Hodnoty tsh – vše o zdraví

Snížená funkce štítné žlázy Vlastnosti domácího testu Veroval Štítná žláza

Nedostatečné činnosti štítné žlázy se odborně říká hypotyreóza a může způsobit značné zdravotní problémy.

Problémy se štítnou žlázou se projevují nenápadně – cítíte únavu, přepadávají vás pocity chladu, střeva hůře tráví potravu a objevují se zácpy. Často se dostaví také svalové křeče nebo začnete přibírat na váze.

Domácí test Veroval® Štítná žláza vám pomůže odhalit, zda štítná žláza nepracuje optimálně a je potřeba vyhledat specialistu. Stačí jen kapka krve a 10 minut vašeho času. Přesnost testu je vyšší než 95 %.

Tento produkt aktuálně není skladem.

  • Podrobný popis
  • Ke stažení
  • Hodnocení

K čemu je v organismu štítná žláza?

Hodnoty tsh - Vše o zdravíŠtítná žláza je důležitý orgán ve tvaru motýlka v oblasti hrtanu. Hormony, které žláza vylučuje, tyroxin (T4) a trijodtyronin (T3) hrají zásadní roli v látkové přeměně a jsou zodpovědné za celou řadu funkcí od prenatálního vývoje mozku přes metabolismus tuků, cukrů, bílkovin nebo i kostí po stimulaci srdce. Právě na základě množství produkovaných hormonů odhalí náš domácí test nedostatečnou činnost vaší štítné žlázy.

 

Příznaky snížení činnosti štítné žlázy

  • Únava až letargie
  • Pocity chladu
  • Zácpa
  • Svalové křeče
  • Přibírání na váze

Jak test funguje?

Test je založen na přítomnosti hormonu tyreotropinu (TSH) v krvi, který stimuluje štítnou žlázu k produkci hormonu T3 a T4 ovlivňujících metabolizmus. Při poklesu koncentrace T3 a T4 dochází k růstu koncentrace TSH. Rychlým testem štítné žlázy lze stanovit, zda je koncentrace TSH zvýšená, což indikuje sníženou činnost štítné žlázy, a tedy zdravotní problém.

Hodnoty tsh - Vše o zdraví

Komponenty v testu

  • Nádobka s ředícím roztokem
  • Tampón napuštěný alkoholem
  • Dvě automatické lancety (jedna náhradní)
  • Skleněná kapilára
  • Testovací kazeta
  • Pipeta
  • Náplast
  • Návod pro použití

Jednoduché použití

  1. Potřebujete 1 kapku krve.
  2. Odeberte ji lancetou přiloženou k testu.
  3. Smíchejte krev s ředicím roztokem a důkladně roztok promíchejte.
  4. Odkápněte směs na testovací kazetu.
  5. Po 10 minutách odečtěte výsledek.

  6. Pokud test poukazuje na nedostatečnou činnost štítné žlázy, navštivte specialistu, který vám předepíše vhodnou medikaci.

Díky správné léčbě lze sníženou činnost zpravidla napravit a vést zcela normální život.

Přesvědčte se, zda je vaše štítná žláza v pořádku ještě dnes, a využijte i další domácí diagnostiku, kterou vám přinášejí testy Veroval.

Důležité informace

Ačkoliv jediná zvýšená hodnota ještě nic neznamená, berte výsledek vážně. Z těchto důvodů by konečnou diagnózu měl vždy stanovit lékař. Pro včasné rozpoznání snížené činnosti štítné žlázy doporučujeme, abyste měli rychlý test štítné žlázy v zásobě, aby mohly být hodnoty pravidelně kontrolovány.

Jaké další kroky by měly být?

  1. Pozitivní výsledek: Navštivte lékaře.
  2. Negativní výsledek: Pokud symptomy či problémy přetrvávají, navštivte lékaře.
  3. Neplatný výsledek: Pro získání správného výsledku proveďte nový test a postupujte přesně podle návodu.

Jemný regulační systém štítné žlázy

Hodnoty tsh - Vše o zdraví

Funkce štítné žlázy – dodnes si neumíme dost dobře představit, jak citlivý je regulační systém, který zastává v těle štítná žláza. Je to nárazník pro stresy, emoce, díky ní se tělo přizpůsobuje výkyvům životních situací. Vyrábí hormony, jež ovlivňují rychlost látkové přeměny a zvyšují spotřebu kyslíku, je to alfa a omega existence a fungování buněk, je rozhodující pro růst a vývoj. Pro svoji správnou funkci potřebuje štítná žláza jód. Jód je nutný k tomu, aby se mohly vytvořit hormony tyroxin a trijodtyronin.

Hormony a receptory

Samotné hormony, které se vyplaví do krve, ještě nemají pravý význam a účinnost. Získají je až v okamžiku, kdy je přijme receptor buňky. A zde je klíčový moment pro jemnost regulačního systému. Hormon nese zprávu, instrukci, jak má buňka fungovat.

Buňka, jež hormon potřebuje, musí rozlišit, který hormon přijme a který ne, se kterým se naváže a ze kterého onu správnou informaci přijme. Tuto funkci vykonávají receptory.

Mají dvě části, na první se naváže hormon, druhá část pak překládá – tlumočí obsaženou informaci.

Mozková regulace

Pro mne je to fascinující. Mozek to vymyslí, vyšle signál do štítné žlázy, ta vyrobí hormon, jenž signál přenese k receptoru buňky, tam jej přetlumočí vlastní buňce a ona začne vykonávat svou roli. A to nemluvím o tom, za jakých okolností to všechno na začátku mozek vymyslí. A také nehovořím o tom, co takto aktivovaná buňka v těle vykonává.

A to ještě není všechno. Mozek dostane zpětnou informaci o tom, zda se informace dostala k buňce a zda buňka určený úkol vykonala. Mozek takto „vidí“, zda je v těle hormonu dost / málo – a pružně na danou situaci reaguje.

Kromě popsaných receptorů na buňkách je třeba podotknout, že na cestě od mozku do periferie a zpět je v činnosti ještě několik dalších receptorů, které vlastní přenos zajišťují.

Porucha, chybný program

Pokud tento řetězec ve své cestě od myšlenky k funkci buňky přestane fungovat, objeví se zdravotní problém.

A charakter problému se odvíjí od těch koncových projevů, následků nedostatečné funkce popsaného regulačního systému a přivede pacienta k lékaři.

Ten pojme podezření na poruchu štítné žlázy, provede laboratorní test, aby zkontroloval, jaká je v krvi hladina hormonů a podle toho se orientuje o dostatečnosti nebo nedostatečnosti popsané funkce.

Snad tato představa o regulaci pomůže pochopit, co se děje, když se léčení orientuje pouze na doplnění chybějícího hormonu, anebo se utlumí jeho tvorba v případě, že je ho v těle hodně.

Ve hře je více faktorů, jež mohou prakticky kterýkoliv článek uvedeného regulačního řetězce ovlivnit. Takže v drtivé většině nejde jen o to, že je hormonu málo nebo hodně.

Je to výsledek poruchy přenosu informace.

Nutné otázky

Je třeba řešit takové otázky – proč mozek pracuje s chybným programem, proč se příkaz z mozku nedostane k cílovému orgánu, který receptor je funkční a správně reaguje na informaci, zda mozek dostává správnou zpětnou informaci o tom, co se v těle reálně děje.

Zajímavé:  Přírodní Léčba Žlučových Kamenů?

Když se porucha projeví klinickým příznakem, hovoříme o nemoci. Nemoc vás obtěžuje. Když se provede léčebný zásah, který doplní hormon, nebo utlumí, když je hormonu hodně, okamžitě vidíte úlevu, klinické projevy se zlepší. To je dobré, ale musí být každému jasné, že tím problém vyřešen není, neboť ten citlivý přirozený regulační mechanizmus je nahrazen umělým lékem.

A čím déle bude tělo fungovat s umělou regulací, tím je větší pravděpodobnost, že přestane fungovat úplně a dostanete se vlastně do trvalé závislosti na léku. A pokud se nerespektují ty skutečné příčiny a k léčbě se přistupuje jen ve formě doplňování hormonu nebo potlačováním tvorby nadbytečného hormonu, pak nelze hovořit o vyléčení. Jde pouze o tzv. udržovací terapii.

TRH v regulační ose

Nauka o tom, jak štítná žláza funguje, je teoreticky podrobně rozpracována a známe hlavní regulátory funkce štítné žlázy.

Hypothalamus produkuje thyreotropní hormon (TRH), který působí na hypofýzu, aby produkovala tyreoidální stimulační hormon (TSH, tyreotropin).

Nervové buňky, které produkují TRH v hypothalamu, jsou regulovány jak z vyšších center CNS, tak sérovou koncentrací tyreoidálních hormonů.

To je ta zpětná informace, o které jsem se zmínil výše. Když je hormonu v těle hodně, činnost těchto buněk se utlumí. Pokud je hormonu málo, stimulace se aktivuje.

V podstatě je funkce TRH vysoce postavena v celkové regulaci na ose hypothalamus – hypofýza – štítná žláza.

Pokud je problém v tomto článku regulační osy, je vysvětlitelné, že štítná žláza bude pracovat nevyrovnaně.

Podávání umělého hormonu v takovém případě není vždy tou hlavní cestou řešení. Je v regulích endokrinologa, že může provádět zkoušku, jak tento regulační mechanizmus probíhá. Obvykle se vychází z běžného hodnocení hodnoty TSH.

Pokud je nižší, nebo naopak vyšší, je v rámci pojmenování hlubší příčiny poruchy tohoto mechanizmu vhodné provést TRH stimulační test. (Do těla se vpraví TRH a pak se porovnává základní hodnota TSH s hodnotou hladiny TSH po stimulaci – Bazální hodnoty TSH mezi 0,3 – 3,5 mIU/L umožňují vyloučení funkční poruchy štítné žlázy bez provedení TRH testu.

Při hodnotách TSH mezi 0,1 – 0,3 mIU/L, popř. 3,5 – 10 mIU/L, je možné pro odhalení latentní funkční poruchy provést TRH stimulační test).

TSH

Jak již bylo řečeno, jeho vyplavení je řízeno hypothalamickým hormonem TRH a také zpětným mechanizmem, který reaguje na hladinu hormonů štítné žlázy v krvi.

Zvýšení TSH upozorňuje na sníženou tvorbu hormonů ve štítné žláze (hypotyreózu), snížení vede pozornost na zvýšenou funkci štítné žlázy (hypertyreózu). Hladinu TSH ovlivní některé léky, těžká akutní onemocnění, hladovění, stres, fyzická aktivita.

Obvykle se v praxi provádí právě toto stanovení plazmatické hladiny TSH, protože je považováno za základní vyšetření v diagnostice poruch funkce štítné žlázy.

Při zvýšené hodnotě TSH mohou nastat dvě varianty. Buď jde o takovou situaci, kdy samotná štítná žláza není schopna zabezpečit dostatečnou produkci hormonů a hovoříme o tom, že jde o primární poruchu. Štítná žláza nereaguje na zvýšené hodnoty TSH, ty jsou stále vysoké.

A v případě, že vázne hypofyzární produkce TSH, tedy štítná žláza nemá dostatečné podněty k produkci vlastních hormonů T3 a T4, hovoříme o druhotné poruše štítné  žlázy – hypotyreóze.

A také v tomto případě si může endokrinolog pomoci vyjasnit diferenciální diagnózu mezi primární a sekundární hypotyreózou díky výše popsanému stimulačnímu TRH testu.

Vlastní hormony štítné žlázy

Tyroxin

Tyroxin (T4- má do struktury zakomponované 4 jódy) je hlavní hormon štítné žlázy, jeho uvolnění je stimulováno tyreostimulačním hormonem (TSH – viz výše). Tvoří se v buňkách štítné žlázy z tyreoglobulinu (=bílkovina vázající tyroxin TBG) a potřebuje k tomu nezbytný přísun jódu.

Určení hladiny T4 je základním laboratorním krokem při stanovení funkce štítné žlázy. Jde jednak o celkový tyroxin (T4), jednak o volný tyroxin ( fT4  = volný T4). Přednost dáváme stanovení volného tyroxinu, protože hladina celkového T4 je ovlivňována současnou medikací a hladinou TBG.

Stanovením fT4 sledujeme přímo množství biologicky aktivního hormonu T4. Hladiny T4 mohou být ovlivněny některými léky, nebo závažným onemocněním, které je lokalizováno mimo štítnou žlázu.

Během těhotenství a vlivem podávání hormonální antikoncepce u žen jsou hladiny T4 zvýšeny spolu s odpovídajícím zvýšením koncentrace TBG.

Trijodtyronin

Trijodtyronin (T3) je nejúčinnějším hormonem štítné žlázy. Vzniká dejodací z T4. Jeho stanovení nepatří k základnímu vyšetření funkce štítné žlázy.

Posouzení funkce štítné žlázy

Pro posouzení funkce štítné žlázy je nezbytný odběr TSH spolu s T4, nebo lépe TSH s fT4.

  • Zvýšení TSH spolu se snížením T4 (fT4) svědčí pro hypotyreózu (snížení funkce štítné žlázy).
  • Snížení TSH spolu se zvýšením T4 (fT4) svědčí pro hypertyreózu (tyreotoxikózu, zvýšení funkce štítné žlázy).

Selen a dejodace

Tělo si mění jódový hormon štítné žlázy podle toho, jak potřebuje. Používá k tomu kaskádové enzymatické reakce, pomocí nichž málo aktivní tyroxin T4 mění na aktivní trijodtyronin (T3) a následné kroky vedou proměnu až na monojodtyroniny. Tomu účelu pomáhají skupiny enzymů, jež nazýváme dejodázy.

Jsou to selenoproteiny a obsahují v aktivním centru selen ve formě selenocysteinu. Každá buňka uvnitř sebe obsahuje alespoň jednu dejodázu. Tyto enzymy zabezpečují okamžitou koncentraci aktivního hormonu podle aktuální situace, ve které se člověk nachází.

Tím udržuje katabolicko-anabolickou rovnováhu, regulaci energetického a teplotního systému a ostatní funkce hormonů štítné žlázy v organizmu.

Celý regulační systém pružně reaguje na nedostatek selenu či jódu, T3 a TSH, chlad, horečku, hladovění, žíznění nebo stres, ale i na změny koncentrace steroidů (estradiolu, testosteronu), peptidových hormonálně působících sloučenin, imunitních komponent – interleukinu, interferonu atd.

Autoimunita

Kdysi jsem měl zajímavý rozhovor se starším imunologem, který 50 let diagnostikoval autoimunitní poruchy štítné žlázy. Tento specialista tvrdil, že v drtivé většině poruch štítné žlázy je podstatou problému právě autoimunitní porucha. A také řekl, že autoimunitní podstata u nemoci štítné žlázy jednou zapůsobila, působí, anebo bude působit.

Hlavní podstatou je fakt, že imunitní systém je poplašený a  nesprávně reaguje.

Tvoří si protilátky, a ty pak útočí na různá místa popsaného regulačního mechanizmu a laboratorní diagnostikou můžeme zjišťovat protilátky proti tyreoidální peroxidáze (aTPO), protilátky proti tyreoglobulinu (aTG), protilátky proti TSH receptoru (aTSH), protilátky proti sodium-iodine symportéru a antimikrosomální protilátky. Uvedeným dějem vznikne i autoimunitní zánět, v jehož důsledku pak žláza nemůže dostatečně dobře tvořit hormon, a tělo tím začne trpět.

V uších mi zní slova onoho imunologa v kontrastu s běžnou rutinou léčby poruchy štítné žlázy, kdy je diagnostikován autoimunitní zánět a kdy je jediným hlavním opatřením substituce chybějícího hormonu s tím, že se pacientovi vštípí do mozku program, že autoimunitní princip nelze léčit, a že se pacient musí smířit s tím, že bude hormon užívat do konce života.

Pro správnou funkci a regulaci produkce tyreoidálních hormonů je tedy nezbytná rovnováha všech výše uvedených systémů. Důležité slovo má mít imunolog, protože zprvu jde o problém imunitní a teprve jako následek jde o problém endokrinní.

V posledních letech dochází k nárůstu autoimunitních onemocnění postihujících endokrinní systém. Proto se stále častěji setkáváme s tím, že autoimunitní princip se uplatní nejen u štítné žlázy, ale pokračuje i na slinivku břišní, kde nemoc dostane označení diabetes mellitus I.

typu a pacient se podle stejného principu dostane do závislosti na umělém inzulinu, nebo se autoimunita projeví v kůře nadledvinek a u žen např. předčasným ovariálním selháním. Pak hovoříme o polyglandulárním autoimunitním syndromu (jsou napadeny žlázy s vnitřní sekrecí).

Ale autoimunitní porucha štítné žlázy se může vyskytovat ve spojitosti též s jinými autoimunitně podmíněnými nemocemi.

Detektivka

Uvedu klasický příklad: Pacientka užívá několik let umělý hormon, chodí 2 x ročně na kontroly, postupně se zvyšuje dávkování hormonu, a přitom se projevy snížené funkce stále zřetelněji projevují. Hodnoty testů TSH a T4, jak jsem uvedl výše, jsou normální.

Pro jistotu pacientka chodí na sledování ultrazvukem, aby se ve žláze netvořil uzel, protože tehdy by lékař dostal signál, že buňky žlázy degenerují a zvyšuje se možnost rakoviny.

A v takovém případě je pacientka tlačena k odstranění žlázy, aby se této eventualitě – rakovinnému konci – zabránilo.

Hladina tyreoidálních hormonů nemusí vždy korelovat s hladinou účinných metabolitů ve tkáni. Hladina popsaných vazebných proteinů, a tím i hodnoty celkových hormonů štítné žlázy mohou být ovlivňovány řadou faktorů.

Ke snížení vazebných proteinů dochází při špatných dietních programech, při podvýživě, u mentální anorexie, u nemocí ledvin s nefrotickým syndromem. U žen je regulační mechanizmus štítné žlázy úzce spjat se ženským hormonálním cyklem.

Pokud žena užívá hormon štítné žlázy a současně hormonální antikoncepci, tedy celkově hormonální regulační systém je uměle řízen dvěma hormony, je logické, že vzniká chaos. Smůlu má žena, která má ještě navíc astma a fouká si kortikoidní sprej, nebo na ekzém aplikuje kortikoidní masti.

To vše ovlivňuje směrem vzhůru nebo dolů hladinu vazebných proteinů, a tím se i projeví labilita hladin hormonů štítné žlázy. Např. estrogeny vykazují tento efekt prostřednictvím zvýšené tvorby thyroxin-binding proteinu (TBG) a prodloužením jeho biologického poločasu.

Jaterní onemocnění též ovlivňují hladiny hormonů štítné žlázy a vazebných bílkovin prostřednictvím zvýšené tvorby TBG. V rámci tzv. diferenciální diagnózy je třeba pátrat i po vrozených genetických poruchách tvorby transportních proteinů s výsledným ovlivněním hladin tyreoidálních hormonů.

Na začátku jsem psal o receptorech a v tomto bodě je třeba zmínit, že některé léky jako salicyláty, heparin, difenylhydantoin, diazepam, fenylbutazon falešně obsadí vazebné místo na transportním proteinu, a tím vytěsní potřebný hormon z vazby. To má ten důsledek, že zvyšující se dávka umělého hormonu se prostě do buňky nedostane. Hladina v krvi je normální, ale buňka trpí nedostatkem.

U mladých žen, jež mají zjištěnu poruchu štítné žlázy a plánují těhotenství, by měla být zvýšena pozornost na pojmenování pravé podstaty poruchy štítné žlázy a nespoléhat se jen na to, že se hladina hormonu během těhotenství uměle zvýší. Totiž, ta změna menstruačního hormonálního režimu v těhotenský hormonální režim je důležitá, neboť jak normální těhotenství či těhotenství ukončené potratem může ovlivnit poruchu funkce štítné žlázy.

V názvu článku jsem označil regulační systém štítné žlázy jakožto jemný. K tomu podotýkám, že je nutno s ním také jemně zacházet. Velké otřesy, a hlavně opakované otřesy, snadno onen jemný mechanizmus porouchají.

Štítná žláza a medikamentózní léčba. Je vždy nutná?

Datum: 15.05.2019

Co se ve skutečnosti děje v našem těle, pokud začneme užívat hormony štítné žlázy? Pokusíme se vám na tuto otázku odpovědět.

Poruchy funkce štítné žlázy začínají ve společnosti nebezpečně narůstat. Podle statistik minimálně 40% žen trpí poruchou funkce štítné žlázy. V souvislosti s tím začínají vyvstávat otázky, zda je možná nějaká přírodní alternativa léčby. Klasická, západní medicína nabízí pouze tu hormonální.

Podívejme se, jak to v těle funguje

Štítná žláza je velmi důležitý orgán v našem těle. Vytváří hormon tyroxin, jenž potřebuje každá buňka v těle. Řídí růst, metabolizmus, termoregulaci a jiné životní pochody.

Naše tělo se dokáže pomocí funkce štítné žlázy adaptovat na zátěže, nevyrovnanosti, stresy, změny teploty apod.

Pokud je však dlouhodobě a silně vystavované velké zátěži, a to zejména psychické z důvodu stresu, slábne její aktivita a tvorba hormonu se vyčerpává. Prostě si jí „vylágrujeme“ jako motor u auta.

Mozek pomocí svých receptorů pozná, že chybí hormon – tyroxin, a pošle příkaz pomocí jiného hormonu (stimulující hormon – TSH), aby štítná žláza zvýšila tvorbu chybějícího hormonu.

Pokud lékař zjistí nízkou hladinu hormonu a vysokou hladinu TSH, který se neustále snaží štítnou žlázu stimulovat, pacient dostane ponaučení, že musí změnit životní styl, a je mu ordinován hormon umělý, aby zajistil základní životní funkce.

Pacientovy se uleví, takže příčinu, proč má potíže se štítnou žlázou, a to stres a hektický život, nezmění. Proč také, vždyť mu je už dobře, jen si ráno vezme jeden malý prášek….

A co na to mozek?

Mozek dostává pomocí svých „zpravodajů“ informace, že je hormonu v krvi dostatek (netuší, že je to hormon umělý), a tak zůstává v klidu, není třeba vysílat TSH, aby se žláza stimulovala k aktivitě. Hormonu je dost.

A tak jde den po dni, měsíc po měsíci, hladina hormonu je dostatečná, pacient pokračuje v započaté léčbě. Tvrdí, že se léčí, protože chodí pravidelně na kontroly a poctivě užívá léky.

Kontrolní výsledky krve jsou v pořádku, vlastně se nic neděje.

Co se opravdu děje?

Regulační aktivita mozku spí, vlastně si pomalu odvyká na to, co by správně měla dělat.

Mozek dostává falešné informace o skutečném stavu hormonu, který by měla produkovat štítná žláza.

Jaký je tedy skutečný stav v těle? Hladina TSH a hormonu tyroxinu je normální za předpokladu, že užíváte umělý hormon. Jinými slovy, jde o maskování podstaty problému. Mozek je obelháván.

Při užívání hormonů se postupně buňky štítné žlázy stávají nefunkčními, a tak zanikají. Nejsou potřeba, když je hormon dodáván uměle.

Tyto, a ještě další faktory působí na změnu buněk, které se mění na shluky nefunkčních buněk a následně ve žláze tvoří uzlíky.

V rámci pravidelných kontrol je vyšetření, aby byly „včas“ tyto uzlíky zachyceny, protože je zde nebezpečí, že by se mohly zvrhnout v rakovinu; proto je třeba „včas – preventivně“ žlázu odstranit, aby se rakovině předešlo…tedy dle názoru západní medicíny.

Jaká je realita?

Mezitím pacient zjišťuje, že musí dostávat stále vyšší a vyšší dávku hormonu, protože jeho potíže se již přestávají zlepšovat, a navíc se objevují psychické problémy, na které začne užívat antidepresiva. Kvůli arytmiím užívá i léky pro uklidnění akce srdeční, a protože ‚nevysvětlitelně‘ stoupá cholesterol, je přidán statin, lék na odbourávání cholesterolu, který začne pomalu poškozovat játra.

Pacient začne navštěvovat kromě endokrinologie další ambulance – interní, kardiologickou a psychiatrickou – a zjišťuje, že je vlastně otrokem své nemoci a že tráví víc a víc času v ordinacích.

Zkuste žít tak, jak to vaše tělo a mozek zvládá. Nepřetěžujte se pracovními aktivitami, které vám zaberou 10-12 hodin denně, nerozčilujte se u zpráv v televizi, pokuste se srovnat rodinné a osobní vztahy, nemějte v sobě pocity křivdy a ublížení.

Vyrovnávejte velké psychické zatížení dostatečným pohybem, který uvolňuje stres, relaxací a zpěvem. Zpěv dokáže rozvibrovat oblast štítné žlázy, je to vlastně taková přirozená pozitivní masáž.

Když se objeví první příznaky – únava, deprese, potíže s váhou, nepravidelnosti srdeční akce, zimomřivost…nasaďte v první řadě přírodní přípravky….

OMLOUVÁME SE. Na základě Nařízení Evropského parlamentu a Rady ES č.

1924/2006 se  u potravinových doplňků stravy NESMÍ uvádět žádná výživová a zdravotní informace, s výjimkou Radou schválených tzv. zdravotních tvrzení.

Toto nařízení platí i na informace na webech, kde se tyto produkty prodávají. Rádi vám poradíme prostřednictvím emailu nebo telefonicky. .

Vždyť štítná žláza je náš štít. My se jím bráníme před zevními vlivy. Upravte si život tak, abyste v něm moc nenaráželi, a svůj štít nevyčerpávali. Potom nebudete potřebovat umělé hormony!

Nechcete přijít o další články? Zde vyplňte svůj e-mail

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů

Prima Lab TSH test – domácí test funkce štítné žlázy

Poruchy štítné žlázy patří mezi nejčastější zdravotní obtíže na světě.

Trpí jimi především ženy a obecně mají, obzvláště hypofunkce (snížená funkce) štítné žlázy, ve společnosti vzrůstající tendenci.

Mezi příznaky snížené funkce štítné žlázy patří pocit únavy a letargie, přibývání na váze, suchá pokožka a třepící se vlasy, zapomnětlivost, deprese, zimomřivost, přetrvávající zácpa, u žen nepravidelná menstruace.

  • Jste si jistí, že je vaše štítná žláza v pořádku?
  • Příznaky onemocnění štítné žlázy?
  • V počátečním stádiu onemocnění štítné žlázy se lidé vůbec necítí špatně. V případě zhoršení nemocní trpí následujícími příznaky:
  •   Únava
  •   Deprese
  •   Zimomřivost
  •   Přibývání na váze
  •   Suchá pokožka
  •   Třepící se vlasy
  •   Častá zácpa
  •   U žen nepravidelná menstruace

Vyšetření se provádí jako běžný odběr kapilární krve z konečku prstu, ale výsledek znáte za pár minut přímo v pohodlí domova.

Kotraindiakce: TSH TEST lze použít kdykoli během dne. Nicméně by se neměl, a ani se nedoporučuje provádět jej v případě již probíhající medikamentózní léčby hormony štítné žlázy.

  1. PRIMA Lab Štítná žláza – TSHtest  se určitě vyplatí například lidem s časově náročným zaměstnáním, kteří si díky němu mohou během několika minut udělat orientační představu o závažnosti svého zdravotního stavu.
  2. Testy jsou vhodné i pro kontrolní domácí diagnostiku.
  3. Tato diagnostika od renomované švýdarské společnosti PRIMA Lab SA má veškeré potřebné zdravotní certifikáty a dlouhodobé atesty. 
  4. VÝHODY
  5. • Rychlá, bezpečná a přesná detekce funkce štítné žlázy z kapilární krve.
  6. • Výsledek je znám za méně než 10-15 minut.
  7. SNADNÉ POUŽITÍ
  8. • Unikátní zařízení typu all-in-one umožňuje snadné testování a vyhodnocení.
  9. • Uživatelsky zcela bezpečné. 
  10. • Zvládne to každý!
  11. BALENÍ
  12. Testovací sada obsahuje vše potřebné k provedení 1 testu.
  13. Přiložený hliníkový sáček obsahuje:
  • 1 plastovou pipetu
  • 1 sáček s vysoušedlem
  • 1 Thyroid TSH testovací kazetu
  • 2 sterilní kopíčka k odebrání vzorku krve
  • 1 dezinfekční ubrousek
  • 1 lahvičku s kapátkem, obsahuje 1 ml činidla
  • Návod k použití v českém jazyce

SKLADOVÁNÍ A UCHOVÁVÁNÍ

  •  Skladujte při pokojové teplotě mezi 4 – 30°C.
  •  Testovací sadu neuchovávejte v lednici ani v mrazničce.
  •  Před použitím nevystavujte testovací sadu vlhkosti, horku.
  •  Testovací sadu použijte neprodleně po vybalení z obalu.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector