Clostilbegyt poradna lékaře – vše o zdraví

Používáme cookies. Více informací zde.

Zavři

ZdravíLéky, bylinky a výživaLéky7 zkušeností

Clostilbegyt je hormonální lék podporující vyzrávání vajíček a jejich uvolňování z vaječníků. Vyvolává a podporuje ovulaci6 a proto jsou nejlepší výsledky s jeho aplikováním dosahovány u žen, které nemohou otěhotnět z toho důvodu, že neovulují6.

Clostilbegyt poradna lékaře - Vše o zdraví

V jakých situacích lékař Clostilbegyt předepisuje?

 • stimulace vyzrávání vajíček při některých chorobách hypofýzy nebo vaječníků
 • po dlouhodobém užívání perorální antikoncepce
 • snížená tvorba spermií u mužů

Dávkování a způsob použití Clostilbegytu

Váš lékař Vám sdělí, jak tento lék používat. Vždy užívejte přípravek Clostilbegyt, tablety, přesně podle pokynů svého lékaře; dávka a trvání léčby musí být pečlivě sledovány.

S ohledem na možné nežádoucí účinky léčby musí léčbě předcházet důkladné gynekologické vyšetření.

Přípravek Clostilbegyt, tablety,se smí používat pouze tehdy, pokud byl předepsán odborníkem, a to vždy za trvalého lékařského dohledu tohoto odborníka.

Dávka a trvání léčby závisejí na citlivosti (schopnosti reagovat) vaječníků. Je-li menstruace pravidelná, doporučuje se zahájit léčbu pátý den cyklu (nebo třetí den cyklu v případě předčasné ovulace /jestliže je folikulární fáze kratší než 12 dní/). Pokud menstruace chybí, je možno léčbu zahájit kdykoli.

Více o Clostilbegytu na modrykonik.cz

Použité zdroje

Pomohl ti tento článek?

 / Ne

 • Těhotenství24
 • 1. týden těhotenství
 • Utrogestan1
 • PCOS4

alilisi

10. bře 2017Po třech měsících chození na folikulometrii a oznámení, že nemám ovulaci, jsme se s doktorem dohodli na clostilbegytu. Já si dala, jen tak pro moji jistotu, ještě jeden měsíc odklad, protože ,,co kdyby se náhodou povedlo´´, ale nepovedlo. Pak jsem od 3. do 7. dc brala jeden prášek denně + jeden sáček fertiprony, aby rostla sliznice a miminko se mohlo udržet a myslím, že to bylo 13dc, kdy jsem šla na další folikulometrii, aby se zjistilo jestli clostík zabral a zabral! 🙂 Krásný velký folikul a sliznice taky pěkná díky fertiproně. Zrovna jsme měli dovolenou, takže snažení, snažení a zase snažení.. a pak? Dvě čárky. 🙂

Žádné vedlejší účinky kromě toho nejkrásnějšího – (miminka) jsem neměla.

1 poděkování

bajushh

7. čer 2015

Začala jsem užívat clostík na doporučení gynekologa, kvůli anovulačnímu cyklu (po 16 měsících snažení). Užívala jsem 3 cykly. 1. cyklus 28 dní, 2.

cyklus 14 dní – kontaktován gynekolog, doporučil norethisteron na oddálení, ale ten jsem neužívala, jeden cyklus s clostíkem jsem vynechala. Cyklus je opět upravil do 28 dní a já začala s posledním cyklem s Clostilbegytem a ejhle, ono se zadařilo.

A teď už tu píšu osobní zkušenost skoro s dvouměsíčním miminkem. :)Takže za mě rozhodně super!

0 poděkování

sandi777

12. led 2015

Po měsících neúspěšného snažení po vysazení HA, a to i přes ukázkovou bazální teplotu a celkem OK ovulační testy, zjištěny stále anovulační cykly, nasazena Provera na úpravu cyklů na 3 měsíce a 4. měsíc s Clostilbegytem 1-0-1 od 2 DC. Žádné nežádoucí účinky a hned na poprvé se povedlo. 😎 😀

0 poděkování

barborelka

8. lis 2014

V příbalovém letáku se píše, že při užívání se může vyskytnout nevolnost, motání hlavy, ospalost atd.. Při prvním užití mě tohle bohužel neminulo: nevolnost šílená, hlava se mi motala jak kdybych byla pod vlivem a oči jsem držela otevřené jen silou vůle. Naštěstí jsem prášky brala jen 5 dnů a dalo se to vydržet. V dalších cyklech už jsem naštěstí prášky zvládala dobře 😉

0 poděkování

jani2013

3. lis 2014Užívala jsem ho v kombinaci s Pregnylem, aby bylo zajištěno, že se objeví folikuly a proběhne ovulace. Celkem asi 7 cyklů, větší úspěšnost byla v cyklech, kdy jsem předtím měla s užíváním pauzu.

Bohužel není doporučeno užívat jej dlouhodobě kvůli zvýšenému riziku rakoviny prsu. Užívání se vždy negativně promítlo na mé psychice, jinak vedlejší účinky nebyly.

0 poděkování

hanyor

18. říj 2014Po vysazení HA mi nenaskočil cyklus, trvalo to téměř rok, pak jsem otěhotněla, ale skončilo to v 10.tt zamlklým potratem. Po dalším téměř roce marného snažení jsem od dr. dostala clostilbegyt na 3 cykly. Nijak zvlášť jsem nedoufala, že by to byl nějaký zázrak, ale otěhotněla jsem hned po prvním cyklu. Tentokrát těhotenství dopadlo dobře 🙂 Sice se mi udělalo také pár cyst na vaječnících, ale samy pak zmizely. Takže za mě rozhodně SUPER !!!

K druhému miminku už ani nic podobého nebylo třeba, stačilo přestat kojit a do měsíce to bylo 🙂

0 poděkování

vlajka1

16. říj 2014Užívala jsem ho celkem 4 cykly. Vždy mi reagoval pouze pravý vaječník. Lékař mi předepsal poměrně vysoké dávkování 1-0-1 3-7DC. Otěhotněla jsem ve čtvrtém cyklu za pomoci IUI, bohužel u mě ale došlo k přestimulování, na vaječníku se mi udělala velká cysta. Těhotenství skončilo zamlklým potratem, cysta se postupně vstřebávala skoro dva měsíce. Při jeho užívání jsem měla spoustu nežádoucích účinků, takže vím, že léky podobného typu už užívat nebudu.

Rozhodně uživatelkám doporučuji chodit v průběhu užívání na ultrazvuky, aby se předešlo cystám a dalším problémům.

0 poděkování

CLOSTILBEGYT TBL 30X50MG

sp.zn.sukls15936/2018

 • Příbalová informace: informace pro pacienta
 • Clostilbegyt 50 mg tablety
 • clomifeni citras
 • Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve,než začnete tento přípravek užívat,
 • protože obsahuje pro Vás důležité údaje.
 • Ponechte si příbalovou informaci pro případ, že si ji budetepotřebovat přečíst znovu.
 • Máte-li jakékoli další otázky, zeptejte se svého lékaře,lékárníka nebo zdravotní sestry.
 • Tento přípravek byl předepsán výhradně Vám. Nedávejte jej žádnédalší osobě. Mohl by jí ublížit, a to i tehdy, má-li stejné známkyonemocnění jako Vy.
 • Pokud se u Vás vyskytne kterýkoli z nežádoucích účinků, sdělteto svému lékaři, lékárníkovi nebo zdravotní sestře. Stejněpostupujte v případě jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsouuvedeny v této příbalové informaci. Viz bod 4.

Co naleznete v této příbalové informaci

 1. Co je Clostilbegyt a k čemu se používá.
 2. Čemu musíte věnovat pozornost, než začnete Clostilbegytužívat.
 3. Jak se Clostilbegyt užívá.
 4. Možné nežádoucí účinky.
 5. Jak Clostilbegyt uchovávat.
 6. Obsah balení a další informace.

1. Co je Clostilbegyt a k čemu se používá

Clostilbegyt obsahuje léčivou látku zvanou klomifen-citrát,která patří do skupiny léčiv zvaných stimulátory ovulace.

Indikace u žen:

Působení je založeno na stimulování uvolnění vajíček z vaječníků(ovulace). Clostilbegyt se používá u některých druhů neplodnosti, užen, u kterých nedochází k správné ovulaci. Indikace umužů:

snížená tvorba spermií.

2. Čemu musíte věnovat pozornost, než začnete Clostilbegytužívat

Neužívejte Clostilbegyt

 • jestliže jste alergický/á na klomifen nebo na kteroukoli dalšísložku přípravku (uvedenou v bodě 6);
 • jestliže jste těhotná. Abyste se ujistila, že nejste těhotná,měla byste si nechat udělat test dříve, než začnete Clostilbegytužívat;
 • při chorobách jater a při poruchách jaterních funkcí;
 • pokud máte cysty ve vaječnících (kromě syndromu polycystickýchovarií), novotvary hypofýzy nebo pokud trpíte ztrátou funkcehypofýzy;
 • pokud trpíte poruchami funkce štítné žlázy nebonadledvinek;
 • pokud trpíte děložním krvácením neznámého původu nebonediagnostikovaným krvácením;
 • pokud se u Vás vyskytly poruchy vidění nedávno nebo jimi trpítedlouhodobě;
 • pokud trpíte druhem rakoviny, který se zhoršuje při užíváníhormonů (hormonálně závislé nádory);
 • pokud máte předčasnou menopauzu nebo Vám bylo řečeno, že jsteneplodná.

Upozornění a opatření

Před užitím přípravku Clostilbegyt se poraďte se svým lékařemnebo lékárníkem, zejména pokud:

 • nemáte menstruaci z důvodu nízké tělesné hmotnosti;
 • jste v minulosti trpěl/a záchvaty;
 • máte v děloze „fibroidy“;
 • máte „polycystické“ vaječníky;
 • máte oteklé vaječníky;
 • máte hypertriglyceridemii (nadměrné množství tuků v krvi) nebose hypertriglyceridemie vyskytla v rodině. Před zahájením léčbypřípravkem Clostilbegyt by Váš lékař měl zjistit jakékoliv jinépříčiny poruchy plodnosti.

Dříve, než začnete tento lék užívat, poraďte se se svýmlékařem o riziku:

 • otěhotnění s více než jedním dítětem současně (vícečetnétěhotenství);
 • těhotenství, kdy dítě roste mimo dělohu (mimoděložnítěhotenství);
 • možného zvýšeného rizika vzniku rakoviny vaječníků;
 • ovariální hyperstimulační syndrom („přehnaná“ reakce vaječníkůna hormonální stimulaci ženy)
 • problémy se zrakem.

Jakékoliv těhotenství může vést k poškození plodu či potratu.Tato situace může nastat i v případě, že neužíváteClostilbegyt.

 1. Děti a dospívající
 2. Tento léčivý přípravek nesmí být podáván dětem adospívajícím.
 3. Další léčivé přípravky a Clostilbegyt
 4. Informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, kteréužíváte, které jste v nedávné době užíval(a) nebo které možnábudete užívat.
 5. Těhotenství, kojení a plodnost

Pokud jste těhotná nebo kojíte, domníváte se, že můžete býttěhotná, nebo plánujete otěhotnět, poraďte se se svým lékařemdříve, než začnete tento přípravek užívat. Před užíváním přípravkuClostilbegyt je nutné provést těhotenský test, abyste se ujistila,že nejste těhotná.

V období kojení může být přípravek Clostilbegyt podáván pouze popečlivém zvážení poměru rizika a přínosu léčby Vaším lékařem.Klomifen může snížit tvorbu a vylučování mléka.

 • Řízení dopravních prostředků a obsluhastrojů
 • Tento léčivý přípravek může způsobit poruchy vidění, jako jerozmazané vidění, a proto by měl lékař stanovit rozsah možnýchomezení individuálně.
 • Clostilbegyt obsahuje laktosu

Jedna tableta přípravku Clostilbegyt obsahuje 100 mg laktosy.Jestliže Vám lékař řekl, že nesnášíte některé cukry, poraďte se sesvým lékařem, než začnete tento léčivý přípravek užívat.

Zajímavé:  Pigmentové skvrny - Vše o zdraví

3. Jak se Clostilbegyt užívá

Vždy užívejte tento přípravek přesně podle pokynů lékaře nebolékárníka. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařemnebo lékárníkem.

Doporučená dávka se má užívat jednou denně před jídlem.

S ohledem na možné nežádoucí účinky léčby musí léčbě u žen vždypředcházet pečlivé gynekologické vyšetření. Clostilbegyt se smíužívat pouze za přísně stanovených podmínek podání a za trvaléholékařského dohledu.

V případě neplodnosti závisí dávka a trvání léčby na citlivostivaječníků (schopnosti reagovat). Je-li menstruace pravidelná,doporučuje se zahájit léčbu pátý den cyklu (nebo třetí den cyklu vpřípadě předčasné ovulace /jestliže je folikulární fáze kratší než12 dní/). Pokud menstruace chybí, je možno léčbu zahájit kdykoli.Léčebný postup I

: dávky 50 mg/den (1 tableta) se podávají po dobu 5 dní amezitím se pomocí klinických a laboratorních testů sleduje zránívajíček. Zrání vajíčka (ovulace) obvykle probíhá mezi

 1. a 15. dnem cyklu. Pokud k uzrání vajíčka podle tohoto léčebnéhopostupu nedojde, pak se použije léčebný postupII

: od 5. dne dalšího cyklu je nutno po dobu 5 dní podávat 100 mgdenně. Pokud ani v tuto dobu nedojde k uzrání vajíčka, pak je nutnotentýž léčebný postup (100 mg/den) opakovat ještě jednou. Pokud seúspěch nedostaví, je nutno zajistit tříměsíční přestávku, po níž sedoporučuje další tříměsíční léčba. Další léčebné kúry jsou všakzbytečné.

Celková dávka léčiva podaná v kterémkoli cyklu nesmí přesáhnout500 mg.

V případě vaječníků s více cystickými změnami (tzv. syndrompolycystických ovarií) je nutno léčbu zahájit malou dávkou (25mg/den).

 1. Při nepřítomnosti menstruace po užívání antikoncepce je dávka 50mg/den, přičemž je obvykle úspěšná pětidenní léčba již v průběhuprvního cyklu.
 2. U mužů se sníženou tvorbou spermatu se používají dávky 50 mgdenně po dobu 6 týdnů.
 3. Clostilbegyt nemají užívat ženy po menopauze (po přechodu)
 4. Použití u dětí a dospívajících
 5. Tento přípravek nemají užívat děti a dospívající.
 6. Jestliže jste užil(a) více přípravku Clostilbegyt, nežjste měl(a)

Jestliže jste užil(a) více přípravku Clostilbegyt, než jsteměl(a), oznamte to lékaři, nebo jděte ihned do nemocnice nebo napohotovost. Vezměte si s sebou balení léku, aby lékař věděl, cojste užil(a). Pravděpodobně jste přestimulovala Vaše vaječníky (vizbod 4 níže).

Po požití většího než předepsaného množství přípravkuClostilbegyt, byly pozorovány následující příznaky: pocit nazvracení, zvracení, zarudnutí obličeje, pocení, poruchy vidění(rozmazané vidění, záblesky, slepé skvrny) a zvětšení vaječníků spánevními nebo břišními potížemi.

Kromě odstranění léčivé látky zorganismu je jedinou možností léčby předávkování symptomatickáléčba. V případě předávkování ihned kontaktujte svého lékaře.

Jestliže jste zapomněl(a) užít Clostilbegyt

Pokud zapomenete dávku užít, poraďte se se svým lékařem, protožemůže být nutné změnit léčebný cyklus. Nezdvojujte následujícídávku, abyste nahradil/a vynechanou dávku. Pokračujte v léčbě dlestanoveného způsobu a dávkování. Pokud užíváte tento léknepravidelně, nemusí být požadovaného léčebného účinku (uzránívajíčka) dosaženo.

Jestliže jste přestal(a) užívatClostilbegyt

U žen se Clostilbegyt podává po dobu 5 dní v menstruačním cyklu.Jestliže je podávání přípravku ukončeno předčasně, nemusí býtdosaženo požadovaného léčebného účinku.

Máte-li jakékoli další otázky týkající se užívání tohotopřípravku, zeptejte se svého lékaře, lékárníka nebo zdravotnísestry.

4. Možné nežádoucí účinky

Podobně jako všechny léky, může mít i tento přípravek nežádoucíúčinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého.

Přestaňte užívat Clostilbegyt a navštivte svého lékařenebo jeďte ihned do nemocnice, pokud:

 • máte alergickou reakci. Příznaky mohou zahrnovat: vyrážku,obtíže s polykáním nebo dýcháním, otok rtů, obličeje, hrdla nebojazyka (angioneurotický edém);
 • trpíte znecitlivěním, slabostí nebo ochrnutím jedné stranytěla, máte nezřetelnou řeč, náhlé rozmazané vidění, trpítezmateností a poruchami rovnováhy. Může se jednat o příznakymrtvice
 • máte vaginální krvácení a bolesti břicha. Mohou to být příznakyektopického těhotenství (viz bod 2 výše).
 • Četnost výše uvedených nežádoucích účinků není známa (zdostupných údajů nelze určit).
 • Přestaňte Clostilbegyt užívat a navštivte ihned lékaře,pokud zaznamenáte některý
 • z následujících závažných nežádoucích účinků, můžetepotřebovat bezodkladnou lékařskou péči:
 • Časté
 • (mohou postihnout až 1 z 10 osob)
 • Rozmazané vidění nebo skvrny nebo záblesky před očima(probleskující skotom), pokračující pseudoobrazy. Tyto příznaky seobvykle zlepší, ale v některých případech mohou být trvalé. Vášlékař Vás může poslat na oční vyšetření.

Není známo

(z dostupných údajů nelze určit)

 • Nadměrná stimulace vaječníků. Může vést k bolesti v oblastipánve, břicha nebo lýtek, k otokům nebo pocitu plnosti, kvylučování menšího množství moči, k potížím s dýcháním nebo kezvýšení tělesné hmotnosti. Pokud k tomu dojde, může Vám lékařsnížit dávku přípravku Clostilbegyt;
 • Jaterní problémy, které mohou způsobit zežloutnutí očí nebokůže (žloutenka);
 • Náhlé silné bolesti hlavy;
 • Duševní onemocnění, například psychóza.
 1. Pokud se kterýkoli z následujících nežádoucích účinkůvyskytne v závažné míře nebo trvá déle
 2. než několik dní, sdělte to svému lékaři nebolékárníkovi:
 3. Velmi časté
 4. (mohou postihnout více než 1 z 10 osob):
 • návaly horkosti, zrudnutí kůže
 • bolest nebo nepříjemný pocit v dolní části břicha, přírůstektělesné hmotnosti, otoky. To by mohlo být znamením zvětšenýchvaječníků.

Časté (

mohou postihnout až 1 z 10 osob)

 • pocit na zvracení nebo zvracení
 • zvýšená menstruační bolest, silná menstruace nebo krvácení meziobdobími.
 • bolestivé prsy
 • bolesti hlavy
 • pocit plnosti a nadýmání

Méně časté (

mohou postihnout až 1 ze 100 osob)

 • pocit napětí, více než je obvyklé
 • potíže s rovnováhou nebo pocit závratě (vertigo)
 • pocit únavy nebo potíže se spánkem (nespavost)
 • pocity deprese nebo změny v náladách nebo chování

Vzácné (

mohou postihnout až 1 z 1000 osob)

 • záchvaty
 • zákal čočky v oku (katarakta),
 • snížení vidění, bolest v očích a obtížnost vidět některé barvy(zánět očního nervu).

Není známo

(z dostupných údajů nelze určit)

 • bolest a nepříjemný pocit v dolní části břicha, přibývání naváze, otoky. To může být příznak endometriózy (kde buňky lemujícívnitřek dělohy se nacházejí v jiných částech těla, například vesvalech dělohy) nebo zhoršení endometriózy a rakovinyvaječníků
 • masivní zvětšení vaječníků
 • vícečetné těhotenství např. dvojčata
 • zvýšení hladiny tuku v krvi (hypertriglyceridemie)
 • bolesti v horní polovině nebo levé horní části břicha. To bymohlo být příznakem zánětu slinivky břišní (pankreatitida), cožmůže být způsobeno vysokou mírou tuků v krvi
 • rychlý nebo nepravidelný srdeční rytmus
 • kožní léze na dolních končetinách, pažích, dlaních rukou, nohoua uvnitř úst (erythema multiforme)
 • potíže se zrakem
 • pocit na omdlení nebo ztráta vědomí
 • pocit dezorientace a problémy s řečí
 • kožní vyrážka nebo svědění
 • podlitiny
 • otok obličeje, okolí očí, rtů nebo jazyka
 • abnormální výsledky testů jaterních funkcí
 • nádory související s hormony nebo hormonálně závislénádory
 • zvýšené hladiny jaterních enzymů prokázané v krevních testechmohou znamenat, že Vaše játra nepracují správně.
 • necitlivost nebo mravenčení na kůži (parestezie)
 • pocit úzkosti
 • změna nálady nebo chování.
 • ztráta nebo řídnutí vlasů.

Návaly horka zaznamenané v průběhu léčby odezní po ukončeníléčby. Také může dojít k cystickému zvětšení vaječníků, a tozejména u ojediněle se vyskytujícího onemocnění (tzv.Stein-Leventhalův syndrom (PCOS, polycystic ovary syndrome)).

Vášlékař může nařídit kontrolu tělesné teploty a podle výsledkůrozhodne, zda máte ukončit léčbu. Výskyt dvojčetných těhotenstvímůže být u léčených žen vyšší než u průměrné populace.

U ženléčených klomifenem je větší pravděpodobnost výskytu mimoděložníhotěhotenství.

Při užívání léků na plodnost byly vzácně hlášeny případyrakoviny vaječníků. Některé studie ukazují, že dlouhodobé užíváníklomifenu může toto riziko zvýšit. Z tohoto důvodu by neměla býtpřekročena doporučená doba léčby.

Hlášení nežádoucích účinků

Pokud se u Vás vyskytne kterýkoli z nežádoucích účinků, sdělteto svému lékaři nebo lékárníkovi nebo zdravotní sestře.

Stejněpostupujte v případě jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsouuvedeny v této příbalové informaci.

Nežádoucí účinky můžete hlásittaké přímo na adresu: Státní ústav pro kontrolu léčiv Šrobárova 48100 41 Praha 10 webové stránky: http://www.sukl.cz/nahlasit-nezadouci-ucinek

Nahlášením nežádoucích účinků můžete přispět k získání víceinformací o bezpečnosti tohoto přípravku.

5. Jak Clostilbegyt uchovávat

Uchovávejte při teplotě do 30 °C.

Uchovávejte tento přípravek mimo dohled a dosah dětí.

Nepoužívejte tento přípravek po uplynutí doby použitelnostiuvedené na krabičce. Doba použitelnosti se vztahuje k poslednímudni uvedeného měsíce. Nepoužívejte tento přípravek, pokud sivšimnete jakékoliv změny barvy.

Nevyhazujte žádné léčivé přípravky do odpadních vod nebodomácího odpadu. Zeptejte se svého lékárníka, jak naložit spřípravky, které již nepoužíváte. Tato opatření pomáhají chránitživotní prostředí.

6. Obsah balení a další informace

Co Clostilbegyt obsahuje

Léčivou látkou je clomifeni citras 50,0 mg v jedné tabletě.Dalšími složkami jsou: želatina, magnesium-stearát, kyselinastearová 95%, mastek, bramborový škrob, monohydrát laktosy (100mg).

 • Jak Clostilbegyt vypadá a co obsahuje totobalení
 • Tablety: bílé nebo nažloutle bílé až našedlé, kulaté, plochétablety se zkosenými hranami bez zápachu nebo téměř bez zápachu, snápisem “CLO” na jedné straně.
 • Balení: 10, 20 nebo 30 tablet v hnědé, 10ml, skleněné lahvičce sbezpečnostním plastovým uzávěrem nebo 10 nebo 30 tablet vAl/PVC/PVdC blistru, krabička.
 • Držitel rozhodnutí o registraci
 • EGIS Pharmaceuticals PLC 1106 Budapešť, Keresztúri út 30-38.Maďarsko
 • Výrobce (blistr)
 • Egis Pharmaceuticals PLC H-1165 Budapešť, Bökényföldi út118-120. Maďarsko
 • Výrobce (skleněná lahvička)
 • Egis Pharmaceuticals PLC H-9900 Körmend, Mátyás király út 65.Maďarsko
Zajímavé:  Vliv Drog Na Zdraví Člověka?

Tato příbalová informace byla naposledy revidována 29.12. 2017

Diskuze Clostilbegyt bez lékaře ano nebo ne?

Dobrý den, již přes rok a půl se marně snažíme o miminko. Lékařkonstatoval, že u mě dochází k ovulaci velmi zřídka a pravděpodobnostpřirozeného otěhotnění je minimální. Sestra je na tom podobně. Jídoktor předepsal Clostilbegyt a dnes má na testu //.

Nás rovnou odeslal doCARu, kam jsme objednaní až v srpnu.Napadlo mě tedy, vzít lék, který zbyl sestře a vyzkoušet ho. Myslíte, žemi nemůže ublížit? Je to rozumné? Na jednu stranu je tu obrovská touha pomimi a na druhé strach z možných rizik. Díky za názory.

Velikost písma:

Na jednu stranu je pravda, ze lecba clostikem ma sva rizika, hrozi, ze tinarostou cysty a mela bys byt sledovana doktorem. Na druhou stranu, pokud jeu tebe problem v ovulaci, tak ti Dr.

stejne nejspis Clostik na:,–(i a bylytu i pripady, ze Clostik napsal obvodni gynekolog a zadne UZ kontroly paknedelal.

Tak si jen rozmysli, jestli budes ochotna priznat, zes to brala, v pripade, zese u tebe nejake potize skutecne vyskytnou.

Mas uz nejakou diagnozu? Pokud bys jen nemela ovulaci, tak bych to asizkusila, pokud mas ale zjistenou PCO, tak bych do toho sama nesla.

Pri brani bys mela byt sledovana, kvuli hyperstimulaku (neni tak casty jakopri Ivf, ale riziko je) a moznym cystam. Nicmene nekteri dr. jej predepisuji apacientku stejne nekontroluji.

Ja jsem mela podobny choutky, nicmene pockalajsem si na dr. a dobre jsem udelala, doslo na cystu, nakonec i na laparku.Takze bŕala bys na sebe toto riziko, s tim bych pocitala.

Nemusi ti byt smzrjmnic…a muze se zadarit, ale…

Cha Pudlo, skoro totez co…ale ja tukam jen jednim prstem  

Taky beru Clostilbegyt první měsíc, ale bez doktorky bych do tohonešla.Tak za svým lékařem dojdi a zeptej se ho na to. Určitě nezačínejsama…pak kdyby náhodou se něco stalo…třeba cysta a tys mu řekla, že jsisi sama naordinovala prášky…tak tu jeho reakci bych vidět nechtěla

Tak obecne doktor lip snese, kdyz se pacient prizna, nez kdyz mu to i nadaletaji a pak to treba vede k nespravnym zaverum.

Ahoj holky, děkuji za reakce a srandu si opravdu nedělám, ale je tuveliké ALE…..Moje diagnóza je anovulační cykly, ovulace 1 – 4× do roka, absencemenstruace (na to beru Proveru), hormonální profil v pořádku, kromě téovulace, cysty ani žádné jiné problémy nezjištěny, PCO nepotvrzeny.

Jinak když to vezmu podle sestry….. Proveru máme v cyklu rozepsanoustejně, clostík dostala na podporu ovulace na tři měsíce, žádnéultrazvukové kontroly během užívání, k doktorovi měla jít až podobrání posledního cyklu.

Je mi jasné, že bych si neměla s léky bezlékaře zahrávat, jenže už rok běháme po vyšetřeních, všechno mipřijde strašně zdlouhavé, každoměsíční čekání a doufání, že seobjeví //, asi mi to už trochu zatemňuje mozek, proto jsem zakládala tutodiskuzi, abych si to vše srovnala v hlavě a neudělala něco, čeho bychmohla později litovat. Myslela jsem, že bych zkusila jenom jeden měsíc, aleje tu to ALE ………

Stejně Vám děkuji za názory.

tak to mám bohužel stejný problém, ale ještě navíc bez té ovulace…anebo jestli vyjímečně je, tak to stejně nepoznám…Na absenci MS beru Utrogestan, bohužel Clostil. mi dát doktor nechce, že miprý kvůli nadváze nezabere, docela mě tím zaskočil…..

Já bych si také nezahrávala, co když se objeví komplikace a budeš potommuset čekat ještě déle. Po konzultaci s lékařem se určitě potomdočkáš a budeš mít brzy //

clostík je svinstvo, cosi budeme povídat, ale myslim si, že bys to mělavyzkoušet. Jen nechápu, proč se prostě nezeptáš doktora. Já jsem prostěza nim přišla, že chci clostík a on mi předepsal.

A to mě ani neposílalna žádný kontroly a nedělal žádný profily či co. Taky mi nechodí MS(brala jsem dufhaston) a ovulace taky nechodila. Pokud máš probléms ovulací, taky by ti tohle určitě pomohlo.

Tak prostě řekni doktorovi, že jsi o tom slyšela a proč ti to zatimještě nedal. Bez jeho vědomí, bych to nebrala. ale zas nevidim důvod pročby ti měl brátit v tom abys to brala.

nadváha: tak to mě zas něco pobavilo. Já mám nadváhu,že bych s ní mohla živit půlku Somáslka a mě teda pomohl a to o užpodruhé. 

Jináč mám doma neotevřené dvě lahvičky, které bych ti klidně mohlanabídnout, ale skutečně je teď podstatné, aby ses svého doktora nebála aprostě se ho zeptala.

Ahojky holky!Potřebovala bych poradit ohledně Clostíku.Po vysazení antikoncepce mi nechodila menstruace. Doktorka mi nejdřívepíchala injekce, potom mi dala Norethisteron, po kterém jsme se nemohli 1/2roku snažit o mimi.

Loni v červnu mi dala Duphaston a otěhotnět se midodnes nepodařilo. Měřím si teplotu a okolo 16 dne vystoupá nad 37. Takjsem z toho blázen.

Hlavně mám nervy z toho, že nás už pošle do centra asistované reprodukcedo Prahy a ten clostík mi vůbec nenabídla!!!

Myslíte si, že mám změnit lékaře, nebo opravdu jet do Prahy?

Radulinko a jak ti po Norethisteronu bylo? Já ho brala na srovnání cyklu abyl to děs, otekly mi nohy, celkově mi nebylo dobře. Už bych ho nechtělaani za nic.Teď mám zas Duphaston, to je nejjistější..

Jak mi bylo po Norethisteronu?Docela dobře, jen jsem přibrala 6 kg. Ihned po vysazení jsem je shodila.Hormony prostě zadržují vodu v těle.

Beru Duphaston a také jsem trochu přibrala, ale snad po mimi něco shodím.Také mám trochu nadváhu.

Clostilbegyt poradna lékaře – diagnóza, příznaky, léčba

 • Na této stránce naleznete veškeré informace o nemoci Clostilbegyt poradna lékaře. Popis nemoci, diagnózu, příznaky nemoci a zkušenosti lidí s nemocí Clostilbegyt poradna lékaře.
 • Nevím proč na všechno máme v České republice jakousi českou cestu. Když jsme v roce 1989 zacinkali klíči na Václavském náměstí a začali u…Více info
  Péče o rodinu s dítětem s postižením je jednou z priorit sociální politiky. Proto nový Zákona o sociálních službách přináší rodinám s dětmi s postižením různé možnosti, kde hledat pomoc pro své dítě. Pro rodiny s nejmenšími dětmi je určena služba raná péče, která pomáhá nejen dítěti, ale celé rodině.Více info
  Máte problém se zrakem a chcete si nechat poradit od očního lékaře? Právě pro Vás jsme otevřeli novou oftalmologickou poradnu. Neváhejte… Více info
  Miliony lidí po celém světě denně cvičí oblíbenou jógu. I v Česku se tento druh cvičení stává stále populárnější. Jóga ale… Více info
  Moje pětiletá dcera má tupozraké levé oko, není pozdě tuto vadu léčit? A jak léčba probíhá? Šilhání tupozrakost vždy doprovází? Více info
  Televize naproti posteli, mobilní telefon, tablet nebo notebook na nočním stolku – to je běžný obrázek mnohých českých ložnic.… Více info
  Dosloužila vám stará matrace a uvažujete o koupi nové? Máte problémy se spaním nebo s výběrem vhodné zdravotní matrace? Nevíte, jak si… Více info
  Majitelé psů po celé České republice mohou využít bezplatného veterinárního vyšetření u příležitosti „Měsíce zdravého chrupu“. Pojízdná veterinární poradna Pedigree navštíví od 18. července do 22. září 2011 celkem 44 měst v ČR. Odborníci v pojízdné veterinární poradně psy zdarma vyšetří a vysvětlí jejich majitelům, jak se účinně starat o psí chrup.Více info
  Vážení čtenáři. Dnešním dnem se pro vás otevírá nová poradna, ve které můžete směřovat své dotazy na astroložku. Vaše otázky se mohou týkat vaší osobnosti, vašich možností a schopností, hledání správného zaměření, řešení vašich problémů.Více info
  Trápí vás opakované záněty močového měchýře, poruchy erekce nebo jiný urologický problém? Stydíte se tyto potíže řešit u lékaře.… Více info
  Odpovídá: MUDr. Josef Stolz, primář kliniky UroKlinikum Více info
  Odpověď na otázku, který z lékařů je mezi pacienty nejoblíbenější, přinese pátý ročník ankety „Lékař roku“ – tentokrát pro rok…Více info
  Největší portál o zdraví uLékaře.cz spustil mobilní aplikaci poradny. Nyní budete mít lékaře přímo v telefonu.Více info
  Pálení žáhy, říhání nebo kašel. Tyto nepříjemné stavy jednou za čas potkají každého z nás. Pokud se však neustále opakují, je…Více info
  Široké, modrofialové a vystupující žíly na nohou trápí řadu z nás. Jedná se o křečové žíly, jinak také nazývané varixy či městky….Více info
  Inkontinencí, tedy samovolným únikem moči, trpí až 57 % naší populace, především ženy vyššího věku. Toto onemocnění ale zdaleka… Více info
  Inkontinence je velmi běžný problém, a to i u mladších lidí. Mnoho lidí se ale o problému stydí mluvit, a to i se svým lékařem.… Více info
  Syndrom karpálního tunelu zahrnuje příznaky jako brnění, bolesti či ztráty citlivosti v prstech. Týká se to i vás? Je to možné,…Více info
  Trápí vás „poletující mušky“ nebo prstencový zákal v zorném poli? Příčinou může být zákal sklivce. Jedná se o chorobu, která má…Více info
  Zajímavé:  Cizí Těleso V Krku Příznaky?
  Trápí vás rozmazané nebo zamlžené vidění? Máte pocit, jako kdybyste se na svět dívali přes špinavé okno? Příčinou může být šedý…Více info
  Nedaří se vám založit rodinu? Potíže s plodnosti trápí podle odhadů 13–14 % párů. Nepromeškejte správnou chvíli pro účinnou pomoc…Více info
  Trápí vás zhoršující se zrak? Jednou ze snadných, rychlých a bezbolestných metod je vyšetření pomocí štěrbinové lampy. Trvá pár…Více info
  Absolvovat s dítětem očkování u praktického lékaře, a přitom se obejít bez dětských slz a křiku, je snem snad každé maminky. Naštěstí…Více info
  Z množství diskutujících na našem webu vidíme vzrůstající zájem o oblast homeopatie. Abychom vašemu zájmu vyšli vstříc, otevíráme pro vás novou Poradnu klasické homeopatie. Na vaše otázky bude odpovídat Ing. Barbora Mašková, její stránky najdete na www.osud.cz/homeopatie.Více info
  Informace a poradenství z oboru plastické a estetické chirurgie vám bude na našich stránkách zprostředkovávat MUDr. Zuzana Černá. Odbornou problematiku přenecháme paní doktorce. Dnešní úvod berte spíše jako postřehy laika z rozhovoru s touto zajímavou ženou.Více info
  Hezký den paní doktorko, já, ač mám ke kladenské nem. výhrady se k vám opravdu vypravím. Mám migrény velmi silné intenzity, vzbudím se… Více info
  Násilí nás v dnešní době provází na každém kroku, denně a v různých formách. O násilí slyšíme v médiích, reklamách, vídáme ho na ulici, u sousedů. Na naši odbornou sociální poradnu (Poradna Magdala) se obracejí oběti násilí, které prošly tím nejhorším, co mohly zažít. K informacím pomáhajícím řešit jejich situaci a k nabídce služeb se oběti dostávají pozdě a až na základě vlastních špatných zkušeností. Rozhodli jsme se to změnit. Vytvořili jsme dlouhodobější preventivní program pro děti a mladistvé, u kterých je větší pravděpodobnost, že se s násilím, ať už v roli obětí nebo pachatelů, setkají.Více info
  Diabetici by měli pravidelně navštěvovat očního lékaře. Optimálně jednou za rok, pokud jsou dobře léčeni, stačí i méně často.Více info
  Sehnat nového praktického lékaře je, především v menších obcích, velmi problematické. Počet praktických lékařů v tuzemsku je dlouhodobě nedostatečný, současní lékaři navíc stárnou. Po odchodu do důchodu je však nemá kdo nahradit. Pacienti, obzvláště ti starší, pak mají velké problémy s hledáním lékaře nového. Pomoci mohou známí i internetové databáze. Zákonnou povinnost zajistit svým pojištěncům praktického lékaře v příslušné vzdálenosti má pak pojišťovna. Jak při hledání lékaře postupovat a kdy se obrátit na pojišťovnu, zjistíte v tomto článku.Více info
  Mezi hlavní stížnosti na trávení patří nadýmání, plynatost, zácpa, bolesti břicha, pocit nepohodlí v břiše a průjem. Tyto příznaky se často mohou zlepšit změnami ve stravování a životním stylu, stejně jako používáním vhodných potravinových doplňků. Existuje však 5 varovných příznaků, které znamenají červený poplach.Pokud se u vás vyskytne některý z těchto příznaků, měli byste co nejdříve navštívit lékaře.  Více info
  Nevyléčitelně nemocným i jejich blízkým začala pomáhat nová telefonická poradna, kterou provozuje Nadační fond Umění doprovázet.Více info
 • Dobrý den, minulý rok v březnu jsem vysadila antikoncepci a od srpna minulého roku se s přítelem snažíme o těhu.. Jenže máme problémy.. Po vysazení antikoncepce jsem přestala menstruovat a začala jsem jezdit každý měsíc na vyvolávací injekce po kterých jsem to vždy dostala. Miminko pořád nepřicházelo… Dobrý večer, pokud by bylo pravdou, že máte poruchu hypofyzálních hormonů, pak je léčba estrogeny, gestageny… Více info
  Dobrý den Pane doktore. Je mi 24 let, nyní už se s manželem necelé dva roky snažíme o miminko. Měla jsem problém s dorůstáním vajíček. Byl mi předepsán Clostilbegyt od 3-7 dne cyklu 1×1, vajíčka nyní dorůstají a Duphaston od 17-26. Chtěla by jsem začit pít čaj Ludmily Mojžíšové. Chtěla by jsem se zeptat,… Čaj můžete klidně pít a co se týče Clostilbegytu řiďte se přesně doporučením lékaře Více info
  Dobrý den, ráda bych se zeptala zda by byl průšvih, kdybych brala Clostilbegyt a byla už těhotná (nevěděla o tom)? Tento cyklus jsem brala 3.-7. den 2x denně. Dnes jsem dobrala. Bývalo mi špatně hned po menzes a přidávala jsem to právě práškám, ale jen pro zajímavost jsem si udělala test a byl pozitivní… Clostilbegyt je přípravek k vyvolání ovulace tedy pokud jste odmestruovala a začala brát Clostilbegyt… Více info
  Dobrý den Pane Doktore v předchozí zprávě jsem se Vás ptala na červená kolena což link je zde. http://www.ulekare.cz/poradna-lekare/bolest-kolen-cervena-kolena-atd-123738 Měla bych dotaz bílkoviny jím hodně hlavně vajíčka a sýry.. V předchozích letech mi bylo zjistěno vysoké množství bílkovin v krvi… Určitě více vitamínů, především B a E. Vhodná konzultace na rehabilitaci, některá pracoviště pracují… Více info
  Dobrý den Vzala jsem si 1 tabletu Clostilbegytu 5 den C.večer, V noci jsem chodila velmi často na WC, druhý den odpoledne mi začalo byt strašně špatně,pocit na zvracení, hrozná únava, podrážděnost ale hlavně strašná bolest zad v místě ledvin a časté močení. Další prášek jsem si již nevzala, protože… Uklidněte se po jedné tablete rozhodně ledviny poškozeny nejsou. Příjemný den Více info
  Dobrý den, chtěla bych znát Váš názor. Rok se snažíme o dítě (před rokem jsem vysadila hormonální antikoncepci, kterou jsem užívala asi 15 let), oba jsme podstoupili testy (hormonální profil, spermiogram, kontrola ovulace), vše bylo v pořádku. Mám pouze delší menstruační cyklus, cca po 40 dnech, ovulace… Pregnyl a Clostilbegyt se používá k vyvolání ovulace,pokud k ní dochází pak není důvod. Příjemný den Více info
  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda je možné užívat Clostilbegyt během kojení. Nemůže to uškodit dítěti? Děkuji. Výrobce udává V období kojení může být přípravek podáván pouze po pečlivém zvážení poměru rizika a přínosu… Více info
  Dobrý den, dcera byla v 15. měsíci očkována proti spalničkám, příušnicím a zarděnkám. Nevím o jakou konkrétní očkovací látku se jedná, jen, že je to ta hrazená. 10. den po očkování začal suchý kašel, který se po dvou dnech změnil na vlhký. Nyní je to týden co dcera kašle. Podávám inhalace vincentkou a provádím drenážní masáže(jsem fyzioterapeut). St… Dobrý den, v současnosti se očkuje proti spalničkám, příušnicím a zarděnkám vakcínou Priorix. Podle schválené dokumentace vakcíny patří zánět dýchacích cest a kašel mezi tzv. „méně časté“ nežádoucí účinky této vakcíny (s výskytem 1/1000 až 1/100 aplikací). Příčinou může být nasedající infekce dýchacích cest (např. virová), která se …Více info
  Dobrý den, máme s partnerem problém – mě je 17, jemu 18 a oba jsme ještě neměli první pohlavní styk. Při prohlídce na gynekologii mi doktorka řekla, že mám otvor v panenské bláně hodně vysoko, a tak by se do mě můj přítel měl dostávat trochu jiným způsobem a směrem (ne přímo kolmo, prý by mě to bolelo víc). Stejným způsobem by jsem si taky měla zavádět i … Dobrý den, to vítě, že se dá jednoduchým zákrokem přestřihnout. S pozdravem. …Více info
  Dobrý den, už delší dobu mám problémy s častým močením a k tomu se poslední dobou přidalo i to, že často nedokážu moč zadržet. K tomu jsem znatelně přibrala a mám ohromně těžké nohy. Je to vážné? Jelikož se bojím jít k lékaři, a přesto vím, že v pořádku to asi není. Moc Vám děkuji za Váš čas a ochotu. S pozdravem Marcela … Dobrý den Marcelo, to Vám bohužel nejsem schopen sdělit, zda-li je to vážné. Každopádně to není projev toho že je vše v pořádku. Objednejte se ke gynekologovi, je nutné zhodnotit stupeň a tíží inkontinence a o jaký typ se vlastně jedná. S pozdravem. …Více info
  Dobrý večer, chtěla jsem se zeptat jak brát Clostilbegyt. U Clostilbegytu je sice příbalová informace , prosím Vás kdy je ta ovulace… je v den kdy vezmu leky. Moc děkuju za info Dobrý den, lék Clostilbegyt patří mezi léčiva podporující vyzrávání vajíček a jejich uvolňování z vaječníků. Indikace… Více info
  Při pokusu o druhé těhotenství jsem použila Clostilbegyt (stejně jako při prvním pokusu, když se nám skoro rok nedařilo). Po použití jsem okamžitě otěhotněla a teď mám dvouletého syna. Teď jsem se ale dozvěděla, že se hormony mohou vyplavit do mléka. Občas syna ještě kojím, resp. občas ráno, v poledne… Dobrý den, paní Zuzano, informace o léčivém přípravku Clostilbegyl poskytnuté SÚKL k užívání při kojení… Více info
  Dobrý den, mám clostilbegyt nějaký negativní vliv na případné těhotenství? Nasadila jsem 3DC, ale menses nebyla klasická, jen špinění. Dnes beru čtvrtý den a na těhotenském testu je duch. Vím, že tento lék vyvolává ovulaci, ale můj dotaz je, v případě, že bych byla opravdu těhotná a nasadila jej, jaký… Zototžňuji se s odpovědí dr. Barchánkové. Clostilbegyt nijak významně nezvyšuje riziko poškození plodu,… Více info
 • Diskuze

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Adblock
  detector