Kontaktní Alergie Na Rostliny?

Klinické projevy kontaktní alergie na rostliny zahrnují nejčastěji zarudnutí a puchýřky v místě dotyku. Někdy po zhojení zůstává v místě zvýšená pigmentace, zejména pokud je kůže vystavena slunečnímu záření. Podle postižené oblasti těla je možné částečně odhadnout vyvolávající příčinu.

Jak se projevují alergie na pyl?

Už dávno se alergie neomezují jen na pyl nebo na seno s podrážděním sliznic horních cest dýchacích a očních spojivek (tzv. inhalační alergie). Takové alergie se poměrně snadno identifikují, stačí se rozkýchat a rozslzet v trávě (i posekané) nebo pod rozkvetlým stromem.

Jaké jsou alergie na kůži?

Častými jsou dotykové (kontaktní, kožní) alergie způsobované řadou planých a pěstovaných rostlin – máky, bolševníkem, prvosenkami, pryšci, pelargoniemi aj. Na kůži vyvolávají záněty, svěděni, zčervenání, otoky, vyrážku a puchýře.

Jaké jsou alergie u citlivých lidí?

Některé rostlinné (a jiné) látky vyvolávají u citlivých lidí zvláštní reakci (přecitlivělost) – tzv. alergii, jíž dnes ve vyspělých zemích trpí téměř čtvrtina populace. Už dávno se alergie neomezují jen na pyl nebo na seno s podrážděním sliznic horních cest dýchacích a očních spojivek (tzv. inhalační alergie).

Jaká je Koncentrace pylových alergenů?

Koncentrace pylových alergenů dosahuje vcelku pravidelně nejvyšších sezónních hodnot, a to jako jarní časné pyly určitých dřevin (bříza, olše, líska aj.), letní pyly trav (srha, kostřava, lipnice, psárka aj.) a podzimní pyly některých bylin (pelyněk, ambrózie, jitrocel aj.).

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector