Ph moči – Vše o zdraví

Existuje nespočet nemocí, ale pouze jediná jejich příčina: špatný způsob života, který způsobuje překyselení organizmu. Překyselení způsobuje většinu nemocí a důsledné odkyselení a doplnění minerálních látek v těle tvoří základ každé léčitelské terapie.

Rovnováha mezi kyselostí a zásaditostí těla je základem každé úspěšné léčby.

Pro získání zpětné vazby o tom co se děje v našem těle je velmi důležité průběžné měření pH našich slin a naší moči.

Naměřená hodnota pH=7 znamená, že jsme dosáhli neutrálního stavu. Hodnota pod 7 znamená kyselé prostředí, a čím nižší hodnota tím větší kyselost. Naměřená hodnota nad 7 znamená zásadité prostředí. Naše tělo udržuje v krvi konstantní hodnotu pH 7,35-7,4. Náš život tedy závisí na tom, že tělo setrvává v neutrálním nebo lehce zásaditém stavu. Normální hodnota tkáně je mezi pH 7,4-7,5 a hodnota pod 5,5 je hodnotou kritickou, která signalizuje vážné zdravotní problémy a nástup onkologického procesu. Protože tělo naši krev chrání a má stálou hodnotu, musíme měřit hodnotu moči a slin, jenž nám bude signalizovat co se zhruba děje v našem těle a v naší tkáni: pH slin u zdravého člověka se přibližně pohybuje kolem 7,1. Pokud se po jídle objeví jakýkoliv odklon od této hodnoty, lze usuzovat, že v těle došlo k překyselení. Ph moči - Vše o zdraví

7,5-6,8 … zdravý člověk

6,8-6,5 … slabě zakyselený

6,5-6,2 … středně zakyselený

6,2 – … silně zakyselený

Upozornění k měření pH slin: Před měřením pH slin je potřeba očistit jazyk gázou či tamponem. Upozornění k měření pH moči: Měření moči je dobré provádět několikrát denně, protože se její hodnoty díky metabolizmu výrazně mění. Díky procesu odkyselování během noci je ranní moč nejkyselejší a její pH má být od 6,8-6,0. Ideální hodnota je okolo 6,8. Okolo 17-té hodiny bývá naopak nejvyšší přísun zásaditých látek. Pokud se ranní hodnota pH moči pohybujer mezi 7 a výše jedná se o blokádu vyměšování kyselin. Dá se obecně říci, že bychom se měli tak dlouho odkyselovat, dokud hodnota pH ranní moči nebude pravidelně kolem 6,8. Robustní a vodotěsný (IP67) měřící článek pro pH. Prostřednictvím této ploché, výměnné, měřící elektrody je možné měření také při nízkých stavech kapaliny a také na hladinách. Plochá pH-elektroda k jednoduchému čištění.

  • •  Možná jedno-, dvou- nebo tříbodová kalibrace •  Vodotěsná (IP67) 4 baterie (Typ CR2032) •  Ochranné víko •  Plastová krabice •  Závěsný pás
  • Ph moči - Vše o zdraví Technické parametry
  • Rozměry: (š x v x h) 36 x 172 x 41 mm Kalibrace (dle normy): ISO Kalibrace možná podle: ISO Rozměr, výška: 172 mm Rozměr, šířka: 36 mm Pracovní teplota: 0 – 50 °C Napájení: Baterie 4 x CR2032 Rozsah měření hodnoty pH: 0 pH – 14 pH Rozlišení hodnoty pH: 0,01 pH Přesnost měření pH: ± 0,01 pH Druh kalibrace: Trojbod Hmotnost (hodnota): 110 g
  • Vybavení
  • •  Plochá pH-elektroda k jednoduchému čištění •  Možná jedno-, dvou- nebo tříbodová kalibrace •  Vodotěsná (IP67)
  • Vlastnosti
  • •  Teplotní kompenzace •  Paměť pro 15 naměřených hodnot •  Výměnné zařízení pro pH-elektrodu •  Hotové grafické zobrazení

Cena od 2 797 do 3 290

  1. Doprava zdarma
  2. Skladem
  3. PH metr ExStik PH100 je možné zakoupit v Centru zdraví Olomouc nebo prostřednictvím on-line formuláře.
  4. Ph moči - Vše o zdraví
  5. úvodní stránka

Kompava Indikační pH papírky (4,0 – 7,5) 100 ks

Indikátorové pH papírky s rozsahem měření pH 4,0 – 7,5 jsou vhodné pro orientační měření pH, např. při zjišťování kyselosti organismu a následné úpravě stravovacího režimu.

Acidobazická rovnováha je rovnováha kyselin a zásad uvnitř organismu, tj. stálý poměr mezi jejich tvorbou a odbouráváním, respektive vylučováním. Hodnota pH určuje stupeň kyselosti (pH < 7) či zásaditosti (pH > 7) organismu, pH 7 je neutrální.

Hodnoty pod 7 představují kyselé prostředí. Čím nižší, tím kyselejší. Organismus, který není zakyselení by měl vykazovat barvu v dolní části stupnice čili od 5,8 směrem nahoru, optimum 6,1-6,7. Papírek by měl být modro zelenkavý. Dvě stupnice jsou tam proto, aby se uměl člověk lépe zorientovat.

Pokud na základě měření zjistíte, že je váš organismus překyselený, doporučujeme vyzkoušet produkty, které pomáhají snížit překyselení organismu.

Nové indikátorové papírky, které jsou šetrné k životnímu prostředí, jsou vyrobeny unikátním způsobem, kde výsledná změna barvy je výraznější, zřetelnější a trvanlivější, dokud papírek neuschne.

Každý papírek je dostatečně dlouhý. Indikátorové plochy jsou umístěny až na spodním okraji a uživatel je tak chráněn před postříkáním zkoušenou kapalinou. Pro zvýšení přesnosti při odečítání hodnot pH jsou papírky vybaveny dvěma ověřovacích plochami.

To umožňuje snadné a rychlé stanovení hladiny pH testované kapaliny. Balení dále obsahuje dvouřadé srovnávací barevnou stupnici s jasně odlišitelnými kombinacemi pro dané hodnoty pH.

V konečném výsledku tyto papírky poskytují indikaci pH testované kapaliny rychle, přesně a efektivně z hlediska nákladů.

Jak používat:

  • Indikační papírek vložte do proudu moči na 2 sekundy, setřeste od zbytku tekutiny.
  • Měření doporučujeme provozovat ráno na lačno.
  • Papírek přiložte k barevné škále stupnice do 40 sekund zatímco moč neuschne a porovnejte své pH.
  • Balení:
  • 100 ks
  • Upozornění:

Vliv léčiv nebo jejich metabolitů na jednotlivé testy není dosud v plné míře objasněn. Ve sporných případech doporučujeme opakovat vyšetření moče po vysazení medikamentu. Citlivost testů je ovlivněna variabilitou složení moče. Výsledky měření jsou pouze orientační.

Vazeni, koupila jsem si tyto indikacni papirky a musim vam sdelit, ze jsem zklamana. Neni uvedeno nic, podle ceho bych se mela ridit. Na obalu neni ani uvedena zkratka PH. Mam narizeno odkyselit organizmus, sledovat se ale vysvetleni zadne! Co je tedy spravne? 4,0 nebo 7,5? Co je tedy zvysena kyselost na tomto indikatoru? Nejsou uvedeny bezne hodnoty, ktere by zdravy clovek mel zhruba vykazovat. Drive jsem pouzivala HEXA PHAN, tam je vse popsano a vysvetleno. A co znamenaji 2 hodnoty pri jednom testovani? Dekuji za vysvetleni Zdenka Přikládám Vám informaci k indikačním papírkem. Pro vysvětlení pH hodnota neutrál je 7. Hodnoty pod 7 představují kyselé prostředí. Čím nižší, tím kyselejší. Organismus, který není zakyselení by měl vykazovat barvu v dolní části stupnice čili od 5,8 směrem nahoru, optimum 6,1-6,7. Papírek by měl být modro zelenkavý. Dvě stupnice jsou tam proto, aby se uměl člověk lépe zorientovat. Děkujeme za podnět, bližší informace jsou na https://www.mj-krasazdravi.cz/kompava-indikacni-ph-papirky–4-0-7-5–100-ks/ Snadné měření, ale někdy problematické vyhodnocení kdy „zelený“ čtvereček ukazuje např. 5,2 a „žlutý“ 6,4. V návodu na krabičce není uvedeno jak tyto hodnoty interpretovat. složitější porovnávání s honotou PH Výborné a přesné. Doporučuji. Lepsi jsem zatim na trhu nenasel. Dvouzonove vyhodnoceni PH je presnejsi. Takze doporucuji. Na obalu by mohli uvést, jaká je hodnota zdravého člověka. Dohledala jsem to až tady u popisu produktu. A mám pocit jakožto laik, že obecně na internetu jsou uváděny různé hodnoty. Nevím, kterou mám zvolit u daného produktu. – složitější porovnávání barev s hodnotou PH

Ph moči - Vše o zdravíSpolečnost Kompava byla založená v roce 1996, jako obchodní společnost zabývající se prodejem potravinových ingredientů, výrobní a vývojová činnost spojená s výrobou výživových doplňků začala od roku 2002. Základním principem ve výrobě je plné uspokojení zákazníků či už sportovců, příznivců wellness a nebo jedinců preferujících zdravý životní styl.

Jsem s elixírem spokojená mám pocit,že vlasy dorůstají a lépe drží účes. Ph moči - Vše o zdraví

  • 15.9.2021 Nepostradatelné vybavení do školky po prázdninách: vitamin C Hurá do školky! Po letních prázdninách se děti opět vracejí ve větším počtu mezi své vrstevníky. Vzájemně si předávají nejen letní zážitky a nově nabyté životní zkušenosti, ale blízkým kontaktem při hrách se vzájemně „obohacují“ také o nejrůznější viry. Podzimní období charakterizované kratšími dny …
Zajímavé:  Mystický Léčitel Štítná Žláza A Její Léčba Recenze?

Udržuj zásadité tělo pro zachování optimálního zdraví!

Ph moči - Vše o zdraví

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Termín pH vychází z anglického „potential hydrogen“, tj.  potenciál vodíku či též vodíkový exponent. Jedná se o stupnici s rozsahem hodnot od 0 do 14. Čím nižší je hodnota pH, tím je koncentrace vodíkových iontů vyšší tj. kyselost roztoku stoupá. Čím vyšší je hodnota pH, tím je roztok zásaditější. Neutrální hodnota (pH neutrální vody) je 7.

Acidobazická (pH) rovnováha lidského těla je dynamická rovnováha kyselin a zásad uvnitř všech tekutin a buněk lidského organismu. Náš organismus lépe funguje, pokud je lehce zásaditý, jenže některé životní funkce jako například trávení vytvářejí prostředí kyselé.

Co můžeme udělat proto, abychom zachovali naše tělo více zásadité a v rovnováze? Metabolické procesy našeho těla přirozeně vytváří kyselé prostředí.

Tato nežádoucí „kyselost těla“ je třeba zneutralizovat či vyrovnat zásaditými látkami tak, aby nedošlo k poškození tkání a orgánů, které napomáhají detoxikaci těla. Zásaditost je potřebná k neutralizaci a vyrovnání kyselosti.

Přítomnost zásaditých látek v našem těle zabraňuje vzniku mnoha nemocí.

Acidóza znamená zvýšení kyselé reakce krve a tkáně vzestupem kyselých látek. Prakticky všechny buněčné funkce v těle jsou na pH velice sensitivní. Pokud je pH příliš kyselé, buňky tak začnou odumírat vlastním toxickým odpadem a jeho kyselostí. Všechny chemické procesy v těle mají ideální pH. Vaše krev by měla mít pH v rozmezí 7.35 až 7.45.

Mnoho studií dokazuje, že lidé se správným pH krve se těší dobrému zdraví, zatímco lidí s příliš vysokým či nízkým pH mají daleko vyšší riziko nemoci. Velice nepatrná nerovnováha v pH může způsobit závažnou nemoc.

Naše tělo dělá vše pro udržení pH v rovnováze a pokud je to nutné, začne do krve vyplavovat rezervní zásadité  látky – především vápník z kostí a zubů – a použije je v boji proti kyselému prostředí.

Příznaky mírné acidózy jsou bolesti hlavy, nedostatek energie, ospalost, rychlé a mělké dýchání, zvedání žaludku, zvracení, průjem, dehydratace a nechutenství. Acidóza může vyústit v revmatoidní artritidu, cukrovku, lupus, tuberkulózu, osteoporózu, vysoký krevní tlak a většinu rakovin.

Metabolická acidóza se objeví, pokud je tělo více kyselé než zásadité. Přehnaná konzumace masa, pšenice a chleba, mléčných výrobků, cukru, převařeného jídla, rafinované či průmyslově zpracované potravy, rychlého občerstvení, může vést k příliš kyselému pH.

Dalšími škodlivými faktory jsou látky znečišťující prostředí (výfukové plyny) a chemikálie, emoční stres a negativní myšlení. Pokud při cvičení překročíme hranici aerobního spalování živin a svaly začnou pracovat v kyslíkovém dluhu, naše tělo se i tímto způsobem začne překyselovat, protože v přetížených svalech vzniká nadbytek kyseliny mléčné.

Pro sledování překyselení organismu (příčina mnoha závažných onemocnění) je vhodné měřit si opakovaně pH moči (např. tímto diagnostickým proužkem).

Nejdůležitější cesta jak zachovat tělo zásadité je zdravý životní styl.

  • Nejdůležitější je dostatečně zvýšit příjem ovoce a zeleniny (tzv. zásadotvorné potraviny) a naopak významně snížit příjem potravin podporující překyselení, což jsou všechny masité a mléčné výrobky a také výrobky z bílé mouky. Šťáva ze zeleniny je také skvělá cesta jak udržet tělo zásadité.
  • Je důležité si zapamatovat, že způsob přípravy také ovlivňuje kyselost či zásaditost. Například, brambor uvařený či upečené ve vlastní slupce je zásadotvorný, zatímco smažené brambory jsou kyselinotvorné.
  • Ujistěte se, že každý den vypijete alespoň dva litry kvalitní vody. Z hlediska udržování vyrovnaného pH organismu nemusí být pitná voda z kohoutku zcela ideální, protože přítomnost chloridů může zvyšovat její kyselost. Často doporučovaným odstátím chlorované se lze totiž zbavit pouze chloru nevázaného na jiné látky!
  • Většina minerálních vod obsahuje zásadité minerály nezbytné pro naše zdraví = vápník, draslík a hořčík. Ale ani s minerálkami by se to nemělo přehánět. Takzvané stolní minerální vody s nižším obsahem minerálních látek jsou pro častější konzumaci (nikoliv stálou a jednostrannou) vhodnější než tzv. léčivé minerální vody s velmi vysokým obsahem minerálních látek.
  • Vyrovnávat stres – Radost a štěstí napomáhá udržovat tělo alkalické. Dopřejte si oddych, zábavu a smích!
  • Mírným sportováním alkalickému prostředí v těle pomůžete, ale pouze s mírou. Příliš mnoho sportu bude mít přesně opačný, kyselinotvorný efekt.

Bílkovina v moči může znamenat celou řadu onemocnění

15. září 2020 (aktualizováno: 26. dubna 2021)

Komplexní vyšetření, preventivní prohlídka, hledání příčiny zdravotních potíží… Jakého společného jmenovatele mají tyto lékařské úkony? Jde o rozbory tělních tekutin, krve a moči. Ze vzorku moči lze poznat mnohé. K základním ukazatelům rozboru moči patří test bílkovin v moči. Dále se zjišťuje pH moči, kreatinin, leukocyty v moči, žlučové barvivo, ketony v moči a další hodnoty. Kultivace moči odhalí také bakterie v moči. Odchylky od normálních hodnot různých ukazatelů napomohou určit správnou diagnózu. Tou může být například onemocnění ledvin, nefrotický syndrom, zánět močových cest, cukrovka, žloutenka a mnoho dalších.

Obsah: Ph moči - Vše o zdraví

Odebrané vzorky moči se chemicky testují. Praktický lékař může použít testovací proužky na moč pro jednoduchá vyšetření, např. pH moči. Tabulka pak určí, zda jsou hodnoty v pořádku nebo vykazují odchylku. Lékař si může vyžádat laboratorní testy. Podobně jako to, co se zjistí ze sedimentace krve, se dá zjistit i ze vzorků moči. Je to jeden ze základních způsobů, jak poznat problémy s ledvinami. V laboratoři se odstředí část vzorku. Ze získaného močového sedimentu se vyhodnotí přítomná bílkovina, bílé krvinky v moči, hlen v moči, červené krvinky v moči, krev v moči, kreatinin. Hodnoty se pak porovnají s obvyklým průměrem a jsou vyšší, provede se ještě kultivace a určí se vhodná léčba, popřípadě se nasadí antibiotika.   Ideálním způsobem by bylo odebírat moč až při samotném vyšetření, ovšem běžnou praxí je přinést si vzorek ranní moči již z domova. Pokud použijte domácí nesterilní nádobu, můžete očekávat, že výsledky nebudou zcela přesné, i když ji vyvaříte. Řešením jsou zkumavky na moč, které si zakoupíte v lékárně. Samozřejmostí by při návštěvě lékaře mělo být poučení, jak vzorek odebírat, a určitě také předaná sterilní zkumavka na moč. Samotný vzorek by měl být odebírán z tzv. středního proudu při prvním ranním močení. Co to znamená? Nejdříve necháte odejít část moči, pak teprve zachytíte patřičnou dávku moči do zkumavky. Je potřeba mít před odběrem čisté ruce dbát na prevenci znečištění víčka a hrany zkumavky.   Jednou ze základních součástí běžného rozboru moči je test bílkovin. Ten se neprovádí jen u podezření na onemocnění, ale také při zkoumání obtíží, na které by mohly být tímto stavem ovlivněny. Např. bílkovina typické příznaky v moči a bolesti zad spolu mohou souviset a naznačovat oslabené ledviny. Příznaky pak musí potvrdit další testy. Bílkovina v moči v těhotenství také není ničím výjimečným, ale je potřeba provést další zdravotní vyšetření.

K onemocněním, která naznačuje vyšší hodnota bílkovin v moči, patří nejčastěji:

Pokud vás trápí bolest a pálení při močení jedná se pravděpodobně o zánět močových cest. Lékař vám na základě vzorku moči zjistí druh bakterie a předepíše vhodnou léčbu.

Zvláštním případem je bílkovina v moči v těhotenství, která může naznačit preeklampsii, tedy chorobný stav, který vážně ohrožuje matku i plod.  

K možným příznakům výskytu bílkoviny v moči patří kalná moč, bílé kousky v moči, pěna v moči, otoky, zvýšená únava a snížená odolnost vůči infekcím. V těchto případech je nutno navštívit lékaře, který provede potřebná vyšetření. Bude vám doporučena vhodná léčba nebo se provedou další vyšetření. Zakalená moč nebo pěnivá moč většině lidí nepřipadá nápadná, ale právě ony vás mohou na problém s bílkovinami upozornit. Důležité je i určení druhu bílkoviny, podle kterého je možno upřesnit, o jaké onemocnění se jedná. Bílkoviny v moči se vyskytují také po úrazu, při kterém jsou rozdrceny svaly. Velké množství uvolněných bílkovin může vážně poškodit ledviny.   Laboratorním vyšetřením lze odhalit i poměrně malé množství bílkoviny v moči. Na základě vyšetření pak lékař stanoví diagnózu. Pokud by se jednalo o zánět, vyskytovaly by se v moči i zvýšené leukocyty. Ketolátky v moči by mohly naznačovat cukrovku. Selhání ledvin naznačuje zvýšený kreatinin nebo kreatinin v krvi, který se pak vylučuje močí. Krev v moči u mužů může znamenat problémy s prostatou, krev v moči u žen a leukocyty v moči u žen znamenají celou řadu problémů. Příčinou však může být i nevhodně použitá zkumavka na moč nebo neopatrně provedený odběr.

Zajímavé:  Mléko Bez Laktózy Zdraví?

Ještě před specializovanými vyšetřeními se provede rozbor krve. Hodnoty se pak posuzují společně s rozborem moči. Pro posouzení, zda se jedná o zánět, se zjišťuje CRP. Hodnota CRP u zdravého člověka se pohybuje v mezích od 0 do 5 mg/l.

Může vystoupat i přes 100 mg/l. Do stanovení přesné diagnózy je potřeba držet dietu – zvýšit příjem zeleniny a ovoce, kontrolovat pitný režim a snížit příjem cukru, sodíku a živočišných bílkovin. Vyhnout se musíme alkoholu a vyšší fyzické námaze.

Potravu doplníme lněným semínkem a rybím tukem.

Vyplatí se věřit zásadité stravě více než léčbě?

Překyselení je jeden z nejneuvěřitelnějších mýtů dnešní doby. Důvěřiví jedinci proti kyselosti bojují, nejrůznějšími způsoby své tělo detoxikují, alkalizují, kupují si lakmusové papírky… A to vše zbytečně. Víte proč?

Každý déle nemocný pacient s roztroušenou sklerózou má jasnou představu o tom, co mu dělá dobře a co ne. U nově diagnostikovaných jedinců se ale často stává, že si ze začátku nevědí rady, a proto poslouchají vše, bez ohledu na to, z jakého zdroje informace pocházejí. Často tak uvěří i nejrůznějším mýtům. Pojďme se podívat na mýtus o léčbě pomocí zásadité stravy.

S pH nehnete

Vnitřní prostředí lidského těla má prakticky neměnné pH o hodnotě 7,4. Jeho posun o více než 4 setiny znamená akutní ohrožení života a představa, že byste svému zdraví prospěli jeho alkalizací, je naprosto mylná.

Sotva znatelné okyselení je tělo zvyklé zažívat ve spánku, protože v některých částech spánkového cyklu slaběji dýcháme. Posun na zásaditou stranu má však drastický efekt.

Na obranu proti těmto změnám máme několik nárazníkových systémů, které spolehlivě fungují.

Znáte točení a bolest hlavy, závrať po nafukování míče nebo balónku? Pak jste si právě posunuli pH na zásaditou stranu, a to sotva měřitelným způsobem. Alkalizaci vnitřního prostředí není zkrátka možné přežít.

Za pH odpovídají iontové pumpy

V našem organismu funguje neuvěřitelné množství malých, ale životně důležitých strojů − bílkovin, které nazýváme iontové pumpy.

Ty udržují v buňkách správné hladiny iontů, mají na starosti například vznik nervových vzruchů, výrobu kyseliny chlorovodíkové v našem žaludku a také stabilní složení a pH vnitřního prostředí. Některé směňují draslík za sodík, jiné draslík za vodík.

Draslík také doprovází glukózu vstupující do buněk. Pochody, které mohou nastartovat regulaci pH nebo způsobit přesun vodíkových kationtů (nositelů kyselosti) do moči, jsou velmi složité a vzájemně provázané.

PH moči je tedy dáno velkým množstvím faktorů a samo o sobě nevypovídá prakticky o ničem. Navíc může být zkresleno přítomností některých chemických látek (léků, toxinů apod.). Kyselost našeho vnitřního prostředí také zásadně ovlivňuje dýchání, jak jsme již zmínili na příkladu s balónkem.

Zásaditá moč? Proč ne

Pokud máte dobrý pocit z toho, že je vaše moč zásaditá, tak si ji tak klidně udržujte. Může to mít dokonce pozitivní vliv na léčbu močových kamenů. Ale ve vašem vnitřním prostředí se nic nemění. A v žádném případě to nemá léčebný vliv na roztroušenou sklerózu. Pouze tak můžete promeškat dobu, po kterou jste se již mohli účinně léčit skutečnými léky.

Pokud se rozhodnete věřit ve víly, anděly, překyselení nebo jednorožce, stále je to váš život a vaše rozhodnutí. Ale dát přednost mýtu před léčbou s klinicky prokázaným účinkem je rozhodnutí velmi nešťastné.

(pez)

Zdroj: https://www.healthline.com

pH proužky Remedicum, 80 ks

Popis:

Citlivé testovací pH proužky Super Senzitive pro moč a sliny. Smočením získáte přehled o vašem aktuálním pH jednoduše a během okamžiku.

Zdravé tělo si reguluje pH krve v hodnotách mírně zásaditých kolem 7,3-7,4. Neutrální je pH 7. Kyselé hodnoty jsou nižší a zásadité vyšší. Hraniční hodnoty nebezpečí jsou ony mimo rozsah testovacích proužků.

  • Tělo se snaží zbavit nadbytečných kyselin prostřednictvím ledvin, plic a pokožky.
  • Překyselený organizmus se snaží zbavit kyselin zvýšením dechové frekvence, močením, pocením a neutralizací kyselin vápníkem, který potom chybí v kostech, zubech atd.
  • Prvními příznaky překyselení je únava, nechuť k jakýmkoliv aktivitám a fyzickým zvláště, trudnomyslnost a deprese, výbušnost až nesnášenlivost, spavost beze snů, ztráta krátkodobé paměti.
  • Dalšími problémy jsou poruchy imunity, regenerace, trávení, odvápnění, kloubní změny, poruchy zraku, cukrovka, nervové poruchy, paradentóza a zubopad, neschopnost metabolizovat tuk = tloustnutí, plísně, zápach, autoimunitní a alergické problémy, ekzémy, šedivění, selhávání ledvin, rak.
  • Překyselený organismus vede k demineralizaci kostí, zubů, kloubů a má negativní dopad na močové a zažívací ústrojí.

Tělo se zakyseluje svými aktivitami zcela normálně, protože odpady látkové výměny jsou kyseliny. Je tedy důležité, kolik se těchto odpadů tvoří.

O tom rozhoduje v první řadě dýchání, protože při nedostatku kyslíku ve tkáních se tento bere z cukru za cenu 26x větší produkce kyselých zplodin než při prokysličení!!! Kdo se stresuje, zapomíná dýchat! Potom je dobrá fyzická aktivita a sport, protože ta člověka dýchat donutí a tím pomůže i překyselenému tělu. Tělu se ale do pohybu nejméně 5 minut těžce nechce, takže se většinou sami ani nedonutíte! Snad někdo druhý dodá iniciační energii…

Jako záplaty překyselení lze využít při jídlech tabletu Vápníku, Dolomitu nebo lžičku Dologranu, aby se vápník vstřebával s natráveninou pomaleji a nestimuloval tělo k jeho nadměrnému vylučování.

Rychlejší záplatou i rychlejším vylučováním je podání 1-2 tablet Jedlé sody (nebo lžičky, je-li sypaná), kterou doporučuji podávat mimo jídla, protože neutralizuje trávicí šťávy žaludku a tím zastavuje trávení.

Takže asi 2 hodiny po jídlech a půl hodiny před jídlem. Hodně zapít.

Jedlá soda tlumí záněty ledvin a urologického traktu právě svojí alkalizací moči, což vůbec nevyhovuje mikrobům, plísním a v neposlední řadě ani rakovině, jen se nesmí předávkovávat přes pH 9.

  1. Korigování pH moči u zdravého člověka doporučuji na 5,5-6,5.
  2. U člověka, který se necítí dobře 6-7.
  3. U akutně nemocného na 6-7,5.
  4. U chronicky nemocného 7-7,5.
  5. U rakoviny a urologických zánětů 7-7,8.

Vysoké pH u urologických zánětů je nezbytné jen po dobu terapie.

Někdy postačí jen změna pH a výsledek se dostaví během 2 dnů, jinak to chce po celou dobu s bylinami na urologický trakt: LPPK, listem medvědice, listem brusinky nebo listem borůvky a podporuje to i terapii sulfonamidy z lékařovy ruky.

Poznamenávám, že v případě kyselé moči se všechny účinné látky likvidují v játrech, která zatěžují až poškozují, proto je alkalizace nezbytná. Můj chemický názor také je, že plod brusinky svým obsahem kyselin způsobuje znehodnocení svých účinných látek.

Zvýšení pH napomáhá 1-2 tablety (1 lžička) jedlé sody 3-5xD mimo jídla, případně do každého nápoje mimo jídla, protože neutralizuje trávicí šťávy a tak nabourává trávicí proces. Proto se bere do prázdného žaludku a poměrně rychle se dostává ledvinami ven.

Naopak s jídly a po jídlech doporučuji pro rozředění natráveninou Dologran (obvykle 1 lžička) nebo Dolomit (obvykle 1 tableta) nebo Vápník (obvykle 1 tableta), případně Hořčík a nejnověji Alkalot (1/2-1 odměrka, usportovaní sportovci i mimo jídla). Zpomalením vstřebávání se nezvyšuje v krvi hladina těchto kationtů do míry, kdy se jich organizmus snaží zbavit, protože potom jich vždycky vyloučí víc, než jich přijal!

Mírná alkalizace je s užíváním zelených nápojů v prášku: pH Balanc, Mladý ječmen, Mladá pšenice, Vojtěška – Alfalfa, Chlorella, Spirulina, Brahmi sypané (paměť) atd. kde kationty dodá struktura použitých rostlin. Ty doporučuji hlavně ke snídani (špenát, brokolici, červenou řepu k obědu). Jejich pH efekt zvýší přídavek mléka, kdo to snese (já jo).

Zajímavé:  Jak Jíst A Udržet Si Zdraví?

Rozsah měření pH: 4,5-9 Obsah balení: 80 ks

Distriubtor: Remedicum, s.r.o., Český Těšín, CZ

Dotazy k Zásaditému ozdravnému programu – CENTRUM ŘÍZENÉ REGENERACE s.r.o

Upozornění: dotazy a odpovědi k vlastnímu provádění Zásaditého ozdravného programu (t.j. pro klienty, kteří už mají metodiku Zásaditého ozdravného programu), najdete na samostatné stránce v sekci PODPORA). Na této stránce najdete jen odpovědi na dotazy, které se u klientů objevují před zakoupením Zásaditého ozdravného programu.

Jak poznám, že jsem překyselen(a)?

Odpověď: V České republice neexistuje možnost provést testování na překyselení mezibuněčného prostoru. (tento test provádí jen několik laboratoří v Německu, kde teorie překyselení mezibuněčného prostoru vznikla). Lékaři přírodní medicíny překyselení mezibuněčného prostoru v běžné praxi  diagnostikují spíše podle některých příznaků.

Mezi tyto příznaky patří: dlouhodobá únava, ztráta energie, podrážděnost, roztržitost, bolesti hlavy, bolesti zad, bolesti svalů a kloubů, špatný spánek. Překyselení se také obvykle týká všech, kdo mají dlouhodobý stres a také těch, kteří ve své stravě mají nedostatek ovoce a zeleniny.

Více informací o překyselení organismu – mezibuněčného prostoru – se můžete dozvědět v samostatném článku Překyselení organismu.  

Mohu určit překyselení organismu pomocí testovací proužků zakoupených v lékárně? 

Odpověď: Testovací proužky, které analyzují kyselost nebo zásaditost moči slouží skutečně jen k testování stavu moči.

Tyto hodnoty však nemají nic společného s překyselením mezibuněčného prostoru.

Překyselení organismu – tak, jak ho chápe německá přírodní medicína – je skutečně narušení pH v prostoru mezi buňkami a nemá přímo souvislost s aktuálním pH moči,  které se během dne mění. 

Slouží Zásaditý ozdravný program také detoxikaci?

K  detoxikaci v lidském organismu dochází vlastně soustavně.  A lidský organismus je na to zařízen. Mezi hlavní detoxikační orgány patří pokožka, játra, plíce,  ledviny a močový trakt a střevní trakt. Všechny tyto orgány slouží k tomu, aby odváděly z těla nepotřebné látky – produkty metabolismu buněk.

  Činnost těchto detoxikačních orgánů podle lékařů přírodní medicíny může být podpořena. A k tomu slouží různé detoxikační programy. Mezi nejúčinnější patří půsty a odkyselovací programy. My naše klienty učíme striktní německý Půst pro zdraví a odkyselovací Zásaditý ozdravný program.

  Účinnost detoxikace je dána zejména omezením stravy, případně změnou struktury stravy.  Jakmile totiž organismus nemusí zpracovávat přemíru potravy, může lépe vylučovat a zbavovat se tak přebytečných škodlivých látek, které jsou dočasně uskladněny v organismu. A o toto jde při každé detoxikaci.

  Zejména v dnešní době, kdy většina lidí konzumuje průmyslově přepracované produkty, které obsahují různé konzervační látky, zbytky pesticidů a herbicidů, je třeba občas organismu ulevit a podpořit detoxikaci.

Lékaři přírodní medicíny doporučují provést intenzivní detoxikační program alespoň 1 krát ročně a to i tehdy, pokud se celoročně stravujete plnohodnotně.

Má Zásaditý ozdravný program nějaké kontraindikace?

Zásaditý ozdravný program na rozdíl od např. Půstu pro zdraví prakticky nemá téměř žádnou kontraindikaci. Výjimkou jsou jen osoby výrazně podvyživené a děti, pro ně není vhodný.  Při Zásaditém ozdravném programu se za 14 dnů vždy trochu zhubne  Na rozdíl např.

od Půstu pro zdraví mohou tento program absolvovat v domácích podmínkách i lidé, kteří trvale užívají léky a starší generace prakticky bez věkového omezení. Výjimkou je užívání inzulinu.

Lidé, kteří pravidelně užívají inzulin, musí umět upravit dávkování inzulinu úměrně nové struktuře stravy (jsou omezeny sacharidy, proto jsou většinou potřebné nižší dávky inzulinu). 

Proč jsou v Zásaditém ozdravném programu nutné také doplňky stravy?

Při Zásaditém ozdravném programu je stravovací plán založen především na zásadotvorných potravinách a na omezení kyselinotvorných potravin. Zároveň je snížen celkový kalorický příjem. Tato úprava stravy vede k tomu, že v této potravě chybí zejména některé důležité minerály a vitaminy.

Vzhledem k tomu, že detoxikace trvá 14 dnů a zásoby zejména některých vitaminů v těle jsou minimální, je třeba je doplňovat pomocí doplňků stravy. Bez doplňkových živin by se zpomalil metabolismus a lidé by se v tomto programu necítili dobře (byli by unaveni a nervózní).

Pro zdárný průběh odkyselovacího programu jsou některé doplňkové živiny nezbytné.

Co pozná urolog z moči? | Moliklub

Moč se odesílá na rozbor do laboratoře, ale přímo v ordinaci může lékař otestovat některé parametry indikátorovými papírky.

Ze vzorku moči lze poznat například zánět močových cest, cukrovku, onemocnění ledvin, žloutenku, těhotenství či užívání drog.

Při mnoha dalších onemocněních se v moči objevují odchylky od normálních hodnot a výsledek testu je jedním z vodítek ke správné diagnóze.

Jak se vzorek moči testuje?

S vzorkem moči se podle požadavků lékaře provádí celá řada laboratorních testů. Chemickým testováním se hodnotí pH moči, hladina bílkovin, cukru, přítomnost krve, ketonů a žlučového barviva.

Odstředěním části vzorku moči laborant získá močový sediment, z kterého následně vyhodnocuje přítomnost močových krystalů, bílých a červených krvinek, bakterií, hlenu a leukocytů.

Při podezření na močovou infekci laborant provádí kultivaci pro zjištění typu bakterie a určení vhodného typu antibiotik.

Co udělat pro přesnější výsledky?

V některých případech se moč odebírá až při vyšetření, ale většinou vás lékař požádá, ať přinesete vzorek ranní moči z domova.

Jak postupovat, aby výsledky byly co nejpřesnější? Kupte si v lékárně sterilní zkumavku, případně o ni můžete požádat svého lékaře.

Kvůli riziku kontaminace není vhodné vzorek moči nosit v zavařovačce či jiné podobné nádobě. Pokud ale opravdu nemáte jinou možnost, důkladně ji vyvařte.

Vzorek by měl pocházet ze středního proudu prvního ranního močení. To znamená, že začnete močit do záchodu a teprve po malé chvilce moč zachytáváte do zkumavky. Před manipulací se zkumavkou si umyjte ruce a dávejte pozor, ať její hranu a víčko o nic omylem neotřete.

Co znamená bílkovina v moči?

Test bílkovin v moči je jedním ze základních ukazatelů běžného rozboru. Lékař vyhodnocuje množství a druh bílkoviny. Bílkovina v moči může být ukazatelem celé řady onemocnění, při pozitivním výsledku lékař provádí další zdravotní testy.

Bílkovina v moči se objevuje například u těchto onemocnění:

  • zánět močových cest a močového měchýře
  • cukrovka
  • glomerulonefritida (zánětlivé neinfekční onemocnění ledvinných filtračních jednotek)
  • nádory močového měchýře, ledvin či močovodu

Příčina pozitivního výsledku ale nemusí být vůbec závažná, v moči ji najdeme i po nadměrné fyzické zátěži.

Na co ukazuje zvýšený kreatinin?

Kreatinin vzniká jako konečný produkt odbourávání kreatinu, který je zdrojem energie pro činnost svalů. Kreatin se také používá jako legální látka k nárůstu svalové hmoty.

Vysoká hladina kreatininu v moči je v pořádku, tělo tuto látku filtruje v ledvinách a odvádí močí. U zdravých osob se již nedostává zpět do krevního oběhu.

Žádoucí je nízká hodnota kreatininu v krvi a vyšší v moči. Vysoká hladina kreatininu v rozboru krve ukazuje na možné poškození ledvin.

Zvýšenou hladinu může ale způsobit i dlouhodobá zvýšená konzumace proteinů a náročná fyzická zátěž.

Trápí vás bolestivé močení?

Pálení a bolest při močení jsou nejčastější příznaky zánětu močových cest. Na základě vzorku moči lékař pozná přítomnost a druh bakterie a předepíše vhodná antibiotika.

Pokud ale zánět podchytíte včas, můžete si vystačit s domácí samoléčbou. Přečtěte si, jak na to.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector