Nanovlákenná rouška ReSpimask®: štít proti alergenům i nemocem – vše o zdraví

 • Doplňky pro alergiky
 • Antivirová ústní rouška pro dospělé – ReSpimask

Nanovlákenná rouška ReSpimask®: štít proti alergenům i nemocem – vše o zdraví

Tato rouška patří díky nanovlákenné membráně mezi nejúčinnější na trhu. Spolehlivě zachytí nebezpečné viry, roztoče, bakterie, plísně, smogové částice, pyly a mnoho dalších škodlivých látek pohybujících se v ovzduší kolem vás. Dokáže vás ochránit také před znečištěným ovzduším, alergeny i nemocemi jako je chřipka a její mutace. Účinnost roušky byla stanovena na více než 99,9 %, jelikož byl prokázán záchyt všech částeček nad 0,025 µm (mikrometr).

Ústní roušky ReSpimask neboli ústenky nabízíme ve dvou velikostech v bílé barvě. Velikost M je vhodná spíše pro ženy a velikost L pro muže nebo ženy s větším obličejem. V nabídce jsou i roušky pro těhotné nebo pro nejmenší děti. 

Ochrana před smogem, alergeny, bakteriemi (angína), plísněmi, viry (chřipka, ebola, neštovice)

Ochrana a komfort

Ústní roušky ReSpimask obsahují extrémně hustou nanovlákennou membránu, která zachycuje veškeré biologické hrozby mezi které patří např. viry, roztoče, bakterie, plísně, smogové částice, pyly… Spolehlivě vás ochrání před chřipkou, ale i jinými nemocemi, jako je ebola nebo tuberkulóza. Rouška dokáže zachytit částice ≥ 0,025 μm (mikrometru).

I přesto zůstává perfektně prodyšná a umožnuje bezproblémové dýchání. Roušku mohou tak bez problémů nosit i astmatici a starší a nemocní lidé. Rouška je unikátně tvarovaná a je vybavena přilnavou obrubou, která zajišťuje absolutní ochranu před okolním prostředím, ale i perfektní komfort uživatele. Adhesivní proužek zajišťuje dokonalou přilnavost a těsnost.

 Roušku můžete bez obav nosit společně s dioptrickými brýlemi. 

Díky roušce chráníte nejen sebe (nositele roušky) před okolním prostředím, ale také okolí před případnou nákazou od nositele roušky. Při nasazování roušky důrazně doporučujeme dodržovat přísnou hygienu. Roušku nasazujte na čistý obličej, čistýma rukama, jinak by mohlo dojít k infikaci vnitřní strany roušky.

Nanotkanina použitá v roušce je českým patentem a prošla několika testy v renomovaných laboratořích – EMPA (Švýcarsko), VUT (ČR) či Nelson Laboratories.

Bezpečnost

Roušky ReSpimask s nanovlákennou technologií RESPILON fungují na principu mechanické bariéry, bez použití chemických látek nebo nanočástic stříbra. Nevdechujete tak, žádné chemické látky navíc, pouze čistý vzduch zbavený všech částic menších než 0,025 mikrometru. 

Rozměry roušky (v nejširším místě bez poutka za ucho)

Velikost M

 • šířka (složená maska) 122 mm
 • délka (od nosu po bradu) 128 mm
 • rozměr od kořene nosu po ucho ≤ 11 cm

Velikost L

 • šířka (složená maska) 133 mm
 • délka (od nosu po bradu) 148 mm
 • rozměr od kořene nosu po ucho ≤ 15 cm

Roušky ReSpimask můžete využít v čekárně u doktora, v kanceláři, v porodnici, při cestování, při zahradničení..

 Podívejte se na video, jak rouška ReSpimask funguje. Video ke shlédnutí – ZDE >>

 Přečtěte si článek o prevenci alergické rýmy >>

Výrobky RESPILON chrání lidské zdraví, zajišťují zdravý spánek, bezproblémové dýchání nebo také ochranu domova před nevítanými hosty v podobě alergenů, prachu, smogu, pylu, virů, bakterií, plísní nebo roztočů.

Výroba produktů Respilon probíhá v České republice. Vlastnosti membrány RESPILON byly testovány v mnoha špičkových laboratořích po celém světě. Cílem společnosti je ochranna lidského zdraví díky moderním technologiím a uvádět na trh vysoce kvalitní nanovlákenné výrobky. 

Nanovlákenná rouška ReSpimask®: štít proti alergenům i nemocem – vše o zdraví Nanovlákenná rouška ReSpimask®: štít proti alergenům i nemocem – vše o zdraví Nanovlákenná rouška ReSpimask®: štít proti alergenům i nemocem – vše o zdraví Nanovlákenná rouška ReSpimask®: štít proti alergenům i nemocem – vše o zdraví Nanovlákenná rouška ReSpimask®: štít proti alergenům i nemocem – vše o zdraví Nanovlákenná rouška ReSpimask®: štít proti alergenům i nemocem – vše o zdraví Nanovlákenná rouška ReSpimask®: štít proti alergenům i nemocem – vše o zdraví Nanovlákenná rouška ReSpimask®: štít proti alergenům i nemocem – vše o zdraví

Spisová značka: C 265113 vedená u Městského soudu v Praze.

R-Shield Black

 • Popis
 • Parametry
 • Diskuse
 • Hodnocení (2)
 • Speciální membrána z nanovláken RESPILON® zachycuje 99,9% všech nebezpečných vzdušných částic a mikroorganismů.
 •  Díky vynikající flexibilitě poskytuje skvělou prodyšnost, pružnost, odvod vlhkosti a odolnost proti plísním.
 •  Špičková technologie zlepšuje vaše zdraví a vylepšuje váš styl.
 •  Nyní můžete bojovat proti smogu a vypadat skvěle.
 • Integrovaná nanovláknová membrána z RESPILON® blokuje 99,9% prachu, smogu, popela, roztočů, spory plísní, alergenů, bakterií nebo virů.
 • R-štít je vyroben z materiálu spandex, přichází s vynikající flexibilitou a pružností s četnými způsoby použití: pro jógu, ranní jogy, závody, turistiku, lyžování, jízdu na koni, rybaření, lov, oblékání atd.
 • Speciální trubková konstrukce, zapuštěná příchytka na nos a nastavitelná příchytka na zadní straně manžety na krku nezajišťují žádné tlakové body a žádné bolesti hlavy
 • R-štít vyhovuje hlavám všech tvarů a velikostí, je omyvatelný a nevyžaduje žádnou výměnu externích filtrů.
 • Ideální pro každodenní dojíždění veřejnou dopravou, letadla, návštěvy přátel s domácími mazlíčky, přeplněná místa během chřipkové sezóny, senná rýma, smogové prostředí, místa s vzdušnými alergeny

Jak funguje R-štít ?

Filtrační membrána RESPILON® je součástí každého nákrčníku . Tato membrána je extrémně hustá síť silných nanovláken. Kombinace těchto vlastností může zastavit i ty nejmenší pevné a kapalné částice. Navíc to funguje v obou směrech, a proto chrání nejen vás, ale také ty kolem vás.

S  R-štítem  jste chráněni před prachem, plísní, ale také smogem, pylem, viry, bakteriemi a roztoči – žádný z nich nemůže proniknout přes póry v nanovlákenné membráně, která je všitá v oblasti, která zakrývá vaši tvář.

Jak vybrat nejlepší velikost?

Už nemusíte měřit hlavu, abyste si vybrali správnou velikost! Díky nastavitelnému klipu na zadní straně R-štítu ho můžete kdykoli upravit tak, abyste vždy dosáhli dokonalého těsného přilnutí k dosažení nejlepší možné ochrany. Nastavitelná svorka na nos rovněž zajišťuje, že veškerý vdechovaný vzduch prochází nanovlákennou membránou. Žádný únik vzduchu, žádné nebezpečí.

 1. Výrobek splňuje normu ISO 14971 a EN 14683.
 2. Návod k použití 
 3. – Srolujte nákrčník
 4. – Opatrně jej přetáhněte přes hlavu
 5. – Nanovlákenný filtr posuňte tak, aby byl před Vašimi ústy

– Přitiskněte nosní klip ke kořenu nosu. Tím zajistíte, že vdechovaný vzduch bude procházet přes filtr.

 • Ujistěte se, že vdechovaný vzduch prochází skrz nanovlákennou membránu.
 • Po použití uvolněte nosní klip a elastickou šňůrku, opatrně sundejte a uschovejte pro další použití.
 • Návod na údržbu
 • – Nákrčník perte ručně nebo v pračce na program ručního praní v teplé vodě do 30 C s pracím práškem nebo pracím mýdlem
 • – Nepoužívejte aviváže, bělidla, ani agresivní čistící prostředky, dezinfekce.
 • – Nesušte v sušičce
 • R-štít (shield) je navržen pro max. 50 pracích cyklů
 • Postup při praní
 • – Při ručním praní buďte opatrní, nanovlákenný filtr pouze namočte a jemně promněte v rukou

– Po vyprání nákrčelník jemně vyždímejte. Ždímání v pračce se nedoporučuje. Nechte volně uschnout, nesušte v sušicce

– Nežehlete. Žehlení nebo napařování může způsobit trvalé poškození nanovlákenného filtru a tím může dojít ke snížení účinnosti

Záruka se nevztahuje na časté mechanické namáhání nosního klipu.

Při navrhování  R-štítu jsme se zaměřili na  maximální pohodlí a užitečnost . Díky  high-tech design a dokonalé ergonomii , jedna velikost padne všem  R-štít  bude sloužit, a ne naopak.

Hodí se dobře na vaši tvář. Uvnitř šálu nejsou žádné nepříjemné prvky. Žádné externí filtry. Žádné popruhy za ušima. Omyvatelná | Skládací | Prodyšná | Lehká váha Nanovlákenná rouška ReSpimask®: štít proti alergenům i nemocem – vše o zdraví

revoluční šátek vyrobený z ekologického high-tech materiálu z nanovláken, který zachycuje 99,9% všech nebezpečných vzdušných částic a mikroorganismů ze znečištěného vzduchu.Kdokoli, kdo si chce užít svobody pohybu ve městě, ať už je to na vašem kole, skútru, skateboardu nebo jen na vlastní pěst.

Vdechněte život činnosti, kterou milujete.

Nanovlákenná rouška ReSpimask®: štít proti alergenům i nemocem – vše o zdraví

Jak velké jsou nebezpečné částice a jakou ochranu přináší filtr nanovláken RESPILON? 

Nanovlákenná rouška ReSpimask®: štít proti alergenům i nemocem – vše o zdraví

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nakrcnik je kvalitny, v jeho prednej casti je zvnutra nasita R-Shield membrana (material pripominajuci vrecko/pytlik do vysavaca/luxu). Na ochranu pri beznom noseni je OK, ale pri behu je tazko predychatelny. Lahsi beh ale zvladnete aj s nim.

Nanovlákenná rouška ReSpimask®: štít proti alergenům i nemocem

Na trhu lze sehnat desítky typů ústenek, s nimiž se setkáte třeba u zubaře nebo v nemocnici.

Avšak většina z nich nebyla vytvořena pro ochranu uživatele, ale jeho okolí – tedy ostatních lidí – před kapénkami vylétávajícími z úst při kýchání.

Menší a nebezpečnější částice ani mikroorganismy ovšem vzhledem k řídkému filtru nezachytí. Pokud si tedy v pylové sezóně vezmete běžnou roušku, před alergeny v ovzduší vás neubrání.

Nanovlákenná rouška ReSpimask®: štít proti alergenům i nemocem – vše o zdraví

V posledních týdnech do Česka konečně se zpožděním dorazilo jaro. Pro pylové alergiky jde bohužel o obtížné období – na jejich organismus útočí pyly dřevin i bylin, přičemž koncentrace v ovzduší silně závisí na počasí. Zatímco při oteplení se množství pylu navýší, v deštivých dnech se snižuje.

Lékaři proto alergikům doporučují naplánovat si venkovní aktivity krátce po dešti, kdy je vzduch nejčistší. Někdy ovšem musíte vyrazit ven i při vysoké koncentraci pylů – a právě tehdy pomůže ReSpimask®.

Díky zanedbatelné hmotnosti, skladným rozměrům i hygienickému balení v plastovém sáčku ji lze mít u sebe kdykoliv a kdekoliv, třeba v kapse nebo kabelce. Stačí sáček otevřít, vyjmout roušku a nasadit na obličej. Budete příjemně překvapeni prodyšností (vzduch skrz masku vzhledem k obrovskému počtu pórů ve filtru prochází bez potíží) i účinností.

Zajímavé:  Praktický Lékař Praha Registrace?

Záchyt částic, potvrzený nezávislým testováním na úrovni 99,9 %, oceníte i po odeznění pylového nebezpečí. Na podzim a v zimě vystaví ReSpimask® účinnou hráz chřipkovým virům (stejně jako zlatému stafylokoku či

viru způsobujícímu spalničky), po celý rok pak mimo vaše plíce udrží smog z komínů i automobilových výfuků. A bez obav z dráždivého prachu se s nanovlákenným štítem na obličeji můžete pustit třeba do úklidu sklepa nebo půdy.

Řešení pro celou rodinu

Z těchto výhod se těší celá rodina, neboť ReSpimask® je k dispozici v několika velikostech: S pro děti od 2,5 do 5 let, S+ pro děti od 5 do 10 let, a M či L pro dospělé. Existuje také speciální verze nanovlákenné roušky pro těhotné ženy.

Vědci totiž dokázali, že imunita se formuje ještě před narozením, a vdechování škodlivin budoucí maminkou může tento proces narušit. Proto je třeba miminko bránit ještě  předtím, než se podívá na svět. „Dospělácké“ velikosti masky disponují též dalším chytrým řešením – tzv. adhezivním proužkem.

Jde o samolepící pásek, kterým si lze roušku po odtržení ochranné vrstvy dočasně přichytit na kořen nosu. Právě zde se tvar obličeje člověk od člověka nejvíce liší a pod roušku tudy mohou pronikat škodlivé částice. Použitím adhezivního proužku riziku zamezíte.

Sečteno a podtrženo, s ReSpimask® můžete vyrazit na procházku do přírody, za sportem nebo do města na nákupy, a stále dýchat čerstvý vzduch. Jakmile vejdete do interiéru, kde si ji obvykle potřebujete sundat, stačí mezi obě poloviny adhezivního proužku vložit papírový kryt (je součástí balení).

Poloviny proužku se tak k sobě nepřilepí, díky čemuž můžete roušku uschovat a použít proti alergenům či smogu i příště. Že nastal čas na výměnu roušky poznáte jednoduše – na jejím bílém povrchu se objeví žluté skvrny od pylu nebo šedé od smogu.

Nanovlákenná rouška ReSpimask®: štít proti alergenům i nemocem – vše o zdraví

Pro ty nejpotřebnější…

Nesmíme zapomenout ještě na jednu skupinu, pro kterou je efektivní ochrana dýchacích cest vůbec nejdůležitější. Jde o osoby trpící závažnými chorobami souvisejícími se sníženou úrovní imunity.

Patří sem pacienti s onkologickou diagnózou včetně leukémie (jejichž imunitní systém narušuje zejména chemoterapie) nebo lidé, kteří se narodili s cystickou fibrózou. Toto nebezpečné genetické onemocnění postihuje nejčastěji právě dýchací soustavu.

V Česku se s ním každoročně narodí jedno dítě z přibližně 2500 až 3000. Mezi alergiky a pacienty, kteří používají nanovlákenné ústenky takřka na každodenní bázi, často bohužel patří ti nejmenší – děti.

Jejich rodiče ve snaze nalézt to nejlepší obvykle před ReSpimask® vyzkoušeli mnoho různých roušek, a proto mohou porovnávat. Jitka K. kupříkladu uvedla: „Má devítiletá dcera hned při prvním použití pronesla, že to je něco úplně jiného.

Mnohem snadněji se jí v nanovlákenné roušce dýchá a lépe zvládne mít ji na obličeji i delší dobu.“ Podobně masku hodnotí také další maminka Iveta S.: „Syn je velmi spokojený, maska mu přesně sedí na obličeji a nikde ho nic netahá. Trpí cystickou fibrózou, ale když je doma někdo další marod, bereme si i my dospěláckou ReSpimask®, abychom ho nenakazili.“

Nanovlákenná rouška ReSpimask®: štít proti alergenům i nemocem – vše o zdraví

Domů

Pomáháme lidem žít lepší a zdravější život pomocí nanovláken již od roku 2013

RESPILON – průvodce světem nanovláken

RESPILON – průvodce světem nanovláken

Drazí přátelé, dovolte mi vyjádřit můj dík za Vaši přízeň ohledně charitativního fondu DĚTI NA DLANI. Váš sponzorský dar pomohl zepšit…

Začali jsme vzájemnou kooperaci v čas, kdy můj syn podstupoval protirakovinnou léčbu. Obličejová maska ReSpimask® pomohla nejen mému synu, ale i…

Naši pacienti nosí RESPILON protismogové nákrčníky místo obyčejných obličejových masek z roku 2017. Vzhledem k jejich zkušenosti s jinými…

Produkty RESPILON® jsou velkou pomocí pro pacienty trpícími cystickou fibrózou. Členové naší asociace hodnotí nanovlákenné obličejové masky…

Na trhu je spousta obličejových masek, klasické chirurgické masky jsou vytvořeny, aby chránily ostatní. Respirátory však chrání toho, kdo je…

Byla jsem velice šťastná, když jsem obdržela můj první Respilon R-Shield v Číně a zamilovala jsem si ho. Je stylový, elegantní a velice…

R-shieldy ze mě udělaly absolutního drsňáka. Hned, jakmile jsem si ho nasadil a poprvé se v něm nadechnul, mohu říct, že jsem poznal rozdíl a když…

Nanovlákenná rouška ReSpimask®: štít proti alergenům i nemocem – vše o zdraví

Přehled našich aktivit v oblasti společenské odpovědnosti v roce 2018 je uvedena na následujících stránkách výroční zprávy.

Pevně věříme, že všechny aktivity splnily svůj účel, rozšířily povědomí o zásadách zdravotní péče a pomohly těm lidem, kteří to potřebovali. Protože – jak říká heslo RESPILON® – „Life is worth it“

Offices all over the world

Respilon vznikl v roce 2013 a od té doby neustále otevíráme nové pobočky po celém světě. Stále hledáme nové obchodní příležitosti.

RESPILON® spolupracuje s mnoha společnostmi z různých průmyslových odvětví na celém světě, které sdílí naši vizi vytvářet produkty z nanovláken pro ochranu lidského života. Dodáváme nejmodernější technologie a produkty, které zvyšují hodnotu našich partnerů.

Brněnský Respilon vymyslel roušky, které mají zachytit a zlikvidovat koronavirus

Brněnská společnost Respilon, zaměřující se na výrobu roušek z nanovláken, v rámci několika týdnů dodá na trh masky s nanovláknem a vrstvou oxidu mědi, které mají být schopné zachytit veškeré viry a zahubit je. Na tiskové konferenci o tom v úterý informovala spolumajitelka firmy Jana Zimová.  

„V souvislosti s rapidně se vyvíjející situací kolem světové pandemie koronaviru oznamujeme, že brzy uvedeme do prodeje nový prototyp nanovlákenné ústenky a respirátoru: ReSpimask Virus Killer a RespiPro Virus Killer,” informovala společnost.

PŘEČTĚTE SI: Roušky z Brna dobývají svět, síť nanovláken odfiltruje i ty nejmenší částice a viry

Ta se od roku 2013 zabývá výrobou ústních roušek z nanovláken, které zachytí 99,9 procent alergenů, virů či bakterií.

V novém prototypu navíc přibude i vrstva akcelerovaného oxidu mědi, která viry okamžitě a spolehlivě zlikviduje. Tuto roušku bude možné používat opakovaně po dobu 24 hodin.

Například při nošení tři hodiny denně jedna rouška vystačí více než na týden. Díky hubení virů nehrozí, že by se v roušce při nepoužívání hromadily.

V České republice by podle Jany Zimové měly být nové masky k dostání do poloviny dubna. Cena ústenky bude 200 korun a cena respirátoru 315 korun.

Na dotaz ČTK spoluzakladatelka brněnské společnosti uvedla,  že se v ceně promítl nedostatek ochranných pomůcek ve světě. „Když je něčeho málo a všichni to chtějí, materiál se zdraží, takže se to odrazí v cenách.

My to nevyrábíme u nás, proto jsme na zdražení museli reagovat,” prohlásila. Firma nicméně plánuje v květnu výrobu masek i v Brně, jejich cena by měla tedy být nižší.

Podle Zimové je společnost v kontaktu s českou vládou.

Masky nyní nechává vyrábět v Turecku a využívá k tomu patentu izraelských partnerů na použití akcelerovaného oxidu mědi.

Původně měly být k dostání do konce března, kvůli zadržení vzorků v Rakousku ale nastalo prodlení, proto se posune termín získání certifikace.

Podle Zimové společnost jedná o dopravě dalších vzorků a masek s českou vládou i tureckým prezidentem, vést by je měl speciální kurýr, aby se zamezilo jejich zadržení.

Jedním z největších odbytišť nanovlákonových výrobků od Respilonu je Čína, kam také manželé Jana a Roman Zimovi začali dodávat už před šesti lety.

V souvislosti s šířením koronaviru proto Respilon nadále řeší, že má u čínských partnerů asi 750 tisíc klasických ústenek s nanovláknem, ke kterým se několik týdnů nemohla dostat.

V Číně už se ale situace zlepšila a podle Zimové firma jedná o tom, jak se k zásobám dostat.  

Nanovlákenná rouška ReSpimask®: štít proti alergenům i nemocem – vše o zdraví

Šéfredaktor Newsroomu StartupJobs. Předtím téměř deset let pracoval jako reportér v předních českých médiích. Na cestách našel zalíbení v Mexiku a Latinské Americe, duší ale zůstává Šumavák.

Líbí se vám tento článek? Sdílejte jej!

SPUR Ekonomické balení: Nano roušky SpurTex® PP – 50 ks nanospace.cz

Velkou výhodou celé kategorie Ústní roušky, respirátory a štíty jsou výborné ceny, tento produkt můžete koupit již za 1 229 Kč.

Ochranná 5vrstvá respirační rouška s nanovlákennou membránou od českého výrobce SPUR Nanomateriál nano roušek má efektivitu záchytu 99,73 % pro částice o velikosti bakterií.

Nano ústenka je vhodná pro všechny, kdo potřebují vyšší stupeň ochrany (zdravotnický personál, chronicky nemocní, rizikové skupiny, alergici a astmatici) nebo jsou nakaženi a potřebují minimalizovat šíření nemoci.

 Nanovlákenné roušky jsou jednorázové a mají drátek pro vyztužení kolem nosu, který se snadno přizpůsobí jakémukoli tvaru obličeje.

Nanovlákenné ústenky SPUR jsou jednorázové, obsahují nanovlákenný filtr a slouží pro profesionální ochranu před viry, bakteriemi ale i smogem a alergeny. Při filtraci nejmenších částic byla u použitého nanomateriálu prokázána filtrační schopnost 99,73 %, rouška třídy II EN 14583. 

Zajímavé:  Cysty Na Vaječníku Priznaky?

Jak funguje nanovlákenná membrána v antivirové ústence SpurTex®?

Nanovlákno je 1000krát tenčí než lidský vlas a pouhým okem je neviditelné. V České republice jsme experti na nanovlákna a jako první na světě v roce 2004 v Liberci byl vyvinut přístroj na průmyslovou výrobu nanovláken.

Většina výrobců dnes používá pro výrobu nanovlákna technologii meltblown, česká firma Spur ovšem vyrábí nanovlákna pomocí elektrospinningu, díky tomu jsou schopni vyrobit vlákna daleko tenčí a docílit těch nejvyšších filtračních schopností.

Z nanovláken se upřede nanovlákenná membrána, kterou si můžeme představit jako velmi hustou síť nebo filtr. Otvory v tomto filtru jsou tak malé, že molekula vzduchu jimi projde, ale bakterie, virus či alergen nikoliv.

Nanovlákenná membrána má otestovaný záchyt submikronových částic (10 – 400 nm) a je tedy ideální pro záchyt nejrůznějších bakterií a virů (vir SARS-CoV-2 má udávanou reálnou velikost od 80 do 150 nm).

Rozdíl mezi běžnou rouškou z netkané textilie a nanorouškou

Konstrukce a materiál

Nanorouška SpurTex® PP je vyráběna technologií ultrazvukového svařování a její uchycení na tvář je řešeno pomocí páru elastických gumiček a tvarovatelného nosového drátku, který umožňuje nastavit kvalitní dosednutí roušky na tvář i v oblasti kolem nosu a pod očima.

Standardní dodávaná barevná varianta Nanoroušky SpurTex® PP je oboustranně bílá, případně zelená (vnější) a bílá (vnitřní). Jiná barevná kombinace je možná na základě dohody.

Nanorouška SpurTex® PP je vyrobena z materiálu SpurTex® PP, což je třívrstvý laminát tvořený netkanými polypropylenovými textiliemi a speciálně vyvinutou aktivní nanovláknitou filtrační vrstvou z polymeru PVDF (polyvinilidenfluoridu) připravovanou pomocí nejmodernější technologie zvlákňování polymerního roztoku v elektrostatickém poli. Jedna z nosných polypropylenových vrstev je řešena sendvičově. Nanorouška SpurTex® PP neobsahuje žádná vysoce křehká borosilikátová mikrovlákna někdy používaná ve standardních ochranných prostředcích dýchacích orgánů, které mají negativní ekologické, ale především zdravotní vlastnosti (při jejich používání může docházet k odštěpování ostrých jehličkových částic, které mají potenciálně karcinogenní účinky).

Chrání uživatele před okolím

Extrémně hustá nanovlákenná mebrána zachycuje v současnosti nejčastější a pro lidské zdraví známé biologické hrozby, jako jsou viry, prach, alergeny nebo smog.

Jednorázová nano rouška je vyrobená z unikátního nanostrukturovaného filtračního materiálu SpurTex® PP zajišťuje účinnou aktivní ochranu dýchacích orgánů především v oblasti záchytu ultra jemných částic o velikostech od 10 do 400 nm (tedy bakterií a virů).

Díky nízkému tlakovému odporu zůstávají roušky perfektně prodyšné a umožňují snadné dýchání. Ergonomie roušky byla navrhnuta tak, aby co nejefektivněji zajistila nejen ochranu před okolním prostředím, ale i perfektní komfort uživatele. 

Výhody nano roušky SpurTex®:

 • Nízká cena
 • Pohodlné nošení
 • Tvarovatelná v oblasti nosu
 • Nanovlákenná rouška chrání uživatele před okolím
 • Chrání před COVID-19, chřipkou, ale i bakteriemi a alergeny
 • Je vhodná pro alergiky a astmatiky

Jak dlouho lze nanovlákennou SpurTex® roušku nosit?

Nano roušky jsou jednorázové, běžně ji lze nosit 3-8 hodin dle prostředí, ve kterém se pohybujete.

Výrobek je deklarován jako jednorázový, avšak v případě nutnosti (např.

nedostatek ochranných dýchacích pomůcek při epidemiích či pandemiích) při práci v mikrobiálně silně aktivním prostředí (bakterie, viry) je možno roušku nouzově sterilizovat pomocí germicidních (UV-C) lamp a použít jej opakovaně (3–5krát). Roušku lze také sterilizovat Dezinfekcí respirátorů a roušek SPREJ 100 ml 70% ethanol. 

Ostatní metody nouzové sterilizace nutno řešit s výrobcem. Nedoporučuje se sterilizace párou, žehlení ani praní.

Jaký je rozdíl mezi ústenkou a rouškou

Jedná se o označení stejného produktu pro ochranu dýchacích cest. 

Žádné chemikálie

Antivirové roušky Spur s nanovláknem fungují na principu mechanické bariéry. Nejsou zde použity žádné chemické látky.

Spur vás efektivně ochraní před:

 • smogem
 • alergeny
 • pyly
 • bakteriemi 
 • viry 
 • plísněmi

Velikost roušky

90 mm x 175 mm (orientační rozměry ve složeném stavu)

160 mm x 175 mm (orientační rozměry v rozloženém stavu) 

Údržba roušky 

Nanorouška z filtrační textilie SpurTex® PP je kategorizována jako jednorázový materiál. Její unikátní filtrační vlastnosti jsou zachovány pouze po velmi omezenou dobu v závislosti na prostředí, ve kterém je používána.

Při běžném používání totiž u Nanoroušky dochází po 3-8 hodinách k významnému zakoncentrování nebezpečných částic (bakterie, viry atd.) ve speciálním nanovlákenném filtru a v kontaminovaném prostředí je tedy nutno ji často měnit.

Samotná nanovlákenná struktura není ošetřena žádnou antimikrobiální úpravou.

Jak sterilizovat roušku

Nedoporučuje se praní ani žehlení materiálu. Doporučený způsob sterilizace je pomocí germicidních (UV-C) lamp či oxidačním sterilizátorem (20 minut z každé strany).

Roušku lze sterilizovat i lehkým postříkáním ethanolem, rouška se nesmí ale promočit a musíte ji poté nechat zcela uschnout. Takto lze sterilizovat roušku 1-3x. Nedoporučuje se sterilizace párou.

Ostatní metody sterilizace nutno řešit s výrobcem.

Jak nasadit a používat roušku (v souladu s doporučením WHO)

Nasazení roušky

 1. Umyjte si ruce vodou a mýdlem, utřete si ruce jednorázovým ručníkem a použijte desinfekci
 2. Zkontrolujte neporušení balení roušky, vyjměte roušku z obalu a zkontrolujte neporušenost roušky
 3. Uchopte roušku tak, aby byl ohýbatelný okraj nahoře
 4. Uchopte gumičky do obou rukou a napněte za uši. Vytáhněte roušku co nejvýš na kořen nosu a přetáhněte do požadovaného tvaru. 
 5. Uchopte spodní okraj roušky a přetáhněte přes ústa a bradu. 

Sejmutí roušky

 1. Umyjte si ruce vodou a mýdlem, utřete si ruce jednorázovým ručníkem a použijte desinfekci. Přední strany roušky se nedotýkejte.
 2. Uchopte gumičky do obou rukou a roušku v držení pouze za gumičky sejměte
 3. Vyhoďte roušku do speciálně vyhrazeného odpadu. Umyjte si ruce vodou a mýdlem, utřete jednorázovým ručníkem a použijte desinfekci. 

Složení:

Nanorouška je vyrobena z materiálu SpurTex® PP, což je trilaminát tvořený na povrchu netkanými textiliemi na bázi viskózy s gramážemi od 60 do 90 g.m-2 a speciálně vyvinutou aktivní nanovláknitou filtrační vrstvou zpolymeru PVDF (polyvinilidenfluoridu) připravovanou pomocí nejmodernější unikátní technologie zvlákňování polymerního roztoku velektrostatickém poli.

Nano rouška je bezpečná pro člověka i přírodu

Nanorouška neobsahuje žádná vysoce křehká borosilikátová mikrovlákna běžně používaná ve standardních ochranných prostředcích dýchacích orgánů, které mají negativní ekologické, ale především zdravotní vlastnosti (při jejich používání může docházet k odštěpování ostrých jehličkových částic, které mají potenciálně karcinogenní účinky). 

Upozornění

Výrobce nepřijímá odpovědnost, ať již přímou nebo nepřímou, za škody (včetně ušlého zisku nebo ztráty dobré pověsti) způsobené nesprávnou aplikací či použitím materiálu SpurTex® PP.

O firmě Spur

Zlínská nanotechnologická firma Spur působí na trhu od roku 1992, kdy se zabývala především výrobou plastových výrobků. Po několika letech intenzivního výzkumu v oblasti nanotechnologií jsme výsledky poprvé prezentovali veřejnosti na veletrhu NANOTECH 2012 v Japonsku.

Při prezentaci byl důraz kladen na technologické zařízení, které jsem vyvinuli – tj. výrobní linka pro přípravu nanovláken SPIN Line. Dále jsme také představili filtrační materiály s nanostrukturami SpurTex.

Spur je členem Asociace nanotechnologického průmyslu ČR a součástí popularizačního projektu Česko je nano. 

Roušky SPUR

Nanovlákenné roušky SPUR jsou jednorázové a slouží jako profesionální ochrana před viry, bakteriemi, smogem a alergeny. Měření filtrační účinnosti bylo provedeno v ÚCHP AV ČR, protokol o měření je ze dne 1. 4. 2020. 

Materiál SpurTex® VS L2 V1, ze kterého je nanorouška vyrobena, plně vyhovuje požadavkům na materiál dle evropské normy EN 149:2001+A1:2009 pro filtrační polomasky proti částicím a splňuje kvalitativní třídu FFP2. Materiál vykazuje vynikající účinnost záchytu v oblasti ultrajemných částic (10 – 400 nm) a je ideální pro záchyt nejrůznějších bakterií a virů (vir SARS-CoV-2 má udávanou reálnou velikost od 80 do 150 nm).

SPUR nabízí roušky pro děti i roušky pro dospělé.

Respirátory SPUR

Respirátory SPUR mají ověřený záchyt 98,5 % a splňují kvalitativní třídu FFP2 (ta požaduje záchyt alespoň 94 %). Jsou levné, lehké a velmi prodyšné. Respirátory jsou bez ventilku a jsou vhodné pro profesionální i domácí použití. 

Filtry do roušek SPUR

Ze stejného materiálu vyrábí SPUR také jednorázové filtry do bavlněných roušek.

Související články

 • >>> Jaký je rozdíl mezi konvenční rouškou a nanovlákennou rouškou?
 • >>> I po očkování musíte nasadit roušku – víte proč?
 • >>> Jak vybrat roušku
 • >>> Jak vybrat roušku pro děti
 • Produkt je zařazen v kategoriích: Nano roušky, Roušky pro muže, Roušky pro ženy, Roušky s gumičkami
Zajímavé:  Neštovice příznaky - Vše o zdraví

Zobrazit celý popis produktu >>>

Novinka

Parádní ponožky s bagry, náklaďáky a jedinečným protiskluzem typu ABS budou vaší holčičce nejen slušet, ale pomohou jí zůstat na nohou i na velmi kluzké podlaze. Ponožky jsou měkké a neškrtí.

Dívčí set tří párů ponožek z pohodlného materiálu a veselým potiskem si určitě oblíbí každá malá slečna. Ponožky mají nízký kotník a gumičku, která neškrtí.

Barevně decentní ponožky s protiskluzovou silikonovou aplikací ocení nejen děti ale i vy. Děti mohou vesele běhat s vědomím, že jim nožky jen tak nepodklouznou. Materiál je měkký a silikonovou aplikaci na noze není cítit.

Posledních pár kusů za tuto cenu!

Parádní dívčí sandály značky Fare jsou skvělou volbou nejen na ven, ale i do školky. Růžové sandále zdobené srdíčky si oblíbí nejedna malá slečna. Jednoduché zapínání na suchý zip zvládnou i ty nejmenší děti samy. Zvýšená podešev na špičce chrání před okopáním.

Poslední kus za tuto cenu!

Protein Muffin Mix je směs na přípravu chutných proteinových muffinů, které obsahují v jedné dávce až 49 gramů bílkovin.

Chlapecké tmavě modré tepláčky od značky Garnamama, vyrobené z přírodního materiálu.

Chlapecké tričko od značky Garnamama se příjemně nosí díky kvalitnímu bavlněnému materiálu. Tričko v modrém provedení je doplněné o obrázek žraloka.

Chlapecké tenisky od značky Geox – móda, která dýchá se zavazováním na klasické tkaničky a střihem pod kotník pro větší pohodlnost při chůzi. Svrchní část ze směsi polyesteru, nylonu a kůže. Odolná podrážka z gumy s prodyšnou funkcí pro celodenní nošení. Ozdobná boční část s šipkou.

Posledních pár kusů za tuto cenu!

Chlapecké barevné tenisky z prodyšného materiálu, od značky Geox – móda, která dýchá.

Poslední kus za tuto cenu!

Chlapecké tenisky ve stylovém vícebarevném provedení, od značky Geox – móda, která dýchá.

Posledních pár kusů za tuto cenu!

Dívčí elegantní sandálky s praktickým zapínáním na suchý zip, od značky Geox – móda, která dýchá.

Poslední kus za tuto cenu!

Dívčí růžové tenisky se svítící podrážkou a se zapínáním na suchý zip, od značky Geox – móda, která dýchá.

3 ks textilních gum o různých odporech. Vhodné pro efektivní procvičení svalů, rehabilitaci, rozehřátí před tréninkem, k aktivaci svalů, pomůže s posílením kyčlí a podporuje kolena během dřepů a mrtvých tahů.

Výhodné dvojbalení veselých kvalitních ponožek Happy Socks s motivem melounů. Ponožky mají vyšší střih a složení z bavlněného elastického materiálu, který přinese pocit pohodlí z nošení po celý rok.

Dívčí fleecová mikina SANDPIPER JACKET od značky Jack Wolfskin je parádní volbou pro všechny outdoorové aktivity. Pomocí vpínacího systému ji snadno vepnete jako střední vrstvu do bundy. Je vyrobená z příjemného letního fleecu.

Dívčí bavlněné body s květinovým vzorováním a s mašličkou od značky Jacky.

Kojenecký komplet obsahuje čepičku, tričko a kalhoty s laclem. Vše je vyrobeno ze 100% bavlny. Ideální komplet pro miminko na každodenní nošení.

Dětské sandály Seacamp II CNX značky Keen jsou z kolekce dětských hybridních sandálů. CNX je nízkoprofilovou univerzální letní botou inspirovanou minimalistickým typem obouvání. Vyniká především svojí neuvěřitelnou lehkostí.

Díky použitým materiálům jsou vhodné pro všechny dětské aktivity i ve vodě. Rychlozavazování je doplněno páskem na suchý zip a umožňuje dokonalou fixaci dětské nohy v botě. Antibakteriálně ošetřená hydrofobní podšívka zvyšuje zdravé prostředí uvnitř sandálu.

Nechybí ani nepostradatelná patentovaná ochrana prstů a Non-Marking nebarvící podrážka.

Dívčí sandály od značky KEEN se svrchní stranou z polyesterové popruhoviny. Rychleschnoucí podšívka s antibakteriální technologií Cleansport NXT, která redukuje zápach. Anatomicky tvarovaná stélka z EVA pomáhá odpružení kroku. Elastické rychlozavazování je doplněno páskem přes nárt na suchý zip.

Posledních pár kusů za tuto cenu!

Designové dívčí svítící tenisky v duhovém vzhledu od značky Leaf. Tenisky mají praktické zapínání na suchý zip a pouzko k nazouvání.

Dívčí kšiltovka značky LEGO wear skvěle ochrání během horkých letním dní. Kšiltovka disponuje faktorem UPF, který blokuje UV záření a zabrání tak nežádoucím účinkům slunečních paprsků. Praktické prodloužení v zádní části kryje krk před sluníčkem a zabraňuje tak spálení.

Posledních pár kusů za tuto cenu!

Představujeme vám designové dívčí tříčko značky LEGO wear v růžové barvě. Tričko má na hrudi nápis „BE YOURSELF“ a další skvělé lego figurky a motivy. Svým desginem si získá pozornost i vaší holčičky. Tričko obsahuje 95% bavlny a 5% elastanu a díky tomu poskytuje maximální pohodlí.

Complete Cookie jsou uspokojivě pevné, měkké sušenky s barevnou sváteční posypkou či s pořádnými polosladkými čokoládovými kousky, které jednoznačně doplňte sklenicí vychlazeného mléka.

Poslední kus za tuto cenu!

Stylové dětské kotníčkové tenisky Maui Hi značky Levi's jsou vhodné na každodenní nošení. Děti si je jistě oblíbí díky jednoduchému designu.

Arašídový krém s mléčnou čokoládou a preclíky tě dostane na první lžičku.

Zatloukačka má 6 barevných kolíků. Pomocí dřevěného kladívka děti zatloukají kolíky do otvorů. Hračka v barevném provedení zaujme vaší ratolest a bude rozvíjet dětskou fantazii. S touto hračkou se děti zaručeně zabaví.

Bavlněné dívčí šaty pro každodenní nošení, od značky Loap, v originálním pruhovaném provedení s kulatým výstřihem.

Dívčí tričko s dlouhým rukávem a s UV ochranou, od značky Losan, pro milovnice oceánů.

Závěsný systém určený ke cvičení břicha ve visu Vám rád pomůže na cestě k těm nejlepším výsledkům!

Kojenecká tenčí čepička od značky Maximoorganické bavlny s potiskem hvězdiček a mráčků. Materiál čepičky je šetrný k naší planetě, stejně jako k pokožce vašeho děťátka.

Dívčí obuv do vody od značky Merrell má vše, co děti potřebují a rodiče jistě v létě ocení. Svršek ze síťoviny zajišťuje rychlé schnutí a gumová podešev nabízí navýšenou trakci a odolnost během dlouhých letních dnů.

Produkt MycoSomat je sestavený na principech tradiční čínské medicíny. Vyváženě kombinuje účinky vitálních hub a čínských bylinek.

Posledních pár kusů za tuto cenu!

Vyvážená kombinace kvalitního korejského červeného ženšenu a dvou vitálních hub reishi a cordycepsu.

BCAA špičkové kvality získané fermentací.

Stylové dívčí kalhotky značky Nini se stanou oblíbeným kouskem v šatníku vaší holčičky. Kalhotky jsou vyrobeny z organické balvny, která je šetrná k dětské pokožce a vhodná i pro alergiky.

Lahodná svačinka s vysokým obsahem bílkovin, které přispívají k růstu a udržení svalové hmoty a mají příznivé účinky pro naše kosti.

Dívčí bavlněné kalhotky přes plenku, od značky Pinokio, s kostkovaným motivem.

Posledních pár kusů za tuto cenu!

Chlapecké sandály ve sportovním vzhledu od značky Primigi. Sandálky mají uzavřenou špičku a patu, a extra měkkou koženou stélku.

Serious PRE Natural představuje kombinaci ingrediencí užívaných před tréninkem. Je vhodný pro sportovce při zvýšené fyzické zátěži.

Posledních pár kusů za tuto cenu!

Pohodlné chlapecké sandály s jednoduchým zapínáním na suchý zip, od značky Protetika.

Posledních pár kusů za tuto cenu!

Dívčí růžové sandály se zapínáním na suchý zip a s ozdobnými kytičkami, od značky Protetika.

Dětská tepláková souprava od značky Puma, s mikinou s originálním potiskem a s pohodlnými tepláčky.

Posledních pár kusů za tuto cenu!

Dívčí stylové tenisky ke každé příležitosti, od značky Puma, vyrobené z kvalitního materiálu.

Poslední kus za tuto cenu!

Stále oblíbené klasické tričko s logem Quiksilver nikdy nezklame.Je velmi pohodlné a měkké. Střih dobře padne. Tričko je vyrobené z bavlny.

Posledních pár kusů za tuto cenu!

Jak nejlépe ochránit děti proti škodlivému UV záření při koupání celý den u moře nebo i v bazéně? Oblečte dětem parádní lycrový overalUV ochranou 50. Značka Quiksilver se pyšní dlouholetou tradicí výroby oblečení pro surfaře.

Posledních pár kusů za tuto cenu!

Chlapecké nazouvací holínky s reflexními detaily a s vyjímatelnou stélkou, od značky Reima.

Dětské ponožky od značky Reimarepelentním účinkem Anti-Bite. Materiál má povrchovou úpravu Mosquito Si Repel, která odpuzuje klíšťata, komáry, mouchy, vosy i jiný hmyz, aniž by nějakým způsobem ohrozila přírodu, tj. je netoxická a biologicky rozložitelná.

Dívčí holínky od značky Ren But jsou vybaveny příjemnou podšívkou z tkaniny, díky které se botky skvěle nosí. Mají stahovací horní lem a silnou podrážku se vzorkem vhodnou do každého terénu. Lesklé černé holinky zaujmou každou parádnici.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector