Při inkontinenci tělo nebolí, ale duše ano – vše o zdraví

Nekontrolovatelný únik moči neboli inkontinence vstoupí do života téměř šedesáti procentům žen a netýká se pouze žen ve vyšším věku.

Inkontinence může vzniknout kromě působení genetiky i kvůli ochablým svalům pánevního dna, operaci, úrazu nebo je způsobena takzvanou zajišťovací léčbou po onemocnění zhoubným nádorem.

Často ji provází pocity studu, strachu, nejistoty a neustále přetrvávající nervozity ze samotného úniku, což může vést až ke společenskému odloučení.

Své o tom ví i ambasadorka značky Diveen® Kateřina Novotná, která se rozhodla odkrýt svůj příběh, a přimět tak i ostatní ženy o tomto problému mluvit, netabuizovat ho a společně otevřeně hledat další možnosti řešení.

O životě s inkontinencí

Pětadvacetiletá Kateřina se s únikem moči poprvé setkala téměř před šesti lety, když končila střední školu a nastoupila do prvního ročníku na vyšší odbornou školu.

Změna školy, noví kamarádi, nepravidelný režim, dojíždění, a hlavně stres ze zkoušek, to vše zapříčinilo první lehké, téměř neznatelné úniky moči. „Ze začátku jsem o úniku vůbec nevěděla, bylo to takové neznatelné.

Postupně to bylo horší a horší, a když jsem si musela vzít vložku a začalo mě to při močení pálit, vydala jsem se k paní doktorce,“ vzpomíná na první kontakt s inkontinencí Kateřina.

Obvodní lékařka Kateřině po odběrech krve diagnostikovala zánět močového měchýře. Předepsala jí antibiotika a domluvila se s ní na kontrole. Zánět močového měchýře se vyléčil, ale problémy přetrvávaly dál. Katka se na kontrole od lékařky dozvěděla, že to přejde, ale nepřešlo. Situaci se rozhodla řešit na vlastní pěst a začala si kupovat různé druhy vložek, aby si našla ty nejkomfortnější.

„I když si najdete typ vložek, které vám sedí, nechcete je nosit celý měsíc, celý život. Není to nic moc,“ doplňuje Kateřina.

Když je sport nepřítel

Moč Kateřině začala unikat při jakékoliv stresovější situaci, při smíchu, zakašlání či při sportu. Nejhorší bylo nic nedělat. Kateřina chodívala s kamarádkou pravidelně do posilovny, ale i s tím musela přestat. „Představte si plnou posilovnu lidí a sebe na běžícím pásu s „tajnou“ vložkou, přičemž se při každém pohybu bojíte úniku.

Bylo to strašné, vložce jsem nevěřila. Pocit nejistoty mě nutil neustále kontrolovat, zda mi moč neunikla. No, a tak mi tehdy přišlo nejjednodušší definitivně přestat do posilovny chodit,“ vzpomíná Kateřina, která dala v té době stop všem sportovním aktivitám.

Skončily dlouhé procházky se psem a s nejlepší kamarádkou Martinou, stejně tak i posilovna.

K inkontinenci přibyly problémy s nohou. Zůstala prakticky pouze doma půl roku, kdy jejím jediným pohybem byla cesta z domu k doktorovi a zpět. Za tu dobu Kateřina přibrala téměř 25 kilogramů.

Otevřeně bez cenzury

Když začala v pravidelných intervalech hledat výmluvy, proč nemůže chodit cvičit, přišlo to její kamarádce Martině divné a vytáhla ji na kávu. Nebylo jí zatěžko si udělat čas, zamluvit kavárnu a vyzvednout svoji výbornou kamarádku doma. Ta se jí konečně svěřila. O to větší překvapení pro Kateřinu bylo, když zjistila, že i Martina má stejný problém. Jen se o něm bála mluvit.

„Jsem ráda, že jsme všechno probraly, a uvědomila jsem si, že stranit se lidí, stydět se a nemluvit o tomto problému byla ta největší chyba. Společně jsme silnější, podporujeme se a hledáme různé cesty k řešení,“ komentuje celou situaci Kateřina a dodává: „Ženy, mluvte spolu, svěřujte se s tímto problémem. Není to hanba. Stát se to může komukoliv z nás.“

Nikdy neříkejte nikdy aneb Jak se bez „újmy“ dostat do práce

Kateřinin život pokračoval dál. Po úspěšném ukončení školy nastoupila do nové práce, na kterou se moc těšila.

Protože měla dojíždět do jiného města, musela před nástupem do práce doladit, jak bude s inkontinencí dojíždět a také jak vyřeší povinný dress code. S oblečením měla jasno.

Pod šaty bude jako vždy nosit na kalhotkách kraťasy a do kabelky si vždy přibalí náhradní balení vložek a ještě jedny kalhotky, ale co autobus?

Naplánovala si trasu s možnými výstupy, podle veřejných toalet. „Bohužel to nejde vždy podchytit.

Jednou se mi stalo, že jsem se po cestě do práce pomočila, ale ten den jsem bohužel náhradní věci zapomněla doma. Měla jsem s sebou jen kapesníčky.

Při první příležitosti jsem nenápadně použila kapesníčky a po vystoupení z autobusu jsem úprkem běžela k nejbližší toaletě,“ vzpomíná Kateřina na začátky svého dojíždění.

Zpátky do života, návrat ke spokojenosti

Po všech těchto zážitcích byla Kateřina rozhodnutá dál hledat možnosti, jak svoji situaci řešit. Nechtěla to takto nechat. Až jednou na internetu uviděla nabídku vyzkoušet si zdarma vzorek intravaginální pomůcky Diveen®, a tak si řekla, proč to nezkusit.

Při inkontinenci tělo nebolí, ale duše ano – vše o zdraví

„Popravdě jsem neměla nějaké vysoké očekávání. Doufala jsem v zázrak, ale zároveň jsem se podvědomě vyrovnávala s tím, že se nic pozitivního stát nemusí,“ rozpovídala se Kateřina a dodává: „Diveen® pro mě byla překvapení. Vyzkoušela jsem ji a je to pecka. Jsem s ní zatím moc spokojená.“

Největší plus vidí Kateřina v tom, že již nemusí nosit vložky, nechodí ustavičně na toaletu, protože se nemusí pravidelně kontrolovat. Začala konečně zase chodit do posilovny, nosit pestrobarevné oblečení, nepoužívá již těžký parfém, nemá problém chodit na kafíčko s kamarádkou, a konečně začala zase chodit na procházky se psem.

Letos po téměř šesti letech vyrazila v létě do bazénu, což si do nedávna vůbec nedokázala představit. A v neposlední řadě se moc těší na to, až se její váha zase vrátí zpět do normálu!

Když bolí duše, bolí celé tělo. Objevte kouzlo psychosomatiky

Lámete si často s něčím hlavu? Možná i proto vás občas tolik bolí. Trápí vás stále dokola ty samé nemoci a konzervativní léčba prostě nezabírá? Pak zkuste zapomenout na léky a poslechněte si své vlastní já. Podlomeným zdravím nás totiž někdy tělo upozorňuje, že je načase zpomalit.

Věděli jste, že až 70 % tělesných obtíží má na svědomí právě psychika? Pojem psychosomatika má svůj původ ve starověké řečtině: „psyché“ (duše) a „soma“ (tělo). Jejím úkolem je zkoumat vztah mezi těmito dvěma slovy. Tedy hlavně co se týče vlivu psychických pochodů na organismus. V širším pohledu jde o komplexní pohled na člověka a jeho zdraví. Pochopení poselství našeho těla a jeho fyzické příčiny není často jednoduché. V tom spěchu a shonu, který každý den zažíváme a ve kterém se snažíme zvládnout všechny své role, často ani nemáme možnost rozpoznat varovné signály těla. Současně je pro nás i mnohem jednodušší a rychlejší zajít si do ordinace lékaře pro další léky, než pozorovat svůj život a měnit jeho styl.

Co způsobuje nemoci?

Sotva se uzdraví z jedné angíny, přichází druhá s dalšími antibiotiky. Příliš častý výskyt jedné nemoci však podle lékařky neznamená nutně jen oslabenou imunitu. Vedle biologických příčin vzniku nemocí stojí také psychosociální důvody.

„Pokud má někdo už šestou angínu v řadě, měli bychom se zamyslet nad tím, co ji způsobuje,“ říká internistka z Lékařského domu na Praze 7 MUDr. Michaela Štěpánová, jež ve své lékařské praxi využívá také poznatky z psychosomatiky.

V případě, že v akutní fázi nepomohou léky a onemocnění se stále vrací, je na řadě imunologické vyšetření, ale také rozhovor pacienta s lékařem, psychologem nebo psychoterapeutem. Výsledkem by mělo být zamyšlení nad způsobem života a stresovými faktory.

Nemoci vznikají ze tří důvodů

Na prvním místě v otázce vzniku nemocí je podle lékařky Štěpánové samotná bakterie, infekce či vrozená choroba. Druhý důvod vyplývá ze způsobu života a třetí jsou komplikace, které si v životě děláme sami.

Zajímavé:  Jablečný Ocet Pro Zdraví?

Když člověk ráno vstane, rychle sní jeden rohlík, pracuje 12 hodin, stará se o děti, stárnoucí rodiče, k tomu má své koníčky, objevuje se logicky stres z nedostatku času. „Lidé si často nepřipouštějí, že jsou ve stresu.

Hlava zvládá a navenek tedy vše působí v pořádku, ale tělo vypovídá službu,” říká MUDr. Štěpánová. Přirovnává přitom tělo k hardwaru a myšlení k softwaru počítače. Pokud jedno nefunguje správně, druhé nemůže dobře pracovat.

Příčiny onemocnění jsou různé, třeba potlačovaný strach ze ztráty zaměstnání, stres, rozchod, úmrtí, nefungující rodinné i partnerské vztahy, obavy z budoucnosti a změn, apod.

Propojení emocí a imunity

Naše pocity jsou pevně spojeny s tím, jak funguje naše obranyschopnost. Zamilovaného a šťastného člověka málokdy ohrozí kýchající člověk v tramvaji, naopak nevyspalý a vystresovaný člověk snáze podlehne bacilům, které na něj v MHD někdo prskne.

„Myslím, že se v naší zemi zanedbává duševní psychohygiena. V Americe bylo moderní mít svého psychoterapeuta, to u nás ještě není, protože na to nejsou peníze. Přitom je to důležité,“ prozrazuje lékařka. Emoce jsou důležité, ale je potřeba dát i na selský rozum.

V některých případech je možné emoce rozklíčovat, jindy je to zbytečné. „Nesvádějte všechno na emoce. Můžete mít vrozené potíže. Když si zlomíte nohu, budete vždy potřebovat chirurga, operaci a dlahu.

Když budete mít vysoký tlak a budete dva roky čekat, že si ho dáte dohromady sami, tak dostanete cévní mozkovou příhodu a bude pozdě,“ uzavírá lékařka s tím, že člověk by na klasickou léčbu neměl zapomínat.

Mnohé zdravotní potíže ale s bolavou duší souvisejí. Stačí jen změnit myšlení, zbavit se toho, co vás trápí, a tělo začne znovu správně fungovat:

Diskuze(0) Zavřít diskusi Zkopírovat odkaz na tento článek

Související témata: psychosomatika , oslabená imunita

Restart pro Vás!

Jarní počasí a možnost chodit do lesa přímo vybízí k tomu, abyste zlepšili kondici běháním. Ideální je ale pouze v kombinaci s posilováním a protahováním, třeba i tím domácím s vlastní váhou. Jak na to?

Otázka dobré imunity je záležitost celostního charakteru a zahrnuje stravu, pohyb, celkovou životosprávu, případně vhodné doplňky stravy a také specifické procedury, jako například otužování. Pojďme se na to podívat podrobněji.

Nadpis článku je samozřejmě do určité míry nadsázka, neboť ke spokojenému životu ve sféře zdraví patří celé tělo, ale problémy v oblasti krční páteře dokáží opravdu znepříjemnit žití do značné míry. Pojďme se podívat na to, co vše může způsobit zanedbaná nebo poraněná oblast krku a jak se k tomu postavit.

Jaké pečivo vybírat a kterému se vyhnout, když chcete spalovat tuk? Více specialistů Vám ho zakáže, než povolí. Ale nic není černobílé a pod pojmem pečivo dnes existuje tolik druhů, že není nezbytně nutné si ho 100% odpírat.

Tentokrát se podíváme blíže na nejčastější chyby při cvičení. Chybami můžeme nazvat vše, co Vašemu zdraví škodí, místo aby mu prospívalo, dále postupy, které jsou neefektivní, nefunkční nebo zrovna pro Vás nevhodné.

Jak šikovně a pro všechny strany dobře skloubit Vaši snahu o lepší postavu a kondici s životem zbytku Vaší rodiny?

Často se stává, že v pracovních dnech máme nastavený určitý režim a sportování a stravu zvládáme dodržovat docela dobře. Pak ale přijde víkend, volno, akce, rodina a najednou je problém.

Ráda byste se opravdu radikálně zaměřila na vzhled Vaší pokožky? Poradím Vám, jak cvičením a doplňkovými metodami zpevnit vytahanou kůži na břiše (například po porodu nebo velkém zhubnutí), povislých prsou nebo na tricepsu (?záclonky?). Stejné zásady platí i pro vnitřní stranu stehen a celkově celulitidu.

V tomto článku se zaměříme na tuky. Ne tedy na ty naše špeky na problémových partiích 😉 ale na ty, které jíme.

Stres a celkově psychická nepohoda nás může brzdit úplně ve všem. Vyplavené stresové hormony způsobí opak, než chceme ? zmobilizují v těle energetické rezervy, ale ne z tuků bohužel. Pokud pak nenastane výdej energie, tedy solidní tělesný pohyb, tak nespotřebovaná energie se ukládá ve formě tuku.

Při veletrhu FOTOEXPO se letos opět uskuteční soutěž ženské krásy s důrazem na fotografii ? MISS FOTO 2018 Umíš pózovat před fotoaparátem, jsi kreativní a baví tě výzvy? Potom je soutěž MISS FOTO určena právě Tobě! 

Jak se říká ? co si nekoupíte, to nesníte. Dávejte si tedy pozor na to, abyste nechodila nikdy nakupovat hladová. Pak můžete snadno sklouznout k nákupu věcí, na které máte chuť, a ne těch, které jsou pro Vás správné a vhodné.

Tento článek bude pro změnu pro ty z vás, které jsou spíš zaměřené alternativně a hledají původ a také možnosti léčby depresí a jiných duševních chorob jinde než v chemii.

Podívejme se společně na hlavní zásady sportování při snaze o celkovou proměnu Vašeho těla. Téma je to velice široké a záleží na mnoha faktorech, především na věku, sportovní minulosti, případných zdravotních omezeních a také na tom, co Vás baví.

Stres a celkově psychická nepohoda nás může brzdit úplně ve všem. Pokud se snažíme o hubnutí, může nám ho spolehlivě hatit. Ale může to být i daleko horší.

Pravidelný, dlouhodobý a neuvolňovaný stres spolu s kostlivci ve vlastních skříních v podobě dlouhodobě neřešených problémů a nenaplňováním vlastních životních snů může vést až k propuknutí psychických onemocnění.

Pravidelné cvičení je jednou z nejdůležitějších a nejúčinnějších metod, jak depresím a úzkostem předcházet ale i jak je řešit!

Jestli chcete shodit nějaký ten nadbytečný tuk a novou postavu si dlouhodobě udržet, je třeba si ujasnit jednu zásadní věc a tou je Vaše ochota postupně změnit svoje stravovací návyky. Bez toho to nepůjde a nepomůže Vám žádná zázračná metoda ani pilulka.

Čím jiným začít nový rok, než tématem motivace. Je totiž ze všeho nejdůležitější. Můžete mít volný čas, fitko za rohem, sportovní oblečení, znalosti o správném pohybu i stravování…ale pokud Vám bude chybět motivace, nebude se dít vůbec nic. A v případě nesprávné motivace u změny životního stylu dlouho nevydržíte.

Víte, jaký druh cvičení dokáže spalovat tuk nejrychleji? Myslíte si, že je to běhání venku nebo na běhacím páse? Omyl! Ten pravý král hubnutí je mnohem zábavnější. A v Contours víme i to, proč tomu tak je.

Plesová sezóna se pomalu, ale jistě blíží. Bez ohledu na to, jestli se chystáte zavítat na ples v Opeře, myslivecký bál nebo maturitní večírek, budete chtít vypadat skvěle. Jak se tedy stát královnou tanečního parketu a okouzlit všechny přítomné?

Ženy vzhled řeší již od útlého věku a každá z nich se chce líbit. Mezi hlavní atributy ženské krásy rozhodně patří přirozený a mladistvý vzhled, hezká postava a chybět nesmí ani nejsilnější zbraň ženy, kterou je úsměv. Inspirujte se dalšími tipy, jak být krásná v každém věku.

Možná jste vyrůstali v rodině, kde se na zdravou stravu a pravidelné sportování moc nehrálo. Ale čím dál víc někde v koutku duše cítíte, že chcete vypadat lépe, líbit se. Sebevědomí na bodu mrazu také není zrovna výhra. Pojďte s tím něco udělat!

Myslíte si, že, čím víc se potíte, tím víc spalujete tuk? Pojďte se blíže podívat na to, jak to s tím je doopravdy.

Jste úspěšná, silná a sebevědomá žena, ale přesto Vám k dokonalosti chybí krůček? Víme to o vás… 🙂

Přesto, že jsme fitness pouze pro ženy a naše trenérky jsou také ženy, panuje i tak velký stud o těchto problémech s trenérkou mluvit. A přitom obrovské procento žen (čím zralejších, tím více) právě inkontinencí a zácpou trpí.

Dobrá zpráva ale je, že se s tím dá něco dělat a při správném a pravidelném zařazování správných cvičení se jich můžete docela úplně zbavit! Respektujeme Váš ostych a proto nás napadlo, že byste si o problému třeba ráda přečetla a vyzkoušela doporučené postupy.

Zároveň Vás chceme ujistit, že se můžete na trenérky obracet i právě s těmito problémy a ony Vám ochotně poradí.

Ve svatební den touží být každá nevěsta jednoduše dokonalá. A není divu, vždyť právě na ni míří oči nejen jejího nastávajícího, ale i všech přítomných hostů. U svého vzhledu proto nesmí podcenit jediný detail.

Zajímavé:  Strach Z Lidí Léčba?

Tím hlavním, co dělá nevěstu nevěstou, jsou pochopitelně svatební šaty. Pro to, aby v nich vypadala perfektně, je ochotná udělat maximum. Třeba i trápit své tělo drastickými dietami. Jejich výsledek však zpravidla nebývá takový, jak si představuje.

Nemluvě o tom, že se nedostatek živin neblaze podepíše na celkové vizáži. Co tedy dělat?

Toto je takové „věčné“ téma a dalo by se s nadsázkou říct, že co člověk, to názor. Rady typu „nejezte po páté hodině večer“ považuji za nevhodné.

Hubněte a získávejte kondici při letních cyklovyjížďkách. Spojíte tak příjemné s užitečným. Nejlépe se hubne, když Vás to baví 🙂

Jak spálit hned po ránu solidní množství tuku a ještě mít celý den super náladu? Zacvičte si před snídaní! Poradíme Vám konkrétní zásady. Čtěte.

Jarní očistná kúra Vám pomůže zbavit se únavy, zlepšit vleklé zdravotní obtíže, pomůže efektivněji hubnout a mnoho dalšího. Víte jak na ni?

Určitě má každý z vás ve svém okolí někoho, kdo se může čokoládou a jinými sladkostmi doslova „cpát horem dolem“ a není to na něm vidět. Většinou si všichni z nás řeknou „ta nebo ten má ale štěstí“. Ne vše však může být tak, jak se na první pohled zdá.

Cvičení ve dvou má vlastně jen samá pozitiva. Mrkněte na krátné video a vytáhněte kámošku, ať se také začne pravidelně hýbat. Prospěje to vám oběma!

Jak rychle zhubnout? Chceme-li odstranit následek, je potřeba odhalit příčinu. Základ je, abychom k sobě byli upřímní a jednali sami se sebou narovinu! Každý z nás praktikujeme nějaký vzorec chování a náš stav ať už psychický nebo fyzický jsou jeho výsledkem. Pokud jsem tedy sama se sebou v nějakém ohledu nespokojená, musím změnit svůj vzorec chování. Pochopení tohoto principu je základ.

Jakou tepovou frekvenci byste měla držet při cvičení když chcete hubnout, formovat svaly a získat sportovní postavu? A kolikrát týdně cvičit a jaké sporty jsou pro Váš cíl nejvhodnější? Dozvíte se v tomto článku.

V Contours můžete cvičit i během těhotenství, abyste po porodu nemusela řešit moc velkou paseku 🙂 Co Vás čeká po návratu do fitka, kdy je vhodné se ke cvičení vrátit a na co si dát pozor?

Že už jste je zkoušely? A ony buď nefungovaly nebo jste po útrpných týdnech hladovění začaly opět jíst to samé a dostaly se na stejnou nebo vyšší váhu než na začátku? To se, bohužel, stává a v případě rychlého hubnutí je tento výsledek téměř jistý! Jak to tedy udělat, abychom zhubly a váhu udržely?

Milé čtenářky, cíleně volím toto oslovení, neboť se témata v tomto blogu, budou týkat zejména vás, žen! Ráda bych vám touto cestou poradila či pomohla a to zejména v oblasti zdraví a životního stylu.

Se ženami pracuji již delší dobu a mnoho z vás často, ve snaze dostat se rychle do kondice, nasbírá nepřeberné množství rad z knih, časopisů i internetu, naloží s nimi po svém a v závěru se potýká s neúspěchem a zbytečnou demotivací.

Mým cílem je, pomoci vám pochopit některá pravidla, bez kterých se zkrátka výsledků nedočkáme.

Každoroční vykročení do nového roku se blíží a opět nové „Tak tentokrát už to dokážu!“. Pár kilíček navíc po svátcích dokáže člověka pěkně zdravě naštvat, aby se sebou něco dělal. Jak na to, aby to rozhodnutí vedlo k výsledkům trvalejším než jen shodit ty dvě nabraná kilča na svojí běžnou celoroční nadváhu.

Které potraviny či potravinové doplňky jsou vhodné před a po běhání a které před a po silovém tréninku? Víte, jak jíst správně kolem kruhového tréninku? Maximalizujte účinek cvičení, buďte rychleji v cíli!

Připravili jsme pro Vás video o kruhovém tréninku. Podívejte se teď!

Tím, že mnoho lidí nemá dostatečné znalosti o tom, jak lidské tělo funguje, dokáží snadno ?naletět? i nejrůznějším přípravkům, které slibují redukci tuků na břiše, či hýždích apod.. Pokud by člověk měl alespoň základní znalosti o fungování lidského těla, věděl by, že hubnout tuk cíleně z jedné partie, jako je třeba břicho, není možné…atd…

Patříte-li k ženám, které chtějí být spokojeny se svou postavou, ale kvůli množství povinností se potýkate s nedostatkem času, je pro vás kruhový trénink skvělým řešením.

Jak je to s výběrem cvičení, když Vás bolí záda? Pokud jsou bolesti zad způsobené například sedavým zaměstnáním s malým množstvím zdravého pohybu nebo nesprávnými pohybovými stereotypy v práci nebo mimo ni, tedy příčinou bolestí jsou svalové dysbalance, pak je na místě alespoň jednou týdně zařadit posilovací a protahovací trénink pečlivě sestavený trenérem nebo trenérkou přímo na míru.

Tři měsíce jsou vcelku ideálně dlouhé na to, abyste dosáhla proměny svého těla a návyků. Jsou dost krátké na to, abyste to vydržela, protože cíl je v dohlednu a zároveň dost dlouhé, aby byla nějaká viditelná změna reálná. Ze všeho nejdůležitější je vydržet v naplánovaném režimu celou dobu, tedy udržet si vysokou míru motivace!

Vybuduj si pevnější a zdravější střed těla, nauč se lépe stravovat a buďfit a sexy ????

 • Představ si, že tvé BŘICHO konečně nevypadá, jak nafouklý balónek.
 • Je ploché, pevné a poskytuje ti skvělou oporu pro PÁTEŘ.
 • Jde se ti lehce, protože tvá BEDRA jsou uvolněná a máš dost ENERGIE.
 • PÁNEVNÍ DNO pracuje v symbióze s BRÁNICÍ a s celým tvým tělesným jádrem CORE.
 • Už pro tebe není problém žádný pohyb, protože vše společně pracuje, tak jak má.

A co navíc! Klidně si vezmeš na sebe ty šaty, co čekají na svou příležitost, protože JSI PŘIPRAVENÁ.

 

Pokud se tě týká, alespoň jeden z bodů, jsi tu správně a kurz je pro tebe jak dělaný:

 • vůbec se ti nepohybuje lehce, bolí tě bedra a snadno se unavíš
 • máš pocit napětí v zádech, když delší dobu stojíš, sedíš
 • sem tam tě potrápí bolest oblasti kříže nebo esíček
 • cítíš, že tvé pánevní dno potřebuje péči (bolesti v pánvi, inkontinence, problémy s menstruací, menopauzou pod.)
 • máš vypouklé bříško, a to můžeš být i štíhlá
 • tvé bříško „zdobí“ tukový polštář větší, než by sis přála
 • tvé břicho je sice ploché, ale nezpevněné, nebo naopak nevhodně naposilované
 • trpíš po jídle na nafouklé břicho a těžko od žaludku

Co musíš udělat proto, abys byla zdravější, krásnější a celkově fit?

Mnoho lidí teorii zná, ale k praxi cesta dlouhá, a tak si myslí, že to není nic pro ně.

Na první pohled to může skutečně vypadat dost náročně a ty máš strach, že selžeš, že to není pro tebe, že nemáš odhodlání, vůli ani čas. Navíc můžeš mít za sebou spoustu pokusů a nezdarů.

Nenech se zastrašit, protože i ty, to můžete vklidu dát! 

Třeba zrovna tak, jako tyto ženy, které už kurzem prošly: 

No já mám co slavit z původních 128 kil(2016)jsem zhubla na 105 (2018) a k dnešnímu dni 21.11.2019 mám 91,5 takže svůj plán plním ba i překročím ….

Zajímavé:  Prašád - Restaurace Pro Zdraví?

Takže holky na zdraví připíjím ječmenem huraaaaa ????????????????????????Tak já se tedy ohlížím a musim říct že mi je fajn víc než fajn!!Cítím se volnějc ????????Odpo už nejsem tak moc unavená, za mě paráda!!!!!!!❤️Nevěřila bych, kdybych nevyzkoušela na vlastním těle, že to vše takhle funguje.

Neměla jsem žádné zdravotní problémy, ale shodila jsem na svoji postavě 6 kg a přes boky asi 3 cm. Nejvíce mě na tom baví, že nemám vůbec během dne hlad a i když někdy přijde, není to takový ten urputný hlad, kdy mi bylo až na modlení. Vydržím třeba i 8 hodin nejíst a nemít velký hlad. Paráda, nejsem závislá na jídle.

???? Další věc, která mě nadchla je složení jídla a nové chutě, do kterých bych to neřekla. Třeba avokádo jsem nesnášela…dnes se musím krotit a půlit si ho, abych ho nesnědla celé. Také jsem začala vařit zdravě celé rodině. Moje děti jsou na bezlepkové dietě, takže mají radost, že jím s nimi bezlepkově. A další plus..

. nepociťuji potřebu dát si něco sladkého ????????. Takže za mě úplně super stav, budu pokračovat dál. Můj cíl je 8 a hlavně si to pak udržet ???? Holky Moooc děkuji za podporu a skvěle rady!!

Co kdybych ti prozradila, jak na to?

Jak ozdravit tvé BŘÍŠKO i PÁNEVNÍ DNO?

A dala ti funkční návod, jak ulevit i tvým BEDRŮM? 

Nebudu ti lhát, bez práce to nebude. Ale budeš se u toho bavit, nezabere to šíleně času, a navíc je to čas věnovaný sobě, a to se vždy promítne do skvělého pocitu sama ze sebe. 

 

Vydej se se mnou na cestu, kterou důvěrně znám. Provedu tě pohodlně úskalími, která na člověka obvykle číhají a pomůžu ti vytrvat. Naučím tě, jak dostat tvé BŘICHO, PÁNEVNÍ DNO a celý CORE DO KONDICE!

Proč projít tímto kurzem:

 • ZÍSKÁŠ HEZČÍ A PEVNĚJŠÍ POSTAVU – ZAMĚŘENO NA BŘICHO a pánevní dno, ALE POSÍLÍŠ CELÉ TĚLO
 • ZATOČÍŠ S BOLESTMI ZAD V BEDERNÍ OBLASTI
 • ZKROTÍŠ SVÉ ALERGIE, NADÝMÁNÍ A DALŠÍ ZDRAVOTNÍ NEDUHY
 • ZBAVÍŠ SE ZÁVISLOSTI NA SLADKÉM A NEZDRAVÉM
 • ZÍSKÁŠ STABILNÍ ENERGII BEZ EXTRA VÝKYVŮ
 • ZLEPŠÍ SE TI SPÁNEK A TVÁ PSYCHICKÁ POHODA
 • ZHUBNEŠ A ZVÝŠÍŠ SVOU KONDICI
 • PLEŤ, VLASY, NEHTY A POKOŽKA – BUDOU KRÁSNĚJŠÍ A PEVNĚJŠÍ
 • BUDEŠ SE CÍTIT SKVĚLE, SEBEVĚDOMĚ A FIT
 • NAUČÍŠ SE CVIČIT V SOULADU SE SEBOU ????

* lidé hlásili vymizení nebo zlepšení nemocí; vysoký krevní tlak, vysoký cholesterol, alergie, astma, diabetes, nemoci kůže – kopřivky, vyrážky, bolest kloubů, deprese a úzkosti, únavový syndrom, celiakie, nadýmání, syndrom propustného střeva, dysfunkce štítné žlázy a mnoho dalšího… 

Nenechte se mýlit, nebyla jsem těhotná. Jen se tělo zbláznilo, já ho trochu přikrmila a ač jsem se skoro rok mořila light jídelníčkem a cvičila, faldy se držely, jak klíště.

První dvě fotky cca po 14 dnech restart jídelníčku, další dvě cca po 2 měsících.

Přidej se do 10týdenního on-line kurzu FIT a SEXY PRO ŽIVOT  a začni cvičit v souladu se sebou, s radostí a lehkostí. Mimo jiné objev, jaké jídlo ti svědčí, které emoce chceš propustit a co tě brzdí, abys byla FIT, zářivá a sexy.

Projdeš si upravením stravovacích a pohybových návyků, a to díky postupům, které mám odzkoušené, využívám je u sebe i svých klientů a hlavně jsou funkční ????

Mimo jiné získáš nazpět SEBEVĚDOMÍ, SÍLU, KRÁSU a konečně budeš FIT.

Co JÍST? Jak CVIČIT? Jak a kde získám více ENERGIE? Jak ZHUBNOUT? A jak si to udržím? Co je SPRÁVNĚ?     

Znáš to? Jednoho dne se rozhodneš, že  „CHCI ZAČÍT SE SEBOU NĚCO DĚLAT!“ Ale kudy se přesně vydat? Běh, posilovna, YouTube videa, přečíst si nějaké články. Začneš držet dietu a velmi snížíš svůj denní příjem. Vydržíš pár týdnů, ty vytrvalejší možná i déle. Bolí tě všechno! A máš šílené chutě a hlad! 

Takto nějak se chová většina, viděla jsem to už nespočetněkrát. A vůbec se ti nedivím, není jednoduché se v té džungli vůbec vyznat! Informací je tak mnoho a většina si protiřečí. 

A tak se nejednou stane, že při cvičení si škodíš, přeháníš to na začátku a necvičíš správně. O zaručených dietách ani nemluvě, když už něco shodíš, ve finále pak vše zas nabereš nazpět ????

Dobré zdraví začíná u jídla, které konzumuješ a pohybu, který provádíš… 

Já vaše pocity moc dobře znám. Jednak přes 10 let pracuji jako osobní trenérka a vedu kurzy, a pak kdysi jsem byla na tom stejně. Ač jsem jedla „zdravě“ mé zažívání a energie na tom nebyly dobře. Dostala jsem se do pasti neustálého přemýšlení nad jídlem a honění času, abych se stihla najíst co 3-4 hodiny, neboť pak přišel hypoglykemický záchvat. Uf.

Dobrá zpráva pro tebe zní, že jsi tady. Provedu tě programem, kde nebudeš muset počítat kalorie, vážit potraviny a složitě zapisovat do nějakých tabulek. Ani nebudeš muset jíst 5-6 x za den, jak to radí většina výživových poradců a přesto budeš syta, vyživena a navíc hubnout. Budeš jíst pestře, jak nikdy předtím a naučíš si to užívat.  

Jsem ráda, že ti mohu pomoci, prodrat se touto pomyslnou džunglí a vyjít z ní zdravější, pevnější i krásnější  a hlavně sebevědomější.

Také tě provedu mini akademií zdravého a funkčního pohybu. Naučíme tělo si znovu rozpomenout na přirozené pohyby, které nám byly dány už coby miminkům a později batoletům, tak jak nám zrál centrální nervový systém a s ním naše motorika.

Jakmile tento systém opět přivedeme do chodu, pustíme se do cvičících lekcí, které nám vytvarují a zpevní CORE – střed těla – břicho, ale i ostatní partie, protože je naše tělo propojené a nedá se dost dobře rozsegmentovat. Nedává to logiku, tedy cvičíme ve svalových souhrách a ty jsou po celém těle. 

To není zdaleka všechno, nejsme jen žaludek a svaly, máme také své emoce a energii, chcete-li duši a i ta nesmí strádat, aby se dílo povedlo. Naučíš se pracovat s tvými uzavřenými emocemi, aby se uvolnily a nastartoval se ozdravný proces. Mimo jiné budeš také „pasivně“ cvičit, tedy při hlubinné relaxaci, kterou tě provedu. 

OZDRAV se, ZPEVNI svou postavu, ZHUBNI a začněte novou kapitolu tvého života.

Netápejte v šedi nevědomosti, přešlapů a zoufalých pokusů   

Kurz je veden S OHLEDEM na tvůj ČASENERGII

Sama si rozhodneš, kdy se budeš věnovat cvičení a jednotlivým úkolům, které tě zavedou k cíli

Pokud se chceš někam posunout, musíš se stát managerem svého času. Viděla jsem spoustu lidí, kteří si ten čas na plnohodnotné jídlo a pohyb našli, až když bylo skoro pozdě. Smutné příběhy.

Tedy něco málo času to zabere, z počátku možná více, než si vše zachodíš, ale slibuji, že později to bude už brnkačka. Kurz je nastaven tak, aby jej zvládli lidé zaměstnaní, ale i maminky s dětmi. Navíc se k videím můžeš kdykoliv vrátit.

Některé části kurzu jsou poslechové, dá se tedy využít čas na cestách do práce, či při přípravě jídla. Cvičební lekce jsou zpravidla do 30 min., někdy méně a jindy o krapek více.

Tento program v sobě zahrunuje to nejlepší, co jsem nasbírala, za více jak 10 let při osobním trénování a vedení kurzů. To, co se mi v praxi osvědčilo a skutečně funguje.

Tady nemusíš nikam cestovat, ani si rezervovat celý den. Stačí mít připojení k internetu,  vstoupit do členské sekce tohoto programu a vše přijde za tebou.

Další velkou výhodou je, že výuku máš nadávkovanou, a tak témata projdeš logickém postupu za sebou.

Také ti zůstanou všechna témata a videa k dispozici.  Ale! Bez tvého přičinění to nepůjde, to si nebudeme lhát, tak to prostě je ????

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector