Být fit… FORFIT – vše o zdraví

Nepotřebujeme žádnou pevnou vůli a usilovné přemáhání, abyste byli fit a měli krásnou postavu. Stačí pro to dělat denně malé nenápadné krůčky, které z vás udělají spokojenějšího člověka.

Nesnažte se primárně zhubnout, snažte se být zdraví a fit. Hubnutí pak už půjde samo. (Ozkoušeno na mně!). Nebo s námi pojďte s námi vyzkoušet náš fitness program FITFAB Strong!

V tomto článku pro vás mám pár vychytávek, které nejsou nijak namáhavé, a přesto vám určitě pomohou.

Jsou to tipy, díky nimž bude cesta za vaším novým já a psychickou pohodou jednodušší, tak pojďme na to:

Jak být fit – jídelní návyky

1. Jezte svačinky. Nestačí tři hlavní jídla denně. Mezi snídaní, obědem a večeří má vaše tělo nárok na zdravou svačinku.

2. Potraviny choďte nakupovat najedení. Nekoupíte si pak zbytečné pamlsky či hromady jídel, protože na ně zrovna máte chuť.

3. Skladujte doma jen zdravé věci. Zdravá strava se dodržuje těžko, když máte skříň plnou sladkostí a slaných drobností, lednici nacpanou tučnými věcmi a k té televizi se vám večer začne chtít něco chroupat. Chroupejte třeba zeleninové chipsy nebo oříšky.

4. Snídejte. Snídaně je základ dne. Nebojte se větší porce. Variant na zdravou snídani je hodně. Vyplatí se kvůli snídani přivstát, energii ráno potřebuje každý z nás.

5. Jezte nejvíce dopoledne. Do oběda toho naše tělo zvládne více než odpoledne. Když už nemůžete vydržet bez nějakého toho malého dezertíku, tak to zkuste ještě před obědem. Čím později hřešíte, tím hůř.

6. Těsně před spaním už žádné velké jídlo. Nebude se vám usínat dobře. Tělo potřebuje vytrávit, než ulehnete do postele. Neznamená to ale, že byste měli poslední jídlo jíst v šest večer a do půlnoci hladovět.

Být fit… FORFIT – vše o zdraví

7. Používejte menší talíře. Ať to zní všelijak, jídlo na menším talíři se nám jeví ve větším množství a zasytí nás psychicky lépe než to servírované na velkém.

8. Jezte pomalu. Žvýkejte pomalu, vychutnávajte si váš pokrm v malých porcičkách a nejezte ve spěchu. Zabere to navíc asi jen 5 minut a na vaše tělo to působí úplně jinak.

9. Servírujte jako v restauraci. V kuchyni si naberte na talíř to, co považujete za přiměřenou porci vaší dietě a to si vezměte ke stolu. Neberte hrnce a pánvičky na přidání ke stolu také, to vás bude jen svádět. Po jídle chvilku vydechněte a popřemýšlejte, jestli si ještě půjdete přidat nebo ne.

10. Vyčkejte s přidáváním. Tělu trvá průměrně 20 minut, než jídlo vstřebá. Do té doby se nebudete cítit dost nasycení a budete si chtít přidávat. A pak to na vás padne a sotva se odvalíte od stolu.

11. Dejte si před večeří nějakou drobnost. Zkuste si hodinu před vaším večerním jídlem dát jablko nebo sníst si malý jogurtík. Nebudete mít chuť ani místo se pak u večeře přejídat.

12. Vypněte televizi. Nebo cokoliv, co odvádí vaši pozornost. Nesledujete pak pořádně, kolik toho vlastně sníte a často to přeženete. Každý jíme přece rád. Tak si to vychutnejme i bez televizí, počítačů a časopisů.

13. Zeleninu, zeleninu, zeleninu. Té můžete sníst, kolik hrdlo ráčí. Krásně si zaplníte žaludek vitamíny. Je na světě tolik druhů, že si jeden prostě oblíbit musíte. Zeleninku chroupejte na svačinu, k večeři, doma, na cestách nebo v práci.

14. Nezapomeňte na zdravé tuky. K obědu si dejte třeba lososa, k svačině oříšky a do salátu avokádo. Snižují hladinu krevního cholesterolu a riziko onemocnění srdce.

Tipy na avokádové recepty najdete TADY.

Být fit… FORFIT – vše o zdraví

15. Bílé nahraďte celozrnným. Ať už jde o pečivo, rýži, těstoviny nebo mouku, celozrnné potraviny jsou vždy lepší. A více vás zasytí.

16. Nebojte se přírodních cukrů. Tělo potřebuje fungovat z příjmu energie. Velkým a zdravým pomocníkem, který nahradí cukr je med, javorový sirup a ovoce. Čím kyselejší, tím lepší. Ananas, kiwi, pomeranče nebo borůvky jsou pro vaše tělo tím pravým.

17. Méně oleje. Vařte chytře. Nefritujte, smažte na co nejméně oleji. Pečení v troubě je nejlepší variantou. Kupte si třeba olej ve spreji, funguje výborně a nevyplácá se ho tolik.

18. Žvýkačky. Pokud máte neustále chuť k jídlu a pořád něco musíte ládovat, zkuste to se žvýkačkou. Zaměstná vaše ústa a chuťové pohárky.

Být fit… FORFIT – vše o zdraví

A co pití?

19. Pijte hodně vody. Denně alespoň 3 litry. Čím více budete pít, tím lépe. Sklenka vody před jídlem nebo v průběhu vám také pomůže naplnit žaludek.

20. Zelený čaj, zázrak diety. Jeden z nejvíce nenápadných, ale nejdůležitějších pomocníků pro metabolismus. Pít ho můžete kdykoliv a klidně celý den.

21. Pozor na slazené nápoje. Vyvarujte se pití koly a sladkých limonád. Tolik cukru byste vyběhávali několik dní!

22. Není džus, jako džus. Čtěte poctivě obaly džusů, které se v mnoha případech tváří jako ovocná bomba vitamínů, a ve finále nemají daleko od chemií napěchovaných limonád za deset korun.

23. Ředit vodou. Pokud se bez sladkého nápoje prostě neobejdete, zkuste si ho naředit s vodou. Zpočátku vám to určitě chutnat nebude, ale začněte postupně, až se dostanete k většímu poměru vody než sladkého.

24. Pijte z vysoké úzké sklenky. Ať to zní všelijak, sladké džusíky a limonády z vysokých a úzkých skleniček vás psychicky zaplní více. A je to užitečný trik i pro alkohol.

25. Nepřítel jménem alkohol. S alkoholem to nemáme jednoduché. Na posezení s přáteli u piva, sklenky vína nebo koktejlu se těšíme celý den v práci.

Jenže alkohol, nejen že je poměrně kalorický, ale navíc v nás s přibývajícím množstvím probouzí takový ten opilecký hlad.

Jen první hoďte kamenem, kdo si někdy ve čtyři ráno po několika pivech a panácích neobjednával v nonstop KFC nebo mekáči nějakou pořádnou prasárnu.

O alkoholu a jeho kalorickém obsahu se dozvíte více tady.

Být fit… FORFIT – vše o zdraví

Jak se z hubnutí nezbláznit

26. Stanovte si reálné cíle. Neporovnávejte se s ostatními. Důležité je, jak jste se zlepšili v porovnání s minulým měsícem, než jestli jste zhubli více nebo méně než vaše známá. Každý má své vlastní tempo.

27. Přemýšlejte a plánujte. Stanovujte si dopředu, co si kdy uvaříte a kdy si zacvičíte. A nic neodkládejte. Začněte hned.

Zajímavé:  Maść Na Alergię Skórną Sterydowa?

Tipy, jak správně plánovat a zvládat hodně věcí? Čtěte tady!

Být fit… FORFIT – vše o zdraví

28. Dopřejte si občas nějakou odměnu. Máte-li za sebou pořádné cvičení, náročný běh nebo výlet na kole, odměňte se nějakou drobností. Zasloužíte si ji a nemusíte z ní mít po sportu žádné výčitky. Bez malých mlsacích potěšení to není ono.

29. Udržujte zdravou míru. Pokud si koupíte sladkou tyčinku, svět se nezblázní. Zamyslete se ale, zda ji nutně musíte sníst celou. Proč si nekousnout párkrát a když vás tyčinka „uspokojí“, sbalit si ji a nechat zase na jindy? O zmrzlinu se můžete podělit a ještě někomu udělat radost.

Mrkněte na článek, jak zatočit s přejídáním.

30. Důležité jsou míry, nikoliv váha. Cvičíte, jíte správně a vážíte pořád stejně, ne-li víc? Je možné, že vám přibývá svalová hmota, která je těžší než tuk. Spolehlivějším ukazatelem jsou vaše míry. Ty jsou při dietě relevantní a určitě více motivující.

31. Dostatečný spánek. Pro spokojený a zdravý život tělo potřebuje hodně odpočinku. Dopřejte tělu 8 hodin spánku denně, budete žít déle!

32. Motivace a inspirace. Kupte si malinko menší kalhoty a řekněte si, že za měsíc v nich prostě půjdete na kamarádky narozeniny a uděláte vše proto, abyste v nich vypadali dobře. A hned po oslavě si vytyčte zase nový cíl.

33. Sportovní aplikace. Ještě nemáte appku na běhání? Nebo cvičení, případně zdravé recepty? Tak rychle stáhnout! Je jich celá řada všude po internetu! Sledování a sdílení výsledků je zábavou i motivací ke zlepšení.

34. Zůstaňte pozitivní. Po prvním měsíci diety a cvičení, po kterém byste nejradši zabili fitness lektorku, která udělá sto padesát sedm kliků a ještě se u toho usmívá, nic nevzdávejte. Výsledek přijde a těšte se na něj. Jen překonejte začátek a zůstaňte v klidu.

35. Buďte konzistentní. Vydržte. Udělejte si takový plán, který vy sami budete schopni vydržet. Nereálné cíle nás často demotivují a spíše je vzdáme.

36. Dělejte si radost a buďte šťastní. To se mi řekne, co? Napsala jsem o tom článek, tak se mrkněte na 9 způsobů, jak být šťastnější.

37. Podělte se s ostatními o výsledky. Nebojte se pochlubit s pokrokem nebo svým odhodláním. Ať už přátelům, rodině nebo na sociálních sítích. Boží je na to naše skupina FITFAB Strong parta, kde je nádherná motivační atmosféra plná podpory a lásky!

  • Protože nikdy nevíte, koho vy sami inspirujete.
  • Děkuji, že mě čtete!
  • Být fit… FORFIT – vše o zdraví

Blog Online Fitness

Rady, tipy, triky

18.06.2018

Hubnutí není žádná věda, ale v současné době máme k dispozici tolik informací, že nevíme, kterým věřit a které naopak ignorovat. A přesně proto přinášíme velký fitness přehled s 10 tipy pro efektivní hubnutí bez diet.

Být fit… FORFIT – vše o zdraví

Tip 1: Hlavně začít

Abychom začali vůbec hubnout, tak se k tomuto kroku musíme rozhodnout. Rozhodnutí musí vycházet čistě z našeho přesvědčení, že opravdu zhubnout chceme. Pokud bychom hubli z jiného důvodu, než vlastního přesvědčení, tak pravděpodobně selžeme.

Tip 2: Vypočítat si kalorický příjem

Kalorický příjem nám pomůže se lépe orientovat v potravinách, které bychom měli konzumovat. Abychom efektivně hubli, tak je důležité se dostat do kalorického deficitu, kdy máme více pohybu, než přijímáme potravou. Podrobný návod, jak si vypočítat kalorický příjem nalezneme v tom článku: Jak si vypočítat kalorický příjem?

Tip 3: Správný poměr živin

Pokud již známe svůj kalorický příjem, tak je důležité, abychom jej naplnili vhodnými potravinami, které nám dodají dostatek makroživin. K základním makroživinám se řadí bílkoviny, tuky a sacharidy.

Měli bychom konzumovat zhruba 1,5-2g bílkovin na 1kg váhy, 2g sacharidů na 1kg váhy a 0,5g tuku na 1kg váhy.

Veškeré potřebné informace o bílkovinách, tucích a sacharidech najdeme v článku: Není kalorie jako kalorie.

Tip 4: Správné sacharidy a glykemický index

Sacharidy můžeme rozdělit do dvou velkých skupin, a to na komplexní sacharidy a cukry. Komplexní sacharidy jsou tvořeny mnoha strukturními jednotkami, a to způsobuje, že se v těle spotřebovávají daleko pomaleji, než jednoduché cukry.

Pomalé vstřebávání komplexních sacharidů způsobuje to, že se nám rychle nezvedne hladina cukru v krvi a my pak nemáme chutě a falešný hlad. Hodnota glykemického indexu nám určuje právě to, jak rychle se sacharidy vstřebávají. Čím je číslo glykemického indexu nižší, tím pomaleji se sacharidy vstřebávají.

Více o sacharidech si můžeme přečíst v článku: Nebojíme se sacharidů! Přehled a rozdíly mezi komplexními sacharidy a cukry.

Tip 5: Pravidelnost

Stále ohraná písnička, bez které štíhlé nebudeme. Nedostatek jídla nutí naše tělo, aby neustále ukládalo do zásob to, co náhodou sníme. Pokud dáme tělu pocit, že se nemusí o jídlo strachovat, tak nebude tolik ukládat do tuků a bude více spalovat. Měli bychom mít zhruba 5 menších jídel denně.

Být fit… FORFIT – vše o zdraví

Tip 6: Snídaně

Každý den.  Přes noc probíhají v našem těle regenerační pochody, které nás oslabují. Zdravou a vydatnou snídají ráno, dodáme tělu potřebnou dávku energie a nastartujeme metabolismus.

Tip 7: Chystat si jídlo

Aby bylo naše hubnutí opravdu efektivní, tak je důležité se na něj připravit neboli vše nakrabičkovat. Pokud si nachystáme jídlo na několik dní dopředu, tak se nám nestane to, že bychom jídlo vynechali, jelikož vždy u sebe budeme mít krabičku. Dále je více pravděpodobné, že neselžeme a nesáhneme po ničem nezdravém, jelikož nebudeme muset vymýšlet, co zrovna sníst.

Tip 8: Pořádný trénink

Pohyb bychom měli mít každý den, ale pomalá procházka s pejskem po parku, kolečkové brusle s ukecanou kamarádkou, nebo koupaliště s dětma, to vše sice pohyb je, ale ne zrovna tvrdý. Jedná se o pohyb oddechový.

3x týdně bychom si měli dopřát opravdu tvrdý trénink, po kterém budeme vůbec rádi, že ještě dýcháme. 3x týdně si také dopřejeme oddechový trénink, kdy pohyb sice vykonáváme, ale spíše tak nějak relaxačně a hlavně pro zábavu.

Poslední den z týdne bychom si měli vyhradit pro sebe samotné, a nejlépe pro sezení s nohama na stole a nic nedělat.

Tip 9: Podpořit hubnutí

Hubnutí můžeme podpořit nejen pohybem, ale také potravinami, které napomáhají zrychlení metabolismu. K takovým potravinám se řadí například chilli, zelený čaj, citrusy, lesní plody, ořechy a mnoho dalších potravin. Pokud tyto potraviny zařadíme pravidelně do jídelníčku, tak nám půjde hubnutí o malinko lépe.

Zajímavé:  Píchání v prsu - Vše o zdraví

Tip 10: Vhodné oblečení a investice do krásy

Všechny chceme být krásné, proto také formujeme své postavy. Můžeme mít postavičku dokonalou, ale pokud budeme mít špatnou pleť, poškozené vlasy i nehty nebo se budeme oblíkat do oblečení, které nám nesluší, tak bohužel nebudeme spokojené.

Je tedy důležité do sebe investovat. Pokud nemáme zrovna peněz na rozdávání, tak si na něco pěkného jednoduše našetříme. Pěkné oblečení, kvalitní make-up nebo výživná maska na vlasy nám samotným udělá radost, a také budeme o něco zase krásnější.

  • Ing. Kateřina Škrlová 
  • Redaktorka OnlineFitness.cz Být fit… FORFIT – vše o zdraví
  • Být fit… FORFIT – vše o zdraví

Být fit… FORFIT

Během chřipkové sezóny, která většinou probíhá v prvních 3 až 4 měsících každého roku, je náš organismus vystavený zvýšeným nárokům na přísun vitamínu, minerálů a ostatních doplňků stravy.

V tomto období je potřeba tyto, pro naše tělo důležité látky, doplňovat v co nejvyšší možné míře přirozenou cestou, to znamená vhodnou stravou a současně si vypomoci vhodnými kvalitními potravinovými doplňky, které naši přirozenou stravu doplní či obohatí.

Být fit… FORFIT – vše o zdraví

Vhodné pro tuto příležitost jsou kvalitní potravinové doplňky řady FORFIT, cíleně pak přípravek GERIFIT, kvalitní produkt z Dánska, který obsahuje EXTRAKT ŽENŠENU a ZELENÉHO ČAJE společně s vyváženým množstvím 12 druhů VITAMÍNU a 9 MINERÁLŮ.

Produkt tedy obsahuje jak VITAMÍNY, mezi kterými najdete vitamín A, vitamíny B – thiamin, riboflavin, niacin, kyselinu pantotenovou, pyridoxin, kyselinu listovou, kobalamin, biotin, vitamín D2, vitamín E a vitamín C, tak MINERÁLY, mezi kterými najdete hořčík, železo, zinek, měď, mangan, selen, chrom, molybden a jod. Přípravek toho ale nabízí daleko víc.

Navíc totiž obsahuje také extrakt ženšenu, který se pro své účinky používá tisíce let, a u něhož v roce 1999 v Monografu vybraných léčivých rostlin Světová zdravotnická organizace (WHO) uvedla, že na základě klinických dat je možné použít ženšen jako profylaktické a regenerační činidlo pro zlepšení duševní a fyzické schopnosti, v případě slabosti, únavy, vyčerpání a ztráty koncentrace. V rekonvalescenci a dále pak extrakt zeleného čaje. Ten má antioxidativní účinky, což znamená, že pomáhá tělu odstraňovat volné radikály a tím pádem pomáhá buňkám zůstávat zdravé. Studie z roku 2006, publikovaná 13. září v magazínu Journal of the American Medial Association, uvádí „Konzumace zeleného čaje je spojená se snížením úmrtnosti zapříčiněným rakovinou“. Dále se zelený čaj spojuje se snižováním rizika kardiovaskulárních problémů, zaháněním stresu a jiným.

Pokud už onemocníte, například nějakým zánětem horních cest dýchacích, infekce je bakteriálního původu a  lékař k Vaší léčbě použil antibiotika, pak Vám může být nápomocen další přípravek z řady FORFIT, a to LACTOFIT. Přípravek, který obsahuje lactobacily společně s vlákninou, vitamínem C, chromem a zinkem.

Lactobacily se používají k nápravě flory tenkého střeva po prodělaném střevním onemocnění, anebo po léčbě, při které byla používána antibiotika. V přípravku LACTOFIT jsou lactobacily obsaženy v kombinaci deseti kmenů a v množství 12ti miliard aktivních buněk.

To vše je obsaženo v jedné acidorezistentní tobolce, která zaručuje průchod aktivním buňkám až do tenkého střeva. Lactobacily jsou totiž náchylné na kyselé prostředí a žaludeční kyselina je rychle ničí. Vitamín C a minerály (chrom a zinek) pak přispívají mimo jiné k normálnímu metabolismu našeho organismu.

Vláknina v přípravku slouží z větší části jako živina pro mikrobiální flóru v trávicím traktu, čímž zvyšuje efektivnější využití lactobacilů pro stabilizaci funkce tenkého střeva.

Další z  problémů, které nás během zimních měsíců v roce mohou potkat, jsou záněty močových cest. Dny jsou krátké a chladné, noci dlouhé a ještě chladnější. Nedostatečné oblečení umocňované módními trendy často může vést k prochladnutí našich orgánů a onemocnění na sebe nenechá dlouho čekat.

V  tomto případě můžete použít dva přípravky z řady FORFIT (CRANBEFIT a CRANBE akut FIT). CRANBEFIT pro běžné použití obsahuje brusinky s vitamínem C a rutinem.

Množství brusinek v tomto přípravku je 250mg (34:1) extraktu kanadských brusinek (vaccinium macrocarpon), což odpovídá 8500mg čerstvých plodů brusinek. Měkké želatinové kapsle usnadňují ústní podání.

Vitamín C je důležitý pro náš imunitní systém a rutin nejenže zvyšuje účinek vitamínu C, ale také se u něho uvádí, že má významnou antioxidační aktivitu a s tím související antikarcinogenní účinky. CRANBE akut FIT se používá zejména při náhlých a akutních potížích močových cest.

Obsahuje extrakt kanadských brusinek (vaccinium macrocarpon) 370mg (50:1), což odpovídá 18500mg čerstvých brusinek a je efektivní jako záchranná brzda, když už se problémy objeví. Současně je přípravek doplněn o vitamín Crutin, které mají sloužit k  podpoře imunity a antioxidativní aktivity.

Pro ty z Vás, kteří netrpí žádným zdravotním neduhem a rádi nejen během zimních měsíců chodí na procházky, můžeme nabídnout CHONDROFIT.

Tento přípravek s  obsahem glukosaminu, chondroitinu, vitamínu C, vitamínu D a manganu slouží k  udržení správné funkce pojivových tkání, kterými jsou vazivo, chrupavka a  kosti.

Bez správné funkce vaziva, chrupavky a  kosti bude náš pohyb omezený a namáhavý. Pohyb a chůze nás přestane bavit a staneme se pohodlnými.

Od pohodlnosti a neaktivity už je jen krůček k nadváze a od nadváhy pak krůček k problémům s vysokou hladinou cukru v našem organismu, vysokému tlaku a problémům se srdcem. Pohyb je základ a pohyb bez bolesti patří k tomu nejlepšímu, co můžeme v každém věku mít.

Reebok fitness – funkční výbava pro maximální výkon

Je dobře, že se v poslední době o své zdraví zajímá čím dál více lidí a to nejen o cvičení, ale hlavně o stravu, jak už jsem nakousl v minulém článku. Tak si pojďme toto široké odvětví rozebrat trochu víc a říct si něco o stravě.

Hned na začátku bych rád napsal, že ne vždy musí být zdravé, co nám je tak prezentováno a to, že má něco na sobě nálepku fit nebo light, opravdu neznamená, že to fit a light je. I když přidáte před jméno FIT Miloš Zeman, tak pan prezident najednou neuběhne maraton. Takže nejdřív zapomeňte na tyto nálepky.

Další věcí je, že ne vše, co zdravě vypadá, opravdu zdravé je. Tím myslím hlavně odvětví kulturistiky (myšleno vrcholové), kdy vám každý, kdo zavodí, řekne, jaké strašné diety musí tělo vytrpět pro pár hodin na molu a hned potom do sebe všichni cpou cukr jak po záchvatu cukrovky.

Každý extrém je vždycky špatný a cílem by mělo být mít zdravé tělo jak uvnitř, tak i na venek. Důležitá je i trpělivost a vytrvalost, protože pokud se po prvním úspěchu zase vrátíte do svého starého režimu s chipsy a sušenkami, tak se brzo logicky setkáte i se starým já.

Pojďme tedy rozebrat pár praktických rad, které vám mohou pro začátek pomoci.

Zajímavé:  Míček Sebevýchova A Duševní Zdraví?

1/ CUKRY

Ve 20 letech se v USA rozhodovalo, co je vlastně špatně a co stojí za lidskou obezitou. Ve hře byly dva hráči. Tuky a cukry.Nakonec to tehdy tuky po nezávislém testu těžce prohrály a test odhalil, že za lidskou obezitou stojí právě tuky.

Jenže už nikdy nikdo nemluvil o tom, že “nezávislé” testy platila Coca Cola. Dnes se naopak ukazuje, že podíl cukru ve stravě má na lidskou obezitu ten největší vliv.

Zjednodušeně řečeno: Tělo není schopné spalovat tuky, když je v krvi přítomen inzulín.

2/ TUKY

Tuky by měly tvořit až 50% podíl denního příjmu potravy. Teď nemluvíme o vysočině nebo Palmovém oleji, ale o zdravých tucích, které jsou pro naše tělo prospěšné. Zdravé tuky jsou obsaženy v těchto potravinách: ryby, ořechy, oleje, avokáda, vejce, apod.

  • Zdravý tuk je nejčistějším zdrojem energie a pokud vaše tělo naučíte pracovat na tucích, rozhodně na váze nepřiberete a naopak se podkožního tuku rychleji zbavíte.
  • 3/ VLÁKNINA A VITAMÍNY
  • Důležitou složku v naší stravě by měla být právě zelenina a to hlavně ta zelená, která je bohatá na vitamíny a vlákninu.
  • Vláknina hraje důležitou roli v tom, jak pracují naše střeva.
  • 4/ SACHARIDY
  • Nejsem velkým zastáncem jídelníčků, kde hlavní roli hrají právě sacharidy a pokud je denní dávka (rozpočítáno na den) více jak 100-150g, tak už mi to přijde jako zbytečné plýtvání energií.
  • Tohle vysvětlím, protože pokud přijmete velké množství energie a ta pak nemá ve vašem těle využití, vaše tělo musí vynaložit další energii na to, aby vše zpracovalo – uložilo (takhle vám vznikají faldy:-) )
  • Problematika stravy se určitě nevměstná do takhle krátkého článku, ale může pro vás být prvním impulsem začít o stravě trochu přemýšlet a ne jen do sebe nacpat, co zrovna máme před sebou.
  • Zkuste místo brouzdání po internetu nebo koukání po fotkách svýho kámoše:)), věnovat trochu času a rozhlížet se kolem sebe, protože zdraví máte jen jedno a pak už může být pozdě

Jak být fit v létě i zimě | Sportcentrum Delfín České Budějovice

Často si dáváme různá předsevzetí, že se budeme více věnovat posilování, fitness a zdravé výživě. Během vánočních svátků obvykle spořádáme velké množství cukroví a jedním z častých předsevzetí je snaha co nejefektivněji zhubnout.

Pod ještě větším tlakem se dostávají především ženy s blížícím se příchodem léta, kdy chtějí být krásné a přitažlivé a snaží se co nejrychleji zhubnout do plavek.

Občas nás zradí naše vůle, kdy se nám ráno nechce z postele vyrazit si zaběhat nebo alespoň vyrazit o něco dříve pěšky místo autem nebo MHD. Ale někdy je počasí pro venkovní sportování nepříznivé, buď lije jako z konve a je zima nebo je naopak až příliš velké horko.

Pak je mnohem lepší možností než jít běhat v dešti najít si kvalitní fitness a vyrazit si zacvičit tam. Proti splínu můžeme bojovat pohybem, při kterém uděláme i něco pro své zdraví a neriskujeme nachlazení, které by mohlo narušit náš tréninkový plán.

Při sportování a dostatečném pohybu se nám navíc vyplavuje hormon endorfin, díky kterému se budeme cítit šťastnější a snáze přečkáme deštivé a studené počasí s dobrou náladou.

Pokud bydlíte v Českých Budějovicích nebo okolí, přijďte do našeho fitness, kde vám nabídneme bohaté sportovní vyžití. Naše služby oceníte nejen když je venku zima nebo sychravo, ale také během horkých letních dnů, protože Sportcentrum Delfín je vybaveno klimatizací. Pojďme se podívat, jaké služby vám může naše fitness a posilovna v Českých Budějovicích nabídnout.

Jóga

Na protáhnutí a zpevnění postavy je výborná jóga, která je nejen skvělým cvičením, ale přispěje k vaší duševní rovnováze a zbavení stresu. Je to navíc alternativa pro ty, kteří se nechtějí potit v posilovně a před budováním svalů dávají přednost protažení a formování krásné postavy.

Pilates

Stále velmi populární je metoda pilates, která vám pomůže protáhnout svalové skupiny celého těla. Díky pilates vytvarujete a zpevníte celé tělo a nezapomenete procvičit žádnou důležitou skupinu svalů. Díky posílení oslabené části těla se vaše tělo dostane do lepší harmonie, což vám přinese i snížení bolestí zad a jiných problémů způsobených sedavým způsobem života.

Spinning

Jízdu na kole v horku nebo v dešti velmi snadno nahradíte hodinou spinningu pod vedením zkušeného instruktora. Lekce spinningu imituje jízdu v terénu, kde se střídá různá intenzita zátěže, čímž se zlepšuje zdatnost organismu a posiluje srdce.

Hodina spinningu tak nahradí i několikahodinovou vyjížďku na kole a vy tak ušetříte drahocenný čas.

Kolo na spinning je sice možné si pořídit i domů, ale díky instruktorovi i ostatním ve fitnesscentru máte větší možnost se “hecnout” a dosáhnout lepších výsledků než v pohodlí domova.

TRX, kinesis a další studiové lekce

Sportcentrum Delfín se od nabídky klasických fitness a sportovních center odlišuje především bohatou nabídkou různých studiových lekcí. Kromě výše uvedených můžete vyrazit i na TRX, kinesis, bosu, kruhový nebo funkční trénink a mnohé další fitness programy.

Pojďte si vybrat z nabízených fitness i jiných služeb do Sportcentra Delfín v Českých Budějovicích. Pokud si nejste jisti, zda cvičíte správně, můžete využít služeb našich osobních trenérů.

Dostanou vás do formy nejen teď, před létem, ale jsou k vám k dispozici po celý rok a za každého počasí. A i když zatím pravidelně necvičíte nebo nemáte zkušenost se cvičením ve fitness, nemusíte se bát přijít jen na zkoušku.

Přijďte se přesvědčit o kvalitě našich fitness služeb, první návštěva Sportcentra Delfín je zdarma.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector