Léky Proti Průjmu Do Egypta?

Běžně dostupné české léky (volně prodejné černé uhlí a Endiaron nebo Ercefuryl, který je vázaný na předpis) proti průjmu v Egyptě příliš nezabírají. Doporučuji proto léky, které bez předpisu pořídíte přímo v Egyptě. Dostanete je v jakékoliv egyptské lékárně.
Ercefuryl, Antinal, Diax i Drotazide užívají dospělí celkem 4 kapsle denně ve 2 až 4 dávkách (ne déle než 7 dní).

Jaké léky na průjem do Egypta?

V Egyptě to může být průjem. Voda v Egyptě obsahuje jiné minerály, než na které nejsme zvyklí a proto se Vám může stát, že chytnete tzv. ‚faraonovu pomstu‘, což je průjem, na který nepomůže žádné černé uhlí ani Endiaron, Endiform a další české léky. Opravdu spolehlivě Vám zabere ANTINAL nifuroxazide.

Jak se vyhnout průjmu v Egyptě?

Chcete-li se opravdu potížím vyhnout, můžete se nechat očkovat proti choleře. Vakcína je účinná i proti cestovatelským průjmům a působí několik měsíců. Očkování probíhá netradiční formou, a to vypitím nápoje ve dvou (u dětí ve třech) dávkách s přibližně týdenním odstupem.

Co sebou za leky do Egypta?

Do Egypta si tak nezapomeňte zabalit lékárničku s Panthenolem, s očními kapkami, s léky na teplotu, bolest a zácpu.

Co Nejist v Egyptě?

Především je nutné zmínit, že v jídelníčku je úplně vyloučeno vepřové maso a alkohol. Naopak velmi často je zde užíváno skopové, kozí a jehněčí maso, kachny, husy, holubi (hamam), křepelky a zejména jsou častým pokrmem čerstvé ryby z Nilu, Středozemního a Rudého moře.

Jaká probiotika užívat před cestou do Egypta?

Dobrý den, probiotika Bio-Kult si můžete klidně koupit, začněte je užívat pár dní před odletem. Podle zkušenosti vím, že na faraónovu pomstu nejlépe zabírají léky, které jsou dostupné přímo v egyptských lékárnách. Jako prevence budou probotiká vhodná ochrana před zažívacími potížemi.

Zajímavé:  Kdo je připraven, není zaskočen! – vše o zdraví

Jak předejít střevním potížím v Egyptě?

Vyhýbejte se pro jistotu i konzumaci nápojů s ledem, může být totiž vyroben právě z kohoutkové vody.

  1. Pozor na teplotní šok. I když si dovolenou chcete maximálně užít, v prvních dnech se vyhýbejte dlouhému pobytu na slunci.
  2. Střídmost v jídle.
  3. Dbejte na řádnou hygienu.
  4. Léčba ‚faraonovy pomsty‘

Co nedělat v Egyptě?

Do země je zakázáno dovážet potraviny, alkohol, pornografii, zbraně a drogy (můžete být odsouzeni až k trestu smrti). Z Egypta lze vyvézt zboží max. v celkové výši 175 Euro na osobu (nad tuto částku se platí clo). Jde např. o 200 ks cigaret, 1 litr destilátů či lihovin či 2 litry nešumivého vína.

Kolik stojí Antinal v Egyptě?

V každé egyptské lékárně a velmi často i na hotelových recepcích ale prodávají lék Antinal, jenž stojí zhruba okolo dvou eur (padesát korun), někdy více i méně, protože také v lékárnách se smlouvá. Medikament je třeba nasadit hned při prvních příznacích nevolnosti.

Co se muze vyvazet z Egypta?

Při odletu z Egypta – limity na alkohol a cigarety

Do ČR jsou nižší limity při dovozu z nečlenských zemí EU. 1 karton cigaret, 1 litr tvrdého alkoholu nebo 2 litry vína.

Co si můžu Dovezt z Egypta?

Oblíbené suvenýry z Egypta

Oblíbené jsou také amulety se symbolem scarabea, posvátného brouka symbolizujícího reinkarnaci. Mnozí cestovatelé si domů dovezou i některé kousky oblečení. Ženy si oblíbily tradiční oděvy na břišní tance, muži pak núbijské klobouky nebo kožené pantofle.

Co na hlavu do Egypta?

Muži i ženy musí být při vstupu do mešit decentně oblečeni – dlouhé kalhoty nebo sukně, zahalená ramena, ženy šátek na hlavu.

Jak došlo ke vzniku jednotného egyptského států?

n. l. z pravěkých a předdynastických kultur (zejména kultury badárské, merimdské a nakádské), když kolem roku 3150 př. n. l. došlo k ustavení první egyptské dynastie a jednotného centralizovaného státu touto dynastií ovládaného.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector