Chladová Alergie U Dětí?

Potíže přetrvávají dlouhodobě, často mnoho let, především v případě, že se příznaky neléčí. „Chladová alergie se projevuje zarudnutím, svěděním, pálením nebo i otokem místa podráždění. V ojedinělých případech se může vyskytnout i dušnost,“ vysvětluje magistra farmacie Tereza Houdková.

Jak odhalit Chladovou alergii?

Chladovou alergii lze odhalit pouze pomocí speciálních ošetření od rozboru krve až po expoziční test, který se provádí přiložením kostky ledu na předloktí pacienta nebo nalepením dvou zkumavek naplněných ledem na vnitřní stranu předloktí. V případě pozitivního nálezu se na testovaném místě vytvoří klasická kopřivka a otok.

Jak zhoršovat Chladovou alergii?

Chlad může zhoršovat i chronické průduškové astma a takzvanou vazomotorickou rým u. Tu nezpůsobují viry ani pylové alergeny, ale vnější podněty jako chladný vzduch, prudké světlo, dráždivé pachy či námaha. Diagnostikovat chladovou alergii je navzdory mnohým příznakům velmi těžké.

Jak se projevuje alergie na chlad?

Alergie na chlad postihuje převážně mladé dospělé lidi, ale výjimkou nejsou ani děti a lidé ve středním věku. Ženy jsou postiženy dvakrát častěji než muži. Množství lidí postižených chladovou alergií stoupá v zemích s chladnějším podnebím, zejména tedy v severských státech. Alergie na chlad se podílí asi 5% na výskytu všech alergických onemocnění.

Co jsou příznaky alergie?

Příznaky (projevy) alergie 1 Kožní příznaky – často jsou prvním projevem alergie, dítě má ekzém neboli atopickou dermatitidu, příp. kopřivku 2 Respirační obtíže – kašel, záněty průdušek, astma, opakovené rýmy, záněty hrtanu apod. 3 Opakované záněty spojivek 4 Trávicí potíže

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *