BIO extra panenský kokosový olej 400ml – vše o zdraví

BIO extra panenský kokosový olej 400ml – vše o zdraví

Oleje nebo rostlinné oleje získané z rostlin nebo z jejich semen, jsou skvělou alternativou pro zajištění dávky tuků, které lidský organismus potřebuje ke zdravému fungování.

Kvalita a vlastnosti každého oleje závisí na tom, zda je lisovaný za studena nebo za tepla, jakož i toho, kolikrát se lisování opakuje.

Všechny rostlinné oleje obsahují vitaminy, minerály, ale také nenasycené a polynenasycené mastné kyseliny, které příznivě ovlivňují hladinu cholesterolu a pomáhají při prevenci vzniku kardiovaskulárních onemocnění.

Samozřejmě, jednotlivé oleje se navzájem odlišují svým složením a obsahem látek.

 • Olivový olej patří k nejčastěji používaným olejem. Je lehce stravitelný a má pozitivní vliv na trávení a metabolismus, snižuje překyselení organismu a má protizánětlivý účinek.
 • Slunečnicový olej je vůbec nejrozšířenějším olejem, který obsahuje vyšší procento kyseliny linolové s příznivým účinkem na cholesterol. Má nejmenší množství škodlivého cholesterolu ze všech olejů. Vyznačuje se neutrální chutí a dlouhou dobou životnosti.
 • Řepkový olej lisovaný za studena má podobné vlastnosti jako častěji používaný olivový olej.
 • Avokádový olej se vyrábí z dužiny avokáda. Příznivě ovlivňuje hladinu cholesterolu v krvi, také krevní tlak a působí proti nádorově.
 • Arašídový olej má jemnou oříškovou chuť a nejčastěji se používá k přípravě asijských jídel a specialit.
 • Konopný olej se díky své chuti hodí do salátů a dochucení hotových jídel. Posiluje imunitu, obsahuje protizánětlivé složky a antioxidanty.
 • Mandlový olej se nejčastěji používá k přípravě salátů, dresinků a na zjemnění hotových jídel.
 • Makový olej je vhodný pro studenou kuchyni, a jak už možná tušíte, má uklidňující účinky. Jeho vysoký obsah vápníku je významný v prevenci osteoporózy.
 • Sezamový olej působí uklidňujícím na pokožku, pozitivně ovlivňuje trávení, chrání a povzbuzuje nervový systém, zlepšuje paměť a působí antidepresivně.
 • Lněný olej snižuje riziko infarktu a dalších kardiovaskulárních onemocnění. Má vysoký obsah lignan, působí protizánětlivě a protinádorově. Nicméně není vhodný pro tepelnou úpravu.
 • Sójový olej je vhodný na vaření, ne na smažení. Neobsahuje sacharidy, měli by ho proto upřednostňovat diabetici. Díky vysokému obsahu lecitinu se používá k pečení bez použití vajec.
 • Dýňový olej chrání srdce i cévy, pomáhá při potížích s prostatou, působí proti lámání nehtů a vypadávání vlasů.
 • Rýžový olej se nepřepaluje. Je vhodný na pečení a grilování, a často používaný v asijské kuchyni. Obsahuje množství antioxidantů.
 • Kokosový olej poskytuje organismu rychlou energii, stimuluje imunitu. Používá se stejně dobře ve studené i teplé kuchyni.

skrýt popis

Nejnovější Nejprodávanější Nejlépe hodnocené Najlepšie hodnotené Největší sleva Nejlevnější Nejdražší

Shop By Original

Možnosti nákupu

Výrobce

Více DR. GOERG (2) PVL (1) NOW Foods (1) Best Joy (1)

Balení (ml)

Více 400 ml (3) 450 ml (1) 473 ml (1) 946 ml (1)

BIO extra panenský kokosový olej 400ml – vše o zdraví BIO extra panenský kokosový olej 400ml – vše o zdraví BIO extra panenský kokosový olej 400ml – vše o zdraví BIO extra panenský kokosový olej 400ml – vše o zdraví BIO extra panenský kokosový olej 400ml – vše o zdraví BIO extra panenský kokosový olej 400ml – vše o zdraví BIO extra panenský kokosový olej 400ml – vše o zdraví BIO extra panenský kokosový olej 400ml – vše o zdraví BIO extra panenský kokosový olej 400ml – vše o zdraví

BIO Kokosový olej 400ml

„Extra virgin“ kokosový olej vysoké kvality.

Kokosový olej je podle mě jedna z top voleb pokud jde o zdravou energii, zdroj tuků a hojení těla. Doktoři Ray Peat, Weston Price a mnoho dalších kapacit navíc dokázali a zkoumali prospěšnost nasycených tuků vč. kokosového…

Pravda kokosového oleje je zřejmá každému, kdo studoval zdravotní stav obyvatel tradičních tropických kultur, ve kterých je kokosový olej základem výživy již po tisíce let.

Už v roce 1930 cestoval zubař Dr. Weston Price po jižním Pacifiku a zkoumal tradiční způsoby stravování a jejich vliv na zdraví obecně a stav chrupu. Objevil, že strava bohatá na kokos byla zdravá a vyvážená i přes vysoký obsah tuku. Srdeční choroby se prakticky nevyskytovaly.

Mnohé studie na obyvatelstvu Pacifických ostrovů, které získává 30-60% veškerého příjmu kalorií z plně saturovaného kokosového oleje, vykazují téměř nulové množství kardiovaskulárních nemocí.

 Ve skutečnosti neexistuje žádný důkaz, že by přirozeně vysoce nasycené tuky měly jakýkoliv škodlivý vliv.

Díky 60 let trvající negativní propagandě a mýtům vůči přirozeně nasyceným olejům, byste asi odhadovali, že tyto komunity budou postiženy ucpanými arteriemi, obezitou a srdečními nemocemi. Není tomu tak. Naopak správné nasycené tuky vč. kokosového oleje ukazují vitální efekt pro tělo.

Není sice zdaleka nositelem tolika v tucích rozpustných živin jako jiné magické oleje typu high vitamin butter oil, cod liver oil apod. ale je cenově dostupnější a je hl. perfektním zdrojem energie a jiných super látek jako například:

mastná kyselina laurová (pozn. 50% kokosového oleje tvoří vzácně se vyskytující kyselina laurová. Tělo mění kyselinu laurovou na monolaurin, který má anti-virální, anti-bakteriální a anti-protozoalní působení.

Monolaurin dokáže zničit viry s lipidovým obalem, jako jsou: HIV, herpes, spalničky, chřipkové viry, dále mnohé patogenní bakterie a protozoa jako střevní lamblie. Kyselina laurová je silný ničitel virů a bakterií a kokosový olej obsahuje více kyseliny laurové než kterákoliv jiná přírodní látka na zemi.

Zajímavé:  ČSSZ: Počet pracovních neschopností se snížil o 14 pct – vše o zdraví

Kyselina laurová je jeden z klíčových důvodů, proč bychom měli uvažovat o zařazení kokosového oleje do jídelníčku, ve stravě nemáme moc jiných zdrojů monolaurinu.)

nebo mastná kyselina kaprová (pozn. obsažená v menším množství v kokosovém oleji také přispívá k anti-mikrobiálnímu působení kokosového oleje)

MCT TUKY (pozn.

Kokosový olej se ze 2/3 skládá ze středně dlouhých mastných kyselin, někdy se jim říká také středně dlouhé triglyceridy nebo triglyceridy se středním řetězcem (používá se anglická zkratka MCT).

Tento typ mastných kyselin přináší mnoho příznivého při péči o zdraví. Kokosový olej je nejbohatším zdrojem těchto zdravých středně dlouhých mastných kyselin (MCT).

MCT snadno pronikají buněčnými membránami a nepotřebují speciální enzymy k tomu, aby je tělo efektivně využilo..

 –          MCT se přímo v játrech okamžitě mění v energii, spíš než by se ukládaly v podobě tuku. – toto je velmi vhodné pro tréninky při tukovém metabolismu

 –          MCT navíc pomáhají stimulovat tělesný metabolismus, což vede k redukci nadměrné hmotnosti.

 MCT jsou snadno stravitelné, podporují metabolismus a snadno se mění v energii. Několik studií ukázalo, že MCT mohou zlepšit fyzický a atletický výkon. Osobně mám perfektní zkušenost s používáním kokosového tuku nebo pasty kolem tréninků i během dne. V ketóze je to pak i opravdu energetická rozbuška a perfektní stimulatnt.

 Navíc, výzkum ukázal, že díky svému metabolickému efektu zvyšuje kokosový olej aktivitu štítné žlázy. A asi jste slyšeli, že tzv.

„líná“ štítná žláze je jedním z důvodů, proč se některým lidem nedaří zhubnout i přes veškerou snahu. Kromě ztráty nadváhy jsou i další výhody povzbuzení metabolismu – urychlí se i proces regenerace.

Buňky se rychleji regenerují, nahrazují se staré buňky a celkový imunitní systém lépe funguje.

Kokos má širokou škálu zdravotních účinků díky výživnému obsahu a jeho olej ho dělá pozoruhodným zdrojem živin a léku. Je to rozhodně jeden z nejzdravějších olejů na světě navzdory skutečnosti, že má vysoký obsah nasycených tuků.

 Kokosový olej je velmi populární potravina vyrobená z „masa“ kokosových ořechů. Kokosový ořech byl dlouho primárním zdrojem živin v tropech. Jeho různé průmyslové a kosmetické aplikace z něj vytvořily životaschopnou komoditu.

 Je tepelně stálý a je proto velmi vhodný při vaření. Velmi pomalu oxiduje, vzdoruje žluknutí a má životnost přibližně dva roky – panenský kokosový olej vytvořený procesem mokrého mletí má „věčnou“ trvanlivost.

 Má antibakteriální účinek, je vynikající na masáže a péči o pokožku těla, např. do koupele, po opalování, jako zubní olej nebo lubrikant.

 Kokosový olej se získává šetrným zpracováním kokosových ořechů. Odolává vlivům tepla a oxidace, zůstává stabilní i při vysokých teplotách. Je proto skvělou zdravou náhradou nejen pro vaření, ale i pečení a smažení.

Kokosový olej je lehce stravitelný – mastné kyseliny se vyskytují v oleji ve středně dlouhých řetězcích – MCT – které stimulují metabolismus. Podporují vstřebávání dalších látek – např. esenciálních mastných kyselin, kterých je v dnešní době ve stravě nedostatek.

Oblíbený je v ayurvédské a vegetariánské kuchyni. 

1 balení 400ml. Ve workoutu doporučuji dávkování po 1-2 polévkových lžičkách kolem tréninku a ráno. Je možno zapíjet při nechutenství.

BIO extra panenský kokosový olej 400ml – vše o zdraví

KOKOSOVÝ OLEJ BIO 400ml

Extra panenský kokosový olej je lisován za studena z dužniny zralých kokosů, pěstovaných v ekologickém zemědělství. Celý proces výroby trvá jen několik málo hodin, aby si olej zachoval svoji výbornou kvalitu. Nejsou do něj přidávány žádné konzervační látky ani barviva.

Kokosový olej je velmi ceněn pro svůj obsah kyseliny laurové, kaprylové, kaprinové nebo myristové.

Užívání kokosového oleje má i jiné přednosti. Výborný je jako tělový olej pro suchou a citlivou pokožku. Má nádhernou jemnou vůni a snadno se vstřebává. Ošetřuje suchou kůži na loktech nebo patách, nehtová lůžka. Velmi příjemný je jako masážní emulze. 

Kokosový olej je výbornou ingrediencí do zdravé studené i teplé kuchyně. Má lahodnou chuť a je perfektní náhradou veškerých tuků na pečení, vaření nebo smažení. Neobsahuje žádný cholesterol a nepřepaluje se. Lidé, trpící alergií na mléko jej můžou používat jako náhradu másla. Kokosový olej je snadno stravitelný.

Panenský kokosový olej je velmi odolný proti oxidaci. Při pokojové teplotě zůstává v pevném, ale měkkém stavu, tekutým se stane až po zahřátí.

Zajímavé:  Infekce Močových Cest Lecba?

SLOŽENÍ

 • 100 % BIO extra panenský kokosový olej lisovaný za studena.
 • Objem: 400 ml
 • Země původu: Srí Lanka

 

DOPORUČENÉ DÁVKOVÁNÍ

Doporučené dávkování: 1 lžička oleje ráno na lačno, případně jej můžete zařadit do svého jídelníčku.

NAŘÍZENÍ EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY (EU) č.. 1924/2006 o výživových a zdravotních tvrzeních zakazuje označovat na výrobcích a místech, které výrobky prodávají (e-shop) zdravotní účinky produktu. Proto od 01.07.2013 nebude možné poskytovat tyto informace přímo na  produktech. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

  • HRACHOVÝ PROTEIN BIO 1000g RAW , VIA NATURAE399 Kč / ks
  • KVÁSEK ŽITNÝ SUŠENÝ BIO 30g , Natural Jihlava13,92 Kč / ks
  • EXTRA VLÁKNINA 350g Vitto Tea61,76 Kč / ks
  • LEPEK PŠENIČNÝ 400g PROVITA , Provita40,14 Kč / ks
  • KARO 250g – KÁVOVINY , Kávoviny22,20 Kč / ks
  • OSTROPESTŘEC PLOD DRCENÝ 300g PROVITA ,…45,43 Kč / ks
  • Himalajská sůl růžová 500g , bionebio17,25 Kč / ks
 • 21.10.2019 DÁREK K NÁKUPU

Kokosový olej BIO, Vitalvibe

Otestovali jsme

„U nás doma má využití nejen v kuchyni. Díky svým vlastnostem a hlavně vůni je vhodný jako mazání na obličej a tělo, na vlasové zábaly nebo v létě poslouží jako krém po opalování.“

Marcela Vinklárková, manažerka Vitalvibe Centra

 • Podrobnosti
 • Vlastnosti
 • Články a recepty (38)
 • Poradna (7)

Kokos má širokou škálu zdravotních účinků díky své vláknině a výživnému obsahu a jeho olej ho dělá pozoruhodným zdrojem živin a léku. Je to rozhodně nejzdravější olej na světě navzdory skutečnosti, že má vysoký obsah nasycených tuků.

Kokosový olej je velmi populární potravina vyrobená z „masa“ kokosových ořechů. Kokosový ořech byl dlouho primárním zdrojem živin v tropech. Jeho různé průmyslové a kosmetické aplikace z něj vytvořily životaschopnou komoditu.

Je tepelně stálý a je proto velmi vhodný při vaření. Velmi pomalu oxiduje, vzdoruje žluknutí a má životnost přibližně dva roky – panenský kokosový olej vytvořený procesem mokrého mletí má „věčnou“ trvanlivost.

Má antibakteriální účinek, je vynikající na masáže a péči o pokožku těla, např. do koupele, po opalování, jako zubní olej nebo lubrikant.

Kokosový olej se získává šetrným zpracováním kokosových ořechů. Odolává vlivům tepla a oxidace, zůstává stabilní i při vysokých teplotách. Je proto skvělou zdravou náhradou nejen pro vaření, ale i pečení a smažení.

Kokosový olej je lehce stravitelný – mastné kyseliny se vyskytují v oleji ve středně dlouhých řetězcích – MCT – které stimulují metabolismus. Podporují vstřebávání dalších látek – např. esenciálních mastných kyselin, kterých je v dnešní době ve stravě nedostatek.

Oblíbený je v ayurvédské a vegetariánské kuchyni. 

Nutriční hodnoty ve 100g
Energetická hodnota 3753 kJ/ 898 kcal
Tuky  99,8 g
z toho nasycené tuky 92,1 g
Sacharidy 0 mg
Bílkoviny 0,2 g
Sůl 0 g
Celková hmotnost včetně obalu: 900 g
Forma: Tekutina
Množství obsahu: 400 ml
Země původu: Philippinen
Raw: Ano
Vegan: Ano
USDA Organic: Ano
BIO kvalita Ano

Zde nám můžete položit otázku a naši odborníci se Vám ji pokusí zodpovědět.

Je nám líto, že s vámi nemůžeme sdílet všechny informace o tomto produktu.

Různé právní předpisy EU nám (i všem ostatním provozovatelům potravinářských podniků) velmi omezují rámec, nakolik je možné informovat o zdravotních výhodách, které tyto produkty lidem nabízejí.

Naši dlouhodobí zákazníci tyto potraviny již do hloubky znají, a proto se k nám pro ně stále znovu vrací. Prosíme vás, abyste si také provedli vlastní výzkum. Možná zjistíte mnohem víc o možných přínosech těchto darů přírody pro vaše zdraví…

 • Jan Noah
 • Zakladatel Vitalvibe

Oleje a tuky – Brněnská lékárna – Váš partner pro zdraví

Řazení produktů

Abecedně A-Z

 • Od nejlevnějšího
 • Od nejdražšího
 • Abecedně A-Z
 • Abecedně Z-A

Allnature Kokosový olej panenský BIO 500 ml

Allnature Bio Kokosový olej je 100% přírodní olej, který je lisován za studena a pochází z kontrolovaného ekologického zemědělství.

 1. skladem do druhého dne
 2. 129,00 Kč
 3. 119,00 Kč

Allnature MCT olej 250 ml

100% čistý MCT olej, vyrobený pouze z kokosového oleje. Poměr mastných kyselin je 60% ku 40% (kyselina kaprylová + kaprinová). MCT olej je okamžitým zdrojem energie pro organismus, je vhodný pro sportovce a také při redukčních dietách.

 • skladem do druhého dne
 • 249,00 Kč
 • 246,00 Kč
Zajímavé:  Priznaky Ducha V Dome?

Allnature RBD Kokosový olej BIO – bez vůně 1000 ml

Allnature BIO kokosový olej RBD je 100% přírodní olej, pochází z kontrolovaného ekologického zemědělství – je upravený rafinací tak, aby výsledný olej neměl kokosovou vůni, ani nažloutlou barvu.

 1. skladem do druhého dne
 2. 199,00 Kč
 3. 197,00 Kč

Health Link BIO extra panenský kokosový olej 200ml

Bio kokosový olej je vyrobený pouze z čerstvých a zralých kokosových ořechů. Olej je nerafinovaný, nebělený, nedehydrovaný a neparfémovaný. Je lehce stravitelný, bohatý na mastné kyseliny, obsahuje až 50 % kyseliny laurové.

skladem do druhého dne

91,00 Kč

Health Link BIO extra panenský kokosový olej 400ml

Bio kokosový olej je vyrobený pouze z čerstvých a zralých kokosových ořechů. Olej je nerafinovaný, nebělený, nedehydrovaný a neparfémovaný. Je lehce stravitelný, bohatý na mastné kyseliny, obsahuje až 50 % kyseliny laurové.

 • skladem do druhého dne
 • 139,00 Kč
 • 129,00 Kč

Health Link BIO konopný olej 250ml

Bio panenský konopný olej je bohatým zdrojem cenných esenciálních nenasycených mastných kyselin typu omega-3 a omega-6 a rostlinných sterolů. Nejsou použita chemická rozpouštědla a jiné přísady.

 1. skladem do druhého dne
 2. 164,00 Kč
 3. 163,00 Kč

Health Link BIO lněný olej 250ml

Bio panenský lněný olej je zdrojem esenciálních nenasycených mastných kyselin a to především kyseliny alfa-linolenové.

skladem do druhého dne

114,00 Kč

Health Link BIO Pupalkový olej 50ml

BIO Pupalkový olej z prvního lisování za studena je bohatým zdrojem esenciálních nenasycených mastných kyselin, především kyseliny linolové a kyseliny gama-linolenové.

 • skladem < 10 ks
 • 99,00 Kč
 • 79,00 Kč

Organis Arašídové máslo jemné 1000 g

Jemně mleté, vysoce kvalitní 100% arašídové máslo. Je bohatým zdrojem bílkovin a zdravých tuků. Obsahuje nenasycené mastné kyseliny, vitamíny, minerály a sacharidy. Nalezneme v něm vitaminy E, B1 a B3, koenzym Q10, kyselinu listovou, hořčík a fosfor.

 1. skladem do druhého dne
 2. 153,00 Kč
 3. 141,00 Kč

Organis Kokosový olej panenský BIO 1000 ml

Allnature Bio Kokosový olej je 100% přírodní olej, který je lisován za studena a pochází z kontrolovaného ekologického zemědělství.

 • skladem do druhého dne
 • 190,00 Kč
 • 175,00 Kč

Organis Olivový olej extra panenský BIO 500 ml

Olej je vyrobený lisováním za studena z oliv kontrolovaného ekologického zemědělství. Výborně poslouží jak na saláty a studenou kuchyni, tak v teplé kuchyni, kde se uplatní do marinád a při nakládání masa.

skladem do druhého dne

118,00 Kč

Health Link Bio extra panenský kokosový olej 400ml

  • Přidáno 29. března 2021
  • Doporučuje produkt
  • Kokosový olej krásně voní a je příjemný na pokožku.
  1. Přidáno 4. února 2021
  2. Doporučuje produkt
  3. vhodný k pravidelnému použití
  • Přidáno 3. února 2021
  • Doporučuje produkt
  • dobrá kvalita v poměru kcene
  1. Přidáno 24. ledna 2021
  2. Doporučuje produkt
  3. chutný čerstvý olej, jak na vaření, tak jako kosmetický prostředek
  • Přidáno 13. ledna 2021
  • Doporučuje produkt
  • používám kokosový olej jak v kuchyni, tak i jako krém na tělo
 • Přidáno 28. května 2020

  Doporučuje produkt

  1. Přidáno 30. listopadu 2019
  2. Doporučuje produkt
  3. Objednala jsem si tento olej na doporučení známých
 • Přidáno 5. října 2019

  Doporučuje produkt

  • Přidáno 26. září 2019
  • Doporučuje produkt
  • Dobře se vstřebává, příjemný na tělo.
 • Přidáno 2. září 2019

  Doporučuje produkt

  • kvakitní výrobek ktrrý patří mezi mé oblibené
 • Přidáno 26. března 2019

  Doporučuje produkt

  Zakoupeno za účelem bělení zubů a olej funguje. Mohu doporučit.

  1. Přidáno 22. března 2019
  2. Doporučuje produkt
  3. pouzivam pravidelne
 • Přidáno 11. března 2019

  Doporučuje produkt

  Spokojená s bio kokosovým olejem. Doporučuji.

 • Přidáno 1. března 2019

  Doporučuje produkt

  • Výborný na smirkování hladkých povrchů – např. plechových střech
  • Nehodí se ke svařování ocelových plátů tlustších 6 mm
  • Přidáno 26. srpna 2018
  • Doporučuje produkt
  • Kvalita za dobrou cenu
  1. Přidáno 31. července 2018
  2. Doporučuje produkt
  3. Kokosový olej používám alespoň jednou týdně na celé tělo, má příjemnou vůni a poměrně rychle se vsákne do pokožky, kterou mám druhý den krásně jemnou
 • Přidáno 30. července 2018

  Doporučuje produkt

  Používám jako tělový krém. Pro moji suchou pleť to je zatím nejlepší produkt a o 70Kč levnější než v DM.

  • Přidáno 26. července 2018
  • Doporučuje produkt
  • všestranné použití
 • Přidáno 10. června 2018

  Doporučuje produkt

  Kupuji pravidelně. Spokojenost.

 • Přidáno 4. června 2018

  Doporučuje produkt

  • Bezvadný na čištěn zubů, jako pleťový olej po sprchování vysušenou pokožku

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector