaše potíže berou, konzultujte svůj stav s lékařem.

Zbraně proti pocení? Víme, čemu se raději vyhnout.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector