Komplexní Lázeňská Léčba Třeboň?

Komplexní lázeňská léčba Tento typ lázeňské léčby je určen pro všechny občany ČR (včetně důchodců), pojištěné u některé ze zdravotních pojišťoven v ČR. Návrh na léčbu vystavuje ošetřující lékař a po dohodě s pojištěncem uvádí dle diagnózy i požadované lázeňské zařízení.

Co se léčí v lázních v Třeboni?

Stavy vhodné k lázeňské léčbě v třeboňských lázních:

 • Degenerativní onemocnění kloubů (osteoartróza, zejména koxartróza a gonartróza)
 • Revmatická onemocnění
 • Bechtěrevova nemoc.
 • Dna a hyperurikemický syndrom.
 • Osteoporóza.
 • Artritidy.
 • Vertebrogenní algický syndrom.
 • Funkční poruchy kloubů, svalů apod.
 • Co je komplexní lázeňská péče?

  Komplexní lázeňská péče ( KLP) je hrazena z veřejného zdravotního pojištění, během kterého je pacient v pracovní neschopnosti. Pojišťovna plně hradí léčení, standardní ubytování (dvoulůžkové pokoje) a stravování. Délka pobytu je 21 nebo 28 dnů, dle zdravotní indikace.

  Co se léčí v Hodoníně?

  V Lázních Hodonín jsou léčeny především

 • Zánětlivá a degenerativní onemocnění páteře.
 • Revmatická onemocnění kloubů a páteře (Bechtěrevova nemoc, revmatoidní arthritída apod.)
 • Degenerativní onemocnění kloubů (arthrózy)
 • Stavy po úrazech a operacích páteře.
 • Stavy po úrazech a operacích kloubů (totální náhrady kloubů)
 • Jak s VZP do lázní?

  Schválený návrh na komplexní lázeňskou léčebně rehabilitační péči zasílá příslušná pobočka VZP ČR přímo do lázeňského zařízení uvedeného v návrhu na prvním pořadí. Pokud toto zařízení má volný termín, vyrozumí pacienta „Předvoláním pacienta“ nejpozději do 5 dnů přede dnem určeného nástupu lázeňského léčení.

  Co se léčí v lázních v Bechyni?

  Léčíme především artritidy a artrózy, Bechtěrevovu chorobu, metabolická onemocnění s postižením kloubů, bolestivé syndromy šlach a svalů, předoperační a pooperační stavy (TEP), osteoporózu, nemoci nervové a další.

  Co se léčí ve Velichovkách?

  Velichovky. Dnešní moderní lázeňské zařízení, s více jak stoletou tradicí, se specializuje především na léčbu a rehabilitaci klientů s onemocněním pohybového aparátu, pacientů po úrazech a po operacích kostí a kloubů, včetně kloubních náhrad. Dále pak léčbu nervových onemocnění (dle platného indikačního seznamu).

  Zajímavé:  Vliv Výživy A Způsobu Stravování Na Zdraví Člověka?

  Kdo má nárok na komplexní lázeňskou péči?

  Aby se jednalo o nárok na lázně zdarma, musí návrh nejprve schválit specializovaný revizní lékař pojišťovny, u které jste registrováni. Nejde tedy předem říct, zda budete mít například nárok na lázně po infarktu, anebo nárok na lázně po mozkové mrtvici či během probíhající artrózy. Vždy záleží na konkrétním případu.

  Co se léčí v lázních Jeseník?

  V lázních se dnes léčí choroby dýchacího ústrojí, choroby srdečně cévní, choroby štítné žlázy, choroby pohybové i duševní, choroby ženské a kožní. Součástí léčby je i aktivní pobyt na zdravém vzduchu, využívající vynikajících klimatických a geografických podmínek.

  Co to je příspěvkové lázně?

  Příspěvková lázeňská péče je druh lázeňské léčby, který je částečně hrazen zdravotní pojišťovnou. Využít jej můžete u řady onemocnění, která jsou popsána v tzv. Indikačním seznamu pro lázeňskou péči.

  Co se léčí v lázních Teplice nad Bečvou?

  Zdejší lázeňská péče pomáhá obnovit síly nejen dospělým, ale i dětem od 1,5 roku věku a dospívajícím. Léčebné pobyty jsou vhodné zejména pro rehabilitaci oběhového a nervového systému, pohybového aparátu, léčbu poruch látkové výměny (diabetes mellitus – cukrovka) a obezity u dětí. Pomáháme i onkologickým pacientům.

  Co si vzít do Lázní Hodonín?

  Osobní doklady, průkaz zdravotní pojišťovny, ubytovací voucher (formulář, který jste od nás obdrželi při potvrzení rezervace) Plavky, doporučujeme i župan.

  Co se léčí v lázních Lednice?

  Léčivým zdrojem Lázní Lednice je jodobromová minerální voda, která pomáhá při pohybových, neurologických, kožních problémech a podpůrně také např. při léčbě neplodnosti. Ubytování je zajištěno ve 38 komfortně zařízených dvoulůžkových pokojích a samozřejmostí je bezbariérový přístup do všech částí budovy.

  Kam do lázní s Artrozou?

  Léčebné pobyty v lázních Třeboň jsou zaměřené především na léčbu nemocí pohybového aparátu včetně artrózy.

  Zajímavé:  Mykoza U Mužov Priznaky?

  Jak vyridit lázně?

  „Návrh na lázeňskou péči vystavuje praktický lékař dle doporučení odborného lékaře nebo ošetřujícího lékaře při hospitalizaci. Zároveň navrhne typ lázeňské péče a místo vhodné pro léčbu daného onemocnění (indikace).

  Jak podat žádost o lázně?

  Navštivte svého praktického lékaře nebo ambulantního specialistu, který zpracuje návrh na vaši lázeňskou péči (komplexní nebo příspěvkovou). Požádejte ho, aby v návrhu uvedl Léčebné lázně Bohdaneč. Návrh je zaslán zdravotní pojišťovně, jejíž revizní lékař podaný návrh schválí či zamítne.

  Kdy do lázní po operaci páteře?

  Na lázeňskou léčbu máte nárok do 1 roku po operaci. Vhodné je absolvovat lázeňskou léčbu asi půl roku po operaci.

  Které lázně jsou nejlepší?

  Nejlepší lázně v ČR: Kam jít relaxovat? Máme pro vás pět tipů

 • Karlova Studánka: Lázně s nejčistším vzduchem.
 • Karlovy Vary: Nejznámější lázně v ČR.
 • Kynžvart: Nejlepší lázně v ČR pro děti.
 • Třeboňské lázně jsou jedny z nejnavštěvovanějších.
 • Léčebné lázně Jáchymov se mohou pochlubit radonovou vodou.
 • Diskuze

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Adblock
  detector