Vliv Mobilu Na Zdraví?

Biologové a lékaři se dnes shodují, že elektromagnetické pole přímo ovlivní nejen kvalitu našeho spánku a schopnost koncentrace, ale může také způsobit žaludeční nevolnost, stres, deprese, poruchy nervového systému, šedý zákal, ba dokonce při dlouhodobém působení i rakovinu a genetické poškození.

Co Vyzaruje mobil?

Mobilní telefony používají ke své funkci vysokofrekvenční záření. Takové se pohybuje v rozsahu 880-960 MHz nebo 1710-1880 MHz. Stejné používají také televize, rádiové vysílače, ale například i mikrovlnné trouby.

Jak daleko mobil od hlavy?

Tento zvyk ovšem může způsobovat rakovinu i neplodnost. Americká organizace ‚California Department of Public Health‘ vydala varování, aby lidé nespali v dosahu svého mobilního telefonu a pohlídali si od něj vzdálenost minimálně 60 – 90 cm od hlavy, tedy jestli chtějí zredukovat jeho radiaci a ochránit svoje zdraví.

Jaké zdravotní problémy vznikají při příliš častém používání mobilu?

„Při sledování displeje mobilu zapomínáte mrkat, oči se tak vysušují a dříve se unaví. To se může projevit například pocitem suchých očí, bolestí hlavy, rozmazaným viděním nebo zhoršeným viděním na dálku – jde o syndrom počítačového vidění,“ vysvětluje MUDr. Lucie Valešová, primářka Oční kliniky DuoVize Praha.

Co způsobuje mobil?

Používání mobilních telefonů je spojováno s různými poruchami souvisejícími s činností mozku (bolesti hlavy, poruchy spánku, soustředění apod.), genotoxickými efekty a dokonce s možností vzniku rakoviny.

Proč nespat s mobilem?

Používat smartphone před spaním nebo ho mít dokonce u své postele tedy může způsobit mnohé zdravotní problémy. Nejen, že vám bude déle trvat, než usnete, ale také se vám zhorší kvalita spánku a v některých případech vám dokonce může telefon způsobit závratě a bolesti hlavy či páteře.

Proč nespat s mobilem u hlavy?

Je prokázáno, že nepřetržité používání mobilního telefonu může způsobit nejen bolesti hlavy, ale také spánkové poruchy. Vědci tyto vlivy neustále zkoumají a podrobněji analyzují. Podle nich může vyzařování z přístroje narušit fáze hlubokého spánku, který náš organismus nezbytně potřebuje k regeneraci.

Zajímavé:  Mykóza U Žen Léčba?

Proč režim letadlo?

Když nepřepnete mobilní telefon do letového režimu nebo ho nevypnete, bude stále vysílat a hledat signál. I v několika kilometrech nad zemí se váš přístroj snaží vyhledat tu nejkvalitnější síť. A kvůli tomu se pilotům ve sluchátkách může ozývat nepříjemný zvuk.

Jaká nemoc se může objevit při dlouhodobém používání počítače?

Pokud trávíte hodně času s počítačem, mohou být důsledkem záněty šlach, migrény, syndrom karpálního tunelu, nespavost, ale i zranění hlavy. Představujeme nejčastější zdravotní problémy, které si způsobíte vysedáváním u počítače.

Proč mě bolí zápěstí?

Problémy se zápěstím mohou být způsobeny různými faktory. Může jít o důsledek zranění či úrazu, namožení nebo o projev konkrétní nemoci (artróza, revmatoidní artritida, útlakové syndromy, cysty atd.).

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector