Co proti padání vlasů – vše o zdraví

Co proti padání vlasů - Vše o zdraví

Zdravá výživa je základem krásných vlasů, ale také pilířem dobré kondice organizmu. Ačkoli naše tělo potřebuje různorodé vitaminy a minerály pro zabezpečení běžných tělesných funkcí, některé z nich jsou naprosto nezbytné pro udržení krásných a zdravých vlasů. Faktem je, že nejlepším a nutričně vyváženým zdrojem je přirozená strava. Po doplňku stravy bychom měli sáhnout až v období strádání, dále v době stresu, při náročném fyzickém přepětí a vyčerpání.

Přestože jsou níže uvedené vitaminy obecně doporučované pro zdravý růst vlasů, jednoznačné klinické studie, které by tento fakt potvrdily, prozatím neexistují. Obecně však platí, že existuje mnoho látek, u nichž se jednoznačně ví, že mají prokázaný příznivý anebo léčivý efekt a žádné další prokazování nebylo potřeba.

Antioxidant, pomáhá produkovat ideální množství mazotoku v kštici. Potravinové zdroje: ryby, játrový olej, maso, mléko, sýr, vejce, špenát, brokolice, zelí, mrkev, meruňky a broskve.

Denní doporučena dávka 5000 IU Více než 25 000 IU denně může způsobit vážné zdravotní potíže.

Vitamin C

Významný antioxidant, pomáhá udržovat kůži a zdravé vlasy. Potravinové zdroje: citrusové ovoce, jahody, kiwi, ananasový meloun, ananas, rajčata, zelený pepř, brambory a tmavozelená zelenina.

Denní doporučena dávka 60 mg

Vitamin E

Antioxidant, prokrvuje vlasovou pokožku, dodává vlasům hebkost. Potravinové zdroje: rostlinné oleje, pšeničný olej, sójové boby, syrová semena a ořechy, sušené fazole, a listnatá zelená zelenina.

Denní doporučena dávka až 400 IU Vyšší množství může zvýšit krevní tlak a redukovat krevní srážlivost. Lidé, kteří užívají léky na vysoký krevní tlak nebo přípravky proti srážení krve, by konzumaci tohoto vitaminu měli konzultovat s lékařem.

Biotin

Pomáhá produkovat keratin, může předcházet šedivění a vypadávání vlasů. Potravinové zdroje: pivovarské kvasnice, různá zrna, vaječné žloutky, játra, rýže a mléko.

Denní doporučena dávka 150 až 300 mcq

Inositol

Stimuluje funkci vlasového folikulu. Potravinové zdroje: různá zrna, pivovarské kvasnice, játra a citrusové ovoce, ale také rýže.

Denní doporučena dávka až 600 mg

Niacin (vitamín B3)

Podporuje krevní oběh ve vlasové pokožce. Potravinové zdroje: pivovarské kvasnice, pšeničné klíčky, ryby, kuře, krůta a maso.

Denní doporučena dávka až 15 mg Vyšší dávka může mít za následek zarudnutí kůže, bolesti žaludku, nevolnost, průjem.

Kyselina pantotenová (vitamín B5)

Předchází šedivění a vypadávání vlasů. Potravinové zdroje:  obilniny, pivovarské kvasnice, tmavé maso, orgány a vaječné žloutky.

Denní doporučena dávka 4 – 7 mg

Vitamin B6

Předchází vypadávání vlasů, pomáhá vytvořit melanin, který dává vlasům jeho barvu. Potravinové zdroje: pivovarské kvasnice, játra, obilniny, zelenina, orgánová masa a vaječný žloutek.

Denní doporučena dávka 1,6 mg Vysoké dávky mohou způsobit znecitlivění rukou a chodidel.

Vitamin B12

Pomáhá předcházet vypadávání vlasů. Potravinové zdroje: kuře, ryby, vejce a mléko.

Denní doporučena dávka 2 mg
  • Co proti padání vlasů - Vše o zdraví
  • Co proti padání vlasů - Vše o zdraví
  • Co proti padání vlasů - Vše o zdraví
  • Co proti padání vlasů - Vše o zdraví
  • Co proti padání vlasů - Vše o zdraví
  • Co proti padání vlasů - Vše o zdraví
  • Co proti padání vlasů - Vše o zdraví
  • Co proti padání vlasů - Vše o zdraví
  • Co proti padání vlasů - Vše o zdraví
  • Paruky, příčesky, šátky a turbany

Proč vám padají vlasy? Na vině může být nedostatek vitamínů a živin

Kvalitu a množství vlasů, stejně jako jejich vypadávání ovlivňuje mnoho vitamínů a minerálů. Mezi ty nejdůležitější patří:

Vitamín A a beta-karoten

Vitamín A v kůži na hlavě podporuje produkci kožního mazu, který hydratuje vlasové kořínky a chrání vlasy před suchostí. Suché vlasy jsou náchylnější k třepení, lámání a vypadávání. Pro zdravé vlasy je proto vitamín A nezbytný, stejně jako pro zdravé nehty, kůži a nervy. Beta-karoten, který se nachází v ovoci a zelenině, se na vitamín A přeměňuje v organismu.

Vitamín B6

Nedostatek vitamínu B6 má za následek padání vlasů. Navíc tento vitamín stimuluje růst vlasů díky tomu, že pozitivně ovlivňuje cirkulaci krve a růst buněk.

Veškeré vitamíny potřebné pro zdravé a krásné vlasy najdete v doplňku stravy Beautiful Hair by ANNA BRANDEJS

Co proti padání vlasů - Vše o zdraví BEAUTIFUL HAIR by ANNA BRANDEJS Vlasy jsou korunou krásy, zachovat si jejich hustotu a zdravý vzhled nebývá jednoduché. Vlasy jsou velmi citlivé na výživovou nerovnováhu. BEAUTIFUL HAIR by ANNA BRANDEJS dodá vlasovým váčkům všechny živiny důležité pro jejich výživu i ochranu před poškozením stresem, špatnou životosprávou či znečištěním. Světově unikátní složení doplňku stravy navrhla sama Anna Brandejs, aby zastavoval stárnutí vlasů, jejich vypadávání i šedivění.  

Vitamín B12

Při nedostatku vitamínu B12 dochází zejména u žen často ke ztrátě vlasů, pro sílu a růst vlasů je nezbytný. Jeho nízkou hladinu nemusí dotyčná vnímat nijak jinak, než právě vypadáváním vlasů.

Co proti padání vlasů - Vše o zdraví

Biotin

Biotin podporuje růst vlasů, posiluje kůži na hlavě a redukuje ztrátu vlasů. Jeho nedostatek způsobuje lámavost a roztřepené konečky. U lámavých vlasů se pak roztřepené konečky objevují častěji a utváří jejich nezdravý vzhled.

Vitamín C

Vitamín C je důležitý pro zachování zdravých vlasů, protože je klíčovou součástí produkce červených krvinek.

Vitamín E

Potřebný je vitamín E zejména pro správný krevní oběh. Ten zaručí dostatečnou výživu vlasových folikul a udržuje je zdravé.

Inositol

Inositol je další důležitou látkou pro zdraví vlasů. Udržuje v dobrém stavu vlasové folikuly a důležitou roli hraje také v zachovávání zdraví buněčných membrán, které utváří vlas.

Jód

Nedostatek jódu může mít za následek problémy se štítnou žlázy, které pak mohou vést k vypadávání a dalším problémům s vlasy.

Železo

Nedostatek železa vede k anémii, tedy snížení počtu červených krvinek. Je nejčastější příčinou padání vlasů u žen. Vedle konzumace potravin bohatých na železo je třeba konzumovat také potraviny s obsahem vitamínu C jako například špenát a brokolice, které vstřebávání železa zvyšují.

Hořčík

Horčík je další minerál důležitý pro silné kosti, jeho nedostatek způsobuje svalové křeče, vypadávání vlasů a nervozitu.

Niacin (vitamín B3)

Dostatečné prokrvení vlasové části hlavy je důležité pro zachování zdraví vlasových váčků i růst vlasů. Niacin podporuje prokrvení a jako příjemný bonus navíc udržuje vyrovnané hladiny cholesterolu.

Kyselina pantotenová

Vitamín B5 je oblíbenou součástí produktů péče o vlasy, kromě toho působí při orálním užívání také proti šedivění vlasů.

Zinek

Nedostatek zinku ovlivňuje fungování vlasových váčků. Pokud ty nejsou zdravé, ani růst vlasů nemůže probíhat správně, někdy nemusí vyrůstat dokonce vůbec. U mužů ovlivňuje zinek hladinu androgenů, která má často za následek mužské plešatění. Ze stejného důvodu ovlivňuje také dámské plešatění.

Zinek urychluje regeneraci buněk kůže i vlasů, protože stimuluje v organismu mnoho enzymatických funkcí, včetně růstu vlasů. Masti a šampóny s obsahem zinku jsou pro krásné vlasy také více než vhodné. 

Důležité vitamíny pro zdravé vlasy a pleť najdete také v doplňku stravy Beautiful Hair by ANNA BRANDEJS!

Co proti padání vlasů - Vše o zdraví BEAUTIFUL HAIR by ANNA BRANDEJS Vlasy jsou korunou krásy, zachovat si jejich hustotu a zdravý vzhled nebývá jednoduché. Vlasy jsou velmi citlivé na výživovou nerovnováhu. BEAUTIFUL HAIR by ANNA BRANDEJS dodá vlasovým váčkům všechny živiny důležité pro jejich výživu i ochranu před poškozením stresem, špatnou životosprávou či znečištěním. Světově unikátní složení doplňku stravy navrhla sama Anna Brandejs, aby zastavoval stárnutí vlasů, jejich vypadávání i šedivění.

Losos pro zářivé vlasy, jogurt pro jejich růst a maso proti padání vlasů… Některé potraviny a živiny mají na vlasy zkrátka přímo magický vliv.

Krásné a pokud možno husté vlasy by chtěl mít asi každý. Jenže matka příroda nebyla, co se vlasů týče, ke každému stejně štědrá. Pojďme se podívat, jak můžete svým kadeřím pomoci stravou. Přesně totiž víme, jakou výživu vaše vlasy potřebují. Co by vám tedy nemělo chybět?…

Ztrátu vlasů můžete pozorovat z mnoha důvodů. Na vině může být například nedostatek živin, problémy se štítnou žlázou nebo menopauza. Je-li příčinou padání vlasů zdravotní stav, je třeba jeho příčiny skutečně léčit vhodnými léky.

S ročním obdobím, kterého si momentálně naplno užíváme, se pojí spousta hezkých věcí – listy zbarvené do oranžova, pouštění draků, zapalování svíček… Jenže mimo tyto pozitivní záležitosti máme s podzimem spojenou i jednu dost nepříjemnou, a to zvýšené vypadávání vlasů….

TRÁPÍ VÁS NADMĚRNÉ PADÁNÍ VLASŮ? – BIOneeds Blog

14. 10. 2019 / BIOneeds

Zdravíbez chemiekrásné vlasypřírodní lékarnapřírodní olejrecept

Co proti padání vlasů - Vše o zdraví

Padání vlasů je naprosto běžná a zdravá záležitost, denně nám jich může přirozeně vypadnout až sto. Pokud však naše hříva řídne rychleji, než stíhá dorůst, je asi něco špatně. V takovém případě je dobré nepřehlížet to a zkusit najít příčinu. Většinou nám totiž vlasy naznačují, že se s naším tělem něco stalo nebo děje a je důležité, na to reagovat.

SPRÁVNÁ PÉČE O VLASY

Průměrná doba růstu jednoho vlasu jsou tři roky a každý vlas roste tak trochu “časově“ jinak. To by bylo, kdyby nám vypadaly všechny najednou. ???? Naštěstí tomu tak není.

Během období růstu drží vlas celkem pevně ve vlasovém folikulu, jeho vytržení vyžaduje větší sílu a díky tomu je i bolestivější. Pár měsíců před jeho vypadnutím se však růst zastaví a začne se pod ním vytvářet vlas nový.

Zajímavé:  Volně Prodejné Léky Na Průdušky?

V tomto období je jeho vytrhnutí mnohem jednodušší a skoro jej necítíte.

I proto je důležité, o vlasy pečovat jemně a opravdu s láskou. Zbytečně při česání netahat a nečesat se častěji, než je opravdu potřeba. Nadměrné používání stylingových přípravků, žehlení, natáčení.

Jakékoliv tahání, dokonce časté mytí, není pro vlasy zdravé. Také neustálé barvení, odbarvování nebo trvalá jim nedělá vůbec dobře. To vše jen podporuje dřívější vypadnutí vlasu, který už přestal růst. Vlasy mají rády svůj “klídek“ a hlavně přirozenost.

Ideální je, pokusit se je zbytečně moc neupravovat.

Co proti padání vlasů - Vše o zdraví

Doporučujeme používat pouze přírodní přípravky bez parabenů a syntetických silikonů, konvenční barvu hoďte do koše a vyměňte za kvalitní Hennu. Během umývání vlasů používejte pomalejší pohyby rukou, zkuste je jen jemně masírovat. Masáž je dokonce pro vlasy a vlasovou pokožku i velmi přínosná a stimuluje růst nových vlasů.

V případě suchých a roztřepených konečků používejte čisté přírodní oleje, například ricinový nebo hroznový. Místo kondicionéru je skvělý oplach jablečným octem. Po umytí oplachujte vlasy co nejvíce chladnou vodou, která zajistí uzavření vlasového vlákna. Je pak méně náchylné na poničení.

Doporučujeme také různé přírodní vlasové masky nebo zábaly, které si snadno připravíte sami doma.

Zkuste třeba domácí avokádovou masku. Po umytí vlasy vysušujte ručníkem jen pomalý tahem, vyvarujte se zbytečně rychlým a třepavým pohybům. Mokré vlasy česejte co nejjemněji a hlavně hřebenem, který je na to vhodný.

Vyhněte se kartáčům a dejte přednost hřebenu s větším rozestupem zubů. Také se pokuste používat fén, avšak spíše dopřejte vlasům uschnutí přirozeně. Pokud už fén musíte použít, použijte nejméně teplý režim. Také nedoporučujeme spát s mokrými vlasy.

Mokré vlasové vlákno se celou noc odírá o polštář a z dlouhodobého hlediska to není dobré.

Jak na oplach z jablečného octu:

Lžíci jablečného octu smíchat v šálku vody. Směs aplikovat ke kořínkům vlasů a jemně rozetřít i do délek. A je to!

ZDRAVÉ TĚLO = ZDRAVÉ VLASY

Vlasy a naše pleť jsou odrazem stavu našeho organismu. Pokud chceme dopřát vlasům co nejlepší péči, pečujte hlavně sami o sebe. Jezte zdravé potraviny, vyváženou stravu s dostatkem bílkovin, prospěšných tuků, zinku, železa a samozřejmě vitamínů. Jezte dostatek ovoce, zeleniny i luštěnin.

Hlavně nezapomínejte na pitný režim. Dopřávejte si dostatek spánku, zkuste se maximálně vyhýbat stresovým situacím a nezapomeňte se také zdravě hýbat.  Doporučujeme relaxovat venku během procházek v přírodě, protože i sluneční paprsky dělají našemu vlasovému porostu opravdu velmi dobře.

(Teď nemyslíme nadměrné slunění na pláži, to může vlasy spíše vysušit. Jak se říká všechno s mírou.) V letních měsících celkově rostou naše vlasy nejrychleji a padají méně. Na podzim a v zimě nám rostou vlasy pomalu a jejich padání se mírně zvýší.

Všechno se vším souvisí a leckdy je naše zdraví opravdu odrazem našeho duševního rozpoložení. 

NADMĚRNÉ PADÁNÍ VLASŮ

Pokud zjistíte, že vám vlasy padají opravdu mnohem víc než dřív, zřejmě trpíte nadměrným vypadáváním vlasů. V takovém případě může být příčin opravdu mnoho. Hlavní prioritou je určit důvod, proč je tomu tak. Může jít jen o nesprávnou péči o vlasy.

Ale pokud jste si jistí, že pro ně děláte maximum, je třeba příčinu hledat jinde. Na svědomí nadměrnému vypadávání vlasů může mít i situace, která se stala již 3 měsíce předtím.

Například stresové období, porod, operace, těžká nemoc, infekce, ale také porucha štítné žlázy, věk, hormonální změny a další. Příčiny mohou být dány i geneticky.

Nejdůležitější je odstranit příčinu, jinak se problém nevyřeší. Zprvu je dobré se zaměřit na prevenci vypadávání vlasů a správnou péči o ně. Pokud víte, že jste v nedávné době prošli složitějším období, doporučujeme to vaší prořídlejší kštici maximálně “vynahradit“ a dopřát jí opravdu řádnou péči, kterou si zaslouží.

Zkuste přírodní přípravky, které nejen neobsahují dráždiví silikony, ale ještě k tomu stimulují vlasovou pokožku k přirozené funkci a podporují růst nových vlasů. Ideálním řešením jsou přípravky s extraktem z kořene Maci Peruánské.

Ta pokožku prokrvuje a probouzí k životu, navíc podporuje její přirozené regenerační schopnosti.

  • PŘÍRODNÍ CESTA
  • Říká Vám něco Maca Peruánská?

Maca Peruánská (lat. Lepidium Meyenii), je velmi odolná rostlina, která roste v pohoří And. Už tehdejší Inkové uctívali tuto blahodárnou rostlinu pro své výrazné léčivé účinky.

I bylo proč, je bohatá na vitamin C a skupiny B, minerální látky, jako je vápník, měď, hořčík, draslík, železo, zinek, a další. Dnes je Maca považována za super potravinu a dokonce přírodní viagru.

U mužů zlepšuje kvalitní tvorbu spermií, u žen naopak napomáhá při ženských problémech (nepravidelná menstruace, menopauza). Snižuje projevy zvýšené únavy a má pozitivní vliv na imunitní systém. Má silné hojivé a protizánětlivé účinky.

Jako součást kosmetických produktů napomáhá podpořit prokrvení pokožky a přirozenou funkci buněk. Zpomaluje stárnutí pokožky. Často bývá součástí vlasových produktů podporujících růst vlasů a zamezení jejich vypadávání.

Mytí tuhým šamponem s MACOU:

Tuhý šampon funguje úplně stejně jako mýdlo, stačí jen lehce navlhčit a v rukou vytvořit jemnou pěnu. Vlasy pak následně opravdu jemně masírujte, dopřejte jim péči, kterou si zaslouží. Masáží nejen podpoříte lepší prokrvení pokožky, ale i její regenerační schopnosti. Masáž je velmi přínosná a stimuluje růst nových vlasů.

Další typy na přírodní produkty podporující růst vlasů.

VLASY PADAJÍ I NADÁLE, CO DĚLAT?

Pokud se i po změně péče o vlasy a životního stylu stále výsledky nedostavily (důležité upozornit, že to nebude ze dne na den), může být příčina bohužel vážnější. V takovém případě doporučujeme navštívit odborníka. Buď dermatologa či trichologa.

VYPADÁVÁNÍ VLASŮ – ALOPECIE

Pokud vám vlasů padá více než je zdrávo a žádná z přírodních cest nepomáhá, zřejmě trpíte nadměrným vypadáváním vlasů – tzv. Alopecií.  Alopecie má více forem a postihuje velké procento populace. Nejčastěji se můžete setkat s tzv.

Androgenní alopecií, která převážně trápí muže. Ano, jedná je o velmi dobře známou mužskou pleš. Ve věku 30 let trápí alopecie skoro 30% mužské populace, v 50 letech až skoro 50%. Žen nad 50 let trpí touto formou alopecie až 40%.

 

Androgenní alopecie je onemocnění, které se projevuje jako nadměrné vypadávání vlasů s nižší obnovou vlasů. Nové vlasy rostou jedinci v řidším osazení, ale také jsou mnohem tenčí a více náchylné na poničení.

Příčinou je hormon DHT, který na jednu stranu během dospívání podporuje růst ochlupení na našem těle i tváři, ale v pozdějším věku negativním způsobem ovlivňuje vlasovou folikulu. Folikul se postupně smršťuje a není schopný tvořit zdravý vlas. DHT má rovněž vliv na urychlení růstové fáze vlasu. Vlas tedy vyroste a vypadne daleko rychleji, než je běžné.

V takovém případě je opravdu dobré najít pomoc odborníka.  Pokud nedojde k včasnému léčení, vlasový folikul nakonec zanikne a žádný další vlas z něj už nikdy nevyroste.

Sdílej tento článek a inspiruj své okolí

Vypadávají vám vlasy? Pomůže Omega 3 i zinek

Vlasy jsou vizitkou žen podobně jako upravený obličej nebo nehty. Spolu s přibývajícími léty však dochází k přirozeným změnám, které vyžadují naši větší pozornost.

Jednou z nich je i zhoršení kvality vlasů, případně jejich vypadávání a lámavost. Základem péče o vlasy, pleť i nehty samozřejmě jsou kvalitní kosmetické přípravky, ale snaha samotná musí začít uvnitř.

Co všechno nám může s vypadáváním vlasů pomoci?

Vlasy jako symbol našeho zdraví

V mnoha ohledech vlasy můžeme chápat jako statistické centrum našeho zdraví. Odráží se v něm nejen nás fyzický, ale i psychický stav. Zároveň se nemusí jednat o aktuální situaci, ale důsledek až tři měsíce staré záležitosti (např.

náročná životní situace, stres v práci nebo zdravotní problém). Každopádně, pokud vám vlasy začnou z nenadání vypadávat opravdu po hrstech, je třeba zbystřit.

Taková skutečnost může totiž ukazovat nejen na počínající alopecii, ale i jiný vážnější problém.

Příčina vypadávání vlasů není jedna

Přirozená výměna vlasů obvykle probíhá na podzim a na jaře. Zatímco v měsících, kdy je méně slunečního záření (tedy v zimě) se naše vlasy stanou tenčí a více padají, v létě je tomu přesně naopak – houstnou a lesknou se. Není tedy na závadu, pokud se v přechodových obdobích zvýší padání.

Přesto by nemělo jít o hrsti. Nejčastější příčinou padání vlasů bývá hormonální nerovnováha, která se u žen zpravidla objeví v době těhotenství, po porodu, v menopauze a nebo při onemocnění štítnou  žlázou.

Zajímavé:  Ischemie Dolních Končetin Příznaky?

Dalšími příčinami jsou: nevhodná kosmetika, časté fénování, stres a hlavně nedostatek vitamínů a minerálů. 

Co proti padání vlasů - Vše o zdraví

Potraviny pro správnou výživu vlasů

  1. Vitamíny skupiny B – zejména B2 (riboflavin), B5 (kyselina pantotenová) a B6 (pyridoxin).  Stimulují tvorbu vlasů a udržují i jejich pevnost. Nejvíce vitamínu B najdete v droždí, kvasnicích, vnitřnostech (játra a ledviny) a také v rybách.

  2. Betakaroten / Vitamín A – podporuje tvorbu kožního mazu, který zajišťuje optimální hydrataci pokožky, zároveň chrání pkožku před volnými radikály . Najdete ho ve žlutém a oranžovém ovoci a zelenině.
  3. Vitamín C – urychluje látkovou výměnu v pokožce a podporuje růst vlasů.

    Pokud je vitamínu C nedostatek, projevuje se to suchými a štěpivými vlasy. Oslabené vlasy jsou následně náchylnější k vypadávání.

  4. Zinek – je podporou při vypadáváním vlasů, ale také je prevencí lámání či šedivění.

    Nejvíce ho je v krevetách, rybách, ústřicích, játrech, vaječném žloutku či slunečnicových semínkách, ořeších a listové zelenině.

  5. Omega 3 mastné kyseliny – má protizánětlivé účinky, díky čemuž chrání i pokožku hlavy. První příznaky vznikajícího zánětu v kůži je její zarudnutí a svědění, které mohou být předstupněm vypadávání vlasů.

     Omega 3 jsou nezbytnou součástí naší výživy, kromě podpory kvality vlasů mají na náš organismus řadu dalších prospěšných vlivů.

  6. Hořčík – látka, která je nezbytná k tvorbě zdravých vlasových folikulů. Pomáhá nám i s náladou a proti křečím.

    Bohatým zdrojem jsou sójové boby, banány, ovesné vločky, zelí, jablka, ořechy (kešu, mandle) či mák a jiná semena.

  7. Železo – pokud nám chybí, projevuje se to únavou a právě vypadáváním vlasů. Železo je pro tělo nezbytné – pomáhá mu s distribucí kyslíku a správným prokrvením orgánů (je součástí červeného barviva hemoglobinu).

    Pokud ho není dostatek, bere si tělo železo právě z vlasových kanálků, čímž vlasy oslabí. Najdete ho v mase (červeném a vnitřnostech), luštěninách a dále např. v ovoci (švestky, borůvky, datle, hrušky…), zelenině (červená řepa, brokolice, pórek, špenát), ořeších.

Více o jednotlivých prospěšných látkách si můžete přečíst v našem Slovníčku.

Co proti padání vlasů - Vše o zdraví

Co ještě proti padání může pomoci?

Kromě vyváženého zdravého jídelníčku je dobré se zaměřit i na psychickou oblast. Pravidelný odpočinek, vyživující spánek, pohyb, který přináší radost a posiluje náš organismus jsou celek.

Zkuste také pracovat sami se sebou a nalézt způsob, jak oslabit vliv stresu. Pokud pro sebe chcete udělat něco extra, pak si zajděte i na masáž hlavy. Kromě posílení kořínků skrze dotyky a použité oleje, je pozitivem zdravé prokrvení pokožky.

To může dokonce pomoci i s uvolněním páteře, ramen či migrénami.

Zároveň je třeba si uvědomit, že stejně jako problém nevzniká přes noc (nemluvíme o úrazech), pak i náprava nějakou dobu trvá. V případě vlasů se může jednat i o období 3 měsíců. Buďte tedy se sebou trpěliví a snahy nevzdávejte. Pokud se však problémy zhoršují, je dobré navštívit dermatologa.

Husté vlasy, zdravé kořínky. Jak na to?

Krásné, husté, lesklé a pevné vlasy. Sen snad každé ženy a leckterého muže. Ano. Přestože muži o svých vlasech tolik nemluví, je často hustota vlasů to, co je trápí. Vypadávání vlasů je následek mnohdy opomíjených věcí, životních situací. Co pro svou vlasovou pokožku udělat navíc? Dáme vám pár rad a odpovědí.

Co proti padání vlasů - Vše o zdraví

Vlas

Z čeho se skládá? Proč je tlustý nebo tenký? A z jakého důvodu je jeden světlý a druhý tmavý? Ano, samozřejmě. Genetika. Ale třeba v tom není jen ona.Vlas je tvořený keratinem. Keratin mnoho z vás zná, protože je často součástí vlasové kosmetiky. Jedná se ale o trošku poupravený, tzv.

hydrolyzovaný keratin, díky kterému jsou vlasy krásně hydratované a zjemněné. Stavba vlasu sestává ze dvou hlavních částí, kdy nás nejvíce zajímá ta část, která jde vidět stále, dbáme o ni více či méně, charakterizuje nás – část volná. Druhá je část zakotvená, kterou nevidíme, tzv.

vlasový folikul, jehož součástí jsou i mazové a potní žlázy a cévní zásobení.

Věděli jste, že…

Jediné vlasové vlákno dokáže udržet 100 gramové závaží.

To, jakou máte barvu vlasu, ovlivňují melanocyty a jejich aktivita. Pigmentová zrna pak dávají ráz intenzitě zbarvení. Pokud přestávají pigmentové buňky pracovat, dochází k nedostatku melaninu, vlasy začínají ztrácet původní barvu a jsou bílé. Kromě již zmíněných melanocytů má ale na barvu a celý charakter vlasu vliv lokalizace, rasa, věk a pohlaví. 

Co proti padání vlasů - Vše o zdraví

Padání vlasů – civilizační onemocnění?

Padání vlasů je častým průvodním jevem dnešního moderního způsobu života. Deprese. Únavový syndrom. Syndrom vyhoření. Tyto tři civilizační choroby spojuje nadměrná stresová zátěž. Výživa a životní styl jdou ruku v ruce.

A pokud přidáme rodinnou anamnézu, aktuální zdravotní stav nebo překonaná (přechozená) onemocnění, máme vysvětlení, proč na oblečení, doma na zemi a při každém pročísnutí vlasů kartáčem nacházíme více a více vlasů.V tomto případě se jedná o padání vlasů vratné.

Nevratné padání vlasů je způsobeno radioterapií nebo mužskými pohlavními hormony testosteronem a dihydrotestosteronem, a to při jejich nadprodukci.

Jak si poradit s padáním vlasů a hustotou

Jednou z možností, jak zmírnit vypadávání vlasů je prokrvení vlasové pokožky. Toho dosáhnete masáží hlavy. Úprava stravy a duševní rovnováha hrají též velkou roli. Z látek, které byly testovány na klinické úrovni, je zapotřebí zmínit minoxidil 5%, fluridil, melatonin, kyselina hyaluronovou a v neposlední řadě aminexil.

Aminexil má posilující vlastnosti a pomáhá pevně ukotvit vlasový kořínek ve vlasové pokožce.

V případě sezonního vypadávání vlasů, vypadávání vlasů díky stresu, hormonální nerovnováze v období menopauzy, po porodu či v souvislosti s dědičností doporučujeme vlasovou kúru přípravkem Aminexil Clinical 5, který je jak pro ženy, tak pro muže. Podporuje silné a odolné vlasové vlákno. Navíc zmírní mikro nerovnováhu vlasové pokožky a zvýší její odolnost.

Ukotvení – Stimulace – Odolnost – Rovnováha a Síla. To vše slučuje kúra Aminexil Clinical 5. Potvrzeno klinickými studiemi.

Kúru můžete podpořit používáním posilujícího šamponu proti vypadávání vlasů.

Řídnutí vlasů a viditelná vlasová pokožka není vždy to stejné jako padání vlasů a preparát, jenž je určen na „padání“ nemusí na „obnovu hustoty“ zafungovat. Proto je zapotřebí tyto potíže dobře rozlišit a aplikovat správné přípravky. Klinicky ověřeným přípravkem je Neogenic s aktivními látkami Stemoxydine a SP94.

Stemoxidin zaručuje, že vaše vlasy budou mít objem, který bude okamžitý a především trvalý. Kúra obsahuje 28 ampulí, které se nanáší přes aplikátor z bílého bronzu, což umožní jemnou masáž vlasové pokožky a stimulaci prokrvení. To má za následek nejen lepší vstřebání kúry, ale také snížené vypadávání vlasů.

Celou tuto péči můžete doplnit o šampon pro vlasy bez objemu a ztracené hustoty.

5 tipů pro krásné a zdravé vlasy

1. Dostaňte se k jádru problému

Definujte, co vás trápí a kdy vás to trápí.Pokud hledáte přípravky pro zpomalení vypadávání vlasů nebo proti vypadávání vlasů, je nejlepší zvolit ty, které cílí na problém již u vlasových folikulů. Sáhněte tedy po těch, které posilují vlasovou cibulku, zároveň působí i na prostředí vlasové pokožky a posilují růst silnějších vlasů na zdravé pokožce hlavy!

2. Zvolte správný šampón

Jako doplněk kúry proti vypadávání vlasů zvažte také pořízení šampónu pro vlasy se sklonem k vypadávání. V ideálním případě volte takový, který nebude obsahovat sulfáty, aby dále nedocházelo k dráždění již tak choulostivých vlasových folikulů.

Při oplachování vlasů pak buďte obzvlášť opatrní – ujistěte se, že jste důkladně smyli veškerou pěnu, aby vlasová pokožka nebyla zatížena zbytky přípravků.

Tipy: proti lupům, proti vypadávání vlasů, vlasy bez objemu, reparace a výživa, ultrazklidňující.

3. Chovejte se k vlasům šetrně

Pokud máte pocit, že vám vlasy vypadávají více než obvykle, stojí za to dávat si extra pozor při jejich stylingu.

Vlasy příliš nekartáčujte, abyste je zbytečně netahali a nevytrhávali, používejte posilující kondicionér, který vám pomůže při rozčesávání vlasů a posílí vlasové vlákno, aby nedocházelo k lámání vlasů.

Zkuste si vlasy čas od času nestahovat do culíku – nechejte je nejlépe rozpuštěné! Pokud si vlasy foukáte nebo žehlíte, minimalizujte teplotu, aby bylo poškození vlasů co nejmenší – doporučili bychom vám používat fén a žehličku na vlasy co nejméně.

4. Dopřejte svým vlasům masáž

Pomocí špiček prstů krouživými pohyby pevně masírujte pokožku po stranách hlavy a na temeni, abyste stimulovali vlasy od kořínků. Zlepší se tím cirkulace vlasové pokožky a vaše vlasové folikuly budou mít prostor dýchat, což přispěje ke zdravému růstu vlasů.

5. Změňte svůj jídelníček

Pokud chcete o své vlasy pečovat od kořínků ke konečkům, je důležité, abyste konzumovali dostatek těch správných potravin.

Autorka 5 tipů: MUDr. Anna Jiránková, Ph.D.

Šampony v akci 3 za 2

Padání vlasů

Vlasy padají každému, někdy je však padání vlasů nadměrné, vlasy postupně řídnou a na hlavě se mohou začít objevovat lysá místa. Problémy s padáním vlasů mívají častěji muži ve středním věku, kde se jedná hlavně o dědičnost. Úbytek vlasů však mohou způsobit i různé nemoci nebo stres, a to jak u mužů, tak u žen.

Padání vlasů mohou způsobit hormonální změny například v těhotenství, ale také vážnější problém jako špatné fungování štítné žlázy.

Dalšími viníky mohou být stres, špatná strava, nedostatek vitamínu B, léky s vedlejšími účinky, špatný krevní oběh, těhotenství, dědičnost (hlavně u mužů) nebo používání špatné vlasové kosmetiky.

Padáním vlasů trpí také lidé s lupénkou a cukrovkou. Padání vlasů může doprovázet i tiney – mykotická onemocnění pokožky hlavy.

Léčba

Léčba závisí na příčině padání vlasů. Pokud jsou na vině léky, může Vám lékař předepsat jiné.  Při špatném fungování štítné žlázy se nejprve léčí štítná žláza.

Pokud vás nadměrné padání vlasů trápí, sami můžete zkusit zařadit do jídelníčku potraviny bohaté na vitamíny B, C a E nebo využít doplňky stravy jako B-komplex, Biosil plus nebo Vitar Revital Revitalon, které jsou bohaté na vitamíny, minerály a podporují zdraví vlasů.

Na zastavení padání vlasů a pro podporu růstu jsou také určené některé šampony, které seženete v drogerii nebo v lékárně. Pokud trpíte na nadměrné padání vlasů, je vhodné používat séra, která obsahují aminexil, ten zabraňuje vypadávání oslabených vlasů.

Léky

Můžete vyzkoušet doplňky stravy z lékárny.

Bylinky

Extrakt, který si můžete vtírat do pokožky hlavy, vyrobíte ze 100 g listů kopřivy, 100 g natě z lichořeřišnice, 100 g natě brčálu barvínku a 25 g cibule. Vše zalijte 90% lihem a nechte stát na tmavém místě asi 14 dní.

Homeopatika

Na vypadávání vlasů může pomoci Acidum phosphoricum, Natrum muriaticum nebo Silicea, o jejich dávkování je však vhodné se poradit s homeopatem.

Domácí léčba a babské rady

Na padání vlasů si uvařte odvar z hrsti nakrájených ořešákových listů, uvařené listy přeceďte a odvar vetřete do pokožky hlavy a neoplachujte. Pozor: používejte pouze na tmavé vlasy!

Vyšetření

Lékař vám udělá několik testů, aby zjistil funkci štítné žlázy.

Pokud se rozhodnete pro trichologické vyšetření, nejprve podstoupíte dotazník o vašich vlasech a životním stylu, dále vaše vlasy tricholog prozkoumá pomocí trichokamery, která prozkoumá vlasovou pokožku.

Trichokameru nadále používá na pár vytržených vlasů a vyšetřuje s ní vlasovou cibulku a stvol. Na základě těchto vyšetření nabídne tricholog pacientovi následnou léčbu.

V těhotenství

Padání vlasů bývá v těhotenství běžné, a to díky velkým hormonálním změnám a psychické zátěži. Padání vlasů se nejčastěji objevuje od druhého měsíce těhotenství a po porodu. Pokud se nedostaví zlepšení do tří měsíců od začátku problémů s padáním vlasů, měla by žena zajít k lékaři.

Víte, co přesně vás čeká na vyšetření, které vám lékař předepsal?

Možné komplikace

Problémem je podrážděná vlasová pokožka při růstu nových vlasů, lupy, strupy a lámavé vlasy. 

Trvalé následky

Vypadlé vlasy se běžně obnovují, problém nastává, když není vlasová cibulka aktivní a nové vlasy již nerostou. To může způsobit následnou plešatost, která je častější u mužů.

V některých případech je ztráta vlasů přechodná – například při chemoterapii, jindy trvalá.

Často se jedná i o problém psychologický, v tom případě se nebojte vyrazit koupit pěknou paruku, neboť  k uzdravení těla napomůže i psychická pohoda a rovnováha.

Prevence

Nejlepší je se padání vlasů vyhnout účinnou prevencí v podobě kvalitních šampónů a vyvážené stravy s podílem vitamínů a minerálních látek.

Kdy jít k lékaři

S padáním vlasů většinou není potřeba jít k lékaři, pokud však padání vlasů neustává nebo se dokonce zhoršuje, obraťte se na dermatologa, který vám udělá různé testy nebo vám dá doporučení např. ke kožnímu lékaři. Zkusit také můžete trichologické vyšetření neboli diagnostiku vlasů na některé klinice zabývající se zdravím vlasů.

Padání vlasů může upozornit na nemoc, ale i psychické rozpoložení

Kvalita a zdraví vlasů jsou zrcadlem stavu celého organismu.Foto: Profimedia.cz

‚Samotné zdraví vlasů však vedle celkového stavu organismu závisí také na prokrvení pokožky hlavy a vyživování vlasových váčků. Výživou rozumíme nejen potravu, kterou přijímá naše tělo, a z které vlasová papila čerpá vše potřebné, ale také péči v podobě používání šetrných šamponů, vlasových zábalů, masek, sér či vod,‘ vysvětluje Prim. MUDr. Peter Hajduk z GHO Clinic.

Padání vlasů u žen především souvisí s hormonálními výkyvy. Nejčastěji se tak děje v období těhotenství a po porodu, kdy je padání vlasů normální, nebo v období menopauzy. Všechny ženy zaznamenávají s postupujícím věkem určité řídnutí vlasů.

‚Kromě hormonálních změn k faktorům, které způsobují ztrátu vlasů u žen i mužů, patří dědičnost, špatný krevní oběh, akutní onemocnění, úbytek hmotnosti, vysoká horečka, nedostatek železa, diabetes, poruchy štítné žlázy, stres, specifické poruchy výživy,‘ upozorňuje primář Hajduk.

Známé jsou i následky chemoterapie při léčení zhoubných nádorů.

K hlavním faktorům, které se podílí na padání vlasů mužů, patří dědičnost, hormonální činnost a stárnutí. Mnohdy se stačí podívat na rodiče. Pokud mají ve svém pokročilém věku stále husté hřívy, není se čeho bát. Pokud je tomu naopak, je potřeba začít s prevencí včas.

‚Nejčastější příčinou ztráty vlasů u mužů je androgenetická alopecie, tedy citlivost vlasů na pohlavní hormon testosteron, která se dědí generačně.

Pokud je hladina testosteronu v krvi vyšší, obvykle se ničí vlasové kořínky a vlasy začnou vypadávat. Proto muži plešatí mezi dvacátým a třicátým rokem, kdy mají hladinu testosteronu nejvyšší.

S léčbou je třeba začít dřív, než dojde ke zničení vlasových kořínků,‘ radí lékař.

Zdravá pokožka ztrácí denně 30 – 100 vlasů, i když tento počet je velmi individuální. Pokud při mytí či česání vlasy padají mnohem více, než je obvyklé a v rukou či hřebenu zůstávají klidně i celé chomáče vlasů, je něco v nepořádku. Poškozené vlasy také často mění barvu a strukturu.

Když jeden vlas vypadne, vyrůstá na jeho místě další. Problém vzniká ve chvíli, kdy je vlasová cibulka neaktivní a nový vlas již nevyprodukuje.

Dalšími problémy při padání a růstu nových vlasů jsou podrážděná vlasová pokožka, tvoření stroupků, lupů nebo suché a lomivé vlasy, které přestávají růst.

RENOKIN Hair Revitalizing Solution – sérum pro zastavení nadměrného vypadávání vlasů a obnovy růstu vlasů.

Foto: Renokin

Pokud vlasy padají více než doposud, obecná doporučení radí začít s vyváženou a zdravou stravou a zařadit účinné prostředky pro zastavení padání vlasů a podporu růstu nových.

Klíčovým faktorem u těchto přípravků je pravidelná a důsledná aplikace. Pokud však vlasy padají výrazně více, prvním krokem v léčbě by měla být konzultace s odborníkem, v tomto případě tedy lékařem, dermatologem. Ten na základě konzultace, krevních testů nebo specializovaného rozboru vlasu může zjistit příčinu problému padání vlasů a poradit, jak jej řešit.

Tak jako u jiných zdravotních problémů se i při léčbě padání vlasů vyplácí pravidlo „čím dříve, tím lépe.“ ‚Na léčbu je pozdě ve chvíli, kdy se původní hustá kštice promění v pleš a vlasové váčky jsou již neaktivní. V takových případech může pomoci už jen chirurgický zákrok,‘ upozorňuje Hajduk.

Pokud vlasy v poslední době výrazně ztratily lesk, jsou křehké, lámou se či štěpí, můžeme hovořit o poškozených vlasech.

Tyto příčiny většinou vznikají mechanickým poškozením, jako je fénování, barvení, žehlení a jiné nešetrné úpravy vlasů. Mnohdy pomůže kvalitní a pravidelná péče a výživa.

Na takové poškození jsou vhodné vyživující šampony a kondicionéry, zábaly a masky. Při zvýšené péči by se vše mělo vrátit do původního stavu během několika týdnů.

Vedle zdravé výživy je důležité i to, aby vlasy, a především kůže na hlavě měly dostatečný přísun vzduchu a světla. Přirozené zacházení prospívá vlasům nejvíce.

Šetrné mytí jemným šamponem, přirozené uschnutí bez použití fénu. Pravidelné vlasové zábaly a výživa bohatá na vitamíny a minerály.

Vhodná je také masáž pokožky hlavy k povzbuzení krevního oběhu a uvolnění stresu, který k padání vlasů může přispívat.

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Hlavní zprávy

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector