Sirná mast – Vše o zdraví

Poslední revize: 23. července 2021

Sirná mast představuje nejstarší prostředek léčby svrabu. Sirná mast má totiž antiseptické a antibakteriální účinky, proto se aplikuje rovněž na kůži se silně zánětlivými, ekzémovými projevy, též je vhodné ji využít při léčbě mykóz, plísní a jiných kožních defektů. Sirnou mast mohou používat i těhotné a kojící ženy a děti.

Sirnou mastí se léčí převážně svrab. Svrab se dá definovat jako svědivé, přenosné, parazitární kožní onemocnění. Svrab je relativně častá dermatóza (kožní onemocnění), která způsobuje menší epidemie v prostředí, kde se předpokládá větší pohyb lidí v kombinaci s nižší úrovní hygieny.

Svrab tak může postihnout utečenecké tábory, levné turistické ubytovny (hostely) a podobně. Původcem svrabu je samička zákožky svrabové. Zákožka, jež má velikost asi 300–500 mikrometrů, je lidský parazit vytvářející v pokožce člověka chodbičky. V těchto chodbičkách samička kálí a klade vajíčka.

Na člověku (v člověku) samička přežívá asi 4─6 týdnů, v průměru naklade 40–50 vajíček a z desetiny vajíček se během 14 dní vyvinou dospělí jedinci. Pro zákožku je charakteristické to, že je mimo organismus člověka velice citlivá na vyschnutí a vlhko. Při pokojové teplotě není schopna pohybu a umírá do 3 dnů.

Jestliže vystavíme zákožku teplotám okolo 50 °C, zahyne do 10 minut.

  • Svrab, plísně, mykózy, ekzémy, „potivé nohy‟, bradavice a jiná kožní onemocnění se léčí tak, že se mast po koupeli vetře do osušené kůže postižených míst těla a obličeje, a to i u dětí.
  • výběr z naší tvorby

Sirná mast - Vše o zdravíSirná mast - Vše o zdraví

Sirná mast obsahuje ambiderman, síru a olivový olej. V plastovém kelímku se šroubovacím uzávěrem se dodává 50 ml masti.

Síra se používá v mastném základu: pro dospělého pacienta je vhodná 10–20% sirná vazelína, u dětí se používá 2,5% mast. Tato mast se aplikuje 1krát za 24 hodin 3 po sobě následující dny.

Aby byla léčba úspěšná, je nutné dodržovat následující zásady zevní léčby: preparát se má po koupeli stejnoměrně vtírat do důkladně osušené kůže celého těla; každý den je nutné měnit spodní a ložní prádlo, které se musí následně vyprat při teplotě minimálně 60 °C, vyžehlit a 3 dny nepoužívat; ostatní prádlo či obuv by se pak neměly používat alespoň 5 dní.

výběr z naší tvorby

Sirná mast - Vše o zdravíSirná mast - Vše o zdraví

Sirnou mast si můžete vyrobit sami doma. Smícháte práškovou síru s lékařskou vazelínou nebo s kvalitním olivovým olejem tak, aby vznikla pasta. Vzniklou pastu nanesete na celé tělo a necháte působit po dobu 24 hodin, poté smyjete.

Cena sirné masti se pohybuje okolo 75 Kč a dá se koupit zde.

Autor: © sveviFoto: © wbs

Mgr. Světluše Vinšová

Je registrovaná zdravotní sestra. Vystudovala Univerzitu Jana Amose Komenského v Praze – obor Andragogika. Ve volných chvílích píše články o zdraví, zdravém životním stylu a vaření. Kromě toho se intenzivně věnuje zdravotnictví.

Do jejího volného času neodmyslitelně patří rodina, příroda, zahrada a cestování. Pokud si vyšetří trochu času, bere si do ruky literaturu převážně historickou. A když je třeba trochu více peněz, dělá projekty pro farmaceutické firmy.

odkaz na článek

VINŠOVÁ, Světluše. Sirná mast [online]. Zdraví-léčba.cz, 2015-05-16. Dostupné online.

klíčová slova

# sirná mast# sirná mast výroba

přidejte sem svůj komentář

Něco Vám není jasné? Zeptejte se na to ostatních. Určitě Vám pomohou. K zeptání použijte tento formulář.

přehled komentářů

 EVA Škaroupková  18.2.2019 21:12

DAJÍ SE DĚLAT KOUPELE NOHOU MLETOU SÍROU A V JAKÉM POMĚRU DĚKUJI

Počet odpovědí: | Stálý odkaz | Odpovědět

 jaroslava 

Dostala žena svrab v nemocnici?

Téměř osmdesátiletá Jana Vytisková z Plzně byla nedávno hospitalizovaná v Centru následné péče v Privamedu. Během svého nemocničního pobytu ji začala silně svědit kůže. Po návratu domů se potíže zhoršovaly, proto zamířila k lékařce, jež jí diagnostikovala svrab. Vedení plzeňské městské nemocnice však informaci, že by se žena nakazila u nich, jednoznačně odmítá.

„Maminka ležela na pokoji s další pacientkou, která se neustále různě na těle drbala. Zřejmě to chytila od ní,“ domnívá se dcera Jana Svobodová, jež na oddělení svou matku navštěvovala.

Jana Vytisková nejdříve dostala od kožní doktorky lék, jenž nezabíral. „Po čtrnácti dnech proto vyhledala jinou odbornici, která určila, že se jedná o svrab. Maminka dostala sirnou mast a její zdravotní stav se konečně začal zlepšovat,“ doplnila dcera Jana.

Přečíst článek ›

Ředitel Privamedu Miroslav Mach uvedl, že žádný pacient ani nikdo z personálu v poslední době netrpěl ani aktuálně netrpí infekční zánětem, jejž způsobuje zákožka svrabová. Pouze v jednom případě nemocná (nikoliv paní Jana) trpěla při hospitalizaci pouze běžnými kožními problémy.

„Svrab dostala až po návratu domů,“ doplnil ředitel.

Stejnou diagnózu si však od lékařky před několika týdny vyslechla rovněž jedna zaměstnankyně Privamedu. „A nejsem jediná, kdo se nakazil.

V lékařské zprávě to mám černé na bílém,“ zdůraznila žena, jež si nepřála být jmenována, ale redakce její totožnost zná. Deník má k dispozici též dokument o nálezu svrabu. „Všechno jsem musela vyprat a vydezinfikovat.

Nejvíce jsem se ale bála, že to přenesu na své dvě malé děti,“ svěřila se Plzeňanka.

Stejně jako ředitel Privamedu se k situaci vyjadřuje primář Centra následní péče Oldřich Berka. „Jedná se o mylné informace. U několika zaměstnanců se objevila stafylokoková dermatitida s podobným klinickým obrazem, jako má svrab,“ ozřejmil.

Jestliže se ve zdravotnickém zařízení vyskytne svrab, je povinnost tuto skutečnost oznámit. Krajští epidemiologové však nemají hlášen ani jeden případ.

Přečíst článek ›

Svrab, Skabies

                                                                                                                                                                                                 Svrab je infekce kůže, vyvolávaná roztočem zákožkou svrabovou. Je to sice nepříjemná, ale léčitelná choroba.

Obzvláště nápadným projevem je intenzivní svědění, které se v noci (v teple) stupňuje. Svrab je velmi snadno přenosný, nejčastěji přímým kontaktem kůže s kůží, u dospělých především při sexuálním styku, ale také při společně používaném oblečení, lůžkovin nebo ručníků.

Spolehlivé údaje o počtu nemocných neexistují, mimo jiné i proto, že nemocní se většinou za svrab stydí a nejdou k lékaři. 

Původcem svrabu je zákožka svrabová. Samičky jsou veliké až půl centimentru a dají se proto rozeznat i prostýma očima. Sameček je oproti samičce dvakrát menší.

Oplodněná samička vyvrtává povrchní kanálky v rohové vrstvě kůže a do chodbiček ukládá vajíčka, z kterých se v průběhu dalších třech týdnů vyvinou nejprve larvy, poté takzvané nymfy a nakonec pohlavně zralé zákožky svrabové, které cestují chodbičkami zpět na povrch kůže. Ale než člověk infekci zpozoruje, uběhne obvykle několik týdnů:  předpokládá se, kožní reakce je vyvolána přecitlivělostí na parazity, která se vyvine až po určité době. V šíření svrabu může hrát významnou roli i stoupající obliba cestovat. V některých hotelích s nízkou úrovní hygieny není ložní prádlo dostatečně vyprané, takže se další lidé mohou snadno nakazit.

Zajímavé:  Léčebné konopí se možná bude pěstovat i v Česku – vše o zdraví

Jak již napovídá název svrab, stojí na prvním místě příznaků u pacientů mimořádně intenzivní svědění (v latině „scabo“ = škrabat).

Nápadné je zesílení pocitu svědění v teple, především v posteli, ale i při pobytu v přetopených místnostech. Typická jsou i místa svědění na určitých partiích těla.

Nejčastějšími místy svědění jsou meziprstní prostory, podpažní jamky, loketní ohbí, u žen okolí dvorců prsních bradavek, u mužů na genitálu, kolem pasu, v dolní oblasti hýždí.

Kromě těchto typických míst může zákožka svrabová napadnout i kůži v dalších částech těla – například záda, obličej a u dětí kštici.

Protože jsou potíže vyvolány alergickou reakcí obranného systému těla, mohou se první známky nemoci objevit se spožděním až čtyř týdnů.

Vzhledem k tomu, že se tato nemoc objevuje převážně mezi dospělou populací a je přenášena sexuálním stykem, měla by být informována v případě zjištění infekce i kontaktní osoba. Kontaktní osoby by měly při výskytu podobných symptomů okamžitě vyhledat kožního lékaře. Problémem je, že po dobu léčby by měly být kontakty s jinými osobami co nejmenší. To znamená hlavně pro děti veliké omezení. 

Obzvláště u dětí je nutné kromě léčby příčiny nákazy snížit nesnesitelný pocit svědění pomocnou léčbou. Za prvé proto, že děti mají tendenci se velice často v takových případech škrábat, takže může dojít zanesení sekundární infekce do kůže, za druhé proto, aby se kůže co nejdříve uzdravila. Mnoho pacientů trpí kvůli silnému svědění nespavostí.

V zásadě je důležité,  aby pacient pochopil, že se jedná o nakažlivou nemoc. Když jsou mu vysvětleny způsoby přenosu infekci, sníží se i jeho obavy z ní. Při dodržení všech opatření se dá svrab vyléčit v průběhu několika dní.

Nejdůležitější je pacientův údaj o silném svědění na celém těle. I zjištění, že se svědění zesiluje hlavně v teple pod přikrývkou v posteli, je velice důležitou informací pro rozpoznání svrabu. Při vyšetření svědící pokožky jsou patrné typické vyvýšené obrysy chodbiček, které jsou dlouhé několik milimetrů až asi jeden centimetr.

Cvičené oko může dokonce na konci chodbiček postřehnout zákožky svrabové v podobě tmavých bodů. V takovéto čisté formě se ovšem svrab dá pozorovat spíše výjimečně, protože chodbičky jsou většinou překryty kožními změnami, které vznikly škrábáním a sekundární infekcí.

Na kůži se objevují kopřivkové pupínky, ekzém i hnisavé pupínky a vřídky.

Diagnózu potvrdí průkaz parazita v materiálu vyškrábnutém z chodbiček a vyšetřeném pod mikroskopem, kde je možné zřetelně rozpoznat zákožku, její vajíčka a eventuálně  její výkaly. Teprve poté je jisté, že se jedná o infekci zákožkou. Ovšem u typických případů není mikroskopický průkaz nezbytný.

 Za zmínku stojí ještě velice těžká forma svrabu, která se vyskytuje hlavně u pacientů s oslabeným imunitním systémem nebo s neurologickým onemocněním. Tito pacienti mohou mít na kůži nesvědivé šupiny, způsobené obrovským množstvím zákožky.

Kromě toho existují ještě sezónní nebo podzimní svraby, jejichž původci žijí hlavně na rostlinách. Jak ukazuje název, je tento typ přenášen pouze na podzim nebo za sezónních prací.

Existují také kožní infekce, způsobené roztoči přenesenými ze zvířat na lidi. Roztoči mohou žít v kůži králíků, zajíců, koček, psů nebo ptáků. Svrab je u těchto zvířat nazýván prašivina.

Svrab je dobře léčitelný. Léčba se skládá ze dvou kroků: za prvé musí být zabity všechny zákožky nacházející se pod kůží, za druhé musí být zabráněno nové infekci.

Proto musí být zahubeny i zákožky, které se mohou nacházet v oblečení nebo ložním prádle, a zároveň léčeny všechny kontaktní osoby, například sexuální partner nebo rodinní příslušníci, a to i v případě, že se u nich žádné známky infekce neobjevují.

 K vyhubení zákožek z povrchu kůže se nejčastěji používají dvě substance, které se aplikují zevně:

–         lindan (hexachlorcyklohexan), krém nebo lotio- u dospělých ve formě třídenní léčby celého těla, u dětí se dva po sobě jdoucí dny aplikuje na 3 hodiny na celé tělo s výjimkou hlavy. U dětí do 3 let pouze v nemocnici, pod dohledem lékaře.

–         esdepallethrin (Spregal)

–         obě účinné látky se často kombinují s benzylbenzoátem.

Dále je nutné vyprat (pokud možno převařit) všechno osobní ložní  prádlo. V případě, že var není možný, prádlo by mělo být po vyprání na několik dní odděleno od ostatního.

U svrchních odděvů stačí důkladné vyvětrání po dobu nejméně 4 dny, protože zákožky přežívají mimo kůži maximálně 2 až 3 dny. Protože medikamentózní léčba kůži dráždí a vysušuje, měly by být nakonec použity tuky obsahující krémy a koupele, aby došlo k obnovení tukového obsahu kůže. Suchá kůže svědí, proto se může stát, že svědění bude pokračova- nemusí to nutně znamenat selhání léčby.

Při větším rozsahu sekundární infekce může být nutné nasadit antibiotika – ale o tom musí rozhodnout lékař.

Při užívání léků proti svrabu by měla být zachovávána tato pravidla:

  • nepoužívat na obličej
  • aplikovat pouze na kůži
  • nenanášet na sliznice
  • nenechávat působit déle než je předepsáno
  • po dobu léčby snížit pobyt v hodně vytopených místnostech a koupelích
  • žádný sexuální kontakt po celou dobu, dokud je na tělo nanášena mast

Při léčbě se mohou vyskytnout vedlejší účinky je nevolnost, bolest hlavy, závrať, otupělost nebo stavy zmatenosti.

Nějaká prevence v pravém slova smyslu neexistuje. Ale každý, kdo je infikovaný, by měl být natolik zodpovědný, aby tuto skutečnost sdělil jak svému sexuálnímu partnerovi, tak rodinným příslušníkům. Tyto osoby, které byly s infikovaným v kontaktu,  by se měly následně také nechat vyšetřit, případně léčit.

Těžká situace vzniká u dětí, které se mohou stát terčem posměchu kamarádů a jsou dočasně vyloučeny z kolektivu. Proto by měl být jejich strach a nemoc brána velice vážně a mělo by jim být přesně vysvětleno, že se jedná pouze o časově omezené opatření.

 Jak se mohu bránit před infekcí zákožkou svrabovou?       Nějaká specifická prevence neexistuje, neboť v zásadě může být infekce přenesena na každého z nás.

Často se stává, že postižení infekci zjistí až po určité době, a přenášejí tak nemoc na další lidi ve svém okolí, aniž by si toho byli nějak vědomi.

Zajímavé:  Addisonova choroba - vše o zdraví

I z tohoto důvodu je tak důležité, aby každý, kdo zjistí své onemocnění, to sdělil rodinným příslušníkům, sexuálnímu partnerovi i lidem z blízkého okolí. Pouze tak se dá šíření infekce zamezit.  

 Ve které chvíli má cenu navštívit lékaře?       Ve cvhíli, kdy máte sami podezření, že máte svrab, například při typickém pocitu svědění na typických částech těla. Může se stát, že vás lékař pozve k další návštěvě, protože obzvláště u svrabu v časném stádiu se vždy nemusí podařit zákožku v kůži najít.  

Opravdu stačí vyprat prádlo ve vařící vodě?       Ne, protože tak nedojde k zahubení zákožek svrabových, které se ještě nacházejí na těle.

Naopak v případě samotné léčby dochází často k nové nákaze právě kontaminovaným prádlem, které nebylo pořádně vypráno a vyvětráno, a ve kterém se tak stále nacházejí zákožky.

Aby byla léčba úspěšná, musí být obě opatření provedena současně – léčba kůže i dezinfekce prádla.  

Co mám dělat v případě, že se mi dostal krém proti svrabu na rty nebo do úst?       V takovém případě byste měl ústa vyplachovat chladnou tekoucí vodou nejméně po dobu 10 minut, vodu ovšem nepolykat, ale hned všechnu vyplivovat. Nakonec byste měl o této události informovat svého lékaře.  Po nanesení krému na kůži byste si měl vždy pečlivě umýt ruce mýdlem.  

Zvyšuje se riziko nákazy v případě, že jsem již jednou svrab prodělal?       Ne, v zásadě je riziko další infekce u každého pacienta nezávislé na tom, zda již někdy dříve svrab prodělal. Ovšem ve zvýšené míře jsou ohrožení lidé s oslabeným imunitním systémem, například pacienti, kteří právě prodělali léčbu chemoterapií.

0 Líbí se mi Odpovědět Nahlásit

Veronika11. 12. 2017 11:37:24

Dobrý deň, Chcem sa informovať sirovu masť si nanasam na pokožku druhý deň (najlepšie je 5 dní treba) každý večer. Pri tejto masti sa nekupe A netreba vymieňať každý večer posteľné prádlo? Alebo až po tých 5 tich dňoch prevliect prádlo posteľné + oblečenie. Periem neustále popritom.

Ďakujem

4 Líbí se mi Odpovědět Nahlásit

1Katka22. 10. 2013 17:28:41

Dobrý den,Mohla bych se zeptat jak poznám že svrab již nemám? První kůru jsem měla s InfectoScab 5% který mi nepomohl úplně nějaká zákožka musela přežít. A ted mi doktorka předepsala sirnou masť kterou na sebe nanáším již 3 den. Po aplikování sirné masti mě začne silně svědět celé télo je to běžné?nebo to znamená že se nic s tou zákožkou neděje? A ještě jedna otázka po 3 dnu co jsem se mazala mohu jít již v klidu do školy? Nebo bude lepší navštívit doktorku a ověřit si že nejsem již infikovaná? Děkuji 14 Líbí se mi Odpovědět Nahlásit

2Ladislav25. 6. 2014 1:43:20

Dobrý den, co se týká svrabu a parazitálních nemocí nemusíte používat sirnou páchnoucí mast, stačí bylinná léčba, bližší info na [email protected] 0 Líbí se mi Odpovědět Nahlásit

3Veronika11. 12. 2017 11:37:24

Dobrý deň, Chcem sa informovať sirovu masť si nanasam na pokožku druhý deň (najlepšie je 5 dní treba) každý večer. Pri tejto masti sa nekupe A netreba vymieňať každý večer posteľné prádlo? Alebo až po tých 5 tich dňoch prevliect prádlo posteľné + oblečenie. Periem neustále popritom.

Ďakujem

0 Líbí se mi Odpovědět Nahlásit

5Iveta22. 1. 2020 10:20:40

Dobrý den, byla jsem u lékaře s podezřením na svrab. Předepsal mi mast InfectoScab. Vše jsem provedla jak mi doktor řekl. Dnes je to týden a stále se skrabu snad ještě víc než předtím a navíc se mi dělají nove pupínky. Je možné že svrab stále mam 0 Líbí se mi Odpovědět Nahlásit

6Tomáš Jedno2. 10. 2021 17:51:57

Samička neměří „až půl centimetrů“ ale max. 0,5 mm (milimetru) opravte si text.

Jukl sírová mast 50 ml

  • Přidáno 25. září 2021 Doporučuje produkt Ještě jsem nevyzkoušela, ale podle hodnocení bude snad účinný. Mám červené skvrny na obličeji, asi alergie.
    • Přidáno 21. září 2021
    • Doporučuje produkt
    • Zkoušela jsem různé výrobky, ale tento mi opravdu pomohl.
  • Přidáno 1. září 2021

    Doporučuje produkt

    • Bez předpisu. Mast mi velice pomohla a jsem spokojená.

    Doporučuji

    1. Přidáno 11. srpna 2021
    2. Doporučuje produkt
    3. Perfektní a velice účinný výrobek.
  • Přidáno 10. srpna 2021

    Doporučuje produkt

    • Bylo mi doporučeno, zkusila jsem, super.

    Bylo mi doporučeno, zkusila jsem, super.

    • Přidáno 30. července 2021
    • Doporučuje produkt
    • Rychlé doručení.
    1. Přidáno 26. července 2021
    2. Doporučuje produkt
    3. skvělá
  • Přidáno 20. července 2021

    Doporučuje produkt

    • Přidáno 20. července 2021
    • Doporučuje produkt
    • spokojen
    1. Přidáno 15. července 2021
    2. Doporučuje produkt
    3. Zatím nevím, jakou má účinnost, mám ho krátce.
  • Přidáno 29. června 2021

    Doporučuje produkt

  • Přidáno 19. června 2021

    Doporučuje produkt

  • Přidáno 16. června 2021

    Doporučuje produkt

    • Produkt byl spotřebován, proto jsem objednala další
    • Přidáno 11. června 2021
    • Doporučuje produkt
    • Produkt nelze koupit v drtivé většině lékáren /skoro v žádné/
  • Přidáno 28. května 2021

    Doporučuje produkt

    • Dvakrát potřená bradavice na noze zmizela! Skoro až zázračný účinek.

    Moc jsem si od toho neslibovala, resp. běh na dlouhou trať jako s každou bylinkou, takže tak rychlý efekt byl pro mě příjemným překvapením.

    1. Přidáno 19. května 2021
    2. Doporučuje produkt
    3. Výborná mast kterou doporučuji všem.
  • Přidáno 16. května 2021

    Doporučuje produkt

    • stačí mazat jednou denně a po týdnu až dvou skvrny zmizí
    • kupuji pravidelně
    • výborná na kvasinková a plísňová onemocnění kůže, např. pityriasis versicolor

    Používám pravidelně na vyrážku na kůži kvasinkového původu „pityriasis versicolor“. Po 14 dnech fleky zmizí a půl roku či rok je od nich pokoj. Konzistence je dobrá, mast není příliš hutná a dobře se roztírá. Na obtíž může být jen sirný zápach, ale to je drobnost.

    • Přidáno 21. dubna 2021
    • Doporučuje produkt
    • Produkt účinkuje
  • Přidáno 19. dubna 2021

    Doporučuje produkt

    • Mažu jím na noc popraskané ruce, pomáhá!
    1. Přidáno 16. dubna 2021
    2. Doporučuje produkt
    3. Jsem teprve v začátku léčení ale zabírá po par namazání úleva
Zajímavé:  Naražená žebra - Vše o zdraví

Sírová mast – na kůži se silně zánětlivými, ekzémovými projevy, na svrab 50 ml Jukl

To ale tak svědí!!

Hlavně večer v posteli při zahřátí pokožky. Tak to vás nejspíš začala trápit zákožka svrabová. Tento parazitický roztoč se šíří ve svrchních vrstvách kůže. Svědění je způsobeno tím, že si vrtá chodbičky. Jedná se o velmi obtěžující problém.

Na léčbu svrabu se odedávna používá sírová mast. Je výborná i na kůži, která má silně ekzémové a zánětlivé projevy. Sírová mast je „silná“, ale zároveň se nemusíte bát ji použít i u dětí, kojících matek i těhotných. Je citlivá k pokožce.

Použití:

  • vykoupejte se, osušte se a naneste rovnoměrně na kůži těla, i na obličej, a to i u dětí
  • u svrabu se mast natírá po celém těle po 3 dny a teprve 4. den se pacient vykoupe a převlékne
  • po 3 denní přestávce se kúra opakuje až do úplného zmizení příznaků
  • použité spodní a ložní prádlo vyperte na min. 60°C, vyžehlete a 3 dny nepoužívejte, ostatní prádlo či obuv nepoužívejte alespoň 5 dní (déle parazité svrabu mimo kůži nepřežijí)
  • i po přeléčení sirnou mastí může nějakou dobu přetrvávat svědění, ale nesmí se tvořit nové pupínky, příznaky do několika dní samy odezní
  • kůži poté promazávejte běžnými tělovými mléky nebo přípravky na snížení pocitu svědění
  • Složení: ambiderman, síra (3,3 %), olivový olej.
  • Balení: PS kelímek se šroubovým uzávěrem a vnitřní vložkou z PP. Objem 50 ml

Upozornění: s velmi malou pravděpodobností může proběhnout alergická reakce na síru. Pokud trpíte alergiemi, poraďte se před užitím s lékařem.

Levandulová mast 50 ml Topvet

Levandulová mast je přípravek určený k čištění, regeneraci a zklidnění pokožky. V tradiční přírodní medicíně je levandulové aroma velmi úspěšně používáno při nespavosti, nervozitě a nejrůznějších poru

89 Kč

Do košíku

✓ Skladem

Mateří kašička 20 ml Wolfberry

Patří mezi nejvzácnější doplňky výživy a pouze 1 ml kašičky podávaný na lačno vám doplní celou řadu enzymů a vitamínů. Z důvodu snadného podávání je tato pudinková hmota s jemně kyselou chutí prodávána ve sterilní stíkačce bez přístupu vzduchu.

135 Kč

Do košíku

✓ Skladem

Včelí chléb Perga Wolfberry 100 g

Z pohledu výživy nejzajímavější ze všech včelích produktů. Kombinuje výjimečné vlastnosti včelího pylu i medu a patří mezi mimořádně komplexní potraviny.

229 Kč

Do košíku

✓ Skladem

Relaxační koupel 20 g Grešík

Po namáhavé fyzické i psychické práci. Složení: řebříček, meduňka, levandule Příprava: Koupelový sáček vložíme do vany s teplou vodou příjemnou vašemu tělu a necháme 10 minut louhovat

32 Kč

Do košíku

✓ Skladem

Diskuze Svrab – sirná vazelína, hrozně štípe

Děkuji

Velikost písma:

Normální to není. Kolika% máte předepsanou sirnou mast? Může se jednat
o kontaktní iritační reakci. Zítra zavolejte své kožařce.

@J-J píše:
Normální to není. Kolika% máte předepsanou sirnou mast? Může se jednat
o kontaktní iritační reakci. Zítra zavolejte své kožařce.
Čtu 5%…mě je spíš divné, že dcera je ok..jdu to smýt a zítra
zavolám. Děkuji 

Seš si jistá, že jde o svrab? Ten se u nás už téměř nevyskytuje.
Já bych změnila kožního.

@arada to není pravda,
naopak svrabu je dost. Nedávno si ho dovezla dokonce jedna škola ze školy
v přírodě.

@arada vyvedu tě
z omylu, právě probíha epidemie, na kožním jsme byli čtvrtí v tom
týdnu fakt to byla zábava, u nás zabral
Infectoscrab 

@arada
Svrabu je celkem dost, v ambulanci minimalne 1× za dva týdny.

@Anonymní píše: Čtu 5%…mě je spíš divné,
že dcera je ok..jdu to smýt a zítra zavolám. Děkuji

To je opravdu nízká koncentrace, takže rozhodně doporučuji smýt, pokud
máte tyto obtíže.

@arada píše:
Seš si jistá, že jde o svrab? Ten se u nás už téměř nevyskytuje. Já
bych změnila kožního.

@J-J píše:
@arada
Svrabu je celkem dost, v ambulanci minimalne 1× za dva týdny.

no, právě, taky jsem si řikala, že bud mam pech nebo má arada
chybné info.

@arada píše:
Seš si jistá, že jde o svrab? Ten se u nás už téměř nevyskytuje. Já
bych změnila kožního.

@Anonymní píše:
Ne, kožní si tím jistá není. Ale prý je lepší to zkusit vyléčit.
Neměla bych problém, kdybych neměla vedlejší účinky. A jestli to není
svrab…tak už nevím co dělat, je to hrozný, furt mě svědí celé tělo

hele, u těhotných to bývá. Co nějakou kožní, nejlépe v nějaké
větší nemocnici, kde budou mít více zkušeností.

@Lama
Lama
píše:
hele, u těhotných to bývá. Co nějakou kožní, nejlépe v nějaké
větší nemocnici, kde budou mít více zkušeností.

@vokishka píše:
@arada to není pravda,
naopak svrabu je dost. Nedávno si ho dovezla dokonce jedna škola ze školy
v přírodě.

No tak to nechápu. Toto kožní onemocnění je ze špíny, fakt jsem
netušila, že se ještě vyskytuje. Před 40. lety se v ČR nevyskytoval, to
vím jistě. Tak je na to dosti přísná karanténa a jestli se nedodržuje,
tak potěš koště.

@arada píše:
No tak to nechápu. Toto kožní onemocnění je ze špíny, fakt jsem
netušila, že se ještě vyskytuje. Před 40. lety se v ČR nevyskytoval, to
vím jistě. Tak je na to dosti přísná karanténa a jestli se nedodržuje,
tak potěš koště.

nedodržuje a má jí kdejakej bezdák.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector