Proteinová dieta – Vše o zdraví

Především je třeba si uvědomit, že redukce tělesné hmotnosti pomocí proteinové diety online vede současně k intenzivní detoxikaci organismu. Tělo se nejen zbavuje přebytečného tuku, ale též se čistí „zevnitř“, to znamená, že v rámci energetického deficitu navozeného nízkokalorickou proteinovou dietou spotřebovává a spaluje všechno, co nepotřebuje. 

Proč mám chutě na sladké, po skončení diety ?

Příčina chuti na sladké: Zahrnující dlouhodobý nedostatek vitamínů ze skupiny B, psychické vlivy i euforizující účinek pražených kakaových bobů (čokoláda), které lze tak bez diskuze řadit mezi návykové látky srovnatelné s praženými kávovými boby (kofein).

Řešení (od nejpřísnějšího k nejmírnějšímu): Odnaučit se sladké chuti jednou pro vždy (pokud je to možné, snažte se minimalizovat všechny formy rychlých cukrů, nejlépe odstranit ze svého jídelníčku), nesladit vůbec nebo komplexními polysacharidy (třtinový cukr, med, a pod), respektive bylinnými sladidly (stevia rebaudiana – stevie sladká), sladit náhradními („umělými“) sladidly.

Jak znovu nepřibrat – zásady zdravého stravování

Zdravá strava – pokud si nebudete po skončení proteinové diety jistí, kolik čeho, aby vaše tělo nadále hublo a nebo se budete chtít pouze udržovat vaší dosaženou hmotnost. Doporučujeme použít kalorické tabulky (zde naleznete vše potřebné na zorientování)

4 základní pravidla zdravé výživy po ukončení dietního programu:

1) Jezte pravidelně. Pokud jste došli v naší dietě až do poslední fáze, tak předpokládáme, že už jste si tyto zásady vžili tak, že nemusíte používat budík. Pravidelná strava je klíčem ke schopnosti udržet si hmotnost a především mít pod kontrolou vlastní výživu. Co je to pravidelná strava najdete v první fázi proteinové diety online.

2) Jezte vyváženě. Nutriční i kalorická hodnota přijímaného jídla by měla být v průběhu dne, pokud možno, vyvážená. Pokud si dáte pravidelně 3x denně jablko a zakončíte den svíčkovou s trojitým knedlíkem, tak jste sice jedli pravidelně, ale s vyvážeností to nemá nic společného. Ohledně večeře mimochodem platí, že by měla být vždy lehčí než-li oběd.

3) Jezte pestře. Kdo jí pravidelně, vyváženě a pestře, jí zpravidla zdravě. Je to sice trochu složitější, ale mnohdy stačí pamatovat si toto.

4) Dodržujte pitný režim. Pijte stejně tak pravidelně jako jíte, minimálně 2 – 3 litry vody denně. Optimální je vypít za den 3 litry, více jak polovinu vypít v první polovině dne a na večer se jen zlehka dopíjet.

Metabolický typ

V našich zeměpisných šířkách, bohužel, většina populace odpovídá tzv. střádavým typům metabolismu, které charakterizuje velmi důmyslně vypracovaný systém ukládání přebytečné energie do tuku, podle pravidla: vše, co získám navíc, uložím na horší časy.

Pozitivem je, že střádavé typy přežijí oproti středozemním i delší období hladomoru, nevýhodou však zůstává, že se musí doživotně hlídat, aby nepřibraly. Redukcí tělesné hmotnosti na ideální váhu tak u nich sebekontrola nekončí, nýbrž začíná.

Je třeba si uvědomit, že bez jídla nemůže vzniknout nadváha ani obezita.

 „Jojo“ efekt

Zpravidla se ho používá k označení stavu rychlého přibrání hmotnosti po její předchozí redukci. V první řadě si musíme říct, že jojo efekt nesouvisí ani s dietním režimem a nesouvisí ani s rychlostí redukce hmotnosti, jak se často chybně uvádí.

Jojo efekt souvisí především se způsobem, jakým se začneme stravovat po dietě. Organismus dietu vnímá jako období „hladomoru“ a pokud se mu ihned po ukončení tohoto období nabídne přemíra kalorií, neumí si s nimi poradit jinak než-li tak, že je uloží do zásob.

Jak bránit jojo efektu? Pokud jde o proteinovou dietu, stačí dodržovat naše tři fáze proteinové diety on-line.

Sport – fyzická aktivita

Jak jistě víte, nejde jenom o to kontrolovat, kolik přijímáte, ale také se postarat o to, kolik vydáváte. Pokuste se zavést do svého týdenního režimu 2 – 3 sportovní aktivity. Jak by měla taková správná sportovní aktivita vypadat? Nejlepší je taková, která Vás bude aerobně zatěžovat po dobu nejméně 40 minut. Nejlepší je chůze, chůze s hůlkami, jogging, běh, plavání, jízda na kole…. 

Obecné rady – na pořadí nezáleží!

  • vyhledávejte především kvalitní potraviny – kvalita, nikoliv kvantita je základem zdravé výživy
  • vyhýbejte se rafinovanému cukru a produktům z něj
  • kupte si odšťavovač a používejte ho
  • omezte spotřebu tučného (sýry, maso, tučné mléčné výrobky…)
  • konzumujte dostatečné množství zeleniny a výrobků s vysokým obsahem vlákniny
  • zvyšte příjem jídel s obsahem komplexních cukrů (rýže, luštěniny, kuskus, vločky….)
  • používejte kvalitní panenské rostlinné oleje
  • naučte se vařit v páře a dusit
  • neužívejte doplňky výživy, obecně vzato k tomu není důvod – při dodržování zásad zdravé výživy
  • kouření cigaret nedává zdravý smysl
  • naučte se pozitivně myslet a usmát se na svět 🙂

Proteinová dieta - Vše o zdraví

Proteinová dieta

Základní princip proteinové diety fakt, že v jídle, které běžně konzumujeme, jsou zastoupeny tři složky, které nám dodávají energii. Jsou to sacharidy, tuky a proteiny. Ty nám poskytují vše potřebné k životu. Primárním zdrojem energie bývají v dnešní uspěchané době především sacharidy, kterých máme ve stravě nadbytek.

Cílem proteinové diety je právě sacharidy ze stravy vyloučit a zaměřit se na příjem kvalitních proteinů (bílkovin). Tím dochází ke spalování záložní energie, kterou máme v těle uloženou v podobě nehezkých tukových polštářků.

Dostatečný příjem proteinů navíc při hubnutí ochrání vaši svalovou hmotu, protože právě proteiny jsou základním stavebním prvkem pro svaly.

Pokud by tedy došlo pouze k omezení sacharidů, ale nikoliv navýšení množství proteinů, mohlo by docházet ke spalování svalové hmoty a to je při každém hubnutí nežádoucí jev.

Proteinová dieta - Vše o zdraví

S prvotní myšlenkou přijímání sníženého množství sacharidů přišel v roce 1974 profesor George L. Blackburn z Harvardské univerzity, který zkoumal metabolismus tuků.

Zajímavost:   „Ketogenní dieta“ byla v druhé polovině 20 let testována jako alternativní léčba dětské epilepsie a také v současnosti se můžeme s těmito alternativními metodami stále setkat.

Na základě klinických studií se uvádí zmírnění počtu a vážnosti epileptických záchvatů až o 50 % a doporučuje se především v případě, že dětským pacientům nezabírá ani kombinace běžně účinných léků. Zdroj: Studii publikovali: MUDr. Klára Brožová, MUDr. Jan Hadač, Ph.D,Oddělení dětské neurologie, Thomayerova nemocnice, Praha

Co jíst při proteinové dietě

Libové maso, sýry, vejce, ryby a zelenina(pozor na sladké druhy). Maso by mělo být především bílé, jako je například kuřecí, králičí, krůtí, vyhnout bychom se naopak měli tučnému vepřovému a na uzeniny na nějaký čas zapomenout úplně.

Co se týče „povolené“ zeleniny, může to být například brokolice, květák, cuketa, okurka, špenát, zelí, lilek a všechny druhy listových salátů. Doporučené množství zeleniny denně je kolem 500 gramů, upravena by měla být dušením, vařením či ji lze konzumovat zasyrova.

Je třeba naprosto vyloučit pečivo, těstoviny, brambory a jiné přílohy.

Je těžké se na začátku zorientovat, které potraviny obsahují bílkoviny a které sacharidy. Největším rizikem v proteinové dietě bývá příjem takového množství sacharidů, kdy se tělo nedostane do ketózy.

Příjem sacahridů je tedy snížený, ale na natolik, aby tělo začlo spalovat vlastní tuky.

Proteinová strava Ketomix může pomocí začátečníkům, aby začli opravdu spalovat vlastní tuky, v dalších fázích diety se pak přechází pozvolna na nízkosacharidovou stravu

Zajímavé:  Ředění krve - Vše o zdraví

Proteinová jídla KetoMix navíc obsahují vitamíny  a minerální látky, které by při dietě mohli tělu chybět.

Do jídelníčku je rovněž potřeba zařadit dostatek neslazených tekutin, protože ty se běžně v těle zadržují v sacharidech, ale protože právě sacharidy jsou momentálně omezovány, je nutné zvýšit pitný režim. Ideální je voda či neslazená minerálka, která navíc tělu dodá draslík a sodík.

Potraviny s vysokým obsahem bílkovin:

  • kuřecí a krůtí maso
  • hovězí a telecí maso
  • ryby
  • mléčné produkty
  • vejce

Co nejíst při proteinové dietě

Čemu se naopak při proteinové dietě vyhnout? Zcela vyloučit bychom měli přílohy, jako jsou například brambory, těstoviny, kuskus, obilniny, pečivo, ale i sladké ovoce, sladkosti, pochutiny a alkohol. Množství sacharidů, které lze denně v potravinách zkonzumovat, je pouze 50 gramů.

Vyšší množství může pozastavit proces ketózy a hubnutí. Pak je potřeba začít celý proces od počátku. Proces hubnutí vám může zastavit i jeden obyčejný rohlík! neznamená to tedy, že při snězení rohlíku začnete tloustnout, ale přestanete hubnout.

Než se dostanete do procesu spalování vám pak opět může trvat dalších několik dní.

Nejčastější chyby v proteinové dietě

  • „občasná“ konzumace pečiva
  • nízký příjem tuků, kvalitní tuky – jsou potřeba jako energie namísto cukrů a sacharidů.
  • přislazování nízkosacharidových jídel cukrem či sladidly
  • nedostatečná pitný režim
  • nepravidelnost v jídle
  • málo zeleniny – ta je nutná pro správnou funkci trávího systému

Jak dlouho dietu držet?

Doba, po kterou se proteinová dieta drží, se odvíjí od kil, která chcete zhubnout.

Čas, kdy jíte opravdu pouze proteinová jídla a zeleninu, by však neměl přesáhnout osm týdnů, aniž byste se neporadili s výživovým poradcem či jiným odborníkem.

Přechod na obvyklou stravu probíhá pozvolna a měla by následovat takzvaná stabilizační fáze, aby nedošlo k jojo efektu. I nadále je samozřejmě potřeba dodržovat pravidla racionální výživy a občas si zařadit „proteinový den“.

Jak poznám, že jsem v ketóze

Ketóza nastane zpravidla po 2-4 dnech od začátku diety. Každé tělo reaguje jinak. Pro kontrolu, zda jste v ketóze, můžete použít testovací proužky. používají se na testování z moči. Upozornění: Čím déle je tělo v ketóze, tím méně ketonových látek vylučuje močí. Negativní test tedy nemusí nutně znamenat, že nejste v ketóze. je tedy lepší testovat v prvních dnech od začátku diety.

To, zda jste v ketóze, můžete poznat několika způsoby.

  • po prvotních zvláštních pocitech pociťujete více energie
  • máte neustále žízeň a přitom pijete dost vody
  • chodíte častěji na záchod

Doporučení na závěr

Při dodržování proteinové diety lze jídelníček doplnit i vhodnou pohybovou aktivitou. Doporučuje se především lehčí cvičení jako je například chůze, plavání či jízda na kole.

 Proteinová dieta je jasnou cestou k vysněné postavě, pokud však trpíte zdravotními problémy týkajících se ledvin, jater, srdce či diabetu, je vždy lepší vše konzultovat s lékařem či výživovým odborníkem.

Obrátit se můžete i na odborníky KetoMix.

Ujistěte se, že ve vaší stravě nechybí přísun soli draslíku a hořčíku.

Recepty & tipy Archivy

Ketonová dieta, keto dieta, low carb dieta, též proteinová dieta – to všechno jsou různé názvy pro jednu a tu samou dietu. Keto dieta slibuje snadné zhubnutí a zdá se, že s dobrými referencemi.

I když odborníci na výživu i lékaři varují, že z dlouhodobého hlediska je tento typ stravy nevhodný, ti, kdo se do ní pustili, většinou skutečně úspěšně zhubli.

Co vše byste o ní měli vědět a na co se připravit, pokud se do keto programu pustíte s MyChef Kitchen?

Jak funguje keto dieta?

Základem keto diety je snížení příjmu sacharidů na maximálně 25 g za den. Nejde jen o klasický cukr, ale o vyloučení všech potravin obsahujících sacharidy. Kromě sladkostí se tedy jedná i o ovoce, brambory, rýži, těstoviny a pečivo.

Atkinson vlastně obrátil klasickou výživovou pyramidu a na její základ postavil maso, zatímco zmíněné potraviny se sacharidy z jídelníčku téměř zcela vyloučil. Přesně na tomto základě funguje i moderní keto dieta.

Ta, která nás teď bombarduje ze všech stran a tvrdí, že konečně může zhubnout skutečně každý z nás.

Čím se náš organismus živí, když nemůžeme klasické přílohy, zapovězen je rohlík i chléb, dokonce ani ovoce není vítané? Energii si bereme z tzv. ketolátek, které vznikají rozkladem tuků. Takže div se světě, tuků se bát nemusíme, a naopak si při této dietě na nich smlsneme. Nic se samozřejmě nemění na tom, že by mělo jí o tuky zdravé.

Co se stane, když náš organismus vyčerpá sacharidy? Už během čtyř dnů keto diety se dostaneme do stavu, kdy našemu tělu dojdou nastřádané zásoby sacharidů a začne jako hlavní zdroj energie využívat ketolátky vznikající v našem těle rozkladem tuků. Průvodním znakem ketózy, jak se tento stav jmenuje, je též odvodnění organismu.

Nejde o další dietu založenou na hladovění? Ne! Její součástí jsou totiž zdravé bílkoviny, díky kterým se snadno zasytíme. Ty způsobují menší chuť k jídlu, rychlejší zasycení, a ve výsledku poměrně rychlý a radikální úbytek hmotnosti.

Zakázané potraviny při keto dietě

  • Výrobky z bílé, ale i z celozrnné mouky – žádné pečivo ani těstoviny
  • Obiloviny, některé luštěniny a brambory
  • Sladkosti a sladké nápoje
  • Slané pochutiny
  • Ovoce (ve velkém množství, zejména to sladké)
  • Sladká zelenina – tedy mrkev, červená řepa, hrášek, kukuřice a další
  • Alkohol a káva

Povolené potraviny při keto dietě

  • Maso a ryby
  • Mléčné výrobky – sýry, tvaroh, jogurt, mléko
  • Vajíčka
  • Různé proteinové výrobky a doplňky stravy
  • Nerafinované rostlinné oleje
  • Avokádo
  • Citrony
  • Ořechy a semena
  • 75% čokoláda

Existují i hotové „instantní“ keto diety, ale právě před nimi odborníci varují nejvíce. Když už se pouštíme do keto diety, lépe s kvalitními nezpracovanými potravinami. Instantní jídla totiž zdravá nejsou.

TIP: Pokud jste z Prahy a chcete se pustit do Keto diety, není nic lehčího než si vybrat u MyChef Kitchen. Od pondělí do soboty vám přivezeme pět jídel denně kamkoliv po Praze! A co ten sedmý den? Podívejte se na pár tipů, co si ten sedmý den připravit.

Tip č. 1

  • Snídaně: volské oko ze třech vajec, se šunkou, ledový salát
  • Svačina: zeleninový talíř, zeleninu pokapat olejem
  • Oběd: losos se špenátem
  • Svačina: hovězí vývar se zeleninou
  • Večeře: šunka s avokádem

Tip č. 2

  1. Snídaně: přírodní sýr s bylinkami a okurky, vařené vajíčko
  2. Svačina: zeleninový talíř, zeleninu pokapat olejem
  3. Oběd: kuřecí steak, řapíkatý celer
  4. Svačina: kefírový shake s malinami
  5. Večeře: rybí polévka
Zajímavé:  Těžká Depresivní Fáze S Psychotickými Příznaky?

Tip č. 3

  • Snídaně: salát s tuňákem
  • Svačina: zeleninový talíř, zeleninu pokapat olejem
  • Oběd: květákové placičky s česnekem
  • Svačina: hovězí vývar se zeleninou
  • Večeře: jogurt s čerstvými borůvkami

Tip č. 4

  1. Snídaně: míchaná vajíčka ze 3 vajec, rajčata
  2. Svačina: zeleninový talíř, zeleninu pokapat olejem
  3. Oběd: krůtí plátky zapečené se špekem a sýrem, okurkový salát
  4. Svačina: kefírový shake s jahodami
  5. Večeře: pórková polévka

Dukanova dieta: hodně bílkovin, ale ne úplně moc zdraví

Jednou za čas se zničehonic objeví autor, který vydá knihu o hubnutí se zaručeným účinkem. Tedy zaručeným, pokud budete přísně dodržovat režim diety a nepátrat po tom, jestli je takové hubnutí zdravé a smysluplné.

Hodně populární byla i v Čechách tzv. Dukanova dieta založená na vysokém příjmu bílkovin, podobně jako keto dieta.

 Autor vychází z myšlenky, že když omezíte příjem tuků a sacharidů na minimum, tělo zvládne pracovat jen díky dostatku bílkovin a donutíte ho tím i hubnout.

Čtyři fáze jídelníčku

Dieta je rozdělena do čtyř fází, první trvá 2-10 dnů, druhá 14 dnů, třetí podle toho, kolik jste zhubli (1 shozený kilogram = 10 dnů třetí fáze) a čtvrtá pak napořád.

 V každé z nich máte povolené a zakázané potraviny, podobně jako u jiných diet na podobném principu.

Dieta je navržena od nepřísnější fáze, kdy vlastně jíte pouze potraviny obsahující maximum bílkovin a téměř nic jiného, po poslední fázi, kdy můžete vše, ale jednou týdně musíte držet proteinovou dietu celý den.

V první fázi, která trvá 2-10 dnů, máte povoleny pouze potraviny, jako je libové maso (grilované nebo pečené bez tuku), ryby, drůbež bez kůže, vejce, nízkotučné mléčné výrobky.

V druhé – dvoutýdenní – fázi přidáte k výše uvedenému vybrané druhy zeleniny.

Ve třetí, kde autor slibuje, že už budete na své vysněné váze, můžete k výše uvedenému jídelníčku přidat i jedno ovoce denně, dva krajíce celozrnného chleba a 40 gramů sýru.

Každý týden si pak už můžete dopřát dvě jídla obsahující škrob: těstoviny, kuskus, rýži nebo brambory a dvě jídla podle vaší chuti.

 Pořád ale platí, že jeden den v týdnu musíte mít čistě bílkovinný (a to přísně, i úplně bez zeleniny).

Ve čtvrté fázi pak jíte, co chcete, ale jednou týdně musíte dodržet proteinovou dietu (tedy povolené potraviny z fáze 1).

Může dukanova dieta fungovat?

Samozřejmě může, spíš je otázka, jestli je pro organismus zdravá. Zejména první fáze, kdy přijímá tělo jen proteiny a jen úplné minimum tuků a sacharidů a nepřijímá ani vitamíny ze zeleniny či ovoce, je diskutabilní.

Pokud organismus přijímá jen bílkoviny, musí jich trávit více než je zvyklý a pokud jich přijímá vysoké dávky, koledujeme si ve finále o zdravotní potíže.

Trávení zajišťují enzymy – už od chvíle, kdy sousto vložíme do úst. Enzymů máme ale k dispozici omezené množství.

Proto při vysokém příjmu bílkovin ve stravě může dojít k překročení enzymatické kapacity a následně k trávícím potížím.

Část bílkovinné stravy, kterou nestihlo tělo natrávit, může projít do tlustého střeva. Zde bílkoviny začnou doslova hnít a vzniklé látky jsou pro střevní stěnu toxické.

Bílkoviny se přes trávící procesy do krve dostávají v podobě aminokyselin (zjednodušeně řečeno). Pokud jich přijímáme hodně, zvýší se logicky i hladina aminokyselin v krvi. Tělo si ale aminokyseliny nedokáže uskladnit jako cukry a tuky.

Za normálních okolností díky nim buduje svalovou hmotu, ale pokud je aminokyselin v krvi hodně, musí jejich přebytek odbourat. A to v játrech a ve finální podobě opouští naše tělo v močovině.

Při dlouhodobém vysokém příjmu bílkovin pak logicky hrozí riziko přetížení jater a ledvin.

I s ohledem na tyto skutečnosti je důležité organismu dodávat vyváženou stravu a adekvátní porce. V případě proteinové diety je pak důležité – s ohledem na trávení bílkovin – rozložit rozumné porce do celého dne a dopřát si dostatek tekutin, aby ledviny stihly vyplavovat nadbytek bílkovin.

Proteinová dieta může fungovat, ale..

Proteinová dieta fungovat může. Ale podle popisu není pro organismus zrovna nejzdravější.

Místo snahy rozhodit si trávení a hladinu jednotlivých živin by při hubnutí spíš mělo být naší snahou organismus stabilizovat, aby zbytečně nevyžadoval dodatečný příjem cukrů, tuků nebo aby mu nechyběly bílkoviny.

Mnohem zdravější je tělu dodávat všechny živiny včetně minerálů a vitamínů v průběhu celého dne v podobě menších porcí, které zasytí a zároveň nejsou přehnaně tučné nebo sladké. Když si pohlídáte, aby příjem kalorií nepřekračoval jejich výdej, zhubnete i tak.

Úskalí diet

Pohyb

Kdo by si nepřál vylepšit svou fyzickou kondici? Jde to i při jízdě na kole. A nejen to, na kole můžete i hubnout. Na druhou stranu nejde to až tak snadno. A už vůbec ne samo.

Pokud jste nikdy předtím nesportovali nebo jste přestali a vracíte se ke sportu po dlouhé pauze a mezitím jste poněkud ztratili formu a přibrali na váze, pak je důležité začít s rozmyslem, krok za krokem.

Pohyb

Skoro by se chtělo říct, že v tomto sportu neexistují nepřekonatelné překážky. V parkouru je totiž naopak vyhledáváte. A co je vlastně parkour? Pozor, neplést si s parkurem, což je disciplína pro koně, zatímco parkour je pro lidi, jejichž schopnosti leckdy normální smrtelníky, s odpuštěním, posadí na zadek.

Jídlo Podzimní vášeň pro zdravé jídlo

Začíná podzim a většina plodů ze zahrádek už byla sklizena. Nicméně nejen teď, ale i čas v průběhu celého léta, bylya pro zahrádkáře dobou zavařování. Poslední přípravy ovoce pro uskladnění na zimu právě probíhají. Jak si připravit všechny tyto chutné a zdravé dobroty tak, aby byly, pokud je to možnéo, bez chemie a přidaného cukru? Poradíme vám, jak zavařovat zdravě.

Zdravý životní styl Možná jste si ještě ani neuvědomili, že právě prožíváme poslední letní dny. Ačkoli po ránu už je změna na kůži pěkně cítit a večer se pomalu, ale jistě stmívá čím dál dřív. Užívejte si konec léta, ale zároveň začněte přemýšlet o tom, jak své tělo připravit na přicházející podzim. Silná imunita bude jistě zapotřebí, proto pro vás máme pár rad, na co se zaměřit při posilování obranyschopnosti organismu. Pohyb

Cyklistika je stále oblíbenější. To je zkrátka fakt. Kolo je oblíbeným dopravním prostředkem skoro na všech „frontách“ – na cestě do práce, po městě, na nákup, stejně jako na cestách za poznáním, turistikou, na silnici i v terénu, na rovině i v kopcích.

Jídlo Podzimní vášeň pro zdravé jídlo

Vyrážíte na túru do hor? Pak také řešíte, co vzít s sebou k jídlu. Požadavek na stravu při turistickém výšlapu je v podstatě jednoduchý: Musí dodat energii i živiny, ale zároveň by neměla příliš vážit a zabírat moc místa v batohu.

Zajímavé:  Vitamíny Na Podporu Růstu Prsou?

Výživa a dieta

Chcete být takto ve stáří aktivní?

Chce se cítit dobře a zlepšit svoje hospodaření s kyselinami a zásadami?

Zdravá výživa

Moderní doba na nás klade vysoké nároky. Každý chce vypadat co nejlépe, přitom zvládat rodinu, práci a vyrovnat se s mnoha stresujícími situacemi. Pokud si chceme udržet štíhlou postavu, pevné zdraví a cítit se dobře, bez úpravy jídelníčku to nepůjde.

Syrové (živé) potraviny, čili všechny, které nebyly uvařeny, udušeny, zmraženy, upečeny, ani zpracovány v páře či v mikrovlnné troubě jsou pro dietu nejlepší. Obsahují enzymy, které podporují trávící proces.

Vyživují naše tělo, poskytují nám energii a vyrovnávají metabolismus.

Nesprávná strava způsobuje:

  • Zřetelná změna váhy – tloustnutí
  • Náhlá únava po jídle (nedostatek trávicích enzymů)
  • Náchylnost k infekcím
  • Snížená výkonnost a náladovost
  • Bolesti v kloubech, těžké končetiny
  • Předčasné stárnutí
  • U žen osteoporóza

Pro více info Kaskádově fermentované trávící enzymy

Minerální výživa

Hlavní zásadou zdravé výživy je vyváženost poměru bílkovin, sacharidů a tuků. Náš jídelníček by měl být zároveň bohatý na vitamíny a minerály. Místo živočišných tuků bychom měli dávat přednost rostlinným olejům. Zejména omezení tuků je klíčové, protože jejich vysoký příjem může přispět ke vzniku rakoviny tlustého střeva a dalších civilizačních chorob.

Zdravá výživa začíná výběrem vhodných potravin. Základem je celozrnné pečivo. Při své výrobě zachovává minerály, vitamíny a vlákninu. Vhodné jsou i superpotraviny, které jsou svým složením a obsahem živin pro naše zdraví skutečným balzámem. Obsahují mnoho vitamínů, minerálních látek, proteinů, enzymy, antioxidanty, vlákninu a zdravé tuky.

Tyto potraviny bychom měli zahrnout do našeho každodenního jídelníčku.

Více informací o produktech ZDE 

Minerální a vitamínovávýživa je tedy zcela nezbytná pro chod našeho organismu. Proto občas si zkontrolujte svoji acidobazickou rovnováhu moči (ABR), aby organismus byl v rovnováze a nebyl v oblasti překyselení. Pro více infoPřekyselení organismu

Pokud Vaše jídlo není zdravé, nebudete se cítit zdravě a váhu nikdy neshodíte!

Výživa dětí

Před několika lety byly provedeny studie na výživu dětí. Důsledky nedostatečné konzumace tekutin nejen v průběhu školního vyučování má velký vliv na výkonnost dětí. Snižuje se duševní výkon i zhoršuje se pozornost, začíná bolest hlavy, malátnost, vysychání sliznic (sucho v ústech), omezení tvorby moče. Pokud se k tomu přidá nadbytek soli a nezdravá strava …

Dochází k přetížení:

  • ledvin
  • zvýšení rizika tvorby ledvinových, nebo žlučníkových kamenů
  • krevního oběhu

Zpracování výživového plánu po osobní konzultaci …

Sportovní výživa

Sportovní výživa a doplňky stravy jsou přípravky určené k tomu, aby pomáhaly (nejen) sportovcům k lepší výkonnosti a k dosažení (především sportovních) cílů. Sportovní výživa sama o sobě nedokáže zázraky, neudělá z Vás přes noc svalovce ani Vám neodbourá za pár hodin bez práce tukové zásoby.

Budete-li však sportovat a mít rozumný jídelníček, přidáte-li správné doplňky sportovní výživy, Vaše pokroky se mohou znásobit. Sportovní výživa je nejen pro sportovce pro nabrání a udržení svalové hmoty. Při nízké dávce pomáhá intenzivnějšímu transportu mastných kyselin s dlouhým řetězcem přes bránu mitochondrií.

Při pohybové aktivitě spotřebovávají svaly velké množství aminokyselin, jako zdroj své energie….

Zpracování plánu sportovní výživy po osobní konzultaci …

Dieta, jídelníček

Chcete-li hubnout, musíte snížit energetickou hodnotu přijaté stravy o 30%, než je Váš výdej energie.  

10 typů jak zrychlit metabolismus?

  1. Snídaně naše tělo nastartuje a neukládá tuk na horší chvíle, proto snídani převážně sacharidovou …
  2. Obsažený kofein v zelené kávě zrychluje metabolismus (pokud chcete zvolit spalovač tuku) …

  3. Popíjejte celodenně předepsané množství čisté vody …
  4. Popíjejte celodenně speciální FIGU zelený čaj, podporuje aktivaci spalování tuků …
  5. Dbejte na dostatečný přísun bílkovin (podporuje růst svalů a zrychluje metabolismus) …
  6. Jezte ryby …

    , říkají mozku, že nemáte hlad, přijmete méně energii a nepřejíte se …

  7. Hladověním se metabolismus rychle zpomaluje a tělo si začne ukládat!
  8. Vyhýbejte se stresu = klidná duše, lepší metabolismus při trávení …
  9. Jezte s požitkem, vychutnejte si jídlo a nejezte ve spěchu, či u PC
  10. Řádně rozžvýkejte každé sousto, ať trávící enzymy nepotřebují tolik vaší energie (nebo použijte Enzymovou terapii) …

Provádíme poradenství s celkovou analýzou včetně doporučení na případné změny. Zpracujeme individuální dietní plán pro hubnutí, přibrání na váze, nebo speciální jídelníček z důvodu zdravotních obtíží. Vše pod odborným dohledem a následnými kontrolami.

Žlučníková dieta

Žlučníková dieta je částečné omezení ve Vašem jídelníčku. Chcete Vaše potíže odstranit? Připravíme pro Vás jídelníček. Prvním krokem je úprava životosprávy …

Jak vypadá žlučníková dieta?   Nesmí obsahovat tučná a kořeněná jídla, sádlo, slaninu, smažené i grilované pokrmy, vaječné žloutky, zrnkovou kávu atd. Pestrou stravu při žlučníkové dietě také doplníme výběrem vitamínů a minerálních látek. Nezapomeňte, že na žlučníkových potížích se podílí i psychika!

Vhodné potraviny:

  • Nízkotučné mléčné výrobky
  • Obilniny (rýže, ovesné vločky, mouka, těstoviny)
  • Pšeničný chléb
  • Med, hroznový a třtinový cukr
  • Koření (kmín, bobkový list)
  • Zelenina (nenadýmavá, nedráždivá, nepálivá, bez semínek, mrkev, salát, petržel)
  • Ryby a kuřecí maso
  • Polévkové vývary z libového masa a zeleninové

Nevhodné potraviny:

  • Tučné, mléčné výrobky
  • Majonéza, tatarská omáčka, různé dresingy, hořčice
  • Čerstvé sladké, smažené pečivo, čerstvý celozrnný chléb
  • Káva, alkohol, perlivé nápoje, kakao
  • Zelenina (česnek, cibule, pálivá paprika, zelí, luštěniny, sója)
  • Ovoce (brusinky, ostružiny, rajčatová semínka, jablečná slupka, kokos)
  • Smažená a obalovaná jídla

Bezlepková dieta

Lepek (gluten) je bílkovina obsažená v obilí. Bezlepková dieta je založena na příjmu potravin, které neobsahují lepek, jako alergen. Patří tam kukuřice, rýže.

V našem dietním programu na hubnutí nepoužíváme lepek.

Oproti projevu „celiakie“ jsou zánětlivé změny sliznice tenkého střeva s průjmy, váhovým úbytkem i možnou chudokrevností. Nezamněňujte tyto 2 alternativy!

Změny ve stravovacím a životním stylu

Našim cílem je učinit jednoduché změny ve Vašem životním stylu, aby dietní program pro Vás byl stylem hojnosti zdravého jídla. Budete-li si vybírat zdravé jídlo, budete vypadat a cítit se skvěle.

Zdravé jídlo Vám:

  • posílí schopnost myslet
  • zvedne náladu
  • omezí stres
  • podpoří vitalitu
  • ozdraví srdce

Výživná hodnota moderní stravy jde často nebezpečně blízko nule. Nadváha, nedostatek pohybu, stres to jsou výdobytky dnešní „moderní“ doby.

Následkem je zanesení a zničení buněk. Používání v zemědělství i „rychlovýrobě“ prostředků proti škůdcům otravuje náš organismus a tím i ochromuje nervový systém.

Následkem je nevysvětlitelná únava, zapomnětlivost a deprese!

Umělá hnojiva podporují jak růst rostlin, tak i každé lidské buňky. Tento urychlený růst bez přirozené stability se podobá stonku pšenice, který se zlomí již při nepatrném větru … a je zde nemoc.

Chemické léky mají silný účinek, avšak jsou bez výjimky zatíženy vedlejšími účinky. Zasahují do organismu blokováním enzymů. Lidský vlastní regulační systém se tím dostane z rovnováhy, potlačí se proces samoléčení a je připravena cesta pro následnou nemoc …

Příjem vitamínů, stopových prvků, minerálů a enzymů je účinný tím jen omezeně….

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector