Hemoroidy – zatočte s nimi jednou pro vždy – vše o zdraví

  • Cítíte bolest v oblasti konečníku?
  • Zpozorovali jste krev ve stolici?
  • Vnímáte svědění v oblasti konečníku?
  • Je pro vás vyprázdnění noční můrou?
  • Vnímáte tlak v oblasti konečníku?

Hemoroidy - zatočte s nimi jednou pro vždy – vše o zdraví

  • Pravděpodobně se jedná o hemoroidální onemocnění
    Lidově také říkáme hemoroidy, hemeroidy nebo také „zlatá žíla“, ze které nezbohatneme a ani z ní opravdu radost nemáme. Problém s hemoroidy vypadá banálně, ale umí člověku udělat ze života peklo. Navíc to zrovna není věc, se kterou se chceme svěřovat. Rozumím studu a nepříjemným pocitům… Právě proto vznikl tento e-book, který si přečtete v soukromí.
    Hemoroidy jsou také problém, které se stále vrací. Někdy je opravdu na prvním místě chirurgický zákrok, pokud jsou hemoroidy už ve velmi pokročilém stádiu, ale přece netoužíte po tom, aby se za pár let problém vrátil… Využijte možností homeopatie a díky mému návodu řekněte hemoroidům: „Dost a stačilo.“.

Používal(a) jsem masti a čípky z lékárny, dodržuji doporučení týkající se stravy, tekutin a pohybu. Potíže neustupují. Vždy je nějaký měsíc klid a pak znovu. Už od doby… Už jsem z toho nešťastná/ý… Hemoroidy - zatočte s nimi jednou pro vždy – vše o zdraví Potíže dospěly do stádia, kdy nepříjemný zákrok je nevyhnutelný. Nechci, aby se mi problém vrátil a já musel(a) jít znovu Občas vnímám nepříjemný pocit a pak to přestane a vůbec o tom nevím…

Dříve jsem pomáhala lidem přicházejícím do lékárny a nyní svým klientům v rámci homeopatického poradenství. 

Napadlo mne se o své znalosti a zkušenosti podělit s ještě větším počtem lidí.

HEMOROIDY jsou velmi citlivé téma a tak se zrodil nápad. Praktický manuál ve formě e-booku pro každého.

Bolest, svědění a pálení rychle ustoupí. Homeopatika mohou užívat i těhotné a kojící ženy. Homeopatika můžete kombinovat i s jinými přístupy. Nejen to, homeopatika mají dokonce „pozitivní“ vedlejší efekt – posilují organismus. Posílením celého organismu je účinek dlouhodobý. Tuba homeopatik stojí pod 100 Kč. Globuli vložíte pod jazyk a necháte rozpustit. Homeopatika nezatěžují organismus, naopak podporují přirozenou imunitu. Hemoroidy - zatočte s nimi jednou pro vždy – vše o zdraví Hemoroidy - zatočte s nimi jednou pro vždy – vše o zdraví Hemoroidy - zatočte s nimi jednou pro vždy – vše o zdraví Chci koupit e-book HEMOROIDY

Jste ze Slovenska? Vyhovuje vám platba v eurech? V zelené lište vpravo nahoře jsou dvě šedivá tlačítka (CZK a EUR)→ přepněte si  platbu na eura ?.

Odstraněním příčin zvýšíte účinnost léčby. Každé homeopatikum má svůj popis zaměřený na tento problém. U žen často problém nastane v souvislosti s těhotenstvím. Homeopatika s výrazným sklonem k hemoroidům. Najdete zde dávkování, jak homeopatika užívat a také jak dlouho. Chci, aby byl e-book přínosem úplně pro každého s tímto problémem. Hemoroidy - zatočte s nimi jednou pro vždy – vše o zdraví

 Jedním z rizikových faktorů u hemoroidů je nedostatek vlákniny. Je vhodné zařadit do jídelníčku více zeleniny.

V tomto bonusu najdete recepty na má oblíbená zeleninová jídla.

Hemoroidy - zatočte s nimi jednou pro vždy – vše o zdraví

Nemoc se neobjeví jen tak z čistého nebe. Je naší signální kontrolkou, že nekráčíme životem tou nejlepší cestou.

Najdete zde otázky, které vám mohou napovědět, jaký krok v životě byste měli udělat.

Hemoroidy - zatočte s nimi jednou pro vždy – vše o zdraví

Rozhodla jsem vám dál další bonus. Doporučení, jaké soli vám u hemoroidů pomohou. Můžete Schüsslerovy soli kombinovat i s vybraným homeopatikem nebo si udělat kůru jako prevenci, když potíže ustoupí.

Hemoroidy - zatočte s nimi jednou pro vždy – vše o zdraví Hemoroidy - zatočte s nimi jednou pro vždy – vše o zdraví

Dobrý den paní Lído,

děkuji za Vaše rady a informace. V knihách o homeopatii člověk dlouho přemýšlí, co vybrat. Vy v tom máte jasno a umíte to stručně a lidsky podat a to mi moc pomáhá. Určitě i jiným. Kéž se Vám to i nadále dobře daří.

MR

Hemoroidy jsou pro mnohé lidi nepříjemným společníkem a velmi citlivým tématem, o kterém z ostychu nechtějí příliš hovořit. Dobrou zprávou ale je, že je to onemocnění, které je dobře léčitelné.

A tento ebook se mi velmi líbí, protože je to jednoduchý návod, jak s hemoriody velmi rychle zatočit Dle příznaků si vyberete v ebooku homeopatický lék, který vám pomůže vyřešit váš problém, který tato nemoc zapříčiňuje.

Je skvělé, že i těhotné ženy v něm najdou radu, jak vyřešit potíže s hemoroidy právě v těhotenství, kdy se velmi často hemoroidy vyskytují. Tento ebook velmi doporučuji a děkuji za velmi rychlé a snadné řešení, který tento ebook poskytuje.

Anna Kohutová

Lído, děkuji moc za krásný e-book. Spousta užitečných informací na jednom místě. Hemoroidy jsou téma, o kterém se moc nemluví. Hodně lidí se i stydí, mluvit o těchto problémech. Tady mají praktický návod, jak si mohou sami vybrat homeopatikum přesně podle potíží v pohodlí domova.

Já sama se pomocí homeopatie léčím několik let. Mám s ní úžasné zkušenosti u sebe i u dětí. Po porodu dětí jsem měla také problémy, ale homeopatika mi úžasně pomohly. A pokud byste přece jenom váhali, můžete se na Lídu obrátit s dotazem nebo prosbou o pomoc. Lída je odborník na svém místě.

Děkuji moc a přeji hodně spokojených čtenářů.

Michaela Holinská

Homeopatika velmi ráda používám u sebe i svých klientů. Vnímám je, jako velmi šetrnou, cenově dostupnou a někdy až zázračně rychlou metodu, vedoucí k uzdravení.

Velmi mě proto zaujal tento e-book, paní magistra zde úžasně vysvětlila při jakých příznacích hemoroidů použít správné homeopatikum. Naprosto přesné zacílení totiž přináší rychlou úlevu.

Proto mohu všem, kteří řeší tento diskrétní problém, e-book doporučit.

Martina Jungrová

Tento e-book je pro mě po porodu velmi aktuální a jsem moc ráda, že jsem měla možnost si ho přečíst. Díky výběru těch hlavních homeopatik a popisu jejich různého působení mám vybrané dvoje, které vyzkouším.

S homeopatiky mám zkušenost až v posledním roce, jelikož je používám pro dceru. A za mě je to výborná nechemická pomoc organismu. Na e-booku se mi moc líbí, že je psaný i pro úplné laiky a je v něm vše důležité, co člověk do začátku potřebuje.

Těším se, že se konečně zbavím věčného poposedávání … ?

Zuzana Šmidrkalová

E-book je napsaný srozumitelně a každý kdo má problém s hemoroidy, tam najde rady nejen jak hemeroidy vznikají, ale také jak si může pomoci s vylučováním stolice aby si pomohl od bolesti. Jsou tam rady, jaká je vhodná strava při hemeroidech, což je dost zásadní věc a také homeopatická léčba hemoroidů.

Pavla Koubková

Tento e-book si oblíbily už desítky lidí. Přidáte se i vy?

Věřím, že vám e-book s bonusy bude užitečný a proto vám nabízím 14 denní garanci vrácení peněz, pokud by vám nepřinesl dostatek užitečných informací.

Nemusíte se tedy obávat. Stačí mi napsat bez uvedení důvodu e-mail s žádostí o vrácení peněz.

Chci ho za cenu 380 Kč hned teď

Jste ze Slovenska? Vyhovuje vám platba v eurech? V zelené lište vpravo nahoře jsou dvě šedivá tlačítka (CZK a EUR)→ přepněte si  platbu na eura ?.

Hemoroidy – zatočte s nimi jednou pro vždy

Hemoroidy - zatočte s nimi jednou pro vždy – vše o zdravíHemoroidy – palčivé téma a nepříjemný problém, se kterým se každodenně potýká spousta z nás. Vyvolávají nepříjemné pocity pálení, svědění a bolesti v intimní oblasti. Jak proti nim účinně bojovat a dát jim natrvalo sbohem?

Co jsou vlastně hemoroidy?

Hemoroidy, jinak také zvané „zlatá žíla“, jsou rozšířené cévní pleteně nacházející se v oblasti konečníku a řitního kanálu. Řadí se mezi velmi častá onemocnění, jejichž výskyt roste s přibývajícím věkem. Uvádí se, že jimi trpí více než polovina populace ve věku nad 50 let.

Samotný vznik je podmíněn zvýšeným tlakem v hemoroidálních žilních pleteních, čímž dochází ke zduření, rozšíření, krvácení až vyhřeznutí sliznice. Onemocnění je doprovázeno nepříjemným svěděním, bolestí a potížemi s vyprazdňováním, což má z hlediska intimity a citlivosti značný vliv na lidskou psychiku.

Velmi důležitá je tzv. diferenciální diagnostika, která slouží k vyloučení možného rizika kolorektálního karcinomu nebo jiných onemocnění s podobnými projevy.

Hemoroidy, jsou rozšířené cévní pleteně nacházející se v oblasti konečníku a řitního kanálu. Řadí se mezi velmi častá onemocnění, jejichž výskyt roste s přibývajícím věkem

Rozdělení

Podle lokalizace je dělíme na vnější a vnitřní. Vnější se nacházejí zpravidla na povrchu konečníku, v blízkosti řitního otvoru, případně trochu hlouběji. Bývají mělké, vlhké, většinou nebolí a nekrvácí. Charakteristickým znakem vnějších hemoroidů je tlak v anální oblasti, který v případě prasknutí odezní a dojde ke značné úlevě.

Zajímavé:  Alergie Na Laktózu Příznaky Kojenec?

Vnitřní vznikají hlouběji v análním kanálu. Od těch vnějších se odlišují typickou příměsí krve ve stolici. V pokročilejším stádiu onemocnění dochází k tzv. prolapsu neboli vyhřeznutí. Krev, která neodtéká, se městná v žilách, a tím dochází k jejich vyhřeznutí.

V raném stádiu se často samy zasunou nazpět, ovšem po delším čase je nutné je vracet do konečníku svépomocí.

Hlavním a zásadním rozdílem mezi oběma druhy je bolestivost. V oblasti vzniku vnějších hemoroidů se nachází bohaté nervové zakončení vedoucí informace o bolesti. Oproti tomu v místě tvorby vnitřních hemoroidů tato zakončení nejsou, proto jsou nebolestivé.

Hemoroidy - zatočte s nimi jednou pro vždy – vše o zdravíRizikové faktory

Mezi nejčastější faktory pro vznik hemoroidů řadíme tyto:

  • dědičné predispozice,
  • tělesná stavba,
  • životní styl – souvisí zejména s nedostatkem pohybu a sedavým zaměstnáním,
  • strava – zejména s nízkým obsahem vlákniny,
  • malý příjem tekutin (nedostatečný pitný režim),
  • těhotenství.

V první řadě je důležité dodržovat určitá dietní opatření vedoucí k ovlivnění konzistence stolice.

Nejdůležitější z nich je především úprava stravovacích návyků, tzn. zvýšit příjem vlákniny v potravě a dodržovat dostatečný pitný režim. Dále je také vhodné mít dostatek pohybu a vyhýbat se sedavému způsobu života.

Samotná farmakoterapie zahrnuje tyto formy:

  • Sedací koupele – nejčastěji používanou je koupel z dubové kůry, možné je použít také přídavek hypermanganu.
  • Masti a krémy – obsahují složky s cílem potlačit nepříjemné svědění, pálení a bolest (např. Faktu, Dobexil, Procto-Glyvenol atd.).
  • Léky – při akutních a chronických potížích je vhodné použití tzv. venotonik, což jsou látky zpevňující žilní stěnu (např. Diozen, Osmigen atd.).

Matěj Keseli, DiS.

Jak vyzrát na hemeroidy?

Hemeroidy – většina lidí se o nich stydí mluvit. Přitom za život se s nimi setká více než třetina z nás. Jak můžeme vznik a vývoj tohoto choulostivého problému sami ovlivnit?

Hemoroidy - zatočte s nimi jednou pro vždy – vše o zdraví

Co to jsou hemeroidy?

Hemeroidy (odborně hemoroidy) máme úplně všichni, ale ne všichni s nimi máme potíže. Jsou to žilní pleteně uvnitř konečníku, které zde tvoří polštářkovou výplň a jsou důležité při vyprazdňování. Problém nastane, když tyto pleteně začnou otékat, zanítí se a vzniknou v nich uzlíky křečových žil. Dle místa výskytu je dělíme na vnější a vnitřní.

Vnější hemeroidy se vyskytují u konečníku a projevují se jako namodralé váčky různé velikosti.Jsou běžnější, z lékařského hlediska méně závažné a mohou se projevit dokonce i u dětí. Vnější hemeroidy zatlačit nejdou, je to vlastně krevní sraženina pod kůží u konečníku, není ji tedy kam zatlačit. Časem se sraženina vstřebá, ale po hemeroidu zůstane vytahaná kožní řasa.

Vnitřní hemeroidy se tvoří uvnitř konečníku, nejčastěji 3-4 cm od análního otvoru. V prvních fázích nebývají bolestivé, projevují se spíš krvácením při stolici. V pokročilejší fázi mohou vyhřezávat při stolici, což je velmi bolestivé.

Nejdřív se přechodně objevují na konci vyprazdňování a samy se stáhnou zpět, později se musí zpět zasunout ručně. Při nejpokročilejší fázi již zůstávají trvale vyhřezlé, což lze řešit pouze operací.

Bolest může být tak velká, že znemožní sezení, někdy dokonce i stání.

Příznaky hemeroidů

  krvácení z konečníku při stolici
  svědění a pálení konečníku
  bolest a tlak v konečníku
  komplikace při vyprazdňování (hemeroid zavází průchodu stolice)
  pocit vlhka kolem řitního otvoru

Hemeroidy v těhotenství, po porodu

Ženy se s hemeroidy nejčastěji setkají v průběhu těhotenství, typicky v posledním trimestru. Je to způsobeno tlakem miminka na dno pánevní, dochází tak k utlačení žil a zhoršenému odtoku žilní krve z pánve a dolních končetin.

Proto také nastávající maminky trpívají na otoky nohou. Pak je dobré v leže podkládat nejen nohy, ale i pánev. Konečníku dá zabrat také zvýšený tlak při samotném porodu.

V době kojení pak maminky mohou trpět zácpou. Je třeba myslet na to, že žena najednou musí pít za dva.

Je tedy nutné dostatečně zvýšit pitný režim, jinak mohou vznikat i trhlinky ve sliznici konečníku kvůli tuhé stolici.

Můžeme vzniku hemeroidů předejít?

Na vině je především sedavý způsob života a minimální pohyb. Ale pozor! Ne všechen pohyb nám proti hemeroidům pomůže.

Zvedání těžkých břemen či cyklistika mohou hemeroidy dokonce výrazně zhoršit. Nejsou vhodné ani sedavé sporty jako je veslování. Velmi vhodným pohybem je chůze, plavání, tenis, squash, badminton, brusle a podobně.

Úplně nejhorší pro konečník je dlouhé nepřerušované sezení, proto se každou hodinu zvedněte ze židle nebo gauče a jděte se aspoň malinko projít. Pomůžete tak nejen svému konečníku, ale i svým nohám.

Ani hodiny cvičení po dlouhém nepřerušovaném sezení to konečníku nevynahradí.Vhodná je také zdravá strava – zvýšit podíl vlákniny z ovoce, zeleniny, luštěnin, omezit cukr a bílé pečivo.

Abychom předešli zácpě, musíme také zvýšit pitný režim (vypít aspoň 2 litry tekutin denně).

Příčiny vzniku hemeroidů

  dlouhé sezení (práce, televize, cestování, na záchodě)
  nedostatek pohybu
  častá zácpa (nedostatek vlákniny ve stravě, nedostatek tekutin) či úmyslné zadržování stolice
  zvedání těžkých břemen
  obezita
  genetika – výskyt hemeroidů v rodině

Léčba hemeroidů – čím dříve, tím lépe

Hemeroidy samy od sebe bohužel nezmizí. Léčba se odvíjí od typu a stádia, v jakém se hemeroidy nacházejí. Domácí léčba se hodí jen pro lehčí stádia. Když do 3 dnů nepomůže, je nutné vyhledat urychleně lékaře. Buď můžete jít za svým praktickým lékařem nebo přímo za specialistou – proktologem, ke kterému nepotřebujete žádanku od praktika.

Při domácí léčbě se dají použít masti a čípky na hemeroidy (např. Faktu, Procto-Glyvenol, Preparation H a další).

Tyto přípravky mají v sobě zpravidla složku proti bolesti a složku hojivou, která zpevňuje cévy a zastavuje krvácení.

Mast na hemeroidy zároveň promastí sliznici konečníku, která nebude mít takovou tendenci praskat a krvácet. Masti lze použít u vnitřních i vnějších hemeroidů. Čípky jsou pak vhodné při vnitřních hemeroidech.

Dubová kůra patří mezi oblíbené babské rady. Je k dostání ve formě mastí, gelů a sypaná na sedací koupele. Smysl má ale pouze u vyhřezávajících vnitřních hemeroidů, jelikož má stahující efekt. Měla by se používat především ve formě mastí, jinak má tendenci sliznici vysušovat a ta pak může více praskat.

Jelikož jsou hemeroidy obdoba křečových žil na nohách, pomůže také dlouhobé užívání žilní výživy (tzv. venofarmaka). Ta zlepšuje pružnost žilní stěny, ovlivňuje její propustnost a zlepší tok v lymfatickém systému. Z potravních doplňků se jedná např. o Mobivenal, Diovarix či Cantalin.

Obvykle se užívá 1 tableta denně, při akutních problémech s hemeroidy se dávka krátkodobě zvyšuje až na 2 tablety ráno a 2 tablety večer. Existují také speciální doplňky stravy obsahující žilní výživu a probiotika dohromady (HemoStop).

Dobré zkušenosti jsou také s přípravkem Detralex, který je ale pouze na recept.

Důležitá je také důsledná hygiena po stolici (umytí tekoucí vodou a mýdlem). Pokud nemáme k dispozici tekoucí vodu, je vhodné použít po klasickém toaletním papíře vlhčené ubrousky či vlhčený toaletní papír. Noste prodyšné, nejlépe bavlněné prádlo.

Při pokročilejších hemeroidech je opravdu potřeba vyhledat lékaře.

Přijít k lékaři s hemeroidy včas, znamená méně invazivní zákrok, kratší dobu hojení a budete mít od hemeroidů klid na několik let.

Pro středně pokročilé vnitřní hemeroidy se dá využít některá z velmi účinných a méně invazivních metod. Mezi ty patří podvazování (tzv. Barronova ligatura, kdy se hemeroid stáhne gumičkou, sám odumře a odloučí se), kryoterapie (zmrazování), laserové odstranění a elektrokoagulace. Tyto metody lze provádět ambulantně, při lokálním umrtvení.

Vnitřní hemeroidy ve velmi pokročilém stádiu je nutno operovat klasicky, popř. laserově. Vnější hemeroidy se mohou vstřebat samy, obvykle ale po nich zůstává vytahaná kožní řasa, která poté komplikuje hygienu po stolici a může způsobovat kožní problémy.

Proktolog však vnější hemeroid může ambulantně odstranit, doba hojení je tak daleko kratší a nezůstává zbytečná kožní řasa.

Zajímavé:  Léky Na Ztuhlý Krk?

Krev ve stolici neznamená jen hemeroidy

Je dobré vědět, že v zejména mladším věku krev ve stolici nemusí znamenat zrovna hemeroidy. Často se jedná o krvácející prasklinky ve sliznici konečníku, tzv. fissury.

Tyto prasklinky mohou vznikat při tuhé stolici nebo třeba říznutím ostrým zrnem z celozrnného pečiva. Jsou doprovázeny bolestí a zpravidla krví. Mohou se samy nejpozději do pár dnů zahojit. Pokud však problém s fissurami pokračuje, může časem vyústit až v dlouhodobý problém s bolestivým vylučováním stolice. Pak je návštěva lékaře nutností.

Jako pomoc při hojení análních fissur lze použít hojivé masti a čípky jako např. Proktis-M. Jako prevence příliš tuhé stolice, která fissury způsobuje a zhoršuje, se dají používat šetrná projímadla a změkčovadla stolice, což jsou glycerinové čípky a laktulóza. Ty se dají používat i dlouhobě bez vedlejších efektů a jsou nenávyková.

Zahoďte stud! (aspoň před svým lékařem)

Lidé se bohužel často odhodlají jít k lékaři až když mají velké problémy a nesnesitelné bolesti. Avšak opakované krvácení z konečníku při normální stolici je důvodem k vyšetření v každém věku.

Problémy doprovázející hemeroidy mohou totiž indikovat i mnohem závažnější onemocnění, třeba zhoubný nádor konečníku či střeva.

Vždyť i egyptští faraoni měli své „strážce konečníku“, tak proč ne vy? Neodkládejte vyšetření, Váš konečník Vám bude vděčný.

Autorka článku: Mgr. Martina Tománková

Hemoroidy - zatočte s nimi jednou pro vždy – vše o zdraví

Hemoroidy

Hemoroidy – nepříjemné cévní onemocnění nacházející se v oblasti konečníku. Dělí se na vnější a vnitřní. Jaké jsou rizikové faktory vzniku hemoroidů a jak probíhá jejich léčba?

Hemeroidy se dělí na vnější a vnitřní.

Vnější hemoroidy

Vnější hemeroidy najdete především na povrchu konečníku, v okolí řitního otvoru, či trochu hlouběji. Jsou měkké, vlhké, nebolí a nekrvácí.

Potíže s vnějšími hemeroidy spočívají ve chvíli, kdy se vytvoří krevní sraženina, ze které vzniká bolestivý uzlík.

V takovém případě pociťujete tlak v anální oblasti a při prasknutí cítíte úlevu.

Vnitřní hemoroidy

Vnitřní hemeroidy se tvoří hlouběji v análním kanálu. Jejich typickým příznakem je krvácení při odchodu stolice.

Dalším příznakem, který přichází obvykle v pokročilejším stadiu onemocnění hemeroidy, je prolaps – vyhřeznutí hemoroidů. Žíly naplněné krví, která neodtéká, vyhřeznou.

V počátečních stádiích se obvykle samy zasunou zpět. Časem si je však musíte vracet do konečníku sami.

Rozdíl mezi vnějšími a vnitřními hemoroidy

Zásadním rozdílem mezi vnějšími a vnitřními hemoroidy je bolestivost. V oblasti vnějších hemeroidů je mnoho nervových zakončení, která vedou informaci o bolesti. V místě výskytu vnitřních hemeroidů tato zakončení nejsou, proto vnitřní hemeroidy nebolí.

Hemoroidy - zatočte s nimi jednou pro vždy – vše o zdraví Rizikové faktory hemoroidů

Mezi rizikové faktory hemeroidů patří:

  • dědičnost 
  • tělesná stavba
  • životní styl – sedavé zaměstnání 
  • strava (s nedostatkem vlákniny)
  • malý příjem tekutin
  • těhotenství 

Jak léčit hemoroidy

Důležité je, abyste dodržovali dietní opatření, která ovlivňují konzistenci stolice. Upravte  stravu – zvyšte příjem vlákniny, dodržujte pitný režim a hýbejte se.
Pro léčbu hemoroidů jsou vhodné:

  • Sedací koupele (hypermangan, odvar z dubové kůry)
  • Masti a krémy – účinné proti bolesti a svědění (např. Dobexil H, Faktu či Procto-glyvenol)
  • Léky – při akutních i chronických potížích se užívají venotonika (Diozen)  

Léky na hemoroidy

  • Co na hemoroidy v 10. týdnu těhotenství?

    Dobrý den, mam prosbu, co byste doporučil/a na hemoroidy v těhotenství? Nikdy jsem na to netrpela, objevilo se mi to až včera, jsem v 10.tydnu těhotenství..děkuji moc.

  • Krvácející hemoroidy – je nutné jít k lékaři?

    Dobrý den,
    mám mírně krvácející hemoroidy, občas svědí. Bolí a podrážděné jsou jen někdy. Žádné jiné velké potíže s nimi nemám.
    Nikdy jsem s tím u lékaře nebyla. Můj tatínek měl nádor na tlustém střevě. Myslíte, že bych kvůli krvácejícím hemeroidům měla navštívit lékaře, nebo stačí jen, když si kupuje volně prodejné masti?
    Děkuji.

  • Jak řešit potíže s hemoroidy?

    Dobrý den obracím se na vás s prosbou o pomoc. Jaký přípravek pomůže na hemoroidy. Nevím jak si ulevit od štípání a nepříjemného pocitu. Děkuji za pomoc.

  • Lactulosa na hemoroidy

    Dobrý den, začala jsem brát Lactulosu po ošetření hemeroidů. Jak dlouho jí můžu užívat aniž bych si na ni zvykla. Kdy ji mám užívat, když na stolici chodím ráno?
    Děkuji

  • Co mám dělat při krvácení v oblasti konečníku?

    Dobrý den,mám na Vás dva dotazy.Pred několika lety se mi občas stávala že jsem po vyloučeni stolice našla toaletním papíru čerstvou červenou krev,to samé uvnitř wc. Obvodní doktorka mi řekla že to nic není a občas se to stane tak jsem to neřešila,několik let jsem měla pokoj a posledni dva týdny se mi to děje pokaždé když jdu na velkou.Četla jsem že by to mohli být nějaké anální trhliny způsobené tvrdou stolici ale nejsem si jistá,nevím zda pomůže změna stravy popřípadě nějaké vitamíny nebo je nutné zajít hned k lékaři.Dnes jsem byla normálně na wc bez stolice a tekla mi krev z konečníku i tak. Druhý dotaz se týká vitamínu C a jeho vstřebávání,beru Celaskon s postupným uvolňováním a nevím zda to má efet jen při nemoci nebo jako prevence.

Všechny dotazy

Buďte první, kdo vloží hodnocení k tomuto článku.

Hemoroidy – civilizační onemocnění, které postihuje většinu lidí – Novinky.cz

Hemoroidy se nejčastěji projevují krvácením s jasně červenou krví, bolestí a svěděním. Foto: Profimedia.cz

Na vše, co s nimi souvisí, jsme se zeptali odborníka Tomáše Maška z Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze.

Na jejich vzniku se podílejí dva faktory: vrozená slabost žilních stěn v oblasti konečníku a zvýšený tlak v žilním řečišti.

Tlak v žilním řečišti se zvyšuje při překrvení, tedy při zvýšeném tlaku na stolici při zácpě nebo naopak při časté stolici při průjmech, při dlouhém sezení na toaletě, při zvedání těžkých břemen, jízdě na kole a koni, při sedavém způsobu zaměstnání, či dlouhé jízdě autem.

K tomu se pak mohou přidat některé spouštěcí faktory jako těhotenství, nádorová onemocnění, nezdravý životní styl, velká konzumace alkoholu, nadužívání projímadel a jiné.

Žilní pleteně jsou přítomny v tzv. řitním kanálu každého člověka, to je v posledních asi 2 až 3 centimetrech tlustého střeva. Pod povrchem sliznice tu je hustá síť cév, které za běžných okolností nepůsobí žádné problémy.

Když se ovšem žíly v konečníku rozšíří, tak to už zdravotní problém je, hovoříme o hemoroidálním onemocnění, česky také „zlaté žíle“.

Projevy tohoto onemocnění poznáme brzy po jeho vzniku, je to tlak v konečníku, pocit cizího tělesa, pálení, svědění, bolest a krvácení jasně červenou krví při stolici nebo jen stopy jasně červené krve na toaletním papíru. Konkrétní projevy závisí také na typu hemoroidů.

Ano, rozlišujeme mezi hemoroidy vnitřními a vnějšími. Ve většině případů se jedná o postižení vnitřními hemoroidy, které se někdy vyskytují v kombinaci se zevními hemoroidy. Postižení jen zevními hemoroidy se vyskytuje zřídka.

Vnitřní hemoroidy se objevují pod sliznicí konečníku, na jeho přechodu do řitního kanálu, nejsou tedy pouhým okem patrné. Viditelné jsou, pokud pro svoji velikost vyhřezávají, většinou po stolici, ven z konečníku.

Onemocnění se projevuje krvácením s jasně červenou krví, bolestí a svěděním. Vnější hemoroidy se objevují v podkoží ústí řitního kanálu a lze je vidět prostým okem nebo nahmatat v oblasti řitního otvoru.

Často vyvolávají bolestivé pocity, dochází k povrchovému poškození, popraskání, což vede ke svědění, pálení, mokvání, krvácení. Někdy se vytvoří tvrdá bolestivá bulka u konečníku – vnější hemoroid s trombem.

Hlavně se nestydět a navštívit včas lékaře – proktologa. To je odborník, který se diagnostikou a léčbou hemoroidů zabývá. K základnímu vyšetření patří pohled a pohmat, abychom však mohli s jistotou vyloučit třeba nádorové onemocnění, je dobré provést rektoskopické a anoskopické vyšetření.

V případě nutnosti také lékaři vyšetří celé tlusté střevo při koloskopickém vyšetření k vyloučení nádorového postižení.

V Nemocnici Milosrdných sester sv. Karla Boromejského se této problematice již léta věnujeme a fungují zde tři koloproktologické ambulance. Vyšetření se není nutno obávat, jsou šetrná a nebolestivá.

Léčba se volí podle rozsahu postižení, podle stadia onemocnění a podle toho, zda se jedná o hemoroidy vnitřní, či zevní.

Pokud se ještě nejedná o akutní zánětlivý stav, lze je léčit konzervativně, to znamená s použitím k tomu určených čípků a mastí či sedacích koupelí.

U akutních stavů lze přidat také podávání tablet ke zpevnění žilní stěny. Důležitou roli vždycky hraje dodržování hygieny konečníku, péče o stolici a vhodná dieta – nedráždivá s dostatkem vlákniny.

Když konzervativní léčba selhala, či je jasné, že nepovede k úspěchu, volíme léčbu chirurgickou. U jednodušších stavů to mohou být šetrné, pacienta minimálně zatěžující výkony, jako je například tzv. Barronova ligatura, při níž jsou hemoroidální uzly a okolní sliznice vtaženy do aplikátoru a přetaženy elastickým kroužkem, který tkáň zaškrtí.

Hemoroid pak odpadne do týdne a místo se zahojí jizvou, která zároveň fixuje sliznici a brání jejím výhřezům. Vlastní zákrok je velmi rychlý. Vše bývá definitivně zhojeno do tří týdnů, pracovní neschopnost je ale zpravidla nutná jen jeden týden.

To už jsou složitější operace, které jsou na místě u pokročilých stadií onemocnění. I u nich je cílem provést zákrok, pokud možno, co nejšetrněji a využívá se k tomu řada metod.

U nás v nemocnici používáme při operacích zevních i vnitřních hemoroidů harmonický skalpel, který zajistí přesný a ostře ohraničený řez a současné stavění krvácení. Největší výhodou použití harmonického skalpelu je minimalizace krvácení jak při operaci, tak i v pooperačním období, a tím i zkrácení doby hospitalizace a rekonvalescence.

Jinou metodou je tzv. Longova operace, při níž se odstraňuje výhřez hemoroidální tkáně a současně se tkáň navrací zpět do své fyziologické polohy. Operace se provádí v oblasti, kde je nervová pleteň minimální, proto jsou pooperační bolesti výrazně menší a hojení rychlé. Pacientům vyhovuje kratší doba pracovní neschopnosti i rychlý návrat k plné fyzické aktivitě.

Metoda Help-HALO je ošetření hemoroidů s dopplerovskou navigací, v České republice se provádí od roku 2008. Po vyhledání vyživující tepny k hemoroidu ultrazvukem je tato tepna uzavřena opichem, stehem nebo se v tomto místě aplikuje laserová energie, která cévu uzavře.

Účinná prevence zahrnuje podporu přirozeného procesu trávení stravou bohatou na vlákninu. To jsou především pšeničné otruby a ovesné vločky, které je dobré přidávat denně do jídla. Je třeba jíst hodně celozrnných výrobků, ovoce a zeleninu, nejlépe čerstvou a nevařenou.

Dále je třeba dbát na dostatečný přívod tekutin, tedy dva až tři litry denně, který je nutné ještě zvýšit během horkých dnů. Je třeba vyhýbat se potravinám způsobujícím zácpu, jako je cukr, sladkosti, sladké pečivo, čokoláda.

Nezbytná je péče o pravidelnou stolici s kompletním vyprázdněním, silné tlačení a spěch zatěžují konečník a podporují rozvoj hemoroidů. V případě zácpy nedoporučujeme sáhnout ihned po projímadlech, ale raději upravit životosprávu.

Doporučujeme pečlivou hygienu řitního otvoru a používání jemného proudu vlažné vody po každé stolici k dočištění konečníku.

Důležitá v prevenci hemoroidů je i pohybová aktivita. Pohyb by měl být pravidelný a bez přepínání. Střeva udržují v pohybu například i časté procházky.

Z hlediska vzniku hemoroidů je nevhodná např. déletrvající jízda na kole či na koni, na rotopedu a podobných zařízeních se sedákem nebo zvedání těžkých břemen, například v posilovně, sedavý způsob zaměstnání nebo dlouhé jízdy autem.

Hlavní zprávy

Léčba hemoroidů Barronovou ligaturou

Hemoroidy se vyskytují hlavně ve starším věku, říká se, že obtíže s nimi má minimálně jednou za život..každý druhý člověk. Některé zdroje uvádějí, že jimi trpí až 70% veškeré populace.

Příčiny hemoroidů se dají rozdělit na:

Vrozené /snížená méněcennost pojivové tkáně resp.

snížení odolnosti pojivové tkáně ve stáří/ a naZískané /zvýšený tlak při vyprazdňování, dlouhé sezení na míse při vyprazdňování, příliš tuhá stolice, těhotenství, hormonální antikoncepce u žen, špatné stravovací návyky, sedavý způsob života, nedostatek pohybu, obezita, některé sporty-jízda na kole či na koni, silný kašel, zvedání těžkých břemen, průjmy atd./

Příznaky hemoroidů nemusí být zpočátku žádné, člověk o nich nemusí ani vědět, ale u jiných pacientů se začnou projevovat některým z níže uvedených příznaků nebo případně všemi:

  • krvácení při vyprazdňování či po něm, přítomnost jasně červené krve na povrchu stolice či na papíře
  • svědění a pálení po stolici se sekrecí vyhřezlých hemoroidů /tzv. vlhká řiť/
  • hmatné zduření v konečníku, které se dá zprvu po stolici zatlačit zpět do konečníku, při větším postižení to již však nejde
  • někdy je přítomna tupá bolest v konečníku.

Jak již bylo řečeno, onemocnění hemoroidy je velmi časté, avšak v převážné většině pacienti k lékaři přijdou, až když jsou potíže nesnesitelné.

 Překážkou k dřívější návštěvě je stud, pocit trapnosti při vyšetření či strach.

Je to zcela zbytečné a dá se říci, že čím dříve pacient navštíví lékaře, tím dříve bude zbaven obtíží a předejde tak vzniku možných komplikací nebo vzniku hemoroidů vyššího stupně. Proto stud stranou!

Navíc každé krvácení z konečníku by měl vyšetřit lékař! Tento příznak bychom neměli podceňovat, protože krvácení může být způsobeno i jinými příčinami- například řitní trhlinou, ale též i nádorem tlustého střeva. Proto je potřeba snažit se příčinu krvácení vždy zjistit. Dlouhodobé krvácení z konečníku může způsobit i chudokrevnost.

Léčba vnitřních hemoroidů je dána jejich stupněm:

Hemoroidy I. stupně je možno léčit konzervativně – úprava životosprávy, dostatek tekutin, péče o měkkou stolici, změna stravovacích návyků, sedací koupele, aplikace čípků a léků působících proti zánětu a/nebo na zlepšení kvality cévní stěny.

Hemoroidy II. a vyššího stupně je vhodné léčit operací. Typů operačních zákroků je větší množství, jejich principem je vždy zmenšení /redukce/ hemoroidálních uzlů.

V minulosti se tyto zákroky prováděly většinou krvavě (vyříznutí hemoroidů s podvazem jejich krevního přítoku). Dále se provádělo prosté zmenšení hemoroidů jejich spálením vysokou teplotou nebo naopak zmrazením. V současné době se užívají jiné a šetrnější, moderní metody.

Jsou založeny buď na přesném vyhledání cévních přítoků do hemoroidálních uzlů pomocí ultrazvukové sondy spolu s jejich podvazem (metoda HAL-RAR) nebo na principu fotokoagulace /spálení/ laserem.

Přítoky lze ošetřit též bez ultrazvukové sondy, za zrakové kontroly, s pomocí elektrokoagulace (metoda HEMORON) nebo zaškrcením pevnou elastickou gumičkou (BARRONOVA LIGATURA).

Hemoroidy III. a IV. stupně lze také odstranit pomocí speciálního nástroje tzv. stapleru (LONGOVA METODA). Avšak pro příliš pokročilé stavy zůstává jediným řešením klasická operace krvavou cestou, vyžadující výkon v narkóze, s následnou hospitalizací a s relativně dlouhou dobou rekonvalescence spojenou se značně bolestivým pooperačním průběhem.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector