Antikoncepce belara – vše o zdraví

Státní ústav pro kontrolu léčiv schválil v listopadu 2006 u přípravku Belara (hormonální antikoncepce obsahující 30 µg ethinylestradiolu (EE) a 2,0 mg chlormadinon acetátu (CMA) další indikaci:

Léčba akné mírného stupně u žen, u kterých selhala běžně užívaná lokální terapie a není u nich kontraindikováno užívání perorální antikoncepce.

Belara díky chlormadinon acetátu, který patří mezi nejšetrnější progestiny s antiandrogenním působením, příznivě ovlivňuje stav pleti a vlasů, je velmi spolehlivá (Pearl index 0,04). Je dobře snášena, udržuje menstruační cyklus, je metabolicky neutrální, neovlivňuje náladu a libido.

Antikoncepce belara - Vše o zdraví

Pro uživatelku hormonální antikoncepce je důležité, aby byl zvolený přípravek nejen spolehlivý, ale aby také nevyvolával tzv. minoritní nežádoucí účinky, například hmotnostní přírůstky, zvýšenou činnost mazových žláz, která vede ke zhoršení pleti nebo výskytu akné či maštění vlasů.

Požadavky na kombinovanou hormonální antikoncepci, která by byla prosta všech nežádoucích účinků, jsou stále častější. Takový přípravek zatím samozřejmě neexistuje, i když nežádoucí účinky současných kontracepčních přípravků se klinicky neprojevují.

Přesto je možno poukázat na progestiny, které jsou maximálně dostupné, šetrné a fyziologické funkce organismu uživatelky ovlivňují minimálně. Naopak uživatelce nabízí další tzv. nonkontracepční benefity jako pozitivní vliv na pleť a vlasy díky svému antiandrogenním působení.

Jedním z nich je chlormadinon acetát.

Boj s akné

V dospívání postihuje více než 90 % jedinců, ale týká se i dospělých. Podle různých literárních údajů bychom její projevy našli u 5 až 40 % žen po třicátém roce.

 • Akné se vyskytuje pouze u člověka. Za jeho vznik zodpovídá několik faktorů:
 • • zvýšená činnost mazových žláz, projevující se zvýšenou tvorbou mazu
 • • porucha rohovění kolem ústí mazových žláz s hromaděním mazu
 • • pomnožení bakterií ve vývodech žlázek

Zvýšená tvorba rohoviny v ústí vývodů mazových žláz (porucha rohovění) žlázu uzavře, a tím je zabráněno úniku mazu na povrch kůže, vzniká černá tečka – uhřík (komedo).

Poté dochází uvnitř žláz k pomnožení bakterií, které jsou v malém množství v kůži běžně přítomné.

Bakterie produkují enzymy, které mění vlastnosti kožního mazu, tak že se v něm vytvářejí volné mastné kyseliny, jež vedou k vyvolání zánětlivého procesu a ke vzniku zánětlivých až hnisajících pupínků, uzlíků, popř. větších hrbolů a abscesů.

Domácí léčba

Pokud se jedná o ojedinělé pupínky, pak se můžeme pokusit o domácí terapii, při níž používáme volně prodejné speciální přípravky. Základem je pravidelná péče o pleť, každodenní ranní a večerní šetrné čištění nemastnými mléky či gely a dočištění vhodnou pleťovou vodou a antibakteriálním mýdlem.

Odborná léčba

Lokální léčba spočívá v ošetření pokožky léčebnými přípravky (většinou pouze na předpis), například deriváty vitaminu A, benzoylperoxidem, antibiotiky ve formě roztoku, gelu, krému či masti.

Celková léčba – bývá velmi často nevyhnutelným a v mnohých případech elegantním řešením. Lékař může doporučit užívání antibiotik.

U dospívajících dívek, které mají již pravidelný menstruační cyklus, lze z léčebných důvodů využít pozitivního účinku kombinovaných hormonálních přípravků, které blokují působení androgenů v kůži.

Obvykle jde antikoncepční přípravky obsahující gestagen s antiandrogenními účinky (například s chlormadinon acetátem).

Isotretinoin je vyhrazen pro nejtěžší formy akné. Je určen i pro chlapce. Pokud jej užívají dívky, je nutné aby se pečlivě chránily v době léčby a minimálně dva měsíce po jejím ukončení před těhotenstvím (optimálně hormonálními přípravky). Isotretinoin může způsobit poškození plodu.

V mnoha případech, a je to obvykle žádoucí, kombinujeme léčbu lokální i celkovou.

K zlepšení stavu pleti můžeme využít další tzv. doplňkové metody. K nim patří psychoterapie (stres zhoršuje akné), chirurgické ošetření větších pupínků a abscesů, případně injekce účinných látek přímo do zanícené žlázky. V poslední době se používá i světloléčba (červené světlo 630 nm).

Pokud už pleť nese známky proběhlého onemocnění ve formě jizviček, pak lze kůži ‚vyžehlit‘ výkonným laserem. Dalším projevům akné je však žádoucí předcházet správným ošetřením a léčbou.

Источник: https://babinet.cz/clanek-3913-hormonalni-antikoncepce-lecba-akne-mirneho-stupne.html

ŽENA-IN – Antikoncepce Balera schválena pro léčbu akné

Selže-li při léčbě akné lokální léčba, ale třeba i nejrůznější pro tělo šetrné postupy alternativní medicíny, nastupuje bojovník těžšího kalibru.

Patříte-li do početné skupiny pravidelných uživatelek antikoncepčních pilulek, možná vás budou zajímat novinky na trhu.

Farmaceutický průmysl je sice jeden z nejlépe prosperujících oborů, nicméně se odborníci ve výzkumu zúčastnění v této mašinérii mají co ohánět, aby na trh chrlili stále nové, účinnější, šetrnější, a tím i konkurenceschopnější léčebné prostředky. Co je tedy v antikoncepčních vodách nového?

Kupodivu se nejedná o žádný nový další super účinný přípravek, ale již o poměrně známou antikoncepci Belara (Pearl index 0,04). Ta byla totiž v listopadu 2006 schválena pro léčbu akné mírného stupně u žen, u kterých selhala běžně užívaná lokální terapie, a není u nich kontraindikováno užívání perorálníantikoncepce.

V čem je tato antikoncepce (zatím) jiná?

Samozřejmě že pozitivní účinky určitých typů antikoncepčních preparátů na pleť jsou již více než známé.

Je tedy něco, čím se uvedený medikament liší? Každá antikoncepce obsahuje dvě základní účinné složky: estrogeny (používá se pouze jeden typ, tato složka je tedy u všech preparátů stejná) a gestageny (používá se 10 typů progestinů, zde tedy nalézáme hlavní rozdíl mezi jednotlivými druhy preparátů).

Belara jako zatím jediná obsahuje chlormadinon acetát (CMA), který patří mezi nejšetrnější progestiny s antiandrogenním působením, proto jeho užívání příznivě ovlivňuje stav pleti a vlasů (podobně jako asi jeden z nejvíce používaných medikamentů Diane 35, účinným progestinem je zde ale cyproteron acetát CPA).

Jak CMA působí a jaké výhody z toho plynou?

Mužské pohlavní hormony, které se tvoří v malém množství i v těle zdravých žen, v některých případech zapříčiňují u citlivějších z nich projevy akné.

V horším případě, především pokud se jich tvoří nadbytek, se mohou své nositelce postarat a viditelné prořídnutí kštice na jedné straně a nevídané a dosti nevítané ochlupení v typicky mužských oblastech (horní ret, brada, skráně, hrudník, mezi hýžděmi a v podbřišku). Více viz ZDE, ale tyto problémy již zdaleka nepatří jen do oblasti sféry péče gynekologa.

CMA (ale i CPA) působí v organismu tak, že se neváží na specifickou bílkovinu v krevním séru, která na sebe naváže a následně přenáší pohlavní hormony. Díky tomu zmíněná bílkovina zůstává „volná“ pro vazbu s testosteronem.

Tím se snižuje jeho množství v krvi, což v konečném důsledku vede k výraznému snížení činnosti mazových žláz a zlepšení kvality pleti. U všech druhů užívaných gestagenů je velmi důležitá jejich biologická dostupnost. Čím je vyšší, tím nižší může být podaná dávka! A tím je logicky méně zatěžována jeho uživatelka.

Dobrou zprávou tedy je, že CMA obsažený v Belaře má stoprocentní biologickou dostupnost, a proto neovlivňuje aktivitu jaterních enzymatických procesů, a šetří tedy jaterní tkáň. Dle výrobce tento progestin jako jediný nesnižuje hladinu HDL cholesterolu ani periferní citlivost na inzulín (tj. nezvyšuje sklon k diabetu 2.

typu). Prý ani nezvyšuje riziko ucpávání cév krevními sraženinami, kterou jsou ohroženy např. ženy kuřačky.

A co na to akné? Že by řeklo, ach né?

V dospívání postihuje akné více než 90 % osob, ale týká se i dospělých jedinců. Zajímavé je, že oproti mnoha dalším onemocněním se akné vyskytuje pouze u člověka.

Za jeho vznik zodpovídá několik notoricky známých faktorů: zvýšená činnost mazových žláz, porucha rohovění kolem ústí mazových žláz s hromaděním mazu, pomnožení bakterií ve vývodech žlázek.

Zvýšená tvorba rohoviny v ústí vývodů mazových žláz (porucha rohovění) žlázu uzavře, a tím je zabráněno úniku mazu na povrch kůže, vzniká černá tečka – uhřík (komedon). Poté dochází uvnitř žláz k pomnožení bakterií, které jsou v malém množství v kůži běžně přítomné.

Bakterie produkují enzymy, které mění vlastnosti kožního mazu, takže se v něm vytvářejí volné mastné kyseliny, jež vedou k vyvolání zánětlivého procesu a ke vzniku zánětlivých až hnisajících pupínků, uzlíků, popř. větších hrbolů a abscesů.

Zajímavé:  Příznaky Těhotenství Bolest Zaludku?

Selže-li lokální terapie, ale třeba i nejrůznější pro tělo šetrné postupy alternativní medicíny, nastupuje bojovník těžšího kalibru, kterým je celková léčba za použití preparátů, které blokují působení androgenů v kůži. Obvykle jde o již zmíněné antikoncepční přípravky obsahující právě gestagen s antiandrogenními účinky (např. Belara s CMA. Ale i Diane 35, Vreya, Minerva s CPA.).

Nečekejte však, že by se jakékoliv farmaceutické firmě podařilo vyprodukovat antikoncepci prostou nežádoucích účinků. Nežádoucí účinky jsou, byly a bohužel vždy budou.

I příbalový leták zmíněné Belary není zrovna krátký.

V každém případě zaleží, třeba i po poradě s gynekologem a v případě kožních problémů i s dermatologem, pouze na vašem rozhodnutí, zda je vám milé si každý den „zobnout“, či ne.

Zdroj: Tiskové setkání  „nové trendy v hormonální antikoncepci“ za účasti  MUDr. A. Staré a MUDr. Z. Tesaře, CSc.

Braly byste hormonální antikoncepci jen kvůli problematické pleti?

Máte s tímto pozitivním efektem užívání hormonální antikoncepce nějaké zkušenosti? 

Источник: https://zena-in.cz/clanek/antikoncepce-balera-schvalena-pro-lecbu-akne

Druhy antikoncepce: Která je spolehlivá a které se nedá tolik věřit

Více na: https://mojebetynka.maminka.cz/clanek/antikoncepce-bere-nebo-chrani-plodnos

 • Účinnost: při správném použití 98 %.
 • Výhody: Kondomy jsou k dostání bez předpisu téměř všude, chrání i před pohlavními nemocemi
 • Nevýhody: nepohodlí při navlékání, možnost plísňových onemocnění, snížení erotického napětí.
 • Cena: okolo 15 Kč za kus

Pesar – silikonový klobouček

Gumový nebo silikonový kroužek, který se zavádí do pochvy.

Účinnost: 92-96 %

Výhody: je určený hlavně pro ženy, které špatně snášejí hormonální antikoncepci, mají vysoký krevní tlak a křečové žíly. Pomáhá při inkontinenci.

Nevýhody: nepohodlné zavádění, u některých žen vede k tvorbě cyst. Některé ženy jsou alergické na spermicidní gel, který se používá při zavádění. Gynekolog musí nejméně jednou za rok zkontrolovat, zda pesar správně sedí. Jestliže přiberete nebo zhubnete víc než 3 kg, musíte jít na mimořádnou prohlídku.

Cena: okolo 2 000 korun

Bezhormonální tělísko

Umělohmotné nebo měděné tělísko ve tvaru T, přibližně třícentimetrové, známé jako Dana, bez hormonů. Zůstává v děloze, dokud ho lékař nevyndá, ovšem nanejvýš 7 let.

Účinnost: 99 %.

Výhody: účinkuje ihned, může se použít i nouzově, jestliže si ho necháte zavést do dělohy nejpozději 5 dnů po nechráněném sexu. Nevýhody: nepříjemné pocity, silnější a bolestivější menstruace, riziko zánětu. Cena: 1 000 – 6 000 Kč, vydrží až 5 let.

 Antikoncepční náplast

Umělohmotný čtvereček 4,5×4,5 cm, který se nalepí na stehno, rameno, břicho nebo na zadeček. Obsahuje progestogen a estrogen. Funguje jako běžná antikoncepční pilulka, rozdíl je v tom, že se hormony budou pomalu uvolňovat do krve.

Účinnost: 99 %.

Výhody: stačí, když si na výměnu náplasti vzpomenete 1x za týden a vyhnete se zažívacím problémům nebo nadýmání, které může tabletka způsobovat. Nevýhody: není pro vás, jestliže máte vysoký krevní tlak nebo sklon k žilní trombóze, není vhodný ani pro silné migreničky. Cena: okolo 1 000 Kč/3 měsíce.

Orální hormonální antikoncepce

Kombinované tabletky třetí generace (nejčastější typ), obsahují estrogen a progestogen. Před nasazením hormonů je nezbytně nutné vyšetření a rozbor krve, posouzení jaterních a ledvinových funkcí a kontrola srážlivosti krve. Je výhradně na lékařský předpis.

Účinnost: 99 %.

Výhody: nabídka je velmi široká, některé zlepšují pleť (Belara, Jeanine a další), jiné s nízkou dávkou estrogenu zvyšují chuť na sex (Mineese, Mirelle a další). Nevýhody: pilulku musíte spolknout každý den ve stejnou dobu. Jako všechny hormonální metody, i tato má vedlejší nežádoucí účinky. Není vhodná pro ženy, které mají nebo měly vysoký krevní tlak, sklon k žilní trombóze a křečové žíly.

Cena: 150-450 Kč/měsíc.

Hit: Minipilulky

Jde o pilulky obsahující jen gestagen. Neobsahují estrogen, takže se hodí i pro ženy, které mají vyšší tlak. Nesnižují chuť na sex.

 1. Výhody: obsahují nejnovější gestagen, který je podobný přirozenému gestagenu v organismu. Znamenají minimální zátěž na metabolický systém, pomáhají i při předmenstruačním syndromu (Jasmine, Jaminelle)
 2. Nevýhody: pilulku musíte spolknout každý den přesně ve stejnou dobu.
 3. Cena: od 350 Kč/měsíc.

 Nitroděložní tělísko s hormony

 • Malé umělohmotné tělísko nebo spirála (Mirena), která se zavede do dělohy na 5 let a zároveň uvolňuje hormon progesteron, je u českých žen antikoncepční hvězdou.
 • Účinnost: 99 %.

Výhody: zabezpečí kratší, slabší a méně bolestivé krvácení, pomáhá léčit bolestivé krvácení, nesnižuje libido. Je výjimečně spolehlivá, protože je kombinací chemické i mechanické ochrany. Cena: okolo 5 500 Kč (ochrana na 5 let)

 Antikoncepční kroužek

Patří k nejnovějším antikoncepčním metodám. Antikoncepční kroužek uvedli na trh v USA v roce 2002. K dostání je i u nás. Do pochvy si ho vkládá uživatelka sama. Výhody: 1 kroužek účinkuje 21 dní. Čtvrtý týden se kroužek vyjme a žena menstruuje. Minimálně ovlivňuje hmotnost uživatelky. Nevýhoda: ženy si ho zavádějí samy, některé mohou mít problém s manipulací a zavedením kroužku na správné místo. Cena: okolo 1 200 Kč, cena je za tři kusy, jeden se vkládá na 3 týdny.

Pilulka po (postkoitální antikoncepce)

Jestliže selhala antikoncepce, např. při roztrhnutí kondomu, měla jste nechráněný styk nebo jste byla znásilněná, je potřeba zajít za gynekologem nebo na pohotovost, kde vám předepíší tzv. nouzovou antikoncepci (Postinor, Escapelle). Přípravek EllaOne je volně prodejný. 

Jde o pohotovostní antikoncepci, která zabrání početí, jestliže se použije nejpozději do 72 hodin po pohlavním styku. Pozor: je určená jen pro příležitostné použití! Má sloužit jako první pomoc v nouzi.

Bez obav z negativního vlivu na zdraví ji lze užít většinou nejvíše dvakrát do měsíce (první tabletku co nejdříve a druhou po 12 hodinách). Čím dříve se použije, tím je její účinnost vyšší. Cena: okolo 240 Kč.

Источник: https://supermamy.maminka.cz/clanek/pro-zeny-super-mamy-zdravi-a-nemoci/336990/druhy-antikoncepce-ktera-je-spolehliva-a-ktere-se-neda-tolik-verit.html

Belara

Ahojky všichni! Beru druhým měsícem Belaru ,a to především kvůli akné…ale zatím žádná změna:( spíš naopak…hned ze začátku se mi akné neuvěřitelně zhoršilo…nemáte s tím někdo zkušenosti? myslíte,že to chce jen víc času??

Odpovědi

No mně se stalo to samý.. Mám dojem, že se to jen zhoršilo. Už mám asi 7. plato a furt žádná změna.. Obávám se, že lepší už to s Belarou asi nebude.

jujdaa:( tk to je špatný…je to zklamání…člověk tomu důvěřuje a těší se,že se to zlepší…a ono nic. tk třeba se to ještě změní! musíme doufat!!!

Mám taky ze stejného důvodu, dobírám 3. plato a poslední 2 tejdny je to lepší… tak si to nechám napsat ještě na měsíc a uvidím. Ze začátku mi to taky hrozně blblo.

..

no přesně jak říkáš, mě ji doktor dal místo Chloe protože po narození syna jsem začala mít problémy s pletí a prý že je Belera méně hormonální ale mě teda vůbec nesedla! Byla jsem neustále nafouklá jak balonek, trochu jsem přibrala, tuková hmota nešla prostě dolů při cvičení a hlídání jídelníčku, občas jsem měla nesmyslnej průjem, byla jsem podrážděná a vzteklá, věčně jsem někde brečela v koutě, chu´t se sex žádná, chlap věčně otrávenej protože jsem ho bombardovala nenávistnejma SMS. Jenže mi to prostě v tom denním kolotoči co mám s hyperaktivním synem nějak nedocházelo. Pak jsem prostě jen neměla čas zajít pro recept, už třetí měsíc ji neberu a je zase všechno v pořádku. Jediný co mi u Belary přišlo jako plus že jsem měla krásnou pleť a vlasy… takže já osobně moc nedopučuju protože i moje kamarádka s ní má podobnou zkušenost…

Zajímavé:  Příznaky Zánětu V Ruce?

Taky jsem začala brát Belaru kvůli akné, je mi 23 a pořád jsem s tím měla nějaký problém. Během prvních třech měsíců to snad bylo ještě horší, pak se to začalo pomalu zlepšovat, ale pořád to nebylo dokonalý.

A pak jsem se radila s kamarádkou, co měla podobný problém a řekla mi, že mi v tuhle chvíli může pleť zhoršovat to, že stále používám kosmetiku na problematickou pleť. Tak jsem vyrazila do drogerie, nakoupila kosmetiku na normální až smíšenou pleť a změna byla viditelná už po 14 dnech.

Takže pokud používáte kosmetiku pro problematickou pleť a zároveň Belaru a zdá se, že vám to nepomáhá, tak já radím změnit kosmetiku. Mně to pomohlo 😉

Ahoj. holkyberu belaru asi 13. den a začalo se objevovat špinění mimo cyklus, jsem z toho docela nervozní, předtím jsem brala minisiston, asi rok a s tím jsem byla spokojena, žádné špinění nic, nevíte jestli to přejde, a jestli mám počkat tak 3 měsíce? když jsem jí začala brát?

ahojky, ráda bych se tě zeptala jak se to nakonec vyřešilo ..já ji beru 11.ctý den a včera začlo špinění a dnes to je menstruace:-( mám tabletky brát i přes menstruaci nebo mám nyní vynechat do konce menstruace???

gynekoložka mi řekla, že hlavně nesmím přestat prášky brát, ber dokud nedoděláš plato, i přesto, že špiníš. pak sedm dní vynech, prostě jako normálně

Ahoj, brala jsem rok Minisiston a dnes mi doktor předepsal Belaru, s Minisistonem nebyl problém až na brutální pokles libida, což mi dost vadilo… Tak mi dej vědět, jak ti to dopadlo, abych se nemusela bát. =) kris.vankova(zavináč)centrum

Ahoj, brala sem belaru přes 4 roky a byla sem s ní moc spokojená.. Neřešila sem teda to, jestli budu mít lepší pleť nebo ne.. Ale můžu říct, že se mi pleť hodně zlepšíla.. Bohužel mi jí ze zdravotních důvodů doktorka nedoporučuje..

Kdyby měl někdo zájem, tak mám dvě platíčka na prodej.Jo a Pájo, pokud máš nějaký takový problém, tak ještě chvíli vydrž, jestli se to nezlepší. A pokud ne, tak se poraď s lékařem. Antikoncepce na každého působí jinak..

Takže ti někdo může říkat, jak je to super, ale pro tebe tenhle druh není správný a bylo by lepší to změnit.

Ahoj, chtěla jsem se zeptat zapoměla jsem si jeden den prášek vzít do 12 hodiny a vzala jsem jsi ho až po 14 hodinách beru je už rok a tohle se mi stalo poprvé….z toho plata jak jsem si ho zapoměla vzít beru tak 5 dní musí se pak brát další plato hned a nevynechávat nebo jak?

Taky mě to někdy nevyjde do 12 hodin, minulý týden jsem byla obden zpožděna s práškem a nic se nedělo, nezačínala bych další plato, oni se jen kryjí v návodu, kdyby něco, že na to upozorňují.

Dobrý den pokud máte akné tak bych vám moc rád poradila bylinný sirup.Který obsahuje 26 bylin vyzkoušejte a uvidíte že to zabere a budete mít klid, protože vám vyčistí tělo od toxinů a škodlivin já sama ho beru a jsem sním moc spokojená pokud budete mít zájem pište na email [email protected] ráda vám pomohu .

Pěkný den,potřebojvala bych znát váš názor – od září už beru bellaru, zpočátku jsem měla problémy, ale pak se vše ustálilo. Nyní mě ale zmátlo, že po dobrání 21 tablet nepřišla v pauze žádná menstruace, pouze špinění, myslíte, že je to standartní?Díky za názory, Eva

Ahojkyuž skoro 7 let beru cilest, žádný problém nemám, jen dříve když jsem ji začala před lety brát,tak jsem přibyla na váze ,ale ted je vše ok ,jen mě trápí poprsí,dostala jsem typ ,že po Belaře prsa hodně vyrostou a ani by se nemělo přibýt na váze,ale po přečtení této diskuze si moc nejsem jistá,skoro každý tady píše,jak s ní není spokojen,můžete mi něco tedy doporučit?Po čem vyroste poprsí a nepřiberu na váze?Děkuji MOC

ciao, beru Belaru 9 měsíců – váha mi nepřibyla, zato prsa mám ted o číslo větší, takže můžu doporučit

Ahojky, já si říkala, z čeho mi tak vyrostly prsa.. jako bych je neměla dost velké… Belara… to je ta příčina. Ale jinak jsem váhově na stejno… Sem tam mám akorát špinění mimo cyklus, prý mám ještě chvíli vydržet… 🙁

ahoj,prosim meli jste s Belarou taky takovy problem..se mi vubec nedostavila menstruace,akorat prvni den me bolelo v podbrisku a mela slabe spineni..jinak celu dobu nic..je to normalni?mam pokracovat po pauze normalne v dalsim platicku?dekuju za odpoved

jo a beru ji uz delsi dobu a jeste mi to tak nedelalo,dycky sem menzes mela!akorat mesic predtim sem si uzila dva prasky najednou,pak mi chybel..tak sem z toho mela mensi rozkol..ale pak se mi dostavila menstruace normalne..myslite,ze by to byly nasledky toho jeste?……prosim napiste mi nazor,se bojim abych nebyly tehotna :-/

ahoj potřebovala bych poradit… pred tydnem sem dobrala 2. platíčko Belary… ze začátku bylo vse v pohode prvni mesic sem jen trochu spinila mimo cyklus ale gynekolozka rikala ze je to prvni mesic normalni. Po dobrani prvního plata jsem to hned 3.

den dostala ale bylo to slabe. Dalsi mesíc jsem zacala spat se svým pritelem. 3 dny pred tim nez sem dobrala 2. platícko jsem zacala hodne spinit a bolelo me bricho jako kdybych to dostala. Je to normalni ? Bojím se, abych nebyla tehotna.

Poradite mi nekdo prosim ?

Belaru beru druhé platíčko a zezačátkujsem měla bolesti hlavy a šílené bolesti prsou-tím pádem i pocit, že se zvětšily,ale po měsíci je všechno v původním stavu a belara už mi nedělá vůbec žádné potíže, spíš pomáhá akné a dlouhé a bolestivé menstruaci. Doporučuju, i když vím, že každé sedne jinak.

Ahoj, no já beru Belaru první měsíc a zatím mě vůbec napotěšila. Špiním a co víc zdá se mi, že mi začínají více růst chloupky a to na bříšku a prsou. Asi to změním, mám docela strach.

Ahoj, já taky brala belaru ale nyní přecházím na minervu z důvodu, že je o dost levnější. Belaru jsem brala přes rok a pleť se mi výrazně vylepšila a žádné vedlejší účinky sem nepocítila, jen se mi v poslední době začali víc mstit vlasy. Jinak máte také někdo zkušenost z přechodu z belary na minervu?

Ahoj, máte někdo zkušenosti přechodu z belary na minervu? já na nii chci přejít jen kvuli vysoké ceně belary, ale nevím jestli to mám zkusit, bojím s eže mi minerva nesedne … poradte prosím 🙂

Ahoj, už přes rok používám chloe, jsem s ním moc spokojená. Pleť je fajn, i když jsem s ní nikdy neměla moc problémy. Ale dozvěděla jsem se, že by se neměla brát moc dlouho a anvíc jsem se rozhodla, změnit to na jinou.. Nějakou po kterých mi nabidou prsa..

Prej hodně rostou po Belaře, je to pravda ? Táty manželka říkala, že známá má po ní prsa větší o 2 čísla..A nemáte někdo zkušenost z přechodu z chloe na Belaru ?Mám z ní trošku strach, když tu čtu jak špiníte, nepravidelný měsíčky, nevolnost, bolest hlavy :(:( Tak Teď opravdu nevim..

Nemáte zkušenost s nějakou po který mi ty prsa opravdu vyrostou ?Díky

Zajímavé:  Pilotní projekt e-preskripce má začít v létě – vše o zdraví

Belaru už beru kolem 2 let a jsem s ní velmi spokojená, kdysi jsem brala Minervu, ale s tou se mi spustily migrény, tak jsem ji musela vysadit. S Belarou se mi i dost vyčistila pleť a ani menstruace není tak silná, což velmi vítám. Jenom ta cena je čím dál tím větší, což je jediná nevýhoda 🙁

Ahojky 🙂 Belaru uzivam asi 6. mesic a mam hodne podrazdenou plet a citlivou na akne. Drive jsem uzivala Diane35 a byla jsem nadmiru spokojena a nemela problemy s akne a v podstatě jsem nevěděla co to akné je.

Bohužel Diane35 mi doporučila nahradit paní doktorka Belarou z důvodu, že Diane35 není antikoncepce určená pro dlouhodobé užívání. Ale mojí pleti zřejmě nevyhovuje a všimla jsem si, že mi i vypadávají vlasy více.

Máte někdo podobné zkušenosti s touhle antikoncepcí nebo radu? Děkuji za odpověď na mail: [email protected].

nevite, prosim, nekdo jestli je i s Belarou možné spojpovat dva cykly naráz? díky za odpoved..

Ahoj já brala belaru 4,5 měsíce akné se mi vylepšilo asi 2 měsíc, bohužel jsem nabrala 5 kilo, a to vážně… až po skoro 5 měsících a výtokách jsem dospěla k názoru, že mi ta HA vůbec nesedne, proto jsem jí ihned vysadila.

měla jsem žaludeční problémy, nálady, stávalo se mi že během 7 denní pauzy jsem třeba z ničeho nic začala brečet, nebo jsem najednou měla zase dobrou náladu, … Jinak kdybyste někdo měl zájem zbylo mi jedno neporušené plato Belary…

tak kdybyste někdy chtěl napište

Ahoj! Já jsem brala Belaru půl roku. Na začátku jsem měla jen malý problém se zvykem. Nyní přecházím na Lindynette 20, která má míň hormonů, protože kvůli Belaře jsem měla nesmyslné záchvaty breku, deprese a bolesti hlavy. Také sem čekala lepší pleť, ale to mi nijak nepomohlo.

Pred tým ako som začala užívať Belaru mala som iba malé problémy s pleťou hneď na začiatku užívania sa mi pleť veľmi zhoršila ale po 3 platoch som už mala pleť dokonalú ako aj doteraz…už ju beriem asi pol roka a ani som nepribrala som veľmi spokojna! 🙂

Belaru beru dva roky, pleť mi to zlepšilo neuvěřitelně, ale až po necelém roce užívání…

To mi ale ovšem byl otaky doktorem hned na začátku řečeno, že většina antikoncepcí ‚na pleť‘ začíná působit až po půl roce užívání, což je doba, kdy se to konečně tak jako usadí a vše se srovná, u mě to tak bylo i s menstruací, až zhruba po půl roce jsem s jistotou věděla, že doberu, den nic, pak to začne a přesně v předvečer začátku novýho plata to skončí. Obzvlášť u mladých holek mi to přijde i celkem logické. Neůžeš čekat, že zbaštíš prášek a bude s tebou princezan s alabstrovou pletí a s velkejma prsama, když to vezmu hodně nadsazeně:D Nestresovala bych se.

Čágo. chtěla bych se zeptat, jestli antikoncepce Belara zvyšují chuť na sex? ..?? 🙂

Dobrý den, antikoncepci Belara užívám už 4 roky a jsem nadmíru spokojena a nikdy sem neměla žádné problémy. Bohužel teď jsem neměla možnost získat předpis ptž jsem byla v zahraničí a tak jsem 2 týdny belaru neužívala. Tedy jsem ji používala 4 roky, pak 2 týdny pauza a teď opět. Chci se zeptat za jak dlouho začne opět působit a já budu chráněna. Děkuji

Me se to teda zlepsilo o hodne….a zadny problemy jsem s ni nemela beru ju uz rok…a plet mam ted o 100% lepsi … na kazdyho zabira neco jineho

dobry den,chtela jsem se zeptat jestli po belare vyrostou hodne prsa? dekuju.

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, beru Belaru 11. dnem a už asi 4 dny špiním… je to normální, přestane to, jestli ano kdy zhruba? Děkuji za odpověď 🙂

Dobrý den chtěla jsem se zeptat kdyz jsem brala 2 roky tr-regol a mam po 7 deni pauze zacit brat novou ha belaru jestli budu menstruaci porad stejne kdyz navazu hned

Ahoj, já jsem přecházela z Tri-Regolu na Belaru a menstruace mi s Belarou začínala o den dřív… Ale je to jen má zkušenost, nevím, jestli to bývá u všech…

Belaru jsem začala používat v patnácti ,kdy jsem měla obličej samý pupínek a jizvu, za pul roku jsem byla k nepoznání, neuvěřitelně se mi spravila pleť …. a i dnes , když je vysadím okamžitě se mi akné vrací, ale samozřejmě , …. je to individuální

Ahoj beru BELARU už 9 měsíců a musím říct že je vše v pohodě .. občas mám větší bolesti v podbříšku jinak je všechno dobré. Akné se mi výrazně zlepšilo .. Ale doktor mi připomínal že neni dobré kouřit ..

kouří z vás někdo? A má s tim s Belarou potíže? .. Jinak eště mám velké křeče v pravém lítku .. je to tak jednou do týdne a křeč trvá třeba 5 minut. Kdo s tím má jaké zkušenosti? Předem díky za odpověď ..

🙂

Bohužel i mne se akné zhoršilo ihned jakmile sem ji začala brát… a ta cena je šílená…

Dobrý den, HA Belara beru třetím měsícem. Po sedmidenní přestávce jsem si pátý den zapomněla vzít piluku. A vzala jsem si jí po 13 hodinách. Příští týden mě má přijet navštívit přítel a chtěla bych se zeptat jestli je bezpečné se spoléhat pouze na HA. Děkuji za odpověď.

Ahojky, chtěla bych se zeptat. Bellaru jsem 3 měsíce vynechala a po menstruaci znovu nasadila ..a mám hrozně hrubou pleť a i na dekoltu jsem se trošku opupínkovala. je možné, že jak jsem to vynechala a po 3 měsících zas nasadila, že to může bejt po tom?..Děkuji za odpověď 🙂

Ahoj, beru Belaru dva roky, pleť se mi zlepšila, jen mám teď šílené výkyvy nálad a deprese, děje se to jen mně nebo i vám? Děkuji za odpověď

Ahoj, belaru jsem začala brát už v 17 letech, hodně jsem trpěla na akné a musím říct, že zabrala suprově. Prsa se zvětšila, což jsem tedy zrovna neuvítala, i tak jsem značně vyvinutá, ale nijak jsem to neřešila. Váha mi také o moc nevzrosla. Po asi 5ti letech mi doktorka předepsala Bonadeu.

Mno, přibrala jsem nehorázných 10kg, neustále jsem byla nafouknutá jak balon a celkově byl stav mého těla nežádoucí.

Trpěla jsemi na špinění a po roce jsem se s doktorkou znovu usnesla na tom, že se vrátím zpět k belaře, i přesto, že je její cena vyšší, vyhovuje mi a nechci to nutně měnit, když mi vyhovuje.

Dobrý den, prosím o jakou kosmetiku se jedná? Jde nakoupit normálně přes net?

Источник: https://www.ordinace.cz/diskuse/24157/

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector