Léky Pro Dušné Koně?

Stiefel Tymián, dobrý pro dýchací cesty a zažívání. Nutriční doplněk pro koně. Krmný doplněk pro rychlé a přirozené zastavení kašle. Systém INNOFOGGER pro rozstřikování přírodního aerosolu s eukalyptem pro dušné koně, do prašných stájí nebo pro koně s potížemi s dýcháním

Jak léčit dušnost u koní?

Velmi účinné, ale také více náročné, je podávat inhalační léčbu. Na to existuje speciální přístroj, který se koni nasadí a velmi dobře drží. Nicméně je nutná asistence, pokud na tento způsob podávání léků není již koník naučen tak, že drží sám. Co by měl ale každý majitel dušného koně zvážit, je podávání kortikoidů.

Co pro dušné koně?

5 pravidel pro dušné koně

 • Venkovní ustájení v režimu 24/7.
 • Neprašná nebo žádná podestýlka.
 • Nekrmit suchým senem (napařovat nebo namáčet seno)
 • Vlhčení granulí a jádra.
 • Eliminace prachu – čištění srsti jen v otevřených prostorách, zametání v nepřítomnosti koně, nejezděme na prášící jízdárně apod.
 • Co na kašel u koní?

  Koni se většinou podávají kortikosteroidy, bronchodilatancia (rozšiřují dýchací cesty, a tak koni usnadňují dýchání) a mukolytika (podporují evakuaci hlenu z dýchacích cest). Kortikosteroidy lze podávat jak perorálně s krmivem/injekčně, tak i inhalačně.

  Co znamená kdyz je kůň Dusny?

  Podzim, zima a jaro jsou období, kdy se u mnoha koní zhoršuje dýchání a projevuje se tzv. dušnost – tzn. onemocnění dýchacích cest, které není infekčního původu, ale které má příčinu ve valné většině ze špatného vzduchu, který koně musí dýchat.

  Jak poznat Dusneho koně?

  Nejlépe je nechat koníka vyšetřit endoskopem a popřípadě udělat rozbor z hlenu, jestli nějaký je. Ten toho řekne podstatně víc. Mám zkušenost, že jeden veterinář mi řekl, že kůň je dušný a to bylo pouze pohledem a poslechem a při vyšetření endoskopem se ukázalo, že to tak není.

  Zajímavé:  Léčba Plísně Nehtů V Těhotenství?

  Jak dýchá kůň?

  Kůň skoro nikdy nevyužívá k dýchání všech plicních sklípků, stačí mu k tomu pouze jejich část. Při jednom nádechu se proto dostane do plic méně vzduchu, než kolik by se tam skutečně mohlo vejít. Mluvíme o dechovém objemu. Dospělý velký kůň v klidu do sebe vdechne asi 4-8 litrů vzduchu.

  Diskuze

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Adblock
  detector