Vyhřezlá Ploténka Krcni Pater?

Vyhřezlá krční ploténka Pokud postihne vyhřezlá ploténka krční páteř, pacienti obvykle v postiženém místě pociťují silné bolesti, které mohou vystřelovat do hlavy nebo do jedné či obou horních končetin. Výhřez krční ploténky pak způsobuje i pocity brnění rukou, poruchy citlivosti a problémy s hybností horních končetin.

Jak dlouho se marodí s vyhřezlou ploténkou?

Bolesti a komplikace: kdy jít k lékaři

„Obecně platí, že pokud máte bolesti páteře delší dobu než šest týdnů nebo vystřelují-li bolesti z oblasti krční páteře do horních končetin či z oblasti bederní páteře do dolních končetin, měli byste navštívit praktického lékaře.

Jak bolí plotýnka?

Obvyklým projevem pro výhřez ploténky je vyzařování (iritace) bolesti v pásu podle postiženého úseku páteře. Například, pokud meziobratlová destička tlačí na nervovou tkáň mezi pátým bederním obratlem a prvním křížovým obratlem, bolest jde po typickém pásu přes hýždě, do boku, po zevní straně stehna a bérce až k palci.

Kde bolí vyhrezla plotenka?

Konkrétním příkladem může být nejčastěji se vyskytující výhřez ploténky v úrovni obratlů L5/S1, kdy dojde k utlačení kořene nervu S1 – pacient má bolest v zádech, která dále vyzařuje po zadní straně hýždě, zadní straně stehna a lýtka až k zevnímu okraji plosky nohy a malíku.

Co je to vyhřezlá ploténka?

Podstatou výhřezu ploténky je uvolnění její vnitřní části do páteřního kanálu skrze trhlinu v její obvodové části. Tato uvolněná část dráždí nebo utlačuje nerv. Když vyhřezlá ploténka tlačí na nervový kořen, může být příčinou silné bolesti zad.

Jak dlouho trvá operace vyhřezlé ploténky?

Jak dlouho trvá zákrok a jaká jsou jeho rizika? Tento typ operace trvá za ideálních podmínek cca 1,5 hodiny. Snižuje se poté, až odpadá riziko poranění nervových struktur v kanále míšním i v průběhu musculus iliopsoas (tzv. lumbálního plexu).

Zajímavé:  Zdravé Kosti Svaly A Klouby?

Jak se zbavit bolesti v bedrech?

Vhodný je paracetamol nebo nesteroidní protizánětlivé léky jako např. Ibuprofen. Pomohou i léky proti snížení napětí ve svalech, například Gujacuran. Pokud jsou bolesti nesnesitelné, lékař vám může předepsat některý z opioidů, jako jsou kodein nebo morfium.

Co všechno může bolet od páteře?

V případě bolesti zad nejasné příčiny, je vždy třeba vyhledat lékaře. Bolesti páteře mohou být také projevem jiného onemocnění, např. osteoartrózy, výhřezu meziobratlové ploténky, Bechtěrevovy choroby, akutní blokády krční nebo bederní páteře, žlučníkových nebo ledvinových kamenů, ale i infarktu myokardu či nádoru.

Proč mě bolí záda?

Mezi nejčastější příčiny bolesti zad patří například nedostatek fyzické aktivity, sedavý způsob života, špatné držení těla, prochladnutí, namáhavé aktivity, obezita nebo stres. Kromě bolesti svalů je typické také svalové napětí a ztuhlost, bolesti kloubů a hlavy, případně pocity brnění či pálení na postižených místech.

Kde jsou v těle Plotynky?

Meziobratlová ploténka či méně často meziobratlová destička (discus intervertebralis) je elastická tkáň, která je hlavním odpružujícím systémem páteře (vedle esovitého tvaru páteře). Ploténka, spolu s párovými klouby po svých stranách, spojuje páteřní obratle.

Kam se obrátit s bolesti zad?

K lékaři bychom měli jít, i pokud se nedaří během 72 hodin samoléčby bolest zad alespoň zmírnit. Nejprve zajděte za svým praktickým lékařem. Ten Vás následně odešle k fyzioterapeutovi (problém svalů), neurologovi (postižení nervů, např. vyhřezlá ploténka) nebo k ortopedovi, pokud je zde podezření na změny páteře.

Co je to kořenový syndrom?

Jako kořenové syndromy označujeme ty bolesti, které vznikají na podkladě stisknutí kořene v meziobratlovém prostoru. Míšní kořen může být poškozen unilaterálně tak i bilaterálně, většinou asymetricky. U starších pacientů díky dlouhodobým degenerativním změnám dochází častěji k polyradikulárnímu postižení.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector