Zánět Slinivky Domácí Léčba?

Na zánět slinivky mohou pomoci různé čaje. Čaj, který se pije 3krát denně se připravuje z čekanky obecné, kořene smetánky lékařské a měsíčku lékařského. 2 lžičky této směsi vařte 5 minut ve vodě a vyluhujte. Další čaj se pije hodinu před jídlem.

Co je zánět slinivky břišní?

Zánět slinivky břišní (pankreatitida) je nemoc zahrnující dvě základní skupiny onemocnění: tryptickou pankreatitis (zánět, který je pro pankreas charakteristický, způsobený předčasným aktivováním trypsinu a spadající mezi akutní onemocnění) a skupinu pojmenovanou jako „ostatní“ záněty (podobné zánětům v jiných orgánech).

Jak léčit podrážděné slinivky?

Domácí léčba podrážděné slinivky 1 Čistěte játra každé dva týdny. 2 Zlepšete svůj jídelníček, důležité je, aby obsahoval syrovou zeleninu a ovoce. 3 Zlepšete svůj životní styl (více čerstvého vzduchu, více fyzických aktivit, jako je chůze, plavání, turistika). 4 Důležité je, aby došlo k očištění ledvin, aby se zabránilo tvorbě ledvinových kamenů. More

Jak zklidnit podrážděnou slinivku?

Zahřívejte oblast slinivky nahřátým polštářkem a podle potřeby si dopřejte obklad z tučného tvarohu, pokrájené cibule a citronové šťávy. Směs naneste na bavlněný nebo lněný hadřík a přiložte na oblast slinivky. Nechte působit 30 minut.

Co pomáhá při zánětu slinivky?

Léčba zánětu slinivky

Lékař stanoví dietu s velmi nízkým obsah tuků (lipidů) a naopak vysokým podílem cukrů (sacharidů) a bílkovin. Pokud je zánět dlouhodobější a enzymy jsou tvořeny v nedostatečném množství, předepisují se léky, které organismu tyto enzymy nutné pro trávení dodávají.

Co jíst po zánětu slinivky?

Povolené potraviny

  1. Bramborová a rýžová kaše.
  2. Bílé pečivo (ne čerstvé a chléb)
  3. Bílé těstoviny.
  4. Mražená, sterilovaná zelenina.
  5. Rajčatový protlak.
  6. Salát.
  7. Chřest.
  8. Jablka, banány, meruňky, broskve, citrusy.

Jak se zbavit bolesti slinivky?

Pokud je problém dlouhodobější, předepíšou také léky, které organismu dodají scházející enzymy nutné pro trávení potravy. K tlumení bolesti, kterou zánět slinivky břišní pacientům způsobuje, se používají analgetika či antidepresiva. Rozvíjející se cukrovka se musí léčit podáváním inzulinu.

Zajímavé:  Jak Dlouho Trva Lecba Hemeroidu?

Co jíst při podrážděné slinivce?

Doporučuje se lehce stravitelná strava, úplná abstinence alkoholu, omezení příjmu tuku, potravin dráždících zažívací trakt, jako je např. ostré koření a nadýmavá zelenina. Je třeba navýšit příjem bílkovin, dbát dostatečného příjmu polysacharidů, jíst pravidelně 4–6 menších porcí za den (po 2,5–3 hodinách).

Jak dlouho trvá léčba zánětu slinivky?

Léčba akutního zánětu slinivky

Bez jídla zůstává pacient obvykle 1 až 2 týdny. Je nezbytné doplňovat tekutiny a soli, postižený proto dostává intravenózní výživu. Pak musí asi rok dodržovat poměrně striktní dietu.

Co způsobuje zánět slinivky?

Za 80 % akutních zánětů slinivky je zodpovědná buď nadměrná konzumace alkoholu nebo výskyt žlučových kamenů, které blokují žlučový vývod. Na vině však bývá také zvýšený příjem tučného jídla, tupý úder do břicha či jiné onemocnění (tuberkulóza, spála, syfilis).

Jak dlouho držet dietu po zánětu slinivky?

Pacient musí jeden až dva týdny držet hladovku, aby enzymy ve slinivce neměly možnost se po jídle aktivovat. Nezbytností je doplňování tekutin a solí, proto nemocný dostává intravenózní výživu. Ani tím celá anabáze s akutním zánětem slinivky nekončí, následuje minimálně roční velmi striktní dieta.

Co nejíst při onemocnění slinivky?

Je dobré úplně vyloučit ze svého jídelníčku alkohol, ledové nápoje, všechny doslazované nápoje i džusy a nápoje sycené bublinkami. Černou kávu raději silně omezit. Jednak odvodňuje a také může dráždit nemocný trávicí trakt.

Jak obnovit funkci slinivky?

Základem regenerace při problému zvaném „chronický zánět slinivky“ je počáteční detoxikace a pak následná kvalitní výživa, která pomáhá obnovit činnost buněk. Američtí naturopaté například používají v těchto případech na počáteční odlehčení speciálně naplánovanou stravu.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector