52% lidí doplňky stravy nepoužívá – vše o zdraví

52% lidí doplňky stravy nepoužívá – vše o zdraví

Pojem doplňky stravy přesně vystihuje, k čemu jsou určené – doplňují naši stravu. Vitaminy, minerálními látkami nebo dalšími látkami s nutričním nebo fyziologickým účinkem. A to z toho důvodu, že naše běžná strava nemusí všechny tyto látky obsahovat v dostatečném množství. S čím doplňky stravy pomáhají, jaké formy známe a co obsahují? O tom mluvila Ing. Jana Pszczolková, výživová poradkyně a ředitelka oddělení vývoje, legislativy a kvality VITARu, ve své přednášce na říjnovém semináři pro zdraví.

Doplňky stravy jsou přípravky obsahující vitaminy, minerální látky, stopové prvky a další zdraví prospěšné látky, které pomáhají našemu tělu dodávat látky potřebné pro jeho správné fungování a kondici. Tyto látky samozřejmě čerpáme především ze stravy, ta v dnešní době ale bohužel nemusí vždy obsahovat vše v potřebném množství, a to z několika důvodů:

  • Naše strava není dostatečně pestrá a vyvážená.
  • Na vině je složení a kvalita přijímaných potravin, které důsledkem způsobu pěstování, dozrávání, ošetření, transportu, ale i finální úpravy mění své složení a mohou přicházet o cenné látky (více k tomu tématu i v článku Nejčastější omyly a mýty ve výživě).
  • Roli hraje i naše časová vytíženost, při které nestíháme připravovat a jíst kvalitní jídla.

52% lidí doplňky stravy nepoužívá – vše o zdravíNavíc žijeme často nezdravým životním stylem s nedostatkem pohybu, nadměrným stresem, ve znečištěném životním prostředí. Všechny tyto vlivy znamenají pro tělo značnou zátěž a mohou být důvodem pro potřebu doplňovat důležité látky, které v naší stravě chybí. Nabízí se právě doplňky stravy.

Co obsahují doplňky stravy?

Vitaminy a minerální látky

Aby lidské tělo dokázalo fungovat, jak má, potřebuje vitaminy a minerální látky. Ty totiž plní řadu důležitých funkcí. Vitaminy a minerály si naše tělo nedokáže vytvořit, takže je třeba mu je dodávat – stravou nebo doplňky stravy.

Vitaminy mohou být:

  • rozpustné ve vodě (vitamin C, vitaminy skupiny B),
  • nebo v tucích (vitaminy A, D, E a K)

Minerální látky dělíme na:

  • makroelementy – vápník, hořčík, fosfor, draslík, sodík
  • mikroelementy – zinek, železo, měď, jód, mangan, chróm, selen, molybden, fluor, kobalt
  • stopové prvky – křemík, vanad, nikl, bor, cín, kadmium, hliník, bór, arsen

Pro dávkování vitaminů i minerálních látek jsou stanoveny referenční hodnoty příjmů a více se o nich dočtete v našich článcích Vitaminy: látky nezbytné pro život a Minerální látky: Jaké známe a co jsou zač.

Přírodní extrakty52% lidí doplňky stravy nepoužívá – vše o zdraví

Doplňky stravy mohou obsahovat také různé druhy rostlinných, ovocných nebo zeleninových extraktů z plodů ovoce a zeleniny nebo části rostlin (listy, stonky, kořen). Velkou výhodou rostlinných extraktů je garantovaný obsah účinných látek, tedy těch látek, kvůli kterým jsou ceněné. Například u šípku vitamin C, u ginkgo biloby flavony a laktony apod.

Zatímco pro obsah těchto látek v přirozené formě ovoce, zeleniny a rostlin je klíčová celá řada faktorů (kvalita půdy, způsob pěstování, množství slunce, doba a způsob sklizně, transport, uchovávání), u extraktů se mluví o tzv. standardizaci, která zajišťuje stále stejný obsah látek.

Další látky

Mezi další látky obsažené v doplňcích stravy řadíme například:

  • koenzym Q10
  • omega 3 nenasycené mastné kyseliny
  • látky pro kloubní výživu (chondroitinsulfát, glukosaminsulfát, MSM, kolagen
  • aminokyseliny
  • nukleotidy

Jaké formy doplňků stravy známe?

52% lidí doplňky stravy nepoužívá – vše o zdraví

1) Lisované tablety (effervescentní neboli šumivé, komprimáty různých tvarů a veikostí)2) Želatinové kapsle (tvrdé nebo měkké)3) Sypké (volně sypané, jednoporcové neboli stick-pack)4) Tekuté (sirupy a tinktury)

Proč užívat doplňky stravy?

Protože nám pomáhají. S doplněním organizmu nezbytných látek, o kterých byla řeč, a které mají pozitivní dopad na celou řadu aspektů v našem životě.

Proto existují k vitaminům, minerálním a dalším látkám, které najdeme v koncentrované podobě právě v doplňcích stravy, zdravotní tvrzení.

K těm se došlo na základě vědeckých poznatků a jsou uváděné v popisech i na obalech doplňků stravy. Je z nich patrné, že nám mohou pomáhat například s podporou:

Doplňky stravy všech kategorií a forem najdete u nás, u tradičního českého výrobce vitaminových doplňků s historií už od roku 1990 a vlastním vývojovým oddělením i výrobou. Koupit si je můžete online na našem e-shopu.

Nestihli jste náš seminář? Podívejte se na záznam z přednášky!

52% lidí doplňky stravy nepoužívá – vše o zdraví Zaujal vás tento článek? Přihlaste se do VITAR klubu a získáte informace jako první – včetně dalších mnoha výhod!

Umělé doplňky stravy? Není všechno zlato, co se třpytí

52% lidí doplňky stravy nepoužívá – vše o zdraví

Doplňky stravy, nebo potravinové doplňky?

Ke správnému fungování potřebuje lidské tělo celou řadu látek. Některé si dovede vyrobit samo, k jiným mu musíme dopomoci my – konzumací vhodných potravin. Jen málokdo z nás se stravuje tak, aby veškeré potřebné živiny přijal potravou. Potom přichází na řadu potravinové doplňky a doplňky stravy.

Potravinovými doplňky rozumíme běžné potraviny, bohaté na důležité látky (vitamíny, mastné kyseliny). Doplňky stravy mají zpravidla podobu tobolek nebo sirupů a obsahují určitý typ živiny ve vysoké koncentraci – vedle vitamínů například enzymy nebo minerály.

Oblibě se těší také přípravky s antioxidanty. Mezi ty spadá mimo jiné i chlorofyl, který napomáhá regeneraci buněk a brání propuknutí nádorového bujení.

Vysoká koncentrace účinné látky neznamená větší užitek

Problém doplňků stravy tkví právě ve vysoké koncentraci určitých živin. Lidské tělo dokáže naráz zpracovat jen omezené množství látek. To je i případ vitamínu C, tolik oblíbeného v zimním období.

Organismus dokáže naráz využít jen okolo 200 miligramů oblíbeného „céčka“. Zbylé množství ledviny odfiltrují a vypudí v podobě moči. Tabletku s obsahem 1 000 mg vitamínu C tělo využije nejvýše z pětiny. Zbytek jednoduše skončí v odpadu. A s ním i většina peněz, jež jste za doplněk stravy utratili.

Situace není růžovější ani u jiných doplňků. U oblíbených omega-3 mastných kyselin ví vědci s jistotou jen to, že pomáhají proti kornatění tepen a snižují riziko výskytu srdečních a cévních mozkových příhod.

Není už ale jasné, zda se mastné kyseliny dokážou vstřebat samy o sobě, nebo k tomu potřebují další látky. Žádná studie navíc dosud neprokázala, že by konzumace mastných kyselin v podobě doplňků stavy pomáhala zdravotním problémům předejít.

Podobná situace je u doplňků s minerály. Jejich nadměrná konzumace tělu škodí. Nadbytek železa, selenu a dalších minerálních látek neúměrně zatěžuje ledviny a játra a může vést k vážným onemocněním.

Zajímavé:  Nador Na Krku Priznaky?

52% lidí doplňky stravy nepoužívá – vše o zdraví

Přírodní produkty – levnější, chutnější a zdravější

Desítky let výzkumu hovoří jednoznačně: konzumace přírodních produktů ve formě celých potravin prospívá vašemu zdraví daleko více než pojídání hrstí umělých tablet. V porovnání s doplňky znamená pestrá přírodní strava úlevu také pro vaši peněženku.

Organismus vstřebává živiny z přírodní potravy snáze než v případě doplňků. Svému tělu nejvíc prospějete pravidelnou konzumací přírodních produktů – zeleniny, luštěnin, oříšků nebo ovoce. Pokud nevyznáváte veganství, můžete do jídelníčku zařadit i kvalitní živočišné produkty.

Mezi přírodní a cenný zdroj živin patří i zelené potraviny.Zelený ječmen a chlorella jsou nabyté vitamíny, minerály, enzymy, chlorofylem a dalšími prospěšnými živinami.

Díky unikátnímu zpracování je trávicí soustava snadno stráví a vstřebá.

Pravidelná konzumace zelených potravin potlačuje únavu a napomáhá regeneraci organismu – zejména ve stresovém období vám za ně vaše tělo poděkuje!

10 důvodů proč užívat vitamin D

Jisté americké web stránky věnují ohromné úsilí tomu, aby šířily informace o významu užívání vitaminu D. A zcela právem.

Mnohé klinické studie prokázaly úzkou souvislost mezi nedostatkem vitaminu D v krvi a mnoha nemocemi, mezi které lze vyčíst diabetes, sklerózu multiplex, onemocnění srdce a cév, psychické potíže a deprese a mnoho dalších. Jeho užívání dokonce pomáhá při hubnutí a podporuje zdravý vývoj kostí.

Farmaceutické firmy však význam tohoto vitaminu podstatně zlehčují a prezentují raději drahé léky. Přestože vitamin D nelze považovat za všelék, už teď je jasné, že může pomoci při řešení mnoha potíží. Podívejme se nyní na to, jak ho můžeme využít ve prospěch našeho zdraví.

Fakta o vitaminu D

Tělo si produkuje vlastní vitamin D vlivem působení slunečného záření, které dopadá na pokožku. Ačkoli je slunce hlavním zdrojem vitaminu D, pro mnoho lidí je zcela nedostačující. Lidem se světlou pletí stačí pobývat na slunci zhruba 10 – 20 minut denně a mají o potřebnou zásobu postaráno.

Problém nastává hlavně v zimních měsících a chmurných dnech, kdy je slunečního svitu jen omezeně. Podobně ochranné prostředky, nezbytné jako ochrana před rakovinou kůže, zasahují do vlastní produkce tohoto vitaminu. Starší lidé a lidé s tmavší barvou pleti však potřebují více vitaminu D, slunce jako zdroj nestačí.

Podle expertů je vhodnou alternativou složení stravy a doplňky stravy o nichž se zmíníme níže.

Vitamin D posiluje zdraví kostí

Vitamin D je naprosto nezbytný pro zdraví kostí od kojeneckého věku až po stáří. Podílí se na tvorbě kostní hmoty a při mineralizaci kostí.

Pomáhá tělu absorbovat vápník ze stravy, proto hlavně ve vyšším věku je denní příjem tohoto vitaminu nezbytný. Předejdeme tak zlomeninám a křehkým kostem.

Děti potřebují vitamin D pro prevenci vůči křivici, příčiny křivých nohou slabých kostí. Přidávání vitaminu D do mléka v roce 1930 pomohlo téměř eliminovat různé nemoci.

Vitamin D a skleróza multiplex

Skleróza multiplex se vyskytuje mnohem častěji u národů žijících vzdáleně od rovníku. Již roky experti sázeli na souvislost mezi slunečním svitem, úrovní vitaminu D a touto autoimunní chorobou, která postihuje nervový systém.

Nové vodítko se objevilo se studií vzácného genového defektu, které současně vedlo k nízké hladině vitaminu D a vyššího rizika sklerózy multiplex.

Přesto zatím nejsou žádná konkrétní data potvrzující skutečnost, že užívání vitaminu D, může být považováno za prevenci vůči tomuto onemocnění.

Vitamin D a diabetes

Některé studie poukazují na souvislost mezi nízkou hladinou vitaminu D a diabetem typu 2. Můžeme tedy pravidelným užíváním předejít tomuto onemocnění? Lékaři argumentují, že pro obecné doporučení k užívání vitaminu D jako prevenci proti diabetu, není dostatek důkazů, avšak už nyní se ví, že přemíra tělesného tuku a současně nízká hladina vitaminu D hrají podstatnou roli.

Vitamin D a hubnutí

Studie poukazují na fakt, že obézní lidé mají nízkou krevní hladinu vitaminu D. Tělesný tuk bohužel navazuje vitamin D a ten se pak dál v organizmu nevstřebává.

Prozatím není jasné, jestli přímo obezita stojí za nízkou hladinou vitaminu D v krvi, anebo se na tomto stavu podílí jiné související faktory.

Jedna ze studií však uvádí, že suplementace vitaminem D u obézních lidí společně s omezením příjmu kalorií, může vést ke snazšímu hubnutí. Faktem ale je, že sluneční svit hubnutí podporuje.

Nízká hladina vitaminu „D“ a deprese

Vitamin D hraje důležitou roli na vývoj mozku a jeho funkce. Jedna se slibných studií uvádí, že doplnění vitaminu D může velmi významně pomoci lidem se středně závažnou depresí. Jiná studie však dospěla k různým výsledkům. Za těchto okolností je proto lepší konzultovat užívání vitaminu D s Vaším ošetřujícím lékařem.

Vitamin D a rakovina tlustého střeva

Rakovina tlustého střeva patří mezi nejčastější typy rakoviny v ČR. Na všeobecné závěry je příliš brzo a rozhodně nelze ustanovit vitamin D za univerzální zbraň proti tomuto onemocnění. Novější typy studií však potvrzují, že lidé s vyšším obsahem vitaminu D v krvi, mají podstatně nižší riziko rakoviny tlustého střeva.

Vitamin D a rakovina

Mnoho závěrů odborných prací dospělo k tomu, že vitamin D hraje podstatnou roli v prevenci rakoviny prsu a rakoviny prostaty. Přesto tady balancujeme mezi dvěma tábory.

Někteří odborníci říkají, že pro podporu tohoto odvážného tvrzení nejsou k dispozici dostatečné údaje.

Druhé pole vědců však tvrdí, že pravda o vitaminu D je záměrně zamlčována farmaceutickými společnostmi a stojí si za tím, že užívání vitaminu D snižuje riziko onemocnění rakovinou.

Vitamin D a kardiovaskulární systém

Nízká hladina vitaminu D je často spojována s vyšším rizikem onemocnění srdce a infarktem. Zatím ale stále není jasné, kolik vitaminu D by bylo potřeba pro snížení rizika chorob srdce a cév. Příliš vysoké množství vitaminu D v krvi totiž může poškodit cévy a srdce tím, že se zvýší množství vápníku v krevním oběhu.

Zajímavé:  Svrab U Psů Příznaky?

A faktor demence?

Starší lidé mají obecně nižší úroveň vitaminu D v krvi. Výzkumníci zjistili, že starší lidé s deficitem vitaminu D, dopadli hůř v testech na paměť a pozornost. Výsledky se srovnávali s jedinci, kteří měli hladinu vitaminu D v normě. Aby se však tato hypotéza potvrdila, je potřeba uskutečnit další výzkumy.

Vitamin D a imunita

Nedávné výzkumy provedené na univerzitě v Kodani potvrdily, že vitamin D hraje zásadní roli při aktivaci našeho imunitního systému (tzv. T buněk) vůči virům a bakteriím. Lidé, kteří zemřeli na virus H1N1, měli chronický nedostatek vitamínu D.

Vzhledem k tomu, že neměli žádnou odpověď vlastního imunitního systému, byly snadným cílem pro tento typ viru. Většina nemocných tráví mnoho času v kancelářích bez přístupu slunce.

U těchto osob se doporučuje užívání vitaminu D preventivně a poslouží zajisté lépe, než některé bylinné či „multivitaminové“ preparáty.

Načerpejte vitamin D

Hned na začátku jsme se zmínili o tom, že vitamin D získáváme především ze slunečního svitu. V zimě a brzo na jaře ho však máme nedostatek, alternativou je proto strava a doplňky stravy.

Vybírejte moudře: potraviny s obsahem vitaminu D

Kdysi se vitamin D přidával do mléka a některých potravin, v současné době je však potřeba tyto potraviny aktivně hledat. Bohaté na vitamin D jsou losos, makrela nebo mečoun.

Jiné druhy mastných ryb – tuňák, sardiny – obsahují vitamin D, ale v o mnoho menším množství. Malé množství je obsaženo i ve vaječném žloutku, hovězích játrech, cereáliích a v mléce.

Sýry obvykle vitamin D neobsahují.

Etikety potravin uvádějí, jestli jsou v nich přidané vitaminy a pokud ano, výrobci se tím rádi pochlubí. Obvykle se vitamin D přidává do mléka (i do sojového), cereálií, jogurtů, pomerančového džusu nebo chleba. Začněte den tím, že zvážíte výběr vhodných potravin s obsahem tohoto zdravého přídavku.

Vitamin D – doplňky stravy

Vitamin D můžeme hlavně v zimě doplňovat užíváním doplňků stravy. Existují 2 formy: D2 (ergocalciferol) forma, která se nachází v jídle a D3 (cholecalciferol), forma, kterou si vyrábí tělo ze slunečního svitu. Oba druhy se produkují rozdílně, podstatné je, že hladinu vitaminu D v krvi zvednou oba. Většina multivitaminových preparátů obsahuje cca 400 IU vitaminu D.

Zjistěte, jestli máte nedostatek vitaminu D

Doktor Richard Kremer z Centra zdraví univerzity v McGill publikoval studii v časopise Journal of Clinical Endocrinology and Metabolism (březen 2012), která informuje, že až 59 % populace má nedostatek vitaminu D a z toho celých 25 % má extrémně nízkou hladinu. Ví se, že nízké úrovně vitaminu D souvisí s mnoha závažnými chorobami, včetně cukrovky, rakoviny, osteoporózy, kardiovaskulárními chorobami a oslabeným imunitním systémem.  Patříte mezi rizikové skupiny?

Věk nad 50 let
Tmavá kůže
Bydlení na severní straně
Nadváha, obezita, potíže s trávicím systémem
Onemocnění kardiovaskulárního systému
Alergie na mléko a laktózová intolerance
Onemocnění jater

Onemocnění trávicího systému např. Crohnova nemoc, celiakie

Symptomy nedostatku vitamínu D

Většina lidí nepocítí žádné konkrétní symptomy nízké hladiny vitaminu D, pouze ojediněle se u dospělých zjistí křehké kosti či nespecifické bolesti kostí anebo svalová slabost. U dětí nedostatek vitaminu D může vést ke křivici, která se však v dnešní době téměř nevyskytuje.

Jak zjistíme hladinu vitaminu D?

Hladina vitaminu D se zjišťuje jednoduchým krevním testem. Existují dvě formy vitaminu – D2 a D3, v krvi mohou být vyšetřeny obě formy:

Vitamin D2 je forma vyskytující se v potravinách rostlinného původu a ve většině doplňků stravy, najdeme ho často pod názvem ergokalciferol.

Vitamin D3 je forma vytvářená v těle, využívána například k léčbě závažných stavů nedostatku vitaminu D. Vitamin D3 je živočišného původu a je označován jako cholekalciferol. V letních měsících většina vitaminu D3 vzniká v kůži z cholesterolu působením ultrafialových paprsků.

Obě formy – tedy vitamin D2 a D3 – jsou konvertovány na 25-hydroxyvitamin D a poté na 1,25-dihydroxyvitamin D. Mnohé testy na vitamin D nerozlišují mezi formou D2 a D3 a uvádějí výsledek jako celkový vitamin D. Novější metody stanovení však umí tyto formy rozlišit. Hladina vitaminu D by se měla pohybovat od 20 – 30 nanogramů na mililitr (ng /mL).

Kolik vitaminu D potřebujeme?

Mezinárodně stanovená hranice pro vitamin D se nachází na úrovni 600 IU na den pro dospělé do 70 let. Lidé ve věku 71 let a výše by měli přijmout 800 IU. Některé studie doporučují ještě vyšší množství, ale nadmíra vitaminu D je škodlivá. Maximální horní hranice je stanovena na 4000 IU denně pro dospělé osoby, u dětí na 400 IU denně.

Předávkování vitaminem D

Někteří odborníci doporučují mnohem vyšší množství vitaminu D než 600 IU, ale předávkování může být nebezpečné. Vysoké množství vitaminu D může zvýšit obsah vápníku v cévách, srdci a játrech.

Institute of Medicine stanovil hranici na maximální toleranci 4000 IU denně. Tělo si produkuje vlastní vitamin D ze slunce a pokud ho má dost, pozastaví jeho produkci. Sluncem se předávkovat nelze.

Vitamin D pro kojence a děti

Mateřské mléko je nejlepším zdrojem vitaminu D, ale bohužel ho příliš neobsahuje. Kojené děti by měli přijmout asi 400 IU denně až do doby, než přejdou na jinou stravu. Zhruba 1 litr mléka pokryje denní potřebnou dávku vitaminu D. Od věku jednoho roku pak děti už nepotřebují žádnou suplementaci.

Buďte však opatrní, předávkování vitaminem D způsobuje nechutenství, žaludeční nevolnost, zvracení, velkou žízeň, bolesti svalů a další symptomy. Mnoho dětí však nepřijímá dostatek vitaminu D, protože odmítají mléko. Denní dávka pro děti představuje zhruba 400 IU – 600 IU.

Alternativou jsou proto dětské multivitaminy a nebo doplněk stravy s obsahem čistého vitaminu D.  Děti s chronickými nemocemi jako např. cystická fibróza, mají sklony k nedostatku vitaminu D, jejich rodiče by proto měli konzultovat případnou suplementaci s lékařem.

Obvykle se pro kojence a starší děti používá lék Vigantol (olej s obsahem vitaminu D3), případně doplněk stravy Avita Vitamin D (kapsle s obsahem vitaminu D3 a některých minerálních látek).

Zajímavé:  Lázně Jáchymov Komplexní Léčba?

Léky v interakci s vitaminem D

Některé léky mohou způsobit, že se vitamin D nevstřebává v dostatečném množství. Patří sem: laxativa, steroidy, statiny a jiné léky na snížení cholesterolu, dále léky proti křečím, záchvatům a epilepsii. Rovněž pokud užíváte dioxin, léky na srdce, konzultuje užívání vitaminu D s lékařem.

Autor: JK, zdroj informací:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18290718

http://www.naturalnews.com/…_breast.html

http://www.naturalnews.com/…vention.html

http://www.vitamindcouncil.org/

54 Comments on 10 důvodů proč užívat vitamin D

OKG Emulips Forte 50 ml

  • Přidáno 28. srpna 2018 Doporučuje produkt
  • Přidáno 31. května 2018 Nedoporučuje produkt Objednala jsem hlavně na zácpu a zažívání, nepozorovala jsem žádný účinek. Užívala jsem nejvyšší doporučenou dávku 3 x 20 kapek denně.
    • Přidáno 6. března 2018
    • Doporučuje produkt
    • mám s produktem jen nejlepší zkušenosti a kupuji ho pro rodinu i známé již několik let
  • Přidáno 4. března 2018

    Doporučuje produkt

    1. Přidáno 11. prosince 2017
    2. Doporučuje produkt
    3. Na zácpu po týdnu zatím nefunguje.
  • Přidáno 10. července 2017

    Doporučuje produkt

  • Přidáno 24. května 2017

    Nedoporučuje produkt

    • lepší trávení
    • žádný pocit nafouknutí

    doporučuji ostatním
    dobrá cena
    lepší trávení

    Děkujeme za hodnocení Emulipsu Forte, vzhledem k Vašemu pozitivnímu hodnocení 100%, úpravy zažívání a odstranění pocitu nadýmání předpokládáme, že tlačítko nedoporučujeme, bylo zvoleno překlepem.. Děkujeme za recenzi. Za Obchůdek pro zdraví / Martina Rypalová

  • Přidáno 13. března 2017

    Nedoporučuje produkt

    • dala jsem na pozitivní recenze zde
    • očekávala jsem asi zázrak
    • bohužel mi výrobek nepomohl vůbec
    • mám zažívání spíš zhoršené
    • bolí mě žaludek,který mne nebolel

    očekávala jsem pomoc s trávicími problémy a to se nekonalo,
    to ostatní co se tu píše na hubnutí,to už vůbec ne,
    beru 14 dní,téměř vypotřebováno a účinek nikde,spíš zhoršení

    • Přidáno 13. listopadu 2016
    • Nedoporučuje produkt
    • Bez zjevného účinku, chuťově vcelku poživatelný
  • Přidáno 12. září 2016

    Doporučuje produkt

    • při nejvyšším dávkování zabírá na nadýmání
    • při nejvyšším dávkování může při nedostatku tekutin způsobovat zácpu, při nižším dávkování ale už zase nezabírá na nadýmání

    přípravek mě svými výsledky nepřesvědčil, abych za tu cenu a vzhledem k nepraktickému způsobu užívání (odporný olejíček) pokračovala v dlouhodobém užívání
    nicméně i tak bych ho doporučila vyzkoušet lidem, kteří dlouhodobě trpí kvůli nadýmání, pokud budou mít trpělivost najít to vhodné dávkování a vytrvat, má potenciál pomoci
    já raději vyloučím potraviny, které mi to způsobují (koečně jsem objevila, která se na seznam přidala tentokrát, takže už žádné lektvary nepotřebuji)

  • Přidáno 16. srpna 2016

    Doporučuje produkt

    • Emulips Forte má jen jednu a to dost velkou výhodu a to,že pomáha ihned,alespoň mě.
    • jediné co mi vadí je ta hrůza chuť,ale kapu na dva piškoty a dá se to v poho zvladnout.

    Doktor se rozhodl,že je čas vyndat můj žlučník…. moje tělo na to reagovalo záchvatem a hned druhý den jsem tento produkt našla zcela náhodou. Ihned jsem ho objednala a ikdyž ho beru jen krátce vím,že na kudlu nejdu.
    Vždy je řešení a tohle bylo to perfetkní pro mě za úměrnou cenu
    Na každém je jak si cení vlastní zdraví.

    1. Přidáno 6. června 2016
    2. Doporučuje produkt
    3. Dobře upravuje zažívání, jen úbytek hmotnosti jsem bohužel nezaznamenala.
  • Přidáno 5. června 2016

    Nedoporučuje produkt

    • zatím bez efektu-beru 10 dni

    asi nedoporučuji,myslim ze bez efektu!

  • Přidáno 29. dubna 2016

    Doporučuje produkt

    • snadná aplikace po jídle
    • přírodní složení bez konzervantů, HACCP certifikace a notifikace na MZ ČR
    • harmonizace činnosti trávícího traku – vyvážené složení olejů a hořkých bylin ovlivňující jak fyzickou, tak psychickou pohodu

    věřím, že složení bude mít příznivý efekt na trávící trakt a tím také na fyzickou a psychickou pohodu

  • Přidáno 25. dubna 2016

    Nedoporučuje produkt

    • Nepozorovala jsem žádný účinek

    Nepoužitelný bych nahradila slovem zbytečný. Užívala jsem 2krát denně 15kapek,účinek žádný.

    Vážená zákaznice z Vašeho hodnocení není patrné na co jste Emulips Forte zvolila… Emulips Forte není lékem, je třeba užívat pravidelně 3x denně 20 kapek.. Je také třeba konzultace, být ve spojení s prodávajícím… Pokud jste zvolila na hubnutí, tak zde jak všem říkám je třeba odkyselit tělo OK Beta+, a přidat k Emulipsu Forte i Emulips Slim Drink…

    Váha vám nevyskočila z ničeho nic a také nelze počítat s tím, že E.F. zabere za měsíc?! Pokud jde o zažívání, opět je třeba konzultace, která z Vaší strany neproběhla… Emulips Forte je ověřený produkt, zbytečný určitě není, recenze zákazníků hovoří za vše… Emulips Forte je notifikovaný produkt, schválený na MZ, splňuje veškeré normy EU..vydrží 1-3 měsíce dle daných potíží.

    Za Obchůdek pro zdraví Martina Rypalová

    • Přidáno 18. dubna 2016
    • Doporučuje produkt
    • potize se zazivanim
  • Přidáno 22. března 2016

    žádné změny jsem nepocítila

  • Přidáno 15. března 2016

    Doporučuje produkt

    Jsem spokojen..

  • Přidáno 11. února 2016

    Doporučuje produkt

    • na zažívací potíže
    • perfektní
    • jsem spokojena
    • problémy téměř zmizely
    • uvidím,zda bude i trošku váhový úbytek

    OKG Emulips Forte
    na základě vlastní zkušenosti
    doporučuji,problémy téměř zmizely
    užívám zatím krátce,ale
    jsem spokojená
    pokud bude mít i vliv na snížení váhy,
    potom jen dobře
    rozhodně to nebyl můj poslední nákup
    budu znovu objednávat

  • Přidáno 28. ledna 2016

    Doporučuje produkt

    Zatím ho beru krátkou dobu,jsem po operaci žlučníku.Ale myslím,že že pocituji zlepšení.Nevím za jak dlouho plně
    působí na zažívání.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector