Léčba Po Infarktu Myokardu?

Léčba. Cílem léčby infarktu myokardu je co nejrychlejší (v řádu hodin) obnovení normálního průtoku v postižené věnčité tepně čili transport nemocného do specializovaného kardiocentra, které provádí katetrizaci srdce s následným provedením tzv. angioplastiky.

Co se deje po infarktu?

K odumírání srdeční tkáně začíná docházet přibližně po dvaceti minutách, a pokud postižený člověk nevyhledá včas lékařskou pomoc, po několika hodinách tkáň kompletně odumře. Nejčastěji je infarktem postižena levá srdeční komora. Postižená část srdečního svalu přestává pumpovat do těla krev.

Jak se clovek cítí po infarktu?

Postižený člověk se hodně potí, později má pocit krátkého dechu až dušnosti. Všechny příznaky se mohou projevit takzvaně ‚z plného zdraví‘, tedy u nemocného, který nikdy podobné obtíže neměl. Nebo u pacienta, který již u sebe dříve určitý stupeň bolestí na hrudi pozoroval.

Jak dlouho se léčí infarkt?

Celková doba hojení infarktu záleží na jeho velikosti a pohybuje se od 2 do 6 týdnů. Nástup do práce je u nekomplikovaného nevelkého infarktu možný za 2–4 týdny, u rozsáhlého infarktu za 3 měsíce (podle charakteru práce).

Jak dlouho trvá rekonvalescence po infarktu?

Do práce se člověk po infarktu vrací po zhruba 2 až 3 měsících. Záleží samozřejmě na druhu zaměstnání. Někteří lidé mohou po poradě s lékařem zažádat o částečný invalidní důchod, pokud je jejich práce ze zdravotního hlediska nevhodná.

Jak dlouho se zije po infarktu?

Po prvním infarktu žije většina lidí dlouhý a produktivní život. Jenže přibližně 20 % pacientů ve věku 45 let a starších čeká v následujících 5 letech po prvním infarktu další. Jak mezi ně nepatřit? Užívejte léky přesně podle pokynů lékaře.

Jak poznat náběh na infarkt?

Nejčastěji se projeví tupým tlakem nebo pálením za hrudní kostí, bolestí, která se šíří do levé paže a krku. U osob, které postihl infarkt, nechybí i další důležité příznaky způsobené drážděním takzvaného „bloudivého nervu“: silné pocení, schvácenost, nevolnost a případně i dušnost.

Zajímavé:  Je Zdraví Jako Ryba?

Jak dlouho trvá bolest při infarktu?

Příznaky infarktu myokardu

„V každém případě se jedná o krutou, svíravou bolest na hrudi, může se šířit do zubů, do rukou, Potíte se, je vám nevolno. Bolest trvá deset minut a déle a nepřestává,“ popisuje příznaky MUDr. Varvařovský.

Jak se vysetruje infarkt?

fyzikální vyšetření (pohled, poklep, poslech, pohmat) a dále natočení elektrokardiogramu (EKG). Zásadním vyšetřením v podmínkách České republiky, na něž navazuje i léčba, je katetrizační vyšetření (koronární angiografie, koronarografie), kdy se vyšetří přímo koronární tepny za pomoci speciálních cévek (katetrů).

Jak dlouho trvají příznaky infarktu?

Důležité je, že trvá více jak 20 minut – často celé hodiny. Přibližně u poloviny nemocných jsou přítomny též doprovodné příznaky (dušnost, nausea až zvracení, pocení, palpitace, strach, slabost až mdloby). Asi v 10% případů jsou příznaky mírné, atypické, vzácně žádné (tzv. ‚němý infarkt‘).

Jak dlouho je clovek po infarktu v nemocnici?

V případě, že byl pacientovi diagnostikován srdeční infarkt, v nemocnici stráví minimálně 3 dny až 1 týden.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *