Operace žlučníku – Vše o zdraví

Odstranění žlučníku neboli cholecystektomie se řadí k nejběžněji prováděným chirurgickým výkonům. Operace žlučníku se provádí při výskytu kamenů, zánětu, nádoru nebo žlučového písku.

Při onemocnění žlučníku a žlučových cest je vhodné dodržovat žlučníkovou dietu!

Kde se žlučník nachází? Jaké jsou příznaky onemocnění? Jak probíhá operace? Na tyto otázky najdete odpovědi v následujících odstavcích. Dieta při onemocnění žlučníku a žlučových cest.

Kde se nachází žlučník?

Žlučník je drobný vakovitý orgán ve tvaru hrušky, umístěný pod játry, k nimž je také pomocí vazivové tkáně připevněn.

Úkolem žlučníku je skladovat a zahušťovat žluč, která se v něm přímo nevytváří, nýbrž přitéká žlučovody z jater.

Žluč je tekutina, charakteristická svou žlutohnědou barvou, jejíž hlavní funkcí je napomáhat trávení tuků tím, že jejich větší kapénky ve střevě rozděluje na menší.

Operace žlučníku - Vše o zdraví

Umístění žlučníku (zdroj: www.detoxy.cz)

Jaké jsou příznaky onemocnění žlučníku?  Příznaky onemocnění žlučníku

Jaké je nejčastější onemocnění žlučníku?

Nejčastějším onemocněním žlučníku jsou žlučníkové kameny. Tvoří se ze žluči, a to buď v žlučníku, nebo ve žlučovodech. Žlučníkové kameny, které způsobují koliky nebo záněty, se obvykle odstraňují chirurgicky. Součástí léčby je také přísná žlučníková dieta.

Co je potřeba před operací?

Před operací žlučníku je potřebné předoperační vyšetření.

 To zahrnuje laboratorní vyšetření krevního obrazu, minerálů, cukru, jaterních testů, srážlivé schopnosti krve, moči, EKG vyšetření, vyšetření krevní skupiny a fyzikálního vyšetření interním nebo obvodním lékařem.

Cílem předoperačního vyšetření je vyloučit infekci nebo jiné onemocnění, které by představovalo u pacienta při operaci nebo po ní zvýšené riziko.

Jak probíhá operace?

Operace se provádí v celkové anestezii, obvykle laparoskopicky, kde se udělají na těle 3-4 kožní ranky 5-10 mm dlouhé, a poté se dutina břišní naplní oxidem uhličitým, aby se jednotlivé struktury od sebe vzdálily a vznikl prostor k operování.

 Operace se provádí pomocí speciálních nástrojů a kamery, která přenáší obraz z operačního pole na obrazovku. Žlučník i s kameny se vytáhne z břišní dutiny rozšířením jedné z kožních ranek.

V případě špatné přehlednosti v místě operace pro srůsty či rozsáhlý zánět, větší rozsah změn, jiný nález během operace a jiné komplikace se operace provede otevřením dutiny břišní dlouhým řezem v pravém podžebří.

Při nepřítomnosti žlučníku jeho funkci přebírají ostatní žlučovody a jeho chybění pacient žádným způsobem nepociťuje. Večer po operaci pacient vstává z lůžka a přijímá tekutiny, první den po operaci dostane většinou jogurt a bujon.

Dále volně chodí po oddělení, může se sprchovat a při nekomplikovaném průběhu odchází do domácího ošetřování první nebo druhý den po operaci. Doma pacient přechází na žlučníkovou dietu, která se doporučuje na měsíc.  Dále již pacient nemá žádná dietní omezení.  Doba pracovní neschopnosti bývá obvykle dva až tři týdny po operaci.

Čím můžu podpořit pooperační hojení?

Řada klinických studií potvrdila, že v pooperační léčbě může velmi pomoci enzymový lék Wobenzym. Wobenzym urychluje vstřebávání otoků, krevních výronů a podlitin, čímž zmírňuje bolest.

Zkracuje dobu hojení, posiluje imunitu a omezuje výskyt pooperačních komplikací např. s hnisáním rány nebo nadměrným jizvením. Pokud jsou při léčbě použita antibiotika, zlepšuje Wobenzym zároveň tuto léčbu.

Při onemocnění žlučníku a žlučových cest je vhodné dodržovat žlučníkovou dietu ! 

Jak a kdy začít lék Wobenzym užívat?

Po operaci, jakmile přejdete na tuhou stravu, nasaďte lék Wobenzym. Ze začátku ve vyšší dávce až 3×10 tablet Wobenzymu denně, kterou postupně při příznivém hojení rány snižujte na 3×5, až 3×3 tablety denně.

Lék užívejte až do úplného zhojení, obvykle po dobu 2 až 3 týdnů. Vše samozřejmě se souhlasem vašeho ošetřujícího lékaře. Léčba Wobenzymem je vždy součástí celkové péče o pooperační ránu.

Koupit Wobenzym za výhodnou cenu

Jak Wobenzym správně užívat?

Lék Wobenzym užívejte nalačno, nikdy s jídlem, nejméně 2 hodiny po posledním předcházejícím jídle a po požití Wobenzymu nejméně půl hodiny nejezte. Nerozkousané tablety zapijte alespoň 200 ml tekutiny (voda, čaj, minerálka). Pozor! Nesprávné užívání Wobenzymu snižuje jeho léčebný účinek.

Mohlo by vás zajímat …

Chirurgické operace – zkušenosti pacientů Artróza, revmatoidní artritida – studie

Balení Wobenzymu

Nejvýhodnější cena za jednu tabletu

Pro léčbu trvající cca 1 měsíc

Pro léčbu trvající 2-3 týdny

Žlučník (laparoskopická cholecystektomie)

Žlučník se nachází ve svém lůžku na spodní ploše pravého jaterního laloku, jeho vývod (d. cysticus) ústí do společného žlučovodu (d. choledochus), podél tohoto probíhá vrátnice (v. portae) a jaterní tepna (a. hepatica), jejíž větví je tepna vyživující žlučník (a. cystica).

K čemu žlučník slouží

Žlučník je jakýmsi rezervoárem žluči a v případě průchodu těžké stravy žaludkem do dvanácterníku je různými hormonálními mechanismy žluč vypuzována ze žlučníku do společného žlučovodu za účelem usnadnění trávení. Samotná žluč se však tvoří v játrech, případné odstranění žlučníku tedy nezabrání organismu v její tvorbě.

Indikace

Symptomatická cholecystolitasa /kameny ve žlučníku/, cholecystitida /zánět žlučníku/, polypy žlučníku. Vždy zvažujeme rizika a výhody operačního řešení pro pacienta.

Kontraindikace

Intolerace celkové anestesie, srdeční selhání, závažná chronická obstrukční plicní choroba, která neumožuje toleranci kapnoperitonea (Kapnoperitoneum = rozepjetí dutiny břišní plynem CO2 během operace).

Nezbytná diagnostika

Metodou volby pro diagnostiku patologie žlučníku je ultrazvuk. Diagnostické vyšetření Vám rádi provedeme na našem oddělení zobrazovacích metod.

Operační postup

1) Laparoskopická operace

Operace žlučníku - Vše o zdraví

Operace probíhá v celkové anestezii. Nejprve je založeno kapnoperitoneum (naplnění dutiny břišní oxidem uhličitým), čímž je zajištěna dostatečná přehlednost operačního pole. Následně jsou zavedeny kamera spolu s pracovními nástroji (celkem 4 krátké vstupy (incize), z nich největší, cca 3 cm u pupku). Nástroje a kamera mají průměr pouhých pět či deset mm. Kamerou je přehlédnuta celá dutina břišní k nalezení případné přidružené patologie. Následně je provedena preparace žlučníkového vývodu a jeho vyživující tepny (d. cysticus a a. cystica). Obě struktury jsou identifikovány a přerušeny bezpečně, na našem pracovišti zásadně užíváme techniku preparace „double window,“ limitující možné poranění žlučových cest a struktur v jaterní brance díky lepší přehlednosti anatomických struktur v jaterní brance.  Následně je žlučník uvolněn z jaterního lůžka a odstraněn z dutiny břišní drobným vstupem (incizí) u pupku. Následuje nové přehlédnutí operačního pole k identifikaci případného krvácení nebo jiné komplikace, zavedení drénu do operačního pole a sešití operačních ranek.  Celková doba operačního výkonu je cca 40 minut až 1 hodina. V případě srůstů nebo jiné anatomické abnormality či nepřehlednosti operačního terénu se může operační čas prodloužit, popřípadě si může vyžádat přechod na otevřenou klasickou operaci – tzv. „konverzi.“

Zajímavé:  Zánět Ucha Alternativní Léčba?

2) Klasická otevřená operace

V případě srůstů nebo jiné anatomické abnormality či nepřehlednosti operačního terénu se může operační čas prodloužit, popřípadě si může vyžádat přechod na otevřenou klasickou operaci – tzv „konverzi.“  V tomto případě je proveden větší řez v pravém podžebří a operace probíhá otevřeným způsobem.

Pokud má chirurg pochybnost o průchodnosti společného žlučovodu, je možné provést nástřik žlučových cest během výkonu (jak otevřeně tak laparoskopicky) –  tzv. peroperační cholangiografie.

Operaci žlučníku na naší klinice provádíme i za pomocí 3D laparoskopu.

Komplikace

Přes veškerou péči mohou u každého chirurgického výkonu nastat komplikace:

  • Peroperační – krvácení, poranění žlučových cest, a jiné
  • Pooperační- krvácení, infekce operační rány, postcholecystektomický syndrom, a jiné

Pooperační průběh a rekonvalescence

Po operaci je pacient sledován a monitorován na lůžku, asi dvě až 3 hodiny hodiny po výkonu je možné vstát z lůžka.  V operační den jsou podávány tekutiny a pouze lehká strava,  pacient cca dvě až tři hodiny po výkonu může vstát z lůžka a chodit.

Následující den je pacientovi podávána postupně tuhá strava a v případě nekomplikovaného průběhu je propuštěn domů. Celková doba rekonvalescence je cca 14 dní, s nutností přechodného dodržování nízkotučné diety. Zahájení plné fyzické aktivity je možné zpravidla po odstranění stehů z operačních ranek, tedy týden od operace.

(U těžce fyzicky pracujících pacientů je vhodná delší doba šetření břišní stěny).

Operace žlučníku: je bez něj lépe?

Žlučníkové záchvaty patří mezi stálice vánočních svátků, kolika může ale udeřit v podstatě kdykoliv. Nejčastěji ji vyvolává tučné jídlo, kdy je tělo nucené produkovat větší množství žluči, během čehož se může dát na pochod i do té doby klidně usazený a neškodný žlučníkový kámen. Tak potíže začaly i u paní Martiny Melicharové.

„Potíže mi začaly v lednu 2016, když mi bylo třicet sedm let. První záchvat jsem dostala náhle u známých na návštěvě, dali mi kapky na bolest a ustála jsem to. Jenže za tři dny jsem dostala další koliku, tentokrát doma, aniž bych před tím vůbec jedla. Jen jsem se večer v posteli otočila na pravý bok a začalo to. Po deseti minutách mě manžel musel vézt na pohotovost,“ vzpomíná paní Martina.

Žlučové kameny mohou i ohrozit na životě

Pokud se už u člověka jednou kolika objeví, lze skutečně do budoucna očekávat její návrat. I přes velkou bolestivost se na podobný záchvat neumírá, má to ovšem svá „ale“. Zaklíněný kámen může totiž vyvolat zánět žlučníku, žloutenku či podráždit slinivku, kdy už může jít skutečně o život. Lékaři tak obvykle doporučí jediné možné řešení: cholecystektomii neboli odebrání žlučníku.

„V nemocnici na ultrazvuku to bylo jasné. V žlučníku byly kameny – větší, menší, bylo jich tam dost. Podali mi nějaké léky na bolest a řekli, že mám druhý den přijít znovu. Sdělili mi, že pokud se to neodstraní, problémy budou stále,“ popisuje žena s tím, že ji sice upozorňovali, že mohou být po odstranění žlučníku nějaké drobné zažívací obtíže, ale že nepůjde o nic velkého.

U většiny operovaných tomu tak skutečně je, bohužel u paní Martiny se projevil tzv. postcholecystektomický syndrom, a to v docela nepříjemném rozsahu. Jde v podstatě o stav, kdy pacient i po odebrání žlučníku trpí podobnými příznaky jako před ním.

Tedy nadýmáním, průjmy, nevolností, zvracením, vzácněji i kolikami a bolestmi. V některých případech se zjistí, že potíže souvisejí s jinou nemocí, jako jsou třeba vředy nebo chronický zánět slinivky, jindy se na příčinu nepřijde.

Syndrom postihuje dle odborných publikací v určité míře patnáct, ale i až čtyřicet procent operovaných.

Postcholecystektomický syndrom

  • Potíže po chirurgickém odstranění žlučníku (cholecystektomii).
  • Obvyklé pooperační symptomy jsou často stejné jako ty před operací.
  • Např. bolesti břicha, trávicí potíže, kolika, nadýmání, nevolnost a zvracení.
  • Termín se často nepřesně používá i pro označení pooperačních komplikací, které nejsou vyvolané operací žlučníku. Obvykle měl pacient potíže z jiného důvodu, operace žlučníku problém nemohla vyřešit a potíže přetrvaly.

„Hned po zákroku jsem zjistila, že mi určité jídlo dělá potíže.

Nejvíc zle mi dělalo a dělá pečivo, to jsem brzy vyřadila. Nesnesla jsem cokoliv s moukou, jako jsou omáčky, svačinové polévky, těstoviny, knedlíky. Kávu jsem nepila asi rok po operaci.

Brambory jsem musela taky vyřadit, zeleninu jsem netrávila dobře nikdy, stejně tak jsem omezila dráždivé ovoce, samozřejmě i cokoliv smaženého, z toho jsem měla málem záchvat,“ uvádí Martina Melicharová. Pokud jakoukoliv nežádoucí potravinu snědla, měla prý pocit, jako by jí začínala žlučníková kolika. K tomu měla pravidelně i průjmy.

Zajímavé:  Svědění močové trubice - Vše o zdraví

Potíže se příliš nezlepšily ani víc jak dva roky od operace, například na Vánoce tak nepřipadá takový bramborový salát vůbec v úvahu. Okolí to bohužel ne vždycky chápe a respektuje. „Jsem člověk, který se moc netrápí tím, že něco nemůže jíst a že mám každý den stejnou snídani. Spíš mě časem otravuje, že si musím pořád dávat pozor.

Unavuje mě i vysvětlování na návštěvách a věčné opakování: Jste moc hodní, ale já tohle nemůžu jíst. Před dvěma lety jsem byla pozvaná na Vánoce a musela jsem si například vyžádat rýži. Někteří podobné věci pochopit nechtějí a myslí si, že když si jednou zahřeším, že se nic nestane.

Jenže ono se stane,“ říká Martina a dodává, že absolutní tabu jsou pro ni samozřejmě také alkohol i cigarety.

Náhlá bolest a tekutá strava

„Snídám hodně bílý jogurt a ovesné vločky. V krámě občas narazím na mražené špaldové pečivo. Obědy jsou převážně o rýži a mase, někdy si dám ovoce. Zaručená pohroma je vypečený tuk z kuřecího masa, máslo, bílé pečivo a uzeniny.

Mívám průjmy, někdy zácpu, pak zas prosedím celý den na záchodě. Je to jak časovaná bomba, nikdy nevím, kdy mi bude dobře a kdy zle.

Vyjedu do města do obchodu a modlím se za to, aby střeva zůstala v klidu,“ vysvětluje unaveně žena a dodává, že na jaře se najednou obtíže zhoršily.

„Letos na jaře to udeřilo velkou silou, bolest v pravé části břicha pod žebry. Věděla jsem, že tam jsou játra a dostala strach.

Začala mě v té oblasti dokonce pálit kůže, nesnesla jsem na sobě ani oblečení. Nemohla jsem se toho místa ani dotknout.

To celé bylo proložené střevními potížemi,“ popisuje Martina, kterou příhoda samozřejmě dohnala k návštěvě lékaře, kde ovšem zatím nic nezjistili.

Martina tak s obtížemi bojuje dál sama. Některé dny dokonce přechází jen na tekutou stravu, kterou nejlépe tráví. I přes to všechno ale chirurgům nic nezazlívá.

„Když jsem viděla po operaci kameny, které mi ze žlučníku vyndali, tak nevím, jestli bylo jiné řešení.

Jediná možnost asi opravdu byla odoperování žlučníku,“ dodává na závěr s tím, že ale rozhodně nesouhlasí s názory některých lékařů, že by šlo o banální operaci a žlučník byl zbytečný orgán.

Lékař: Jiná cesta než odstranění žlučníku není

I experti potvrzují, že kameny v podstatě jinak než odebráním žlučníku řešit nelze. „V případě přítomnosti kamenů ve žlučníku a jim odpovídajícím potížím má být indikována cholecystektomie. Je to jediné trvalé řešení.

Další možností je pokusit se pomocí léků kameny velikosti do deseti milimetrů ve žlučníku rozpustit. Léčba ursodeoxycholovou kyselinou v tabletách trvá rok a nemusí být úspěšná. I po úspěšné léčbě se kameny pravděpodobně objeví někdy znovu.

A čím je člověk starší, tím je pak riziko celkové anestezie a operace vyšší,“ uvádí k tomu Karel Dvořák, primář Gastroenterologie Krajské nemocnice Liberec.

Podle něj mohou sice po zákroku nastat určité obtíže, mnohdy ale prý se samotnou operací přímo nesouvisí. I když se to tak může jevit.

„Postcholecystektomický syndrom je termín popisující stav, kdy jsou po provedené operaci žlučníku přítomny nějaké potíže. Je to velice neostře ohraničená skupina velmi heterogenních stavů zahrnujících zejména bolesti břicha a trávicí potíže.

Ten termín je podle mě poněkud nešťastný, protože evokuje dojem, že se jedná o potíže vzniklé kvůli provedené operaci žlučníku. Většinou je to však jinak. Potíže měl pacient z jiného důvodu, operace žlučníku problém nemohla vyřešit a potíže přetrvaly.

Mnohem menší část tvoří pacienti, kteří měli během či po výkonu nějakou komplikaci vyplývající ze samotné operace,“ popisuje odborník s tím, že pokud u pacienta přetrvávají nějaké problémy, musí se dovyšetřit a dle příčiny nasadit léčba.

Vracející se kameny?

V případě přetrvávajících kolik či bolestí může být důvodem například nový kamínek ve žlučovodu. Odstranění žlučníku totiž není garancí toho, že by se nové usazeniny již nemohly vytvořit.

„Potíže mohou nastat, i pokud je přítomen konkrement ve žlučovodu, nebo pokud dojde ke křečovitému zatnutí (spasmu) Oddiho svěrače na konci žlučovodu.

Velmi podobné potíže způsobí i podráždění a eventuálně zánět slinivky břišní,“ říká Karel Dvořák.

Podle něj má většina pacientů s přetrvávajícími trávicími potížemi nějakou formu tzv. funkční dyspepsie. „Každý člověk je jiný a někdo má trávení citlivější. S věkem se tato citlivost spíše zvyšuje, tak jako se opotřebovává i všechno ostatní,“ uzavírá primář.

Odborná spolupráce:

Operace žlučníku - Vše o zdraví

MUDr. Karel Dvořák Ph.D.

Primář Oddělení gastroenterologie a hepatologie Krajské nemocnice v Liberci, přednáší na 1. lékařské fakultě UK v Praze. Věnuje se klinické gastroenterologii a hepatologii včetně endoskopických, sonografických a invazivních metod. 

Operace žlučníku vám totálně změní život

Operace žlučníku vám totálně změní život. foto: Shutterstock

Operace žlučníku vám změní život, ovšem často v tom špatném slova smyslu. Pokud si necháte kvůli zdravotním komplikacím odebrat žlučník, hrozí vám 15 až 40-ti procentní riziko, že se u vás objeví postcholecystektomický syndrom. Co je jeho podstatou? Po operaci žlučníku vás budou trápit podobné problémy jako před jeho odstraněním.

Operace žlučníku: Kdy k ní lékaři přistupují?

V případě, že máte žlučníkové kameny, mohou způsobovat žlučníkové záchvaty, a to tehdy, když se jeden z kamínku zaklíní ve žlučových cestách. Žlučníkový záchvat vzniká náhle a bez předchozích varovných příznaků. Je pro něj typická intenzivní až krutá bolest. Jak jej poznáte?

Zajímavé:  Punkce kolena - Vše o zdraví

Příznaky žlučníkového záchvatu

  • Náhlá a velmi intenzivní bolest pod pravým podžebřím, která postupuje až k zádům či lopatce
  • Pocit nafouknutého břicha nebo plnosti. 
  • Nadýmání, říhání, škytání.
  • Zácpa.
  • Bledost, nadměrné pocení.
  • Zažloutlé oční bělmo.
  • V těžších případech žlutá barva pokožky, ke které dochází v důsledku hromadícího se žlučového barviva (bilirubinu) v těle.

Pokud nebudete dodržovat správnou léčbu, žlučníkové záchvaty se mohou vracet. V tom případě už je podle specialistů nevyhnutelná operace žlučníku. Kámen, který zůstane zaklíněný ve žlučovodu déle než hodinu, totiž může způsobit zánět vývodu žlučníku, žloutenku nebo zánět slinivky. Můžete se kvůli tomu nacházet v bezprostředním ohrožení života.

Po operaci žlučníku hrozí postcholecystektomický syndrom

Ovšem i samotná operace žlučníku je velmi rizikovou záležitostí. V 15 až 40 procentech jste vystaveni riziku, že i po cholecystektomii neboli odebrání žlučníku budete trpět podobnými zdravotními problémy jako v době, kdy jste žlučník ještě měli.

Mluvíme o tzv. postcholecystektomickém syndromu, ke kterému často dochází po chirurgickém či laparoskopickém odstranění žlučníku. Jaké jsou příznaky tohoto syndromu, který vyvolala operace žlučníku?

Lidé s postcholecystektomickým syndromem si stěžují na problémy s trávením, nadýmání, nevolnost, zvracení, bolesti břicha nebo také koliku. O tomto syndromu mluvíme i tehdy, když se jedná o pooperační problémy, za které nemůže přímo operace žlučníku. Člověk měl tedy zdravotní potíže z jiného důvodu, operace žlučníku tak tento problém nevyřešila a zdravotní komplikace přetrvaly.

Operace žlučníku nemusí být jediným řešením

Máte žlučníkové kameny? Laparoskopické či chirurgické odstranění žlučníku pro vás nemusí být jediným řešením. Místo operace žlučníku zkuste vsadit také na správnou léčbu. Kromě klasické léčby vám pomůže také doplňková přírodní léčba. Na které bylinky a přírodní přípravky se můžete obrátit?

Velmi účinná je především peruánská bylina Chanca Piedra, která v překladu znamená Drtič kamenů.

Tato bylina reaguje v různých fázích tvorby žlučníkových kamenů tak, že snižuje jejich shlukování, mění jejich strukturu a složení. Chanca Piedra dokáže žlučníkové kameny rovněž eliminovat či úplně zničit jejich fragmenty.

Jestliže se namísto operace žlučníku poohlížíte po účinném přírodním léku na rozpuštění žlučníkových kamenů, Chanca Piedra je správnou volbou.

Pokud vám lékař diagnostikoval přítomnost žlučníkových kamenům, kromě užívání byliny Chanca Piedra se zaměřte také na přísnou žlučníkovou dietu.

Vyhýbejte se tučným, soleným, kořeněným a smaženým jídlům, které by u vás mohly vyvolat žlučníkový záchvat.

Tabu jsou pro vás také uzeniny, zelenina způsobující nadýmání, čerstvé pečivo, čokoláda, ořechy a šlehačka, vejce, majonéza a rovněž alkohol.

Konzumujte jídla s vysokým obsahem vitamínů a vlákniny. Zaměřte se zejména na přírodní vitamin C, který snižuje riziko tvorby žlučníkových kamenů. Co je rovněž důležité, každý den vypijte alespoň dva litry čisté neperlivé vody.

  • hněv
  • operace žlučníku
  • Vztek
  • žluč
  • žlučník

Diskuze Bolest po operaci žlučníku

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5

Janajanajan 2 příspěvky 12.10.17 20:03

Odstranit, nebo nechat?

Jsem starší žena, nemám žádné potíže, neužívám žádné léky.
„Jen“ mám žlučníkové kameny, které prozatím nezlobí. Přesto mi
lékař doporučil kameny odstranit. Po přečtení příspěvků mám docela
obavy, abych si nerozhodila zdraví.

Raději podstoupím rozumnou dietu a pití
čajů. Jestli může někdo poradit, zdali mám čekat, jestli se kameny ozvou,
nebo jít preventivně na zákrok. Ani nevím, zdali se jedná jen
o odstranění kamenů a nebo o odstranění i žlučníku.

I tohle bych
chtěla zjistit, co by bylo lepší. Děkuji za odpověď.

Sarvava 12.10.17 20:17
pro janajanajan

Milá paní pokud mužu poradit…v žádném případě odstranění
žlučníku nedovolte…ani bych o tom neuvažovala když nemáte
potíže…mě je 48 let…měla jsem chronický zánět žlučníku od
mládí…každou chvíli bolesti a přesto jsem si žlučník nechala a
udělala jsem dobře…před 4 lety jsem měla potíže už značné…záchvat
třeba třikrát týdně i přes dietu…říkala jsem si že horší to být
už nemůže a žlučník nechala odstranit…co následovalo se bylo peklo…po
operaci neustálé pocity na zvracení…tlak za žaludkem a pod
žebrem…přidružili se další zdravotní potíže o kterých jsem ani
netušila…zhubla jsem na 45kg…myslela jsem že umřu…a toto peklo trvalo
téměř 3 roky…držím velmi přísnou dietu a přesto mi bývá často
zle…NECHAT NECHAT NECHAT ŽLUČNÍK…on tam svou funkci má, věřte mi vím
o čem mluvím…nikdy nevíte jak potom dopadnete…žlučník vám v České
republice vezmou celý…to se tady dělá…v zahraničí se odstraní jen
kameny a žlučník ponechá…to je lepší varianta…tady s tím ale
nepočítejte…kameny se skutečně mohou pohnout a to pak poznáte…já
osobně bych se necpala tučným…jedla trochu rozumně a pokud nebudete mít
záchvat pětkrát týdně na operaci nechodit…potom vám nikdo nepomuže a
žlučník vrátit zpátky nejde…najděte si na netu info a rozhodněte se
rozumně…Buh vás ochranuj…Věra

Janajanajan 2 příspěvky 12.10.17 22:21

Odpověď na vzácnou radu.

Milá paní Věro. Moc děkuji za Vaši odpověď. Jen jste mi potvrdila moje
rozhodnutí. Je mi líto, že máte tyto problémy a zároveň si vážím toho,
že jste mi po pravdě sdělila možné následky. Ještě jednou děkuji a je
na mě, jak se zařídím. Mějte se moc hezky a držím palce, že Vám bude
lépe. Zasílám hodně pozitivní energie pro Vás. Jana.

Klokanek 73 22.11.17 08:32
Bolest pod žebry

To není porušením diety. Jsem týden po stejné operaci a bolest mě
trápila ještě než mě pustili. A neví proč tomu tak je. Hromada
vyšetření a prd.

Hanka Ryz

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector