Odhalené Zubné Krčky Léčba?

Léčba obnažených zubních krčků znamená návštěvu lékaře, ale ovlivnit ji můžete i vy

 • nácvikem správné techniky čištění zubů
 • výměnou starého kartáčku za kartáček s měkkými štětinkami.
 • používáním účinné zubní pasty na citlivé zuby.
 • změnou jídelníčku (vyhýbání se sladkým a tučným jídlům)
 • Co je zubní krček?

  Zubní krček je část zubu, která odděluje korunkovou část zubu krytou sklovinou a kořen zubu krytý zubovinou. Zubní krčky u zdravých pacientů nacházíme pod dásní. Obnažené zubní krčky vznikají ústupem dásně a tím dojde k jejich odhalení.

  Proč vznikají obnažené zubní krčky?

  Obnažené zubní krčky vznikají ústupem dásně a tím dojde k jejich odhalení. Obnažené zubní krčky mají za následek zuby citlivé zejména na studené a teplé podněty. Hlavní příčinou vzniku je: špatná technika čištění zubů, příliš tvrdý zubní kartáček,

  Jak opravit odhalené zubní Krcky?

  „Při větším odhalení krčků je možné provést chirurgické krytí krčků, kdy je operativně posunuta dáseň na původní úroveň. Někdy je potřeba u těchto operací provést také odběr tkáňového štěpu z patra pacienta, který je následně použit ke krytí odhaleného zubního krčku,“ přibližuje Jakub Miketa.

  Jak opravit obnažené krčky?

  Ústup dásní zvyšuje riziko vzniku zubního kazu a neposlední řadě bývá příznakem onemocnění zvané parodontóza. Přirozená léčba obnažených zubních krčků spočívá především v: nácviku správné techniky čištění zubů, používání vhodných zubních a mezizubních kartáčků, zubních past i dalších dentálních pomůcek.

  Jak zastavit odhalování krčků?

  Důvodů, které odhalování zubních krčků způsobují je více.

  1. nácvik správné techniky čištění zubu.
  2. používání kartáčku s měkkými štětinkami.
  3. správné masírování dásní (dle rad lékaře nebo hygienika)
  4. používání speciálních past na citlivé zuby.
  5. změna jídelníčku – vyhýbání se sladkým a tučným jídlům.

  Jak cistit odhalené Krcky?

  Obnažené krčky jsou náchylnější ke vzniku zubního kazu, a proto je zásadní ze zubů stále důkladně odstraňovat zubní plak (a to i kartáčky mezizubními). Používejte naopak spíše měkké nebo velmi měkké zubní kartáčky, na které netlačte.

  Zajímavé:  Pigmentové skvrny - Vše o zdraví

  Co na bolavé zubní krčky?

  Podle Kudrnové jsou na odhalené krčky účinné jak zubní pasty určené pro domácí péči, tak desenzitivní laky, které se aplikují na povrch krčků v ordinaci dentální hygienistky. „Některé pasty a laky obsahují látky, které pomáhají opravit povrch zubů a zabraňují, aby vnější vlivy pronikaly k nervovým zakončením.

  Jak uklidnit nerv v zubů?

  Studené obklady znecitliví problém, alespoň na chvíli budete mít od boleti pokoj, zmírní taky otoky. Na bolavý chrup a podrážděné nervy vám může pomoci citron. Nakájejte celý citrus na plátky a obkládejte jimi postižené místo. Šťáva z čerstvého citronu působí nejlépe na dásňové problémy.

  Jak dlouho může bolet zub po vrtání?

  To, jak dlouho bolí zub po vrtání, je totiž závislé na tom, jak velký zubní kaz byl. Obvykle bolest přejde v řádu jednoho až dvou dnů. Někdy může trvat i týden. Pokud vás ale bolest zubu trápí více než dva týdny, poraďte se se svým zubním lékařem.

  Co mám dělat když mě bolí dáseň?

  Pokud vás trápí krvácení a otok dásně, případně pociťujete bolest při kousání, doporučujeme vám začít používat tyto prostředky:

  1. Měkký zubní kartáček – zvolit můžete např.
  2. Zklidňující zubní pasta – volte ty, které jsou přímo určeny pro citlivé dásně, jež jsou citlivé a trpí na záněty.

  Jak zastavit Paradentozu?

  U lehčích případů stačí, aby zubní lékař nebo dentální hygienistka ze zubů odstranil zubní kámen a zubní plak. Hloubkové odstranění zubního kamene a ohlazení zubních kořenů odstraní nečistoty pod úrovní dásní a je skvělým způsobem, jak léčit paradentózu. Ve vážných případech paradentózy může být nutná i operace.

  Jak zastavit krvácení z dásní?

  5 ZPŮSOBŮ OŠETŘENÍ KRVÁCENÍ DÁSNÍ

  Čistěte si zuby dvě minuty dvakrát denně ručním nebo elektrickým zubním kartáčkem s malou hlavicí a měkkými zaoblenými štětinkami. Snažte se příliš netlačit a provádějte jím kruhové nebo eliptické pohyby v ústech. Doporučuje se měnit kartáček každé 3 měsíce.

  Zajímavé:  Vlašský Ořech Pro Zdraví?

  Jak se zbavit zánětu dásní?

  Léčba zánětu dásní spočívá hlavně v důsledné ústní hygieně. Pacient by si měl pravidelně a správně čistit zuby i mezizubní prostory a případně docházet také na zubní hygienu. K dispozici jsou také různé pomůcky, pomocí kterých můžete zánět dásní eliminovat a předcházet mu.

  Jak na citlivé zuby?

  Doporučené produkty

  1. BioMin F zubní pasta pro citlivé zuby s fluoridy, 75 ml.
  2. BioMin C zubní pasta pro citlivé zuby bez fluoridů, 75 ml.
  3. SWISSDENT CRYSTAL regenerační krém bez fluoridů, 100 ml.
  4. APADENT SENSITIVE zubní pasta, 60 g.
  5. APAGARD Premio zubní pasta, 100 g.

  Diskuze

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Adblock
  detector