Laryngitida U Deti Léčba?

Léčba laryngitidy u dětí U častých záchvatů lékaři předepisují pro domácí použití i kortikoidy – čípky nebo tablety, pro případ, kdy se stav nezlepšuje a je nutné volat lékařskou pomoc.

Jak léčit Laryngitidu u dětí?

Doktor předepisuje léky, které tlumí suchý kašel (Sinecod, Tusin), přípravky usnadňující vykašlávání (Bromhexin, Mucosolvan) či antipyretika na snížení teploty (Paralen, Ibalgin). Pokud má laryngitida vážnější průběh, podávají se antibiotika, kortkikoidy nebo sedativa. Někdy je dokonce nutné pacienta intubovat.

Jak se bránit při Laryngitidě?

Jak předcházet laryngitidě

  1. Pravidelně větrejte.
  2. Zvlhčujte vzduch, podle svých možností.
  3. Nekuřte v přítomnosti dětí.
  4. Pobývejte s dítětem co nejvíce na čerstvém vzduchu.
  5. V pokojíčku udržujte čistotu, zbavujte se prachu a věcí, ve kterých se nejčastěji drží, jako v plyšácích, dekách a jiných tkaninách.

Jak léčit doma Laryngitidu?

Jak se laryngitida léčí? U dospělých bývá zpravidla dostačující domácí léčba a klidový režim. Léčí se zde hlavně příznaky – na kašel lze použít léky tlumící suchý kašel, dále tablety a sirupy k rozpouštění hlenu a snadnému vykašlávání. U dětí se doporučuje při počátečních příznacích inhalace chladného vlhkého vzduchu.

Kdy prichazi laryngitida?

„Akutní subglotická laryngitida je sezonní onemocnění, které se vyskytuje v nejvyšší míře v období od listopadu do dubna. Překvapit vás ale může i uprostřed léta. Laryngitida je způsobena respiračními viry, které rovněž vyvolávají ostatní onemocnění horních cest dýchacích včetně nejčastější rýmy,“ uvádí MUDr.

Jak dlouho trvá laryngitida u dětí?

Laryngitida neboli zánět hrtanu je nemoc, která se týká dospělých i dětí a může mít akutní i chronickou formu. Akutní forma se rychle rozvíjí a trvá zhruba dva týdny.

Jak dlouho trva zánět hrtanu?

Akutní zánět hrtanu, který lékaři označují také jako subglotická laryngitida či pseudokrup, mívá rychlý nástup a objevuje se zejména v zimních měsících. Ačkoliv se zdravotní obtíže, které u pacientů vyvolává, mohou na první pohled zdát velmi dramatické a závažné, nemoc obvykle sama vymizí během 10–14 dnů.

Zajímavé:  Přírodní Doplněk Na Klouby?

Jak dlouho trvá chrapot?

Chrapot v těchto případech zpravidla začne náhle a po několika dnech opět rychle odeznívá. Pokud však chrapot přetrvává déle, může být příznakem vážného onemocnění. Proto se doporučuje, aby každý pacient, u kterého i přes léčbu přetrvává chrapot déle než 3 týdny, vyhledal odborného lékaře pro nemoci ušní-nosní-krční.

Co delat kdyz dítě spatne dycha?

Rychlost nade vše. Při podezření na laryngitidu co nejrychleji otevřeme okno, aby dítě mohlo dýchat studený vzduch. Zabalte dítě do přikrývky, postavte se s ním k otevřenému oknu (chladný a vlhký vzduch působí na zmenšení otoku v dýchacích cestách). Pokud to nelze, pokuste se alespoň zvlhčit vzduch v okolí dítěte, např

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector