Holter – vše o zdraví

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.Děkujeme za pochopení.

Holter - Vše o zdraví To jsou velmi dobré rady, které ale napadají na moc úrodnou půdu v zemi, kde prezident žvatlá ve veřejných projevem o smrti abstinentům, haní vegetariány, chválí svoji enormní chuť k alkoholu a rozplývá se nadšením na bůčkem a becherovkou.
Holter - Vše o zdraví Mám fibrilací síní, ke které jsem se propracoval zdravým pohybem (nadsázka). Plavat chodím 4x týdně,. přes léto hodně jezdím na kole. To plavání takto provozuju přes deset let, fibrilace se objevila před čtyřmi roky.O co ale jde – z měření tlaku se díky nepravidelnému tepu stala téměř loterie. Kvůli té fibrilaci chodím na kardiologii, samozřejmě mi změří tlak – jediné měření, není čas na to, abych se dostal do pohody, jak se říká v rozhovoru, do toho syndrom bílého pláště. Takže výsledek jediného měření je 150/95 a už mi doktor píše prášky. Sám se měřím každé ráno, obvyklý tlak mám 130/85. Občas je to i 120/70, když jsem den předtím více plaval. Když mi dali tlakový Holter, tak noční tlak byl 120/70.Prášky leží doma v šuplíku.
Holter - Vše o zdraví tlak a puls jsou nezavisle veliciny. Kolisani tlaku je relativne bezna zalezitost a jsou lide, kteri maji velke rozdily v hodnotach krevniho tlaku. Nocni krevni tlak byva vetsinou podstatne nizsi nez pres den – je to taky logicke – treba u auta je tlak oleje v motoru pri volnobehu nizsi nez pri plnych otackach
Holter - Vše o zdraví Tak úplně tak nezávislé asi nebudou, bez pulzu nebude ani tlak. Ten tlak není nějaká spojitá hodnota, je to pulzující údaj, který musíte nějak vhodně změřit. No a ta technologie měření tlaku je ten problém – sám jste napsal – bez tlakové manžety nezměříte neinvazivně tlak. Tou manžetou utlačíte cévy v ruce. Pak pomalu tlak uvolňujete a v určitém okamžiku zjistíte tlak systolický a později i diastolický tlak. K tomu potřebujete, aby srdce tepalo, nejlépe pravidelně.Problém je, když ten tep úplně pravidelný není. Například u mě nastávají dva stavy, v prvním je chvilková pauza (vynechaná jeden tep) a následuje citelně silnější úder. Druhý stav je, když místo jednoho normálního úderu nastane sada rychlejších, ale citelně slabších úderů.Pokud se silnější úder objeví na začátku měření, tak ‚prorazí‘ i více uškrcené cévy a já pak naměřím 150. No a když se objeví druhý stav, když čeká na ukončení turbulencí v cévách, tak jsou turbulence tak slabé, že to měřič nezaznamená a poslední turbulence byla pro něj ta normální v tlaku třeba 100. No a tlak 150/100 je na světě. Nebo se tyto stavy prohodí a první ‚průchod přes manžetu‘ je po delší době normální úder, který přijde až za stavu 120, a naopak velký úder vybudí měřák ještě v tlaku 70. No a naměřím 120/70.Věřte mi, oba stavy jsou u mě dost běžné. Celou dobu měření sedím v klidu v křesle, abych měřil co nejpoctivěji. Četl jsem návod.
Holter - Vše o zdraví proto pisu, ze elektronicke mereni je nesmysl. A Vy zase smesujete 2 abnormality, tzn fibrilace sini a extrasystoly. I pri fibrilaci sini byva vetsina stahu tzv monomorfnich, tzn. maji stejnou kvalitu a ‚uder‘. Pokud ale dojde k vytvoreni stahu mimo klasicky prevodni system sine-komory, dojde k extrasystole nebo k predcasnemu stahu. Ten muze mit i vetsi ‚silu‘, ale merit krevni tlak extrasystol je nesmysl, i technicky nesmysl, protoze na mereni tlaku potrebuji 2 hodnoty, ktere z principu mereni tlaku nemuzu ‚zaznamenat‘ drive nez s nekolikavterinovym zpozdenim za prvni hodnotou. nedelejte si s tim hlavu, stejne nemuzete na nic logickeho u fibrilace sini prijit, protoze fibrilace sini je nahodny ‚ne-rytmus‘
Holter - Vše o zdraví Tak to s váma souhlasím, tím víc mě udivuje, že na arytmologii používají elektronický měřič a ne rtuťový, kde si alespoň doktor může pohlídat, co měří. Můj obvoďák ho používá dodnes.Jinak, když si budu minutu sledovat tep, tak si pište, že se vyskytnou oba stavy, jak extrasystola, tak i fibrilace, klidně i vícekrát. Dělám to každé ráno, abych měl přehled.
Holter - Vše o zdraví pokud nevidite prave alespon 3-svodove EKG na displeji, tak od sebe extrasystolu a fibrilaci nemuzete rozeznat. Cili tu kontrolu muzete vypustit, nema smysl. Smysl to ma jenom pro urceni, jak a cim budete lecen
Holter - Vše o zdraví Víte jsem jen amatér s osobní zkušeností a řekl bych že extrasystolu od fibrilace rozeznám i pohmatem na zápěstí. V předchozím příspěvku jsem to popsal a hned jste věděl, o čem píšu.Jinak jsem se setkal s elektronickým měřákem, který měl trochu jiný postup měření. Nesnižoval tlak plynule ale po stupních a vždy zastavil na nějakou dobu. Tím pádem už je schopný rozeznat, jestli ty tepy jsou standardní nebo ne a jestli je tedy má do měření zahrnout. Takhle pracoval zrovna ten tlakový holter, takže taky v noci naměřil poměrně vyrovnané tlaky kolem 120/70. Tohle je ovšem velmi málo rozšířené.
Holter - Vše o zdraví to jsou TAK pravdivá slova! díky pane Dobiáši!zvlášť v době, kdy např. jiný váš kolega tu před pár dny propagoval zázračný pilulky na hubnutí a jak je potřeba, aby byly hrazeny z veřejnýho pojištění…
Zajímavé:  Příznaky Těhotenství Bolest Zaludku?
Holter - Vše o zdraví Me osobne by zajimalo, zda jde vubec neinvazivne poznat aktualni zaneseni cev a pripadne jak.
Já jsem měla o to zájem. Moje kardioložka říkala, že zjišťují celkový stav tepen dle vyšetření krčních tepen (karotidy). Nevím ale, jestli to vyšetření bylo sono nebo echo.
Sono je vyraz pro jakekoli ultrazvukove vysetreni. Echo je sice synonymum pro ultrazvukove vysetreni srdce, ale je logicky nespravne.
Coronary artery calcium (CAC) scan, aj keď pri tom sa človek nevyhne určitému množstvu radiácie.
nikoli urcitemu, ale znacnemu mnozstvi rntgenoveho zareni. Cena za vysetreni je zhruba nekolik desitek tisic Kc. Vyznam pro stanoveni diagnozy je sporny
existuje mnoho moznosti, ale zadna z nich neni ‚na prani‘. Napr. bezny sonograficke vysetreni krcnich tepen, dopplerovske vysetreni krcnich tepen, arteriografie, distrakcni pocitacova angiografie, MRT, kardioMRT, pozitronova tomografie .
Pane Šrubař, přece podle vysokého cholesterolu, krevními testy.
Vysoký cholesterol sám o sobě nic o stavu cév neřekne. Vysoký cholesterol začne škodit až na poškozených cévách a za to může nejvíce cukr. Přesněji – pokud si poškodíte cévy cukrem, tak bude vysoký cholesterol více nebezpečný.https://www.novinky.cz/zena/zdravi/clanek/kardiolog-vysvetluje-proc-jsou-tuky-tak-dulezite-pro-nase-zdravi-40594
To, že ho máte v krvi, ještě neznamená, že se vám i usazuje v cévách.
Ano, jde. Vzhledem k rodinné zátěži jsem pod pravidelnou kontrolou a dělají to na sonografii. Byla jsem včera – zatím dobrý.
Vedle výše zmíněného sonografického vyšetření (zejm. karotid) a následného zobecnění nálezu nebo metod založených na rentgenu si řada lidí pohrává s metodami založenými například na analýze šíření a tvaru pulsových vln nebo na elastografii dostupných tepen. Je v tom ale tolik nejistot, že pokud vám to někdo nabídne, budou závěry z takového ‚vyšetření‘ klinicky bezcenné.Takže asi nejlepší vyšetření u lidí bez symptomů je nepřímé hodnocení na základě lipidového spektra (LDL a HDL cholesterol).
Krátkodobě sníží? Mě teda naopak
Tlak je hlavne vec dost nestala, zalezi na naladeni, poloze, namaze. Jednorazove mereni tlaku tedy nic moc nerekne
  • Já jsem měl naopak problém spíš s nízkým tlakem.
  • Naměřený nejnižší tlak jsem měl 80/55 a to jsem šel ještě darovat krev.
  • Věkem se mi tlak upravil na krásných 110/70 a jsem spokojen
já mám tak 100/60 ale omdlívám po 4 zkumavkách krve
chce to zelezo, lizat podkovy
Ten nadpis, to je dílo! To by mě jako laika vážně nenapadlo (facepalm)
Jak rika moje mamka, jediny problem je, ze nekomu ten tlak vybehne jen proto, ze vleze do ordinace….
jj proto existuji i tlakomery, ktere monituruji tlak po cely den a efekt bileho plaste se ztrati
Holter. Sice se ztratí efekt bílého pláště, ale není to nijak příjemná věc a po celém dni nošení by mně osobně tlak vyletěl jenom při myšlence na to, že každou chvíli ten pekelný stroj zase spustí
Zas tak krute to neni, ale o uplne standardni podminky se taky nejedna, to mate recht. Prej vsak jde merit tlak i bez planzety, pouzivaji to chytre hodinky (nakolik je to presne ale netusim)
bez nafukovaci manzety nelze (neinvazivne) zmerit tlak…
Hodinky asus vivowatch bp planzetu nemaji a tlak meri
Velmi nepresná extrapolace z pulsové vlny
nikoli. Holter neboli 24-hod EKG zaznam se tyka pouze EKG. 24-hod mereni krevniho tlaku nema zadne synonymum
Asi to ještě neznáte, ale opravdu existuje tlakový Holter. Neměří úplně trvale, ale jednou za dvacet minut přes den, jednou za půl hodiny v noci. Manžetu musíte mít na ruce celý den a třeba v noci vás to klidně vzbudí. Věřte tomu, měl jsem ho.
musite lepe cist. Nebo lepe googlovat. Holter je synonymum pouze pro 24-hodinove EKG. Treba ‚Norman J. Holter Wikipedia‘. Nemluvime o tom, ze existuji ruzne pristroje. Jde o to, ze nazev ‚Holter‘ je vyhrazen POUZE pro EKG. Je to stejne, jako ze jenom jednomu autu z produkce VW se rika ‚brouk‘
Tak vám to opíšu z té žádanky, co mám od doktora – tlakový holter.Stačí vám to takto? Nebo tady odkaz z IKEMuhttps://www.ikem.cz/cs/tlakovy-holter/a-412/V lékařských kruzích je to běžné označení. Abych citoval klasika – můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.
Tlakový holter je semantický nesmysl. Že se to používá je jiná věc
i kdyz 100x napisu nesmysl, tak to stale bude nesmysl. A debatovat o smyslu nesmyslu je nesmysl na n-tou. Natoz se rozhodovat, jestli s nim budeme souhlasit nebo nesouhlasit
Jistě, můžete se s lidmi do krve hádat, že používají nesmyslné termíny. Nebo se s nimi budete chtít na něčem domluvit a použijete termín, který je zažitý. První způsob vás jen připraví o část života, druhý vám ušetří čas a přitom i něco vyřešíte.Mimochodem – když vám někdo řekne, že jezdí Broukem, tak se zeptáte z kterého roku, nebo jestli je to mandelinka, chroust nebo šváb?

Holterův monitor aneb Holter

Holter - Vše o zdraví

Holterův monitor se od klasického EKG odlišuje především tím, že měří srdeční aktivitu po celý den při běžných činnostech pacienta. Význam toho vyšetření spočívá v tom, že některé nemoci nebo potíže se projevují jen čas od času. Holter dokáže tyto anomálie zaznamenat. Vyšetřovaná osoba se věnuje běžným denním aktivitám, díky čemuž dokáže přístroj zaznamenat poruchu srdečního rytmu nebo nedostatečné prokrvení srdce.

Zajímavé:  Computer tomography - vše o zdraví

Kdy je Holterovo monitorování vhodné?

Vyšetření doporučí ošetřující lékař v případě, že se u vás občas objeví náhlé bušení srdce nebo ztráta vědomí.

Výsledky pomáhají lépe určit diagnózu a dokážou odhalit i vážnější onemocnění, jako například anginu pectoris, která se projevuje jako tlaková, pálivá bolest na hrudníku. Může být provázena nedostatkem dechu.

Díky přístroji také lze sledovat účinnost léčby srdečních chorob, např. vysokého tlaku. 

Jak Holterovo měření funguje?

Aktivitu srdce zaznamenávají dvě elektrody, které se přilepí na tělo. K pasu je připevněn malý tlakoměr a na paži manžeta. Přístroj v pravidelných intervalech nafukováním manžety měří krevní tlak.

Interval je různý, obvykle přístroj provádí 2–4 měření za hodinu. V noci probíhají 2–3 měření. Druhý den se přístroj sundá a lékař si zobrazí naměřená data. Holterovo měření je vhodné i pro pacienty s kardiostimulátorem.

Pacient není nijak omezen v běžné činnosti.

Co předchází vyšetření?

Pacient se na vyšetření nijak nemusí připravovat. Vyšetření je zcela nebolestivé. Je však nezbytné, aby pacient lékaře informoval o všech lécích, které užívá. Některé léky totiž mohou výsledky vyšetření zkreslovat. Pacient si kvůli vyšetření nemusí brát dovolenou. Naopak je lepší, když provádí běžné každodenní aktivity.

Pacient píše deník

Během měření je nezbytné, aby si pacient vedl deník. Naměřené hodnoty lékař porovnává s vašimi zapsanými aktivitami. Do deníku se například píše, v kolik hodin jste šli po schodech do vyššího patra, v kolik hodin jste šli do práce a podobně. Kromě denních aktivit se do deníku zaznamenávají i nepříjemné pocity, jako bušení srdce, dušnost nebo nevolnost.

Zapůjčení přístroje

Zapůjčení přístroje je bezplatné. Holterovo měření je hrazeno zdravotní pojišťovnou. Vzhledem k tomu, že přístroj je půjčován pacientům, je nezbytné s ním zacházet s opatrností. Po dobu měření se nesprchujte, umyjte se navlhčenou žínkou.

Na základě zjištěných výsledků lékař doporučí další léčbu nebo předepíše léky. Měření tzv. Holterem není nijak omezující, pacient může vykonávat běžné aktivity.

Zdroj: foto-pixabay

CheckMe CheckmePro Holter

Partnerský prodej – cenu dopravy určuje partner

CheckmePro Holter nabízí snadnou možnost přesného celodenního sledování srdečního tepu. Celý popis

13 250 Kč Cena je uvedena včetně DPH.

Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců) Kód: 100001636768

CheckmePro Holter nabízí snadnou možnost přesného celodenního sledování srdečního tepu.

Díky holteru je možné zařízení snadno připásat na tělo a pak za pomocí elektrod sledovat své zdravotní ukazatele celý den.

Spot Check je užitečnou funkcí, která umožnuje lékaři kontrolu pacienta kdekoliv a kdykoliv. Možnost změřit EKG, SpO2 či teplotu, lékaři umožní lepší orientaci nad kondicí pacienta, dřívější rozpoznání příznaků a zjištění potencionálních rizik. Veškerá data mohou být uloženy a zobrazeny na PC pomocí speciálního softwaru.

EKG

  • okamžitě kontroluje, zachycuje a identifikuje abnormální EKG
  • umožňuje jak drátové tak bezdrátové měření
  • širokopásmová 500Hz frekvence umožní zachytit všechny detaily vašeho EKG
  • 30/60/90 s záznamy mohou být znovu přehrány

Oxymetr a spánkový monitor

  • umožňuje jak drátové tak bezdrátové měření SpO2
  • jednoduchým umístěním prstu na SpO2 senzor změříte saturaci krve do 20 sekund
  • externí SpO2 senzor je ideální pro odhalení spánkové apnoe
  • ukládá až 10 hodin měření
  • meinvazivní ale neustálé monitorování krevního tlaku
  • schopnost poskytnout systolické měření krevního tlaku. To je nejen užitečné pro monitorování změn krevního tlaku, ale také pro prevenci

Teploměr

  • integrovaný infračervený teploměr s vysokou přesností
  • jednoduché použití a rychlé měření, pouze 3 sekundy
  • komfortní a bezpečný, není nutné budit dítě pro měření teploty

Díky zabudovanému bluetooth je možné spárování s mnoha telefony či tablety. Následně je možné zaslat všechny měřené veličiny svému doktorovi například emailem. Toto je vhodné jak pro kontrolní měření, tak i pro naléhavé případy.

Díky holteru je možné zařízení snadno připásat na tělo a pak za pomocí elektrod sledovat své zdravotní ukazatele celý den. Funkčnost zařízení je stejná jako u klasické Pro verze, díky bohatšímu příslušenství ale uživatel může sledovat svůj srdeční tepu kontinuálně.

Technické parametry:

  • obrazovka – velikost – 2,7“, B/W HD,
  • bluetooth,
  • dotyková obrazovka,
  • nemocniční/domácí režim,
  • mini-monitor – volitelné,
  • kontrola na místě,
  • bezdrátové EKG,
  • drátové EKG,
  • ST úsek,
  • QRS Komplex,
  • bezdrátový oxymetr,
  • drátový oxymetr,
  • analýza rytmu,
  • měření teploty,
  • systolické měření krevního tlaku,
  • spánkový monitor,
  • krokoměr,
  • kalendář a hodiny,
  • upomínkový režim,
  • počet uživatelských rozhraní – 24,
  • záznamník – ano,
  • APP (iOS/Android) zdarma,
  • PC data management SW zdarma.
Provozní teplota 5 – 45°C
Voděodolnost IP22
Drop test 1 m
Velikost 88×56×13 mm
Váha 65g
Obrazovka 2.7′ touch screen, HD
Konektor Micro D(Pro)
Bezdrátové připojení Bluetooth duální režim, podpora 4.0 BLE
Napájení DC5V/USB
Typ baterie Nabíjecí lithium-polymer baterie 560mAh
Počet nabíjecích cyklů > 1000 měření
Doba nabíjení  < 2 hodiny
EKG
Typ měření Bezdrátové i drátové dvou svodné měření
Režimy měření 30s/60s/90s, kontinuální
Rozsah HR 30 – 250 úderů za minutu
Přehled měření srdeční frekvence, QRS komplex, ST úsek, QT/QTc interval
Vyhodnocení měření Pravidelný EKG rytmus, vysoká srdeční frekvence, nízká srdeční frekvence, vysoká hodnota Qrs, vysoká hodnota ST (pouze ext.), Nízká hodnota ST (pouze ext.), Nepravidelný EKG rytmus, nelze analyzovat
EKG holter
Doba měření 24h
Parametry srdeční frekvence, rytmus, variabilita srdečního tepu
Oblast nošení na zápěstí
SpO2
senzor bezdrátový, drátový na prst
Přesnost měření 70% – 100%
Rozsah tepové frekvence  PR 30 – 250 úderů za minutu
Rozsah PI  % 0,5 * 15
Přehled měření pulzní saturace kyslíkem, tepovou frekvenci, Podíl okysličené krve PI
Vyhodnocení měření normální/ nízká hladina kyslíku, nelze analyzovat
Měření krevního tlaku
Metoda měření neinvazivní měření bez manžety
Vyhodnocení měření Systolický tlak založený na individuálním kalibračním koeficientu
Teploměr
technika měření infračervené, na čele
Doba měření 3s
Rozsah tělesná teplota 34.0 to 42.2 °C (94.0 to 108.0 °F)
Rozsah teploty objektu 0–100 °C
Spánkový monitor
Doba měření až 10 hodin
Vyhodnocení SPO2, tepové frekvence
Vyhodnocení Celková doba měření,
Zajímavé:  První Příznaky Těhotenství Po Ket?

Jeden den s holterem: Na co se musíte připravit?

Tento článek je reklamním sdělením

Vyšetření je neinvazivní a nemusíte se na něj důkladně připravovat. Díky němu může lékař přijít i na skryté srdeční problémy.

Cítíte občas nepravidelný tlukot vašeho srdce nebo vás přepadají nevysvětlitelné mdloby? Je možné, že máte nějaký problém se srdcem. I když máte třeba pocit, že jste ještě na srdeční onemocnění příliš mladí, raději navštivte specialistu, kardiologa nebo internistu. Kardiovaskulární problémy stále patří mezi nejčastější zdravotní problémy, na které se u nás umírá.

Je pravda, že každý specialista vám hned pro jistotu udělá – natočí – EKG. Klasický elektrokardiogram však nemusí s odhalením problému pomoci. Proč? Doktor ho dělá v ambulanci, kde jste většinou v klidu. Skryté nebo jen občasné problémy, tak nemusí být na záznamu vidět. Pokud tedy na nic nepřijde, je možné, že vám naordinuje vyšetření prostřednictvím holteru.

Co jsou hotlery?Holter funguje na podobném principu jako EKG, jenom je menší a pacient ho nosí na těle dlouhodobě. Většinou jeden, někdy i dva až tři dny. Existují i dlouhodobější monitory, které zaznamenávají jen jednotlivé události.

Přístroj se skládá z malé krabičky, kterou budete mít připevněnou na hrudi, a z několika (5-7) sond, které jsou precizně umístěné na vašem hrudníku.

Jak se připravit?Pokud se vyšetření bojíte, není proč. Vyšetření holterem je zcela neinvazivní. Může být možná jen trochu nepříjemné v místech, kde máte holter a sondy připojené. Omezení vás také čeká v podobě osobní hygieny.

Nemůžete se koupat, sprchovat, plavat v bazénu. Přístroj by se tak mohl zničit. Existují však už i holtery, které můžete na chvíli odpojit a zase zapojit. Ty se většinou používají při dlouhodobějším sledování, které trvá třeba i týden či čtrnáct dní.

Co udělat před vyšetřením?• Pořádně se před nasazením přístroje umyjte. Potom už budou vaše možnosti koupání omezené.• Nedávejte si na tělo žádné krémy nebo pudry. Bude pak těžší přístroj přichytit.• Pokud máte na hrudi silné ochlupení, možná si raději část oholte, aby bylo možné přístroj lépe zachytit. Chlupy mohou někdy vadit.

• Vezměte si volnější oblečení, které se vám dobře svléká a zas ebléká.

Jak se chovat s holterem?Po té, co vám lékař holter nasadí, začne zařízení monitorovat vaše srdce.

Kromě toho ještě dostanete deníček, do kterého budete muset psát vše, co děláte a také všechny problémy se srdcem, které zaznamenáte, například arytmii nebo silné bušení.

Nesmíte také vždy zapomenout zapsat přesný čas, aby mohl lékař porovnat vaše poznámky se záznamem, který z holteru získá.

Po odchodu od specialisty dělejte přesně to, co byste dělali i bez holteru. Nemusíte se nijak omezovat. Pod volnějším oblečením není přístroj téměř vidět, takže se nemusíte bát zvědavých pohledů vašich kolegů a známých. Nikdy holter nesundávejte, ani před spaním.

Čemu byste se měli vyhnout?• Sprchování, koupání, plavání.• Zkuste se vyhýbat všem detektorům kovů.• Vyhněte se používání mikrovlnky, elektrického holicího strojku, magnetu, elektrického kartáčku. I když se to většinou nestává, všechny tyto přístroje mohou přerušit záznam.

• Mobil nebo třeba iPod si radši dejte do tašky než do kapes.

Co následuje po vyšetření?Lékař vám při nandávání holteru řekne, kdy se máte do ordinace vrátit. Většinou to bývá hned na druhý den. Nezapomeňte si deníček! Přístroj vám sundá, získá z něj záznam a porovná jej s deníčkem, který jste si pečlivě psali. Pokud zjistí, co způsobuje vaše problémy, určí vaší další léčbu nebo operaci.

Stává se ale, že ani z holteru lékař nevyčte žádné problémy. V tomto případě zvolí ve vašem případě další vyšetření, například prostřednictvím dlouhodobějšího holteru nebo záznamníku jednotlivých událostí. Ten je podobný jako holter, ale záznam se zapne, nebo vy ho zapnete, jenom ve chvíli, kdy pociťujete problémy.

Foto: Wikimedia Commons, Zdroj: Bigstockphoto.com

Tento článek je reklamním sdělením

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector