Nemocnice kladno – Vše o zdraví

Zdravotníci z covid oddělení v Oblastní nemocnici Kladno dostanou ze slibovaných mimořádných odměn za jarní vlnu epidemie jen polovinu. Zástupci Oblastní nemocnice Kladno je o tom informovali v interním dopise. Nemocnice však nyní uvedla, že zaměstnancům odměny doplatí průběžně.

Dotace na mimořádné odměny pro zdravotníky i nezdravotníky, kteří pracovali v období od 1. března do 31. května 2020 v zařízeních lůžkové péče, schválilo Ministerstvo zdravotnictví ČR [MZ ČR] v září celkem 312 poskytovatelům. A to v celkové výši 11,5 miliardy korun. Mezi nimi i Oblastní nemocnici Kladno, jejíž zřizovatelem je Středočeský kraj.

Jenže v posledních dnech se ukázalo, že právě zdravotníci z kladenské nemocnice, kteří pracovali na jaře na covidových odděleních, mimořádné odměny ve výši až 75 tisíc korun do konce roku ke svému platu v plné výši nedostanou. Nebo alespoň zatím je nedostanou. Vedení nemocnice jim dle dostupných informací poukáže prozatím jen polovinu z mimořádné odměny. Zbytek slibuje nemocnice doplatit v průběhu dalších měsíců.

Odměny za první vlnu covidu míří ke zdravotníkům

Oblastní nemocnice Kladno: Snižování platů se neplánuje

Zmiňovaný interní dopis pro zaměstnance nemocnice měl upozornit i na plánované snižování mezd, a to až o 40 procent od února 2021. Středočeský radní pro zdravotnictví Pavel Pavlík [ODS] to odmítá.

Uvedl, že si nedovede představit, že by zdravotníci v kladenské nemocnici od února dostávali jen 60 procent mzdy.

Interní dopis, který na tuto možnost údajně upozorňuje, označil za nešťastný a za chybu v komunikaci.

Na péči o covidové pacienty se v kladenské nemocnici podílí zhruba 500 zdravotníků. Podle mluvčí Plačkové rozeslání jim adresovaného dopisu předcházela jednání s vedoucími pracovníky infekčních covidových oddělení.

„Bylo projednáno a odsouhlaseno snížení mimořádných nenárokových odměn o 50 procent, které jsou vypláceny nad rámec běžné mzdy a nad rámec všech ostatních příplatků – infekčních a rizikových příplatků, osobních příplatků, víkendových příplatků, příplatků za svátek, příplatků směnnosti, přesčasy a jiných, a to od 1. prosince 2020,“ uvedla mluvčí nemocnice Hana Plačková.

Podle ní všichni přítomní vedoucí pracovníci infekčních oddělení se snížením mimořádných odměn souhlasili. Mimořádné odměny zaměstnancům covidových oddělení ale i přesto nemocnice průběžně doplatí. Alespoň to tvrdí nyní.

„Další část odměn bude vyplacena po vypořádání vyúčtování zdravotních služeb za rok 2020,“ vysvětlila mluvčí.

Opožděné úhrady od zdravotních pojišťoven

Radní Pavlík připomněl, že systém úhrad za zdravotní péči je nastaven tak, že pojišťovny vyplácejí zálohové platby na základě vystavených faktur.

Nyní se ve všech zdravotnických zařízeních připravují faktury na zálohu za listopad, které budou odeslány na zdravotní pojišťovny, ale reálně peníze za tyto faktury přijdou někdy v polovině ledna.

Nicméně mzdy zaměstnancům včetně všech povinných odvodů, které tvoří zhruba 70 procent nákladů, je nemocnice povinna vyplatit v řádném výplatním termínu.

„O tom je celý problém, ale nepředpokládám, že by nastal případ, že by se měly snižovat mzdy na 60 procent,“ uvedl Pavlík.

Oblastní nemocnice Kladno se loni po ztrátových letech dostala do ziskového hospodaření. Ke zlepšení finanční situace přispěly vyšší platby od pojišťoven i tendry na dodání materiálu a služeb. Letošní výsledek hospodaření Oblastní nemocnice Kladno není zatím k dispozici.

 –ČTK/RED–

Nemocnice kladno - Vše o zdraví

OBLASTNÍ NEMOCNICE KLADNO, a.s. – Živéfirmy.cz

Odeslat poptávku

  • MUDr. Petr Polouček, MBA – předseda představenstva

Nemocnice kladno - Vše o zdraví

nemocnicekladno.cz

  • facebook.com/oblastninemocnicekladno

Pracoviště a kontakty

Oblastní nemocnice Kladno, a.s., nemocnice Středočeského kraje

Mgr. Lenka Holubová, tel.:312 606 865e-mail: [email protected] práci

Vlastnosti volného místa

Směnnost: Třísměnný provoz
Pracovněprávní vztah: Pracovní poměr – plný úvazek
Minimální stupeň vzdělání: Základní + praktická škola
Vhodnost pracovního místa: Absolventy, Zdravé osoby
Pracovní poměr: od 1. 9. 2021
Mzdové rozpětí: od 15 200 Kč/měsíc do 16 000 Kč/měsíc

Poznámka k volnému místu

Jedná se o pomocné práce ve zdravotnictví.Nabízíme:5 týdnů dovolené, 2 dny zdravotního volna, stravenky nebo dotované stravování,příspěvek na penzijní připojištění, možnost hlídání dětí v dětské skupině, slevy v nemocniční lékárně.

Telefonický kontakt: Po – Pá 7:00 – 15:30 hod.

Pracoviště a kontakty

Oblastní nemocnice Kladno, a.s., nemocnice Středočeského kraje

Alice Mládková, tel.:312 606 120e-mail: [email protected] práci

Vlastnosti volného místa

Směnnost: Turnusové služby
Pracovněprávní vztah: Pracovní poměr – zkrácený úvazek
Minimální stupeň vzdělání: VŠ Magisterské
Vhodnost pracovního místa: Zdravé osoby
Pracovní poměr: od 1. 9. 2021
Mzdové rozpětí: od 33 824 Kč/měsíc

Poznámka k volnému místu

Požadujeme:odbornou způsobilost k výkonu povolání lékaře dle zák.č. 95/2004 Sb.,popřípadě specializovanou způsobilost v oboru neurologie,zdravotní způsobilost,trestní bezúhonnost.Nabízíme:5 týdnů dovolené, 2 dny zdravotního volna, stravenky nebo dotované stravování,příspěvek na penzijní připojištění, možnost hlídání dětí v dětské skupině, slevy v nemocniční lékárně.

Telefonický kontakt: Po – Pá 7:00 – 15:30 hod.

Pracoviště a kontakty

Oblastní nemocnice Kladno, a.s., nemocnice Středočeského kraje

Alice Mládková, tel.:312 606 120e-mail: [email protected] práci

Vlastnosti volného místa

Směnnost: Nepřetržitý provoz
Pracovněprávní vztah: Pracovní poměr – plný úvazek
Minimální stupeň vzdělání: VŠ Magisterské
Vhodnost pracovního místa: Zdravé osoby
Pracovní poměr: od 1. 9. 2021
Mzdové rozpětí: od 37 000 Kč/měsíc

Poznámka k volnému místu

Požadujeme:odbornou způsobilost k výkonu povolání lékaře dle zák.č. 95/2004 Sb.,specializovanou způsobilost v oboru, zdravotní způsobilost,trestní bezúhonnost.Nabízíme:5 týdnů dovolené, 2 dny zdravotního volna, stravenky nebo dotované stravování,příspěvek na penzijní připojištění, možnost hlídání dětí v dětské skupině, slevy v nemocniční lékárně.

Telefonický kontakt: Po – Pá 7:00 – 15:30 hod.

Zdroj: Úřad práce

Ev. čísloKategorieDruh VZPředpokládaná cena
Z2021-019177 Zdravotnické přístroje Dodávky 51 953 406,00 Kč

detail VZ

Místo plnění: Místem dodání jsou budovy zadavatele na adrese Vančurova 1548, 272 59 Kladno.

Popis veřejné zakázky

Předmět plnění této veřejné zakázky je součástí projektu spolufinancovaného ze strukturálních fondů REACT-EU prostřednictvím Integrovaného regionálního operačního programu (IROP), výzvy č. 98 „Rozvoj, modernizace a posílení odolnosti páteřní sítě poskytovatelů zdravotní péče s ohledem na potenciální hrozby“.Předmětem veřejné zakázky je dodávka a instalace zdravotnických přístrojů.

Ev. čísloKategorieDruh VZPředpokládaná cena
Z2021-016064 Antitrombotika Dodávky 15 438 666,00 Kč

detail VZ

  • Místo plnění: Místem plnění Veřejné zakázky je vždy nemocniční lékárna příslušného společného zadavatele.
  • Popis veřejné zakázky
  • Předmětem plnění Veřejné zakázky jsou dodávky léčivého přípravku „Altepláza“ na základě Smluv o obchodní spolupráci, které budou uzavřeny mezi jednotlivými zadavateli zúčastněnými na společném zadávání a vybraným dodavatelem dle potřeb jednotlivých zadavatelů, po dobu 24 měsíců, včetně přepravy na místo určení.
Ev. čísloKategorieDruh VZPředpokládaná cena
Z2017-030054 Architektonické, stavební, technické a inspekční služby Služby 2 117 000,00 Kč

detail VZ

Místo plnění: Místem dodáníé je sídlo zadavatele na adrese Oblastní nemocnice Kladno, nemocnice Středočeského kraje, Vančurova 1548, 27259 Kladno

Popis veřejné zakázky

Předmětem veřejné zakázky jsou činnosti a projektové práce, nezbytné pro záměr realizace investiční akce na rekonstrukci objektu patologie v areálu Oblastní nemocnice Kladno a.s., nemocnice Středočeského kraje.

Ev. čísloKategorieDruh VZPředpokládaná cena
Z2016-004582 Zdravotnické přístroje Dodávky 23 966 942,00 Kč

detail VZ

Místo plnění: Oblastní nemocnice Kladno, a.s., nemocnice Středočeského kraje

Popis veřejné zakázky

Předmětem veřejné zakázky je pořízení zdravotnické techniky – multidetektorového CT. Základní požadavky: systém výpočetní tomografie vyšší třídy umožňující splnění všech klinických požadavků na CT diagnostiku, snímající v průběhu spirální akvizice minimálně 128 skenovaných vrstev současně během jedné otáčky.

Všechna vyšetření musí být prováděna s maximální redukcí radiační dávky. Podrobná technická specifikace je součástí zadávací dokumentace k této zakázce.

Součástí plnění je zároveň odstranění technologie původního CT a její ekologická likvidace a dále kompletní stavební připravenost pro instalaci nové technologie včetně zřízení transportních cest.

Ev. čísloKategorieDruh VZPředpokládaná cena
Z2017-029139 Zdravotnické přístroje Dodávky 12 000 000,00 Kč

detail VZ

Místo plnění: Endoskopická pracoviště Oblastní nemocnice Kladno, a.s., nemocnice Středočeského kraje na adrese Vančurova 1548, 272 01

Popis veřejné zakázky

Předmětem veřejné zakázky je doplnění přístrojového vybavení na endoskopických pracovištích Oblastní nemocnice Kladno a.s., nemocnice Středočeského kraje.

Přenosný intubační bronchoskop – 1 ks Terapeutický videobronchoskop – 1 ks Videogastroskop ultrasonografický elektronický radiální 360° – 1 ks Videokolonoskop HD – 1 ks Videogastroskop – 1 ks Nasální videogastroskop – 1 ks Terapeutický videoduodenoskop – 1 ks Videoendoskopická sestava – 1 ks 🙁 a) Videoprocesor – 1 ksb) Xenonový zdroj světla – 1 ksc) Medicínský 26“ LCD monitor – 1 ksd) Insuflační řídící jednotka – 1 ks )Myčka na bronchoskopy – 1 ks

Zajímavé:  Lactulose AL Sirup por.sir.1x200ml – vše o zdraví
Ev. čísloKategorieDruh VZPředpokládaná cena
Z2018-008772 Léčivé přípravky pro krev, krvetvorné orgány a kardiovaskulární systém Dodávky 11 950 000,00 Kč

detail VZ

Popis veřejné zakázky

Zdraví – Kladno | idatabaze.cz

Zdraví je podle Světové zdravotnická organizace (WHO) stav úplné fyzické, duševní a sociální pohody a ne pouze nepřítomnost nemoci nebo vady. Zdraví je důležitá hodnota, která ovlivňuje kvalitu života.

1–10 firem z 698 nalezených Filtry Nemocnice kladno - Vše o zdraví

Hřebečská 2678, Kladno Bezdlužná

Zdravotnické pomůcky a služby pro tělesně postižené a seniory. Prodej, servis, půjčovna a poradenství – invalidní vozíky, zdravotní kočárky, polohovací lůžka, chodítka, zvedáky. Kompenzační pomůcky pro tělesně postižené, schodolezy, schodišťové plošiny, výtahové plošiny. Prodej rukavic, tašek,…

pomuckyzdravotnicke.cz 321 003 002

  • »
  • Liberecký kraj
  • »
  • Česká Lípa
  • Jablonec nad Nisou
  • Liberec
  • Semily
  • Zdraví: Východní Čechy
  • Zdraví: Morava
  • Zdraví: Jižní a Západní Čechy

Naše zdraví ovlivňuje velké množství faktorů, které se dají rozdělit do čtyř hlavních kategorií.

  • Životní styl – ovlivňuje naše zdraví z 50 %, (stravovací návyky, pitný režim, fyzická aktivita)
  • Životní prostředí a pracovní prostředí – ovlivňují naše zdraví z 15–20 %, (stav ovzduší, vody a půdy, životní úroveň, pracovní podmínky, vzájemné mezilidské vztahy)
  • Genetika (dědičnost) – ovlivňuje naše zdraví z 10–15 %, (pohlaví, věk, vrozené vady)
  • Zdravotní péče – ovlivňuje naše zdraví z 10–15 %, (úroveň a kvalita zdravotní péče, dostupnost zdravotní péče, systém zdravotní a sociální péče)

Preventivní prohlídky

Preventivní prohlídky by měly být v každém věku důležitou součástí péče o své zdraví. Cílem prevence je zabránit vzniku nemocí, komplikací nebo zajistit jejich včasný záchyt, a proto byste na tyto prohlídky neměli zapomínat nebo je podceňovat, i když se cítíte zdravě.

  • Preventivní prohlídka u praktického lékaře pro děti a dorost – provádí se ve věku 0-1 rok 9x za rok, ve věku 1-2 roky 1x za rok, ve věku 3-18 let 1x za 2 roky
  • Preventivní prohlídka u praktického lékaře pro dospělé – od 18 let se provádí 1x za 2 roky
  • Preventivní prohlídka u stomatologa – provádí se ve věku 0-1 rok 1x za rok, ve věku 1-17,99 let 2x za rok, od 18 let 1x za rok
  • Preventivní prohlídka u gynekologa – od 15 let se provádí 1x za rok

Síť zdravotnických zařízení v ČR

  • Nemocnice (fakultní nemocnice, nemocnice, nemocnice následné péče)
  • Odborné léčebné ústavy (léčebna tuberkulózy a respiračních onemocnění, ozdravovny, hospice)
  • Lázeňské léčebny
  • Samostatná ambulantní zařízení (ordinace praktického pro děti a dorost, ordinace praktického lékaře pro dospělé, zubní ordinace, gynekologické ordinace)
  • Zvláštní zdravotnická zařízení (kojenecké ústavy, dětské domovy, záchranná zdravotnická služba, záchytné stanice)
  • Zařízení lékárenské péče (lékárny)
  • Orgány ochrany veřejného zdraví
  • Ostatní (očkovací střediska, poradenská zařízení)

Zdravotně sociální péče

Zdravotně sociální péče je poskytována všem nemocným, kteří se ocitli v nepříznivé sociální situaci vlivem změny zdravotního stavu nebo úrazu. Tato péče je indikována na žádost lékaře a provádí ji zdravotně sociální pracovník, který je nezbytnou součástí multidisciplinárního týmu zdravotnického zařízení.

Zdravotně sociální pracovník poskytuje sociálně právní poradenství, zajišťuje následnou péči (léčebna dlouhodobě nemocných, domácí ošetřovatelská péče, domácí hospicová péče), zprostředkovává sociální služby vhodné pro klienty se sníženou soběstačností (pečovatelská služba, denní stacionář, domov pro seniory), pomáhá se zajištěním kompenzačních pomůcek a spolupracuje se státními i nestátními institucemi.

COVID-19

COVID-19 je infekční onemocnění, jehož původcem je nově objevený koronavirus SARS-CoV-2. Toto onemocnění je v současné době rozšířené téměř po celém světě a od 11. března 2020 je WHO označeno jako pandemie.

Onemocnění se přenáší z člověka na člověka po úzkém kontaktu a vzduchem. Jedná se o tzv. kapénkovou infekci. Nejčastěji virus do lidského těla proniká přes sliznice úst, nosu, ale i očí, proto je podle odborníků důležité nedotýkat se obličeje a používat ochranné pomůcky (roušky, respirátory). Inkubační doba je dva až čtrnáct dní.

Onemocnění postihuje různé lidi, avšak nejohroženější jsou senioři, chronicky nemocní a lidé s oslabenou imunitou. Mezi hlavní příznaky patří zvýšená teplota, kašel, dušnost, bolest hlavy a únava. Většina nakažených má průběh nemoci mírný až střední a nepotřebují hospitalizaci.

COVID-19 se diagnostikuje na základě výtěru z nosohltanu. Toto vyšetření se provádí na několika odběrových místech po celé ČR.

Veškeré aktuální informace o koronaviru nejen v ČR, ale i v lokalitě Kladno.

Prohlášení bývalých neurologů Oblastní nemocnice Kladno, a.s

Nemocnice kladno - Vše o zdraví

Vzhledem k četným mediálním dezinformacím provázejícím odchod sedmi neurologů z Oblastní nemocnice Kladno, a.s., pokládáme za nezbytné vyjádřit se ke skutečnému důvodu, který nás k tak závažnému rozhodnutí vedl.

Ohrazujeme se jednoznačně proti nařčení, že jsme povýšili své zájmy nad zájmy pacientů.

Jedinou příčinou našeho odchodu je osoba současného primáře MUDr. Jaroslava Elise. Vedení nemocnice bylo s tímto postojem opakovaně seznámeno. Zásadní a nepřekonatelné neshody, jak po stránce odborné, tak i lidské, vyústily v naše rozhodnutí setrvat ve výpovědích.

Odmítli jsme se podílet na klesající úrovni lékařské péče na neurologickém oddělení kladenské nemocnice, za kterou nese podle našeho názoru odpovědnost právě primář Elis.

Nechceme se nadále účastnit poskytování nekomplexní péče omezované z ekonomických důvodů, zatímco se média plní šokujícími zprávami o neefektivních nákupech a předražených stavebních zakázkách.

Mezi důvody odchodu nepatřil médii uváděný požadavek na návrat MUDr. Lakomého na post primáře. Stejně tak odmítáme spojitost našeho postupu s iniciativou „Děkujeme, odcházíme“. Celorepubliková protestní akce byla v kladenské nemocnici oficiálně ukončena 23.2.2011 na základě výzvy centrály LOK-SČL.

Z naší strany také nebyly vzneseny žádné finanční požadavky. Je patrná dlouhodobá strategie managementu ON Kladno a nového vedení neurologického oddělení, kdy jsou upřednostňovány ekonomické výsledky nad zájmy pacientů a dochází k redukci poskytované péče.

Se ztrátou sedmi neurologů významné omezení péče nevyhnutelně souvisí. Na oddělení nezůstal jediný neurolog-intenzivista. V médiích zaznělo od paní ředitelky Pancové, že se uzavírá jedna lůžková stanice a ruší se program léčby cévních mozkových příhod.

To vše ve světle loni získané akreditace iktového centra a nově vybudované neurologické JIP v budově Centra akutní medicíny. Vedení nemocnice ale i přesto ústy mluvčího pana Tomšů stále deklaruje zachování provozu.

Laxní postoj managementu ON Kladno k celému problému a nečinné přihlížení faktické likvidaci neurologického oddělení vzbudilo řadu velmi negativních reakcí od kolegů nejen z kladenské nemocnice, ale i z nemocničních zařízení v okolí a po celé republice.

Otázkou proto zůstává, zda je postup vedení nemocnice správný, když dopustilo odchod sedmi neurologů, kterých je, stejně jako lékařů řady dalších odborností, dlouhodobě kritický nedostatek.

Kolektiv bývalých lékařů neurologického oddělení ON Kladno, a.s., v Kladně 4.3.2011

Úvod – Praktický lékař

Jsme plně vybavená ordinace všeobecného praktického lékařství a závodní preventivní péče s bezbariérovým přístupem. Poskytujeme diagnostickou a léčebně preventivní péči pro dospělé.

Samozřejmou součástí poskytované péče je návaznost na odborné a kvalitní služby ambulantních specialistů a nemocničních zařízení v závislosti na závažnosti onemocnění pacientů.

ORDINAČNÍ HODINY (Pozor změna ordinačních hodin od 15.6. 2020)
PONDĚLÍ 7:00 – 9:00 hod. 9:00 – 13:00 hod. *
ÚTERÝ 7:00 – 9:00 hod. 9:00 – 13:00 hod. *
STŘEDA 6:00 – 9:00 hod. 9:00 – 12:00 hod. *
ČTVRTEK 13:00 – 16:00 hod. 16:00 – 18:00 hod. *
PÁTEK 7:00 – 9:00 hod. 9:00 – 14:00 hod. *
* Ordinační hodiny pro objednané pacienty.
Možnost objednání na přesně stanovenou hodinu na tel. 601 123 540

Na plánovaná vyšetření (předoperační, preventivní) a administrativní úkony (důchody, potvrzení na ŘP, SP, závodní péče, přihlášky ke studiu) je nutné se objednat!

Lékařská služba první pomoci – Nemocnice Kladno (nová budova)
po–pá 17–22 hod.
so–ne 8–22 hod.

Nemocnice kladno - Vše o zdraví

 

 21.9. dorazily vakcíny proti chřipce.Cena 550,- Kč pro pacienty pod 65 let. Vzhledem k probíhající virové epidemii se prosím na aplikaci objednejte.

 

Pro Výpisy ze zdravotní dokumentace je nutné volat den předem. Děkuji za pochopení.

Upozornění: žádanky na PCR testy po dovolených  nevystavujeme. Pokud má pacient již vybrané 2 testy zdarma, další si již hradí sám a nepotřebuje žádanku od praktického lékaře !!!

Upozornění: Potvrzení o prodělání Covid 19 můžete stahovat na webu ocko.uzis.cz

Za vystavení potvrzení o prodělání Covid19 u nás účtujeme 200,- Kč

Z nařízení vlády má pacient zdarma 2x PCR test. Není nutná žádanka od lékaře

  Vážení pacienti, vzhledem k neúměrnému přetížení telefonní linky zavádíme systém Medevio. Odkaz výše, nebo možno instalovat aplikaci do mobilního telefonu.

Zajímavé:  Anopyrin a alkohol - vše o zdraví

V nabídce si můžete vybrat třeba předepsání léků, žádosti o výpisy, žádanky na Covid 19, konzultace zdravotního stavu a podobně.

Aplikaci můžete použít kdykoli, bez ohledu na ordinační dobu, či obsazenost telefonu ( mějte ovšem na paměti, že mimo ordinační dobu nejsme v ordinaci a požadavky vyřizujeme až v pracovní době). Aplikace je pro pacienty zdarma.

Aplikace nepodporuje Internet explorer (použijte jiný prohlížeč). Veškerá komunikace mezi lékařem a pacientem je šifrována stejným způsobem, jaký používají například moderní bankovní instituce. Věříme, že nám i vám systém přinese lepší a rychlejší komunikaci.

 Prohlídky (předoperační vyšetření, řidičské a jiné průkazy, prohlídky do zaměstnání a pod.)  domlouváme na přesné termíny po předešlé telefonické domluvě. Mějte s námi trpělivost, telefon vyzvání téměř neustále a stane se, že se nemůžete dovolat. Proto prosím posílejte i sms zprávy, pokud potřebujete léky.

Děláme vše proto, abychom se spojili a domluvili s vámi všemi

 

 

Více o nabídce našich služeb a informace o ordinace naleznete na další stránce.

NEPŘIJÍMÁME NOVÉ PACIENTY

Smluvní pojišťovny

  • Všeobecná zdravotní pojišťovna (111)
  • Vojenská zdravotní pojišťovna (201)
  • Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (205)
  • Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank a pojišťoven (207)
  • Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra ČR (211)

MUDr. Jan Škoda, MUDr. Nikola Švestková Atestovaní lékaři v oboru všeobecné praktické lékařství

Hana Straňáková

diplomovaná zdravotní sestra

Tel.: 601 123 540

E-mail: [email protected]

AS MED s.r.o.

K Nemocnici 2814 Kladno 272 01 Sídlíme v budově Všeobecné polikliniky Kladno, vchod A, 1. patro vpravo.

IČO: 24802913

Program podpory zdraví

Česká republika se zavázala k účasti v programu Nemocnice podporující zdraví, který vyhlásila Světová zdravotnická organizace (WHO).

Účelem by mělo být zvyšovat znalosti občanů o zdravém způsobu života, životního stylu a možnosti prevence nemocí.

Jedná se například o boj s kouřením, zvýšení pohybové aktivity, prevence a kontrola obezity, prevence nádorových onemocnění, prevence kardiovaskulárních onemocnění apod.

Oblastní nemocnice Kladno poskytuje ambulantní, lůžkovou, specializovanou, diagnostickou a preventivní lékařskou péči, která je nedílnou součástí podpory a ochrany zdraví.

Podpora zdraví a prevence nemocí je souhrn činností, které se zabývají vyhledáváním nemocí v rámci primární prevence, lékař provádí preventivní vyšetření, aby odhalil rizika, která by daného jedince ohrozila v budoucnu.

(Screening je v lékařství vyšetřování předem definované skupiny lidí za účelem vyhledávání chorob v jejich časných stádiích).

Oblastní nemocnice Kladno provozuje oddělení, která se cíleně zabývají prevencí, diagnostikou a léčbou různých onemocnění:

  • PLICNÍ ODDĚLENÍ – Centrum pro závislé na tabáku nabízí informace a konzultace týkající se odvykání kouření, diagnostiku závislosti na tabáku a následnou léčbu. Kouření společně s alkoholem podstatně zvyšuje riziko nádorů v dutině ústní, hltanu, hrtanu a jícnu. Plicní oddělení se též zaměřuje na pacienty s chronickou obstrukční plicní nemocí.
  • INTERNÍ ODDĚLENÍ (KARDIOLOGICKÁ, METABOLICKÁ a LIPIDOLOGICKÁ AMBULANCE) – poskytují komplexní ambulantní  péči  rizikovým  skupinám pacientům a zaměřují se na edukaci a prevenci pozdních komplikací.
  • GASTROENTEROLOGICKÉ A ENDOSKOPICKÉ CENTRUM – zabývá se problematikou prevence a onemocnění zažívacího traktu. V současné době probíhá ve spolupráci s pojišťovnami v celé České republice adresné zvaní občanů nad 50 let k preventivnímu vyšetření tlustého střeva (screeningové vyšetření nádorů tlustého střeva).
  • KLINICKÁ ONKOLOGIE – zabývá se záchytem a léčbou prekanceróz, je doporučeno sledování u klientů s familiární a genetickou predispozicí.
  • KOŽNÍ ODDĚLENÍ – zajišťuje včasné odhalení kožních a pohlavních nemocí (kožních nádorů a onemocnění kůže).
  • GYNEKOLOGICKÉ ODDĚLENÍ – zajištuje kompletní diagnostickou a terapeutickou péči a také specializovanou péči. Prevence nádorů zevních rodidel a děložního čípku. Přednášky pro budoucí maminky, včetně přípravy a možnosti přítomnosti otce u porodu, kurzy cvičení a plavání pro těhotné ženy. HORKÁ LINKA KOJENÍ tel. +420 607 076 348 (24 hodin denně).          
  • DĚTSKÁ ORTOPEDICKÁ AMBULANCE – preventivní sonografické vyšetřování dětských kyčelních kloubů.
  • PORADNA PRO ONEMOCNĚNÍ PRSU – preventivní mamografické a ultrazvukové vyšetření prsů. Konziliární vyšetření při podezření nálezu na prsech. Poradenství pro nezhoubné onemocnění prsu. V této poradně jsou sledována zánětlivá i nezánětlivá onemocnění prsu a to jak nezhoubná, tak i zhoubná.
  • NUTRIČNÍ PORADNA – objednávání klientů probíhá na základě telefonické objednávky (tel. 312 606 485), nebo po domluvě na dietním oddělení. Vedoucí oddělení: Ivana Müllerová, DiS. Provozní doba (září – červenec): lichý týden / středa: 13:00 – 16:00, čtvrtek: 11:00 – 12:30. Sudý týden / středa: 13:00 – 16:00. Provozní doba (červenec – srpen): čtvrtek: 11:00 – 13:00.
  • ODDĚLENÍ PRACOVNÍHO LÉKAŘSTVÍ – hlavní náplní odděleni je závodní a preventivní péče pro zaměstnance ON Kladno (vstupní, výstupní, periodické a mimořádné prohlídky). Stejnou činnost provádíme i pro smluvní partnery Oblastní nemocnice Kladno.

Pro své zaměstnance nemocnice pořádá odborné semináře, provozuje závodní stravování, stravenky s dotací, masáže se slevou pro zaměstnance na rehabilitačním oddělení, provoz dětské skupiny Rybička, apod.

Nedílnou součástí jsou i DOBROVOLNÍCI Oblastní nemocnice Kladno, kteří se snaží ve svém volném čase, ze své dobré vůle a bez nároku na finanční odměnu pomáhat druhým. Nemocnici také navštěvují každý týden klauni, kteří zpříjemňují dětem dny, které musí trávit hospitalizované na oddělení v posteli.

Oblastní nemocnice Kladno, a.s., nemocnice Středočeského kraje

59 žen, které vyplnily dotazník, rodilo v této porodnici v posledních dvou letech.

Procentuální vyjádření statistik je vždy matematicky zaokrouhleno na celá čísla.Součet všech odpovědí tedy nemusí dohromady dávat přesně 100 %.

32 % žen bylo s porodem absolutně spokojeno

Byla jste s průběhem porodu spokojená?

  určitě ano (32 %)   spíše ano (34 %)   spíše ne (22 %)   určitě ne (12 %)

Co Vám příprava s Aniballem přinesla?

  dobrou fyzickou přípravu a rozvolnění hráze (25 %)   našla jsem vhodnou polohu pro porod (5 %)   naučila jsem se správně zapojit svaly pánevního dna a vypuzovat (70 %)   nic, bylo to zbytečné (10 %)   sebedůvěru pro porod (40 %)   ztratila jsem strach z porodu (25 %)

18 % žen, které rodily v této porodnici, říká, že jim byl umožněn po porodu PLNÝ bonding (s matkou, případně s otcem dítěte) po neomezenou dobu

Byl Vám v období bezprostředně po porodu umožněn bonding?

  ano, plný bonding se mnou po neomezenou dobu (15 %)   ano, plný bonding se mnou i s otcem dítěte po neomezenou dobu (3 %)   ano, ale jen částečně (nahý novorozenec na nahém břiše, prsou atd.

) a/nebo po omezenou dobu (64 %)   bonding s otcem dítěte, se mnou nebyl možný ze zdravotních důvodů (0 %)   ne, plný bonding nebyl možný ze zdravotních důvodů (mých nebo dítěte) (15 %)   ne, nechtěla jsem (0 %)   ne, o bondingu jsem nic nevěděla (3 %)

53 % žen si přálo fyziologický porod bez jakýchkoliv zásahů (pouze za přítomnosti zdravotníka, minimum vstupů do průběhu porodu)

Jakým způsobem jste si příla rodit (bez ohledu na reálný zdravotní stav)?

  přirozený porod bez jakýchkoliv zásahů (pouze za přítomnosti zdravotníka/porodní asistentky, bez podávání tišících léků a podpůrných prostředků, jen nejnutnější úkony v závěru porodu, šití v případě potřeby apod.

) (53 %)   vaginální porod s asistencí vedený zdravotníkem/porodní asistentkou (v porodnici s použitím dostupné medikace, např.

Epidural, Oxytocin) (17 %)   chtěla jsem císařský řez (2 %)   neměla jsem konkrétní představu o porodu (27 %)   přirozený porod bez jakýchkoliv zásahů a bez přítomnosti cizí osoby (2 %)

14 % žen mělo připraven porodní plán a u 8 % vyšel personál porodnice vstříc v rámci možností

Měla jste připravený porodní plán (přání)?

  ano a byl bezezbytku splněn (3 %)   ano, ale ne vše se podařilo dodržet (5 %)   ano, ale personál porodnice/porodní asistentka se na něj neohlížel/a (5 %)   ne (83 %)   ano, ale personál porodnice/porodní asistentka se na něj neohlížel/la (3 %)

58 % žen uvádí, že bylo od dítěte v průběhu 2 hodin po porodu odděleno na méně než 10 minut

Na jak dlouho jste byla v době do 2 hodin po porodu oddělena od svého dítěte?

  k oddělení nedošlo, vyšetření miminka probíhalo společně se mnou, na mém těle (8 %)   k oddělení nedošlo, vyšetření miminka proběhlo v mé bezprostřední blízkosti v téže místnosti (50 %)   k oddělení nedošlo, vyšetření miminka proběhlo až po plném bondingu (0 %)   do 10 minut (0 %)   na 10 – 30 minut (0 %)   na déle než 30 minut (25 %)   nevím, neměla jsem představu o čase (17 %)

20 % porodů začalo vyvoláváním, 63 % žen mělo spontánní začátek porodu (praskla voda, kontrakce)

Jaký byl začátek Vašeho porodu?

  spontánní – praskla plodová voda (34 %)   spontánní s kontrakcemi (29 %)   vyvolávaný (20 %)   předčasný (5 %)   plánovaný císařský řez (10 %)   akutní císařský řez z důvodu krvácení a jiných zdravotních důvodů (2 %)

92 % vyvolávaných porodů bylo vyvoláváno před ukončeným 42 týdnem těhotenství

Zajímavé:  Jánské Lázně Léčba Dětí?

Na začátku kolikátého týdnu Vám byl vyvoláván porod?

  před 39 tt (0 %)   39 tt (0 %)   40 tt (25 %)   41 tt (33 %)   42 tt (33 %)   43 tt (8 %)

87 % žen porodilo své dítě v polosedě s nohami nahoře, řízené tlačení

V jaké poloze/jak došlo k finálnímu vytlačení miminka?

  polosed s nohami nahoře, řízené tlačení (podle pokynů) (87 %)   polosed s nohami nahoře, neřízené tlačení (podle vlastních potřeb a intuice) (5 %)   polosed s volnými nohami, neřízené tlačení (podle vlastních potřeb a intuice) (0 %)   na čtyřech (3 %)   v kleku (3 %)   na boku (3 %)   v podřepu (0 %)   ve stoji (0 %)   na žíněnce (0 %)   na stoličce (0 %)   do vody (0 %)

21 % žen neměnilo svou polohu v průběhu druhé doby porodní (vypuzování), přestože měly tu potřebu

Měla jste možnost měnit polohy dle svých potřeb v průběhu DRUHÉ doby porodní (doba vypuzovací)?

  ano, měnila jsem několikrát polohu v průběhu tlačení tak, aby mi byla co nejpříjemnější (33 %)   ne, po celou druhou dobu porodní jsem zůstala ve stejné pozici, i když jsem měla potřebu ji změnit (personál změnu polohy nedoporučoval, nedovolil) (21 %)   ne, po celou druhou dobu porodní jsem zůstala ve stejné pozici a neměla jsem potřebu ji změnit (46 %)

41 % žen nemělo žádné informace o možnosti dotepání pupečníku

Chtěla jste dotepání pupečníku? Proběhlo?

  ano a proběhlo přesně podle mých představ (13 %)   ano, ale nebyla jsem s průběhem spokojená (5 %)   ano, ale nebylo mi umožněno ze strany personálu porodnice/porodní asistentkou (3 %)   ano, ale bohužel to nebylo možné kvůli zdravotním komplikacím (jedno zda matky či dítěte) (8 %)   ne, nechtěla jsem to (15 %)   nevzpomněla jsem si (15 %)   ne, nevěděla jsem o této možnosti, neměla jsem informace (41 %)

54 % žen říká, že s nimi personál porodnice v průběhu porodu komunikoval v klidu a s respektem, povzbuzoval je, ale nechal jim dost prostoru a necítily se ve stresu (nejsou zde započítány císařské řezy)

Jak s Vámi komunikoval personál porodnice v průběhu (před, během i po) porodu?

  v klidu a s respektem, povzbuzovali mě, ale nechali mi dost prostoru, necítila jsem se ve stresu (54 %)   věcně, nezúčastněně, ale profesionálně (31 %)   cítila jsem se pod tlakem, měla jsem pocit, že jim přidělávám práci (jsem neschopná) (15 %)   personál byl nervózní a vše bylo ve spěchu, cítila jsem nejistotu (0 %)   chvílemi mluvili tak, jako bych tam ani nebyla přítomna (0 %)   nevzpomínám si (0 %)

67 % žen mělo během porodu pocit soukromí a intimity

Měla jste během porodu pocit soukromí a intimity?

  ano (33 %)   spíše ano (33 %)   spíše ne (23 %)   určitě ne (10 %)

51 % žen uvádí, že byly v průběhu porodu informovány o všech vyšetřeních a porodních úkonech

Byla jste v průběhu informována o všech vyšetřeních a porodních úkonech, které Vám měly být prováděny?

  ano, o všech a v průběhu celého porodu (51 %)   ano, na začátku. V průbehu porodu už mě ale neinformovali (0 %)   ano, ale pouze o některých (28 %)   ne, nebyla jsem informována (8 %)   ano, na začátku. V průběhu porodu už mě ale neinformovali (13 %)

74 % žen měnilo polohy a pomůcky v průběhu první doby porodní dle svých potřeb a přání

Pokud jste první dobu porodní strávila alespoň částečně v porodnici, měla jste možnost menit polohy a pomůcky dle svých potřeb?

  ano, v průběhu kontrakcí v první době porodní jsem měnila polohy i pomůcky podle svých potřeb a pocitů (74 %)   spíše ne, ráda bych více měnila polohy a pomůcky, ale možností nebylo mnoho (nedostatečné vybavení porodnice) (5 %)   spíše ne, ráda bych více měnila polohy a pomůcky, ale nebylo mi to umožněno personálem (3 %)   ne, ráda bych více měnila polohy a pomůcky, ale můj zdravotní stav či podávání léků, měření (kapačky, monitor) to neumožňoval (8 %)   v průběhu první doby porodní jsem ještě nebyla v porodnici (5 %)   ne, ráda bych více měnila polohy a pomůcky, ale můj zdravotní stav to neumožňoval (5 %)

Jaké pomůcky jste v první době porodní využívala?

  míč (46 %)   sprcha (87 %)   vana (0 %)   žíněnka (3 %)   teplé obklady (8 %)   aromaterapie (3 %)   homeopatie (3 %)   bachovy esence (0 %)   masáž (23 %)   netýká se mě, v průběhu první doby porodní jsem ještě nebyla v porodnici (10 %)   netýká se mě (3 %)

77 % žen uvedlo, že se jim personál věnoval

Máte pocit, že se Vám personál nemocnice věnoval?

  ano (37 %)   spíše ano (40 %)   spíše ne (19 %)   určitě ne (4 %)

65 % žen uvádí, že jim byly všechny lékařské zákroky během porodu prováděny s jejich souhlasem

Byly všechny lékařské zákroky během porodu prováděny s Vaším souhlasem?

Byl u Vás proveden některý z následujících zákroků?

95 % žen zde porodilo bez Epidurálu

Epidurál

  ano, na mou žádost (5 %)   ano, přijala jsem návrh zdravotníka (0 %)   ano, zdravotník zákrok provedl bez mého vědomí (0 %)   ne, nemůžu ho mít ze zdravotních důvodů (0 %)   ne, odmítla jsem ho (10 %)   ne a ani mi ho nikdo nenabízel (59 %)   ne, byl mi nabízen, přestože jsem měla v porodním plánu uvedeno, že ho nechci (3 %)   ne (23 %)   nevím (0 %)

51 % žen zde porodilo bez protržení plodových obalů

protržení plodových obalů („píchnutí vody“)

  ano, na mou žádost (3 %)   ano, přijala jsem návrh zdravotníka (38 %)   ano, zdravotník zákrok provedl bez mého vědomí (8 %)   ne, nemůžu ho mít ze zdravotních důvodů (0 %)   ne, odmítla jsem ho (3 %)   ne a ani mi ho nikdo nenabízel (21 %)   ne, byl mi nabízen, přestože jsem měla v porodním plánu uvedeno, že ho nechci (0 %)   ne (28 %)   nevím (0 %)

44 % žen zde porodilo bez injekce oxytocinu

injekce oxytocinu (látka na podporu stahů) na začátku nebo v průběhu porodu

  ano, na mou žádost (0 %)   ano, přijala jsem návrh zdravotníka (23 %)   ano, zdravotník zákrok provedl bez mého vědomí (23 %)   ne, nemůžu ho mít ze zdravotních důvodů (0 %)   ne, odmítla jsem ho (3 %)   ne a ani mi ho nikdo nenabízel (23 %)   ne, byl mi nabízen, přestože jsem měla v porodním plánu uvedeno, že ho nechci (0 %)   ne (18 %)   nevím (10 %)

51 % žen zde porodilo bez léků na podporu stahů pro odloučení placenty

léky na podporu stahů pro odloučení placenty (Oxytocin, Methylergometrin)

  ano, na mou žádost (3 %)   ano, přijala jsem návrh zdravotníka (10 %)   ano, zdravotník zákrok provedl bez mého vědomí (21 %)   ne, nemůžu ho mít ze zdravotních důvodů (0 %)   ne, odmítla jsem ho (0 %)   ne a ani mi ho nikdo nenabízel (31 %)   ne, byl mi nabízen, přestože jsem měla v porodním plánu uvedeno, že ho nechci (0 %)   ne (21 %)   nevím (15 %)

28 % žen zde porodilo bez nástřihu hráze

nástřih hráze

  ano, na mou žádost (3 %)   ano, přijala jsem návrh zdravotníka (33 %)   ano, zdravotník zákrok provedl bez mého vědomí (36 %)   ne, nemůžu ho mít ze zdravotních důvodů (0 %)   ne, odmítla jsem ho (0 %)   ne a ani mi ho nikdo nenabízel (10 %)   ne, byl mi nabízen, přestože jsem měla v porodním plánu uvedeno, že ho nechci (0 %)   ne (18 %)   nevím (0 %)

79 % žen zde porodilo bez Hamiltonova hmatu

Hamiltonův hmat

  ano, na mou žádost (0 %)   ano, přijala jsem návrh zdravotníka (3 %)   ano, zdravotník zákrok provedl bez mého vědomí (13 %)   ne, nemůžu ho mít ze zdravotních důvodů (0 %)   ne, odmítla jsem ho (0 %)   ne a ani mi ho nikdo nenabízel (36 %)   ne, byl mi nabízen, přestože jsem měla v porodním plánu uvedeno, že ho nechci (0 %)   ne (44 %)   nevím (5 %)

62 % žen zde porodilo bez Kristellerovy exprese

Kristellerova exprese (vytlačení dítěte z porodnich cest výrazným tlakem na břicho rodičky)

  ano, na mou žádost (0 %)   ano, přijala jsem návrh zdravotníka (8 %)   ano, zdravotník zákrok provedl bez mého vědomí (23 %)   ne, nemůžu ho mít ze zdravotních důvodů (0 %)   ne, odmítla jsem ho (0 %)   ne a ani mi ho nikdo nenabízel (35 %)   ne, byl mi nabízen, přestože jsem měla v porodním plánu uvedeno, že ho nechci (4 %)   ne (23 %)   nevím (8 %)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector