Otrivin nosní sprej s dávkovačem 1 mg/ml 10ml – vše o zdraví

Muconasal Plus 1.18mg/ml na.sp.so.1x10ml Otrivin nosní sprej s dávkovačem 1 mg/ml 10ml – vše o zdraví

 • Naše cena:98 Kč
 • Běžná cena:115 Kč
 • Ušetříte:15 %

Přípravek je určen ke snížení otoků zduřelé nosní sliznice a zprůchodnění nosu u běžných nachlazení a při alergické rýmě. Čtěte pozorně příbalový leták.

Akce

Olynth HA 0.1% nosni spr.sol.1x10mg/10ml Otrivin nosní sprej s dávkovačem 1 mg/ml 10ml – vše o zdraví

 1. Naše cena:98 Kč
 2. Běžná cena:115 Kč
 3. Ušetříte:15 %

Přípravek je určen ke snížení otoku nosní sliznice při akutní rýmě, při nadměrné tvorbě hlenu způsobené vazomotorickou rýmou a při alergické rýmě. Čtěte pozorně příbalový leták.

Akce

Nasivin Sensitive 0.01 % gtt.sol.1x5ml Otrivin nosní sprej s dávkovačem 1 mg/ml 10ml – vše o zdraví

 • Naše cena:89 Kč
 • Běžná cena:109 Kč
 • Ušetříte:18 %

Nasivin Sensitive 0,01% kapky s odměřeným dávkováním je lék určený pro novorozence a kojence pro podání do nosu. Vyvolává snížení překrvení sliznic. Kromě toho byly u léčivé látky prokázány protivirové, imunomodulační, protizánětlivé účinky. Čtěte pozorně

Akce

Olynth 0.1% nas.spr.sol. 1x10ml Otrivin nosní sprej s dávkovačem 1 mg/ml 10ml – vše o zdraví

 1. Naše cena:78 Kč
 2. Běžná cena:97 Kč
 3. Ušetříte:20 %

Přípravek je určen ke snížení otoku nosní sliznice při akutní rýmě, při nadměrné tvorbě hlenu způsobené vazomotorickou rýmou a při alergické rýmě. Čtěte pozorně příbalový leták.

Vicks Sinex aloe+eukal 0.5mg/ml spr.15ml Otrivin nosní sprej s dávkovačem 1 mg/ml 10ml – vše o zdraví

 • Naše cena:102 Kč
 • Běžná cena:102 Kč
 • Ušetříte:0 %

Sinex Vicks Aloe a Eukalyptus, nosní sprej se používá k místní úlevě od příznaků ucpaného nosu spojeného s rýmou nebo zánětem nosních dutin. Účinek přípravku nastupuje za několik minut a přetrvává 6-8 hodin. Čtěte pozorně příbalový leták.

Otrivin 1PM 1mg/ml nas.spr.sol.1x10ml+da Otrivin nosní sprej s dávkovačem 1 mg/ml 10ml – vše o zdraví

 1. Naše cena:96 Kč
 2. Běžná cena:111 Kč
 3. Ušetříte:14 %

Přípravek se užívá při nachlazení, senné rýmě nebo jiných druzích alergické rýmy a při zánětu vedlejších nosních dutin. Čtěte pozorně příbalový leták.

Nasivin Sen.0.05% nas.spr.sol.1x10ml/5mg Otrivin nosní sprej s dávkovačem 1 mg/ml 10ml – vše o zdraví

 • Naše cena:93 Kč
 • Běžná cena:113 Kč
 • Ušetříte:18 %

Nasivin Sensitive 0,05% sprej s odměřeným dávkováním je lék určený pro dospělé a děti od 6 let pro podání do nosu. Vyvolává snížení překrvení sliznic. Kromě toho byly u léčivé látky prokázány protivirové, imunomodulační, protizánětlivé účinky. Čtěte pozor

Otrivin 1PM 1mg/ml nas.gtt.sol. 1x10ml Otrivin nosní sprej s dávkovačem 1 mg/ml 10ml – vše o zdraví

 1. Naše cena:99 Kč
 2. Běžná cena:99 Kč
 3. Ušetříte:0 %

Přípravek se užívá při nachlazení, senné rýmě nebo jiných druzích alergické rýmy a při zánětu vedlejších nosních dutin. Čtěte pozorně příbalový leták.

Otrivin Menthol 1mg/ml nas.spr.sol.1x10m Otrivin nosní sprej s dávkovačem 1 mg/ml 10ml – vše o zdraví

 • Naše cena:105 Kč
 • Běžná cena:128 Kč
 • Ušetříte:18 %

Nosní sprej s dávkovačem. Pro obnovení průchodnosti nosu při nachlazení, senné rýmě či jiné alergické rhinitidě a při sinusitidě. Napomáhá odchodu sekretu při zánětu paranazálních dutin. Otrivin Menthol 1 mg/ml je určen pro dospělé a mladistvé od 12 let.

Nasivin 0.05% nas.gtt.sol. 10ml Otrivin nosní sprej s dávkovačem 1 mg/ml 10ml – vše o zdraví

 1. Naše cena:77 Kč
 2. Běžná cena:77 Kč
 3. Ušetříte:0 %

Přípravek se používá při akutní rýmě, zánětu středouší, kataru Eustachovy trubice a zánětu vedlejších nosních dutin. Čtěte pozorně příbalový leták.

Tantum Verde Spray Forte orm.spr.15ml

 • Naše cena:156 Kč
 • Běžná cena:156 Kč
 • Ušetříte:0 %

Přípravek je účinný při léčbě zánětů v ústní dutině a krku a je dobře snášen. Obsahuje benzydamini hydrochloridum, látku, která má výrazný protizánětlivý, bolest tlumící, mírně místně znecitlivující a desinfekční účinek. Čtěte pozorně příbalový leták.

Tantum Verde Lemon orm.pas. 20x3mg

 1. Naše cena:139 Kč
 2. Běžná cena:144 Kč
 3. Ušetříte:3 %

TANTUM VERDE LEMON jsou pastilky, které jsou určeny k pozvolnému rozpuštění v ústech. Mají výrazné protizánětlivé, dezinfekční a bolest tlumící účinky. Po podání přípravku přímo na zanícenou tkáň se dostaví účinek za krátkou dobu a potíže ustoupí. Čtěte

Tantum Verde Orange-honey orm.pas.20x3mg

 • Naše cena:127 Kč
 • Běžná cena:144 Kč
 • Ušetříte:12 %

Tantum Verde Lemon pastilky jsou určeny k léčbě zánětů a otoků v dutině ústní a hltanu, při zánětech dásní, paradentóze, zánětech mandlí, aftech apod. Pastilky je vhodné používat během léčby po ošetření zubů.

 1. Naše cena:103 Kč
 2. Běžná cena:103 Kč
 3. Ušetříte:0 %

Přípravek je určen na lehčí onemocnění sliznice dutiny ústní, jazyka, hltanu a mandlí a jako doplňková léčba při angíně apod. Čtěte pozorně příbalový leták.

Otrivin 1PM nas.spr.sol. 1 x 10 ml + dáv

Přečtěte si pozorně tuto příbalovou informaci, protože obsahuje pro vás důležité údaje.

Tento přípravek je dostupný bez lékařského předpisu. Přesto však přípravek Otrivin musíte používat pečlivě podle návodu, aby Vám co nejvíce prospěl.

 • Ponechte si příbalovou informaci pro případ, že si ji budete potřebovat přečíst znovu.
 • Požádejte svého lékárníka, pokud potřebujete další informace nebo radu.
 • Pokud se vaše příznaky zhorší nebo se nezlepší do 7 dnů (u dětí do 5 dnů), musíte se poradit s lékařem. 
 • Pokud se kterýkoli z nežádoucích účinků vyskytne v závažné míře, nebo pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci, prosím, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi.  

V příbalové informaci naleznete:  1.Co je přípravek Otrivin a k čemu se používá 2.Čemu musíte věnovat pozornost, než začnete přípravek Otrivin používat  3.Jak se přípravek Otrivin používá  4.Možné nežádoucí účinky 5Jak přípravek Otrivin uchovávat  6.Další informace 1.CO JE PŘÍPRAVEK OTRIVIN A K ČEMU SE POUŽÍVÁ  

Otrivin snižuje nadměrné překrvení nosní sliznice, což rychle uvolní ucpaný nos. Zvlhčující formule také obsahuje zklidňující látky, které pomáhají předejít suchosti a podráždění nosní sliznice.

Otrivin rychle uvolní ucpaný nos a ulehčí dýchaní.

Otrivin se používá pro obnovení průchodnosti ucpaného nosu způsobeného nachlazením, sennou rýmou nebo jinou alergickou rýmou, zánětem dutin.

Účinek Otrivinu nastupuje v průběhu několika minut a trvá po dobu až 12 hodin. Je dobře snášen, dokonce i pacienty s citlivou nosní sliznicí.

Otrivin se dále může používat na doporučení lékaře jako pomocná léčba při infekcích ucha, pomáhá snížit překrvení sliznice nosu a hltanu.

Váš lékař Vám ho také může předepsat v případě vyšetření nosu.     2.ČEMU MUSÍTE VĚNOVAT POZORNOST, NEŽ ZAČNETE PŘÍPRAVEK OTRIVIN POUŽÍVAT   

Nepoužívejte Otrivin:  

 • jestliže jste přecitlivělý/á na léčivou látku nebo na kteroukoliv další složku přípravku. 
 • jestliže jste v nedávné době podstoupili operaci v oblasti nosohltanu. 

Pokud se Vás týká kterákoliv z výše uvedených skutečností, poraďte se s lékařem nebo lékárníkem, protože pro Vás za těchto okolností nemusí být používání přípravku Otrivin vhodné.  

Zajímavé:  Natažený Zádový Sval Léčba?

Zvláštní opatrnosti při použití přípravku Otrivin je zapotřebí  

 • jestliže jste léčeni pro vysoký krevní tlak, trpíte onemocněním srdce, nadměrnou činností štítné žlázy, máte zelený oční zákal nebo cukrovku
 • jestliže užíváte antidepresiva (přípravky k léčbě depresí).

Pokud se Vás týká kterákoliv z výše uvedených skutečností, poraďte se s lékařem nebo lékárníkem.  

 • Stejně jako ostatní přípravky, které uvolňují ucpaný nos, může Otrivin u velmi citlivých pacientů způsobit poruchy spánku, závratě, třes. Obraťte se na lékaře, pokud Vás takové příznaky obtěžují.
 • Stejně jako jiné léčivé přípravky, které snižují překrvení sliznice, by Otrivin neměl být nepřetržitě používán déle než 7 dní (u dětí 5 dní). Pokud potíže přetrvávají, konzultujte vašeho lékaře. Dlouhodobé nebo nadměrné používání může způsobit opětovné ucpání nosu nebo jeho zhoršení. 
 • Nepřekračujte doporučenou dávku, zejména u dětí a starších osob.

U kojenců nepoužívejte Otrivin 0,5 bez doporučení lékaře. U dětí nepoužívejte Otrivin 0,5 bez dohledu dospělých.  

Vzájemné působení s dalšími léčivými přípravky  

Jako u všech sympatikomimetik, není možné vyloučit zesílení celkového účinku xylometazolinu při současném užívání antidepresiv ze skupiny tzv. inhibitorů monoaminooxidázy nebo tricyklických nebo tetracyklických antidepresiv, zvlášť v případě předávkování. Není možné vyloučit zesílení celkového účinku xylometazolinu také 2 týdny po ukončení léčby výše uvedenými antidepresivy.   

Prosím informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které užíváte nebo jste užíval(a) v nedávné době, a to i o lécích, které jsou dostupné bez lékařského předpisu.  

Těhotenství a kojení  

Nepoužívejte přípravek Otrivin, pokud jste těhotná. Pokud kojíte, poraďte se o vhodnosti používání přípravku Otrivin se svým lékařem.

Porad´te se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve než začnete užívat jakýkoliv lék. .   3. JAK SE OTRIVIN POUŽÍVÁ  

 1. Nosní kapky 0,5 :  
 2. Kojenci (na doporučení lékaře) a děti do 6 let( pod dohledem dospělých):
 3. Všeobecně dostačující dávkou je 1 – 2 kapky roztoku do každé nosní dírky jednou nebo dvakrát denně (každých 8-10 hodin); nepřekračujte celkem 3 aplikace do každé nosní dírky denně.  
 4. Nosní sprej s dávkovačem 0,5:  
 5. Děti od 2 do 6 let( pod dohledem dospělých):
 6. Všeobecně dostačující dávkou 1 vstřik z nosního spreje s dávkovačem do každé nosní dírky jednou nebo dvakrát denně (každých 8-10 hodin); nepřekračujte celkem 3 aplikace do každé nosní dírky denně.  
 7. Nosní kapky 1 , nosní sprej 1 , nosní sprej s dávkovačem 1:  
 8. Pro dospělé a děti starší šesti let (pod dohledem dospělých): 3-4krát denně: 2-3 kapky roztoku přípravku Otrivin 1 , nosní kapky nebo 1 – 2 vstřiky  přípravku Otrivin 1 ,Spray nebo 1 vstřik přípravku Otrivin 1, nosní sprej s dávkovačem do každé nosní dírky.   
 9. Návod k použití:  

Otrivin 0,5 nosní kapky, Otrivin 1 nosní kapky 1. Vyprázdněte nos. 2. Zakloňte co nejvíce hlavu nebo pokud ležíte na posteli, zakloňte hlavu přez okraj postele 3. Aplikujte kapky do každé nosní dírky a nechejte hlavu krátký čas zakloněnou, tak aby se lék mohl rozprostřít v nose. 4. Přímo po použití opět nasaďte víčko  

Otrivin 1 Spray, nosní sprej

Pro vytvoření žádoucího rozptýlení je třeba přípravek držet svisle s tryskou mířící nahoru. 1. Vyprázdněte nos. 2. Mírně se předkloňte a vložte trysku do nosní dírky. 3. Stlačte jednou lahvičku a ve stejnou dobu se nosem nadechněte. 4. Držte rozprašovač stlačený, dokud ho nevyndáte z nosu. 5. Opakujte u druhé nosní dírky. 6. Přímo po použití opět nasaďte víčko.   

Otrivin 0,5, nosní sprej s dávkovačem a Otrivin 1, nosní sprej s dávkovačem 1. Před prvním použitím naplňte dávkovač opakovaným stlačením dávkovače dokud není jeden střik uvolněn do vzduchu.

Při následné aplikaci bude sprej s dávkovačem připraven k okamžitému použití. 2. Vyprázdněte nos. 3. Mírně se předkloňte a vložte trysku do nosní dírky. 4. Stiskněte pumpu a ve stejnou dobu se nosem nadýchněte, abyste zajistili nejlepší rozptýlení spreje. 5.

Opakujte u druhé nosní dírky. 6. Přímo po použití opět nasaďte víčko. 

Sprej s dávkovačem umožňuje přesné dávkování a zajišťuje, že je roztok dobře rozptýlen po povrchu sliznice nosu.   

Otrivin 0,5, nosní sprej s dávkovačem, použití u kojenců   1. Před prvním použitím naplňte dávkovač opakovaným stlačením dávkovače dokud není jeden střik uvolněn do vzduchu.

Při následné aplikaci bude sprej s dávkovačem připraven k okamžitému použití. 2. Vyprázdněte kojenci nos např. odsávačkou. 3. Předkloňte kojenci mírně hlavu a vložte opatrně trysku do nosní dírky. 4. Stiskněte pumpu. 5.

Opakujte u druhé nosní dírky. 6. Přímo po použití opět nasaďte víčko.   

 • Sprej s dávkovačem umožňuje přesné dávkování a zajišťuje, že je roztok dobře  rozptýlen po povrchu sliznice nosu.
 • Jestliže jste použili více Otrivinu, než jste měli:
 • Při náhodném použití více Otrivinu, okamžitě informujte lékaře.  
 • Jestliže jste zapomněli použít přípravek Otrivin

Jestliže jste zapomněli použít přípravek Otrivin a vzpomenete si během jedné hodiny od zapomenuté dávky, aplikujte si ihned dávku. Jestliže si však vzpomenete později, přeskočte zapomenutou dávku a pokračujte v pravidelném dávkovacím režimu. Dávky nezdvojujte.

Máte-li jakékoliv další otázky týkající se užívání tohoto přípravku, zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka   4. MOŽNÉ NEŽÁDOUCÍ ÚČINKY  

Podobně jako všechny léky, může mít i přípravek Otrivin nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého.  

 • Otrivin obvykle nezpůsobuje potíže. Velmi vzácně se mohou vyskytnout následující nežádoucí účinky. Pokud se vyskytnou některé z následujících příznaků: alergické reakce (kožní vyrážka, svědění), rozmazané vidění, nepravidelná nebo rychlá činnost srdce, přestaňte používat Otrivin a ihned kontaktujte svého lékaře: 
 • Občas se mohou vyskytnout následující mírné nežádoucí účinky: místní pocit pálení, podráždění nebo suchost sliznice nosu, nevolnost, bolest hlavy. 

Pokud se kterýkoli z nežádoucích účinků vyskytne v závažné míře, nebo pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci, prosím, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi. 5. JAK PŘÍPRAVEK OTRIVIN UCHOVÁVAT.  

Zajímavé:  Co Je Svět Zdraví?

Přípravek Otrivin nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti uvedené na obalu.

Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.

Uchovávejte při teplotě do 30 °C.   6. DALŠÍ INFORMACE  

Jak přípravek Otrivin vypadá a co obsahuje toto balení  

Otrivin 0.05 %, Otrivin 0.1 % nosní kapky

HDPE lahvička s LDPE kapátkem, uzávěrem a gumovým balónkem a krytem

Velikost balení: 10 ml   

Otrivin 0.05 %, Otrivin 0.1 %, nosní sprej s dávkovačem 

 1. HDPE lahvička s  dávkovací pumpičkou, PP aplikátor s krytem 
 2. Velikost balení: 10 ml  
 3. Otrivin 0.1 % Spray, nosní sprej
 4. HDPE a PP stlačitelná lahvička s LDPE tryskou a LDPE aplikátorem s krytem. 
 5. Velikost balení: 10 ml
 6. Držitel rozhodnutí o registraci a výrobce

NOVARTIS s.r.o., Praha, Česká republika

SUKL – 0015507

Farmakoterapeutická skupina – Dekongesční a jiná nosní léčiva k lokální aplikaci. Sympatomimetika samotná.

Otrivin nosní sprej 1mg/ml 10ml s dávkovačem

Jedná se o humánní léčivý přípravek, takže doporučujeme pečlivé pročtení příbalové informace (tzv. příbalový leták).

1. CO JE PŘÍPRAVEK OTRIVIN A K ČEMU SE POUŽÍVÁ

Otrivin 0,5 mg/ml je určen pro děti od 1 do 11 let. Otrivin 1 mg/ml je určen pro dospělé a dospívající od 12 let.

Otrivin snižuje nadměrné překrvení nosní sliznice. Otrivin rychle uvolní ucpaný nos a ulehčí dýchaní.

Otrivin obsahuje léčivou látku xylometazolin. Ta rychle zklidní překrvenou sliznici ucpaného nosu a pomáhá uvolnit nahromaděný hlen, takže můžete volněji dýchat.

 • Otrivin se používá pro obnovení průchodnosti ucpaného nosu způsobeného nachlazením, sennou rýmou nebo jinou alergickou rýmou či zánětem vedlejších nosních dutin.
 • Otrivin se dále může používat na doporučení lékaře při zánětech středního ucha, kde pomáhá snížit překrvení sliznice nosohltanu.
 • Váš lékař Vám ho také může předepsat pro použití před odborným vyšetřením nosu.
 • Účinek Otrivinu nastupuje do 2 minut a trvá po dobu až 12 hodin.
 • Je dobře snášen, dokonce i pacienty s citlivou nosní sliznicí.
 • Otrivin obsahuje také zvlhčující a zklidňující látky, které pomáhají předejít suchosti a podráždění nosní sliznice.
 • Pokud se do 7 dnů (u dětí do 5 dnů) nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

2. ČEMU MUSÍTE VĚNOVAT POZORNOST, NEŽ ZAČNETE PŘÍPRAVEK OTRIVIN POUŽÍVAT

Nepoužívejte Otrivin:

 • jestliže jste alergický(á) na léčivou látku nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku (uvedenou v bodě 6.);
 • jestliže jste podstoupili nitrolební operaci odstranění podvěsku mozkového (hypofýzy) prováděnou přes nosní dutinu nebo operaci tvrdých mozkomíšních plen;
 • jestliže máte zelený oční zákal s úzkým úhlem;
 • jestliže máte suchý zánět nosní sliznice (rhinitis sicca), který se projevuje pocitem sucha a šimráním v nose často provázeným drobným krvácením po odloučení zaschlých strupů.

Pokud se Vás týká kterákoli z výše uvedených skutečností, poraďte se s lékařem nebo lékárníkem, protože pro Vás za těchto okolností nemusí být používání přípravku Otrivin vhodné.

Upozornění a opatření Zeptejte se lékaře nebo lékárníka, pokud máte:

 • vysoký krevní tlak;
 • onemocnění srdce a cév;
 • nadměrnou činnost štítné žlázy;
 • cukrovku;
 • zvětšenou prostatu;
 • feochromocytom (nezhoubný nádor dřeně nadledvin, který produkuje vysoké hladiny adrenalinu a noradrenalinu, což způsobuje zvýšení krevního tlaku);
 • jestliže užíváte nebo jste v předchozích dvou týdnech užíval(a)některá antidepresiva známá jako inhibitory monoaminooxidázy (IMAO).

Pokud máte některé z výše uvedených onemocnění, poraďte se s lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete používat Otrivin.

Stejně jako ostatní přípravky, které uvolňují ucpaný nos, může Otrivin u velmi citlivých pacientů způsobit poruchy spánku, závratě, třes, nepravidelný srdeční tep či zvýšení tlaku krve. Obraťte se na lékaře, pokud se u Vás vyskytly některé z uvedených příznaků.

Stejně jako jiné léčivé přípravky, které snižují překrvení sliznice, nemá být Otrivin používán déle než 7 po sobě jdoucích dní (u dětí 5 dní). Pokud potíže přetrvávají, konzultujte svého lékaře. Dlouhodobé nebo nadměrné používání může způsobit opětovné ucpání nosu nebo jeho zhoršení.

Otrivin není určen k podání do očí nebo do úst.

Nepřekračujte doporučenou dávku, zejména u dětí a starších osob.

Děti Otrivin 0,5 mg/ml se nesmí používat u dětí mladších 1 roku. Otrivin 0,5 mg/ml je doporučen pro použití u dětí od 1 do 11 let.

 1. Otrivin 1 mg/ml není určen k použití u dětí mladších 12 let.
 2. Další léčivé přípravky a Otrivin Informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které užíváte které jste v nedávné době užíval(a) nebo které možná budete užívat.
 3. Neužívejte Otrivin, ani jej nepodávejte dítěti, zejména v případě, že užíváte nebo jste ještě před 2 týdny užíval(a) jakékoli léky k léčbě depresí.
 4. Mezi tyto léky patří:
 • inhibitory monoaminooxidázy (IMAO): nepoužívejte přípravek Otrivin, pokud IMAO užíváte nebo jste je během posledních 2 týdnů užíval(a);
 • tricyklická nebo tetracyklická antidepresiva.

Těhotenství, kojení a plodnost Poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete užívat jakýkoli lék.

Nepoužívejte přípravek Otrivin, pokud jste těhotná. Pokud kojíte, poraďte se o vhodnosti používání přípravku Otrivin se svým lékařem.

Řízení dopravních prostředků a obsluha strojů Otrivin nemá žádný nebo má zanedbatelný vliv na schopnost řídit nebo obsluhovat stroje.

Přípravek Otrivin obsahuje nekrystalizující sorbitol 70% Pokud Vám Váš lékař řekl, že nesnášíte některé cukry, poraďte se se svým lékařem, než začnete tento léčivý přípravek používat.

3. JAK SE OTRIVIN POUŽÍVÁ

Vždy používejte tento přípravek přesně podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.

Otrivin 0,5 mg/ml nosní kapky, roztok

Věk Dávkování
Děti od 1 do 5 let Aplikuje dospělý. 1 až 2 kapky do každé nosní dírky jednou až dvakrát denně. Mezi dávkami dodržujte interval 8 až 10 hodin. Nepřekračujte celkem 3 aplikace do každé nosní dírky denně. Poslední denní dávku lze podat krátce před ulehnutím na lůžko.
Děti od 6 do 11 let Aplikuje dospělý nebo aplikováno pod dohledem dospělé osoby. 2 až 4 kapky do každé nosní dírky dvakrát nebo třikrát denně. Mezi dávkami dodržujte interval 8 až 10 hodin. Nepřekračujte celkem 3 aplikace do každé nosní dírky denně. Poslední denní dávku lze podat krátce před ulehnutím na lůžko.
Zajímavé:  Bolest Břicha Přírodní Léčba?

Otrivin 1 mg/ml nosní kapky, roztok

Věk Dávkování
Dospělí a dospívající od 12 let 2 až 4 kapky do každé nosní dírky jednou až třikrát denně. Mezi dávkami dodržujte interval 8 až 10 hodin. Nepřekračujte celkem 3 aplikace do každé nosní dírky denně. Poslední denní dávku lze podat krátce před ulehnutím na lůžko.
 1. Vyprázdněte nos.
 2. Před použitím vyzkoušejte kapátko k zajištění správné kontroly dávkování.
 3. Zakloňte co nejvíce hlavu .
 4. Aniž byste se dotkli kapátkem nosu, aplikujte opatrně kapku(y) do každé nosní dírky a nechejte hlavu krátký čas zakloněnou tak, aby se kapky mohly rozprostřít v nose.
 5. Jestliže jste zcela minuli nosní dírky, aplikujte kapku(y) znovu.
 6. Jestliže se alespoň část kapky dostala do nosu, neaplikujte znovu kapku(y).
 7. Opakujte s druhou nosní dírkou.
 8. Před nasazením uzávěru očistěte a osušte použité kapátko.
 9. Lahvička má být používána pouze jednou osobou, aby se zabránilo možnému přenosu infekce.

Otrivin 0,5 mg/ml nosní sprej, roztok

Věk Dávkování
Děti od 1 do 5 let Aplikuje dospělý. 1 vstřik do každé nosní dírky jednou nebo dvakrát denně (každých 8 až 10 hodin) je obvykle dostačující. Nepřekračujte celkem 3 aplikace do každé nosní dírky denně. Poslední denní dávku lze podat krátce před ulehnutím na lůžko.
Děti od 6 do 11 let Aplikuje dospělý nebo aplikováno pod dohledem dospělé osoby. 1 až 2 vstřiky do každé nosní dírky dvakrát nebo třikrát denně. Nepřekračujte celkem 3 aplikace do každé nosní dírky denně. Poslední denní dávku lze podat krátce před ulehnutím na lůžko.

Otrivin 1 mg/ml nosní sprej, roztok

Věk Dávkování
Dospělí a dospívající od 12 let 1 vstřik do každé nosní dírky jednou až třikrát denně dle potřeby. Nepřekračujte celkem 3 aplikace do každé nosní dírky denně. Poslední denní dávku lze podat krátce před ulehnutím na lůžko.
 1. Vyprázdněte nos.
 2. Odstraňte ochranný kryt.
 3. Před prvním použitím naplňte dávkovač opakovaným stlačením dávkovače, dokud není jeden vstřik uvolněn do vzduchu. Při následné aplikaci bude sprej s dávkovačem připraven k okamžitému použití. Dávejte pozor, abyste si sprej nevstříkli do očí nebo do úst.
 4. Lahvičku držte svisle s tryskou mířící nahoru s palcem přitisknutým na dně lahvičky a tryskou mezi dvěma prsty.
 5. Mírně se předkloňte a vložte trysku do nosní dírky.
 6. Stlačte jednou pumpu a současně se zvolna nadýchněte nosem.
 7. Opakujte u druhé nosní dírky.
 8. Před nasazením krytu očistěte a osušte použitou trysku.
 9. Lahvička má být používána pouze jednou osobou, aby se zabránilo možnému přenosu infekce.

Jestliže jste použil(a) více přípravku Otrivin, než jste měl(a) Jestliže jste použil(a) více Otrivinu, než jste měl(a), nebo došlo k náhodnému použití, okamžitě informujte lékaře.

Jestliže jste zapomněl(a) použít přípravek Otrivin Nezdvojnásobujte následující dávku, abyste nahradil(a) vynechanou dávku.

4. MOŽNÉ NEŽÁDOUCÍ ÚČINKY

Podobně jako všechny léky, může mít i tento přípravek nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého.

Přestaňte používat Otrivin a vyhledejte okamžitě lékařskou pomoc, pokud se u Vás nebo Vašeho dítěte vyskytnou následující příznaky alergické reakce:

 • obtíže s dýcháním nebo polykáním;
 • otok obličeje, rtů, jazyka nebo krku;
 • závažné svědění kůže s červenající vyrážkou nebo vyvýšenými kožními útvary.

Časté nežádoucí účinky (mohou postihnout 1 až 10 pacientů ze 100):

 • podráždění nebo suchost sliznice nosu, pocit na zvracení, bolest hlavy, místní pocit pálení.

Velmi vzácné nežádoucí účinky (mohou postihnout méně než 1 pacienta z 10 000):

 • alergické reakce (kožní vyrážka, svědění), rozmazané vidění, nepravidelná nebo rychlá činnost srdce.

Hlášení nežádoucích účinků Pokud se u Vás vyskytne kterýkoli z nežádoucích účinků, sdělte to svému lékaři, lékárníkovi nebo zdravotní sestře.

Stejně postupujte v případě jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci.

Nežádoucí účinky můžete hlásit také přímo na adresu: Státní ústav pro kontrolu léčiv Šrobárova 48 100 41 Praha 10 webové stránky: www.sukl.cz/nahlasit-nezadouci-ucinek

Nahlášením nežádoucích účinků můžete přispět k získání více informací o bezpečnosti tohoto přípravku.

5. JAK PŘÍPRAVEK OTRIVIN UCHOVÁVAT

Uchovávejte mimo dohled a dosah dětí.

Tento přípravek nevyžaduje žádné zvláštní podmínky uchovávání.

Nepoužívejte tento přípravek Otrivin po uplynutí doby použitelnosti uvedené na obalu za Použitelné do. Doba použitelnosti se vztahuje k poslednímu dni uvedeného měsíce.

Nevyhazujte žádné léčivé přípravky do odpadních vod nebo domácího odpadu. Zeptejte se svého lékárníka, jak naložit s přípravky, které již nepoužíváte. Tato opatření pomáhají chránit životní prostředí.

6. OBSAH BALENÍ A DALŠÍ INFORMACE

Co přípravek Otrivin obsahuje

 • Léčivou látkou je xylometazolini hydrochloridum.

Otrivin 0,5 mg/ml obsahuje xylometazolini hydrochloridum 0,5 mg v 1 ml roztoku. Jedna kapka obsahuje 0,0125 mg léčivé látky. Jeden vstřik obsahuje 0,035 mg léčivé látky. Otrivin 1 mg/ml obsahuje xylometazolini hydrochloridum 1 mg v 1 ml roztoku. Jedna kapka obsahuje 0,025 mg léčivé látky. Jeden vstřik obsahuje 0,14 mg léčivé látky.

 • dihydrát dihydrogenfosforečnanu sodného, dodekahydrát hydrogenfosforečnanu sodného, chlorid sodný, benzalkonium-chlorid, dihydrát dinatrium-edetátu, hypromelosa, nekrystalizující sorbitol 70%, čištěná voda.
 • Jak přípravek Otrivin vypadá a co obsahuje toto balení Otrivin 0,5 mg/ml nosní kapky, roztok Otrivin 1 mg/ml nosní kapky, roztok Bezbarvý roztok v lahvičce s kapátkem.
 • Velikost balení: 10 ml.
 • Otrivin 0,5 mg/ml nosní sprej , roztok Otrivin 1 mg/ml nosní sprej, roztok Bezbarvý roztok v lahvičce s dávkovací pumpičkou.
 • Velikost balení: 10 ml.

Držitel rozhodnutí o registraci GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Czech Republic s.r.o. Hvězdova 1734/2c, 140 00 Praha 4 – Nusle, Česká republika

Výrobce

GSK Consumer Healthcare GmbH & Co. KG, Barthstrasse 4, 80339 Mnichov, Německo

EAN

8596149002248

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector